Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

nem találtam olyan témakört amely a kis négylábú kedvenceinkről szólna ezért gondoltam elindítom a "lavinát".
Sajnos elég sok ember szent meggyőződése az hogy a négylábú kedvenc és egy újszülött nem fér meg egy helyen. Nos nekünk van egy bernáthegyink és 3 macskánk, szerencsére már kertes házban lakunk így nincsennek hely gondok.
A legelső terhesrendelésen a doktornőt úgy kelett visszasegíteni a székre amikor elmondtam neki a helyzetünket. Hosszas beszélgetés és utánajárást követően azt derítettük ki hogy a legfontosabb mindegyik kis kedvencet beoltani veszettség ellen. Nem ajánlatos őket a terhesség ideje alatt túl közel engedni és minden egyes simogatás után jó alapos kézmosás kell.

Szerencsénkre a mai napig nem volt semmi problémánk ! !

Nem tudom mások hogyan vélekednek erről és milyen tapasztalataik vannak. Írjatok e témában és beszélgessünk róla.
 


Szia,
itt van jopar hozzaszolas:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/328.html

Es itt is olvashatsz par hozzaszolast ebben a temaban:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/2270.html?1076665981

-Afonya
 
 


Szia Áfonya

nagyon szépen köszi a leveled. Úgy látszik nem voltam elég figyelmes amikor új topicot nyitottam.
Ránéztem a profilodra látom te már egy "öreg róka" vagy. Nagyon szép a kislányod friss a kép? Én még most várom az első babánkat ha minden jól megy május végén születik.
Nektek van vmilyen háziállatotok?
 

 
 

Timi,
nincs mitKép Johogy mondod, mar nem friss a kep, le is cserelem. Haziallatunk sajna nincs, panelban elvbol nem tartok.
Jo egeszseget Neked is emg a babadnak is, konnyu szulest, s mindent, amit szeretnelKép

-Afonya

ui: megtenned, hogy torolteted ezt a topicot a szerkesztoi topicban, hogy ne legyen ennyi ugyanebben a temaban?
 
 


Sziasztok!

***REKLÁM***
Lovaglási lehetőség van a sógornőméknél, megkért, hogy rakjam fel a képet.
Kép

üdv
Ed

Edina
Kép
Kép
 
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


Sziasztok.
Nekem van egy szobamacskam.Szerintem sem lesz gond ha a baba megszületik.Anyukam szerint nem szabad hogy itt legyen a macska es a baba a hazban együtt mert a macska feltekeny lesz es majd megkarmolja a babat amikor nem figyelek ra.Nem fogom a babat magara hagyni.Majd figyelek mindkettöre.Aprilis 12-en fog megszületni a babam.
Eni
 
 


Kedves Karze!

Nem akarom megbántani az anyukádat de ez egy épületes méretű tévedés.
A macska kutyába se veszi a gyereket! A macskának továbbra is az a fontos, hogy legyen kaja, tiszta alom, simogassák ha azt akarja és hagyják békén amikor alszik. Én két gyereket nevelgetek két macska társaságában. A gyerekek nyúzzák szegény macskákat. Soha nem fordult elő, hogy a cicák befeküdtek volna a babaágyba vagy bántották volna a kicsiket. Pedig ezek nem valami jól nevelt macskák. Kép A frissen mostott ruhára ráfeküdni... azt igen! Azt imádják. Na azt nem szabad őrizetlenül hagyni. Tudom, hogy ősi babona, hogy a macska ráfekszik a gyerekre és megfojtja, meg hasonlók... gondolj bele... az nem kényelmes... a macska a kényelmet szereti. a megszokott helyét.
Szóval ne dőlj be ezeknek. A gyerekeknek jót tesz ha együtt él egy macskával, kutyával. Megszokja, megszereti és megtanulja az álatok jelenlétét.
 
 


Sziasztok!
Ezt most találtam az nlc-n.
Segítsen aki tud!
Üdv.
Andi



Igazából nem is egy, hanem két kutyus került nagy bajba! Egy németvizsla és egy németjuhász.

A gazdijukat hosszú időre kivonták egy hete a forgalomból, sűrgősen új gazdi kellene szegénykéknek.

Amit pillanatnyilag tudok róluk: a németvizsla kb. 2-3 éves törzskönyvezett kislány, Alíz. Hatalmas mozgásigénye van és bár nem megkötve élt eddig sem, de nagyon szűk volt az élettere és a "gazdi" soha nem vitte futtatni, sétálni. Nagyon szeretetigényes, sikerült róla pár fotót csinálnom ma, de nem túl jók mert nem áll meg egyetlen percre sem, hozta a rongyát nekem és mindenáron játszani szeretett volna velem.

A németjuhásznak még ennél is szomorúbb a sorsa, ő 6 hetes kora óta láncon él, de ez még mind semmi, eddigi életét egy lakatlan telken élte le, a "gazdi" 2-3 naponta vitt neki enni, szólni soha nem szólt hozzá, legfeljebb néha ráüvöltött. Tegnap óta én etetem, mert kb 5-6 napja nem kapott enni és inni. Olyan hálás és annyira nem szereti hogy ott hagyom!! Hanyattfekszik és vakartatja a pociját. Róla még nem tudtam képet csinálni, de holnap feltétlenül csinálok.

Jöhet a kérdés: mért nem én fogadom be őket? Azért, mert én már befogadtam három kutyát, sajnos több nem megy. Viszont ha ezeknek a kutyuliknak nem sikerül gazdit találnom, akkor el lesznek altatva!!!

Kérlek benneteket, aki teheti, segítsen!

A kutyák Baranyában vannak.

Előre is köszönöm: Ria
Képek és érdeklődés itt:
http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id ... mid=128185
 
 


Továbbított üzenet:
Érden, az utcánkban találtam 3 kiscicát, az anyamacska nem volt sehol. Nagyon féltem, hogy elütik őket, ezért behoztam őket, de nálunk nem maradhatnak.
Ezért: 3 kiscica gazdát keres!
Egyelőre annyit tudok róluk, hogy a szemük nyitva van, élénkek,egészségesek. Szerintem eddig csak anyatejen éltek, mert a tálból evés ivás elég viccesre sikerült. (De megették a párizsit, és a tejet is meg tudták inni)
2 fiú, egy lány.
A cicák Érden vannak. Azóta már 5 nap eltelt, és a cicusok féregtelenítve lettek, a kedves megtalálónak köszönhetően.
Érdeklődni:
taskob@t-online.hu
KépeK és kapcsolat:
http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=194666

június 10., 10:32
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron