Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Biztosan nevetséges az egész, és tudom, hogy a kis jövevényekért mindent, de megjelentek az elsõ csíkok rajatm. Hogyis mondjam csak... az a kifejezés, hogy csúnya, meg sem közelíti a valóságot. Ha valaki tud valami jó módszert, hogy hogyan lehet ezeket elõjövetelét mérsékelni, illtve, ha megszületett a kis Bocim -még hat hét van hátra- akkor eltûntetni, akkor kérlek írjatok.


Üdv:

Barbara
 
 


Helló Barbara!

Én sem úsztam meg a csúnya vastag vérvörös csikokatKép Pedig már a 12. héttõl fogva kenegettem babaolajjal, testápolókkal, és mégis. Ez van. A milupa krémet dicsérik sokan, azt nem próbáltam. De nekem már késõ is lenne, hiszen az egész hasamon sürü barázdák diszelegnek.
Ahogy itt olvasgattam a babanetet, Friss kismamikat, van aki egyáltalán nem kente semmivel és mégsem jelent meg rajta még egy halovány csikocska sem! Lehet, hogy egyéntõl függ és kénytelenek vagyunk beletörödni?
Elvileg van valami krém a patikákban ami kifejezetten a terhességi csikok visszahúzódását segiti elõ, miután a baba megszületett, de a nevét nem tudom. Nekem még 4 hetem van a baba megszületéséig, de már beletörödtem, hogy csak utána tudok bármit tenni a csikjaimmal.Kép Remélem az a krém használni fog.
Most mivel kenegeted magad?

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok !

Én is zebra csíkos lettem, pedig a milupa krémmel kentem a pocakomat végig. Drága volt és nekem nem vált be.
Sasha! Nem tudod, hogy mi a krém neve?

TÁgi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én a VICHY terhességi csíkok elleni krémjével kentem (még csak nem is túl rendszeresen) a pocakomat, és semmi, de semmi nem lett rajta. Sajna ez még a milupa krémnél is drágább, de legalább tényleg használt. Persze biztos, hogy hajlam kérdése is, fene tudja, talán ha nem kenem, akkor se lett volna csíkom?!

BMárti, a mázlista Kép

BMárti
 
 


BMárti!

Most jutott eszembe. Az unokatesóm felesége most 2 hete szült. Egy darab csik nincs rajta, legalábbis nem repedéstõlKép Az ágyékától majdnem a melléig középen hosszú piros csik van, mintha kettévágták volna, de nem a bõre repedt meg, hanem nem tudom mi az. Viszont õ a milupával kente és tényleg nem repedt. Bár lehet akkor sem repedt volna, ha nem keni semmivel...

Tági!

Sajna nem tudom a nevét. Az SZTK terhesgondozójában láttam egy szórólapon, el is tettem, de ez még az elsõ harmadban volt és azóta elkallódottKépKép Meg el is felejtettem a nevétKép Nem gond, a gyógyitárban biztos tudnak valamit ajánlani!

Barbara!

Azt hiszem a csikok kialakulását nem tudjuk befolyásolniKép Hajlam kell hozzá sajna...

pusz
sasha

Kép
 
 


Nekem a Vichytõl is lett...peddig kentem szorgalmasan.
Szerintem nem lehet megelõzni, ha valakinek hajlama van rá...viszont (így 3,5év elteltével) egész jó...halványodik,volt ami el is tûnt.
Eszter
Eszter
 


Sziasztok!

Nekem semmi de semmi csíkom nem lett, valszeg alkati kérdés, anyukámnak sem volt.
DE korábban már volt róla szó (bocsi), csak be kellett volna írni a Keresõbe. No, mindegy én megkerestem.
Mindenkinek:
Lányok, csíkokra korábban az egyik anyuka ezt írta:
"A contratubex egy elég büdös gélszerûség, ami felirva kb. 900 ft-ba kerül. Nekem a bõrgyógyász irta fel, azzal, hogy vagy használ vagy nem, de érdemes megpróbálni. Eredetileg mûtéti hegek halványitására szolgál. Nekem úgy látszik mûködik." Egy próbát megér. Kép

Ágci

Kép
 
 


Szia Sasha!

Nekem is volt egy csík az ágyékomtól majdnem a mellemig, de az barna volt és szõrösödött. Kép Nagyon meg voltam rémülve, hogy úgymarad, de a szülés után néhány hónap alatt teljesen eltünt. Sõt, a nyakam is szõrösödött a fülem alatt, rémesen nézett ki. De ez már nem ebbe a témába tartozik. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Biztosan van szereoe a hajlamnak, de nem csak annak. Nálam a következõ történt: Az elsõ babával a Milupa krémet használtam hasra, combra, mellre, kb. a 10. héttõl. Naponta egyszer (este) használva úgy egy hónapig elég egy tubus. A pocimon és a combomon nem is lett egy csík sem, de mivel nem hallgattam a használati utasításra, és a szülés után már nem kenegettem magam, a mellem bizony csíkos lett a tejbelövelléskor. Gondolhatjátok, a guta majd meg ütött...

A második terhességnél ismét a Milupát használtam, és az utolsó elõtti hétig nem is volt semmi, akkor azonban a bõröm nem bírta tovább és a köldököm körül 3 pici csíkban berepedt. Hozzáteszem, hogy másodszorra sokkal nagyobb pocim volt, kb. a hatodik hónapban volt akkora mint elõször a szüléskor.

A tanulság amit levontam: Valószinûleg hajlamos lehetek a csíkosodásra, és ha nem kentem volna nem úszom meg ennyivel. A Milupa szerintem nem olyan drága, legalábbis én 2001-ben 860 ft-ért vettem a DM-ben. Tehát, ha azt vesszük, hjogy 6-7 hónapig kell kenni, az mondjuk 7 tubus, tavalyi áron 6020 ft összesen. Ennyit nekem feltétlenül megért, a férjemnek meg pláne Kép
Különben lehet kapni a DM-ben, a Rossmanban és gyógyszertárban is, az áruk eltérõ, a DM-ben a legolcsóbb. Ja, és a Bababörzén is árulta a Milupa, ha jól emlékszem kb.20 ft-al olcsóbban.

Még egy: a barátnõm az elsõ babával nem kente, és rettenetesen csíkos lett. Úgy gondolta, hogy ennél rosszabb nem lehet, és a másodiknál sem kente. Hát csalódnia kellett: sokkal rosszabb lett.

Én minden kismamának azt tanácsolnám, hogy ne ezen spóroljon, mert egy esetleges plasztikai mûtét késõbb sokkal többe kerül. Vagy maradunk csíkosak, és szégyenkezünk a strandon ?

Anyuci
Anyuci
 


Hello lanyok,

szerintem sem csak hajlam kerdese a csikosodas.
En amint terhes lettem elkezdtem kenegetni a hasamat szorgalmasan a Nivea Q10 borfeszessegmegovovagymi csodakremevel.En balga, azt hittem a csikok csak a hason jelentkeznek...A hasam szep maradt, mert kentem minden nap, a mellem meg a combjaim viszont elegge berepedeztek ott ugyanis nem kentem.Szoval megiscsak kell, hogy hasznaljon a kenegetes valamit.Pedig hatalmas pocakom volt,120 centivel mentem szulni a nyolcadik honapban.
Szoval szerintem kenni kell,artani biztos nem art.
Ja es meg valami.Nekem aszonta a dokim, hogy igazabol nem is a krem az ami hasznal, hanem a kremes masszirozas, kis csipkedese, vakargatasa a bornek, mert igy javul a bor oxigenellatasa.

Kellemes csikmentes babavarast nektek!

udv

bb
 


Helló!

Nem értek egyet! Hiába kentem a pocakom naponta kétszer a babaolajjal, amit jól bemasziroztam és száradás után napi kétszer jól betestápolóztam magam. A hasam iszonyu ronda, a mellem és a combom megúszta, hiszen aztokat is kenegetem, de ezek szerint az akkor sem repedt volna, ha nem kenem...
Szóval én becsületesen krémezem simizem, masszirozom a pocakot és a cicit is de a pocakon nem segitett...

jó éjszakát
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!
30 hetes kismama vagyok, eddig szerencsére nem tapasztalok csíkokat a hasamon, pedig nem használok semmit.
A dokim szerint hajlam kérdése, de amúgy mindenki mást mond, én úgy döntöttem hiszek a dokimnak.(nekem is ez a logikus, nem hiszek a csodakrémekben)
Viszont van egy ismerõsöm, aki Indiában élt pár évet, és õ mesélte, hogy ott a nõk olívaolajjal kenik a bõrüket és nincs is rajtuk semmi csík a szülés után!
Talán õk ilyen szerencsések, vagy lehet, hogy tényleg az olívaolaj segít, mindenesetre érdemes kipróbálni.
Üdv
 
 


Sziasztok!

Nagyon jólesik ez a sok válasz, még akkor is, ha nem kifejezetten nekem szól, de sok hasznos dolgot tudtam meg belõle... azonnal megyek megvenni a Milupát, hátha segít még... most vagyok 35 hetes, és két hete jöttek elõ.


Köszönöm....


Barbara
 
 


Kedves Barbara!

Én inkább a Vichy krémet ajánlanám neked. Én kipróbáltam a Milupát is, és az nem vált be. Íme az én példám: korábban már kialakult pr csík a fenekemen, úgyhogy a bõröm csíkosodásra való hajlama adott. Éppen ezért 3 hónpos terhesként elkzedtem kenni magam a Vichyvel. Drága volt, de azért rendesen kentem vele magam, nem spóroltam. UI. hiába használja vki, ha nem a megfelelõ mennyiséget keni magára. Késõbb vmi miatt nem tudtam elég Vichyt szerezni,úgyhogy csak a nagyon fontos részekre kentem: has, mell, comb. A fenekemet pedig Milupával kentem. A terhesség vége felé meg is jelentek szépen a csíkok a fenekemen, pontosan ott, ahol a Milupával kentem. Akkor már hiába boszankodtam, hogy miért nem szereztem be idõben a jól bevált krémet. Szülés után is kentem magam a Vichyvel, még az érintett részen is kb. 2 hónapig. A csíkok nagyon szépen halványodtak, vmivel gyorsabban, mintha nem lentem volna. Úgyhogy én csak ezt ajánlom neked. Igaz, hogy drága, de nagyon megéri. És ne spórolj vele, annyit kenj magadra, amennyit írnak. (Lehet, hogy másnál azért nem vált be, mert nem kent elég krémet magára!)
Orsi

Orsi
 
 


köszi...
 
 


Sziasztok,
hol lehet beszerezni a legolcsobban a Vichy kremet? Mert a hozzank legkozelebbi gyogyszertarban vettem egyet (5eFT korul), es kb. 2 het alatt kifogyott a tubus (pedig nem abban furodtem...Kép ).
Hol a legolcsobb most Budapesten es ott mennyibe kerul?
Ha ennyire jo (mint ahogy irtatok), akkor tovabbra is szivesen hasznalnam, de havi 10eFT-ot kicsit sokallok a kremezesert...KépKépKép
Koszi szepen
Gombóc
Gombóc
 


Sziasztok!
Engem is érdekel, hogy hol lehet beszerezni a Vichy krémet, de én vidéki vagyok.
Krisztina
 


Sziasztok,

nekem azt mondta egy kismama ismerõs 30valahány hetesen, hogy vmilyen hordozóolajba (pl paraffin? sajna nem tudom, mennyibe)cseppentett 20-20 csepp levendula és narancs illóolajat, és teljesen eltûntek a repedései!!

Én is kipróbáltam - csak szülés után (elõtte nem láttam, hogy csíkozódok, mert nincs egészalakos tükrünk! Kép Kép Kép ), de akkor már nem jött be.

Amúgy a párom azt mondja rájuk, hogy gyönyörûek, szereti a "gyönygházfényüket" (így mondta!), és majd megmutathatom a picikénknek, hogy azok a csíkocskák azért lettek, mert õ ilyen szépen növögetett. Kép Kép Kép

Fel a fejjel!
Kisanya

zsofia_arvay@yahoo.co.uk
Névtelen
 


Lányok!

Én nem is tudom van-e a csíkoknak filozófájuk. Pár éve hirtelen rámjött jó pár kiló, amit vad fogyókúra követett és néhány csík a popómon. Most már a 38. hetet taposom, de egy darab csík sincs a pocimon. Mondjuk ügyeltem arra, hogy ne hízzak többet, mint amennyit nagyon muszáj. Kentem Milupával, olcsó és nekem bevált. Ja és fürdés után, viszonylag vastagon pakoltam. Szóval fogalmam sincs mitõl függ ez a dolog.
Névtelen
 


Sziasztok,
Sajnos, ha a repedések megtörténtek, akkor teljesen soha nem mulnak el. Elhalványodhatnak, összehúzodhatnak, de el nem tünnek. Én is a Milupát használom. Nem szabad spórolni a mennyiséggel, de legalább olcsó és kapható. Eddig OK, bár csak az elején tartok.
A már kialakult csikok halványitására (a terhesség után) nem másfajta krém kell, mint a terhesség alatt? (Ui. elõbbi esetben a kötõszövetek szakadásmentes nyújtása, rugalmasságának fokozása a cél, az utóbbinál meg épp az összehúzás. )
Elka
Elka
 


Lányok, tulajdonképpen nem a krém fajtájától függ, hogy lesznek-e csíkjaid vagy sem. Krémezni jó, kell is, de a lényeg a masszázson van.

Én nem használnék semmi olyan kencét, ami tartalmaz parfümöt, színezõanyagokat meg tartósítószert. (nekem bõrgyógyász írt fel sima patikai testápolót + néha olivaolajjal kentem)

Napi 30 percet masszíroztam legalább, az utolsó 6 hétben még többet.

1 db. csíkom sem lett, hajlamom viszont tuti van, mert a fenekem, csípõm még régrõl zebracsíkosak.

A Vichy krémrõ meg csak annnyit , hogy a német Test magazin szerint ez volt az egyetlen krém a tesztelt krémek közül, amelyik nem megfelelõ minõsítést kapott..,
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem is lettek csíkjaim, de engem igazából az a zacsi aggaszt, ami a hasamon levõ bõrbõl alakult ki. A fiamat nagyon elöl hordtam, hatalmas pocakom volt vele, valószínûleg ezért lett ilyen. Szerintetek ezzel lehet valamit kezdeni?

Köszi
Solya
 
 


hali, ha esetleg még betéved vki erre a topicra:
nekem bevált az Avon terhességi csíkok elleni krém. Lettek csíkjaim, csodát nem mûvel, de a hajlamom ellenére csak a legvégére lettek. Babu kibújása után is kentem még, és már alig van csíkom.
Névtelen
 


Sziasztok! Nekem a terhesség alatt egyetlen egy csíkom nem volt. Szülés után bezzeg rögtön tele lett a lábam, meg a hasam alja, valószínû a nagy erõkifejtéstõl.
 
 


Talán valakinek segít ha leírom, hogy én mit használtam, használok. Most a 38. hétem járok és még egyetlen csík sincs a hasamon annak ellenére,hogy nagyon hajlamos vagyok rá. Már a serdülõkoromban elkezdtem õket gyûjteni, amikor hirtelen nõttem, még a térdem belsõ felén is vannak. Nembeszélve a fenekmrõl és a mellemrõl, pedig nemis libikókázott a súlyom soha. Mindenestre ez biztos kötõszöveti gyengeség, úgyhogy elvoltam készülve a legrosszabbra, ráadásul anyukámnak is szörnyen csíkos lett a szülések után. Én a 4. hónapban kezdtem el kenni a hasam és a mellem Vishy-vel, hogy használt e nem tudom és 2 tubussal kentem el 3 hónap alatt, de ami szerintem biztos jó volt, hogy az 5. hónaptól már kentem kék nivea testáplóval és az új sárga Johnsonos buborékos babaolajjal, és persze ezeket, mind egyszerre, mindig a vishy-vel kezdtem, aztán jött a nivea, végül pedig az olaj.
Azutóbbi két hónapban, pedig átváltottam Sanosan terhescsíkok elleni krémre a vishy helyett, mert az csk 600-700 forint az 5000 helyett, és gyanítom inkább a gazdag nivea és a babaolaj védett meg eddig.
Curly
Névtelen
 


Lányok,
látom, itt különbözõ "filozófiák"vannak a csíkokra vonatkozóan...tanulságos. Kép Én is leírom az enyémet. Elõtörténet: sport abbahagyása után folyamatos súlynövekedés, fõleg csípõ-fenék viszonylatban. Ideálisnál magasabb startsúly, viszont csíkok nélkül.
30 hét terhesség (ez van most) a látványosan hatalmasra nõtt pocakon egy darab csík sincs, viszont a terjedelmében alig változott fenék+csípõ mindkét oldalon tenyérnyi helyen csíkos. Csak a szokásos (váltott márkájú) testápikat használtam, semmi extrát.
Logikusan ha a hasam reped, azt mondom ok, nagyot nõtt...de szerintem itt hormonális meg kitudjamilyen hatások játszanak. Én most DM-es Afrodité striák elleni krémmel próbálok enyhíteni a tüneteken, meg Avon csíkok elleni krémet is megrendeltem, meglátjuk. Esetleg ha vmelyik beválik, jelzem.
üdv
Ellimami
Ellimami
 


Ellimami!
Igazad lehet. Én a szöveteinket hallottam bûnösnek. Akik lazább kötõszövetekkel (lehet, hogy nem pontos a jelzõ?!)rendelkeznek, menthetetlenül csíkosodnak, míg a feszesebb szövetûek nem. Genetika. De ha kenegeted magad, akkor a bõröd rugalmasabbá válik. Kép
Solya
 
 


Solya,
köszi, igen, szorgalmasan kenegetek, hátha gumibõrt tudok növeszteniKép
De a helyzet kulcsa szerintem mindig , mindenkinél a kispapi hozzáállása: ha õ nem szörnyülködik, és nem áll negatívan a dologhoz, akkor lelkileg sem visel meg senkit, hiszen a testeden a közös babátok "nyomait" viseled, ami(persze kis túlzással) akár "szép" is lehet - az õ számára!
Igazam van, lányok? Kép
Ellimami
31
 


Ellimami!

Sajnos szerintem nincs igazad. A kedvesemet egy kicsit sem zavarja, de nekem mindig sírhatnékom van, ha a hasamra nézek. Úgy nézek ki mint egy felfújt és leengedett lufi. + Dobhatom ki a bikinijeimet. Engem borzasztóan zavar. 6 hónap alatt sem sikerült elfogadnom õket Kép

Milla
 
 


Hali!

Az én hasam is úgy néz ki mint egy felfújt és leeresztett lufi. Szerencsére a páromat nem zavarja, de engem borzasztóan!
Nekem addig nem is volt csíkos a pocim amig kentem a babaolajjal. Aztán egyszer elfogyott és 2 hétig nem volt, elfelejtettem mindig venni és az alatt a két hét alatt döbbenetes változás történt csík ügyben. Szóval szerintem babaolaj..

puszi
sasha

Kép
 
 


Hali,
ha esetleg jar erre meg valaki...
Hasznal(t) valaki olajat csikok ellen? Adalekmentes, "tiszta" masszazsolajakra gondolok, pl. olivaolaj, mandulaolaj stb. Erdekelnenek a velemnyek, esetleges tapaasztalatok...

Batkamano
batkamano
 


Batkamano,
Olivaolajat hasznaltam, de igazabol mar nem is annyira a csikok ellen (az elso terhessegemnel mar rendesen kirepedeztem), mint viszketesre, testapolasra, borszarazsag ellen! Probaltam testapolokat is, de egyik sem valt be annyira, mint az olivaolaj!
A buzacsiraolaj is nagyon jo, magas E-vitamin tartalma miatt! Ezt hasznalhatod gatmasszazsra is az utolso hetekben!

Zsuzsi
 


Én végig használtam mandulaolajat + kentem krémmel és masszíroztam is a hasam, mégis 2 héttel szülés elõtt szétrepedt Kép. Persze akkora volt, mintha 4 gyerek lett volna benne.
 
 


Sziasztok!

A búzacsíra olajat hol lehet megvásárolni, és zsuzsi a gátmasszázsra hogyan használtad?

Detti
Névtelen
 


Detti,
Probald meg gyogynovenyboltban. En Nemetorszagban vettem, mezei gyogyszertarban, kaptam bele meg muskotalyzsalya olajbol is egy cseppet.
Kispapat is be lehet szervezni a gatmasszazsba. Eloszor csak sima bemasszirozas, kb ket centi melyen huvelybe is, aztan egy-ket ujjal a gatat kicsit lefele huzni, illetve minden iranyban tagitani ameddig fajdalom nelkul birod. Nekem a szuleszno igy mondta el.

Zsuzsi
 


Muskotályzsálya (Salvia sclarea):

-depresszió, klimax, stressz, korpásodás, menstruációs zavarok, magas
vérnyomás, szagtalanítás, érdeklõdés felkeltése
-párologtatás, borogatás, fürdõ, bedörzsölés
-keverhetõ borókával, citrommal, gerániummal, jázminnal, levendulával
-NEM ALKALMAZHATÓ epilepsziánál, TERHESSÉGNÉL, alkohol fogyasztással
IO
 


Lányok Avonos krémet használ valaki a terhességi csíkjaira? Igazából nem hiszem hogy bármi is meg tudná
szüntetni, de azért ma rendeltem egyet, újból terhes vagyok és hátha nem romlana tovább. Az elõzõ babám 4kg 20 dkg-val született, a 37. hétig gyönyörû volt a hasam az utolsó 2 hétben megadta magát nem bírta tovább. Szerintem ilyen hatalmas hason semmilyen csodaszer nem segít.
köszi Nicki
Nicki
 


Kedves IO,
Ezt hol olvastad? Javasolnam Ingeborg Stadelmann Hebammensprechstunde c. konyvet elolvasasra.
Mint emlitettem 1 CSEPP muskotalyzsalya olaj kell fel deci olajhoz. Egyebkent nem csak az altalad emlitettekkel keverheto, nagyon jo gatmasszazshoz meg 1 csepp rozsaolajjal keverve (ezt azert nem irtam, mert a tiszta rozsaolaj nagyon draga).

Nicki,
Szvsz alkat kerdese, hogy zebrasodik e az ember lanya, avagy sem. De az tuti, hogy a regi csik az mar nem tunik el teljesen. Nekem annyi regi volt, hogy mar nem is aggodtam, hogy jon e hozza egy-ket uj, valoszinuleg eszre sem vettem volna! Kép Gratula a pocakbabadhoz!

Zsuzsi
 


Kedves D. Zs.!
Több aromaterápiás szakirodalomban is.
Ha érdekel, szívesen összeírom neked a forrásokat. Köszönöm a könyv ajánlásodat, de ha jól sejtem ez német nyelvû és németül sajna nem tudok.
De ha tudsz magyar nyelven fordítást, oszd meg velem is.
IO
IO
 


Zsuzsi, Milla!

Koszonom a valaszotokat.
En olivaolajat hasznalok kb. a 16. hettol, csak kicsit elbizonytalanodtam, hogy esetleg feleslegesen, mert mindenhol csak kremekrol lehet hallani, olvasni.
Persze szerintem is alkat kerdese, es en mar a kevessel is beernem, mert mar most (27. het) hatalmas a pocim Kép
Az eredmenyrol majd szeptemberben beszamolok...

Ja, es ugye a szules utan mar nem kell tartani a csikoktol (a visszahuzodas idejen)?

koszi,
batkamano
batkamano
 


Szia Batkamano!

A szülés után elkezdtem hízni (szoptatás, program szerû evés Kép),így a szülés után rajtam maradt 6 mellé újabb 6 kg szedtem fel. Ezt látván elkezdtem magam kenni mandarin olajjal az érzékeny részeken(e vitaminos krémmel {fabulon szemránckrém} elkeverve) .
Mostanra sikerült leadnom az összes plussz kilómat és legnagyobb örömömre a popsim és a combom nem zebrásodott meg. Ja és még hideg meleg váltott zuhanyt is alkalmaztam néha és egy kis masszázst a bekrémezéskor. Nem tudom melyik, de valamilyek (vagy így együtt) segített.

De még mindig azt mondom, hogy leginkább alkat dolga ;).

Szia
Milla
 
 


IO,
Ingeborg Stadelmann: A ba`ba valaszol.

Zsuzsi
 


Én három éve szültem, kentem magamat, de az utolsó hónapban berepedezett a hasam, a combom, a fenekem. (Hatalmas volt a hasam.) Azóta lefogytam, de a csíkok megmaradtak, és a pocakom is lóg egy kicsit, de nem vészesen. Nem szívesen feküdnék kés alá, tehetek még valamit a javulásért?
nóri
 


Sziasztok!
Szerencsésnek mondhatom magam,mert nekem nincs csíkom,legalábbis terhességi. Nem tudom,hogy a kémek hatása-e vagy sem,de azért leírom mivel,jobban mondva mikkel kentem magam. Ja még annyit,hogy fogyási,és növési csíkjaim már voltak,tehát ezért hiszek a krémekben.
Ami nagyon jó szerintem: Avon terhességi csíkok elleni krém. (drága,de tul képpen ez volt a fő krémem) Milupa,babaolaj,és végül minden féle testápoló,amit otthon találltam.
Csíkok nélküli,jó babavárást kívánok mindenkinek!
Névtelen
 


Sziasztok, Pocok vagy valaki, használ a lámpa? Nekem kezdenek "halványodni" a csíkok, de sajna elég sok van és ugyanolyan vastagok. A második terhességnél az előző csíkok újra rondák lesznek vagy nem?
sylva
 
 


Hali,
ha esetleg meg jar erre valaki, ahogy igertem az eredmeny... olivaolaj (ami a vegen mandula lett) tokeletesen bevallt, oriasi pocakmeretem ellenere egyetlen csikom sem lett sehol! Es a kulonbozo "csodakremekkel" ellentetben ez meg olcso is Kép

batkamano
batkamano
 


Batkamano!

Lehet nem is lett volna, de tök jó, hogy nem lettKép
Én kenegettem bőszen olajokkal, krémekkel és olyan csíkos vagyok, hogy egy csordányi zebra megirigyelné. Sokáig nem is volt semmi gond, de amint beléptem a 8. hónapba megjelentek az első csíkocskák. A végére meg fél centis vérvörös jó hosszú csíkok jelentek meg fél centinként. Mostanra már a fele elhalványodott, de a bőröm olyan, mint a kínyúlt gumi.

sasha

Kép
 
 


Sziasztok!
Tud valaki krémet a már kialakult csíkok halványítására, összehúzására?
Cinege
 


Sziasztok! Én is a már meglévő striákra szeretnék valamilyen tippet kapni. A terhesség alatt Milupával kentem magam, de az utolsó két hétben mégis csíkos lettem (nagy is volt a hasam). Viszont most borzasztóan nézek ki, és nagyon el vagyok keseredve! Pedig már majdnem egy év is eltelt, és semmi javulást nem látok!
Mónika
 


Sziasztok!
Nekem is hatalmas hasam volt, szép nagy csíkokkal. Ez nagyjából szülés után is maradt, csak már nem volt mire fogni a hasamat.
A csíkok vörösek és nagyok voltak, kb. két tenyérnyi területen.
Elkezdtem a bőrgyógyászom tanácsára nappal A-vitaminos krémmel, éjszakára pedig Contratubex-szel kenni.
Az eredmény: Pont ma 5 hónapja szültem és a csíkok már csak halványan látszanak, és valamivel kisebb területen. Szerintem azért jó darabig nem veszek bikinit, de legalább már a férjem előtt nem érzem cikinek.

Ha van valakinek tutibb tippje én is szívesen várom!

Üdv,
Réka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: