Új privát üzeneted érkezett!

Szia Boncsi,
inkabb irtam mailtKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok Csajok!

Jól eltűntűnk. Hogy telt a karácsony nálatok?
Szobatisztasággal hogy álltok?

Enikő! Kisfiad még mindig úgy lefáraszt? A szeme hogy van?

Nálunk nincs semmi különös, Tündi jár az oviba, már megszerette, karácsonyoztak is, olyan aranyos volt, mikor mentem érte délután. Aztán az itthoni karácsonyra bárányhimlős lett, most vagyunk az ut. előtti napokban, már rendesen szárad le neki, de iszonyú volt, és még Baluval csak most fog kezdődni. Nála pedig nem hiszem, hogy el lehet magyarázni, hogy miért ne kapargassa. Tündinél is van egy-kettő, ami elfertőződött meg lyuk marad majd utána, de szerecsére nem vészes. Balunál félek,hogy mi lesz. Hát, de sajnos túl kell rajta esni. Egyébként iszonyú beteges a fiú, október óta talán 2 v 3 hét volt betegség nélkül, most vizsgálgatják, hogy mi baja lehet, immunt már nézték, szerencsére nem immunhiányos, januárban székletvizsgálat lesz, meg vszínű orrmandulás, azt majd nyáron műtik, Tündiével együtt, mert ő már rendesen horkol, meg kicsit orrhangon is beszél,mondta a dokinéni, hogy rámehet a hallására, károsulhat, ha nem veszik ki neki, úgyhogy majd nyáron vagy május környékén akciózzuk azt meg. Úgyhogy most rendesen kijutott nekünk.
A karácsony nem volt igazán nagy durranás, inkább azt mondanám, hogy ez volt eddig a legrosszabb karácsonyunk, se hangulat, se semmi, ami kevés volt,azt anyósomék elrontották. Na mindegy, igazából nem is szívesen gondolok rá vissza. Tulajdonképpen 27-én jött meg az igazi karihangulat, de akkor már sajnos túl voltunk mindenen. Na mindegy Kép

Puszi, várom, hogy jelentkezzetek!
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Boncsi, a lányom keresztanyja gyógyszerész. Amikor a két kisgyereke bárányhimlős lett, adott nekik Zirtec-et, ami egy antihisztamin, hogy ne viszkessenek. Egyetlen pötty elkaparása nélkül megúszták a bárányhimlőt. Csak sajnos a Zirtec receptköteles, de gondolom, ha Balu is elkapja, akkor szólsz az orvosnak, hogy írjon fel ilyet, és talán megússzátok a vakarózást. Õszintén szólva nem is értem, hogy miért nem írnak fel valami antihisztamint alapból. A bárányhimlő nagyon brutál módon tud viszketni, és a kicsiket megakadályozni a vakarózásban... hááát...
Amikor én kaptam el kiskoromban, állítólag nem volt rajtam 5 centi tiszta terület sehol. Szegény anyukám egész éjjeleken keresztül ott ült mellettem, és fújogatott, meg egy puha kefével simogatott, hogy ne vakarjam ki magam.

Yoan
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!

Yoan!
Köszi a tippet. A Zirtec nem felnőtt gyógyszer?
Balun most jött ki tegnap, nem nagyon vakarózik-még, remélem, nem is fog, egyelőre kenegetem neki ezzel a rázófolyadékkal, aztán majd meglátjuk, egyébként agyam szita, a doktornénitől elfelejtettem megkérdezni, de majd legfeljebb felhívom, ha mindenáron vakarózna. Egyébként fenistilt írt fel nekik, az nem antihisztamin?
Tündi sem vakarózott, hanem öltözés közben, meg alvás közben durrant ki neki a hólyag, sajnos, azt meg nem tudtuk megakadályozni, nagyon érzékeny volt neki.Kép

Babádról nem írtál.
Jól vagytok?

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Boncsi, köszi a kérdésedet, jól vagyunk. Kép Karácsonyra jó sok ajándékot hozott a Jézuska, az előkészületek során a gyereket alig bírtuk visszatartani, hogy be ne rontson idő előtt a szobába. Kép
Amúgy meg most megy majd oviba január végétől, én meg meg vagyok rettenve, hogy mi lesz, hogy fogja viselni... Az a baj, hogy túlságosan anyás, és a környékünkön nem is nagyon volt alkalma eleget gyerektársaságban lenni, szóval marha nagy sokk lesz, az biztos. Ja, és ráadásul ebben az oviban nincs anyás beszoktatás, úgyhogy majd még az ovónénikkel is meg kell küzdenem, hogy bemehessünk együtt párszor, és engem ne lökdössenek ki az ajtón, hanem ott lehessek vele valamennyit.
Eszti meg mostanában még rátesz erre egy lapáttal, majd' minden nap azt játssza, hogy kisbaba, négykézláb mászik körbe a szobában, ugyan játékból, de kéri, hogy etessem, és a végén közli velem, hogy ő nem akar nagy, óvodás lenni. Kép Pedig egyáltalán nem ijesztgette vele senki, nem is sulykoltuk bele, hogy így, meg úgy lesz majd az oviban..., bár persze volt már szó róla, de igyekeztünk mindig csupa jót mondani.
Plusz további aggodalmaim tárgya, hogy van mondjuk 10-15 féle étel amit megeszik, nna ezek egyikét sem szokták adni az oviban. (Úgymint pizza, üres csigatészta, rántott husi és társai...)Még élénken él bennem, amikor bölcsivel próbálkoztunk, és az első napokon mint a szélvész rohant délben az asztalhoz, és elsőnek ült le, boldogan várva az ebédet, aztán amikor letették elé, akkor csalódottságában sírva fakadt, mert persze csupa olyan volt az ebéd, amit nem szeretett. Utána meg már nem is akart leülni soha az asztalhoz, és azon ment a küzdés, hogy egyáltalán odaüljön, és megvárja a többieket, mégha nem is eszik. És persz ment, hogy "kóstold meg legalább". stb...
Az alvással kapcsolatban már nem is említem, hogy csak velem hajlandó délután elaludni, mert még olyankor szopik. De ez a kisebb baj, mert március közepéig még nem kell mennem dolgozni, és addig elég, ha csak délelőtt van az oviban. Talán addigra valahogy alakul a helyzet.
Bocs a sok offért... Kép, de nem nagyon tudom kivel megbeszélni ezeket.

Yoan
 
 


Jaj, nem is kérdeztem, hogy van Balázs? Mi van a bárányhimlőjével? Meddig is szokott egy ilyen tartani? 1-2 hét?

Yoan
 
 


Szia Yoan!

Hát Balu elég rosszul van, nagyon nehezen viseli, alig van rajta szabad terület, ezerszer pöttyösebb, mint Tündi volt, és fiúcska lévén sokkal jobban szenved.Szegénynek még a zacsija is tele van kiütéssel, meg a szempillája tövén is vannak.Egyébként 8-10 nap.

Most csak ennyit tudtam írni, ne haragudj, nem feledkeztem meg a te problémádról sem, de nem hagy békén, egész nap belém csimpaszkodik és sír,nagyon viszket és fáj neki.De amint tudok, jövök, és folytatom. Még egyszer ezer bocsánatKép

ja, és az offokért nem kell bocsánatot kérni, a többiekkel is ezt csináltuk, és örülök, hogy velem megosztod a problémáidatKép, igyekszem reagálni rájuk.

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Boncsi, persze, persze, megértelek.
Szegény Balu ő most sokkal fontosabb!Nagyon rossz lehet neki... Kép Jobbulást kívánok nektek, minél előbb!

Yoan
 
 


Szia Yoan!

Ma már jobban van, kicsit elvan magában is, hál'Istennek.
Hát, azt hiszem, nagyon nehéz időszaknak néztek ti is elébe. Nálunk nem volt olyan, hogy ő nem akar ovis lenni, sőt, volt egy olyan lehetőség az ovinkban, hogy augusztus ut.két hetében be lehetett menni, amikor az udvaron voltak, szoktatásra, és szinte nem is akart már a végefelé hazajönni, ut. napokban megengedték, hogy ott ebédeljen, pedig nem is volt befizetve. A gond akkor kezdődött, amikor aludni is kellett volna. Így aztán, mikor elkezdődött a rendes ovis időszak, jött a reggeli kegyetlen hiszti, másfél hónapig. Akkorra már úgy volt, hogy nem minden nap sírt, akkor nem, ha a kedvenc ovónénije volt ott. Mindegy, szerencsére átvészeltük, de a végefelé már pénteken az öltőzőben azon nyafogott, hogy hétfőn menni kell, és nem annak örült, hogy két napig maradhat.
most már szeret oviba járni, hízott 1,5 kilót, mert ott azt is megeszi, amit itthon nem(szinte semmit nem eszik itthon), és mikor hazaér, még akar második uzsonnát is.És szinte folyamatosan enni akar. Vannak barátnői, és egyik nap mesélte, hogy már sarokba állították, mert nem fogadott szót, tehát kezdi adni önmagátKép
Õ is nagyon anyás volt, mamája a piacon dolgozik, és nem tudtam nála hagyni 10 percre, míg elmentem kenyérért, meg akármiért, mert jönni akart utánam, pedig a mamáját is imádja. Gyerektársaságba mi sem nagyon jártunk, sajnos, kérdeztem is az ovónéniket, hogy azért kommunikál-e, mondták, hogy persze, vannak barátnői, játszanak, bár Tündi inkább olyan megfigyelő fajta, és nagyon precíz, ami előrevetíti, hogy a tanulásban is vszínűleg ilyen precíz lesz.
Szerintem a délutáni szopiról lassan próbáljatok meg leállni, mert nekem is azt tanácsolták, ill.szerintem is jobb úgy, ha kezdettől úgy szoktatod, hogy délutáni alvás után mész érte,mivel megszokja majd, hogy mettől meddig tart, és ha úgy szokja, hogy délben hazaviszed, akkor később is ezt igényli majd,és nehezebb lesz, mint kezdettől a délutánra ráállni. De ez az én véleményem, úgy csináljátok, ahogy szerinted nektek a legjobb.
Tündi is játszotta sokat a kisbabát, persze egy adag féltékenység miatt a testvérével szemben. Kinövi majd, ne foglalkozz vele, ésszerű keretek között nyugodtan belemehetsz a játékba.

A lényeg, amit ki akartam hozni az egészből: Tündinél nagyon pozitív változások mentek végbe(eltekintve a hülyeségektől, amit ott tanul másoktólKép), megtanult egyedül enni rendesen, egyedül öltözködik a legtöbbször, könnyebben nyit az emberek felé(most inkább gyerekekre gondolok), élménybeszámolókat tart, az elején alig lehetett kiszedni belőle harapófogóval, hogy mi történt aznap, egyedül alszik el(!), folytathatnám...
És,amitől nagyon féltem, hogy dacolni fog velem, haragudni fog, amiért beraktam oda és nem lehet velünk, de szinte még szorosabb a kapcsolatunk, jobban ragaszkodik, és olyan komoly dolgokat mond, olyan felnőttesen, hogy majd megzabálomKép
És úgy veszem észre, hogy szeret ott lenni, játszani, persze még mindig várja, hogy mikor lehet itthon, de ez természetes. Most a téli szünet után volt egy két sírós reggel, de még ez is belefér.
Megint összegzekKép : szerintem ne aggódj, a lányod is beszokik majd, persze nehéz lesz majd, talán két hónapba is beletelik majd, de meglátod, hogy enni is fog, aludni is, a délelőtti udvarozás alkalmával el fog annyira fáradni, hogy nélküled is elaludjon,talán az ovónéniket meg lehet kérni, hogy üljenek mellé, ha nagyon muszáj.
És tényleg ne aggódj, mert megérzi, és ki is használja, hogy bizonytalan vagy.Nagyon nehéz, de muszáj keménynek lenni, még ha sírva is jösz haza az oviból(egy hétig én is sírtam minden nap, miután kijöttem, szinte kiszakították a kezemből, annyira ragaszkodott, e nem szabad sokáig búcsúzkodni, mert annál rosszabb neked is meg neki is, aztán később már maradtam hallgatózni, kb. két perc múlva már csend volt, ez egy kicsit megnyugtatott, és később leskelődtem,mikor kinn voltak az udvaron, szépen játszott a többiekkel)
Mindig biztatót akarok írni, és mindig belekavarodok a nehézségekbe, bocsi.
Tényleg az a legfontosabb, hogy te nyugodt legyél, és azt sugározd, hogy jó lesz ott neki, és hogy biztos vagy a dolgodban.Nem szabad bizonytalanságot éreznie, mert akkor könnyen kihasználja, hogy átbillentsen.
Hát ennyi.
Bocsi a kisregényért, remélem sikerült valami segítséget is kibogoznod ebből a nagy kupac körmondatból, én örülök, hogy nem hagytam magam lebeszélni az oviról, sajnos volt egy-két ember, aki mindenáron ovi ellen volt, most már nem beszélünk erről, mert talán már nem is beszélnénk semmiről, Tündi szeret ovis lenni, büszke magára, amiért egy csomó dolgot megtanult, tud önállóan játszani
...és már megint elkezdtem a körmondatozástKép
Azért remélem értettél belőle valamit, nem is merem végigolvasni.Kép (néha rámjön a szófosás, bocs)

Boncsi
 
 


Szia Boncsi!

Húúú, de hosszút írtál! Kép Köszönöm szépen! Kép
Másfél hónapig sírt reggelente Tündi? Ajjaj... szegény! Kíváncsi vagyok nekünk ez meddig fog tartani. Azért az nagy könnyebség lehetett, hogy két hétig előtte bejárogathattatok az udvarra. Bár nekünk ez most az esős, hideg időszak miatt amúgy sem jönne be. De hétfőn bemegyek majd az oviba, és megpróbálom megbeszélni a vezetőnővel, hogy mielőtt rendesen elkezdene járni, bemennénk párszor, mondjuk egy héten kétszer, esetleg háromszor, hadd ismerkedjen.
Nálunk szerencsére a nagyival nagyon jól elvan, délelőttönként nagyon sokszor átviszem, olyankor tudok kicsit dolgozni, meg ügyeket intézni. Így aztán azért sem terveztem erőltetni az ottalvást egyelőre, mert ha majd dolgoznom kell, akkor a nagyinál is ellehet délután. Bár zárójelben jegyzem meg, hogy ott sem alszik. Párszor próbálkoztunk már, de eddig még nem sikerült. Ezzel úgy vagyok, hogy majd, ahogy alakul. Lehet, hogy magától kéri, hogy az oviban aludhasson, -ilyet is halllottam már- ha meg nem, az sem baj.
Az ott evéssel is inkább az bajom, hogy ne csalódjon nagyot. Mert ha nem eszik, hát nem eszik, majd akkor eszik a nagyinál, vagy itthon.
Viszont az nagyon szívszorító volt, ahogy látszott rajta a csalódottság a bölcsis menü miatt. És nagyon kitartó egy gyerek. Ha egyszer valamit nem akar, akkor azt kitartóan nem akarja. Ha nem kéri a kaját, akkor biztosak lehetünk benne, hogy nem fog enni belőle. Ha a fejem tetejére állok akkor sem. Se ígérgetésre, se fenyegetésre, semmire.
Amikor hat-nyolc hónapos volt, és nagyon nem akart enni, akkor azt mondták: majd, egyévesen, aztán majd két évesen, majd a bölcsiben. Eddig egyik se jött be. Úgy kezdődött az egész, ahogy a hozzátápi kezdetén szokás, akár egy hétig is kínálgattam egy félével, pici kanálhegyni kajákkal. Nna, nála ez úgy működött, hogy kínáltam első nap. Megkóstolta, lenyelte. Második nap megkóstolta, félig lenyelte. Harmadik nap kiköpte, és onnantól kezdve konzekvensen kiköpte. Később ha meglátta a kanalat, ordított. Mondom nem baj, tartunk szünetet aztán próbálunk mást. És eljátszottuk ugyanezt az összes létező bébipapival. Melegen, hidegen, ilyen kanállal- olyannal, reggel, vagy délben, vagy este, otthon vagy máshol, egyedül, vagy társaságban. MOndanom se kell, eredménytelenül.
Már legalább másfél éves volt, mire végső kétségbeesésemben eljutottam oda, hogy mindegy mit, csak egyen. És azóta eszik. Virslit. Sült krumplit. Sajtos pizzát. Danoninot. Magyarán teljes kudarcot vallottam az egészséges kisgyermektáplálásból. Õ győzött. És a fura az, hogy ezeket nem is igazán ettük itthon, csak néha-néha. Én is, és a párom is szeretjük a főzelékeket. Õ nem. Én szeretem a szószos húsokat, ő nem. Szeretjük a gyümölcsöket, ő nem.
A bébipapis korszak gyakorlatilag kimaradt az életéből. Az anyatejtől egyenesen ugrott a pizzaevésre. Kép Vagy inkább Kép Nnna, mindegy, ez voltaképp már tényleg teljesen off. Kép

De nagyon igazad van, meg kell majd próbálnom keménynek maradni, és kitartani. Ezeknek a kicsiknek rettentő élénk antennáik vannak, arra, hogy anya éppen hogy érzi magát.
És még színesíti a képet az is, (a szó szoros értelmében Kép ) hogy Eszti látja az auránkat. Én korábban teljesen szkeptikus voltam ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, magyarán nagy humbugnak tartottam az egészet. De ő nagyjából két éves kora óta pontosan meg tud nevezni kb. 8-10 színt, és igen ritkán téved. A vicces az volt, amikor még régen, egyszer megjegyezte, hogy jéé, a nagyinak most sárga a háta. Mi meg csak néztünk, hogy mivan? Hiszen a nagyin lila pulóver volt. Erre ő mondta, hogy igen, de a nagyi elöl zöld, hátul meg sárga a háta. És akkor végigkérdeztük az összes jelenlevő színét is, és azt is, hogy milyen a ruha ami rajtunk van, és ő a ruhák színét mindet jól mondta, es amikor meg arra kérdeztünk, hogy az illető személy milyen színű, akkor egész más színeket mondott. Sárgát, zöldet, kéket. És nem vagyunk ufók, hogy ilyen színesek lennénk. Kép Ez most itt ebben az esetben azért érdekes, mert gondolom más-más színe van az embernek, ha szorong, vagy mérges, stb.. így aztán nehéz eltitkolni előle érzéseket. Úgyhogy nemcsak mutatva, de valóban nyugodtnak és pozitívnak kell/ene lennem. Hát majd mepróbálom. Kép
Persze erősen remélem, hogy majd tényleg jó lesz neki az oviban. És az az igazság, hogy valóban szüksége van a gyerektársaságra már. Mi, a nagyival nem vagyunk már elég neki, no meg a szocializáció is egy komoly feladat, amit a gyerekek között kellene megtanulnia.

Köszönöm szépen a "kisregényt", nagyon jól esett, hogy ennyit írtál! Kép Úgy látszik nekem is sikerült egy másik kisregényt összehozni. Kép

És nagyon remélem Balu is egyre jobban van, szurkolok nektek hogy minél gyorsabban, minél kevesebb pöttyel túllegyetek rajta. Kép Nehéz lehet otthon, bezárva. Se séta, se semmi. Kép Vagy azért ki tudtok kicsit mozdulni? Igaz, ezekben a ronda, hideg nyirkos napokon az sem leányálom, bár ma azért nem volt olyan vészesen rossz az idő.
Szóval gyors jobbulást még egyszer!

Yoan
 
 


Szia!

Tök jó, hogy te is összehoztál egy kisregényt, szeretek olvasniKép
Hát, nem lehet könnyű a lányoddal, elég makacs, ahogy írod, de majd szurkolok, hogy ne legyen olyan rossz és hamar beszokjon.

Ez az aura dolog, nagyon érdekes. Rögtön meg is kérdeztem Tündit, hogy nekünk milyen színünk vanKép
Azt mondta, nekem narancs, apának citromsárga, de lehet, hogy csak humbukolt, mert elég sokat gondolkodottKép Viszont nálatok vszínű komoly lehet a dolgo, főleg, hogy magától mondta először. Kicsit hátborzongató is. Akkor vajon a szellemeket is látja???
Régebben Tündi sikított, hogy egy piros szemű, láb nélküli kopasz bácsi figyeli őt a szobájában éjjel 11 körül. Hát elég ijesztő volt, és reggel még mondta, hogy nézett itt is a szobánkban engem és rátette a kezét a hajamra. És tényleg olyan furán éreztem magam éjszaka(eltekintve attól,amit előzőleg mondott, bár lehet, hogy az is bezavart), de mindez elég ijesztő volt. utána hónapokig rosszul aludt, szerencsére ezt kinőtte és most már megint végigalussza az éjszakát és csak reggel f8-8 körül jön ki.

Balázs javulgat, már kezd neki beszáradni, de csütörtökre gyógyul meg teljesen, amikor már nem fog fertőzni. két éjszaka már jól aludt, szerencsére, remélem megtartja jó szokásátKép
ki nem nagyon viszem még, mert elég hamar megbetegszik, főleg most, hogy le van gyengülve, nem akarom, hogy lázasodjon, mert akkor állítólag jön még pötty, és már így is rengeteg van neki.

Most be is fejezem, mert sül a husi a sütőben, és nem szeretném, ha leégne.

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok,
hat nem olvastam rendesen vegig az elozoeket, de azert annyit kivettem belole, hogy Boncsi nalatok az ovoda mar jol megy, az jo, szerintem ez csak a hasznara lehet, egy kis sirast mindenkepp megert a dologKép. Yoan, kaja ugyanez, bar lehet emlekszel meg a masik topikrol, sajnos nalunk sem javul a helyzet...sot, ahogy irod, egyre valogatosabb, szerencsere az en fiam megeszi a csibefalatokat, vagy ilyesmi a neve, de ezen kivul abszolult semmi fott etelt nem hajlano enni, hidegen se, csak olyan dolgokat ami egyfele, pl. megeszi a kenyeret, a parizsit es a sajtot kulon, de ha szendvicset csinalok ezekbol ugy nem. En mar feladtam, gyakran alig eszik valamit egesz nap, mar suti se kell neki vagy keksz.
Visszaterve a topicra, nalunk meg mindig megy a pelus, a heten harom napon is probalkoztam vele a bilivel, minden esetben 2-3 orat tarott mig vegre pisilt a bilibe, ugy hogy folyamatosan itattam es lenyegeben vegig rajta kellett ulnie szegenynek. Hat nem tudom van e ennek igy ertelme. Azert kell vegig ulnie rajta, mert mar nagyon kell neki, es abban a pillanatban, hogy leszal a bilirol mar menne is a padlora. Egyeszeruen nem akar a bilibe pisilni, nem tudom miert fel tole, de akkor mashova miert nem fel pisilni? Nem ertem. Probalkoztam alsonacival is, de nem banta, hogy belepisiljen+a foldon is volt persze, ugyhogy ugy dontottem a felmeztelen akkor mar egyszerubb (legalabb a nadragmosast meguszom). Ket ev es harom honapos most, szerintem itt az ideje, es az biztos, hogy eleg jol vissza tudja tartani mar. Otletek?
sziasztok
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Enikő!

Üdv újra itt. hát sok újat nem tudok mondani. És ha a wc-re ülteted rá?
Biztos nem marad örökre pelusos, csak hát gondolom már várod, hogy mikor jön el, hogy eldobhatjátok végleg. Sajnos nem tudok most mit tanácsolni.

Egyébként kaja nálunk is alig megy Balázsnál, ő is szinte alig eszik, de már ott tartunk, hogy külön-külön(párizsi, kenyér, sajt, akármi) sem eszi meg, a szaloncukor sem kell már neki, csak amíg kicsomagolja, csak fogja az ételt a kezében és eldobálja. Úgy ebédel, hogy a kezével kiszedegeti szemenként a borsót, répát, krumplit, de kanállal... inkább kifordul a székből.
Már nem tudok mit kitalálni.

De ez nem ide tartozik.

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Szia Boncsi!

A narancs, meg a citromsárga hihető színek. Kép Lehet, hogy csak koncentrálnia kellett kicsit. Szellemeket viszont eddig Eszti nem mondta, hogy látná. Szerencsére. Kép Ez az aura dolog végülis inkább csak jó móka, de a szellemesdi már elég félelmetes. Õ egyébként a bogaraktól fél. Még a hangyától is. Ilyen éjjeli sikítozás nála akkor volt, amikor egyszer azt álmodta, hogy valami pók mászott a takaróján. Azóta azt a takarót nem is hajlandó használni. -Még az is lehet, hogy tényleg mászott ott valami, bár amikor beszaladtam a sikításra, akkor nem volt ott semmi, de ő váltig állította, hogy ott van, nézzem meg.

Örülök, hogy Balázs javulgat, ha csütörtökre meggyógyul, akkor a nagyján már túl vagytok. Kép Tavaly, amikor ősszel Eszti csomót náthás volt, akkor nekem a betegeskedésre azt ajánlottták, hogy kapjon Béres cseppet. Amit végülis nem adtam, mert mire a tanács jött, addigra meggyógyult és azóta sem volt beteg. Illetve egyszer volt influenzás, de azt homeopátiás szerekkel pár nap alatt legyűrtük.


Szia Enikő! A válogatósság nálunk pont ugyanez. Eszi a párizsit, de nem eszi hozzá a kenyeret. Eszi a tésztát, és külön a sajtot, de a sajtos tésztát már nem. Õszintén szólva én is feladtam, -már elég rég. Végülis többé-kevésbbé eszik, nem sovány, én már csak abban próbálok meg kitartani, hogy ha kér valami édességet, Danoninot, vagy csokit, ilyesmit, akkor azt ne ebéd előtt-helyett egye. Ha meg nem eszi meg az ebédet, akkor nem eszi.

Bili ügyben én azt mondanám, hogy talán próbáld meg teljesen szüneteltetni a dolgot, eldugni a bilit a szekrény mélyére pár hónapig. Úgy tűnik, nekem, hogy fizikailg ugyan érett rá, de szellemileg még nem. Eszti bő két és fél éves volt, (két év, 8 hónapos) amikor nyár végén megpróbáltuk a bilizést, kaptam is itt tőletek sok jó tanácsot, amik be is váltak. Mellesleg ő is fizikailag szerintem már korábban is képes lett volna rá, mert reggelente akkor már jó ideje száraz pelussal ébredt. Az, hogy ő maga is akarta, az nagyon sokat segített. Így végülis pillanatok alatt sikerült, nem kellett erőlködnünk. Szóval szerintem ne stresszeld magad, térjetek vissza a pelusra még mondjuk nyárig, pl. júniusig. Ne foglalkozz vele egyáltalán, és szerintem nyárra már tutira menni fog. Nekem úgy tűnik, a fiad valamiféleképp sztrájkol, vagy nem is tudom, szóval mintha hatalmi harc lenne ez a részéről. Persze így kívülről ezt nem igazán lehet megítélni, és lehet, hogy hülyeségeket mondok. Kép Akkor bocs. És tudom, hogy marha nehéz türelemmel lenni, de ha ennyire nem megy, akkor úgysem igen tehetsz mást, hiszen helyette nem tudsz pisilni. Ez egy olyan dolog, ami az ő kompetenciája, és ha nem akarja, akkor te tehetsz bármit, nem fog menni. Muszáj lesz megvárnod, hogy ő is akarja a dolgot.

Yoan
 
 


Sziasztok!

Azt még kihagytam a panaszkodásomból, hogy Balu már szinte semmit nem eszik, hogy ő viszont már nagyon lefogyott, tök kis vékonykák a lábai, talán annyi, de lehet hogy kevesebb a súlya, mint augusztusban(hozzáteszem, magasságra gyarapodott),de nem akar enni. Doktornéni azt mondta, akármit egyen, mindegy, és az a fontos, hogy igyon, az pedig megvan, akár 2 l egy nap. Ha kigyógyul a barihimlőből lesz nála székletvizsgálat, mert a doktornéni szerint lehet, hogy élősködők élnek a vékonybelében, amik nem engedik felszívódni a vizet(vszínűleg ezért f*sik nyár óta) meg a tápanyagokat, de ezt csak mikroszkóp alatt és úgy is nagyon nehezen lehet észrevenni, kitenyészteni. Immunrendszere rendben van, az nem kóros, még a tej-liszt-szójaallergiás vizsgálat van,aminek nem tudom az eredményét.
Simogatom a hátát és szúr a gerince meg a bordája és már a pocija sem olyan döbrögi(a sok folyadéktól), bár az még megvan hál'Istennek, anélkül nem is tudom, hogy nézne ki.Kép
Nem tudok feltenni most képet, mert nem találtam olyat,amin látszik, mennyire sovány(főleg a lába,arcáról nem is nagyon lehet megmondani, csak ha láttál róla régebbit) de nem is hagyta most, hogy csináljak gyorsan egyet, de sztem nagyon vézna lett, ahhoz képest, milyen kis egészséges duckó volt nyáron(pedig akkor sem volt dagi).
Hát ez van Kép

Bocsi, csak egy kicsit szerettem volna kipanaszkodni magam.

Sziasztok
 
 


Sziasztok!

Jajj, Boncsi... Kép Ez nagyon rossz lehet. Nagyon sajnálom. Kép Enyém gyerek válogat ugyan, és rettentő kevés félét hajlandó megenni, de legalább eszik. Nálunk korántsem ilyen rossz a helyzet, mint nálatok. Ha egyik nap mondjuk alig eszik, akkor másnap azért mindig behozza.
Nem nagyon tudlak mivel vigasztalni, hacsak azzal nem, hogy a vizsgálatokból talán kiderül majd miért nem eszik, és ha tényleg valami parazitája van, akkor ha az megoldódik, utána hipp-hopp újra meg fog hízni.

Yoan
 
 


Sziasztok,
nalunk olyan az eves mint nalatok Yoan, egyik nap semmit nem eszik masnap meg mindent szinte, ja es pl. egy hetig imadja az almat, aztan egyszer csak ra se nez tobbet. Engem annyira nem zavar, csak a kajadobalas, mert nem igazan sovany, mindenesetre tiszta izom, haj semmi, de ez legyen a legnagyobb gondja ha felno. En adok neki multivitamint, bar a dokim szerint nem kell neki (az elozo viszont irt fel akihez regen jartunk), engem mindenesetre megnyugtat, es imadja, mert azt hiszi cukorka.
Boncsi, nem tudom van e neked novekedesi tablazatot, koveti a gorbet? Ugy ertem, hogy mindegy alatta vagy felette van az atlagnak, ha nincs hirtelem megallas esetleg visszaeses a sulyaban, mert az biztos, hogy a magaban nem eves semmit nem jelent, mivel ha ennyit iszik azzal siman "jol tud lakni", es hat szorulasa biztos nem leszKép. Na persze ugyis kivizsgaljak, az sose art.
Yoan,
igen a ferjem is azt mondja, hogy hagyjam beken, mar lassan egy eve kb. 3-4 havonta probalkozok, de csak par nap, eddig egyertelmu volt, hogy nem erett ra, most viszont mar igen. De szerintem is ez bizony hatalmi harc nala, ez az egyetlen szinte (es az eves), amit ugyse lehet eroltetni, es szerintem meg elvezi is a figyelmet amit emiatt orakon at ra szentelek. Hat talan meg kellene varnom mig beszel egy kicsit, ja azt elfelejtettem emliteni, hogy egy szot se beszel, ugyhogy magyarazattal semmire nem megyek vele.
Az biztos, hogy most szuneteltetem, mert efogyott a turelmem a heten...
Boncsi, a WC-n is ultunk boven, van neki mar uloke hozza meg minden, sot a bilit meg az asztal ala is betettem (mivel oda szeret futni pisilni). Igazabol csak az ovoda miatt erdekel, mert nem nagyon veszik be ha meg pelusban van.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Ma megevett 3 gerezd narancsot, és nem trancsírozta szét!

Növekedési táblával úgy állunk, gify a súlya az átlag alatt van, de a normálison belül, viszont magasságilag meg a normálison belül, de átlagon felül, emiatt néz ki olyan vékonykának. Viszont már írtam, hogy augusztus óta nem hízott, még talán egy picit csökkent is a súlya, viszont nőtt vagy 4-5 centit(legalább). tegnap már megpróbáltuk a tejbegrízt is, hát négy kiskanálkával beletuszkoltam, jó kis játéknak fogtuk fel, nem volt sírás, kacagás ment, de többet nem volt hajlandó. Nem tudom, megpróbálom még a bébipapit(konzerv), az nagyap ritkán be szokott jönni, de az sem minden nap, hát ha más nem, heti 2-3...
Multivitamin nálunk is megy.

Enikő, írod, hogy nem beszél... Hát Balu sem, már kezdünk aggódni, mert Tündi ilyenkor már egy csomó mindent beszélt, meg egy-két szót már össze is rakott.Balázs meg mintha visszafelé fejlődne, azokat sem mondja, amiket eddig, már csak csukott szájjal hümmög.Jó, a szia, meg apa-anya megy, de egyébként csak mh. De hát ez van, ha nálatok sem beszél, akkor csak nem kóros, csak lustaKép

A szobatisztaságot meg majd megszokja, lehet, hogy csak azért dacol, mert látja, hogy te mennyire szeretnéd, ha megszabadulnátok a pelustól.

Boncsi
 
 


sziasztok!
lehet még csatlakozni hozzátok? szobatiszatságból kifolyólag. 2 lányom van, Norci 3 éves volt 6án, Lili meg holnap lesz 9 hónapos Kép Norcika már régóta szobatiszta nappal, éjszak nemrég hagytuk el a pelust, de azóta sokszor bepisil. Az első 1-2 hétben ügyes volt, talán 1-2x ha becsurgott, aztán onnantól jött a kalamajka. párszor bepisilt, de csak hajnalban valamikor. akkor úgy döntöttem hogy megpisiltetem hajnalban. ez ment is egy darabig, aztán már éjszaka elkezdett bepisilni Kép
mostanság kezdett normalizálódni a helyzet, pisiltettem hajnalban,sokszor mondta hogy nem kell neki és tényleg bírta reggelig. Viszont pár napja megint párszor becsurgott neki. Ide tartozik még az is hogy tegnap kezdte az ovit (látom ovis dolgokat is tárgyalgattok), ami ugye nem megy simán.tegnap 8-10ig volt, játszani szépen, ügyesen játszik, viszont a reggelinél eltört a mécses, elkezdett ordítani, megmakacsolta magát. aztán mikor mentem érte jól megpüfölt a sapkájéval hogy többet ne vigyem oviba. ma is 8-10 ig volt, mikor bement a terembe sírt, mikor érte mentem aranyosan játszott. azt mondta az ovónéni hoyg sokkal jobb volt a mai nap, könnyen meg lehetett vigasztalni. reggeli kudarc, ne evett, kicsit pityergett aztán inkább játszott míg a többiek ettek. hát elég keserves....remélem tudtok pár szóval biztatni, és szívesen fogadnék ötleteket az éjszakai pisivel kapcsolatban!

csók:
Adri
 


Szia Adri!

Az ovi miatt ne aggódj, sőt nektek még könnyebb lesz, mint nekünk, mert úgy látom, nálatok rendes beszoktatás van. A reggeli sírás neked szól, hátha meg tud ingatni, de ez majd idővel elmúlik, ha látja a határozottságodat. Nekünk borzasztó nehéz volt, másfél hónap sírás, eleinte szívszaggató, majd később csak minden második nap, aztán megszűnt. Most a téli szünet után ma volt először, hogy nem pityergett, pedig ez már a második hét. Természetes, hogy még nem akarnak elszakadni, de hamar alkalmazkodnak, és nemsokára meg is fogja szeretni. Az evéssel kapcsolatban: azt sokáig nem fogja csinálni, mert egy idő után rájön, hogy jobb, ha eszik, főleg,ha majd nem viszed haza 10-kor, mert éhes marad különben. Nekem sokáig délben sem evett, csak ült az asztalnál, mert náluk az a szokás, hogy ha nem is eszik, de asztalhoz kell ülni, mert akkor a többiek is játszani akarnak evés helyett. Na mindegy.
Szóval ne aggódj, ez még csak a második napotok. hidd el, előbb utóbb vége lesz ennek az időszaknak, általában 1-2 hétig tart, ezt sajnos nekünk ki kell bírni kitartással. Még kicsik, nehezen szakadnak el, de ott jobb neki, mert társaságban van, közös játék, rengeteget tanul, stb.

Éjszakai pisihez annyit tudok mondani, hogy az esti ivást lehet csökkenteni, vagy ha másképp nem megy, vissza egy időre a pelust, amíg ismét szárazzal ébred. Valószínűleg egy kis sztrájk is benne van, hogy azt lásd, ő még kisbaba, nem oviba való. Ez is elképzelhető. Lehet, hogy azt akarja elérni, hogy otthon maradhasson, de ne hagyd magad. már korábban is írtam, hogy a határozottság a legfontosabb a részünkről, még ha baromi nehéz is. Mi nagyon megszenvedtünk, de megérte.
Kitartás!

Puszi
boncsi
 
 


Szia Boncsi!
köszi a megnyugtató választ Kép
hallod, nektek sem lehetett könnyü!
az ovónéni ajánlotta a fokozatos szoktatást, mivel itthon vagyok a kicsivel és kivitelezhető a dolog.szerencsére a hugit sem kell cipelnem magammal mert anyóssal lakunk és apának is elég rugalmas a munkaideje Kép na meg az sem elhanyagolható hogy gyalog max 5 perc az ovi Kép
a mai nap borzalmasan kezdődött, már itthon elkezdte hogy ö nem megy oviba, aztán jött a cirkusz az ovi előtt. ott már ugy kellett betudzkolnom szegényt. na a tetőfok az öltözésnél volt, levetette magát a földre, ott hisztizett, alig tudtuk a dadussal átöltöztetni Kép (ugye-ugye téli beszoktatás..)aztán beszaladt vele a dadus én még maradtam 2-3 percet, de mikor mentem el már semmi sírás nem volt. Mikor érte mentem mesélte az ovónéni hogy végig nagyon jól elvolt, sőt, reggelizett is 2 szelet fonottkalácsot meg egy bögre karamellás tejet!! Ki érti ezeket a porontyokat? szóval nagyon úgy néz ki tényleg hogy a reggeli hiszti az nekem szólt, hátha beadom a derekam...
az éjszakai pisinél valószínü bekavar az esti ivászata is, még az ágyban fekve is szlopálja a vizet..tegnap megitattam lefekvés előtt egy fél órával, az ágyában már nem ivott. meg is tudtam hajnalban pisiltetni, addig nem csurgott be neki. de ez a pisiltetés sem mehet sokáig, mert így nem igen tudok aludni egy normálisat, hol a kicsit etetem, hol a nagyot pisiltetem...na majd alakulunk valamerre!
mi ujság Baluval? milyen az étvágya? mennyi idős ő most pontosan?

csók:
Adri
 


Sziasztok!

Szia Adri!

Én annyit tudnék hozzátenni az éjszakai pisiléshez, hogy úgy tudom, ahhoz, hogy egy egész éjszakán át kibírja az ember pisilés nélkül, ahhoz valami olyan hormonnak kell termelődnie, ami alvás közben lecsökkenti a vizelet termelődését. Ez a kisgyerekeknél még sokszor nem elégséges. Az segíthet, ha kevesebbet iszik lefekvés előtt, de valószínűleg kevés a teljes sikerhez. És csatlakozom Boncsihoz, ha máshogy nem megy, akkor éjjelre pelus. Az éjszakai bepisiléssel az a gond, hogy eléggé kívül esik a szándékosan befolyásolható dolgokon, úgyhogy tenni nem nagyon tudsz semmit.
Bár létezik egy szuggesztiós módszert, a Bepisilt királyfi, a mese címe hozzá. Itt megtalálod: http://www.mamanet.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=30
De szerintem egy három évesnél még bőven lehet várni, hogy ez magától rendeződjön.

Az ovihoz: az nagyon klassz, hogy Norci szépen elvolt két órát is benn. Kép Hamar be fog szokni, biztosan. Nekünk még van szűk két hét az oviig, eddig csak annyi volt, hogy kedden besétáltunk, és körülnéztünk. Sajnos pont amikor bementünk, egy gyerek rettentesen zokogott, és ettől Eszti is rögtön fordult volna ki az ajtón. Kapaszkodott belém, mint akit vesztőhelyre visznek. Aztán persze megnyugodott, de látszott rajta, hogy nincs túl sok bizadalommal az ovi iránt.

Yoan
 
 


Sziasztok!
le sem merem írni a mai napot. semmi hiszti, semmi ordítás, nori simán bement a terembe. 10re mentem megint, ovónéni megnyugtatott hogy minden rendben volt,szépen játszott, színezett, evett stb. amikor megérkeztem épp a csajokkal játszott a babasarokban Kép a legnagyobb meglepetés akkor ért mikor öltöztettem fel, ugyanis közölte hogy ő még maradni szeretne. így megbeszéltük az ovónénivel hogy holnap már 11 körül megyek érte Kép
hát most nagyon boldog vagyok ám!

éjszakai pisi viszont volt Kép, 1/4 4 felé battyogott át a mai ágyunkba, akkor még száraz volt, 3/4kor szólt hogy bepisilt Kép
(lehet csak viszakerül az a pelus..)

yoan,
erről a hormonról még nem is hallottam, lehet tényleg erről van szó!

Eszti is veled volt végig otthon? nem volt bölcsis? látod én sem láttam eddig a fényt az alagút végén, de ugy néz ki van kiút Kép
Eszti is most volt 3?

csók:
Adri
 


Sziasztok,
amennyiben játszik még a szobatisztaság téma is Kép , beszállnék Kép
Azt hiszem, ezen a terepen Cicó a csúcstartó itt jelenleg. December végén múlt három, és annyira, de annyira messze vagyunk még a szobatisztaságtól, hogy oviról egyelőre szó sem lehet. Ez mondjuk nem még lenne gond (mármint az ovi), hiszen úgyis itthon vagyok a kisebbikkel, de ez a pelustéma már kezd aggasztani. Cicó ugyanis nem szól, de még kakinál se, pedig tudja. Pl. a múltkor éppen tettem tisztába, valahogy nem éreztem meg a kakit, csak a szokásos alvás előtti peluscsere volt. Mire halál lazán megjegyzi, hogy most majd kiszedem a büdös kakából Kép Kép
Ha nincs rajta pelus, akkor odacsurgat, majd szól. De kb. ennyi. Korábban nem is szólt, csak csurgatott, mi meg utólag találtuk meg a foltokat. Tehát van fejlődés, csak nagyon lassú. Bilin órákig ücsörög, ha van mivel foglalkoznia közben Kép Néha sikerül bele is pisilni (kakilni már régóta nem), de ennek nem így kellene működnie, ugye? Hanem akkor ráülnie, amikor kell neki, és nem üdülnie rajta, amikor én úgy gondolom... Kisvécén ott sem marad. iztosan belejátszik, hogy pont amikor próbálkoztunk volna, azaz nyáron, akkor volt Zeze pici, úgyhogy se időm, se energiám nem volt folyamatosan erre figyelni. Most meg már megy a féltékenységprojekt, aminek amúgy nincs sok jele, de talán ez is egy (amíg nem szobatiszta, addig garantált a figyelem)? Nem tudom, de már elég tanácstalan vagyok. Most próbálom nem macerálni ezzel, ennyit tudok tenni.
Pedig ő aztán nagyon szeretne oviba menni, ha benézünk oda, hét ökörrel sem lehet kivontatni, annyira ott akar maradni, sőt már volt olyan, hogy el is küldött, menjek már, ha annyira menni akarok Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Szia Kriszti!
Úgy látom, te mindent megpróbáltál, lehet, hogy most tényleg az fog segíteni, ha békénhagyod. Esetleg próbáld meg, hogy "példát mutatsz". Nem feltétlenül direktbe, csak mondjuk mondd neki, hogy anya megy pisilni a wc-be, és hagyd nyitva az ajtót... Vagy engedd neki, hogy ő húzza le a wc-t, enyhe zsarolással, "ha ügyesen pisilsz, lehúzhatod". Nálunk a három gyereknél voltak cifra dolgok! A második gyerkőc néhány hónapos volt, amikor a 6 éves megállt a bolt közepén, és odacsurgatott. Amikor rákérdeztem, azt mondta, hogy nem érezte, hogy kell. A középső gyerkőc 2,5 éves koráig a bili közelébe se volt hajlandó menni, csak a fejére húzta. Akkor vettünk szűkítőt, meg kissámlit, és varázsütésre 1 hónapon belül szobatiszta lett. Soha nem lehet tudni, hogy a Te gyerkőcödnél mikor "kattan valami".
Éva
 


Sziasztok!

Szia Kriszi! Kép Nyáron, amikor nálunk is előtérbe került a szobatisztaság téma, akkor pont így álltunk, mint ti. Ha nem volt rajta pelus, csak bugyi, vagy kisnadrág, akkor simán bepisilt, annyi különbséggel, hogy nagyon nem szerette a vizes bugyit, úgyhogy rögtön szólt. Mármint utólag. Akkor nekem Bocsi itt azt javasolta, hogy bugyit se adjak rá. Úgyhogy jött a félmeztelenkedés. Csak egy kis póló, se bugyi, se szoknya, se nadrág. Ez aztán hipp-hopp megoldotta a dolgot. Feltekertem a szőnyegeket pár napra. Az első pisi, és az első kaki persze ment ki a földre, de utána a kis fejében összekötődött a dolog, és 1-2 hét alatt már elég megbízhatóan szobatiszta volt. Persze voltak utána még balesetek, de nem sok. Az első pár napban nem is igen mentünk sehova, hogy ne kelljen ráadnom pelust egyáltalán, és ne zavarodjon össze, hogy most pisilhet-e, van-e rajta valami, vagy sem. Mondjuk ilyenkor télen azért elég nehéz félmeztelenül tartani a kölköt. Bár ha jól befűttök, és nincs hideg a lakásban, akkor lehet, hogy meg lehet próbálni.
Egyébként a példamutatás nálunk rendesen megvolt, mert amióta csak elkezdett mászni, majd járni, azóta egyszerűen soha nem hagyta, hogy becsukjam a vécé ajtaját. Kép Mostanában már néha igen. Kép
És még annyi, hogy ha Cicó ennyire szeretne oviba menni akkor kihasználhatnád ezt a motiváló tényezőként.

Adri, ez nagyszerű! Kép Csak így tovább! Kevés ilyen gyerek van, akinek ez ilyen könnyen megy. Nagyon örülök. Kép
Eszti volt bölcsis, egy hónapig. Ez úgy nézett ki, hogy ment egy hetet, -csak délelőttönként 2 órát, aztán beteg lett, aztán megint egy hetet, utána megint beteg lett, és akkor feladtuk. Nem a betegségek miatt, hanem mert az első pár napon még nagyon lelkesen ment, mivel vagy én, vagy a nagyi ott volt vele. Utána, amikor elkezdtük megpróbálni otthagyni rövidebb időre, onnantól egyre rosszabb lett, a végén már ha meghallotta azt a szót, hogy bölcsi, már attól is elkezdett zokogni. És miután abbahagytuk a bölcsit, utána még hónapokig emlegette, hogy nagyon rossz volt. És igen, most 3 éves.

Boncsi, meggyógyult Balu? Hogy álltok a bárányhimlővel? Vannak még pöttyök?

Enikő, nálatok kezdhetné az ovit korábban is, mint 3 év? Nálunk elméletileg megengedték volna, -talán emlékeztek, azért is kezdtük el nyáron a bili projektet, - de végülis maradtam a januári kezdésnél. Noha még az éjszakai szobatisztaság is összejött nyáron. De úgy éreztem kicsi még az ovihoz. És valóban hihetetlen sokat fejlődött azóta. Nem bántam meg, hogy megvártuk az új évet.


Yoan
 
 


Sziasztok!

Adri! Nagyon szuper, hogy a csütörtök ilyen sima volt, szinte hihetetlen!Kép A péntek hogy sikerült?

Kriszi! ugyanazt tudom mondani, mint Éva, kicsit hanyagold a témát, talán pont azért nem akarja, mert látja, hogy mennyit erőlködsz érte, ugyanakkor a jó példamutatás, dicséretek és jutalmak(wc-lehúzásKép)is sokat segíthetnek.

Yoan, akkor nálatok Eszti már szobatiszta? Mert erről azt hiszem nem beszéltünk, de mintha úgy vettem volna ki a sorok közül, hogy bejött a tanácsom Kép Örülök neki.
Balu egyébként már nem fertőz, arcaegész szépen letisztult, meg a lábai is, már csak a hasa, meg a háta nem túl szép, dehát az iszonyúan nézett ki,amikor aktív volt a barija. De tegnap már sétáltunk egy nagyot a Tesco felé, meg vissza(meg bent is kicsitKép), és meg is volt a látszatja: délután több, mint két és fél órát aludt Kép És olyan édes volt, tök boldog volt, amikor rájött, hogy ő is jöhet velem induláskor Kép
Nálatok egyébként hogy megy az ovi?

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Boncsi, nyáron beszámoltam a haladásról. Emlékszem még azt is írtam, hogy a nyaralóban felejtettük a pelust, és ezzel az éjszakai peluselhagyás is, kb. 2 héttel a nappali után, megvolt. Mellesleg tegnapelőtt a délutáni alváskor, ma meg éjjel megint bepisilt. Lehet, hogy ez a szerdai oltás miatt volt? Vagy ez hülyeség, és semmi köze hozzá? pedig már több, mint 3 hónapja nem volt egy baleset se.
Eddig még nem ovizunk, majd a jövő hét utáni héten kezdjük. Csak egy ismerkedős látogatást tettünk.

Örülök, hogy Balu már jól van. Kép Sikerült elvakarás nélkül megúszni?

Yoan
 
 


Bocsi Yoan, teljesen lyukas az agyam. Ne haragudj!
balunak egy-két elvakarása van a fülén belül meg a hátán, de szerencsére az arcán semmi, huhh...Kép
Az elképzelhető, hogy az oltás miatt volt egy-két balesetetek, majd visszaáll a régi kerékvágásba, ne félj.

Boncsi
 
 


sziasztok!csak egy gyors bekukk, gyerkőcök alszanak én meg készülök a holnapi szülinapi bulira Kép
Pénteki nap is jól telt, nem volt sírás, 11re mentem érte, éppen rajzolgatott. ovónéni szerint 100%os volt aznap, mindent szépen csinált Kép kicsit vonakodva jött ki a szobából mikor megérkeztem Kép
hétfőt majd meglátjuk, állítólag elég gázosak szoktak lenni. ha sírós lesz marad a 10-11 óra, ha nem lesz gond, kiviszik 11kor öt is az udvarra és majd közvetlen ebéd előtt megyek érte. amugy nekünk nagyon bejön ez a fokozatos szoktatás!Norci írtó aranyos, sokat beszél az oviról, olyan igazi kis pletykakisasszony Kép

boncsi,
örülök hogy jól van Balu Kép egyszerre voltak bárányhimlősek a tesóval?

kriszi,
anyám, te aztán tényleg mindent megtettél a cél érdekében, kicsit pihentesd a dolgot szerintem is.
A Zeze minek a becézése?

yoan,
lehet simán az oltástól a pisi! ez a bölcsis dolog Kép. én tervezem beadni Lilit 2,5 évesen bölcsibe, aztán 1 év után mehet majd oviba. már előre félek...mondjuk ő teljesen más típus mint Norci, már most látszik hogy nem lesz olyan anyás Kép

na szaladok, el akarok még ugarni az árkádba a játékboltba ajándékért Kép

tényleg csajok, nem lakik valaki a XVI. kerületben? mi Sashalmon lakunk.

csók:
Adri
 


Szia Adri!
Nem egyszerre, hanem egymás után voltak bárányhimlősek, Tündi karácsonykor, Balu meg újévkor pöttyösödött ki, de szerencsére vége, megszabadultunk tőle egyszer s mindenkorra, igaz még látszanak a pöttyök, de már nem viszketnek. És azt mondják, még sokáig fog látszani, de a lényeg, hogy már nem viszket.
Egyébként annyira nem vagyunk messze, mi a XV.ker-ben lakunk Újpalotán.

Boncsi
 
 


Szia Adri!
Írtad, hogy 2,5 évesen viszed a picit bölcsibe, és egy év múlva ovi. Ezt mi is így csináltuk eddig a két nagyobbik gyerekkel, és nagyon bevált. 8-an voltak a csoportban 2 gondozónőre, így tudtak rendesen foglalkozni velük, nem csak gyerekmegőrzés volt. A harmadik manócska viszont ősszel lesz 3 éves, és a középső gyerkőc nagyon szuper óvónénijeit "örökölné". Ezért gondoltam, hogy egyenesen oviba vinném, annál is inkább, mivel a bölcsi, ahová a két nagy járt elég messze van tőlünk. Attól félek egy kicsit, hogy ő lesz a legkisebb a csoportban, és ebben a korban még nagyon sokat jelent az egy év különbség. Önállósággal egyébként szerencsére nincs probléma,(öltözik, eszik, pisil egyedül) de nem tudom, hogy szociálisan elég érett-e az ovira, vagy jobb lenne, ha még tutujgatnák egy kicsit a bölcsiben!?
Éva
 


sziasztok!
boncsi, Ujpalota tényleg nincs messze Képitt hátul elég gyorsan el lehet evickélni oda.

tunci, grat a 3 manóhoz!!! Anno 'ifjabb' koromban még én is 3 gyerkőcöt terveztem, aztán jött apa a 2 nagylányával, meg jött hozzájuk a saját 2 lányka, így asszem maradunk a kettőnél Kép
na, tök jó hogy jó volt az az egy év bölcsi és utána ovi. nehéz volt a bölcsibe a beszoktatás?

ma már Norci az oviban ebédelt, levest megette, a sárgaborsófőziből csak 1-2 kanállal...(csináltam azért itthon túrógombit, jól tettemKép).az alvás még nem tudom hogy lesz ott, ugyanis a csaj csak velem hajlandó aludni délután, néha velem sem Kép elég nyögvenyelős a dolog. sokszor csak úgy alszik hogy énekelgetek, ölembekucorodik aztán elalszik....hááát. e téren mi a tapasztalat?

Éjszakai pisi: most az a módi hogy mikor meg akarom hajnalban pisiltetni ellenáll, azt mondja nem kell, ő most alszik tovább.esélyem sincs felemelni a 17kgját és bilire ültetni. így ált. az a vége a dolognak hogy korareggel bepisil Kép ma mondjuk szólt hogy hozzam a bilit, de ilyen nagyon ritkán van Kép én meg már mosómasa lettem, állandóan ágynemük lógnak a szárítón...

csók:
Adri
 


Szia Adri!
"itt hátul elég gyorsan el lehet evickélni oda."Ezt értsem úgy, hogy esetleg találkozhatnánk?Kép
Alvásügyben nekünk az ovi hozta meg a megváltást, mert nálunk is hasonló volt a helyzet, mondjuk ölbenalvás nem volt, de sokszor másfél órát is mellette kellett feküdnöm. Ott magától elaludt(eleinte persze nem, meg pityergett csendben, hogy nem akar...), aztán itthon is ráálltunk az egyedül elalvásra, hogy már nagylány vagy, stb.
Két nap jött ki, de első visszazavarásra ottmaradt az ágyában, és hamarosan elaludt. ma már nem jár ki, de kb. 1 óra, mire elalszik, ha álmos, akkor persze gyorsan, de most 8-kor teszem le őket, 9-kor ált. még rajcsúroznak, kacarásznak.
Mindenesetre szerintem ne aggódj az alvás miatt, nem lesz gond.
Sajnos a bepisiléshez nem tudok hozzászólni, már elmondtam az ötleteimet, más nem jut eszembe.

Éva! Én is gratulálok a 3 gyerekhez, és sztem nyugodtan viheted az oviba, én azt tenném, de ezt te tudod a legjobban, hogy mennyire érett az ovihoz. Sztem, mivel van két nagyobb testvére, nem lenne gond.

Boncsi
 
 


Hát ez nem igaz, írtam tegnap egyet, hová lett???
Na mind1, majd jövök, ha lenyugszanak a kedélyek, most Zeze dáthás, alig aludtam valamit múlt éjjel, Cicó meg a délutáni alvást hanyagolja újabban, szóval csupa kihívás az élet Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Szia Boncsi!
Én is bízom benne, hogy a nagyok mellett megedződött már annyira, hogy nem lesz gond, de értek már meglepik a harmadik manócskánál, így próbálok lelkileg készülni.
Az oviban alvás a mi gyerekeinknél is kisebb nagyobb belerázódás után jól működött.
Adrienn!
A bölcsibe szoktatás mindkét gyerkőcnél más volt. A nagylány az első héten nem akart hazajönni, sőt már a második napon, amikor még bent lehettünk volna vele, elküldött.(én bőgtem)
Két hét elteltével viszont minden reggel 1 hónapon keresztül sírt. Szerencsére hamar megvígasztalták. (az öltözőben megvártam, amig abbahagyta a sírást.) A fiam viszont az elején sírt kb. 2 hétig, utána semmi gond nem volt.
Éva
 


Sziasztok,
ugy megelenkult itt a forgalom, hogy nem tudom kovetniKép. Na de majd ha egyszer sok idom lesz.
Boncsi, megvizsgaltak mar a kisfiad?
Az enyem most nagyon meg van fazva, egesz nap szenved.
Na megyek is, csak gondoltam irok, hogy erre jartam.
Sziasztok!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Balunál még nem volt vizsgálat, de most elkezdett másfél hete enni(hízott is már kicsit, látszik az arcán), meg valamennyire sűrűbbet kakil(hát hiába, teából meg kakaóból nem lehet szilárd kakit produkálni). Tündi beteg most, megyünk a doktornénihez nemsokára, majd megkérdezem Balut is.

Kriszinek és Enikőnek is jobbulást a gyerekeknek!

Puszi
Boncsi
 
 


Ja, Kriszi!
Nálunk is kb. ez a helyzet, csak most éjjel felváltva sírtak kb. éjfélig, mert nem kaptak levegőt, mert ugye Balázs is náthás kicsit. Egyébként délután már neki sem nagyon akarózik aludni, pedig sztem még simán ráférne. Kicsit mondjuk könnyebb a helyzet, amikor Tündi oviban van.
Szóval csak azt akartam írni, hogy megértelek.Kép

Boncsi
 
 


Hahó,

Boncsi, Enikő, jobbulást a kölköknek! Nálunk most úgy állnak a dolgok, hogy mindkét kölökből folyik a slejm, belőlem meg csak azért nem, mert én már tisztességesen ki tudom fújni Kép Igaz, Cicó is igyekszik, de még nem az igazi. Felváltva dugdosom beléjük az orrszívót Kép
Cicó ma aludt, bár nagyon nem akart...
Szobatisztaság-téma egyelőre storno, wc-szűkítőnk kettő is van, bilink is kettő (az egyik zenélős). Nemigen izgatják a lányt, a jó példa sem különösebben (l. mint Yoanéknál Kép ), a wc-lehúzás viszont abszolút hidegen hagyja. Talán a bugyiviselés az, amivel meg lehet majd fogni. Bár amiatt sem izgatja magát, ma is a fején viselte, elmondása szerint báli fejpántként Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Hát nekem is jó sokat kellett visszaolvasnom. Kép
Először is jobbulást a sok dáthás gyereknek. És persze anyának. Kép

Boncsi, semmi gond. Kép A múlt hét óta egyébként nem volt egy baleset sem, lehet, hogy tényleg az oltás miatt volt. Vagy esetleg többet ivott a szokásosnál lefekvés előtt. Nem tudom.
Nagyon klassz, hogy Balu újra jobban eszik! Kép Örülök.

Adri, hogy sikerült a szülinapi buli? Az remek, hogy Norci ilyen gyorsan szokik az oviban. Biztos nagyon jók az ovónénik. Ilyen korban még az a legfontosabb. Mi a jövő héten kezdjük. Nagyon szeretném, ha nálunk is ilyen gyorsan, és könnyedén menne a dolog, mint nálatok. Próbálok nem aggódni, de nagyon nehezen megy. Kép Eszembe jut, hogy oviba kell menni, és összeszorul a gyomrom, elkezdek szorongani, hogy nehogy ő is afféle partvonalra szorult gyerek legyen, mint én voltam. De teljesen hülyeség ezen rágni magam, mert ahogy elnézem eléggé extrovertált egy kis kölök. Meg fogja oldani.
Hogy álltok az éjszakai pisikkel?

Yoan
 
 


sziasztok!
jobbulást a kis betegeknek, nálunk is mind a 2 csajszi náthás, Norci nem is ment oviba pénteken, ma is itthon van, elég csúnyán köhög még szegénykém, de legalább már szakadozik fel neki a cucc....ráadásul majd el kell menni a dokinénihez, mert csak igazolással lehet ujra oviba menni.
Szülinapi buli jól sikerült, Norci nagyon élvezte, főleg a sok ajándékot Kép
Képzeljétek,én meg a férjemmel péntek-szombat-vasárnap hosszú7végézni voltam Hajduszoboszlón, csaptunk egy kis wellnesst. most volt az 5. házassági évfordulónk Kép
már 3,5 éve sehol nem voltunk kettesben,ezért vettünk egy nagy levegőt és elmebtünk. gyerekek anyukámékkal voltak, semmi gond nem volt, minden ugy ment mintha itthon lettünk volna Kép

yoan,
nagyon kíváncsi vagyok az első ovisnapra, kérünk majd beszámolót! nálatok is lehet fokozatosan szoktatni a gyerkőcöt?

éjszakai pisi: anyukámnak szólt Norci egyik éjszaka, a másikat meg pisi nélkül végig aludta Kép
na ma éjszaka nekem is megígérte hoyg szól, ha kell neki pisilni. mikor a kicsit etettem 1/4 6 körül, utána kérdeztem Norcát, azt mondta nem kell, majd szól. erre 3/47 kor bepisilt Kép no comment...

Boncsi és a többiek,
hogy vagytok ebben a nagy hidegben?

csók:
Adri
 


Kedves Mindenki!

Olvasgattam hozzászólásaitokat, és láttam, hogy sok kérdésetek van óvodai beszoktatás, evési gondok, szobatisztaság, stb. ügyben. Szeretném figyelmetekbe ajánlani weboldalamat www.gyerekpszichologus.hu, ahol díjmentes online tanácsadással is foglalkozok, illetve szívesen várlak Benneteket a kismama csoportokba, vagy a szülőtréningekre.
További szép napot kívánok Nektek!

Baráti üdvözlettel: Cseri Anita
 
 


Sziasztok!

Köszi Anita, majd megnézem.

Mindenkinek köszi a jókívánságokat! Most az a helyzet, hogy Tündi javul, éjjel már nem köhög, Balu jó náthás, nekünk meg apával torokgyuszink van Kép Bár már szerencsére túl vagyok a holtpontomon, ma már erősebb voltam, mint az előző két napban, az halál volt. Balukám meg ma igen elkezdett köhögni, meg kis hőemelkedése is van, hát remélem nem lesz lázas, összeszedtem most mindenféle cseppeket, amit itthon találtam és náthára van. Egyébként Tündi túl van egy kötőhártyagyulladáson, Balun tegnap este jött ki, úgyhogy még azzal is szenved.Kép
Ovi leghamarabb csütörtökön, doktornéni szerint(múlt hét kedd óta hiányzik), remélem nem lesz majd gond az első napokban. Bár már tegnap ovisat kellett játszani, hogy tornaóra van és én vagyok az ovónéni, ő meg csinálja, amit mondok. Kép Tök ari volt.

Kriszi!
Aranyos lehetett a gyerkőc fején a bugyival, mint hajpánt. haláli...KépKépKép

Yoan!
Valószínűleg akkor tényleg oltás volt a bezavaró tényező. Előfordul.
Balu evésével kapcsolatban kicsit elszóltam magam, mert megint nem nagyon eszik, de ezt most ráfogom a náthájára.

Adri!
Az éjszakai bepisilés: hát, lehet, hogy neked szól, ill. tudja, hogy veled megteheti, nagyinál meg ugye jól viselkedik.
Örülök, hogy jól sikerült a szülinap.
És gratulálok az évfordulóhozKép!!! Mi is tervezünk majd hasonlót, csak nekünk augusztusban lesz, és a hetedik! Jó korán kezdtük. ez is olyan masszázsos hétvége volt?
Ha szabad kérdezni véleményt a hotelről, meg árakat, leírnád nekem, vagy egy webcímet, ahol utánanézhetnék? Köszi.

Puszi
Boncsi
 
 


szia Boncsi!
a Hungarospa Thermal hotelben voltunk. itt a link:
http://www.hungarospathermalhotel.hu/
a spa hétvégén voltunk, megtalálod az akciós ajánlatok között.Nagyon klassz a szálloda, van 3 termálmedencéje, szauna, infra szauna, gőzkabin és mindenféle orvosi szolgáltatás és wellness szolgáltatás. én voltam pl. 30 perces frissítő masszázson Kép a kaja is finom nagyon és nagyon kedves a személyzet Kép
mi amúgy is nagy gyógyfürdősek vagyunk, imádjuk az olyan szállókat ahol lehet egyszál köntösben flangálni a wellness részleg és a szoba között Kép
tavaly ilyenkor Debrecenben voltunk az Thermal Hotel Aquaticumban, hát az felejthetetlen, nagyon klassz volt.

hogy vannak a kisbetegek? mi már lábadozunk, de úgy látom Norci hétfőnél előbb nem fog oviba menni...

yoan,
mizujs az oviban?

ma kora reggel 1/46kor mentem Norcihoz hogy megpisiltetem, hát már csurom pisisen aludt az ágyában, fel sem ébredt hogy bepisilt...most már kezdek nagyon kiakadni..Kép

mindenkinek kellemes napot!

Adri
 


Köszi Adri, megnézem.
Gyerkőcök még rendesen köhögnek, valószínűleg Tündi sem megy hétfőnél előbb oviba.
 
 


Sziasztok!

Adri, de jóóóó, én nem is emlékszem, mikor voltunk utoljára kettesben a férjemmel több napot. (Gondolom szülés előtt... Kép ) Ami azt illeti még egy teljes napot se sokszor.
Még egy dolog jutott eszembe az éjszakai pisivel kapacsolatban. Nappal milyen sűrűn pisil a lány? Mert lehet, hogy a a hólyagja egyszerűen még nem bír el annyit, amennyi éjjel termelődik. Persze ez rajtad nem sokat segít... Kép
Eszti gyakorlatilag napi három pisivel elvan egész nap. Bár ami azt illeti nem is iszik túl sokat. Állandóan figyelmeztetnem kell, hogy igyon már. A lakás szinte minden részében van egy-egy pohár víz, hogy eszébe jusson az ivás. Kép

Az első ovis nap elég jól sikerült, bár csak egy órát hagytam ott. Magától bement, aztán amikor érte mentem, akkor mesélte az ovónéni, hogy miután eljöttem, akkor volt egy kis sírdogálás. De összességében azt mondta, hogy tetszett neki. Ennek ellenére ma reggel már volt vagy félóra vitatkozás, nyüszögés itthon, mert az istennek se akart elmenni. Végülis beadta a derekát, -mi mást tehetett volna, szegény... de végülis elég jól érezte magát, mert amikor érte mentem ma is 1 óra múlva, akkor azt mondta, hogy még maradna kicsit, úgyhogy ráhúzott még egy órát. Kíváncsi vagyok mi lesz holnap.

Adri, Boncsi, gyógyulgattok? Mármint a gyerekek? A kötőhártyagyulladás nagyon szar. Nekem nagyon sokat volt kiskoromban. Szörnyű... Kép
És ez a hideg sem túl jó, az ember olyan könnyen újra visszaesik a náthákba. Az oviban se vitték ki őket az udvarra. Mondjuk én elhoztam a csajszit még a kimeneteli idő előtt, no meg nem is nagyon tudnám otthagyni úgy, hogy egy órát kinnt legyen, mert nincs is olyan meleg cucca. Eddig nem volt gond, mert a 0 fok körüli hőmérsékletre elég az a kabátja, ami van, de ilyen meleg thermo nadrágja pl. nincs. Illetve van, csak nem hajlandó felvenni. Én meg úgy vagyok vele, egyelőre elég, ha azon küzdünk, hogy elmenjen az oviba, nemhogy azon is, hogy mit vegyen fel.

Yoan
 
 


sziasztok!
hogy vagytok, mint vagytok?
nálunk még náthásak a gyerkőcök, Norcival az a gond hogy neki nem folyik az orra, hanem felköhögi a cuccost...szegénykém elég csunyám köhécsel. holnap viszem Lilit méricskére, asszem megmutatom Norcit a dokinéninek..

yoan,
hát teljesen változó milyen sürün pisil Norca. van hogy órahosszákig semmi (ált. akkor mikor nem otthon vagyunk), de van hogy fél óránként pisil. Úgy összességében szerintem inkább sürübben, mint ritkábban, de ő szlopál is hozzá rendesen. Tejet, teát, vizet, szörpöt, mikor mit Kép
este is mindig be van készítve a víz, amit elég sokszor meghúz lefekvéskor, talán itt lehet a kutya elásva...ma éjszaka is bepisilt, és már megint ugy hogy észre sem vette Kép
asszem konzultálok a védőnénivel, szerintem vissza kerül ideiglenesen a pelus, kész örület hoyg mindig mosok. most is most járt le egy adag ágynemü Kép

ovihoz gratula, ugy látom elég könnyedén veszi a lányka Kép
reggeli müsor nálunk is van, mindig ki kell találni valamit amivel ugymod el tudom csábítani. Pl. vigyük be ezt a babát, azt a babát megmutatni, vagy gyere a rollerrel, menjünk szánkóval, biciklivel stb. de ahogy elindultunk, már sínen van a dolog,és nem nyafog. épp a minap beszéltem az egyik anyukával itt az utcában, az ő fia is ovis, Norci csoportjába jár, mert évvesztes. Kérdeztem tőle meddig tart még ez a reggeli müsor, mire közölte hogy a kisfiú már egy éve jár oviba, de minden egyes reggel előadja a hattyú halálát, hogy ö nem akar oviba menni. azt szokta mondani hogy már járt eleget Kép
de a klassz, hogy már a legelején maradni akart tovább Kép
jó irányba haladtok!
egész napra szeretnétek ha járna?

na menek teregetni!

Adri
 


Sziasztok!

Kriszi, jut eszembe! Az egyik féltesómról mesélte az anyukája, hogy ő is úgy lett szobatiszta, annakidején, hogy mindenféle csodaszép bugyikákat vett neki, és ez elegendő motiváció volt. Kép Tényleg mindenkinél más válik be.

Adri, Boncsi, meggyógyultak a srácok?

Az oviról azért nem mondanám, hogy könnyedén, de azért megyeget. Tegnap amikor érte mentem, már az utcán hallottam, hogy valaki zokog. Hát ő volt az. Állt az öltöző közepén bedagadt, kivörösödött szemekkel, és sírt, mint a záporeső. Épen vetkőztették a társaságot, mert kinn voltak kicsit az udvaron. Mint kiderült, azért volt a nagy sírás-rívás, mert be akart menni korábban, de az ovónéni nem engedte be. Úgyhogy tegnap este, meg ma hosszas alkudozást folytatott, hogy ő nem akar többet menni az oviba, vagy csak akkor, ha nem kell kimennie. Úgyhogy abban maradtunk, hogy érte megyek még mielőtt kimennének.
Amúgy ebben a félévben csak fél napra terveztem az ovit. És majd ősztől szeretném, ha egész naposan menne. Egyelőre úgyis itthon vagyok, ha meg dolgozni fogok, akkor a nagyi vinné haza délután.
Ja, kérdezni akartam, hogy nálatok játszhatnak a gyerekek a havas kerti játékokkal, amikor kinn vannak? Értsd. csúszda, mászóka, stb. Mert itt, nem egészen értem milyen megfontolásból, de a kölköket itt nem engedték fel a játékokhoz, hanem van az ovi oldala mellett egy üres beton-placc, úgy 60 nm körüli, és csak ott lehetett szaladgálni. Pedig nincs is olyan sok hó. Alig egy-két centi. És tavasszal is, amikor beiratkoztunk, éppen nem mehettek fel a játszós részhez, akkor azt mondta az ovónéni, hogy azért nem, mert agyagos a talaj, és rettentő csúszós ha egy picit is nedves. Ezt értettem, de most miért?? Vagy ez máshol is így van?

Yoan
 
 


Szia Yoan, itt vagy még?
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: