Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ha valaki ide tartozónak érzi magát, írjon ide is. Érdekelnének az itteni játszóterek, óvodák, babaruha boltok stb...
ÉvaIII
 
 


Szia Éva!
Örülök, hogy a békási mellett most már van óbudai topik is.
Én Kaszásdûlõn lakom és 20 hónapos a kisfiam. Az itteni lehetõségekkel (máltai játszótér, bölcsis játszócsoport)egészen elégedett vagyok. Te merre laksz és mennyi idõs a gyerkõcöd?
Móni
Móni
 


Szia Móni!
Mi a Fõ térnél, és 8 hónapos a fiam, kb. 12 kg és 83 cm.
A máltai játszótéren már mi is voltunk sétálni, nagyon tetszett, ha nagyobb lesz a fiam, ki is próbáljuk.
Hallottad, hogy a Flóriánban bezár minden Centrum rész? Olyan szomorú látni ahogy lecsupaszítják, hiszen gyerekkorom óta odajárunk ezért-azért.
 
 

 
 

Sziasztok!
Ugyan meg nem vagyunk csalad, mert csak kettesben vagyunk a ferjemmel, de ha 3-4 het mulva az orvosom a kontroll vizsgalaton zold lapmpat ad, nekifutunk a a babaprojektnek mi is. :-)))

Es hogy ertelmeset is hozzaszoljak, Obudan az Aquincum szallodatol nem messze van egy uj jatszoter, az nagyon kulturaltan nez ki (kerites, fa jatekok, stb.)
Sziasztok,
Gombóc
 
 


Sziasztok!
Gombóc, drukkolok nektek! Az új játszóteret már én is láttam a hévrõl, de még nem próbáltuk ki. Nálunk Kaszásdûlõn is hasonló van, csak kicsit régebbi. Ami jó benne, hogy fedett része is van, ami játszóház-szerûen van kialakítva. Ide esõs napokon is el lehet jönni. Az nagyobb gyerekeknek programokat is szerveznek (agyagozás, diavetítés, stb.)
Éva!
Nem tudod, mi lesz a Flóriánban a centrum helyén?
Egyébként az én fiam is kb. 12 kg (és 87 centi). Vagyis elég sovány, pedig rendesen eszik. De ez nála inkább hajlam.
Vannak a Fõ tér környékén jó bababizományik?
Móni
Móni
 


Sziasztok!
Hajrá Gombóc!
A szálloda melleti is Máltai játszótér, azon is van fedett játszószoba.
Móni, a Vörösvárin van a Flórián után nem sokkal. Mindíg egy csomó új dolog van, mert mindíg van ott valaki aki éppen ruhát hoz átvételre. Én még a Kolozsin találtam egy jót a piac emeletén.
Na, megyek sonkát fõzni.
Éva
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek kellemes Húsvétot és sok locsolkodót!
Móni
Móni
 


Sziasztok!
Koszi szepen a drukkolast, nagyon aranyosak vagytok! :-))

Hogy telt nalatok a Husvet? Nagyon kivancsi lennek, hogy Ti gyerkoccel megtartjatok a locsolkodos hagyomanyt? Mi pont ma beszeltunk a parommal arrol, hogy ugyan mi mar evek ota nem tartjuk, de ha lesz gyerekunk, biztos ujra bevezetjuk a barati korben, mert ez gyerekkorunkban mekkora elmeny volt...:-)))))

Sziasztok,
Gombóc
 
 


Sziasztok!
A fiam idén locsolt meg elõször. De csak jelképesen, mert "elfelejtettük" lecsavarni a kölnis üvegrõl a kupakot. Aztán meglocsolta a Nagyit, a Dédit és a cicát - hiába magyaráztuk, hogy õt nem kell, mert fiú :-)
Kapott egy csomó csokinyuszit, amit mi fogunk megenni, mert a fiatalúr egyelõre ki nem állhatja a csokit :-)
Éva! Pontosan mikor született a fiad? Mert kb. egy év lehet köztük.
Móni
Móni
 


Sziasztok!
2001. július 18.-án 10.09-kor született Máté.
Hát, õ is meglocsolt engem, de elõször csak az apjával közösen, egy pohár vízzel,ami nagyon tetszett neki, azután egészen prózai módon, pelenkázás közben, mint egy picike szökõkút. Kép
Nagyon szeretem a húsvétot, fõleg a sonka miatt. Érdekes, hogy máskor is fõzhetnénk sonkát, de soha nem kerül rá sor, csak ilyenkor. A locsolkodást is szerettem kislány koromban, de az más is volt, mert vidéken éltem. Szerintem a mi fiaink már nem fogják követni ezt a hagyományt.
Ma kapta meg a fiam a 2. agyhártyagy. elleni oltást, még egy hátravan. Szerencsére észre sem vette.
Éva
 
 


Sziasztok!
Az én Marcim (Márton) 2000. júl. 30-án született 19.00-kor. Egy napot "késett".
Most olvastam az Óbuda újságban, hogy színház lesz a Flórián moziból (ha az önkormányzat is úgy akarja). Ennek azért örülök, mert annyira sajnáltam, amikor bezárták. Az áruházat meg lehet, hogy kívül-belül felújítják.
Éva! Szerencsés vagy, hogy ilyen jól viseli a fiad az oltásokat. Az enyém ilyenkor volt, hogy végig ordította az utat hazafelé.

Móni
Móni
 


A színház a Tér színház lenne, ami most a Fõ téren van, én úgy hallottam, hogy õk nem nagyon akarnak költözni.
Máté fiam szerencsés, mert mindent jól visel, egyszerre kibújt 6 foga és alig vettük észre.
Éva
 
 


Sziasztok!!!
Az, hogy nem békásmegyeri miért van odaírva??? Õk nem írhatnak??
Üdv: Szilva
Névtelen
 


Dehogynem! csak nekik van külön topic-uk, és olyan dolgokról van szó, amikhez én legalábbis nem tudok hozzászólni. Olyan mintha egy másik kisváros lenne, én pl. még soha nem jártam ott, csak keresztül utaztam.
Tehát, ide is írhat mindenki.
Most olvastam, hogy 27-én szombaton, itt a Fõ téren vásár lesz és mindenféle gyerek mûsorok.
Éva
 
 


Sziasztok Obudaiak!
Én igaz már nem ott lakom (kaszásdülö), de az apukámék még igen. Bécsben élek, de ha haza megyünk akkor Kaszáson kötünk ki.
Az én fiam 2éves (2000.04.07) Viktor, majd nem egyidösek Moni Marciával.
A Floriános hir engem is megdöbbentett! Tudtok már valamit? Én sokáig a Floriba dolgoztam, pár évvel ezelött!
Üdv mobevik
mobevik (mobevik)
 


Szia Mobevik, a Flórián tök üres, még nyoma sincs az átalakításnak.
Nekem nagyon hiányzik, mert most nincs autóm, és ott mindenfélét meg tudtam venni. Most mászkálhatok jó messze.
Éva
 
 


Sziasztok !

Igaz en sem "tosgyokeres" Obudai vagyok de az apukamek
a Szel utcaban,az anyukam meg Csillaghegyen lakik.
(En Milanoba lakom a kislanyom 2eves + 2 honapos majdnem mint mobevik-e).
Ami viszont engem erdekelne ha tudjatok veletlenul hol
lehet jatszocsoportokat talalni.Talaltam Kaszasdulon egy
jopofat (egesz delelottre ebeddel egyutt 600 Ft. de nyaron
bezarnak en meg pont juli vegen ill.aug elejen megyek haza) A noverem meg Csillaghegyen talalt ,de szerintem
egy kicsit draga orankent 400 Ft.Viszont van, angol, uszas,pony-lovagolas stb.. Es a babak egyedul maradnak ott. Tudtok meg hasonlot a kozelben?
En a gekkos dolgot sem talalom rossznak, habar latom az
sem olcso. Az Arpad hidnal van nem?!
Koszi,
Sziasztok
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Mi most megyünk haza máj.11.-én, és Vik meg én 1hetet otthon töltünk.
Csilla , sajna én nem ismerem a gyerek megörzös helyeket, mert eddig ahol érdeklödtünk mindig nemleges választ kaptunk, hogy kicsi a gyerek! de amit te irsz az jol hangzik. A kaszásit lehet hogy megprobálom!
Én eddig ha otthon voltunk és intézni kellett valamit , sajna mindig vinnem kellett a gyerköcöt is. Eléggé nehézkes volt!
Üdv. Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Szia Éva! Én sokáig az emeleti ora- és ékszerben dolgoztam a Floriban. Most Parti ékszer. A kolléganöim még most is ott dolgoznak. Ha haza megyek majd megkérdezem öket hogy most mi van ! Az igaz hogy egy kis felujitás az ráfér a Florira! Nem mai épület!
mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!
Mobevik! A kaszási játszócsoportot én is csak ajánlani tudom. Mi hetente kétszer járunk oda és Marci nagyon szereti. Kertje is van, ahova jó idõben ki lehet menni, de a benti rész is nagyon jól felszerelt, sok játék van.
Csilla! Szerintem próbáljátok ki a Mikkamakka játéktárat is. Van egy a Balaton utcában, ez a központi, meg nyílt a III. ker.ben is (Toronya u.33.)
Móni
Móni
 


Sziasztok!
Moni: a kaszási játszocsoportnak pontosan mi a cime?
Már alig várom hogy egy kicsit otthon legyek.
mobevik ( egyébként én is Moni vagyok :o)
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!
Mobevik: Holnap megyünk a játszócsoportba, akkor majd megnézem a pontos címet. De elég könnyû megtalálni, abban az egy szintes épületben van, amiben egy bölcsi és egy ovi is. A játszócsoportba a jobboldali legszélsõ ajtón kell bemenni.
Akkor a "be" a férjed nevének az eleje Kép?
Móni
Móni
 


Sziasztok!

Köszi Moni, akkor tudom is hogy melyik épület. Az ovi épülete, avval szemben van a 10emeletes. Ott laknak apukámék! :o) Kaszásdülö 3 szam alatt.Közel van.
A ferjem Béla, fiam Viktor, én Moni: igy lett mobevik.Kép
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!
Mobevik: mi meg a Búza utcában. Még lehet, hogy összefutunk Kép
Móni
 


Szia Moni!
Szivesen találkozok veled ,ha gondolod? Eléggé sok dolgom lesz ugyan, de persze ezért nem lehetetlen. Mert mindenképpen szeretnék Vikkel csámborogni, sétálni, játszani meg ilyenek. Kép
Ugyhogy azon a jo kis játszotéren biztos kikötünk.
Régen laksza a Buza utcában? Én a Szérüskert u.-i suliba jártam. Te?
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Szia Mobevik!
Hétfõn biztos, hogy megyünk a játszócsoportba, a többi napot még én sem tudom, hogy hogy alakul. Én nem vagyok tõsgyökeres kaszásdûlõi, kb. 4 éve lakunk itt. Kisgyerekkel szerintem ideális hely, mert tényleg minden itt van egy köpésre.
Éva, Gombóc!
Hogy vagytok?
Móni
Móni
 


Sziasztok, végre már látszik valami a Flóriánban. A földszinten a Fotex csoport boltjai költöznek be, az emeletet még nem tudták kiadni, de valami ruhásat akarnak oda.
Június 7-8-9.-én a Fõ téren könyvheti kirakodás lesz, dedikálással meg beszélgetésekkel.
Akit érdekel jöjjön el.
Nem tudjátok, hogy az SZTK-ban melyik fogorvos a jó?
Éva
 
 


Sziasztok!
Moni, hat, en is bejelentkeztem a ..ma megint megjott...topicba.
Hormonvizsgalaton is voltam, pajzsmirigy alulmukodesem es "petefeszek-tengely" alulmukodesem van, ugyhogy egyenlore meg nem vagyok pocakos. :-(

De az orvosom tok jo fej volt, kaptam gyogyszert, ugyhogy remenykedem, hogy inkabb elobb, mint utobb. :-)))

SZiasztok,
Gombóc
 
 


Szia Éva!
Most találtam rá erre a topic-ra . Én is Fo ternel lakom. Mi inkább az Aquincum melletti játszótérre járunk. Azt jobban szereti a 4 éves kisfiam mint a másikat.
Eddig nem is tudtam, hogy van ilyen honlap. Most találtam, rá hogy bajban vagyok. Kiderült 3-4 napja, hogy terhes vagyok és úgy néz ki hogy nem tarthatom meg mivel a gyomromat röntegnezték 2 hete. Teljesen le vagyok most törve miatta.
Amúgy örvendek a hírnek, hogy a fõ téren lesz könyvvásár.

Panni
 
 


Szia Panna, remélem közben kiderül, hogy mégse! Nem minden esetben okoz károsodást.
Az is jó játszótér, de az én 10 hónapos fiamat még nem érdekli, de késõbb oda fogunk járni mi is.
Éva
 
 


Szia Éva!

Meg akartam kérdezni, hogy Ti melyik gyerekorvoshoz tartoztok? Kihez viszed a picurt?

Panni
 
 


Dr Zonda Igor a dokink, nagyon helyes fiatalember, a fiam nagyon szereti, még az oltásokat is megbocsátja neki.
Egyébként is szerintem jó orvos, bár szerencsére az oltásokon kívül nem volt dolgunk vele, de azokat úgy adja be, hogy szinte észre sem veszi Máté, és nem maradt nyoma egyiknek sem (nem fájt a helye, nem keményedett meg stb).
A rendelõben még nem is jártunk, csak receptért.
Éva
 
 


Hát mi elõször Lillánál voltunk. Nagyon aranyos votl mindig, csak a kisfiamnak fitymaszûkülete volt. Csak megnézte messzirõl aztán azt mondta, hogy majd késõbb esetleg egy kis mûtéttel leválasztják. Aztán egyszer valami miatt nem volt ott Lilla doktornõ és elmentünk Zonda Igorhoz. Azt hiszem oltás volt. Megemlítettem neki is a dolgot. Õ meg elintézte egy perc alatt. Hátrahúzta a bõrt, egy hétig kamilláztunk és semmi gond azóta se. Ha Lillára hallgatunk vártunk volna vagy egy évet és aztán ki tudja milyen tortúrákon kellett volna keresztül menni(akár milyen kis vágásról is lett volna szó). Aztán átigazoltunk Zonda Igorhoz. Lilla doktornõ meg is sértõdött egy kicsit. De arra gondoltam nem érdekel, fõ hogy jó dokink legyen. Tényleg nagyon aranyos, türelmes egy doki, de... Tavaly Lacikám elkapott az oviban egy vírust. Még nem volt belázasodva de már a mandulái tele voltak fehér pettyekkel. Le is szaladtam vele rögtön Igorhoz, hogy el kéne kezdeni antibiotikumos kezelést, ne várjuk meg míg rosszabb lesz. Nemm engedte, azt mondta, hogy ezek nem gennyes foltok, hanem valami más, a mandula dolgozik és mmit tudom Én miket magyarázott, de szóval szerinte semmi ok a pánikra. Hazamentük, Lacinak 2 nap múlva már Láza is volt. Megint lementem, azt mondta még mindig hogy nem kell antibiotikum mert csak egy vírus. Aztán egy nap múlva már 40 fokos láza lett és az ügyeletet kellett kihívni annyira rosszul volt. Persze Õk megállapították rögtön hogy Tüszõs mandulagyulladás és antibiotikumos kezeléssel már másnapra jobban lett. Persze a mandulái azóta se mentek vissza és akkorák mint egy-egy szilva, de azt mondják hogy ez még belefér. Én se vagyok antibiotikum párti, és Lacikám is eddig a négy év alatt 2-szer kapott, de mikor kell akkor kell.
Szóval azért írtam le hogy egyik dokival sem vagyok teljesen megelégedve, és szeretnék egy megbízható gyerekorvost a kisfiam mellé, csak nem tudom kit.

Panni
 
 


Hát én nem ismerek többet, de szerintem a játszótéren biztos tudják az anyukák, hogy hol van a közelben egy szimpatikusabb. Én maradok az Igornál, mert ha sok emberrel beszélgetnék, biztos hogy minden dokinál lenne valaki, aki nem volt megelégedve vele. Egyenlõre nem volt rossz tapasztalatom, remélem egyáltalán nem lesz semmilyen kapcsolatunk a kötelezõ oltásokon kívül.
Jártadban keltedben nem láttál gyalog elérhetõ közelségben olyan boltot ahol szúnyoghálót lehet kapni?
Éva
 
 


Szia Éva!

Hát nem igazán láttam. Egy idõben volt a Flóriánban, de ott most mindent felbombáztak. De szerintem a Praktikerben biztos van, és az nincs olyan messze. Voltál kinn a könyv héten? Szép volt? Mi elutaztunk a hétvégén, így már csak a sátorbontásokat láttuk vasárnap este.

Panni
 
 


Sziasztok!

Klassz, hogy van egy ilyen topic (is), mert mi március közepén költöztünk a Vályog utcába és egy kicsit magányos vagyok, mivel minden ismerõs a régi környékünkön van.

A kislányom Lili 8 hónapos lesz 12-én.

Sajna a könyvvásárt elmulasztottuk, mert vacak volt az idõ, mire meg kiderült, már más programot csináltunk.
Tudtok esetleg könyv lelõhelyet a környéket, ahol nem tizezrekbe kerül egy könyv?
Én csak a Flórián téri aluljáró belit ismerem, de sajna ott leginkább ponyva kapható, arra meg még kevés pénzt is sajnálok :-((

Üdv mindenkinek,
Merci
 
 


Nahát a múltkor írtam egy csomót, és most látom, hogy elveszett.
Szóval, a Flórián nagy könyvesboltjában van antikvár rész, én ott nagyon jó könyveket vettem. A Vörösvári úton kb a MCDonalds-al szemben van egy faház, ott is olcsón jó könyveket lehet kapni.
A könyvhét egész jó volt, csak az idõjárás...
A Fõ téren nyílt egy cukrászda, ott voltak a dedikálások, pl Kepes András, Megyesi Gusztáv és Kovács Zoltán, ezen ott volt Esterházy Péter is, ugyan õ nem dedikált.
Reméljük jövõre még jobb lesz.
A Flóriánban megnyílt sok új bolt, és még az emeleten is készülnek újabbak.
Éva
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni nõgyógyász ügyben. Nemrég költöztünk a Pacsirtamezõ utcába, és nem ismerek egyetlen jó orvost sem a körnéyken. Úgy tûnik, hogy gyermeket várok, és ezért lenne szükségem rá.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Tünde
 


Szia Tünde,

Van egy topic, aminek az a cime, hogy Margit Korhaz Szülészet.
Itt az egyik lany (Andi) osszeszedte tablazat formajaban a Margitos orvosokat:

www.tar.hu/andia/margit_orvosok.html (ez egy összefoglaló táblázat néhány adattal minden orvosról)
www.tar.hu/andia/margit.html (ez pedig a konkrét hozzászólásokat tartalmazza orvosonként csoportosítva)

Ha pontos cimuk, telefonszamuk erdekel, a topicban biztos tudnak segiteni.

Szia,
Gombóc
 
 


Köszönöm Gobóc,

Jó volt az ötlet.

Tünde
 


sziasztok
Óbudán lakó barátnõt(barátnõket) keresek.(mi a San Marco-ban lakunk)
6 hónapos a kisfiam, s jó lenne valaki a közelben, aki felugorna, vagy akihez felugorhatnánk, vagy közös séták, stb. 33 éves vagyok, bölcsész.
Ha valakit érdekel, próbáljuk ki, mûködik-e a dolog:

rekamdo@hotmail.com

üdv
Reka
 
 


Sziasztok!

Én is sétáló társat keresek. A kislányom 5 hetes és a Kolosy tér környékén lakom.

Petra
Petra
 


Sziasztok!

Mi a Timar/Beszterce sarkon lakunk, Gombocka a hasamban meg csak 4.5 honapos ugyhogy mire megszuletik, a Ti gyeroceitek mar rohangaszni fognak.Kép
De en is szivesen setalgatnek majd masokkal, akar pocisan is. Meg dolgozom ugyan, de novembertol mar nem nagyon van kedvem hozza, ugyhogy akkortol raerek minden programra, ha hivtok... KépKépKép

Gombóc
Gombóc
 


sziasztok én a kenyeresben lakom kisfiam(MARK)16 hónapos és nagyon szivesn barátkozunk mind anyukával aki itt lakik és szeret nagyokat sétálni.én 25 éves vagyok.szoval anyukák kismamák irjatok és randizhatunk.egyébként ujj játszo épül(máltai fa )a kisceliközben. átadás oktoberban.várom válaszotokat. fini
Névtelen
 


látom ,hogy sokan kerestek barátokat de senki nem válaszol a másiknak ,pedig biztos ,hogy sok jo kapcsolat születne.

egyébként a kisceliközben nem máltai lessz és szerintem nem lessz nagy durranás kis gyerekesekre nem gondoltak csak két nagy csuszzda lessz ami 7 éves kortol valo ,persze fû lessz ,hogy a kutyák tudjanak pisilni,kakilni mivel kerités nem lessz.

szoval kismamák bátran válaszoljatok egymásnak!!!!!!!!!!!!!
Névtelen
 


sziasztok!!

Petra,Gomboc,Réka!
szerintem ha mindenki itt lakik a környéken akkor tényleg egyszer találkozhatnánk.
persze csak ha olvassátok még ezt az oldalt.
szoval akinek van kedve válaszoljon.

www.alibaba73@freemel.hu

fini
Névtelen
 


bocsi de nem jol irta freemail.hu


fini
Névtelen
 


Sziasztok!
Talalkaban benne vagyok, ma bejelentettem a fonokomnek, hogy okt. vegeig dolgozom, utana mar nem szeretnek. Kép
Nov. 1-tol minden jora raerek. KépKép
Nem tudtok kismama tornat veletlenul? HA mar nem fogok dolgozni, akkor arra is szeretnek jarni. Meg uszodaba is. Most meg orvosilag el vagyok tiltva ezektol, de talan holnap a dokim ad mar felmentest a tiltasok alol. Kép

MAgamrol: 29 eves multam, muszaki vegzettsegu vagyok, szeretek kirandulni, sorozni-borozni (most atmenetileg nem Kép ), kiprobaltam par extrem sportot, es kozepvezetokent dolgozom momentan. Kép

Emailem: csirketojas@index.hu

Fini, irok neked, jo?
Ehen haloooooook. Igy a 6. honaptol ez lesz mar folyamatosan? Kép

Sziasztok,
Gombóc
22+3
 
 


Szia Gomboc!

én már a harmadik honaptol állandoan éhes voltam,és persze ettem is az eredmény 30kg.De érdekes kivános nem voltam.Gomboc megkaptam az üzeneted és válaszoltam is.Nincs freemail_es cimed? Mert nekem az van és valahogy másra nem nagyon megy át.De azert most majd megprobálok küldeni egyet.
Terhes torna a védöben szokott,meg a terhesgondozáson kiirva lenni.Én az uszi nem javasolnám persze ez magán véleményem.Szülés utáni torna a müvházban szokott lenni.

szia!
Névtelen
 


bocsi de FINI voltam (csak lemaradt)
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron