Új privát üzeneted érkezett!

Szia Panni!Kép

Az előző üzenetem, na meg a köszönet természetesen Neked is szól!Kép

Az augusztus 20-i írást elolvastam, köszi, szuper!!Kép

Esetleg az előző 3 kérdésemre is tudnál valami választ adni? Előre is köszi

Pusz
Ági
 


Szia Ági!
Küldtem volna mélt Neked, de teli a postaládád... Kép
csicser
 
 


Szia Csicser!Kép

Pedig volt még hely, de most már kiürítettem!!Kép

Ági
 

 
 

Szia Ági!
Hát, tapasztalatból tudom, hogy a magas vérnyomás gondokat okozhat a terhesség során, amennyiben nem kezelik, nem állítják be gyógyszerekkel. Olvastad a történetemet?

www.vitalitas.hu:
Terhesség és magas vérnyomás

A terhesség alatt mélyreható változások mennek végbe az anya szervezetében. Ezek alapvetően azzal függnek össze, hogy az érrendszerben a vérmennyiség növekedik, másrészt a vegetatív központ aktivációja fokozott érösszehúzódást okoz. Ez utóbbit azonban ellensúlyozza egy jelentős általános értágulat. Ennek eredményeképpen az egészséges anya vérnyomása inkább csökken, de nem ritka a pulzusszaporulat.

A terhességben három módja van a magas vérnyomás kialakulásának

1. A terhes anya már a fogamzás előtt is magasvérnyomás-betegségben szenvedett, sőt gyakran gyógyszeres kezelésben is részesült. Döntő, hogy már a terhesség korai heteiben is észlelik a magas vérnyomást, és a szülés után 6 héttel még mindig magasabb értékeket mértek. Ilyen esetekben a legfontosabb a vérnyomás folyamatos ellenőrzése és orvossal történő konzultáció.
Ismert hypertonia betegségben leghelyesebb módszer a terhesség tervezése és előzetes megbeszélése a kezelőorvossal. Ez azért fontos, mert egyes - egyébként kitűnő vérnyomáscsökkentő - szerek terhességben nem adhatók. Az addig jól beállított gyógyszeres kezelés átállítása szóba jöhet. Vízhajtókat és ACE-gátló szereket nem szabad adni terhességben.
2. Az először szülők (primiparák) esetében fordul elő leggyakrabban a terhességi toxicaemiának (eclampsia) nevezett állapot, melyre jellemző, hogy a terhesség huszadik hete után alakul ki a magas vérnyomás, nagyfokú gyengeség, lábszár-, bokavizenyő kíséretében. A vizeletben fehérje mutatható ki. A kórkép teljes kifejlődése igen veszélyes, görcsrohamokkal jár.
Mindkét esetben fontos a vérnyomás folyamatos és gondos ellenőrzése, a vizelet időszakos vizsgálata. Különösen a 20. hét környékén érdemes ellenőrzést végezni, mert a vérnyomás váratlan emelkedése már akkor utal a toxaemia kialakulására, mikor még klinikai tüneteket nem látunk. Érdekes korai jel, hogy a késő esti vagy éjjeli órákban sem esik le a vérnyomás.
A hypertoniás terhesekben sokféle hormonális és keringésdinamikai változás alakul ki, melyek elősegíthetik az erek erőteljes összehúzódását, vérrögképződést, valamint agyvizenyőt. Mindezen eltérések veszélyeztetik az anya és a magzat életét.
3. Ritkábban a terhesség harmadik szakaszában alakul ki magas vérnyomás. Ez rendszerint enyhe és a szülés után gyorsan megszűnik. Akinél ebben az időszakban fordult elő magasabb vérnyomás - annak ellenére, hogy normalizálódik a szülés után a vérnyomás - indokolt 1-2 évig rendszerint utóellenőrzést végezni, mert a tapasztalatok szerint az esetek egy részében szabályos esszenciális hypertonia alakul ki.

www.informed.hu:




Magas vérnyomás és terhesség

Az Orvos Válaszol 2004;9(8) InforMed

Kedves Főorvos Nő!
Kb. 4-5 hetes terhes vagyok. Minimális émelygésen és mellfeszülésen kívül különösebb közérzeti problémám nincs. 33 éves vagyok, első babára várok.
2003-ban belgy. kivizsgáláson vettem részt ingadozó vérnyomás és emelkedett pulzusszám miatt. 120/80-tól 170/120-ig mértek vérnyomást, pulzust pedig 80-110-ig (a kivizsgálás egyébként semmilyen szervi problémát nem igazolt a vérnyomással kapcsolatban). Vérnyomáscsökkentő és Betaloc ritmusszabályzó szedés után a probléma 3 hónap után rendeződött, talán egy kicsit kevés is lett a mérési eredmény, ezért "önhatalmúlag" abbahagytam a gyógyszerek szedését, de a vérnyomást rendszeresen ellenőrzöm. 1 hete azt tapasztalom, hogy reggel és a délelőtt folyamán 150/100 körül van a vérnyomás 80 körüli pulzussal. A délutáni időszakban viszont a pulzus szám emelkedése mellett (90-100 között) csökken a vérnyomás átlagban 120/80 körüli értékre.
Okozhatja-e a problémát a terhesség fennállása, jelenthet-e veszélyeztetettséget.
Köszönettel várom válaszát.

A vérnyomás terhességben normálisan csökkenni szokott. Ha növekszik, az az ún. toxaemia jele. Ha reggel 150/100 a vérnyomás, szüksége lesz a reggeli vérnyomáscsökkentőre, hogy nem veszélyeztesse a babát. A belgyógyászaton nagyon jól be lehet állítani olyan gyógyszerekkel, melyek nem ártanak a kicsinek. Sőt a magas vérnyomás hosszabb távon az anyai szervezetet is fenyegeti. Ez akkor is így van, ha az Ön közérzete jó.

Végül ajánlom a figyelmedbe ezt az oldalt is:
http://magasvernyomas.lap.hu/index.html
Ezen belül a magas vérnyomás és terhesség című részt.

Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Emésztem az információkat...KépKépKép
Köszi
Ági
 


Szia Ági!

A babára elég rossz hatással lehet, de szerintem ezt is leírtam már valahol. Lehet, hogy nem itt. A lényeg az, hogy a karon mért magas vérnyomás átmegy az legkisebb erekbe, ahol ez a 140/90-nél nagyobb vérnyomás már túl nagy, és okozhatja a méhlepény bevérzését, leválását, ezzel a baba elvesztését is akár. Mondjuk itt általában nem a 150/90-es vérnyomásról van szó, csak ezek már figyelmeztető jelek. Hallottam már olyanról, hogy 200/120-az vérnyomása volt, és nem lett baja a babának, azonban ez nem törvényszerű. Tehát nagyon oda kell figyelni.

A terhesség során a vérnyomás tendenciájára nekem azt mondta az orvosom, hoyg emelkedő, de most már nem tudom. Valszeg arra gondolt, hogy toxémia esetén folyamatosan emelkedeik, és csak bízni lehet abban, hogy kihúzza az ember addig, amíg a baba életképes lesz.

A pulzusról nem tudok nyilatkozni.
 
 


Bocs az aláírás lemaradt.

Panni Kép
 
 


Sziasztok!Kép

Köszi a rengeteg infót!!Kép
Szerintetek a fejfájás, különösen éjszaka és reggel, valamint a látásromlás lehet következménye (vagy inkább jele???KépKép) a magas vérnyomásnak??
Babavárásnál mi az elérendő vérnyomás-érték? (Célkitűzés...)Kép

Ági
 


Ági!
Fáj a fejed és romlik a látásod? Mert ha igen, inkább menj el orvoshoz! Vagy ezek csak költői kérdések?
Terhesség alatt a vérnyomásnál 140/90 számít határértéknek. Nekem hetekig efölötti volt, 150-160, de aztán sikerült beállítani. A második érték ne menjen 110 fölé, az nagyon fontos.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!Kép

Sajnos ezek nem költői kérdések, úgyhogy holnap, de legkésőbb kedden irány a kardiológus..Kép
Ezek különben azt jelenthetik, hogy a gyógyszer nem elég?? Vagy valami másféle kell a Normodipine helyett?? Igazából eddig én csak a Dopegytről, meg a Corinfarról hallottam terhesség alatt... Bár lehet, hogy én azért kaptam mást, mert még nem vagyok terhes?? Bár ezt igazából nem nagyon értenlm, mert úgy gondolom, hogy már most olyan gyóhyszerrel kellene beállítani a vérnyomást, amit később is használhatok... Vagy ezt is rosszul gondolnám??Kép

ÁgiKép
 


Az előbb lemaradt: magas vérnyomásnál van tilalmi lista: pl. kávé, só, túlsóly
(164 cm és 62 kg), híradónézés...KépKép? Valmi plusz vitamin,
táplálékkiegészítő???
Köszi
ÁgiKép
 


Ági!
Én sajnos csak 2-3 vérnyomáscsökkentő gyógyszert ismerek, a Normodipine-ről semmit nem tudok, de minden kérdést tegyél fel az orvosodnak!
Ha ez a gyógyszer nem hat, lehet, hogy többet kell belőle bevenni, vagy másfajtát kell majd szedned. Majd az orvos elmondja. Faggasd ki jól, mondd el azt is neki, hogy olyan gyógyszert szeretnél, amit terhesség alatt is lehet szedni. (A Corinfart pl. a terhesség első 12 hetében nem ajánlott szedni!)
Kávét én nem innék a helyedben, meg feketeteát sem.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Ági!

A vérnyomásnál gondolom az jó vérnyomás elérése a cél: 120/80 körüli.
Azért nem adnak alapból terhesség alatt szedhető gyógyszreeket, mert vannak annál jobbak is, jobban hatók, ..., de ezekről vagy nincs adat, hoygan hatnak a terhesség alatt a babára, vagy rosszul hatnak rá. Gondolom ezért ez a alap.

A többi kérdésre nem tudom a választ.

Liv!

Akartam már írni, hogy örülök, hogy azért jó lett a vége a babvárásodnak, és minden rendben a babával. Sokat gondoltam rád, amikor az utsó nem túl rózsás leveled után úgy eltüntél.

Pusz
Panni
 
 


Panni, köszönöm!
Igen, minden rendben: csodaszép kisfiam született, aki jókat kajál, hízik rendesen, nagyokat alszik, békés, nyugodt, gyönyörű! Kép
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!Kép

Csak most jutottam géphez, na meg nem is voltam "kommunikáció-képes" hangulatban...
A törtlnez röviden: tegnap este nevérzett a szemfenekem, reggel hatalmas fejfájással ébredtem és nem sokat láttam, pedig komolyan néztem ki a fejemből..
Feke sem tréfa, ígéretemhez híven orvos. Persze az, hogy nem igazán látok, az jobban zavart, ígyhát a szemészeten kezdtem (ahol már régen visszajáró "vendég" vagyokKép)

Lényeg a lényeg: 3 héttel ezelőtt abbahagyatták velem a vízhajtó szedését, így vagy attól, vagy a magas vérnyomástól vizenyő kleletkezett mindkét szememen , plusz a a cukorbetegség miatt újraképződött erek falai túl gyengék, ezek nem bírták a magas vérnyomást: megpattantak.Kép

Dilemma a szemészeten: lehet-e adni
1. Vér felszívódását elősegítő gyogyit
2. éehet-e adni víthajtót...

Ja és hogy mindezek után "jobban" érezzem magama több elhangzott modatból csak egyet idéznék:: "felelősséggel nem javasolhatom a terhességet, mert lehet, hogy egész életre kiható következményei lesznek és egész életében bánni fogja, de azt sem javasolhatom, hogy ne vállalja a terhességet, mert lehet, hogy egész életében bánni fogja... Na erre varrjak gombot???? A fél napomat bőgéssel töétöttem...
Kép
Délután kardiológia. Persze a saját orvosom csak jövó héten lesz, de addigra én már ott tartottam, hogy valaki nézzen meg, mert nem tudom, hogy mit szedjek és mit ne. Ehy főorvos megnézett: Normodipine szedhető terhesség alatt, meg is maradt csak kiegészítettük VÍZHAJTÓVAL (Hypothiazid). Állítólag ez is szedhető terhesség alatt. Teljesen kész vagyok, eddig úgy tudtam, hogy vízhajtó tilos a terhesség alatt...

Nem is tudom, mit csináljak, lassan ott tartok, hogy ahány orvost kérdezek, mind mást mond...

Hát ez a mai nap "rövid" története, bocs, hogy nem térek ki másra, de állandóan a bőgés kerülget. Bocs a lehangolásért...

Puszi mindenkinekKép
ÁgiKép (Most pont ilyen kis szerenxsétlen csacsinak érzem magam...)
 


Aszem!
Ez így nem az igazi, nem lenne jobb személyesen?
gyuri
Szeged
 
 


Liv!
Most olvastam el a történetedet az I.nőin, és (legalább is szakmailag) abszolut korrekt, ezt és így kellett csinálni, és ha megfigyeled a 3x1 versus 4x1 vitában engem igazol!
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!Kép

Csak nem letelt a szadadság?? Személyesen tényleg jobb lesz...
Köszönöm
Ági
 


Szégyellem, de nem tudom, ki vagy, Gyuri... De a többiek tudják, úgy látom, így nekem van lemaradásom?
Kép
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!Kép
KépKépKép

Na megvan a megfejtés?
Ági
 


Igeeen! Kép

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!Kép

Gratula!Kép

Ági
 


Eddig is gondoltam, hogy orvos, ezzel nincs gond, csak valami közelebbire lettem volna kíváncsi. Kép
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!

Jáhn Ferenc Kórház (Dél-pest) szülész-nőgyógyász főorvosa!
(Ugye nem sértettem meg a személyiségi jogait Doktor Úr??)
Ági
 


Honnan szedi ezeket a jópofa mozikat?
gyuri
Szeged
 
 


Doktor Úr!Kép

Csak itt bóklászok a nezen és elmenetek mindenféle jópofát... Mint például:
KépKép
Ági
 


Sziasztok!Kép

Hogy mindenkinek jobb legyen a napja, ez most a kedvencem:
Kép
(arról nem is beszélve, hogy szegény gólyának sem lehet alacsony a vérnyomása...)

ÁgiKép
 


Miért, az ujszülött elefánt csak 90 kg.
gyuri
Szeged
 
 


Na de a gólya testsúlyához képest...???Kép
Kép
 


Ha ez egy elefántgólya?
gyuri
Szeged
 
 


Ez jó!!

Kép
 


Sziasztok!

Gyuri: véletlenül olvastam bele a topicba, és láttam, hogy nem elég a dopegyt naponta 3-szor szedve. Nekem a második terhességnél 3x0,5 mellett tökéletes volt a vérnyomásom. Viszont az is tény, hogy összesen 2-szer mértek magasat és az alapján írták fel ezt a dózist. Akkor lehet, hogy nem is volt magas a vérnyomásom, csak szituációsan?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Egy kis vérnyomás-csökkentő:

http://www.cartoline.it/pics/_zoom_flash.htm?immagine=scherzi_150404_01.swf

Ági Kép
 


Ebből is látszik, mennyire innék egy kávét...

Használati utasítás:
1. Dobj be egy pénzérmét.
2. Válaszd ki, mt innál.
3. Egészségedre.


4. Vagy mégsem???
 


Cory!

Lehet ....
gyuri
Szeged
 
 


Sziaszok lányok!

Évi vagyok, és egy ismerősöm számára szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Magas a vérnyomása, 19 hetes terhes, és nagyon vizesedik lába. (Nem biztos, hogy a tünetek között van összefüggés). Valami természtes szert keres, amivel csökkenthető lenne a vizesedés. Ha van tudomásotok ilyesmiről, megosztanátok velem? Nagyon sokat segítenétek vele. Előre is nagyon köszi!!!
És ne haragudjatok, hogy csak így ismeretlenül belekotyogok!
Minden jót mindenkinek!!!
Évi
 
 


Szia Évi!

Remélem az ismerősöd volt az orvosánál, és kezelik a magas vérnyomást, ha nem, akkor sürgősen tegye ezt meg, ui. a magas vérnyomás maga is veszélyezteti s babát, és ha nem kezelik, elharapódzhat, és kora szülés, sőt, de ezt inkább nem taglalom lehet az eredménye. Ezen kívül, amiket lezrtál, az mind illik sajna a toxémiára. Ami aztán végképp gáz. Tehát először is irány az orvos, aki beállítja a vérnyomását.

Másik. Még ha meg is tud bármilyen vízhajtó hatású term. ygógybogyót, semimt NE használjon. Terhesség alatt tilos vízhajtó hatású bármilyen gyógyszernek minősülő, vagy nem minősülő szert szedni.

A vérnyomás csökkentésére vannak lehetőségek valamilyen szinten term. úton, erről írtam korábban. Azt hiszem aug. 20 körül, ha jól emlékszem. Keresd vissza.
A vizesedés ebben a terhességi korban sajna jó eséllyel összefügg a magas vérny.-sal,

Remélem segítettem

Panni
 
 


Szia Évi!Kép

A terhesség-vízhajtó témához: gondos orvosi méregelést igényel bármiféle gyógyszer adása a terhesség alatt. Tehát, az orvos döntse el, hogy mi a kisebb baj: a dagadás, vagy a vízhajtó adása!! A kezelés, illetve a kezelés elhagyásának kockázatát az orvos tudja eldönteni!!

Magas vérnyomás: Pannival értek egyet, ORVOS!!!
Ő döntse el, mikor, mit, hogyan csináljon a barátnőd.

És minden jö, ha a vége jó...
Kép

ÁgiKép
 


Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat, azonnal továbbítom!!! Rendesen rámjött a frász, nem vicc ez...
Még egyszer köszi!!!
Évi
 
 


Szia Évi, Ági!

A vízhajtó témában ezek szerint nem vagyok teljesen jártas, igaz ezzel nem volt problémám. Tehát akkor ha nagyon muszáj adnak vízhajtót.

Panni
 
 


Szia Panni!Kép

Igen!! Mindig a kockázat-haszon a döntés alapja.
(Mivel okozunk nagyobb gondot: ha adunk, vagy ha nem...)

ÁgiKép
 


OK Ági megy ez.
Csaknem minden terhes "vizesedik" kisebb-nagyobb mértékben. Ez nem csak hogy nem kóros, de jó. (meglepi)
Viszont az esetek egy részében magas vérnyomás is van (vagy csak a vérnyomás magas), ez kezelést igényel, melynek taktikája: a vérnyomás lassú, és nem túl erélyes csökkentése (a gyors és erélyes csökkentés súlyosan árt a magzatnak!), esetleg a terhes befejezése (mert utána az esetek nagy része spontán gyógyul)
Van egy-egy olyan eset, mikor az anya betegsége miatt (pl. súlyos szívbetegség) szükséges lehet a vizhajtó alkalmazása, mindíg a szülésszel megbeszélve, mert az erélyes vizhajtaásnak is lehetnek kedvezőtlen magzati hatásai (oxygénhiányhoz vezethet)

azaz mindíg szakember döntsön!
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, lehet egy kérdésem? Vérnyomás: a gyors és erélyes csökkentés súlyosan árt a magzatnak? Ezt nem tudtam! Mit jelent a gyors és erélyes csökkentés? Pl. hogy egyből 4x1 Corinfart írnak fel? Vagy ennél durvább gyógyszerezés számít gyors és erőteljes csökkentésnek? És hogyan árthat mindez a babának?

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
A lényeg nem a dózis, hanem a hatás. pl. Nem szabad hirtelen egy igen magas vérnyomást pl. 170/120, levinni normálisra. Azt gondoljuk, hogy a terhességi magas vérnyomás (a terhességi! régi nevén toxémia) egy kompenzációs tevékenység (is) a szervezet részéről, ezzel a nagy nyomással igyekszik a szervezet elegendő vért (=oxygént) juttatni a placentához (=a magzathoz). Ha a nyomást csökkentjük a magzat kevés vért (=oxygént) kap, és ez árt neki. Viszont a nagyon magas nyomás az anyának árt. Meg kell tehát találni, ha lehet egy olyan pontot, ahol a magzat még jól van, és az anya sem károsodik. Ha ez nem lehetséges, be kell fejezni a terhességet, mert akkor hatékonnyá válik az anya kezelése (nem ritkán spontán is megszűnik a magas vérnyomás - nincs mit kompenzálni). Itt figyelembe kell venni természetesen a magzat érdekeit is, elsősorban a terhesség korát (koraszülöttség). EZ néha megoldhatatlan probléma....
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a választ! Kép

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Táplálkozási tanácsok (kezelés gyógyszer nélkül) az alábbi lapokon:

http://www.elelmezesvezetok.hu/2002-01-13.htm

http://www.old.sote.hu/htsz/kishegy.htm

http://bio.univet.hu/SALVE/00library/vernyomas/!!!start.htm

Jó és hasznos böngészést!

Ági
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem!? 26 hetes várandós vagyok,29 éves. A pulzusszámom mindig magasabb volt,de mostanába nyugalomba 90-100/perc. Illetve a vérnyomásom itthon mindig jó,a dokinál pedig közel 140/90. Betalocot(50 mg) írt fel nekem 2-szer felet. Számomra nyílvánvaló,hogy a pulzusom azért magasabb mert a szívemnek el kell látni most más feladatot is.DE nem lesz-e gond ha már kevesebbet dolgozik az "ügy" érdekében!?
Vendég
 


Szia!

A gyógyszert a baba védelmében kaptad, hosszas tapasztalat alapján (gondolom) nincs semmi magzat károsító hatása (legalábbis ha jól emlékszem már írták mások is, hogy ezt kapták). Tehát emiatt nyugodt lehetsz. Szerencsére ez a vérnyomás még nem gáz nagyon, DE oda kell figyelni. Én azt mondanám, hogy vidd magaddal köv alkalommal a vérnyomásmérőd és nézd meg, hogy amikor bennt magasat mérnek, akkor a te mérőd is magasat mér-e. (Hozzáteszem, hogy egymás utáni mérések még ugyanazzal a mérővel sem adják ugyanazt az eredményt, de nagyságrendileg mutatja a helyzetet, hogy a tiéd is magasabbat mér-e.)Azaz, hogy fehérköpeny-effektus miatt szalad föl a vérnyomásod, vagy rossz a mérőkéd otthon. Ez legalábbis engem megnyugtatott annak idején. Azaz, hogy nekem a mérőm jó volt, a vérnyomásom hülyéskedett, ha dokit látott. Kép
Ha ez nálad is így van, akkor mehnyugodhatsz, ha otthon jót mérsz, és izgulhatsz, és mehetsz a dokihoz, ha ne adja Isten, rosszat mérsz.

Remélem segítettem

Panni

Reméélem segítettem

ui. Ja és természetes segítségekről olvashatsz uitt aug. 20 körül Tőlem, és a jól emlékszem másoktól is Kép
 
 


Szia Panni!Kép Köszönöm a véleményed!Kép A doki engem is maximálisan megnyugtatott,csak hát... mégis csak gyógyszer! Minden jót!
Vendég
 


Ilonana!
90-100 pulzus terhesnek tök jó, 140/90 vérnyomás nem kóros, kezelést ez sem igényel, legfeljebb gyakoribb ellenőrzést.
A Betaloc egy un. béta-blokkoló. A hatása az, hogy csökkenti a pulzusszámot, nem csak az anyáét, de magzatét is! Mivel a magzat ellenőrzése CTG-vel, azon alapszik, hogy időnként felgyorsul-e a magzat szívműködése (ez a jó!) és a Betaloc ezt meg tudja akadályozni, a CTG fals pozitív lehet és emiatt pl. feleslegesen megoperálnak (császár). Ezért béta blokkolót csak végső esetben, ha más megoldás nincs szabad adni terhesnek.
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: