Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!

Nem, nem írtam még, és azért kicsit félek még, mert nem vagyok teljesen jól. És ez az első időszak olyan bizonytalan, csak amikor ultrahangot készítenek (szerdán voltam dokinál), akkor látod, hogy minden rendben van. Szerdán megyek a védőnőhöz a kiskönyvemért, remélem, ott is meghallgatjuk a szívhangot. A doki "elvett" tőlem egy hetet (az utolsó menstruációhoz képest), szóval még csak hétfőn töltöm be a 8. hetet. Szurkoljatok! Egyébként nem megyek át a tavaszi topikba, mert ott meg túl nagy a forgalom Kép

Március 27-re vagyok kiírva egyelőre, épp most akarom megnézni, mikor lesz a tavaszi szünet. Párod nem tudja esetleg?

Bátrak vagytok ezzel a családi vállalkozással - sok sikert hozzá!

Szeptember 20. sajnos megint kedd, úgyhogy élőben nem tudunk tudósítani, de biztos beszámolunk róla!

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Kint voltunk hullócsillagot nézni (a kertben Kép), egyet láttam, de így a legfontosabb kívánságom remélhetőleg teljesül Kép Az OM honlapján megtaláltam a tanév rendjét, ha valakit érdekel: http://www.om.hu/letolt/kozokt/tanevrend_2005_2006.ppt

GyeZsu
 
 


Lányok, ez azért már túlzás, hogy ennyire eltűntetek. Judit még lehet, hogy nyaral, nade Bucska, Andi, hol vagytok?

Jelentem, Kata ma másfél éves (vagyis az már tegnap...). És ma CSAK BILIBE pisilt és kakilt (pucér fenékkel rohangál a lakásban Kép) És már egy hete nem szopizik, helyette simogatni kell az altatásnál. Haspók - rengeteget eszik, és egyre több szót mond (ma meccsnézés volt, a gólt már megtanítottam neki, ma mintha azt is mondta volna utánam, hogy sör Kép) A kutya mondjuk még mindig kutya, és rengeteget halandzsál, és mindenki "leszíd", hogy hogyhogy nem értem. ? Természetesen továbbra is egy tündér, de ezt már nem is kell mondanom Kép Csak egy jelenet: a kis ridikülömmel a nyakában sétál a lakásban, megy kifele, integet: Sziapápá! Aztán amikor később be akarom tenni a ridikülbe a pénztárcámat, a ridikülben megtalálom egy láncomat és egy játékát...

Kicsit rossz érzésem van ettől a dicsekvéstől, de nektek lehet dicsekedni, ugye nem veszitek rossz néven? Én is nagyon kíváncsi vagyok a ti dicsekvéseitekre, tényleg! Kép

Jó hétvégét mindenkinek!

GyeZsu
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért! Kép (tényleg bocsi, bocsi!)

GyeZsu!
Gratula a pocibabához! Mennek a drukkok és a + energiák!Kép

Édes lehet Kata, a tündérlány! Ehhez képest Peti egy ördögfióka! Nagyon eleven, minden lében két kanál. Bilizésről nem esik szó. Ma ő is meztelenkedett egy kicsit. A bili ott a szoba közepén, hogy hátha..... Egy másodpercre szokott ráülni. Erre szépen játszás közben a bili mellett ülve pisil egyet a szőnyegbe. Mondom: Peti, ezt a bilibe kellett volna. Ott van melletted. Erre megfogja a bilit és ráteszi a pisi foltra! Kép
Na, szóval már tudja hogy hova kell, csak még nem jó a sorrend! Kép
Szegény Kittinek egy perc nyugta sincs tőle, mindig az kell neki, ami Kittinél van. Kitti meg nagyon szeret(ne) egyedül játszani. Szóval itt vannak még gondok, de néha nagyon jókat hancúroznak együtt.

Anna!
Sajnálom, hogy Kristóf beteg lett. Remélem semmi komoly. Kép Kép Küldöm neki is a gyógyenergiát!

Én már szinte csomagolok, de nem merek erről írni semmit, mert akkor meghiúsul. Kép
Öreg fejjel babonás lettem.....

Puszika nektek!
Andi
 
 


Sziasztok!

Rám se haragudjatok, hogy ritkán jövök, de most tényleg szinte semmi időm nincs. Tudom, hogy eddig is mindig ezt írtam, de most még kevesebb van. Ez már számomra is hihetetlen.

Talán a hétvégén végre lesz egy pici időm, akkor írok többet. Addig is minden dicsekvést nagyon szívesen olvasok! Kép

Puszi:

Anna
 


Szia Andi!

Helyes lehetett Peti a bilivel Kép Aztán lehet, hogy mi is kapunk egy ilyen ördögfiókát Kép Nekem mondjuk semmi bajom a rosszcsontokkal, szerencsére alapvetően türelmes alkat vagyok, és azt szoktam mondani, azért gyerek a gyerek, hogy rossz legyen. Na azt persze nem mondom, hogy nem kényelmesebb az életem egy kis tündérrel, aki alapvetően jól elvan, és nem kell állandóan a sarkában lennem, hogy éppen milyen életveszélybe sodorja magát.

Hát igen, ez a kicsi nem hagyja a nagyot Kata unokatesóitól is ismerős. Ott mondjuk két fiú van, de a nagyobbik nyugodt, olvasós típus, a kicsi meg örökmozgó. Nándi (szintén két fiú) unokatesójánál anno ugyanez volt a helyzet, ott a nagyobbik végső esetben felmászott egy fára olvasni Kép (Mondjuk ez Karcagon történt...)

És köszönöm a +energiát Kép Én is gondolok majd rátok a babonából nem leírt ügyben Kép Anyukáddal minden rendben?

Anna, ne szabadkozz, te egy rendes nő vagy, nekem is dolgozatot kéne írnom, ehelyett babanetezek...

Ma Állatkertben voltunk, Kata a következőképpen osztályozza az állatokat: kutya, cica, paci, kacsa - meg víz. A majmok annyira tetszettek neki, hogy azt megtanulta. Momdjuk én is élveztem: Nézd Kata, itt egy csíkos paci! Nézd, Kata, itt egy hosszú nyakú paci! stb. Kép

És Anna felhatalmazására: Kata egyre ügyesebben eszik kiskanállal.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu!
Erről a pacisról is van egy sztorim.
Akár Kitti is mondhatta volna, de nem ő volt, hanem egy kis barátja Gergő, 3 évesen.
Apuka lelkesen:
Nézd Gergő, lovacskák!
Erre Gergő nagyon "lenézően": De apa, az egy ménes! Kép

Csocsi!
Andi
 
 


Andi, Kép
Én most azon tűnődöm, hogy mi a szobatisztaságra szoktatás következő lépése. Kata itthon szobatiszta - mondjuk úgy, hogy nincs rajta pelus, szóval pucér seggel rohangál. De mindig szól, hogy kaka, és akkor ha ráültetjük a bilire, akkor belepisil / -kakil. És már napok óta nem pisilt-kakilt máshova.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu! Hát ez fantasztikus!Kép Kép Kép Kép Kép
Ezért érdemes volt hazajönni, hogy ilyen jó hírekkel fogadj! Mondjuk a félmondatodat először én sem igazán értettem...kicsit szerényen adtad elő, de örülünk, hogy ilyen frissiben beavattál minket. Az mit jelent, hogy nem vagy egészen jól?
Gratula Katához! Ügyes a szobatisztaságban, igen korán megtanulta. Gondolom most az jön, hogy megpróbálod kisebb sétákra elvinni pelus nélkül váltóruhákkal felszerelve. Kanalazás nálunk is szépen megy, már egyedül eszi a levest is. Csak az ivászat nem megy még mindig pohárból. A nyelvecskéjét teszi bele a pohárba mint a kiscicák. Hiába próbálkozunk.Kép
Olyan klassz lett az élménybeszámolód a Művészetek Völgyéről, hogy kedvet kaptam. Jövőre megpróbálom páromat rábeszélni. Csuda klassz lehet!

Anna! Köszi a névnapit, de én decemberben tartom, mert júliusban van a szülinapom és mindig összecsapták a kettőt. Bár így meg karácsonnyal tartjuk együtt.Kép Együtt végre a család? Szegény gyermeket ne nyúzd agyon az ismétléssel! Hamar elrepült ez a nyár.

Andi! Hamarosan már nagyon jól eljátszik a két kis lurkó és akkor sokkal könnyebb dolgod lesz. Bátyáméknál amikor 2 éves lett a kicsi, akkor már tudtak együtt játszani, persze a kisebb veszekedéseket akkor sem úszod majd meg. Utólag azért lebbentsd fel a fátylat a pakolás okáról! Tudod én is adok picit a babonára, én a kislány kihullott szempilláit szoktam megfújni 3-szor és a hátam mögé dobni.Kép

Szóval hazajöttünk, s bár nem volt igazán jó időnk, de nem unatkoztunk. A kislányt nem mertem a 20 fokos vízbe bevinni, de mi azért fürödtünk. Voltunk Zalakaroson, hogy ő is pancsikolhasson, meg Veszprémbe kirándultunk. Aztán a környéken csatangoltunk, nagyokat sétáltunk, többször lementünk a játszótérre. Vendégjárás is voltjócskán, mert Apuék látogattak meg 3 napra, aztán bátyámék 1 napra, meg egy pesti barátunk 2 napra. Pancsi nagyon jó volt, már rögtön első nap elfogadta az utazóágyat, amikor beletettem, akkor közölte, hogy "pápá", aztán ennyi volt az altatás, délutánonként szintén. Mindent meg lehetett vele beszélni, nagyon aranyos volt. Kezd mindenféle szavakat mondani, de még mindig lerövidítve. Pl. tejszín=tejsz. Azzal voltam gondba, hogy kinőtte a zárt cipőjét, hirtelen kettőt ugrott a lába, és reggelenként azért harmatos volt a fű. De a Balaton parton nincs rendes cipőbolt, így kénytelen voltam valami kis bóvlit venni neki arra az időre, majd homokozós cipőnek elhasználjuk.
Most nagy mosásban vagyok, csak nincs hova teregetnem ennyi ruhát, szerintem a héten kitart. Ráadásul ma este jönnek Dettikéék, mert Bencénk tegnap töltötte be a 18. évét, szóval neki kell állnom a vacsinak.
Puszi mindenkinek, azért hiányoztatok ám:

Judit
 
 


Szia Judit!

Ne haragudj, hogy így megvárakoztattalak a válasszal, de ma is elég szarul voltam. Hogy ez mit jelent? Legszívesebben aludnék egész nap, hányingerem van - és egyáltalán, nem igazán érzem magam a toppon. Szerencsére Kata ilyenkor is nagyon rendes, mert reggel is felkelt ugyan, evett valamit, járkált egy kicsit, de aztán hozott egy könyvet, és visszakéretszkedett mellém az ágyba. És délután is elaludt mellettem úgy, hogy én csak felüdtem mellette.

Most, hogy hűvösebb napok voltak és adtunk rá nadrágot, történt néhány baleset, de azért szokott szólni. Kellene vennem WC-szűkítőt, hogy ne féljen a WC-re ráülni - a bilit mégse vihetem mindenhova Kép

Gratula Pancsinak a leveskanalazgatáshoz, abban Kata még nem olyan jó - azt hiszem, legalább a fele leves a partedliben köt ki Kép Üvegből nem próbáltátok meg itatni? Abba talán nem fér bele a nyelve Kép

Örülök, hogy azért jól sikerült a nyaralásotok, meg hogy 1 napot mégiscsak tudtál a bátyádékkal nyaralni Kép. Az elalvással meg jó sok időt megspórolt neked a lányod Kép

Pestiek, a dr. Leo cipőknek (nekünk ezt "írta fel" a lúdtalpász doktornéni a Siesta mellett) van egy mintaboltja Óbudán a Flórián mögött, ahol 6200 Ft-ért vettünk Katának magasszárú, fűzős zárt cipőt. Mondjuk választék nem nagyon volt. www.drleo.hu

Bencének meg utólag is gratula - szép nagy fiad van Kép Olyan jó nekik, hogy végül ilyen szerető családra találtak! A kistesójukat meg gondolom imádják.

Sziasztok!

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Hamar túl leszel a kezdeti nehézségeken, és a második trimeszterben meg igen a topon leszel tele tetterővel.Kép Rendes a lányod, Pancsi a Balatonon amikor ébren volt, még ha egyedül játszott akkor sem engedte, hogy könyvet vegyek a kezembe.Kép A saját könyveit viszont ő is imádja.
Amúgy Pancsinak a bátyus a mindene. Reggel első kérdése: "Báty?" Ilyenkor mondom, hogy még alszik, és csöndben be kell kukkantani a szobájába, hogy megnyugodjon. Bence csak 1 hétig volt velünk a Balatonon, na a második héten napi 50-szer megkérdezte, hol a báty?Kép

Én is cipőben utazom, bár most vettem Pancsinak egyelőre egy gumicsizmát eső esetére, bár itt elég nehéz volt kis számban szerezni, ráadásul 2600 Ft volt, majd az agyamat eldobtam. Most bújik a 8. fogunk, és nőttünk a nyáron 4 centit, most 80 cm a Pancsi. A súlyát meg nem mérem, mert a 15 hós oltás óta nem megyünk tanácsadásra. Ti mentek? A védőnénit sem láttuk azóta, de gondolom már nem igazán kell jönnie.

Pusz: Judit
 
 


Szia Judit!

Nekünk szabadságon van a doktornénink, úgyhogy majd szeptemberben megyünk tanácsadásra. A védőnénivel csak a tanácsadáson szoktunk találkozni - meg most majd járnom kell hozzá mint várandós kismamának, ugyebár. A kiskönyvemet már megkaptam. Érdekes különben, hogy Kata is a nagyobb gyerekeket imádja, a vele egykorúaktól mintha félne. Most, hogy kezdődik az évad, muszáj lesz vele közösségbe járnom, mert nagyon igényli a gyerektársaságot.

GyeZsu
 
 


Szia!
Hát igen, neked Pesten nem jelent gondot különböző programokra vinni. Egyébként Balatonon én is azért vittem többször le a játszótérre homokozni, annak ellenére, hogy van saját homokozónk, mert érdekes volt, ahogy figyeli a többieket, néha utánozta is, na meg mentek a kalóz akciók egymás felszerelése iránt. Amikor először vitték el a vödrét, akkor nagyon meglepődött, s figyelte, amikor letette a kisfiú, tett egy bátortalan lépést, de nem mert érte menni. Bíztattam, s akkor vissza merte hozni. Szóval nem lesz az az erőszakos fajta.

Én meg ma megyek orvoshoz, mert életemben először elkapott az allergia. Folyik az orrom, folyamatosan tüsszögök, bedagadtak a szemeim. Most is azért nem alszok. Az öcsém és bátyám már évek óta szenvednek tőle, én reméltem megúszom.Kép

Nem írtam, hogy megszületett a Németo.-ban élő barátnőm kisfia. Árik lett a neve (nem elírás). Nemrég jöttek haza a kórházból, jól vannak, csak a pici nagyon be van sárgulva, nem eszik, sokat fogyott, így barátnőm nekiállt fejni. Azt mondja 10 grammokat eszik. Én csak azon csodálkozom, hogy hogy hazaengedték őket. Nálunk ilyenkor bennt tartják a babát. Nem? Még szerencse, hogy második babája, tapasztalt, nem pánikol annyira be, nem fordul tápszerhez.

Judit
 
 


Sziasztok!

Bocsi a nagy eltűnésért, de nem semmi időszak van mögöttünk (és előttünk). A vállalkozásunk nagyon beindult (lakásfelújítással és ingatlankarbantartással foglalkozik), élni sem volt időnk. Persze ezt elsősorban a párom csinálja (egy barátjával + most már embereink is vannak), de ebből kifolyólag szinte soha nincs itthon. Én meg mostanáig el voltam kényeztetve, mert korábban rengeteget segített. Fokozta a helyzetet, hogy két hónapig kocsim sem volt, mert a párom azzal dolgozott. De a héten végre vettünk egy kishaszongépjárművet a vállalkozásnak. (Persze használtat, elég olcsón, de nem is indult be az első nap, amikor a párom sietett volna. Kép Szerencsére csak az aksit kellett kicserélni.)

Sajnos a páromnak fel kellett mondania a suliban, ahol eddig tanított, mert semmiképpen nem bírta a kettőt együtt. Pedig szerettük volna, ha még legalább egy évig tanít. Részben a biztonság miatt, de azért is, mert szeretett tanítani. Csak három gyereket nem tudott eltartani belőle. Kép

Mindezek mellett év végéig én még dolgozom a munkahelyemnek, és persze lelkesen TAVASZ-ozom. Szeptember 20-ára megint tüntetést szervezünk az akadálymentes közlekedésért. Ja, és azért én is dolgom a vállalkozásban, mindent ami marketing és adminisztráció én csinálok.

Na, de most már abbahagyom a "jaj, de nagyon elfoglalt vagyok" témát. Kép Inkább írok picit Liliről is: beszélni még mindig nem beszél, de most már tényleg mindent megért. Pl. reggelire virslit szokott enni, és én mindig mondom neki, hogy "vigyázz, forró, fújjuk meg!". Egy jó ideje, már ha csak meglátja a virslit, elkezdi fújni. A múltkoriban kint voltunk az udvaron és kosaraztunk. Lili is ott téblábolt körülöttünk, de nem nagyon foglalkoztunk egymással. A nagyoknak mondtam, hogy a labda nagyon puha, fel kellene fújni. Mire Lilin azonnal elkezdett fújni. Kép (Pedig azt sem gondoltam, hogy egyáltalán figyel arra, hogy mit beszélünk.) Fogalmam sincs, hogy miért nem beszél, biztos, hogy tudna, ha akarna. De majd csak akar egyszer. Kép "Báty"-ot egyébként ő is imádja, mi bratyónak hívjuk. Kép

Közösség: Lilire is ráférne már. Januártól mindenképpen megy is bölcsibe, de gondolkozom rajta, hogy már hamarabb elkezdjük. Csak egyelőre arra sincs időm, hogy beszoktassam.

Judit,
Barátnőd kisfia jobban van? És az allergiád? Lekopogom, én még egyelőre nem vagyok az, de már én is kezdek félni, annyi ismerősöm lett hirtelen allergiás.

GyeZsu,
Hogy vagytok? Kezdenek már múlni a rosszullétek? Bár nekem olyan hihetetlen, hogy van olyan, hogy az ember terhes, és nem hány. Kép Én mind a hárommal végig hánytam, még a szülések napján is. Többek között ezért is kizárt, hogy még egy gyerekem legyen. (Legalábbis ha rajtam múlik. Kép Max. örökbe fogadás jöhet szóba.)

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Andi, láttam ám hogy más topikba írtál, hozzánk meg be se nézel??? Kép

Épp most kaptam az e-mailt, hogy jövő héttől beindulnak a közösségi házban a zenés foglalkozások - mondjuk az hetente egyszer egy óra, de az is jó lesz. Feltéve persze, hogy eljutunk, mert nálunk most nagymamafronton van elég sok besegítenivaló. Itt van egy óvoda az utcánk végén, amellett van egy játszótér, dehát szörnyű fantáziátlan. Kb. csak a hinta használható. Anyuéknál a lakótelepen, meg Békáson vannak jó játszóterek, dehát odáig azért Kata nem tud elgyalogolni Kép

Nálam szerencsére úgy tűnik, elmúltak a rosszullétek (kopp-kopp). Holnap megyek vérvételre - jaj, de korán fel kell majd kelni Kép

Anna, örülök, hogy egy kicsit fellélegezhetsz, az iskolakezdés sem lehetett semmi. Nagyon sok sikert a továbbiakhoz!

Judit, neked meg jobbulást, barátnődnek gratula, remélem, már jobban vannak.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Hát, Anna, valóban a pedagógusi fizetés semmire nem elég. Most beszéltem egy volt kollégámmal, akinek szintén három gyerkőce van, de már nagyok. Egy most kezdett dolgozni, de a másik kettő fősulis. Csak a tandíj félévenként 300 000 ft. És mindketten pedagógusok a feleségével, ráadásul ő le van százalékolva.Kép Én is már kezdek gondolkodni, mi lesz februártól, mert a GYES-ből nem tudom hogy jövünk ki.Kép

Gyezsu! Én is sokat hánytam terhesen, aztán a 12. héten elmúlott. Azóta olvastam, hogy ez lelki alapon is lehet, ha valaki túl sokat parázik. Lehet benne valami, én nagyon féltettem a kisbabámat. Neked jó, hogy Kata mellett nem jut időd sokat aggódni. Gondolom a picire csak akkor van időd gondolni, ha Kata elaludt. Nem?

Az allergiám parlagfű allergia. Már ott tartok, hogy nem tudok kimenni az udvarra. Na most ez a Panka miatt lehetetlen, így marad a szenvedés. Majd jövőre időben elkezdem a gyógyszert, talán segít. Az az igazság, hogy közel lakunk a Várhoz, ott meg annyi van belőle, hogy nem lehet kiírtani.
Barátnőmék jól vannak, a sárgaság elmúlt, de a pici még mindig keveset eszik, ezért hiába fejt a Livi, begyulladt a melle, és olyan gyógyszereket kapott, amitől el is apadt.Kép Ráadásul megint kioperáltak belőle 2 miómát a császározás alatt, most már ez a harmadik ilyen műtétje, állítólag hajlamos rá, csakhogy ez nem mehet a végtelenségig, ennyi műtétet nem bír a hasfal.Kép Szóval el vagyok keseredve miatta, de természetesen ezt neki nem mondom.

Pankának most a ketchup a kedvence, minden étkezésnél kihozza a spájzból, én meg győzöm visszarámolni. Most már a szendvicset is úgy eszi, hogy belemártogatja a kenyeret.

Legújabb szavunk tyem=kérem, de néha mondja azt is, hogy sze=szeretlek, ilyenko9r madarat lehetne velem fogatni.Kép

Pusz: Judit
 
 


Sziasztok!

Kata mellett nem lehet nem gondolni a kistesóra, annyiszor mondja a nevét, ahogy hívjuk: Bababó, meg puszilgatja a pocakom Kép

Judit, barátnődnek és neked is jobbulást - és sok "sze"-t Pankától Kép

GyeZsu
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Sziasztok!

Az előző hsz.-t nem én tettem fel, de én is tehettem volna. Bár most már sajnos elég kevesen maradtunk ebben a topikban, abból is Judit nem Budapesten lakik. Úgyhogy márcsak GyeZsu-t agitálhatom, hogy jöjjön el. Kép

Judit,
Tényleg nem semmi, amit a pedagógus ismerőseidről írtál. Nem is értem, hogy hogyan tudják kifizetni a félévente 300.000 Ft-ot.
És Te min gondolkozol februártól? Te is tanítottál korábban, ugye?
Allergiád hogy van?

GyeZsu,
Korábban kerested Andit. Remélem, nem haragszik meg érte, ha "elmondom", hogy ő már minden bizonnyal Angliában van. Jó ideje készültek már, eredetileg májusban mentek volna, de akkor az anyukája betegsége miatt el kellett halasztani. Ezért most már babonából nem is mondta, hogy mikor indulnak. De szerintem már ott vannak. Kép Ígérte, hogy amint lesz nete, jelentkezik.

Képzeljétek Lili tegnap lenyelt egy 2 Ft-ost! Persze volt nagy pánik (részünkről, ő fel sem vette Kép), vittük be megint a Heim Pálba. Ott a röntgen szépen ki is mutatta a gyomrában csücsülő pénzérmét. De a doki azt mondta, hogy semmi teendő nincs vele, ki fog jönni, csak nézni kell a kakiját, hogy biztosak legyünk benne, hogy kijött. Szerencsére csak két adagot kellett áttúrni, mert a maiban már benne is volt. Kép

Én nem tudom, hogy megöregedtem vagy mi van velem, de Lilivel több baleset történik, mint a másik kettővel együtt...

Ja, és a múlt hét híre, hogy kedden azt mondta "anya", szombaton pedig, hogy "apa"!!! Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok !

Régóta olvasgatom a topikot,de most gondoltam bekapcsolódom hozzátok.Úgyis írjátok hogy kevesen vagytok ha nem zavarok néha én is irogatok.A fiam 2004.02.26.-án született Áron lányom 1994.o8.-án sz.Rebeka.Hasonló örömeink és gondjaink vannak.

Gyeszsu gratulálok a bilizéshez ,nálunk ez sajnos nem megy néha szól hogy kaka amikor erölködik de 1x ráültettem a bilire de nem értette mit akarok és nem is kakilt aznap.Lehet hogy csk félreértettem mert sok minden kaka csak következtetek miről beszél.

Anna nem semmi Lili .Még jó hogy észrevettétek.Tényleg életvszélyes neki a pénztárca.Örülök hogy ilyen simán ment az eltávolítás.

Sziasztok és bocsi hogy betolakodtam.)Kép

Roki
 
 


Szia Roki!

Dehogy haragszunk, hogy betolakodsz, gyere-gyere!!! Kép

Andiról gondoltam, hogy már Angliában van, tudtam róla, hogy készültek, csak egy alvásos topikba írt, ide meg nem - csak ezt kifogásoltam Kép

Kata meg a kerti székén állt fel és esett a betonon a tarkójára - de gyerekorvos ismerősünket felhívva abban maradtunk, hogy elég neki a pár napos megfigyelés. Csak hogy ismeretet terjesszekKép: azonnal felsírt, amint leesett, sírt, de aztán megnyugodott és játszott tovább. Ja, és dokinéni azt mondta, hogy nem esett magasról Kép És azt kellett figyelni, hogy nem szédeleg meg néz furcsán. És "öregesen" kellett játszania pár napig.

Anna, a tüntetést még nem tudom, külön szervezést igényel. Igyekszem ott lenni Kép

Lili azért megtanulta a lényeget, nem? Kép Kata inkább Zsuzsinak és Nándinak hív minket, mert ugye mi is így hívjuk egymást. Ha én nyúzom olyannal, amit nem szeretne, akkor azt kiabálja, hogy Nándi-Nándi! Ha meg az apja, akkor Zsuzsi-Zsuzsi! Kép

Roki, Kata is félt először a bilitől, úgyhogy mi a babáját kezdtük biliztetni Kép Az is hozzátartozik, hogy mi textilpelenkát használunk, és azt mondják, a textilpelenkás babák hamarabb lesznek szobatiszták. Lehet, hogy ez is benne van.

Holnap már egyetem! Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Roki,
De jó, hogy itt vagy! Kép Látod, nem olyan kihalt ez a topik. Kép

Bilizést mi még el sem kezdtük, valahogy úgy vagyok vele, hogy amíg Lili a legcsekélyebb mértékben sem foglalkozik azzal, hogy mi van a pelusában, addig nem stresszelem magam ezzel. De azért már többször gondoltam rá, hogy legalább meg kellene keresni a nyolc éve elrakott bilit. Kép

GyeZsu,
Andi bejelentkezett a TAVASZ-fórumba Angliából, jól vannak. Kép Felhívtam rá a figyelmét, hogy itt is várjuk. Kép
Kata nagyon kis fifikás. Kép De tündéri lehet. Lili valóban tökéletesen elboldogul az "anya", "apa" és "adide" szavakkal. Azért az utolsót nagyságrendekkel gyakrabban használja, minta a másik kettőt. Kép

Jó lenne, ha találkoznánk a demon. Roki is ott lesz. Kép

Puszi:

Anna
 


Kata szóhasználata is érdekesen alakul: a kutya megmaradt, leginkább az adidére használja. Azt is tudja, hogy kérem, de azt nem használja. Úgyhogy apuék a múltkor "szétröhögték" magukat a telefon túloldalán, amikor vacsi közben beszéltem velük, mert a következő párbeszédet hallhatták:
- Kutya!
- Mit kérsz, Kata, a kenyeret? (Adom neki a kenyeret.)
- Neeem! Kutya!
- Akkor mit, paradicsomot?
- Neeem! Kutya!
és így tovább. A végére azért általában kitalálom. Azt mondjuk tudja, hogy inni, meg azt is, hogy husi (lényeg a lényeg Kép), meg van egy saját szava arra, ha enni kér.
DE! Ha fel akar mászni vagy ülni valahova, az cica. A szóhasználat okát ne kérdezzétek, ugyanazért cica, mint amiért kutya a kutya Kép Másik furcsa párhuzam: apa szakállat növesztett - az kaka... A pocim pedig cici, de azt hiszem, ezt már írtam. (Tényleg, Anna, ti szopiztok még?) Amivel pedig a napokban kezdett kétségbe ejteni: kosz, mint kosz, vagy koszos. Nem szeretném, ha tisztaságmániás lenne Kép (Bár azt hiszem, ez a veszély nálunk nem fenyeget...) Egyébként sok szót tud már, és most már nagyon gyorsan tanul: utánozza és megtanulja, amit mondunk neki. De ha folyamatosan beszél (pl. telefonál, vagy élőben kommunikál valakivel), akkor halandzsál.

Az a jópofa, hogy a demo nem Kata miatt igényel szervezést (ő jön velem), hanem a nagymamám miatt Kép De igyekszem megoldani.

Ja, Roki, és Rebeka mikor született pontosan? Valahogy nem írtad ki a dátumot pontosan.

Judit, hol vagy???

Andi, téged is várunk Kép

GyeZsu

Tényleg, teszek fel két képet, a múlt hétvégén készültek: az egyiken Kata segít nekem teregetni, a másikon apjával fürdik a Balatonban. Tehetnétek fel képeket ti is! Kép
 
 


Na persze nem sikerült feltennem Kép Kép Kép Pedig le vannak kicsinyítve. Bocs.

GyeZsu
 
 


SZIASZTOK!

Először is üdv Roki, örülök, hogy csatlakoztál. Kicsit nagy a korkülönbség a gyermekek között. Ez tudatos, vagy így alakult? Persze csak ha nem vagyok indiszkrét.

Kicsit kimaradok, és egyből beindul a topic.Kép Jókat kacagtam a beírásokon. Persze Anna a 2 Ft-os történet nektek nem volt éppen kacagtató, de sajnos vizuálisan magam elé képzeltem a kaki-turkát.Kép Párom csak annyit mondott, hogy "mi van, perselynek használják a gyereket?". Félre téve a tréfát, szerencsésen megúsztátok.

Gyezsu, a z esésekről én is azt hallottam, hogy akkor van baj, ha nem sír a gyermek. Nagyon eredeti Kata nyelvhasználata.Kép

Tulajdonképpen azért nem jöttem, mert mostanában csak kapkodom a fejem. Hétvégén Zrinyi napok voltak, esetleg valaki nem látta vasárnap a Főtér adását? Szóval ennek örömére tele lett a ház vendégekkel. Aztán kitört rajtunk az influenza, először a férjem, aztán Panka, most én és apósom, de kezdünk már kilábalni, Bencénél viszont ma jelentek meg az első tünetek. Közben öcsémnél megszületett Bendegúz, így kikönyörögték, hogy 1 héttel előbb beköltözhessenek az új házba, ugyanis a bank még nem utalta a kölcsönt. Most szombaton jöttek ki a kórházból, s aznap költözködtek. Szóval kemény menet volt.

Anna! Kösz kérdésedet, az allergiámat a rendszeres gyógyszerszedés kordába tartotta. Hát igen, februárban gáz lesz, de év közben nem megyek vissza, egyrészt még nem akarom a Pancsit "kiengedni a kezem közül", másrészt év közben nem igazán tudnak lélekermelő feladatot adni. Így kiszámoplom mennyi szabi jár, és május elején valamikor visszamegyek, akkor a nyári szünetig kihúzom a szabival. Augusztus végén pedig mindent bele. Hogy ezt a pár hónapot hogy vészeljük át, azt nem tudom. Gondolkodom valami internetes távmunkában. Majd körülnézek, ha aktuális lesz. Elmennék én valami 4 órás munkára is, de itt olyan nincs.Kép

Képzeljétek, ma befűtöttünk. Száműztem Pancsi nyári ruhatárát, felkészültem az őszre, télre. Lívi barátnőm megint küldte a csomagot, így csak valami őszi vékonyabb sapit kell vennem, télre meg valami bundás bakancsot.

Na pusz, mert Bence már várja a gépet:

Judit
 
 


Sziasztok!

Anna, végül nem tudtunk eljutni, nagyon sajnálom, sokat gondoltam rátok abban az időben Kép Híradót meg nem tudok nézni, mert Nándi meccset néz. Majd az interneten körülnézek, mi hír rólatok Kép Hát nem volt éppen ideális időtök Kép

Judit, jobbulást nálatok mindenkinek! Hajaj, azt hisezm, rám is vár már a ruhaátpakolás, csak éppen én még nem kaptam meg a csomagot - annak is utána kell járnom. Meg a kord kismamanadrágjaimat is vissza kéne szereznem... Mindenesetre holnap jön a cirkós, hogy légtelenítsen meg átnézze-kitisztítsa a cirkót - és holnap mi is beindítjuk a fűtést.

Ha jól tudom, szabadság csak az első évre jár. Nálunk szerencsére március végére már jön a kistesó, a szülési szabit meg hamarabb is meg lehet kezdeni (azt nem tudom, mennyivel) - ha jól értem, annyit fogok kapni továbbra is, mint most. Illetve kiváncsi vagyok, hogy a januári változásokkal milyen irányban és mértékben változik majd a "fizetésem". Mondjuk nekem szerencsém van, mert a munkahelyemtől kapok megbízásokat. Most épp attól pánikoltam be, hogy megbíztak egy kétnapos - én úgy értettem, tanulmányút - tolmácsolásával. Most néztem a programot - hát ez egy tanácskozás, ahol reggeltől estig vagy a német csoport fülébe sutyorogva kell szinte szinkrontolmácsolni a magyar előadókat, vagy a német előadókat kell a magyar közönségnek fordítani. Ez szerintem egy embernek akkora agyleszívás, hogy azt hiszem, meg kell kérnem valakit, hogy legyen a párom.

Na, eldugulok, nem is Katáról, csak magamról írok. Kép

GyeZsu
 
 


 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szives fogadtatást jó érzés, hogy befogadtatok.
Nem szándékos a korkülönbség így sikerült de ha még 1x kezdeném ,lenne nagyon kicsi pár hőnap mondjuk 1 év. de lenne ilyen nagy különbség is a gyerköcök között mert nekem nagyon tetszik . Az elsö gyereknél mindig azt vártam mikor lesz már nagy okos ügyes .Most viszont tetszik hogy pici és nem azt várom hogy legyen nagy .tetszik a babázás .REBIVEL IS TETSZETT DE VALAHOGY TÜRELMETLENEBB VOLTAM .
Rebi is egész jól elvan a picivel szereti igaz féltékeny is de ez igy egészséges.
Rebi 94.08.11.sz.gondoltam ilyen nag gyereknél már nem fontos a hónap.

jó nektek ,hogy tudtok fütést indítani.Nálunk alapvezeték csere lesz és már 3.hete elzárták a gázt de még a munkához nem kezdtek most szedi össze a ház a pénzt.holnap lesz a közgyülés mennyi jött össze.10m a munka és nincs pályázat már semmi segítség tiszta horror 75 lakás és minden a világításon kivül gázzal menne.Jó hogy van galériánk most oda költözünk vissza mert nyáron nem bírtuk a meleget most meg lent a hideget)Kép(Kép

A ti gyerekeitek is18 hónapos körüliek ugye?Az szuper..
Áron is szinte mindent mond csk az első szótagot duplázza igy sok minden ugyan ugy hangzik de vannak furcsa szavai is hogy honnan a kanál nanna a zokni nonni
a nagyi nana a narancs is nana van egy motorja a a nyonyo van egy utánfutója az a momo és az autó hozzáa ninó ez rendör auto . de nekünk nagyon tetszik ez a sajátos nyelvezet.Lányom ilyen idósen már szépen szavakat mondott.Minden gyerekben van valami új.

Na mostmár hagyok másokat is szóhoz jutni sziasztok Roki)Kép:
 
 


Roki!

Ismerős, amit írtál. Én is türelmetlen vagyok. Na nem azért, mert nem szeretem, hogy pici, sőt már most kétségbe vagyok esve, hogy elszaladt ez a 19 hónap.Kép Csak éppen, mivel első kisbabám, ezért nem tudom mikor mit fog csinálni. Amikor pici volt, már alig vártam, hogy megforduljon, aztán hogy felüljön, aztán hogy álljon... ha érted mire gondolok. Csak éppen azt felejtettem el, hogy bizony ez az idő múlását is jelenti, na meg az egyre nagyobb fokú leválást.Kép Most meg már rettegek, hogy milyen lesz, ha óvodába kerül, és szinte egész napra elszakítják tőlem, holott tudom, hogy ez az élet rendje, és abban a korban kell is neki, hogy gyerekek között legyen és ne a mama szoknyája mellett.

Képzeljétek tegnap ünnepségen voltam. Nálunk még csak most ünnepelték a szoptatás világnapját, és meghívták a tavaly szülő édesanyák közül azokat, akik 6 hónapon keresztül kizárólag szoptattak. Volt egy kis műsor, kis uzsonna, a gyerekek labdát kaptak, mi pedig egy szál virágot és 2000 Ft-os vásárlási utalványt. Kiderült, hogy itt Stigetváron 41%-a szoptatott az édesanyáknak. Ez azért borzasztó kevés. Nem? A másik amin meglepődtem, hogy volt egy előadás a gyermekkori étkezésről és az allergia kapcsolatáról. Kiderült, hogy szüksége van a szervezetnek telített zsírsavakra is, akkor kevésbé alakul ki az allergia, ezért azt tanácsolta a doktor bácsi, hogy gyerekkorban ne margarint kenjünk a gyermek kenyerére, hanem vajat.

Túl vagyok az influenza nehezén, most szegény Bence van még oda. Szerencsére gyors lefolyású.

Panka kezd leszokni a babakocsiról. Ha bemegyünk a városba, akkor már csak odafelé hajlandó ülni benne, de hamar kikéredzkedik, és onnantól séta, maximum a hazaút utolsó méterein ül vissza. Mondjuk jobb is, mert öcséméknek kell adnunk a nagy babakocsit, a kicsi pedig nem alkalmas arra, hogy esőben, hóban, fagyban használjuk. Most még azért egy-két hónapot kellett volna a kocsi, de hát mit csináljunk, holnap visszük el.Kép

Judit
 
 


Szia judit!

Kedves gesztus volt, hogy köszöntöttek titeket. Ha a 41% a 6 hónapos korig szoptató édesanyákra vonatkozik, akkor az - sajnos - országos átlagban egyáltalán nem rossz arány. A margarinról már én is hallottam, hogy mindenféle "maradékokat" tesznek bele. Azt hisze, még terhesen olvastam el egy margarin összetevőit: azóta vajat használunk. Mondjuk én elég lusta vagyok, és nem szoktam megkenni Kata kenyerét...

A babakocsi miatt sose bánkódj, örülj neki, hogy Panka hajlandó gyalogolni. Kata is rá van kényszerítve Kép. Kendőben már nem cipelem a kistesó miatt, a vársoba babakocsival tömegközlekedni eszembe sem jut - szóval marad neki is a gyaloglás, de szerencsére nagyon jól bírja. Persze nagy-nagy türelem kell hozzá - nem azért, mert "alapból" lassan megy, csak hát ugye kitérőket kell tenni...

Roki, voltál tegnap a tüntetésen? Mától jobb időt mondanak, kitartás Kép Nagyon helyesen beszél a fiad, szerintem teljesen logikusan alakítgatja a szavakat Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Oszlopos tagja voltam a tavasznak a fiammal lányommal meg a barátnőmmel.Nem volt túl szép az idő de a média teljes tára képviseltette magát,kivéve az RTl klubb .tehát reklámnak jó volt.A gyerek is nagyon elfáradt már 10 kor aludt este, másnap fél 10-ig .

Akkor ma front van mert nagyon fáj a fejem.

helló Roki
 
 


Szia Roki!

Azért az nem rossz, ha az elfáradás ezzel jár Kép Én sem szólhatok semmit, mert Kata ma három órát aludt délután. Nade azért jöttem, hogy szóljak: holnap (csütörtök) reggel 3/4 7 és 7 között Anna beszámol a tüntetésről a Civil Rádióban (Budapesten, FM 98, vagy interneten is hallgatható: www.civilradio.hu). Ezúttal nem én leszek a műsorvezető, én csak a beszervező voltam Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Na, végre ide is eljutottam. Kép

Roki,
A nagy korkülönbséget én is nagyon hasonlóan élem meg. Az első gyereknél én azért is sürgettem annyira az időt, mert nem voltam biztos magamban. Olyan hihetetlen volt, hogy abból a kis békából egyszer felnőtt ember lesz, és hogy ez az én felelősségem. Mindig akartam tudni, hogy minden rendben van, jól fejlődik, időben fordul meg, áll fel, indul el, beszél stb.. Nem tudom, hogy ez véletlen, vagy Heni megérezte az elvárásokat, de valóban mindent ő csinált legkorábban a három gyerek közül. Lilit már én sem sürgetem semmiben, én is próbálom minden percét kiélvezni annak, hogy pici. (Pedig már nem is annyira pici. Kép)

Judit,
Az ünnepség tényleg aranyos lehetett, és a 46% tényleg nem rossz arány. Öcsédék hogy vannak? Minden rendben a picivel?

Roki,
A fűtésetek hogy áll? Ez azért nagyon durva! Bíztatnak Benneteket valamivel?

GyeZsu,
Köszi a Civil Rádiós reklámot. Kép Kétnapos tanácskozás tomácsolása mikor lesz? Találtál már váltótársat? Bár úgy tudnék németül, hogy merjek jelentkezni. Kép Bár elég jól beszélek, de szerintem félórás tolmácsolástól is kipurcannék, nemhogy kétnapostól.

Puszi:
Anna
 


Sziasztok!

Jól elbeszélgetek itt magamban. Kép De tegnap és ma történtek olyan dolgok, amiket egy ilyen korosztályos topikban meg kell írni szerintem. Kép

Tegnap vágattam le először Lili haját. Fodrásszal, mert én kétbalkezes vagyok. Nagyon derakasan tűrte, bár látszott rajta, hogy kissé meg van szeppenve. Az volt a szerencse, hogy előtte Kristófot is megnyírattam, és Lili már azt is megszeppenve nézte. Nem értette, hogy miért hadonásznak bratyó feje körül azzal az ollóval. Kép De gondolom látva, hogy Kristóf is túlélte a műveletet, úgy gondolta, hogy ő is hősiesen tűri a megpróbáltatásokat. Kép Úgyhogy most gombafejű a kislányom, majd teszek fel képet, ha készen lesz. Kép

Ma pedig elmentünk a bölcsibe. Egyelőre csak ismerkedni, de mindjárt rábeszéltek minket, hogy hétfőtől kezdjük is el a beszoktatást, mert akkor elmegy az a kisgyerek oviba, akinek a helyére Lili megy. Úgyhogy hétfőn kezdődik a nagybetűs ÉLET. Ma egyébként nagyon jól érezte magát Lili, alig tudtam elvontatni. De nyilván ha nélkülem kell ott maradnia, az más lesz.
Egyébként nagyon megható volt a bölcsis látogatás, mert mindenki régi ismerősként üdvözölt minket, és mindenre emlékeztek Kristófról és Heniről. És nem csak a saját gondozóik, hanem mindenki. Kép Pedig már hat éve eljöttünk onnan. Szóval klassz volt. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Tegnap eltört a mécses. Panka folyamatosan keresi a babakocsit, utoljára ugye azt látta, hogy betettük a kocsiba, s azóta nincs. Erre tegnap úgy döntöttünk, hogy a kisetetőszéket visszaadjuk Józsi kollégájának, mivel már úgysem használjuk. Erre Józsi Panka előtt tette be a kocsiba. Én már csak a hatalmas zokogásra rohantam ki, azt hittem baleset történt. Alig tudtuk megnyugtatni, végül nemcsak hogy ki kellett venni a kocsiból, hanem be kellett vinni a nappaliba, s Panka azonnal bele is ült, nehogy apja megint el próbálja vinni.

Egy nevetős történetem is van. Mostanában Panka felfedezte, hogy a lepedője alatt állatfigurás a matrac. Ezért a délutáni alvást úgy kezdi, hogy felcibálja a lepedőt, mire felébred hatalmas csatatér fogad. Tegnap megyek fel, s kérdezem viccesen: "Nahát, ki csinálta ezt a felfordulást?" Erre lányom hót komolyan: "Dorka" (ő a keresztlányom). Visszakérdeztem, erre újra közölte, hogy Dorka volt. Nevetve meséltem a családnak, nagyon figyelt. Erre reggel, mikor mentem be, gyorsan felhajtotta a lepedőt és huncut mosollyal közölte:"Dorka". Kép

Anna! Én már 3-szor nyírtam a kicsi haját, persze csak a végeit, hiszen neki kicsi haja van, azóta viszont erősödik. Mindenesetre a fodrászom leteremtett, hogy ma már nem divat az anyukának vágni a gyerek haját. Mondtam neki, hogy ha már fazonra kell nyírni, akkor majd elviszem, de most még nem láttam értelmét. Ráadásul nem is viselné szerintem mástól, tegnap is elmentünk tanácsadásra, és tisztára bepánikolt a sztetoszkóptól. Mindenesetre szegénykém már nagyon birizgálja a hajcsatokat a hajamban, de hosszúságra nem nagyon nő a haja, így még arrébb lesz, amikor igazán kislányos frizurákat tudok neki csinálni. Mi egyelőre még mindig nem hajszárítózzuk hajmosás után, mert a kis selymes haja magától megszárad pár perc alatt.
Hát nem tudom mi lesz, ha egyedül hagyod a picit a bölcsiben, de ha megismeri őket, akkor szerintem nem lesz gond. Bár ismerősöm kisfia 1 hónapig sírt, a végén már nem is az anyja vitte, hanem egy barátjuk, mert akkor kevésbé volt elutasító.Kép

Öcsémék jól vannak, szerencsére nyugis a pici, ha sír, akkor is csak ímmel-ámmal. Bár szerintem majd belerázódik.Kép

Livi barátnőmnél vannak most testvérféltékenykedési problémák. Malin eddig örült a kistesónak, de bizony mára betelt a pohár. Pedig nagyon figyelnek rá, arra is, hogy amikor lehet, akkor csak vele foglalkozzanak. De most közölte Livivel, hogy csak az ő anyukája, az öcsié nem. Ha meg sír a pici, akkor direkt belemászik anya ölébe, és közli:"hadd bőgjön, ne vedd fel". Persze az is a gond, hogy nincsenek vele egykorú kispajtásai. Majd télen költöznek, akkor megy oviba, Livi reméli, hogy változik akkor a helyzet.

Képzeljétek, végre sikerült Bencének a vizsgája, megvan a jogsija!!!!

Na pussz: Judit
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, hogy írtam-e nektek, hogy három napot Bajorországban voltam dolgozni (mondjuk egy kis Oktoberfest is belefért tegnap hazafele) - eddig Kata még egy éjszakát sem volt nélkülem. (Napközben sokszor volt nagyszülőknél, este is volt, hogy későn értem haza, de olyan nem volt, hogy amikor éjszaka ébred, ne legyek ott, és még reggel se stb.) Nagyon jól viseltük mind a ketten Kép Kérdezgette azért apjától: Hol anya? (De biztos csak azért, hogy megnyugodjak, egy icipicit azért mégiscsak hiányoztam neki Kép). Aztán tegnap éjfél körül értem haza, kb. azonnal felébredt, akkor már mellettem aludt vissza - két kézzel simogatta a pocakom Kép Reggel meg megnézte a képeskönyvét, amit hoztam neki - az a fajta könyv, amit Magyarországon nem tudom miért, de nem nagyon lehet kapni: egyik oldalon kép, a másik oldalon a képről bizonyos dolgok, megnevezve. (Pl. ez a könyv Waldemar vakond a kertben, és az első oldalon Állatok a kertben, egy kép Waldemar vakondról, amint az állatokat nézi a kertben, a másikon meg egy-egy rajz a cinkéről, csigáról stb. Nekem se rossz, mert bizonyos szakszavakat (pl. madár- és növényfajok) én sem ismerek németül Kép)

Váltótársat a tolmácsoláshoz még nem is kerestem, mindenesetre a kolléganőmnek, akivel most is utaztam, és aki azért a rendezvényért is felel, tegnap este a vonaton már mondtam, hogy szeretném, hogyha hivatalosan fel lenne kérve még egy tolmács, mert nem fogom egyedül bírni. (Eddig nem akartam még ezzel is terhelni.)

Húha, a bölcsi az tényleg komoly dolog! Jó, hogy ilyen családi-as bölcsitek van. Feltétlenül számolj majd be a fejleményekről! Nálunk a bölcsi kimarad, de az már eszembe jutott, hogy a környékbeli óvodákat lassan elkezdhetném nézegetni, mert ha a kistesó pici lesz, nem tudom, mennyire lesz rá alkalom, és sok helyen jó előre be kell jelentkezni, hogy legyen hely. Katának pedig biztosan kell majd az ovi, mert már most szüksége van a gyerektársaságra.

Judit, ez érdekes, hogy Panka ennyire ragaszkodik a saját dolgaihoz. Hát ha ebben hozzám hasonlít, akkor a kistesónak igencsak meg kell majd harcolnia Katával a játékokért és egyebekért Kép

Én már többször vágtam Kata haját (most is nagyon aktuális), de csak elöl, fültől fülig. Hátul olyan helyes kunkori, hogy nincs szívem levágni Kép Szerencsére nálunk van a családban fodrász (egyébként óvodavezető Kép), ha majd a fazonírozás aktuális lesz, hozzá tudunk menni. Kata addig is a karkötőimet és láncaimat aggatja magára, a fejére legutóbb a tésztaszűrő került Kép

Öcsédéknek és Bencének gratula, barátnődnek kitartás Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Hékások, mi van veletek? Kép Tegnap erős front lehetett, Katával mindketten nyűgösek voltunk - de túléltük. Ma egyedül ült rá a bilire (a kisasztal mellé tettem, abban meg tud kapaszkodni). Délután, amikor lefeküdtünk aludni (Kata egyszál pólóban volt), akkor is mondta, hogy kaka, mondtam neki, ha tényleg kaka van, akkor másszon le az ágyról és üljön rá a bilire, délelőtt már megmutatta, milyen ügyesen tud ráülni egyedül. Gondoltam, úgyis csak szabadulni próbál az altatásból, olyankor mindig beveti, hogy kaka Kép De aztán hallom, hogy lemászik - aztán meg hogy a bilibe folyik a pisi. Nagyon meg lett dícsérve Kép

Most meg barátnőm születésnapját ünnepelte a társaság - hát kiderült, hogy Kata nagyobb bulizó, mint a szülei. Állandóan a táncparketten volt, apját megfogta, és bevitte táncolni Kép

Írjatok ti is! Anna, hogy megy a bölcsibe szoktatás? Azt el is felejtettem megkérdezni, hogy a munkahelyedre mész vissza, vagy maradsz a családi vállalkozásban? Meg azt sem kérdeztem, hogy szopiztok-e még?

Lányok, fogakkal hogy álltok? Katának most jött ki a 11. Nem sieti el. Kép Egyébként előbb bújt ki a négy rágófoga, mint alul a középső kettő mellettiek, ezek közül bújt ki most egy éjszaka alatt az egyik.

Írjatok! Bucska is írt egy másik topikba, de hozzánk ezek szerint nem nézett be Kép

GyeZsu
 
 


Na jó, akkor folytatom magammal a beszélgetést. Ma este elmentünk Katával a Civil Rádió (és a Fonó) 10 éves születésnapi bulijára a Fonóba. Kocsival mentünk, és már majdnem ott voltunk, amikor Kata hányt. Életében összesen egyszer hányt, kocsiban sem volt még semmi baja. Szerintem az lehetett a gond, hogy még nyári ruhákra volt beállítva a gyerekülés öve, és most, hogy a kabát is rajtavolt (kigombolva), szoríthatta a kis pociját. Mert már amikor letörölgettem, és odaültettem az első ülésre, hogy átöltöztessem, nem volt semmi baja. A buliban a Kolompos gyerektáncházba csöppentünk (így persze elkéstünk), ott is táncolt, és később is elemében volt. Alig bírtam elhozni. Aztán meg bealudt a kocsiban Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Judit,
Tényleg érdekes, hogy Panka hogy ragaszkodik a dolgaihoz. Nektek egyébként már nem kell az etetőszék? Mi még elég sokszor használjuk. Mondjuk még fogjuk is egy jó darabig, mert 90 fokkal elfordítva kisasztal üzemmódba állítható. De most még szinte mindig az etetőszék üzemmódot használjuk.
Bencének én is gratulálok. Kép

GyeZsu,
Bölcsit hétfőn kezdjük, majd jönnek a beszámolók folyamatosan. Kép Abban biztos vagyok, hogy Lili akkor már nem lesz ennyire happy, ha nem maradok ott vele. Meg is sértődnék, ha nem sírna egy picit. Kép De bízom benne, hogy nagyobb zökkenők nem lesznek, a nagyokkal sem voltak. Sem lelkileg, se fizikailag nem viselte meg őket a dolog, pl. a nagy és sűrű betegségek sem voltak rájuk jellemzőek szerencsére. Úgy látszik, ebben nagyon szerencsések vagyunk, remélem, Lilivel is azok leszünk.
Szopit kérdezted már korábban is, akartam is válaszolni, csak elfelejtettem: reggel és este, valamint ha nagyon fáradt, akkor még van. Kép Én nem akarom elválasztani, hagyom, amíg ő szeretné. Végülis én Lili után már nem fogok többet szoptatni, hát élvezem még egy kicsit. Kép
Nem a munkahelyemre megyek vissza, onnan csak év végéig kapok megbízásokat. Egyelőre ez + a családi vállalkozás is több munkát ad, mint amit Lili mellett normálisan meg lehet csinálni. Ha a munkahelyemmel véget ér a kapcsolat, akkor szeretnék a civil szférába átnyergelni. A TAVASZ-ozás közben egészen kedvet kaptam ehhez. Kép Már ha a vállalkozás mellett marad időm állásban is dolgozni. Ja, és ha egyáltalán találok állást. Kép
Hányás: szegény Kata. Kép Azért utána tudta élvezni a Kolompost? Egyébként Lili sem hányt még, csak bukott még anno. De azt sem túl sűrűn.

Holnap ünnepeljük Heni szülinapjáét, jönnek a kereszt- és nagyszülei. Kép Október 3-án lesz 12 éves! Kimondani (na, jó, leírni Kép) is félelmetes. Olyan mintha most születettt volna. Majd Ti is meglátjátok 10 év múlva! Kép

Puszi:

Anna
 


Szia Anna!

Heninek nagy gratula! Nem akarlak elkeseríteni, én 12 évesen kezdtem elviselhetetlen kamasz lenni... Van rá esélyem, hogy Katától majd visszakapom 10 év múlva Kép (Nándival szoktunk rötyögni, hogy anya akarata és apa hisztije párosult benne Kép Na jó, mostanság én is tudok iszonyú hisztiket rendezni, ha Nándi felhúz valamivel, de a hormonokra fogom Kép)

Katát tényleg nem viselte meg a hányás, mondogatta is előtte szegény, hogy kaka - ezek szerint ez ezúttal a hányingert jelentette Kép De csak néha nyüszögött egyet, kérdeztem, mi a baj, akkor mondta megszeppenve, hogy kaka, én megnyugtattam, aztán olvasott tovább Kép Nem tudom lefényképezni, ahogy a kocsiban olvas, de tündéri. (Tegnap Nándi vezetett, akkor tudtam benne gyönyörködni.) Beletemetkezik a könyvbe, csak a feje búbja látszik ki, néha meg magyaráz hozzá.

Már attól be van zsongva, ha mondom neki, hogy táncolni megyünk (a válasz: tánci, tánci - és vigyor, vagy ha már úton vagyunk, elkezd szaladni Kép), úgyhogy a Kolompost is élvezte, csak az volt a rossz, hogy a késés miatt belecsöppentünk a közepébe, és nem volt idő "akklimatizálódni".

Szólj majd, ha a civil szférában munkahelyet keresel Kép Kép Kép

Egyébként csak azért vagyok ilyen szószátyár, mert dolgozatírás helyett netezek Kép Kép Kép

Ja, rájöttem, hogy tudok képet feltenni, úgyhogy küldök egy jóéjt képet Kép

GyeZsu

Kép
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Hát, Heni már vagy 1-1,5 éve elkezdett elviselhetetlen kamasz lenni. Kép De én próbálom ezt életkori sajátosságként felfogni. Úgy vagyok vele, hogy amíg Lili az életkorából adódóan fizikailag merít le, addig Heni pszichésen. Mondjuk a kettő együtt néha kicsit soknak tűnik, de azért állom a sarat derekasan. Kép

Fogok szólni civil állás-ügyben. Kép

Egy gyors bölcsi-jelentés:
Ma is és tegnap is még csak egy órát voltunk. Lili 10 perc felmelegedés után mindkétszer belevetette magát a játékba, de 10-15 percenként odajött hozzám. (Én csak a pálya szélén ültem. Kép) Kicsit ücsörgött mellettem, majd ment vissza játszani. A gondozónőknek már megfogja a kezét, megy hozzájuk, ha hívják. Azt beszéltük meg, hogy holnap már kimegyek az öltöztetőbe, meglátjuk, mit szól hozzá. És holnap már ott is ebédel, de addigra előkerülök és én etetem meg. Szóval szépen haladunk. Kép Kb. két alatt tervezünk teljesen beszokni.

Puszi:

Anna
 


Hú,Anna, nagyon izgi Kép Kata egyébként egyedül eszik kiskanállal (persze a bölcsiben nem biztos, hogy lenne idejük kivárni, amíg egyedül megebédel Kép), és épp ma este szedettem szét az etetőszéket a párommal, mert beleemelgetni sem előnyös, de "kirángatni" (mindig beakad a lába) meg különösen nem, a pocakom meg csak nagyobb és nehezebb lesz. Úgyhogy Katának most van egy kisszéke, kisasztala - hát még ki kell tapasztalni, így hogyan működik.

Másik hír: voltunk neurológia kontrollon (ha még emlékeztek rá, fokozott izomtónus miatt kellett régebben gyógytornásztatni Katát, de azért nem volt vészes a dolog), és a doktornéni teljesen el volt ájulva a járásától, mozgásától, hogy milyen ügyes, hogy beszél... Szóval büszke anyuka voltam Kép Kép Kép Egyébként megkérdeztem, hogy vigyük-e majd el a kistesót is, azt mondta, pár hetesen szívesen megnézné. Én nem bánom Kép

Egyébként Kata vasárnap este óta tiszta takony, zenebölcsibe nem is mertem vinni. Kép

A vasárnap éjszakánk "kissé" zűrös volt, de azért reggel sikeresen elküldtem a dolgozatot Kép Családi születésnapozás volt vasárnap du., de én a dolgozat miatt nem mentem, Nándi is itthonmaradt pihenni (egész délelőtt a konyhában ügyködött, nagyon rendes volt), Katát anyuék elvitték. Erre bejelentkeztek lakásnézők - hát a délutánt pakolással-takarítással töltöttük. Nándit azzal vígasztaltam, hogy a fél kilences meccset már megnézheti szép nyugodtan. Na, Kata megérkezett alvó állapotban (nem aludt délután), befektettük az ágyába, én ugye a gép előtt, Nándi a tévé előtt, elkezdődik a közvetítés, csapatok bevonultak, bíró már az óráját nézi, mikor indítsa a meccset - na, Kata ebben a pillanatban ébredt fel. (És természetesen nem aludt vissza egykönnyen. Éjféltől kettőig is fent volt, itt ült mellettem, amíg írtam...)

Na, eldugulok Kép

Roki, Judit, esetleg régiek? Kép
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Kata nagyon ügyes, ha már teljesen egyedül eszik kanállal. Kép Lili még a kétkanalas módszernél tart: ő is kotorászik a sajátjával, de a nagyobb mennyiségeket én lapátolom neki a sajátommal. Kép
Bár ma a bölcsiben nagyon tetszett neki, hogy a többiek egyedül esznek, ő is úgy akarta csinálni, lökte el a kezemet. Egyébként két tányér főzeléket is bevágott, itthon sem rossz evő, de ott még a szokásosnál is többet evett. Tényleg nagyon finom volt a kaja, engem is megkínáltak, hogy tudjam, hogy mit eszik a gyerek. Kép

Érdekes módon reggelente Lilinek egyre hosszabb idő kell, amíg felmelegszik. Eleinte csak álldogál lesütött szemmel és nem mozdul. Szerintem azért gyanús neki, hogy minek megyünk mi mindennap oda. Kép Igaz, hogy mondani is szoktam, hogy ha majd mindenkivel megismerkedik és mindent megismer, akkor majd nélkülem is ott marad játszani, amíg én dolgozok. Persze mivel ő nem beszél, ezért nem tudom, hogy mennyit ért meg belőle, de gyanítom, hogy elég sokat.
Ma az is nehezített a helyzetet, hogy amikor vérge belevetette magát a játszásba, és én az előre megbeszéltek szerint kilógtam, elesett és hatalmas púp nőtt a fején. Így pár perc múlva hívtak, hogy menjek be, mert nagyon sír. A kisebb eleséseket egyébként fel sem veszi, de ez most komolyabb volt. De a baleset után már egész délelőtt nem mozdult el melőlem. Csak az ebédtől kapott erőre megint, az után már alig lehetett hazavinni. A többieket sem hagyta aludni, akik már a délutáni lefekvéshez készülődtek. Kép Holnap már reggel megyünk (eddig 10-re jártunk) és ott is reggelizünk.

Gratulálok a dolgozat leadáshoz. Miről is szólt? És milyen lakásnézők mentek Hozzátok? Áruljátok a lakást?

Judit, Roki,
Tényleg, hol vagytok?

Puszi:

Anna
 


Szia Anna!

Lili szerintem is ért mindent. És ma arra a hatalmas filozófiai megállapításra jutottam, hogy még a felnőtteknél is jobban értik a dolgokat, mert értik és érzik is.

A dolgozat egy szemináriumi dolgozat volt még az előző felévről, a társadalmi igazságosságról (A nozicki minimális állam és a szociálpolitika). A házat pedig elvileg áruljuk, de nem teszünk semmit az ügy érdekében, akik voltak, "szóbeszéd útján" tudtak róla.

Jaj, de nem szeretnék olyan korán kelni! (Mondjuk a nagyok miatt amúgy is korábban kelsz.) A reggel az mit jelent, hányra mentek?

Lányok, hót ciki, örülök, hogy a lányom szobatiszta, de már attól öklendezem, hogy a biliből ki kell öntenem a kakit a WC-be (mindig előrerohanok a bilivel, hogy ne lássa...), ma meg bekakilt egy kicsit a bugyijába, és tényleg majdnem elhánytam magam, ahogy ki akartam önteni-mosni, azóta is itt áll a gatya, nem tudom, mi lesz. Mert Nándi minden sz.ros pelenkát ki akar dobni, szóval rá nem igazán számíthatok. Egyébként is: megjön fáradtan, és akkor még egy sz.ros gatyát is nyomjak az orra alá, hogy intézzr már el, legyen szíves? Bocsánat a témáért...
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Az enyhe kifejezés, hogy korán kelek. 6-kor kelünk minden hétköznap, mert ha Henivel nem indulunk el 3/4 7-kor a suliba, akkor már nem garantált, hogy nem késik el. (Zuglóba jár.)
Lilivel 3/4 8-ra kell odaérni. Így legalább újra el fogom kísérni Kristófot, aki idén már egyedül járt suliba. De a bölcsi és az iskola nagyon közel vannak egymáshoz.

Átérzem a kaki-problémát, én is így voltam vele, amikor Kristófot vártam. Mondjuk az én férjem nagyon derekasan besegített mindenben, a hányingertől függetlenül is. Úgy meg, hogy rosszul voltam, nem is volt kérdés.

Szerintem Nándi is nyugodtan elintézheti a sz.ros gatyát. Kép Végülis Te is fáradt vagy estére, gondolom: gyereket nevelsz, dolgozol, és még nem is vagy a toppon fizikailag az állapotosságod miatt. (Bocsi ezért a kis feminista ész osztásért. Kép)

Egyébként a bilizést én szívesen ki is hagynám. Az szeintem rosszabb, mint a pelenkázás. Bár sokkal olcsóbb, az igaz. Kép Egyébként mi is elővettük a bilit, Lili szívesen rá is ül, akár ruhában, akár csupaszon. De fogalma sincs, hogy mihez kellene kezdeni vele, egyelőre motorozásra használja. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Nándira egy szavam sem lehet, sőt, sőt, sőt!!! Mindenkinek ilyen társat kívánok. A sz.ros gatyát is kimosta nagy káromkodások közepette, de ez azért is lehetett, mert előbb vette észre, mint mondtam neki. Most megpróbálom úgy, hogy kiszárítom - ez nagyon gáz? Kép

Motoros bilitek van? Kép Nekünk kisautó, de csak azért, mert amikor bementem itt Csillaghegyen bilit venni, ez az egy volt. Vettem már jó széles WC ülőkét is, de nem tudom rászoktatni, fél tőle Kép Pedig olyan kis ügyes, reggel szólt, hogy kaka, bólogatott, amikor kérdeztem, hogy akkor ráül-e a bilire, meg levegyem-e a pelust - és száraz volt a pelusa, a bilibe meg jó sokat pisilt. Azért persze tegnap vagy háromszor öltöztettem át bepisilés miatt, de nem bánom.

Egyébként én most fizikailag-szellemileg (meg lelkileg is Kép) teljesen jól vagyok, igyekszem is haladni a doktorival, mert ki tudja, mi jön még Kép Kata is jó korszakában van, persze vannak hisztis időszakai, de azért sokmindent tudok csinálni mellette-vele. Adogatja a ruhákat, amikor teregetek, a kosárból a krumplit, hagymát, ha főzök, elrak dolgokat, ha megkérem, egyébként meg jól elvan pl. a konyhaszekrényből és fiókokból kipakolással Kép, vagy könyvnézegetéssel...

Ilyen szép időszakot kívánok mindenkinek!

GyeZsu
 
 


Jaj, bocsi, egy feminista fotót még felteszek. A címe: esélyegyenlőség - fiatal nő vezető pozícióban Kép

GyeZsu

Kép
 
 


Anna, nem voltatok ma Királyréten kirándulni iskolai szervezésben? Papp Katával találkoztunk a csepeli ÁMK-ból, és ha jól emlékszem, a gyerekeitek osztálytársak. Csak délután jutottunk el kirándulni, mert délelőtt még kórustársunk kislányának keresztelőjén énekeltünk (izgi volt, mert Nándi nem jött, úgyhogy én oldalamon Katával énekeltem, mert nélkülem nem maradt ott a gyerekfoglalkozáson Kép). De nekem már úgy hiányzott az erdő! Kismarosról kisvasutaztunk, Királyréten megnéztük a pacikat meg a vizet (horgásztó), sétáltunk az erdőben, aztán vissza kisvasutaztunk, és Kismaroson az állomásnál lévő étteremben megvacsoráztunk (nagyon finom vaddisznőpörköltet ettem, nyam-nyam!!!). Kata ismét bizonyította, hogy már nagylány: jött sokat kétlábon (ha nem úgy, akkor a hátihordóban vagy apja nyakában), szólt, hogy "kaki", és tudott úgy pisilni, mint a nagylányok, hogy felemeltem guggolva. Az étteremben meg nagyon ügyesen evett egyedül. Annyira kell vigyázni ezekkel a babákkal, mert mindent ellesnek tőlünk! Amikor már csak kicsi volt a levesből, akkor itta a tányérjából (mint én a csészéből), aztán kikanalazta úgy, hogy megdöntötte a tányért. A pörkölthöz meg vett kenyeret, és tunkolta (na, azért ezt én csak otthon szoktam Kép). Azonkívül megitta a 3 dl baracklét is, amit kettőnknek rendeltem (érdekes, hogy gyümölcsléből mindig többet iszik, mint sima vízből...). De a legtündéribb utánzása az volt, hogy amikor apa szétszedte az etetőszéket, én rátettem a lábam az asztalára (ejnye-bejnye), amíg apa a tálcát próbálta leszedni a székről. Aztán amikor összetoltuk a széket meg az asztalt, csak úgy volt hajlandó a székbe ülni, hogy a lábát az asztalra tette...

A héten még szép idő lesz, használjátok ki! Kép

GyeZsu

Basszus, lebuktam, Nándi idenézett, és meglátta a képet Kép
 
 


Sziasztok!

Szia GyeZsu!
Úgy látszik ketten maradtunk...

Nem voltunk tegnap Királyréten, én nem is tudtam róla. Mondjuk Katának három gyereke van, remélem, nem Annáék (Heni osztálytársa) kirándultak, mert nekem is lett volna kedvem menni. Majd megkérdezem Henit, ha hazajött.

Örülök, hogy minden szempontból jól vagy! Kép Ezek szerint az émelygés már tejesen elnmúlt, legfeljebb a kaki hozza elő? Kép

Kata tényleg nagyon ügyes, és igaz, hogy nagyon kell vigyázni, mert mindent ellesnek. Mondjuk ezt én már a nagyoknál kitapasztaltam.

Na, nézzük a Bölcsi Híradó mai beszámolóját:
Lili csütörtökön nagyon élvezte a dolgot, a reggeli felolvadásra sem volt szüksége. Szerintem azért, mert reggelivel indítottunk, és egy kis evéstől mindig jókedvre derül az ember. Kép Utána nagyot játszott az udvaron, én meg is lógtam, és nagyon jól megvolt nélkülem. Annyira, hogy ebédre sem hívtak vissza. Egyébként pillanatok alatt rászokott az egyedül evésre, eltanulta a többiektől, és azóta itthon is csak úgy eszik. A csütörtöki sikeren felbuzdulva, pénteken már csak beadtam reggel és délig egyedül volt ott. Reggel persze sírt, de mint később megtudtam, nem sokáig, és egész délelőtt nagyon jól érezte magát. Szépen reggelizett és ebédelt is. Ma pedig már nem is sírt! Igaz, hogy nem volt boldog, bújt a lábam közé, nem rohant be magától. De amikor felvettem, megpusziltam, mondtam neki, hogy ebéd után jövök és a gondozónő kezébe nyomtam, nem sírt. Kép
Holnap már megpróbáljuk az alvást is. Az elvileg nem lesz nagy változás, mert itthon is azonnal elalszik, ahogy hazajövünk. Õ még sokszor aludt délelőtt is, ami ugye most már soha nem lehetséges. Meg hát nagyon fárasztó a bölcsis élet, rengeteget kell szaladgálni az udvaron. Kép

Irigyellek a hétvégi kirándulásért. Kép Mi most leginkább itthon fúrtunk-faragtunk. Párom végre nem dolgozott hétvégén és próbáltuk behozni az ittoni lemaradásainkat. De jövő hétvégén megyünk Miskolctapolcára barlangfürdőzni. Kép

Puszi:

Anna
 


Szia Anna!

Gratulálok a bölcsis nagylányodhoz! Kép

GyeZsu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: