Új privát üzeneted érkezett!

Keresek Kalocsáról és környékéről mamikat akik szívesen beszélgetnének. Jelenleg én Pesten lakom de 18 évig ott éltem és ott is születtem.Nem rég született egy kislányom aki most tíz hónapos.
 


Szia,
MÉg nem vagyok teljesen mami, de már a 8.hónapot taposom.
A párom most kapott munkát Kalocsán, így még egy hónapot dolgozom Budapesten és költözünk.
Eredetileg a Szent Margitban szültem volna, de inkább szeretnék a párom mellett lenni.
Tudnál bővebb felvilágosítást adni a kalocsai szülészetről?
 
 


szia örülök hogy irtálKép És tudod már hogy fiú lesz vagy lány? Ha jót akarsz magadnak és a babádnak is akkor elkerülöd a kalocsai kórházat messzire nem csak szülészeti szemponból. Viszont egy jó gyerekorvost tudok a neve Dr Szepesi Magdolna.Õ még az én gyerekdokim volt anno,és a lányomat is hozzá viszem ha haza megyünk. Hol kapott munkát a férjed? szia
 

 
 

Szia,
Hogy őszinte legyek ezt hallottam én is, de az egyik ismerősöm szomszédja az egyik szülész-nőgyógyász és esetleg tud szólni az érdekemben.
De igazából mi a probléma ott?Azért ott is születnek gyerekek?A pestieknél is lehet hallani, hogy a doki egyáltalán nem foglalkozott vele, meg ilyenek.
Sajnos más választásom nem nagyon lesz, mivel a párom Kalocsán lesz, én meg szüljek itt egyedül, szóval érdekes a dolog.
A baby kisfiú lesz.
A párom a Kalo-Plastik-ban kapott munkát, mivel itt pesten vegyészmérnökként sehol nem tudott már fél éve elhelyezkedni. Ez ma Magyarország!
 
 


szia a kórházzal baj nincs csak a dokikkal. Most újjitották fel szépen. A fő orvos ha jól tudom évek óta a Dr. Réffi Miklós őnála születtem még én is de ő rendes doki. Van még a Molnár, meg a Malbasky doktor úr is. Az utóbbinál voltam életemben előszőr és hát olyan élményem maradt utána hogy évekig rettegtem a nődokiktól. Van egy nő is őt nem ismerem mert új doki ott. Kalocsán még nem nagyon ismerik vagy tartják be a roming in rendszert.Ha van ismerősöd ott akkor megfelelően fognak bánni veled. De mint Pesten itt nem bevett szokás például a fájdalom csillapítás.Kalocsával a másik nagy baj hogy minden vizsgálati eredményre vagy vizsgálatra nagyon sokat kell várni. Mint például ha a babát 4 hósan csipőszürésre kell vinni. A kalo- plastikot ismerem, azért ez szomorú hogy ilyen messze kell menni a munka miatt az otthontól. Babaholmit itt pesten érdemesseb venni mert Kalocsán csak egy baba bolt van és az is nagyon drága amúgy minden van ott csak egy kicsit drágább áron. Ha többet szeretnél tudni nyugottan kérdezz.
 


Szia,
A Molnár a szomszédja az ismerősömnek.Majd megpróbálom kinyomozni, hogy ki az a női doki, Õk általában rendesek szoktak lenni. Én a Szt Margitba járok itt szintén egy nő dokihoz és nagyon kedves.
Amúgy pénzügyi szempontból milyenek a dokik? Előre megmondják az árat? Mert itt hallottam ilyenről is. (Ha ezt inkább más formában irnád meg , akkor van egy e-mail címem: megyerizs@citromail.hu
Felszereléseket mindent itt akarok megvenni, meg amit tudok ismerőstől (babaruhákat) beszerezni, mert ezek a pinduri ruhák is olyan drágák és alig hordják.
Most keresünk valami albi félét kalocsán, esetleg nem tudsz valamit?
2 szobás, gázfűtésesre gondoltunk. Venni nem nagyon akarunk, mert sokáig nem tervezzük az ott létet, 2 év után én visszaszeretnék jönni dolgozni, ami itt pesten van, talán addigra szerez olyan gyakorlatot a párom, hogy itt is talál munkát.
 
 


MSN ed van???
 


Igazán hogy megmondják e azt nem tudom csak annyit hogy elvárják. Albérlet van sok és jó áron vannak nem úgy mint itt PestenKép Pillanatnyilag nem tudok de a kalocsai néplapban sok szokott lenni majd megpróbálok érdeklődi anyuéktól.Majd én is körbenézek a neten hátha.
 


Neten én is nézegettem albit, de nem találtam.
MSN-em sajnos nincs még, mert cégnél vagyok, az albiban nincs net, de ha leköltözünk kalocsára tervezzük, hogy bevezettetjük.
Nagyon nagy dilemmában vagyok, mert itt tényleg nagyon rendes a dokim és nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jobb.
Persze mások is csinálják, hogy akár 120km-t is megtesznek a lakás és a kórház között, mostanában egyre gyakoribb.
Vagy a várható időpont előtt beköltözni valami baráthoz, hogy onnan közelebb legyen.
Persze első szülésnél azért elég hosszú a vajúdás, de a védőnőm nem igazán ajánlotta ,hogy a magzatvíz elfolyása után még tétlenkedjek, mert veszélybe sodorhatom a baba életét. Ebben még nincs tapasztalatom.
 
 


Hát nem tudom szerintem jobb lenne pesten szülni már csak azért is mert a dokid ismeri a terhességed. De ha még időben szólsz Kalocsán talán elválalnak mert ugye az sem biztos. Az ennyi idős terhességen nem nagyon szeretik átvenni. Nekem is első gyerek a Dorka de nem mondhatom hogy sokat vajúdtam vele.Tizenegy órát a szüléssel együtt. És szerintem ennyi se lett volna ha nem tekeredik a nyaka és a keze köré a köldök zsinór.Szerintem ez nagyon egyén függő de 120 km az nagyon messze van főleg a kalocsa és pataj közti táv a rosz mert elég sz@r az út.A magzatvíz elfolyás azért veszélyes mert onnan kezdve hogy a burok megrepedt a baba nincs védve a fertőzések ellen, csak azért kell kórhába menni egyébkén a víz elfolyása után akkár még órákon keresztűl nem lesznek fájások.
 


És neked a kiírt időpontban jött a bébi?
A párom most vidéken van, de holnap este már Pesten lesz, azt hiszem nagy dologról kell döntenünk.
Hát nem egyszerű!
Egyenlőre tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, hogy jó legyen.
 
 


És milyenek a védőnők?
 
 


Nem nekem a kiírt idő pont után egy héttel jött. Aznap kellet volna befeküdnöm a kórházba de ő ugy gondolta hogy inkább kijönKép Te most hol dolgozol? A védőnők azok aranyosak legalábbis az a kettő aki a magdinéni mellet dolgoznak a zöldkersztbe meg a rendelőbe.
 


Esetleg neveket tudnál nekem mondani?
Én egy bank informatika osztályán dolgozom még egy hónapig, aztán felkészülök a bébi fogadására.Meg ugye a költözésre.
Akkor lehet, hogy az lesz, hogy utolsó héten visszajövök Pesten, aztán ha megindulnak a dologok telefonálok Apának, hogy igyekezzen és utána szépen hármacskán hazamegyünk.
Meddig voltál kórházban szülés után?És ilyen hogy varratszedés, ha volt, az mikor történik?
Bocsi, ha személyeskedek, de gőzöm nincs ilyenekről.
 
 


Sajnos neveket nem tudok de majd tesóm megkérdezem és ő hátha tud. Négy napig kell bentmaradni császár után öt hat nap. A varrat szedés aznap mikor hazaengednek. De nem tudom milyen az mert én gátvédelemmel szültem.
 


Megkérdezhetem, hogy az micsoda?Kép
 
 


A gátvédelem? az az hogy amikor jön ki a fejecske nagyon lassan kellet nyomni és közben a szülésznőm tartotta a gátrészt és olajozta hogy ne feszüljön és repedjen be vagy ne kelljen vágni. Szerintem nagyon jó volt mert igy tudtam ülni sőt még menni is szülés után egyáltalán nem fájt a hátsóm na jó egy kicsit azért igen. Sógórnőm most szült neki vágtak és még csak ülni is alig birt nem hogy menni.Most hol laktok Pesten?
 


Szia,
Nem hangzik rosszul. Hétfőtől megyek felkészítő tanfolyamra a Margitba (minden hétfőn van), rákérdezek, hogy lehet-e ilyet kérni itt is.
Végül eldöntöttük, hogy mégiscsak pesten szülünk, az egyik ismerősömnek pont a kórháztól 5 percre van egy üres lakása, mivel eladni szándékozik, de nem nagyon akar összejönni neki, és mondta, hogy nyugodtan szülés előtt beköltözhetünk, aztán ha megindul akkor Apuci elindul Kalocsáról, nem hiszem, hogy lemaradna valamiről.Amint van Kalocsán albi felkeresek egy védőnőt, meg egy gyerekorvost és megbeszélem Velük, hogy szülni itt fogok, de utána ott lesz a székhelyünk.
Amúgy Nálatok Papás szülés volt?
 
 


Miért nem jön össze a lakás eladás?Nincs vevő? És mekkora? mert mi is mostanában szeretnénk lakást venni.Ja és merre van a lakás? Igen papás szülés volt. A gátvédelmet nem kérni kell hanem a dokiddal kell megbeszélni hogy ő alkalmazza e. De sajnos lehet hogy próbálkozik vele és a végén még is vágni kell. De hidd el ha gátmetszéssel szülsz azt mikor vágják meg sem fogod érezni, csak azt ha a végén varrnak de az sem vészes mert a babád a karodba lesz és semmi nem tudja a figyelmedet elterelni róla.Kép Engem csak belül vartak mert a lányom nagyon nagy hajjal született, és ahogy jött kifelé a haja felsértette a hüvely falat. De észre sem vettem csak a dokim mondta.
 


A lakás a 3. kerületben van a San Marco utcában. 44m2-es 1,5 szobás+erkély+6m2 pince, téglaházban, gázfűtéses. Az ára 13,5m. Ezek az információim vannak róla, mivel ez egy volt csoporttársam lakása.
Az az igazság, hogy nagyon sok eladó lakás van budapesten és nagyon nem mennek.
Ti amúgy hol laktok?Albiban?
 
 


Nem apósnál de szeretnénk elköltözni csak azt nem tudjuk hogyan mert ugye fiatal házaspár gyerekkel nagyon nehezen jut kölcsönhöz fölleg akkor ha nincs önnrésze, vagy talán ugy nem is lehet.
 


Már vannak egész jó konstrukciók, önrésznek be lehet vállalni a szocpolt, meg be lehet terheltetni a megvásárolni kívánt lakáson kívül másét is (pl. szülő), de ezt igazából nem szereti senki.
Az a baj, hogy a Fészekrakó program is önrész nélküli, de nagyon magas a havi törleszteni való. Szóval nem egyszerű. Kalocsán is szülőknél laktatok?
 
 


És kalocsán hol laktatok?
Van az a Fészekrakó program, ahol a szocpolt beszámítják önrésznek, csak nagyon magas a havi törlesztés.
 
 


És kalocsán hol laktatok?
Van az a Fészekrakó program, ahol a szocpolt beszámítják önrésznek, csak nagyon magas a havi törlesztés.
 
 


Igen kösz nagyon sok mindent végig jártunk márKép Ha haza megyünk akkor anyuéknál szoktunk tanyázni ők most kiköltöztek Foktőre ez Kalitól 3 km re van. Ott van nekik egy négy szobás kétszintes házuk. Vagyis már nem most költöztek ki hanem 20 éve, de a házat csak hat éve építették. Én Kalira jártam suliba meg dolgozni amikor még otthon laktam. És mivel anyósóm is ott lakik oda is át szoktunk menni. Mert férjem szülei elvátak és anyósóm oda ment újra férjhez a férjem meg az apukájával maradt Pesten.EnnyiKép
 


És jól érzitek Magatokat pesten?
Nem furcsa a kisvárosi élet után?
Legalább csendes helyen laktok, mert mi a Szentendrei út mellett vagyunk, 9. emeleten panelba, bazi meleg van, meg elég zajos a lakás.
Pest melyik részén laktok?
 
 


Szia jól érezzük magunkat mert lehet hogy Kalocsa csendes de végtelenül unalmas is. Köbányán lakunk az Ecseri útnál,panelba az elsőn és itt is nagyon meleg van.

Furcsának nem furcsa szerintem sokkal jobb itt lakni ott lent, itt legalább van élet.
 


Az biztos, hogy ott nyugi lesz, de néha nem árt azért az sem.
Nekem a párom "falusi" gyerek, ezért Õ a nyugit szereti, meg a bébi most úgy is le fogja foglalni az időnk nagy részét, azaz az egészet.
 
 


Sziasztok!

Remélem vagytok még. Én is kalocsai vagyok, de már Pesten, illetve mellette élek. Nekem van egy 1 éves kislányom.

A kalocsai kórházról én sem tudok sokat, de a nővérem mindkét babáját ott szülte. Az elsőnek nem emlékszem a nevére, de már nem dolgozik, a második babát ő is a dr. Molnárnál szülte. Õ meg volt elégedve a dokival is és a kórházzal is. Még anno mi is a Molnárnál születtünk. Õ álltólag egy jó orvos.

Sziasztok,

Csilla
 
 


Sziasztok!
Én kalocsától nem messze élek egy faluban, de nincs jó véleményem a kalocsai kórházról. korábban dr Murvaihoz jártam hosszú évekig, de most már elmentem Kecskemétre (tudjátok, ő a börtönorvos - a hirhedt!) nem gondoltam volna róla. én nagyon meg voltam vele elégedve.
Kalocsa szerintem egy alvó város.
Mi a véleményetek erről?
Üdv Antoa
 
 


Suell!
Ha újra gép közelében leszel, írj! Ha kalocsán fogtok lakni, közel lesztek, az én férjem is ott dolgozik.van egy 6 éves kisfiam.
Szia, Antoa
 
 


Szia Antoa!
Már sikerült is múlt héten kivenni egy albit (a Szent István úton), most költözködünk, vagyis a párom, mert én még dolgozom.
Úgy döntöttünk mégis itt szülünk Pesten, azután irány Kalocsa.
MOst próbáljuk berendezni a lakást, mert persze mindegyik albi, ami volt bútorozatlan, így ülőgarnitúrát, meg ágyat kell venni.
Esetleg tudsz valami boltot, ahol érdemes megnézni?
Üdv,
Suell
 
 


szia Suell!
Attól függ milyen árfekvésűt szeretnétek venni, ha mindegy akkor a Bátyai úton van egy a Vigadó előtt, ha pénztárca kímélőbbet akkor szintén azon azúton kicsit visszább van egy, beljebb az úttól, de most nem jut eszembe a neve.
Jól döntöttél szerintem a szülést illetően, megszokott, ismert orvosban bízik az ember leginkább. Ha tudok segíteni kérdezz...
üdv Antoa
 
 


Sziasztok!

Antoa, a nővérem az első babáját szülte a Murvainál. Így már beugrott a neve, ahogy írtad.

Suell, a Tescoval szemben van a Rubin vállalat és annak az udvarában is van egy bútort bolt, állítólag elég jók az áraik. Ha jól tudom akkor van még egy bútor bolt a Miskei úton, ami végülis a Szent István utca folytatása a buszpályaudvar felé. (remélem nem ennek a helyén lett egy nagy kínai bolt). Ha esetleg érdekel még valami én is nagyon szívesen segítek, még most is nagyon sűrűn járunk haza.

Én nagyon szeretem Kalocsát. Nyugodt kis város, de szerintem pl. sokkal szebb, tisztább, otthonosabb mint Dunakeszi. De még Pestnél is jobbnak tartom. Abban azonban teljes egészében megértelek, hogy itt szülsz fenn. Szerintem én is emelett döntenék.

Melyik kórházban fogsz szülni, szülés után mikor tervezitek a lemenetelt Kalocsára?

Üdv, Csilla
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok infot.Most adom le a páromnak a drótot, hogy nézegesse meg őket.
Lenne még egy pár kérdésem.
Hol lehet és érdemes Internetre előfizetni és kábeltv-re?

A Szent Margitba fogok szülni és egyből tervezzük a lemenetelt Kalocsára. Kb 2 hét múlva készülök 1 hétre lemenni és beszélni gyerekorvossal, védőnővel.
Remélem nem fognak kiutálni.

Üdv,
Suell
 
 


Suell!
A kábeltv-t nem tudom, de internetre az Emitel-nél tudtok előfizetni, ez az 51-es úton van a pataji úton, egy szökőkút van mellette, nem messze egy kereszteződéstől, ami a puszpályaudvar (végállomás)-nál van.
Miért utálnának, más is költözik...
Szia Antoa
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodok ide, láttam Antoa-nál, hogy császártöltési. Én is az vagyok, csak Baján élek. Neved alapján nem vagy ismerős, eredendően nem töltési vagy, ugye? Férjed az? Ki ő? Engem egyébként a bajai kismamáknál találsz, ha gondolod, beszélgethetünk.
Évi
 


Sziasztok!
Sikerült védőnőt találni. Nem ismeritek a Fekete Henriettet?
A hangja kedves volt.
Suell
 
 


szia!
Már hiányoltalak!
Mennyi időd van még a szülésig?
Nem ismerem a védőnőt, de ha akarod megkérdezem a miénket, hátha ő ismeri.
Antoa
 
 


Szia,
Még dolgozom és ezért el vagyok még havazva, ezért nincs időm irogatni, de ez az utolsó hetem és befejeztem.
Március 28-ra vagyok kiírva, de hogy mikor akar jönni a bébi, azt csak Õ tudja.
Jövő héten lent leszek 1 hétig Kalocsán, mert be akarok menni az okmányirodába ideiglenes lakcímet csináltatni, meg a védőnővel találkozni.
Most mennem kell.
Üdv,
Suell
 
 


Sziasztok én is itt vagyok csak lent voltunk anyuéknál és mire vissza jövök feléled a topik ennek nagyon örülök. Suell éredmes a Baranyáknál bútort nézni jó és nem is olyan drága és a szinét, rúgózását, is te választhatod ki. A védővőt én sem ismerem sajnos.
 


Én is márc 28 ra voltam kiirva és április 4 én jött a manóKép
 


Azt hittem már megszűnünk.
A védőnő aranyos volt, sikerült gyerekorvoshoz is "bejelentkezni", Õ is nagyon kedves volt és mondta, hogy ahogy lejövünk Kalocsára telefonáljak és kijön.
Sikerült bebútorozni a lakást is, úgy hogy ügyesek voltunkKép)
MÉg van 8 napom, de a hátam már nagyon fáj, a gyomrom sokat ég.
A Margit kórházban 5-7 napos túlhordás után megindítják a szülést, de remélem erre nem lesz szükség.
Üdv
 
 


És melyik gyerek dokihoz jelentkeztél be?
 


A dr. Szepesi Magdolnához. Nagyon kedves, aranyos doktornéninek tűnik, egyből meg is adta a mobil számát, hogy ha hazaérünk szóljak.
 
 


Szia! Õt mondtam én is ha haza megyünk akkor mi is hozzá járunk ha baj vanKép Kedves aranyos ért is a gyerekekhez, és még az én doktornénim volt gyerek koromban. írd meg hogy vagytok vagy lehet hogy már baba jött?? majd arra is kiváncsi vagyok szorítok nagyon. üdv Adrien
 


Szia,
Március 31.-én megérkezett Botond.
3500g és 52 cm.
Mivel 28.ára voltam kiírva a doki azt mondta hogy ráérünk szülni hétfőn, de amint meglátta a ctg-t azt mondta, hogy ma meg kellene szülnöm. Szerencsére nem volt olyan vészes, bár volt 3 óra amikor a falat kapartam, de kértem epidurális érzéstelenítést és az egyből hatott.
Most már itt vagyunk Kalocsán több mint egy hete.
Majd még irok.
Üdv,
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Én is kalocsai vagyok - meg a párom is - de Pesten élünk. MI július 20 körül várjuk a babánkat.
Szokott még felnézni ide valaki?
KAloplasztikot jól ismerem, majdnem az egész rokonság ott dolgozik. :o)
chr
 
 


Suell gratulálok nektekKép És érezzétek jól magatokat Kalocsán.

Chr igen szoktunk erre járni csak ritkán, te hol fogsz szülni? fiú vagy lány?
 


Szia Tweenty1!

Én júli 20-ra várom a kislányomat és a Schöfiben fogok szülni.
Milyen a kalocsai élet? Nekem időnként nagyon hiányzik. :o)
chr
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: