Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még most derült ki, hogy kisbabám lesz, és az a nagy dilemmám, hogy nem tudom, hol szüljek. Egri vagyok, és a nőgyógyászom Varga Zsolt, akit nagyon szeretek, de annyi rosszat hallottam már az egri kórházról és a csecsemősökről, hogy fontolgatom, ne menjek-e haza szülni oda, ahol a szüleim élnek. ők ózdiak, és ott gyönyörű a szülészet, és sokan ajánlották dr. Fábiánt. Valaki esetleg tud tanácsot adni valamelyik kórházról? Fontolgatom az epidurális érzételenítést, azt sem tudom, melyik kórházban megy rutinszerűen. . . Köszi!
Vendég
 


Szia!

Én is egri vagyok és Egerben szültem tavaly áprilisban.
Szerintem abszolút az orvos és a szülésznő a lényeg! Az, hogy jól érezd magad szülés közben. Én nagyon örülök, hogy itt szültem, mindkettőjüket nagyon szeretem! Kép
Nekem nem volt epidurális, nem is tudom, hogy megy ez Egerben, de anélkül is ki lehetett bírni!

Az igazsághoz tartozik, hogy tényleg nem a legfelszereltebb kórház és sajnos a csecsemős nővérek 80%a nem valami kedves, sőt... csak 1-2 van közöttük, aki segítőkész, aki szereti, amit csinál és nem kínszenvedés neki a műszak.... én adtam egy kis pénzt, 1-1 ötszázas, ezres és így még az ellenszenvesek is hajlandóak voltak megetetni a kisbabám, így mi plusszgrammokkal jöttünk haza. A babás szobában sokat lehet veled a picur, viszont tény, h alig vártam a 4. napot, hogy jöhessünk haza.

Hát, nem tudom, ezzel segítettem e valamit... próbáltam valóságosan leírni mindent!!!

Messy
 
 


Szia Mesi!

Nagyon köszönöm a kedvességedet, sokat segítettél. Hasonlókat hallottam én is. Még mindig nem döntöttem el, hogy hová megyek, de szerintem Ózd mellett fogok dönteni. A legfőbb ok az, hogy amikor az egri kórházba megyek, görcs áll a gyomromba, viszont Ózdon jó érzés fog el. Azt hiszem, az a lényeg, hogy biztosan jól érezd magad, és ne a körülményekkel kelljen foglakoznod, van ott elég baja az embernek. A jövő héten elmegyek az itteni dokimhoz, és megosztom vele a dilemmámat, szerintem megért majd, és tanácsot is ad. Te mit hallottál varga Zsoltról? Te kinél szültél?
Mennyi idős most a pici? Nagyon jó egészságet kívánok nektek!
Vendég
 

 
 

Szia!

Gyere át a Lakóhelyes topikba, ketten vagyunk egriek a Macskavatival. Ott már sok mindent leírtam!
Várunk Kép
Andi
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


d
 


Sziasztok.
Juca28 én is Varga Zsoltnál szültem a kislányomat,és
mondhatom,hogy neki köszönhetem az életét.Nyugodtan
rábízhatod magad,nem pénzéhes és rendesen végzi a
munkályát.Bővebben?
 


Helló!

Ezt a másik "Eger-Ózd" topicba írtam, de ide is bemásolom:

Nem igazán szoktam nézni ezt a topicot, de lévén, hogy a babaneten most csak ez működik, gondoltam, egy kicsit megvédem az egri kórházat.
Én is fenntartásokkal mentem a szülészetre, de nagyon pozitívan csalódtam. Mind a dokim, mind a szülésznőm nagyon rendes volt a vajúdás, szülés alatt(értsd ezalatt: mindig mondták mi a helyzet, mire készüljek, biztattak, és emberségesek voltak), a szülészeten minden nővér (illetve, mint később megtudtam, ott mindenki szülésznő) és a védőnő, plusz a gyermekorvos is kitett magáért. Babás szobában voltam, az első nap megmutatták hogyan kell szoptatni (ezt megtette a szülésznőm, a védőnő, és szinte az összes nővér), hogyan kell tisztába tenni, köldökcsonkot ápolni. Mondták, hogyha bármi kérdésem vagy problémám van, menjek nyugodtan. A gyermekorvos minden nap tájékoztatott a babám állapotáról (milyen a súlygörbéje, megkapta a BCG-t, stb), szóval én feletébb elégedett vagyok az egri kórház szülészeti osztályán dolgozókkal.

Mindent bele egri kismamák,
Brigó

Kép

Kép
 
 


sziasztok!
Jó végre pozitívat is hallani az egri kórházról.Én is azon gondolkodom hogy itt fogok szülni.Akkor van remény?

Brigó! Ki volt az orvosod?
 
 


A férjem viszont az otthonszülést emlegeti.Nem tudom. Mi a véleményetek?
 
 


Szia Rimar!

Nos, szerintem, ha egri vagy, kár a kórház miatt utazgatnod. Nem érné meg azt a rizikót, mert ha ne adj isten bármi baj van, akkor itt egyből itt vagy, ha viszont mész Pestre, Ózdra, stb, az utazáson sok múlhat (ezzel nem parát akarok kelteni, de sosem lehet tudni). És így végülis az otthonszülésre is válaszoltam, erről is ez a véleményem. Egyébként Egerben van erre lehetőség?
És már baba van a láthatáron, vagy még csak tervben van meg a kicsi?

Én egyébként úgy indultam neki a szülésnek, hogy lesz, ami lesz, a lényeg, hogy végre megismerhetem a babámat. Aztán a bent fekvéssel meg úgy voltam, hogy azt a 3-4 napot majd kibírom, ha bunkó is lesz velem mindenki a kórházban. De szerencsére nem így volt Kép

A dokim dr. Hercska Gy. volt. Ismered? Szerintem nagyon rendes, és szakmailag ott van, de szerintem hamarosan nyugdíjba fog menni, és sajna nem tudom, kit kellene megörvendeztetni azzal, hogy hozzá járnék a kínjaimmal.

Brigó

Kép

Kép
 
 


Brigó! Köszönöm a válaszodat.Még csak tervben van a baba, de úgy gondoltam, nem árt minél hamarabb tájékozódni.Igen ismerem Dr. Hercskát és örülök hogy pont őt említetted mert én is rá gondoltam.Nincsenek véletlenek.Szakrendelésen voltam nála egy párszor, és tetszett a hozzáállása és a humora.Még Dr Varga Zsoltról hallottam jó véleményeket. Hercskának hol van a szakrendelője?
Üdv, Rimar
 
 


Szia Rimar!

Kár, hogy még csak tervben van a baba, már szerettem volna gratulálni. Kép De remélem minél hamarabb megtehetem. Egyébként mikorra tervezitek a babócát?

dr H-nak csak a kórházban van rendelése, a CSNT az "övé". dr V-ről nincs sok jó véleményem, de inkább nem írok semmit. Olyanokat kellene megkérdezni, akik hozzá járnak.

Szép álmokat, megyek pihenni! (az ember tényleg csak akkor tudja meg, hogy milyen nagy érték a pihenés, amikor már gyereke van....)


Brigó

Kép

Kép
 
 


szia Brigó!2006-ban mindenképpen szeretném ha már lenne, mégpedig ősz környékén.Tehát januárban mindenképpen rá kell startolni.Remélem, sikerül is.Érdekes, eddig nem szerettem volna gyereket, de mostmár nagyon várom a kis husit.Elárulod hogy te hány évesen szültél? Egy csemete van?
Rimar
 
 


Szia Rimar!

Szerintem már most is belekezdhettek a babaprojektbe, mert január úgy sincs már messze. Most csak próbálgattok (Kép), januárban meg majd sikerül összehozni egy babát.
Azért annyit hozzátennék, hogy a legtöbb párnál nem így jön a baba, hogy elsőre sikerül. Vannak ismerőseim, akik több hónapot, vagy évet vártak erre. De, ha nagyon szeretnél teherbe esni, van a rossmann-ban (persze lehet, hogy máshol is lehet venni) olyan teszt, ami a termékeny napokat mutatja. Igaz, vagy 2ezer ft-ba kerül, de 5 tesztcsík van benne.
Ez a dolog, hogy még nem szerettem volna babát, aztán hirtelen mégis, nálam is így volt. Pl. már érettnek éreztem magam az anyaságra(26 voltam, amikor Jázmin született), anyagilag is biztosítva voltunk, és akkor azt mondtam, na most vágjunk bele. Egyébként ő az első baba, de remélem nem az utolsó Kép

Üdv,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Használt gyermekruhák és babafelszerelések (légzésfigyelő, mellszívó, pihenőszék, sterilizáló, fürdetőkád-betét, baldachin, kenguru) eladók.

Képeket a fotóalbumban találod, Brigó néven (4 db album):

http://babanet.hu/album/index.php?album=14116

http://babanet.hu/album/index.php?album=14126

http://babanet.hu/album/index.php?album=14127

http://babanet.hu/album/index.php?album=14170


Ha valami érdekel, írj privit, megegyezünk :)

Én Heves megyében lakom, itt tudok személyes átvételt biztosítani, de amit lehet, azt postázok.


Kellemes napot,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Októberben az egri kórházban fogok szülni.tud valaki segíteni?milyen tapasztalataitok vannak?

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
 
 


Szia!
Gyere át a szülészetek,kórházak nem csak reg.-nak!
Ott van sok mainak számító vélemény....
Vendég
 


Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy Ózdon dr. Fábián Imre mennyiért vállal szülést?

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: