Új privát üzeneted érkezett!

Tíz hónapos kisfiam roppan mozgékony eleven. Szeretném eljárni vele babaúszásra, kérem segítsenek abban, hogy hová fordulhatok ebben az ügyben!
Névtelen
 


Budapesten a Vizipók egyesületet ajánlom.
A címet és telefonszámot is meg tudom adni.
Kisfiam 2 hónapos kora óta jár, nagyon szereti.
laci
 


Kedves Laci!
Engem is érdekelne a babaúszás!Írd meg a Vizipók elérhetőségeit légyszíves!További információkat is tudsz írni?Heti hány alkalom?Mennyibe kerül?Stb.
Móni
 

 
 

Kedves Laci!
Minket is érdekel a babaúszás!
Irj kérlek részletes információkat (mikor? mennyi? hol? stb.)

Köszönettel,
Dianne W.
Névtelen
 


A Vizipók Egyesületen belül nekem csak az egyik oktató neve és lakástelefonszáma van meg, de ezt az engedélye nélkül nem tudom megadni ilyen nagy nyilvánosságnak. Azt hiszem ezt meg lehet érteni.
Az, hogy heti hány alkalom, a szülőktől függ. Van aki kétszer, van aki egy alkalommal megy. Bérletet kell venni ami 3700.-Ft/5 alkalom. Ezzel a baba és egy szülő mehet be. A másik szülőnek vagy kísérőjegyet vagy rendes jegyet kell vennie.
Az oktatóval megbeszélem és ha beleegyezik, megírom a részleteket is.
laci
 


Sziasztok! Elnézést, hogy beleszólok, de mit vártok a babaúszástól? Én egyik ismerősöm kipróbálta és nagyon tetszett is nekik, (mármint a szülőknek) én azonban még most is azon gondolkodom, hogy mivégre. Nem tűnik úgy, hogy sok haszna lenne. Megtanulnak ezek a gyerekek úszni, vagy csak egy újabb "csodaszer" és divat. Üdv:Timi
Haraszti Gáborné
 


Jaj, de jo lenne!
Persze, hogy minket is erdekel a babauszas.
Viszont el tudjatok oszlatni esetleges aggodalmaimat a fertozesveszely miatt, egyedul amiatt tartok kicsit a babauszastol.
Koszzzzzzz!
Névtelen
 


A fertőzésveszéllyel kapcsolatban: a kisfiam 2 hónapos kora óta rendszeresen jár úszni. Most 14 hónapos, de nemhogy fertőzést nem kapott, de szerencsére sokkal kevesebbet beteg mint a vele egykorú gyerekek. Ez persze nem biztos, hogy az úszástól van.
A divatról: tény, hogy egyre több gyerek jár, de látni kellene őket, hogy mennyire élvezik. Először én is elleneztem, de láttam, hogy a fiamnak ez mekkora örömet okoz és szerintem ez a lényeg. Nem az a cél, hogy bajnokok legyenek. Ez egy családi program. Azt ne várja senki, hogy az egy-másfél éves gyerekek oda-vissza ússzák át a nagymedencét. A szülővel JÁTSZVA tanulják az úszáshoz szükséges mozdulatokat.
laci
 


Mi is majd egy čve jŕrunk ůszni Dani fiammal, bŕr ennek itt Olaszorszŕgban Barŕtsŕgos viz a neve (Acqua Amica) ami tčnyleg tükrözi mire szolgŕl, vagyis megbarŕtkoztatni a gyerekeket a kiskŕdnŕl nagyobb medencčvel. Hagyomŕnyos ůszŕstanitŕsra csak 4 čves kor utŕn kerül sor. Dani fertözčst nem kapott, megfŕzva viszont mindannyian voltunk a tčlen. Azt hiszem a mozgŕskoordinŕciňja jobb mint az ŕtlag korabeliekč de ki tudja ezt lemčri mičrt, meg persze čn az anyja vagyok, talŕn elfogult. Szňrakozŕsnak ideŕlis, sok korabeli gyerek čs hasonszörü anyuka...
zsuzsanna
 


Sziasztok!
A Vizipókoknak van honlapjuk, én is most találtam rájuk, [url=http://www.extra.hu/vizipokklub/" TARGET="_top]ITT[/url] minden info-t megtaláltok.
Jutka
 


Valószínű, hogy miután nekem víziszonyom van, sosem vonzott a babaúszás. Még a gondolata sem. Elfogadom, jó program a családnak. Ha mást nem is, de a kapcsolatot, az ölelést és vidám perceket minden ilyen alkalommal megkap a baba. Persze van sok más módja is "vízen kívül" ezek kimutatására. És pénzbe sem kerül...
El tudnám képzelni, az 5 gyerekes Timit, amint kivonul úsztatni. :-))
(No, és az ára, HUF-ban mérve.)
Szóval szerintem is jól hangzik, hova jártok a gyerekkel.

Mi egyébként a babamasszázst tanultuk ki. SZUPER! És otthon, nincs időhöz kötve, bármikor megteremthetem a kellő hangulatot. Halk zene, belső csend és béke. És nem kell forró napon autókáznunk az uszihoz...

E témában nem kontárkodom többet. Sziasztok!
Pap Éva
 


Sziasztok!
Budatétényben a Művelődési házban (Campona mellett) is van lehetőség babaúszásra. Hófehérfóka Úszóiskolának hívják az egyesületett, mindenkinek tudom ajánlani, már 2. éve járunk ide. Ár: 3000.-Ft/4 alkalom (1 gyermek+2 felnőtt) részére. A foglalkozásokat szombatonként tartják, reggel 8-17 -ig, óránkénti kezdéssel. Nagyon tiszta és kultúrált, maximálisan a babák igényeihez igazítva (pelenkázók, járókák), védőnői és orvosi felügyelettel. Próbáljátok ki, megéri!
Zelenka Kármen
 


Kedves Kármen!
Nagyon megörültem az írásodnak, pomt ilyen lehetőséget keresek. Szeretnék Tőled bővebb információkat kérni: mit kell vinni? mit viseljen egy 2 hónapos baba? mi van az úszás után, sírás, alvás?, szerette a babád az első pillanattól fogva?
Előre is köszönöm: Hermann Henrikné, Anikó Dunaújvárosból
Anikó
 


Kedves Anikó!
Sajnos csak ma találtam meg a leveled a neten.
Gyorsan válaszolok a kérdéseidre.
Minimum 3 hónaposnak kell lennie a babának hogy résztvehessen a foglalkozáson. A gyerekeken hosszúszárú úszónadrág van, mint a kerékpáros nadrág. Az időpontot úgy kell kiválasztanod, hogy minnél jobban illeszkedjen a baba napirendjébe. Az a legjobb ha alvás és evés után 1 órával vagytok, ez az időszak a legmegfelelőbb. Az órák 15-20 percesek, a végére alaposan elfáradnak és igen nyűgösek. Gyorsan evés és már alszik is. Nekünk nagyon jól bevált, igaz néha adódtak nehézségek, de ezek megoldhatók az oktatók segítségével. Remélem minden kérdésedre sikerült válaszolnom, ha nem írj! Kármen
Zelenka Kármen
 


Kedves Kármen!
Köszi az infót, még az érdekelne, hol lehet beszerezni az úszónadrágot, kb. hány fokos a víz, mennyien járnak? Anikó
Anikó
 


Kedves Anikó!
Úszónadrágot ott is lehet venni, kb: 500-600.-Ft.
A víz 29-30 C fokos, ezért elötte hozzá kell szoktatni a babát, ami úgy működik hogy a fürdővizet fokozatosan (napról-napra) 1-1 fokkal hűvösebbre készíted 30-31 C fokig kell eljutnotok. Ez azért ott melegebbnek fog tünni!
A délelötti időpontok (főleg 9, 10, 11 óra) alkalmával sokan vannak, a délután sokkal jobb, akkor alig vannak - inkább ezt ajánlom.
Kármen
Zelenka Kármen
 


Mi Miskolcra hordjuk a 9 hónapos fiamat, a tapolcai Termál fürdőbe. Ide 6 hetes kotól 6 hónaposig várnak babákat, de a kisfiam 7 és fél hónapos volt, amikor elkezdtük. Szerencsére sikerült megszeretni az úszást. Én azért is szerettem volna hordani, hogy ne legyen olyan víziszonya, mint nekem. Szerintem fejleszti a szülő-gyermek kapcsolatot, mert megtanulja, hogy bízhat bennünk. Nagyon jó családi program és az én rosszul alvó fiam is jót alszik utána (már ezért is megéri!). Egyébként Miskolcon a Tremál fürdőben szombatonként reggel 7.30-8.30-ig vannak a foglalkozások. Alkalmanként 1000.- és mindkét szülő jó, ha ott van.
Pongrácz Viki
 


Óvodákban végzett felmérés szerint kiegyensúlyozottabbak, barátkozóbbak azok a
gyerekek, akik csecsemôkoruk óta jóban vannak a vízzel. Mivel a csecsemôúszást
kéthetes kortól másfél hónapos korig érdemes elkezdeni, célszer? elôször otthon a
nagykádban gyakorolni.

1. hét – A fürdetéshez megszokott hômérséklet? vízbôl most a nagykádba engedjünk
egy keveset. Elôször "sétáltassuk" a babát a vízben, a veleszületett reflexek segítenek
ebben. Ezután fektessük a hasára, hogy az egyik tenyerünk a mellkasa alatt, a másik
kezünk középsô ujjával pedig az álla alatt támasztjuk meg – és nyolcasokat írunk a
vízbe. Késôbb fordítsuk a picit a hátára, a tarkójánál támasszuk meg, és így rajzoljunk
nyolcasokat. úszás elôtt mindig tornáztassuk meg a csecsemôt.
2. hét – A gyakorlatok megegyeznek az elôzô hetiekkel, de már teleengedjük a kádat.
Gyakoroljuk a "merülünk" varázsszót is, 2-3 alkalommal mondjuk a picinek:
merülünk, eközben gyengéden locsoljuk le az arcát. Ezzel felidézzük a búvárreflexét,
tehát amikor víz éri az arcát, ösztönösen nagy levegôt vesz. Már 10-15 percig is
úszhatunk, de heti 2-3 "edzésnél" nincs szükség többre.
3. hét – A szokásos séta, a hason, illetve háton írt nyolcasok után a merülünk szó
hallatára már nem csak lelocsoljuk a picit, hanem 2-3 másodpercre leengedjük a víz
alá. Utána mindig állítsuk fel, és dicsérjük meg. Ötször ismételjük.
4. hét – A hét újdonsága a speciális úszósapka. Ennek a két oldalán lévô zsebekben,
3-3 hugarocell kocka segít a baba fejét a víz felett tartani, persze még mi is
alátámasztjuk. Lehet, hogy némi sírás kíséri, de adjuk a picire. A gyakorlatok
megegyeznek az elôzô hetivel.
5. hét – A sapka viselése most is fontos, hiszen már nem mi tartjuk a víz felett a picit,
hanem önállóan lebeg. Felesleges aggódni, nem fog vízbefulladni. A hidegfolttal is
most fog megismerkedni úszó kismanónk. A meleg vízbe fél percig vékony sugárban
engedjünk hideget, de ne keverjük el. A kicsi így fogja megszokni, hogy az uszodában
sem egyenletes a víz hômérséklete.
6.-7. hét – A hideg vizet már egy percig csurgatjuk, de a gyakorlatokon nem kell
változtatni. A pancsolás idejét a baba kedve határozza meg.
8.-10. hét – A csemeténk már nemcsak a sapkát szokta meg, de az önálló mozgás
szabadságát is egyre jobban élvezi. Itt az ideje, hogy hétrôl-hétre elhagyjunk egy-egy
hungarocellkockát. Mivel a fürdôkádat már kinôtte, az immunrendszere is erôsödött,
megismerkedhet az uszodai medencével is.

A bébiedzések elôtt fontos, hogy átmozgassuk, finoman megmasszírozzuk a picit. A
kar-, és lábemelések, a kar- és lábkörzések szülôi segítséggel a csecsemôknél is
alkalmazható bemelegítô gyakorlatok.
További információ: Mattesz Csilla, Vizipók úszóiskola és Egye
magdi
 


Szóval a Vízipókok telefonszáma 06-20/9448-533
magdi
 


Sziasztok!
Tudom, hogy most sokan megköveznek, de szakember mondta a tévében, hogy a babaúszástól a gyerek nem fog megtanulni úszni. Kb. 4 éves kortól lehet egy gyereket úszni tanítani, amikor már pontosan megérti, hogy mikor mit csináljon, hogy vegyen levegőt, stb. A babaúszás (szintén a szakember véleménye) nagyon jó, mert megmozgatja a gyereket, fejleszti a mozgáskoordinációt, de tudatos úszást nem lehet tanítani vele. A későbbiekben esetleg a gyereknek nehéz lesz a levegővétel technikáját jól elsajátítani.
Annak idején a gyerekorvosunktól én is megkérdeztem, hogy mi a véleménye, vigyem-e a lányomat úszni (az orthopéd szakorvos kifejezetten tanácsolta) mire ő azt mondta, hogy szerinte a gyerek könnyebben összeszedhet arc- és homloküreg gyulladást, hallójárat gyulladást, hüvely- és petefészek gyulladást. Tehát nem ellenezte, de nem is tanácsolta. Végül a férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy medencét csináltatunk, így itthon lehet a gyereket úsztatni,van csónakja meg minden, nem kell autózni, beugrót fizetni, stb. Nincs megkötve, hogy mennyi időt lehet a gyerek a vízben. A szomszéd gyerekek is hozzánk járnak úszni. Szerintem nyaranta ha összefognak baráti társaságok, valakinek biztosan van hétvégi háza nagy telekkel, ahol akár mobil medencét fel lehet állítani. Olcsóbb és jobb is. Ha valakit érdekel részletesebben, szívesen leírom, hogy lehet a vizet biztonságosan tisztán tartani.
Sziasztok! Anett
Anett
 


Szia Anett!

Nem akarlak véletlenül se megkövezni, csak szeretnélek egy tévedésedről tájékoztatni. Igenis megtanulhat a gyerek úszni hamarabb. Az enyémek ugyan kimaradtak ebből a dologból, de amikor az ikreket szültem, volt egy ágyszomszédom. Az első gyereke akkor 2.5 éves volt, részt vett babaúszáson, és akkor már többször tudta egyhuzamban (talán 3-4-szer) átúszni a medencét. Most itt mindegy, hogy végül is hányszor, meghogy mekkora medence volt, mert ha a legkisebb uszodai medencét veszzük is, akkor se úszná át olyan gyerek, aki nem tud. Azaz ő tudott úszni, és szerintem nincs egyedül.

Szia:

ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok Judit vagyok Milanobňl!
Szerintem is nagyon jň dolog a babaůszŕs Barbara
mŕr 6hňnapos kora ňta jŕr, most 2 čves čs nagyon szereti. En nem is gondoltam, hogy megtanul ůszni,
de szerintem fontos megbarŕtkoztatni a vizzel čs a sportal. Negyed ora "torna" fčlora ůszŕs". Semmilyen fertňzčst sem szedett ňssze. Szerintem az alvŕsra is jň hatŕssal van hisz az uszodŕban elfŕradnak. Imŕd strandolni a karuszokkal kitůnňen črzi magŕt a vizben.
Judit
 


SZia Zsuzsanna Olaszorszŕgbňl!
En is itt člek (Milanoban). Van egy kčt čves lŕnyom
hetente hordjuk babauszŕsra. Ha van kedved ird meg, hogy te hol člsz, szivesen leveleznčk.
Ciao!
Judit
 


.
Dudu
 


Csak most keveredtem erre az oldalra, s Anett
leveléhez szeretnék pár szót szólni. Bár 1 hónap
elteltével, lehet, hogy elavultnak gondoljátok.
A kislányom 4 hónapos, 1 hónapja kezdtük el
babaúszásra hordani.
Féltem én is a fertőzésektől, meg miegyebektől, de
eddig minden rendben van.
Az otthon felépített medence arra jó csupán, hogy
lubickoljon a gyerek, de nincs szakemberre bízva,
s az nagyon fontos. Én saját magamtól bitosan nem
tornáztatnám a gyereket, s főleg nem merítem
ném a víz alá... Hogy megtanuljon úszni, hozzá
értő emberre van szükség.
Dóra úsztatását azért is tartottuk nagyon
fontosnak, mert születése óta iszonyatosan sírós
baba volt. Éjszaka tündéren aludt, de napközben
semmit nem tudtam mellette csinálni. Sokak szerint
így kommunikált...
De amióta úszunk, nyugodtam. Nappal is nyugodtan
nézelődik, beszélget, koordináltabb a mozgása, és
sokat-sokat mosolyog.
Jó, ez nem minden annak a függvénye, hogy úszni
járunk, hanem tényleg már nagyobb baba, de az
úszást nagyon élvezzük mindketten.
Györgyi
Szunyoghy Györgyi
 


Kedves Kármen!
Ha tudod légyszi írd meg a Hófehérfóka úszósuli telefonszámát,mert mielőtt ellátogatunk pár dolgot szeretnénk megkérdezni tőlük.Meg azt sem tudjuk,hogy be kell-e jelentkezni előre.
Köszi:Sissy
Sissy
 


Csak annyit a vitához, hogy a babák igenis megtanulnak úszni, aki nem hiszi, nézze meg a Vizipókok babaúszó filmjét!!!!/Nemrég jelent meg,ők terjesztik/
Nagy Judit
 


Kedves Nagy Judit!
Hol lehet ehhez a filmhez hozzájutni?
Nagyon érdekelne!!!
Tudsz valamilyen személyes tapasztalatot is a babaúszásról?
Mikor kezdtétek,hova jártok stb.?
Üdv.:Sissy
Sissy
 


Sziasztok, talán tényleg késő van már, de ha még sem...
Mi nyár eleje óta járunk Döme fiammal úsznia Halmay Alapitvány babaúszására. Dömi 3 hónaposan kezdte és roppantul élvezi.A környezet igen tiszta, kulturált, pelenkázó, szauna mikro, szoprtatási lehetőség...
A módszer neve "boldogságprogram" , az is a picihez csak a szülő nyúl, a lényeg hogy ők, mint család a vizben mint közegben vegyenek részt a programban. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mi nagyon jól érezzük magunkat.
Jövő héten kezdődik a tanfolyam: DókánéPavisa Nóránál lehet jelentkezni 06209169221.
Cim: Szemlőhegy u. 1
Szeretettel: Szilvi
Szabó Szilvia
 


Ha tudna valaki debreceni uszaslehetoseget egy ev alatti babaknak, nagyon megkoszonnem.
Koszonom:Anyika
Anyika
 


Kedves Szabó Szilvia!
Az én Bogi babám 4 hónapos és már két alkalommal voltunk babaúszáson. Nagyon élvezi és egy alkakommal rendkívül sokat fejlődik mind mozgásilag,mind szellemileg. Mi a 3.kerületben lakunk,de sajnos csak igen messze találtunk olyan helyet ahová szivesen visszük a kislányunkat.
Szeretném tőled megkérdezni,hogy
-mely napokon vannak az úszások?
-jöhet-e az apuka is?
-mennyibe kerül és hány alkalomra szól a bérlet?
-bármi érdekel még amit érdemesnek tartasz!
Nekünk most még két alkalom be van fizetve, de ha lehet akkor átmennénk a Szemlőhegy u.-ra.
Üdv.:Sissy
Sissy
 


Sziasztok!
Nekem 5 és fél hetesek a lányaim, minket is érdekelne a babaúszás. A 20 kerületben lakunk, nem tud valaki a város ezen felén valami helyet? Nekünk természetesen csak olyan jó ahol apuka is bejöhet. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet a fentebb leírt otthoni beszoktatós program. Elsősorban a víz hőmérséklete miatt aggódtam, mert itthon 37 fokban fürdenek, s gondoltam ott majd biztos visítanának a hidegebben. Ti is otthon szoktattátok először őket, vagy ha nagyobbak, akkor már jobban bírják?

Egyébként ma kezdtük el a nagykádas fürdést, de úgy, hogy apukával együtt fürödtek a vízben. Sokat dilemmáztunk, hogy mikor merjük ezt egészségi okokból elkezdeni. Egyébként a kiskádba is jó sok vizet tettünk, mióta a köldökkel nincs gond, és azóta imádják a fürdést. (Az utána lévő macerát persze nem) Mi is csak úgy hallottuk valakitől a tippet, hogy a kis vízben általában jobban félnek a babák, nem tudom ezt miért nem hangsúlyozzák jobban a kezdő szülőknek.

A "házi" babamasszázst - ami gyakorlatilag csak a jól befűtött helységben történő vetkőztetést, és teljes (végre meleg) kézfelülettel történő simogatást jelentette - is ma próbáltuk először. Még az egyébként már nagyon üvöltő lányomnak is teszett mindkét program, bár a fürdést megrövidítette azzal, hogy belekakilt a vízbe, és úgy már nem mertük sokáig bennetartani.
Szeretném azért megtanulni majd a "profi" babamassszást is, ami esetleg a hasfájáson is segíthet. Keresek erre lehetőséget, eddig egyről tudok, ami az Aktív születési program keretén belül van. Ha tudtok mást is esetleg itt a 20. kerület környékén (akár Kispest is jó), írjatok légyszi!

Sára
Sára
 


Kedves Sara !

Csak most olvastam leveled ( miutan 1 hete mar mi
is babauszasra jarunk amit nagyon elvez a 7 honapos
kislanyom ).
Szoval visszaterve kerdesedre nekem van egy
BABA-MAMA torna cimu videokazettam amibe
van komplett masszazs programm babaknak.
Nagyon jol el van magyarazva ha tudod vedd meg.
Szia, Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Holnap akarunk menni a Kispesti uszodába, ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Kedves Anyika!

Debrecenben a Vénkerti Általános iskolában van de tudtommal csak 1 éves kórtól. Valamint elkezdték a Tóth Árpád Gimnáziumban is ,de nem tudom , hogy van - e még mert idõközben elköltöztünk Debrecenbõl!

Engem viszon érdekelne , ha Gyõrben van valakinek errõl tapasztalat, illetve, hogy Gyõrben hová lehet menni.
Üdvözlettel: Bökönyi Judit
Judit
 


Sziasztok!
A debreceni úszásoktatásról: Vénkerti Általános iskolában csak 1 éves kórtól vállalnak babákat, a TÁG-ban pedig nincs úszásoktatás sajnos, pedig jó lenne, mivel itt lakunk mellette.
Áron babánk most 2 hónapos és szeretnénk vele úszni járni, de Debrecenben nincs rá lehetõség. Ha a környékén tudtok úszásoktatást, légyszi írjátok meg! (kb 50 km-en belül: Hajdúszoboszló- Nyíregyháza)
Köszi!

Kiskavics
Kiskavics
 


Sziasztok,
A XI. keruletben lakunk. 8 honapos kisfiammal szeretnenk babauszasra jarni. Tudtok a kornyeken valami lehetoseget?
Angela
Névtelen
 


Kedves Angela!
A XXll ker.-ben a Muvelodesi kozpontban van Babauszas. Azt nem tudom hogy milyen.Moricz Zs.korterrol 3 busz vagy a Gellert terrol a "kisbusznak" ott a vegallomasa.remelem segitettem.

Judit
Névtelen
 


Kedves Angela!

A XI. kerületben a Hotel Rubinban (ELTE kolesz mellett) van babÚszás (szerintem ez uyganaz a cég, mint aki a szemlőhegyit csinálja). Én most érdeklődtem, mert mi is akarunk járni és állítólag február elején és március elején is indulnak csoportok. Én elmenetem megnézni, kultúrált körülmények vannak és szemmel láthatólag élvezik a babák.

Ahol több infót kaphatsz: Ruzsonyi Ágnes:20/923-2488.

Sok sikert!
ENci
Enci
 


Kedves Judit és Enci,
Köszönöm az infot, valószinüleg februártól már mi is uszisok leszünk.
Angéla
Angéla
 


Sziasztok!

13 hónapos a kisfiam és gondoltam, ha jönnek a jó idők el lehetne menni usziba. Csak játszadozni szeretnék vele a vízben. Tudtok olyan uszodát Bpesten (nem strand), ahol ilyen pici gyerekkel is lehet mit kezdeni? Hollandiában sytterkedtem és ott szinte egész napot el lehetett tölteni, mert volt lábáztató sok gyerekjátékkal. Állítólag terveznek ilyet a Dagályban, de addig is változatosságot jelentene valami hasonló.

Barcsi
barcsi (barcsi)
 


Sziasztok,
Az Almássy téri Szabadidöközpontban is újraindult a babauszi.
Tel:Ruzsonyi Ágnes:20/923-2488.
Kalovits István: 20/9852-506
Bóbita
 


Sziasztok!
A Dagályban május 1-től szerveznek babúszást vasárnap délelőttönként, ha lesz elég jelentkező. Mivel nekünk csak ez a nap jó (ikrekkel vagyunk), itt próbálok még embereket toborozni. A 06-20-944-85-33 telefonon adnak az illetékesek felvilágosítást, illetve én is elmondom itt, amit tudok, ha érdekel Benneteket.
Várom, hogy összejöjjön a csapat: Cicus
Cicus
 


Szia Cicus !

Olvastam, hogy indul babaúszás. Tudod nekem még nem aktuális, mert szerintem május 2. hete körül lesznek csak meg, de később szeretném én is őket vinni. Ha van kedved leírhatnád a részleteket. Mennyibe kerül, mi kell hozzá, mennyi idősen lehet vinni őket stb. Ha az ikres topicban válaszolsz, az is jó, mert ott gyakrabban fordulok meg.

Szia
Éva
Évike
 


Sziasztok!
A III.kerületben lakom, tehát a Dagály közel van. Elindult már az úszás ahogy korábban jelezted Cicus?
Kérdés: Csongor már 19 hónapos, én most vagyok 23 hetes a másodikkal, így is csatlakozhatunk.
Előre is köszi a választ!
Enic
enic
 


Szia Enic!
A III.ker.-ben van babaúszás Kaszásdűlőn az iskola meletti uszodában. Több nap is van 1 héten, mert kettő egyesület is oktat.

Szia Cicus!
Szeretném kérdezni, hogy a Dagályban nyáron is folyik-e a babaúszás. Valamint én azt halottam, hogy télen is kinti medencében vannak a babák. Igaz?

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


A kaszásdülői lakótelepen a szérűskert utcai tanuszodában 2 képzett oktató hetente 2 alkalommal (kedd- szombat) végzi egészséges babák (úszásoktatását) viziélvezetét. A szakembereket a Gézengúz Alapítvány szakteam-e biztosítja. Jelentkezés augusztusban: 243-85-95-ös telefonszámon.
Névtelen
 


Sziasztok,
Mérhetetlenül felháborodott vagyok. Nagyon örülök, hogy a kisfiam 3 hónapos korában a Big Blue/Halmay Alapítványnál kezdtük az úszást/vizi foglalkozásokat. A kisfiam (most 2 éves) imádja a vizet, merülünk nagyokat, és egyértelmûen szereti a "poncsi"-t. Sajnos a bölcsi elkezdése miatt nem tudtunk járni az elôbb említett usziba - itt említeném meg Dókáné Pavisa Nóra nevét, akit örök hálám üldöz és akinek a segítsége mellett megszerethettük ennyire a vizet. Szóval most jött a nyár, hallottam a játszótéren, hogy indul a Dagályban babaúszás. Nosza rajta, közel van, strand, jó lenne "szervezett" formában újrakezdeni. Na nem szaproítom a szót... Beetettek. Pedagógiailag, szakmailag, emberileg egy minôsíthetetlen társasággal sikerült összekerülnöm. (nem a Vizipók volt)
Tények:
1. Ugyanott tartják a babaúszást, ahol az öregek áztatják magukat (36 fokos kb. a víz)
2. 2 éves gyereket azzal fenyegetnek az elsô foglalkozáson, hogyha nem csinálja, amit mondanak neki (!), akkor kiküldik az anyját (azaz engem) a vízbôl.
3. Fojtó, mentésre alkalmas fogásokat mutatnak be, hogy hogyan kell(ene) tartani a gyereket, hogy mozoghasson (na de úgy nem tud)
3. Nem szóltak elôre, amikor elmaradt az óra.
4. 6 befizetett alkalom helyett 4 után be akarják fejezni a kurzust
5. Elsinkófálták a Tb beutalómat, amit az ô javaslatukra (feketén) váltottam ki, hogy ne kelljen a 4800 forintos babaúszásra (6x30 percért) még plusz alkalmanként 800 forintos felnôtt belépôt váltanom.

Szóval óvakodjatok! Elôbb nézzetek meg egy "igazi", foglalkozást mielôtt befizettek bármit is! Nagyon csalódott vagyok. Zsuzsi
Névtelen
 


Szia Zsuzsi!
Ez tényleg felháborító. Pedig én is azon tépődtem, hogy nyáron nincs a mi babaúszásunk és jó lenne valahová eljárni pancsolni nyáron is. Gondoltam én is a Dagályra, na de ezt álmomban sem gondoltam...A Vizipók nyáron nem működik? Szerinted ők is a nagymamik medencéjében tartják a foglalkozásokat? Szerintem a 36fokos egyébként sem egészséges uszodában.
Üdv.:Sissy
BO-SZI
 


Zsuzsi!
Bocs,de az elöbb elfelejtettem megkérdezni, hogy azóta találtatok-e valahol jó nyári szervezett uszit vagy valami olyan strandot ahol van gyerekeknek való medence. Ha igen légyszi írd meg nekem, mert úgy szeretnénk pancsizni rendszeresen.
Üdv.:Sissy
BO-SZI
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: