Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kicsit eltűntem, a hétvége a gyerekkel mindig sűrűbb, mint ahogy tervezem. :)
Tünetek nálam nem nagyon vannak, vagy kevés. Fáradékonyság, minimális mellfeszülés. Csengénél is kb ennyi volt, meg persze a puffadás, és nála valamikor jött a kegyetlen gyomorégés, ami kb a 3 hónapban múlt el.
Kíváncsi vagyok most lesz-e valami változás! Jó lenne, ha a gyomorégés elkerülne, mivel Csengével 30 kg-ot híztam, amit most nem szeretnék. :D
Mivel én Fejér megyei vagyok, így nekem a székesfehérvári kórház az opció.
Dokival még gondban vagyok. Csengével elején Bácskai dokinál voltam, de mivel ő nem vállal szülést, így átmentem Schandl-hoz. Most ugye ő kavart be a gyerekvállalásnál, így visszamentem Bácskaihoz, és össze is jött most a kistesó, így egyenlőre Bácskaihooz járok, de hogy kinél fogok szülni még fogalmam sincs. :(
Várom már a holnapi dokit nagyon, hogy mondja azt, hogy minden rendben van. Utána gondolom jön nekem is körjárat. Védőnő, vérvétel, háziorvos, fogorvos.
5 év hosszú idő, már arra sem emlékszem, hogy a kiskönyvet ki adja?! Meg mi az első fázis? Hova kell mennem? 
Bakker totál öregnek érzem most magam! :D

Lilypie Maternity tickers

@noja82:
Szia noja82!

Én is Fejér megyei vagyok. Először a védőnőt keresd meg, mert ő fogja odaadni a várandós kiskönyvet. Interneten rá tudsz keresni, hogy ki az illetékes. Utána ő elmond mindent. Utána menj el a házi orvosodhoz. Ő is megvizsgál és kiírja a vérvétel beutalókat aztán genetikus vizsgálat és fogorvos. Várandós kiskönyv nélkül nem tudsz lépni, mert mindent oda írnak be. Boldog babavárást!

Lyzy

@lyzy:

Köszi!
Nagyjából képeben vagyok, mivel már végigcsináltam egy gyerekkel az egészet! :) Csak már olyan régen volt!
Holnap délután megyek dokihoz, aztán ha minden ok, akkor hívom a védőnőt, akit természetesen elég jól ismerek a lányom miatt, illetve mivel műkörmösként dolgozom, vendégem is. Pont ma volt nálam, várja a hívásomat! :)
Holnap délelőtt a háziorvos asszisztensének a körmét csinálom, így vele is majd egyeztetek. :)

Fejér megyében hol laksz?
Ki az orvosod? Neked első baba?

@noja82:
Szia!

Én székesfehérvári vagyok. Első babánk . Orvoshoz nem ide járok, mivel sajnos pár orvosnál megdőlt a bizalmam... egyébként a tesóm a Rubliczky Leventéhez jár. Ő megvan vele elégedve.

Lyzy

@lyzy:

Szerintem nekem is a Rubliczky lesz, mivel általában a Bácskaitól hozzá kerülnek szülni a kismamák. Róla ok jót hallottam.
És akkor hova jársz? Pestre?

Sziasztok! 
Először is Gratulálok mindenkinek a Babóhoz! Vigyor
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, bár még orvoshoz nem sikerült eljutnom, de többedig pozitív teszten már túl vagyunk (lehet abszurd, de nem bírtam ki, szinte hetente teszteltem, mert tudni szerettem volna, hogy minden rendben van-e) Tegnap szerettem volna elmenni a dokimhoz, de mint kiderült szabadságon van, de most úgy döntöttem, hogy ma megkeresek a magánrendelőben (ahol a dokim is rendel) egy másik orvost, mindegy is már, csak az első UH- n legyünk már túl, és nyugtasson meg egy orvos, hogy minden rendben van. Mi az utolsó menzesztől számítva elméletileg a 7. héten vagyunk, a kalkulátor szerint augusztus 29 lehet szülés dátuma, de ezt a doki majd úgyis még pontosítja. Tüneteim az elején a rettentő fáradság volt, aztán jött a derékfájás- szilveszterkor sem állni, sem ülni, sem feküdni nem volt jó... , most pedig enyhe émelygés, illetve a szagérzékenység jött elő. (a hűtőt és spejzt én is ha lehet kerülni, de lagalábbis jó nagy levegőt veszek milőtt belépek ) viszont enni nekem is muszáj, különben émelygek, így szinte egész nap rágcsikálok valamit, bár tudom ez sem túl jó. 

aletheia : nem semmi, hogy még a repülést is bevállalod, minden tiszteletem a Tiéd! 

Részemről úgy döntöttem, hogy az első kritikus 12 hétben, mivel elég stresszes a melóhelyem, és végig számítógép előtti ülésre vagyok "kényszerítve", így felvetettem magam táppénzre, úgyis mivel levelezőn egyetemre járok, van mit csinálnom. De ha minden jól megy és jól érzem magam, akkor a 13. héttől lehet visszamennék dolgozni.

Én az uzsokiban szeretnék szülni, de orvost még ott nem néztem. Most akihez (remélem sikerül hozzá eljutnom) magánba megyek elméletileg ott dolgozik Dr Remetei Filep Aladár, bár már nem fiatal, remélem hogy normális, és ha igen, vállal is még szüléseket. 

Ti is ennyire izgultatok az első (vagy 0.) UH előtt? Egyébként aki a hányással küzd, azt talán "megnyugtathatja" hogy Czeizel szerint is, azoknál a Kismamáknál biztosan egészséges a Baba, úgyhogy mindenkinek kitartást, aki ezzel a tüntettes is küzd! (néha én is úgy gondolom, hogy de jó lenne, de nekem egyelőre csak az émelygés van) 

Bocsi a hosszú kommentért, de annyi kérdés van még, és szerintem lesz is.. Nagyon örülök a topiknak! <3

@anim27:
Gratulálok neked! Biztos minden rendben lesz, én csütörtökön megyek dokihoz, de én is izgulok!!
Én is ülő munkát végzek, a fájós derekamnak annyira nem is jó, de amíg bírom, addig próbálom csinálni!

@fanni89:

Szia! 
Köszönöm, én is Gratulálok Neked :) 
Sajnos nálunk nem jól kezelik, ha valaki esetleg nem érzi jól magát, így én ezért nem merem bevállalni a melót egyelőre, mivel nálunk nem túl megértőek ezen a téren. (nem igazán családcentrikus cég, a közvetlen főnököm nő, és totál gyerek ellenes- neki sem lett gyereke, gondolom ezért is az)  A fájós derekadra esetleg van valami megoldás? Azt mondják a gimnasztika labda segíthet.. Nekem itthon sokat segít. Ráadásul én ettől az időtől is tartok, mivel decemberben is bejött egy kolléga vírusos betegséggel.
De minden tiszteletem azoké, akik Babásan is dolgoznak, tényleg! 
A derékfájáson kívül vannak más tüneteid? Hanyadik hétben jársz? Szintén első Babó? 
Kitartást Neked, hamar eljön csütörtök! Nagyon drukkolok Mindannyiunknak! Vigyor

@anim27:
Hát amíg elviselhető a derékfájás, addig nem erőltetnék ilyen lebuktató dolgokat, mint a labda jelenleg 8 hét + 3naposak vagyunk.. Tünetek ezen kívül:sokat pisilek, a mellem eddig nagyon érzékeny volt, most egy fokkal jobb, de még mindig az, illetve fáradékonyabb vagyok. Már nagyon izgulok a csütörtöki vizsgálat miatt.. :D

@anim27: Úgy tűnik mi pont egyidősek vagyunk akkor, az én dátumom augusztus 28. :) Nálam a hányinger elég folyamatos sajna, eddig a citromos víz vált be.
2 hét múlva megyünk újra ultrahangra. Egyelőre én is táppénzen vagyok, de az orvos egyelőre nem írt veszélyeztetettre, azt mondta talán majd 21-én ha legközelebb megyünk. Dolgoznék én ha tudnék, de ezekkel a rosszullétekkel nehéz. De leginkább az a baj, hogy nehéz fizikai munkát végzek, vegyszerek stb... Úgyhogy féltem a picurt. Ha 21-én nem ír ki akkor nem tudom mi legyen, kicsit aggódom emiatt.

@noja82:
@noja82:

Budaörsre járok egy szuper doktornőhöz csak sajnos nem vállal szülést, de segít találni valakit azt mondta. Úgy néz ki, hogy mi a Maternitybe megyünk majd. Régen ez a doktornő is ott dolgozott szóval ismeri az orvosokat. Hétfőn megyünk genetikushoz, aki szintén ott dolgozik, szóval ha szimpi akkor lehet ő lesz.

Lyzy

Na ma voltam dokinál!
Hát 1,4mm-e embrio, petezsák, minden ok, de még nincs szívhang. Papírra 5 hetesnek írta. 
19-én újra ultrahang, és reméljük addig jön a hangja is!

@noja82:
Eddig jó!! Drukkolok addig is, minden rendben lesz!

Sziasztok!
Én még Észtországban, holnap repülök haza. Remélem, Budapesten fogunk leszállni, nem lesz hóvihar, meg ilyesmi...

fanni, talán majd később mesélek a szülésről. Az az igazság, hogy ha szüléstörténeteket akartok, ne hozzám gyertek  Kardos amúgy drága volt már akkor is. De hát minden doki drága... Bajcsyban inkább az alapítványi szobára spórolj (7000 / éj, asszem), rengeteget számít. A kerület melyik részén laktok?

mat, Isten hozott itt. :) Erdélyen belül honnan írsz? Vasra vasat kell szedni, nem? Van az a szirup, mi is a neve, várj. Ja, Kräuterblut. Nekem azt kellett. Mert a klasszik vastabletták egyrészt fognak, másrészt nagyon oda kell figyelni, mikor mivel hogyan veszed be, hogy felszívódjon. Ez a szirup barátibb, és nem zavarta meg az emésztésemet. IR-rel akkor te komoly étrenden vagy, ugye?

charadine, amindenit, de jó dolga lesz a babának, mennyi bébiszitter fogja babusgatni :) Felnőtt babáid lányok, fiúk?

anim27, üdv! Nem abszurd a tesztelés, van, aki naponta tesztel (). Na jó, csak kétnaponta, és összesen csak 4-szer.... Nem értettem, akkor végül voltál dokinál? A munkahelyeden mivel indoklod a táppénzt? Vagy elmondtad az igazat? Mmit tanulsz levelezőn? :) Főnökasszonyt csókoltatom...

noja, hát akkor neked se ciklus közepén volt peteérésed, mi? Megbolondultak ezek a babák... KItartás, nincs messze az a 19! (Tudom, dehogynem...)

Nekem most az émelygés enyhült, szerencsére. Mondjuk asszem azt mondják, a 8. hét a mélypont. Legyen így....

Ha hazaérek, csináljak tuti kis excel-táblát nevekkel, dátumokkal, hanyadikgyerek oszloppal, mikormészlegkközelebbdokihoz oszloppal meg ilyenekkel? :)

És mutatok egy képet, milyen kis winter wonderland van itt. Ha sikerül. 

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers

Nem mutatok, nem találom a képfeltöltés gombot. :(

@aletheia:
Pesti úti lakótelepen lakunk :)
Kíváncsi vagyok a szülés részleteire onthatod az infót bátran :D én terhes gondozásra is csak azért járok magán úton mert az sztkban tavasszal belefutottam egy full paraszt és egy tök tapasztalatlan dokiba... Nem lett jó vége a sztorinak, mint tudjuk (ki tudja miért..) uh most raszanom az összeget havonta, de százezres nagysagrendeket inkább a gyerekre költenék, mint a szülészre

Törölték az járatomat... Holnap megyek csak. Hurrá. Mondjuk nem rossz a Radisson Blu Sky-ban lakni a LOT kontóján...

Fanni, szüleim is ott laknak (105-ben), meg mi is laktunk ott egy ideig. :)

Sziasztok csajok
Na szóval Mazsola jól van, 10 hetes 4 naposak vagyunk, 42 mm 5 napja volt 28mm
De képzeljétek, volt egy tesója, attól véreztem... Durva h az sztk-s doki nem látta nem is kereste Ez a különbség... Az üres petezsák még ott volt, a doki mondta felszívódik.
21.-én megyek genetikai tanácsadásra, és uh-ra, vérvétel nem lesz, mert a korom miatt úgyis magas rizikójú lennék, így marad a 16.héten a magzatvíz vétel kicsit parázok
Írjatok kivel mizujs

Sziasztok!
Hazaértem...

charadine, gratulálok a 4 centis mazsolához :) A vérzésről lemaradtam. Talán jobb így, hogy az sztk-s doki nem látta /  nem kereste, talán akaratlanul is megóvott az aggódástól. Mindazonáltal persze nyilván fáj most az embernek.

Sziasztok, itt egy link egy táblázathoz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fWA1VFZRvNsg4axewqwDuOVE7Xtct72C2TMG0dIrRWM/edit?usp=sharing
Szerkesszétek kedvetekre. 

macaronnatasa, ti ma mentek dokihoz, igaz? Írjatok!

És tök megértem, ha valaki nem akar valami adatot megadni, én csak a lehetőséget teremtettem meg hozzá :D

@aletheia:

Örülök, hogy épségben haza értél!
Remélem jó utad volt! :)
Köszi a táblázatot! Sztem jó ötlet!

Sziasztok :) augusztus 24re vagyok ki írva. Elég rosszul viselem.... Folyamatosan keserű, savanyú a szám íze... Ettől bármit eszek az is keserű és öklendeznem kell miatta... Nincs valakinek valami ötlete mit tehetnék ellene?

Sziasztok!

9+3 hetes vagyok, a várható babaérkezés nálunk augusztus 9. 

Lekopogom, nincs különösebb tünetem, a hányás szerencsére elkerült, bár néha nagyon erős hányinger tör rám, ez hamar elmúlik és végül nem távozik semmi. Kopp kopp. Viszont egyre rosszabbul alszom, nagyon fázós lettem és nagyon kívánom a gyümölcsöt. Ha lehetne nem ennék mást, de az meg nem tenne jót az inzulinrezisztenciámnak. 

39 évesek vagyunk a férjemmel és nagyon örülünk a babának, bár még óvatosan merjük kezelni, mert 9 év után, egy méhenkívüli terhességet követően jött csak össze lombikkal. De összejött.  Nem tudták megmondani miért nem sikerül spontán, mindketten rendben voltunk. Az évek folyamán aztán romlani kezdtek az értékeink, nekem végül rövidült a ciklusom, így mondtam férjemnek, hogy ne várjunk tovább, vágjunk bele. 

A legutóbbi ultrahangom dec 27-én volt, akkor 13 mm volt a pici. 

Védőnőnél már voltam. Tündéri nő, már első alkalommal megkedveltem. Még el kell zarándokolnom a körzetihez és a fogorvoshoz és jövő héten találkozok azzal az orvossal, akit a lombikos orvosunk ajánlott és ha minden jól alakul nála szeretnék szülni. 

Sziasztok! Kis eltűnés után jelentkezem. Kicsit sokat idegeskedtem az elmúlt napokban és nagyon lassan telt az idő. De tegnap voltam végre dokinál.

8 mm-es petezsákot látott szikhólyaggal, és utolsó menzi alapján szept. 8-at írt a papírra (remélem azért maradhatok az augusztusi kismamák között...) :P

Most 5 hét + 5 napos vagyok elvileg :)

Jó reggelt!

mazsola, barátnőm javasolta a jéghideg kólát, és nekem sokat segített. Próbáld meg.

borstyan, szia, üdv itt! Gratulálok neked. Ha a védőnő szimpi, az nagy mázli, én elég sokat elfogyasztottam már, és csak egyet kedveltem igazán. :)

macaron, háááát, egye fene, maradhatsz :D Örülök, hogy túl vagy az uh-n.

Sziasztok, beköszönök én is.
Holnap lépek a 8. hétbe, elvileg aug. 24.-e a kiszamolt időpont, de még csak hétfön megyek ultrahangra eloszor. Siman lehet hogy én vagyok a legidösebb köztetek, 42 éves vagyok, mire megszületik ez a csöpp, addigra 43 leszek. Van egy 15 éves lányom, aki egyenlőre enyhén szólva nem rajong ezért az egész ügyért, remélem előbb utóbb csak megbékél. Mi a férjemmel nagyon várjuk ezt a babát, neki első saját gyereke lesz. Mindent összevetve jól vagyok, csak émelygős és néha nyűgös, a szagoktól én is tartok egyébként. Nagyon várom az ultrahangot mert állandóan azon parázok, hogy vagy nem is vagyok egyáltalán terhes, vagy ikrek, vagy esetleg még többen vannak... szóval várom nagyon hogy legyen mar egy szivhang hallgatás meg egy kis népszámlálás odabenn! Azt még nem írtam, hogy Hollandiában élünk, és ez annyiból fontos, hogy teljesen más a rendszer, minden doulákkal megy, elvileg ha nem muszáj orvos itt nem is lát, és a kismamáknak nagyon nagy teret hagynak hogy maguk döntsenek egy csomó mindenben. Üdv mindenkinek! :)

Sziasztok ismét!

Húúú, de elmaradtam az utóbbi időben, nem tudok ennyi mindenre ragálni! 
De örülök, hogy mindenki jól van és nincs igazán rossz hír, nagy baj senkinél! Ez a lényeg!  A sok újat is üdvözlöm - bár én sem vagyok túl régi a csoportban.

Eltűntem, mert jött a munka, aztán az első vizsgálat. 
El kell mesélnem a vérvételes sztorimat, mert csaknem hihetetlen: 8-án, UH után jött a labor a kórházban, szokásos procedúra, voltam már párszor régebben (nyilván). Mindig nagyon korán kell mennem ilyenkor, amikor még nincs sok ember a vérvételen. Most is 5-kor keltem, odakint kb. -10°C volt, én meg hulla álmos és nagyon fáztam. Az lett az eredménye, hogy sehogyan sem sikerült véremet adnom!  Életemben nem történt még ilyesmi, még a nyári hőségben, kiszáradva is lejött nagy nehezen az összes szükséges vér. Na de most 4 különböző szülésznő küszködött a két karom összes létező vénájával, végül a bal csuklómból sikerült nagy nehezen levenni egy minimálisat, de az nem volt elég. Gondolhatjátok, hogy nézek most ki... Végül feladták és mondták, hogy menjek vissza 2 nap múlva. Nem bántam, mert már nagyon el voltam gyötörve és mennem kellett dolgozni. Aztán 2 napot izgultam, kenegettem körömvirággal a véraláfutásaimat, és tegnap újra megjelentem. Eléggé izgultam, hogy megint tortúra lesz, de most jobban fel voltam készülve, bevitettem magam kocsival, melegen tartottam magam és egyébként sem volt olyan hideg. A tapasztalt asszisztens egyből nem vállalta, hanem hívott egy hozzáértőbbet, aki úgy vette le a véremet, hogy azt sem éreztem bent van a tű! Egyből lejött az összes! Pedig oda kellett szúrnia, ahol már elég sok kék-zöld folt volt. Úgyhogy nagyon megkönnyebbültem, mikor vége lett! 

Picnicky

trilli, szia! Én Belgiumban lettem terhes az első gyerekkel, annyira más volt... Aztán már itthon szültem. De nagyon szerettem, hogy semmi para, semmi stressz. A terhesség-megállapítás az volt, hogy elvégeztetett az orvos velem egy terhességi tesztet helyben, aztán gratulált :D Nagylányod megbékél majd, biztosan.

mat, most nézem, ti már nagyon készen vagytok a gyereknevekkel is :D

(Táblázat)

Persze a lényeg az 1. UH volt! Szép nagy petezsák és benne szép nagy, 9 mm-es embrió látszott, minden rendben és a nagyon szapora szívverését is meghallgathattam! 
Hétfőn beszélek a dokival, hogy megmondja a laboreredményeket, akkor beszéljük meg a továbbiakat. 
Védőnőnél még nem voltam, azt egy kicsit későbbre terveztem. Nekem mindenki kicsit máshogy számolja ki a terhességi időmet, de az biztos, hogy mostanában töltöm be a 7. hetet. A jövő hét kritikus, mert legutóbb is ebben az időben jött a baj... De most már nem nagyon félek, a biztonság kedvéért progeszteront is kaptam, úgyhogy sokkal nyugodtabb vagyok. Vigyor

aletheia: Milyen volt Észtország, mennyit láttál belőle (a havon és a szállodán kívül)? 
Köszi a táblázatot, amit készítettél, tök jó ötlet! 

Picnicky

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a rosszúl levős, émelygős, hányos kismamákhoz.
Ez pontosan milyen? Ne nézzetek hülyének, ugye nekem az elsőnél nem volt semmi ilyen, de most pár napja a nap változó szakaiban, egyik pillanatról a másikra tör rám a hányinger, és néha öklendezésig megy. Ez az? Vagy vmi más van a háttérben?
A gyomrom is kezdi az állandó égést, bár még elviselhető, de ez a hányinger teljesen új!

@noja82:

Szia! Minden bizonnyal EZ AZ!  Nekem sok tünetem van, a változó intenzitású émelygés - legrosszabb reggel és este -, a gyakori gyomorégés, szagérzékenység teljesen általános, jellemző tünet. Ha túlságosan kiürül a gyomrom, borzalmasakat kordul, akkor tudom, hogy túl sokat vártam két apró evés között... Ha meg véletlen túl sok volt - ami azért nem jellemző -, akkor meg még rosszabb, olyan, mint ha egy nagy kő lenne a gyomromban és nagyon rosszul vagyok.  Úgyhogy oda kell figyelni, mit, mikor, mennyit eszik az ember, azzal sokat lehet segíteni. De a villamoson és a városban a szagokon...azzal nem sokat lehet kezdeni, túl kell élni... Sírós

Picnicky

Sziasztok, reggel óta próbálok írni, de mobilról valahogy folyton hibát jelez... hátha most :)

Nah igen, szóvaal!
Az elmúlt napokbvan elég ideges voltam, hogy mi van ha csak a testem szórakozik velem és probukálja a tüneteket és esetleg nincs baba.. tök kétségbeejtő volt... DE!
Tegnap 2 óra csúszűssal ugyan, de túl jutottunk az első igazi uh-n!

Babszem 9 hetes, 2,35 cm és láttuk ahogy dobog a kis szíve! <3 Hát mi oylan boldogok voltunk! reméljük, hogy minden rendben lesz a továbbakban is!

Az biztos hogy hatalmas megkönnyebbülés volt látni. :) Szerintem amíg nem érezzük a mocorgást, tényleg ez a 3-4 hét az ultrahangok között, ami épp ésszel kibírható

@picnicky:

Köszi! Akkor azt hiszem megnyugodhatok! :D A szagokra még nem vagyok érzékeny, de minden más stimmel! :P

Sziasztok! A lenti 2 linken leirjak h honnan milyen ajándék babaváró csomagot igenyelhettek :) van egy-két nagyon jó!
https://www.google.com/amp/s/hellolili. ... 3flayout=5
És van a babamamatudakozos, amit dmben érdemes átvenni, h ne csak cumi, hanem termékminták is legyenek benne! A miénket ma vettem át. Zöld elefántos cumit kaptunk! Ez lesz a kabalánk augusztusig! Amúgy zöld és sárga cumijat küldenek elvileg

@fanni89: köszi a linket. Nem is tudtam, hogy van ilyen. A tájékoztató csomagban, amit a védőnőtől kaptam van egy kuponfüzet, abban írták, hogy a babamamatudakozo ajándék MAM cumit ad, de ilyen csomagokról még nem hallottam. 

Köszi a linkeket! Szuper, hogy már ilyen sok van!
5 éve még úgy volt, hogy trimeszterenként kaptunk egyet, de aztok elég gagyik voltak!

Lányok!
Jár valaki rendszeresen sportolni, tornázni?

@noja82:
Nekem sajnos a sport kizart a 12. Hétig legalább, a korábbi baba elvesztése miatt most is óvatosnak kell lenni, de barátnőm a terhesség előtt rendszeresen sportot. Utána az első 12 hétben csak nagyokat sétált, meg azt hiszem karra erősített. 12 hét után viszont keresett kismama tornát és finoman elkezdte azt. Volt h érezte h ez most nem jó és akkor abbahagyta, de végig aktív volt a terhessége alatt. Szülés után is alig várta h leteljen a 6 hét!

Sziasztok!

picnicky, vérvételes sztorid , basszus... Egy hős vagy. 
Észtország nagyon tetszett, de én szeretem az északi helyeket. Mondjuk Olaszországot is. A kedvencem Norvégia. Na mindegy. :) Jó volt, Tartut láttam főleg, meg kicsit Tallinnt. Jókat ettem. :D

fanni, gratulálok :) És nagyon köszi a linkeket, ha hétfőn túl vagyok az uh-n, és minden ok, megrendelem őket 

noja, én most épp nem sportolok, nincs rá okom, hogy ne tegyem, csak z elmúlt fél évben sem tettem, és nem most akarom kezdeni. De kedden este vsz. elmegyek hastáncra - régen hastáncoltam, aztán 3 évig nem, és most indul egy újrakezdő csoport. Amikor valami nem esik jól, azt nem csinálom.A 3. terhességemnél épp egy gálára készültünk, és akkor jtt egy vérzés, amitől beparáztam, és ultrogestant kellett szednem, meg el voltam tiltva a mozgástól. Akkor, a gála előtt egy héttel kellett abbahagynom a táncot. Ezt igazából azóta se hevertem ki, és három év alatt nem sikerült még rendszerszinten visszaépítenem ezt az életembe... Na, jó hosszú lett. Szóval szerintem azt, amit eddig csinált valaki, scinálhatja tovább, csak figyelmesen. Ha a doki is rábólint, mindig a doki szava dönt.

Köszi a válaszokat lányok!
Az az igazság, hogy én 6 éves korom óta mindig mozogtam, sportoltam, táncoltam valamit. Lánykám születése után 6 hónappal kezdtem aztán újra intenzíven mozogni, Zumbára jártam, aztán az új szakmám miatt nem volt időm rá, de most már több mint fél éve heti 2 alkalommal járok újra. Emiatt lettem volna kíváncsi a tapasztalatokra. Dokit kérdeztem, kicsit homályos választ adott, de a lényeg az volt, hogy nagyjából nem oszt nem szoroz, hogy mozgok-e, ha baj lesz, azt nem valszínű, hogy a zumba okozná.
Szóval most óvatosan, tinglitangliba heti egy alkalommal megyek, persze, ha valami nem esik jól, akkor azt nem csinálom. Modjuk tegnap nem ugrabugráltam mert baromira megindult a cicinövésem, és fáj sportmelltartó ide vagy oda, meg a puffadt pocakom miatt sem ízlett az ugrálás, így inkább akkor csak rugóztam. :D

Bocsi, nekem is hosszú lett! :)

Ki mivel foglalkozik? Mi a munkátok?

noja, én nyelvész vagyok. Számítógépes nyelvészettel foglalkozom. Egy kutatócsoportban dolgozom, és most épp ott tartok, hogy júniusig meg kéne írnom a doktori disszertációmat :D (Utána nem lesz időm, hihi.) Te?

@aletheia:

Nyelvész? Izgalmasan hangzik! Pontosan mit csinál egy nelvész a mai világban?

Én jelenleg kézápoló-műkörömépítőként dolgozom. Csenge születése után tanultam meg a szakmát, így itthon dolgozom. :) Előtte adminisztrátor, asszisztens-ként dolgoztam, számviteli gazdálkodó végzettségem van.

Hát lehet a vége az lesz, hogy magammal beszélgetek! :D

Újabb kérdésem van!
Van valami, amit különösen kívántok? Ételre, italra gondolok.
Most gondolkodtam el azon, hogy 3 napra falom a mandarint. Viszont én nem szeretem a citrusféléket. :D Kb. 8 éves korom óta nem nagyon eszek ilyeneket.

@noja82:
Sziaa, én irodavezeto és projektasszisztens vagyok vagy mifene :D kicsi a cég, mindent csinalok/csinálunk :)
Nekem olyan nincs amit nagyon kívánok, olyan van amit nagyon nem.. Alig bírok leeroltetni egy kis friss zöldséget, pedig alapvetően imádom.. Most baromira nem esik jól

Sziasztok ismét! Már nagyon régóta szerettem volna válaszolgatni, de nem volt időm, mindig csak olvastalak titeket, úgyhogy most bepótolom (előre is bocsi a hosszú bejegyzésért...)

@natasa83 - köszönöm a bíztatást, és én is drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen! Hogy vagy azóta? Hogy állsz a tünetekkel?

@fanni89 - Gratulálok a kis babszemhez, nagyon szép az UH képed!! :)) Köszi a linkeket, én se tudtam ezekről a csomagokról... Még régebben írtad, hogy te is szeded az Utrogestant. Milyen dózisban és meddig kell szedned? Nekem is felírta a doki, de csak azért, mert megemlítettem neki, hogy félek, hogy nincs minden rendben a hormonjaimmal, főleg a progeszteronnal, mert az elmúlt egy évben (sőt talán régebb óta), az amúgy is kb. 6-7 napos menzesz előtt 5-6 napokat barnáztam. Egyébként meglepődtem kicsit, hogy felírta, mert utánaolvasva nem minden doki szokott csak úgy felírni ilyen bogyót. De remélem ártani, azért nem árt....

@aletheia - Köszi, a befogadást mégegyszer és hogy szeptemberiként is maradhatok. :D Még egy régi kérdésedre válaszolva, most már egyre jobban hajlok afelé, hogy a szülőket is beavassuk, de lehet, hogy csak a következő uh után, amikor már van szívhang is és kicsit többett láttunk. De amúgy igen, szerintem nem bírnák magkban tartani, és terjedne a hír... bár, ha nagyon a lelkükre kötöm, hogy még ne szóljanak, akkor talán megfogadják.

@mat92 - Olyan jó, hogy te már ilyen közel jársz az első trimeszter végéhez!! Ez nagyon bíztató! Szeretnék már én is ott tartani...de még olyan messzinek tűnik (még csak a 6. hétbe lépek holnap). Egyébként én is nagyon fázós lettem, nálunk is 23-24 fok van itthon, de néha annyira elkezdek fázni, hogy minden pulcsit, köntöst, takarót magamra veszek... és az a vicces, hogy amúgy én a másik véglet szoktam lenni, mindig melegem van, de most szöges ellentéte. Ennek lehet köze a vashoz?
Jaa, és most látom, hogy te is írtad a progeszteront. Te is Utrogestant kaptál? Neked végülis mi miatt írta fel a doki?

@noja82 - ez a sport nálam is nagy kérdés...járok egy NIA nevű táncra (nem sokan szokták ismerni), amit imádok, szerintem nem nagyon megterhelő, úgyhogy szerintem még folytatom. De tökre parázok, hogy mit szabad és mit nem. Megkérdeztem múltkor az orvostól, hogy mit szabad és mit nem, de olyan ideges voltam, hogy csak annyi maradt meg, hogy valami olyasmit mondott, hogy úszni, sétálni szabad, ugrókötelezni nem. :D De nem pont ezekre gondoltam...

Lányok, tudtok nekem tanácsot adni? Most nézegettem megint a papírt, amit az orvos adott és látom, hogy van rajta egy olyan, hogy CG: 2000. Kicsit utánaolvastam, és azt találtam, hogy ez a méhszájra vonatkozik, hogy zárt és 2 ujjnyi a méhnyak. Viszont kicsit olvasgatva, azt láttam, hogy ez a 2 ujjnyi nem olyan jó így a terhesség elején, mert 3-nak kéne inkább lennie. Nektek mennyi? Kell aggódnom szerintetek?

@macaron:

Szerintem én is szeptemberi leszek, a mostani adataimat nézve. Ugye elvileg már a 7. hétben vagyok, de a hét elején amikor dokinál voltunk, akkor még nálam sem volt szívhang, és méretei alapján 5 hetesnek felel meg. Egyébként ahogy én számok, én is inkább utóbbinak tippelném.

Milyen tánc az a NIA? Írnál róla? Kíváncsi vagyok!

Nekem nem volt most hüvelyi vizsgálatom, így a méhnyak méretre nem tudok mit mondani, de sztem ennek még ennyi idősen nem sok jelentősége van. A szülés előtt lényeges ez azt hiszem. Most csak az a fontos, hogy zárt legyen a méhszáj, de hátha a többiek jobban otthon vannak ebben.

Engem meg úgy tűnik utól ér teljesen a rosszullét. Egész nap ég a gyomrom, nem elviselhetetlen, de rossz, és emellé még bejött a hányinger is elég keményen. Tegnap reggel és este, ma már reggel óta folyamatosan. Eszméletlenül rosszúl érzem magam. 
Meg azt hiszem a sertéshússal nem leszek jóba. Ma ebédkor már nem tetszett az illata, a brassóit meg már nem is bírtam megenni. :(

@noja82

Akkor lehet, hogy (majdnem) egyidős a babánk! :D Ezek szerint csak hasi UH volt neked? Vagy milyen dokinál voltál? Mikor mész legközelebb?
Nekem azt mondta (10.-én voltam), hogy kb. 3-4 hét múlva menjek vissza, így bejelentkeztem 31.-re, de lehet, hogy mégis átjelentkezek egy pár nappal korábbra, mert nem bírom ki addig. 
Remélem a rosszullétek nemsokára enyhülnek!! Nekem egyelőre nem nagyon van, csak álmosság, meg ez a fázás...

A NIA egy csodálatos dolog, kb. egy fél éve fedeztem fel és teljesen megváltoztatta az életem! :) Persze, biztos a tanáron is sok múlik, mert akihez én járok (egyébként ez egy csoportos óra egy női fitness teremben) hihetetlen személyiség. Ő úgy szokta definiálni, hogy "mezitlábas örömtánc". Kicsit ilyen lelki dolgokra is hat (najó, nem is kicsit), oldja a stresszt, és persze rengetek örömet okoz. :) Itt van róla egy elég jó leírás:
http://tanc.reblog.hu/mi-a-nia

@macaron:
Szia, nekem az utrogestant a korábbi vetélésem miatt írta fel a doki, nekem 2x2-t kell naponta, hüvelyi úton. A progi elvileg ártani nem árt, de sokszor kisebb dózisban adják ha nincs ilyen előzmény vgy kimutatott hormon hiány.
A babák méretével kapcsolatban elég vicces, h i gy barátnőmnek minden uhn mást mondtak... Most 3 héttel kisebb, egy , héttel nagyobb, most pont akkora, folyamatosan változtattak a szülés várható idejét. A doki a baba alapján nekem is azt mondta, higy most mégse aug 17 hanem 15, de a terhesség megállapítós papírra változatlanul 17et írt :D

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

X
EZT MÁR OLVASTAD?