Új privát üzeneted érkezett!

Hello:)

Értem, sajnálom hogy nem jött össze könnyen Barbus, de a lényeg, hogy most már a kezedben tarthatod:) tényleg csodálatos dolog:)
Mi úgy tervezzük hogy már idén újra terhes leszek, és valszeg nem lesz 2 év a 2 baba közt. Jó lesz ha lekötik egymást, de persze az elején biztos nehezebb lesz. Bár ha a 2. is ilyen jó baba lesz, akkor csak boldogulok valahogy:)

Én most már nem szoptatok...Nem hajlandó kiszívni, pedig valamennyi érzem hogy van benne, de azt én nem tudom lefejni, valahogy sose tudtam olyan hatékonyan fejni...Nem tudom baj e hogy benne marad, és esetleg majd valahogy felszívóik...
Most érzem hogy vannak kisebb csomók az egyik mellembe, mivel ez a kevés tej benne van, de remélem nem marad így...
Gondolom a mirigyek is ilyenkor még jobban kitapinthatóak...
Gondoltam megkérdezem Csillát...Pont most hívtam, csak nem értem el...
Cukros doki nénit azóta is hívom.... nem akarok én terhelésre menni megint....
Te voltál a kontroll terhelésen????
kb 2 hónapja ettem reggelire 2 zsömlét melegszendvicsként, meg 1 pohár tejet ittam rá, és akkor megmértem a szülés óta először, és 4,5 lett a cukrom....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Jól belehúztok akkor a babagyártásba. Hány gyereket szeretnétek összesen? A hétvégén én is gondolkoztam rajta hogy nem kéne védekezni, hátha jó hamar jönne a második gyerek. De azért még eléggé élénken él bennem a szülés és Barbusra is elég időt szeretnék fordítani. Meg hát mielőbb vissza kéne mennem dolgozni. Én úgy szoktam kiszívni a tejet a mellemből, hogy nyomogatom ott ahol érzem hogy csomós. Terheléses cukorra a héten akartam menni, de itt akarom békásmegyeren megcsináltatni és itt csak akkor csinálják a terhelésest, ha már volt egy éhgyomri, hogy nem lesz-e bajom ha terhelnek. Végül is még csak vagy hatszor volt terheléses cukorvizsgálatom és sosem volt bajom. Elég ideges vagyok miatta, mert hogy megyek el kétszer is éhgyomorra? Már gondoltam hogy éhgyomrit mérek itthon és a cukorszirup utánit meg levetetem Julikával. Csak a mozgás is befolyásolja az értékeket.



vicky79
 
 


Helloka:)

Hát most így nagyon egymás után csak 2-t szeretnénk. Én később pár év mulva szeretnék még 1-et, de párom nem biztos...
Én nagy családban nőttem fel, 5-en vagyunk testvérek, és nagyon szeretem amikor együtt a család-rokonság. Jó lenne ha az én gyerekeim is valami hasonlóban nőhetnének fel...
Mondjuk 23 unokatesójuk biztos nem lesz mint nekem:)
Mi nagyon jókat játszottunk együtt a tesóimmal, és szeretném ha az én gyerekeimnek is lennének hasonló szép gyerekkori emlékeik..
És ehhez nem elég 1 baba:)


Én a MÁV-ba szeretném a terhelést (ha megyek) mert hiába lakunk itt Pesten, Gödöllőre vagyok bejelentve még szüleimhez, szóval oda biztos nem megyek el ezért...
Neked terhesség alatt mennyi lett a terhelésre a cukor?
Nekem 10-es..De előtte az éhgyomri 4,9...
És nem tudtam hogy mennyi lett ugye akkor utána, és amikor onnan haza jöttünk, megettem 1 zacskó cukrot:)

De ez hülyeség hogy előtte akarnak egy éhgyomrit...
Tényleg felesleges...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 

 
 

Anyuék is 6-an voltak testvérek, nekem is 20 unokatestvérem van. Hát nekem nem lesz 6 gyerekem a biztos. Max. 2, de a második csak később. Olyan 3 év múlva kezdünk szerintem próbálkozni, aztán vagy jön magától vagy egyke marad a lányom. Én is sokáig voltam egyedüli gyerek, 10 évvel fiatalabb a húgom.

Nekem a terheléses cukrom 7,7 lett, de azért lettem inzulinos mert ezt a 15.héten mértük. Utána 4 napig élvezhettem a kórház vendégszeretetét, amikor nézegettük a cukraimat. És ott jó nagyokat mértünk, volt 8,6 is. Nem ritka különben hogy szoktak éhgyomrit nézni, csak nem annál akinél már volt ilyen vizsgálat. Lehet hogy én is a máv-ban fogom levetetni a terhelésest.



vicky79
 
 


Szia Vicky!
Bocsi, kicsit rég írtam...Már lehet túl is vagy a terhelésen...
Hát igen, 15. héten az sok....Következő terhességnél már nekem is fogják hamarabb nézni mint kb 25. hét....Hát majd meglátjuk..

Tejjel nagyon megszenvedek. Pici lányom nem hajlandó szopizni, ha már csak ráteszem arra a párnára amelyiken mindig szopiztunk, üvölt! De nagyon durván, szinte levegőt nem vesz...
Nem értem miért. Fokozatosan fejeződött be a szoptatás, már a végén csak 2 naponta 1x szopizott, amikor egyszer csak nem szopizott, hanem ez az üvöltés volt...Azóta csak ez van ha próbálkozok..
Ami meg a mellembe maradt, az egyre rosszabb. Most már kb 4 napja fáj is az egyik, egyre több a csomó benne, és már nem is tudom felvenni a babát magamhoz, mert fáj ahogy hozzáér...
Lázam még nincs, meg nem piros a mellem, dehát ez így nagyon nem jó...Ma próbáltam fejni, 10ml jött le:( pedig reggel a hálóingemen volt egy folt, csordogált a tej...
Most majd jegelem, hátha elmúlik:(((((((( már várom hogy vége legyen az egésznek...és remélemnem marad benne csomó...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Még nem jutottam el terheléses cukormérésre. De mennem kell valamikor, csak nehéz a gyerekkel kétszer éhgyomorra vérvételre menni. Majd csak megoldom valahogy. Én meg azon gondolkozom a tejjel kapcsolatban, hogy már nem is fogok fejni. Kétszer szoktam naponta és már csak 40 ml jön le belőle alkalmanként. Nekem sem szopizik Barbus, de ő nem is nagyon akart. Én már a kórházban fejtem neki. A csomókat próbáld fejés közben a másik kezeddel masszírozni, nekem ez bevált. Jó neked, hogy ilyen sokáig van tejcsi, én úgy irigylem akinek még van. De majd a másik gyereknél már ügyesebb leszek. Majd egyszer. :D



vicky79
 
 


Én is Szabó dokinál szültem, és nem megyek vissza hozzá. Úgy láttam, hogy futószalagon mennek nála a dolgok, és engem nem is kedvelt különösebben, legalábbis a flegmaságát néha túlzásnak éreztem. A férjemnek is ez volt a véleménye...

A szülés után egyszer jött csak be a 3 nap alatt hozzám.

A kérdéseimre nem szívesen válaszolt, jobban szereti azt a dumát lenyomni, amit az adott héten minden kismamának elmond. Nem szereti, ha valaki utánaolvas mindennek, ezt mondta is...

Csilla miatt érte meg egyedül hozzá járnom. Ő emlékszik mindenkire, és időpontot intéz minden vérvételre stb.
miette
 
 


miette: Nálam sem volt túl sokat be a kórházban, mert hétvégén voltunk főleg bent. Csütörtökön szültem és pénteken még megnézett. Kedden jöttünk haza. Mondjuk nekem elég problémás terhességem volt, de nekem minden kérdésemre szívesen válaszolt. Volt amikor nem nagyon volt ideje, de amikor kevesen voltunk akkor elég beszédes kedvben volt. Az elején a párom is azt mondta hogy nem szimpatikus neki a flegmaság miatt, de utána megváltozott a véleménye, mikor sokat segített nekünk. Én is utána olvastam dolgoknak, de erre sosem reagált negatívan. És a szülésnél is meg voltunk vele elégedve. Sajnálom hogy neked nem jött be.



vicky79
 
 


Miette:
Sajnálom hogy nem volt jó tapasztalatod a Dokival.
Igen, flegmatikus típus, de ha az ember ennek tudatában van, meg hogy "mivel jár" ez a személyiség típus, akkor talán nem veszi olyan rossz néven a dolgokat...Engem is leoltott párszor:)
Én nem vettem észre hogy futószalagon mennének nála a dolgok, de persze az biztos hogy jobb a rendelés elejére menni, akkor még nincs úgy lefáradva, és jobban reagál a sok kérdésre:) és beszédesebb is:) De ez szerintem minden dokinál így van...Én meg inkább tőle kérdeztem, és nem olvastam, mert pl a neten nagyon sok hülyeséget is lehet olvasni, számomra megbízhatóbb volt a Doki...vagy Csilla:)))
/Azért én is inkább először Csillát hívtam ha lehetett, nem akartam a Doki agyára menni:)/

Nekem Párom is szerette a Dokit.

Amikor nekem volt a szülés (csüti), aznap ügyeletes volt, és másnap is bejött hozzám, 7végén elutazott, de azt mondta ha hétfőn is bent leszek még, akkor szóljak, mert bejön...Pedig aznap a Nyugatiba is van ugye...


Az elején, azt hiszem 9 hetes UH-n volt, hogy nézte a dolgokat a monitoron, de nem mondott semmit..Egy idő után megkérdeztem hogy mi van? baj van? stb...erre kérdezte miért lenne? Mondtam neki hogy hát mert nem mond semmit...erre azt mondta nem beszélgetni jöttünk:))) Erre én mondtam hogy pedig én sokat beszélek, ő meg hogy ez a páromnak rossz:))))
Hát igen, de én ezen nem akadtam ki, inkább nevettem rajta hogy milyen kis izé....
Páromnak itt lett még szimpatikusabb a Doki..


Kíváncsi lennék milyen az életben..Én is teljesen másmilyen vagyok a munkában...szerintem belőlem ki se nézte volna mit dolgoztam, amilyen parázós voltam a terhesség alatt...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Vicky! nagyon szép ez az idézet a vonalzódon!
Meg Barbus lapja is tök jó, meg akartam nézni, de nagyon lassú volt, meg mindig lefagyott, na majd legközelebb próbálkozom:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Miette: Akkor nem is mész vissza hozzá 6 hetes kontrollra sem?


Egyébként szerintem kedves dolog a Dokitól, amit másnál nem tapasztaltam, hogy vizsgálat után segít kiszállni a székből.
Ez egy nagyon apró dolog hogy tartja a kezét, de figyelmesség.
Nagy hassal már nehéz mozogni:)

Amikor másik dokinál voltam varratszedésen, (mert Szabó Doki el volt utazva) alig tudtam kiszállni a székből, úgy fájt a vágás, ráadásul a szék is még hülyébb volt mint a Nyugatiba. Eszembe is jutott hogy igazán segíthetne a Doki...

Egy 3. Doki akivel találkoztam a terhesség alatt, amikor 25 hetesen 1x bementünk a szülőszobára reggel, mert görcsöltem Az ügyeletes Doki még flegmább volt mint Szabó Doki.:) De amúgy nagyon alapos, kedves volt. Nekem nagyon szimpatikus volt!!
Amikor volt a szülés akkor is pont ő volt az ügyeletes a szülőszobán:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Köszi az oldal és az idézet dicséretet. Az oldalunk a freeweb miatt lassú, az extrát jobban szerettem de az fizetős lett. Egyébként azért is lassú, mert sok a kép az egyes mappákban, de ha egy képre rákattintasz, akkor lehet lapozni és úgy már nem olyan lassú. Le kellett volna kicsinyítenem a képeket, de erre nem nagyon van mostanában időm. Csak feldobálom őket. Meg a videókat is szeretném majd úgy megcsinálni, hogy le lehessen játszani őket, de eddig még csak a saját gépemen sikerült, amint feltöltöm nem működik.

miette: Ha esetleg mégis Szabó dokihoz mész 6 hetes vizsgálatra, akkor számíts rá, hogy a felesége május elejére van kiírva, gondolom utána nem fog rendelni egy ideig. De lehet hogy nem így van, csak én gondolom. Csillával konzultáld meg legfeljebb.



vicky79
 
 


Igen, nemsokára szülni fog...Szerintem fog dolgozni ugyan úgy, max 1-2 hét szabira megy...Még elvileg megyek én is májusba egy rákszűrésre, vagyis április közepe fele, az az most kéne mennem, de ráér:) Hát Doktor Úr lehet nem lesz olyan kipihent:) A férfiak nyűgösebbek ha nem tudnak aludni:) Jobb hogy nem most járok hozzá terhesgondozásra:)


Megnéztem Barbust megint:) Olyan nagy már! Ugyan olyan kis vékonyka lábai voltak amikor született, mint Gveninek:) olyan mintha nagy lett volna rájuk a bőrük:) Nagyon aranyos! Hány kiló most?
Gvenim nem viszi túlzásba az evést...lehet olyan lesz mint én...
Én sem eszem, csak ha már muszáj:) egyedül nagyon nem szeretek enni...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Doki bácsi biztos nem lesz valami kipihent. :D Tegnap volt Barbus 4,5 kiló. Már majdnem megdupláztuk a születési súlyunkat, mert 2480-nal született. Egész jól eszik, de sajnos már csak tápszer. 10 hétig volt saját+fagyasztott kapott tejünk, de mostanra már csak tápot kap. Azóta kicsit összekavarodott, elég sokat bukik vissza. Most váltunk majd tápszert (ha már elérhető lesz támogatással), remélem az megoldja a dolgait. Gveninek hívják a kislányodat? Nagyon szép név. Ez a becézett alakja valaminek, vagy így sikerült anyakönyveztetni?



vicky79
 
 


Doki bácsink már most is kicsit szórakozott. A hétvégére hazavitt ctg gépet elfelejtette hétfőre visszahozni. :lol:

Amúgy nekem nem mondta hogy nem dolgozna, csak annyit, hogy ha pont a feleségével egy időben indul be a szülésem, akkor számítsak arra, hogy ő nem hozzám fog rohanni. Ez érthető és igen kicsi az esélye, hogy egyszerre szüljünk, úgyhogy nem aggódom emiatt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Hihi:) ez aranyos:) azért milyen kényelmes egyeseknek:) házhoz megy a CTG:)

Jolyjoker, drukkolok hogy minden rendben legyen! kisfiú vagy kislány lesz?? Már biztos izgulsz:) Én nagyon élveztem a terhességem végét!! Olyan jó volt, várom a következő terhességet:)
Bár amilyen nyűgös ma a foga miatt a Törpim, néha úgy érzem Te jó ég, mi lesz ha több gyerekem lesz egyszerre:)))))


Vicky, köszi:) Gveni a beceneve. Gvendolin a rendes neve, utóneves könyvben találtuk, de előtte mi sem hallottuk máshol...De mint kiderült, a MÁV-ban az egyik szülésznő lánya is Gvendolin, és az elmult kb 1 évben 3 Gvendolin is született a MÁV-ban...Hm, nem is örültem neki:)
Doki bácsink azt mondta ennyi erővel lehetne Radiátor is a neve:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: A dokibácsink csak ne vicceljen a nevekkel, az ő fiai akarták Obi-van-nak elnevezni a pici fiút. :D De csak mert anyának nem tetszett a Bendegúz. Nem is tudom mi lesz a neve ezek után.

Egyébként minden nehézségem ellenére én is szerettem terhes lenni. Már én is alig várom a következőt, de még nem mostanában lesz ha lesz. A szülést mondjuk annyira nem várom, de végülis most is túl vagyok rajta és még élek. :)



vicky79
 
 


Bendegúz??? Doktor Úr ki akart szúrni a gyerekkel, mert nem lány lett:))) megértem hogy nagyon örült volna 1 kislánynak...
Hát enyhén szólva a hagyományos neveket szereti...
Persze, a Töhötöm se rossz név:)))))))))))


Egyébként láttam hogy Barbusnak van fülbevalója. Nem félsz tőle, hogy ki fogja tépni??? Gveni nagyon tépi a fülét, mindig ketté hajtja, cibálja...Még ilyen kis pötty fülbevalót sem merek neki berakatni, pedig szerettem volna, de ilyen lelógót végképp nem mernék...
Már oda is kell figyelnem rá. Tegnap este is az ölembe ült vacsinál, és majdnem lerántotta a tányéromat...És már iszik egyedül a cumisüvegből:) olyan kis drága:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: A fülbevalót azért rakattam be jó hamar, hogy ne piszkálja. Attól azért félek, hogy matatni fogja később, de remélem addigra már természetes lesz neki és talán nem fogja bántani. Egyébként ez még az én fülbevalóm volt és szerencsére én se bántottam. Azok, amiket mostanában lehet kapni elég szűkek, de a védőnő örült ennek a lazábbnak, mert ezt könnyebben bele lehetett tenni. Nekünk 5 hetesen szúrta a védőnő.



vicky79
 
 


Köszi a drukkokat.

Nagyon jól bírom a végét is, tisztára mintha csak a 2. trimeszterben lennék még mindig, bár a zuhanyozás, törülközés némi lihegéssel jár. :)

Amúgy kislányt várunk, első baba, és remélem nem utolsó.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Vicky: Nekünk szörnyű a védőnőnk, sose bíznám rá a baba fül lyukasztását! Akkor idegesített fel legjobban, amikor azt mondta válasszunk másik nevet a gyereknek, mert ezzel csak baja lesz, de legalább legyen egy 2. neve, ha nagyon csúfolnák pl iskolában! Pl legyen Gvendolin András!!!!!!!!!!! Mondtam neki hogy ott kezdődik, hogy Gvendolin lány név!!!!!!!!!!! ááááá, nagyon fel tud idegesíteni..

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Jolyjoker, majd várjuk a szülésről a beszámolót!:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nekünk szerencsére nagyon jó védőnőnk van. Én nagyon szeretem és nagyon sokat segít nekem. Mivel a nagyik 200 km-re vannak, ezért inkább őt hívom fel ha gondom van. Egyébként lőni is lehet a fülét, csak akkor kicsit nyomni fogja a füle mögött a fejecskéjét abban a 2 hétben amíg ki nem lehet cserélni egy kényelmesebbre. Ezért ajánlotta ezt nekünk csak későbbre. Hamar meggyógyul különben és nekünk nem piszkálja. Egyébként nálunk a névvel egy gond van, hogy december 4-én van a névnapja, utána karácsony és január 21-én pedig szülinap. De ezt is csak anyukám jegyezte meg.

jolyjoker: Nagyon drukkolunk neked. Én ha vissza gondolok, mintha ezer éve lett volna hogy még terhes voltam.



vicky79
 
 


Sziasztok lányok!

Pénteken megszületett a kislányom. Nagyon rövid és könnyű szülés volt, még a doki is meglepődött rajtam. :)
6.10-kor léptünk be a kapun, a vizsgálat + papírozás után 7-kor kaptam meg a szülőszobámat, 9.50-kor kint volt a pici.
Mondtam neki, hogy csakis őmiatta igyekeztünk ennyire, mert akkorra már kb. 3 napja talpon volt, 2 átügyelt éjszakája után akkor estünk be a szülőszobára, mikor lejárt volna az ügyelete. Szóval hívni se kellett, épp ott volt kéznél.

Minden nagyon szuper volt, beöntést is megúsztam, mert az elején ki kellett mennem pisilni, aztán más is lett belőle. Az EDA nagyon bejött, rá tudnék szokni. :)

Dokink annak ellenére, hogy szabad hétvégés volt, szombaton bejött megvizsgálni bennünket. Fura volt civilben látni. :)

Viszont a csecsemősök közül csak 1-2 volt elfogadható, a többit utáltuk.

A kórteremben pont a doki egyik kismamájának felszabadult ágyára kerültem, ill. az egyik szobatársam is a dokinál szült előző este. Jól összejöttünk. :)

Kedden hazajövés előtt még elcsíptük, hogy reggel a doki kisfia is megszületett, végül Álmos lett a neve, és nagyon jól vannak, válaszolta kérdésünkre a doki, boldogan, fülig érő vigyorral.

Most röviden ennyi rólunk. Ja, meg hogy eltűnt a pénztárcám, de ezt csak hazaérkezés után vettük észre, és hiába mentünk vissza a kórházba, nem lett meg. :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


jolyjoker: Gratulálunk nektek és majd ha nem gond szeretnénk képet is kapni a gyönyörűségedről.

És persze a kedvenc dokinknak is gratulálunk Álmos babához, reméljük hallgat majd a nevére és jó alvókája lesz.



vicky79
 
 


vicky, kérésed parancs :)

Kép [/img]

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


jolyjoker: Gratulálok, nagyon szép hajasbaba. Mi a neve (már ha nem titok)?



vicky79
 
 


Sziasztok lányok!

Jolyjoker, nagyon gratulálok!!!!! De szuper hogy ilyen jó szülésed volt!! Irigyellek ám, főként a normál szülésért!...Nagyon szép a kislányod, az én Gvenim is ilyen hajas baba volt!:) mostanra alig van babahaja, és a rendesből sincs még sok:)
És hány centi a babád, és hány kiló????
Nagyon sok boldogságot kívánok a picivel, és sok tejecskét!!!!


És természetesen gratula a Dokinak is!!!:)
Álmos, igen reméljük akkor már jó alvó is lesz:)
Nem tévedtem sokat a Töhötömmel:) Végülis a 7 vezérből az egyik lett:))) Bááár, akkor már inkább lett volna Bendegúz:)


Szegény Doki bácsi! Jókor jött Rád a szülés:)
Akkor a kismaminak aki Veled együtt volt a szobában, mond meg, hogy jöjjön ide ő is fórumozni:)

Jó sok szülése volt most a dokinak, még jó hogy "letudta" őket a saját babája előtt:)


Joly, nem tudod, megy el valamennyi szabira? Kéne hozzá mennem...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, és drukkoljatok, holnap lesz a húgom esküvője, remélem Gveni jól fogja viselni...Az eljegyzési ebédjüket lecsúsztam, akkor véreztem pont és bent feküdtem a kórházban...Doki csak másnap engedett haza..Azt mondta ha van eljegyzés, lesz esküvő is, úgy is az a fontos:) Nah, most itt az esküvő, remélem semmi nem jön közbe:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Hillsdeli, neked is köszi.

A kiscsajnak Emília lett a neve, Millinek szólítjuk. Minibaba, 2700 g és 50 cm volt születéskor, de nem bánom, mert könnyen kibújt, és majd idekint jól megnő.

Úgy tudom, a doki felesége nem akarta a Bendegúzt. Viszont a szobatársam, aki szintén a dokinál szült, neki Bendegúz lett a kisfia. Nem tudom, ő mennyire ér rá fórumozni, ez a 3. gyereke, kicsit jobban el lehet foglalva, mint én.
Milli egyébként mintababa, sokat hagy pihenni, eszik-alszik-fürdik, szinte nem is hallani a hangját. Egyelőre. :)

A doki lesz szabin egy hetet, de már nem emlékszem mikor. Csilla megmondja. Az biztos, hogy június első hetében dolgozik, akkor megyek a 6 hetesre.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Kép

jolyjoker: Még egyszer gratula Emíliához, szerintem szép név. Az egyik kolléganőm lányát is így hívják, ők Liázzák. És tényleg megnőnek ezek a babák idekint, Barbus 2480-nal született és már szerintem van 5 kiló. Holnap megyünk méretni.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Voltam a dokinál...Csilla babázott megint:)
Doki azt mondta Álmos nem annyira álmos:)

Aztán elmentünk a Cukros Doki nénihez is, megmutattuk neki Gvenit:) nagyon tetszett neki! Hm, mondta hogy ejnye-bejnye hogy nem mentem vissza terhelésre, pedig megígértem..
Egyik hétfő reggel csak elmegyek...


Gveni egyébként nagyon jól bírta az esküvőt! Éjjel fél 2-kor kezdett nyűgizni, akor vittük el aludni, előtte párszor ilyen negyed órákat aludt a babakocsiban, pedig egész nap ébren volt....Járt kézről.kézre, és élvezte a bulit:)


Jolyjoker! na, milyenek a napjaitok???

Gvenim holnap fél éves! Hihetetlen! Már nagyon ügyesen forgolódik oda-vissza, és mászik:) nagyon jó élmény látni ahogy fejlődik:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Jelentem jól tippeltem, Barbus tegnap 4950 gr volt a doki néninél.

Szegény doki bácsink, akkor mostanában nem lesz valami kipihent.

hillsdeli: Fogacskákkal hogy álltok? (cukros doki nénihez én sem mentem vissza)



vicky79
 
 


Fogacskákkal úgy állunk, hogy szerintem bármelyik nap kibújhat az első...már 2 hónapos kora óta ömlik a nyála, gyerekdoki nézte hogy meg van duzzadva az ínye, mindent a szájába vesz és rág...
Piros a popsija, és 5 hónapig szinte nem is kentem már, annyira nem volt piros...elvileg ez is a fogzás jele...

Ma volt itt a védőnő, 6 hós státuszt megcsinálta. Gveni 68cm (49 volt), és 6220gr (2690 volt). Azt mondta sokkal többet tud, mint kéne neki:) büszke voltam rá:)

Barbus hízik szépen! Gveni kis vékonyka...Csilla azt mondta éheztetem:) azt mondta neki félévesen még 9x evett az egyik fiú..
Huh, Gveni 4x, de van hogy csak 3x...Mivel éjjel alszik 2 hónapos kora óta...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Én sem nagyon kenem a popsiját, de akkor erre figyelni fogok. Nálunk még nincs fogacska, de rágás és nyáladzás megy.



vicky79
 
 


hillsdeli: Én sem nagyon kenem a popsiját, de akkor erre figyelni fogok. Nálunk még nincs fogacska, de rágás és nyáladzás megy.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon jókat írtatok Szabó doktorról, én éppen nőgyógyászt keresek, mert kisbabát várok.
Milyen telefonszámon tudnék bejelentkezni a magánrendelésére? Esetleg az asszisztense telefonszámát is elkérhetném? Illetve meg tudnátok mondani mikor és hol rendel rendel?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget
rebeka85
 
 


Szia Rebeka!

Először is gratulálok a babához!
Hány hetes?

Időpont miatt érdemes inkább az asszisztensét hívni, ő intéz mindent, a bejelentkezéseket is ő kezeli. Nagyon kedves és segítőkész. A dokit inkább "szakmai" kérdéssel érdemes hívni.
Szóval az asszisztens, Papp Csilla telefonja: 30-3964920
A doki tel. száma: 20-3193198

A rendelő a Nyugatinál van (pontos cím a honlapon), általában hétfő délelőtt és kedd délután szokott rendelni.

http://drszabogyorgy.hu/

Joli.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Szia Joli

Először is nagyon köszönöm a segítséget és a gratulációt.
Még csak 6 hetes terhes vagyok, csak gondoltam időben keresek orvost, nehogy valami baj legyen. Szerinted már érdemes menni hozzá, vagy várjak még egy picit? Bocsi a kérdésekért de elég tapasztalatlan vagyok ebben a témában még, ez lesz az első babánk a férjemmel.
Még egyszer köszönöm

Rebeka
rebeka85
 
 


Szia Rebeka!

Üdv itt köztünk, és nagyon gratulálok a babához!!
Lassan érdemes menned a Dokihoz, én olyan 7-8 hetesen mentem először...de Csilla úgy is úgy fog időpontot adni, hogy már jó legyen:)
Jó választás a Doktor Úr, és Csilla is nagyon kedves!
Ha így első körben kérdésed van a terhességgel kapcsolatban, mire vigyázz, stb.. nyugodtan tedd fel Csillának, míg nem találkozol a Dokival. Én is 1 pár alap dolgot kérdeztem tőle amikor időpontot egyeztettem vele, és nagyon kedves volt már akkor is!!

Nagyon jó babavárást kívánok, élvezd minden napját, mert csodálatos dolog!!:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ma 1 éve szörnyű napom volt....Akkor reggel kezdett ömleni a vér belőlem, és azt hittem elvesztettem a drága kicsi Gvenimet!
Emlékszem, reggel hívtam a Dokinkat, és kérdezte hogy csak pecsételő-e a vérzés, és mondtam hogy nem, ez rendesen folyik..Mondta hogy hát ő szólt előre, hogy sajnos ez benne van a pakliban a terhesség elején, hogy elmegy a baba, de nem feltétlen azt jelenti a vérzés, attól még élhet a baba...Annyira véreztem, hogy azt hittem csak nyugtat...De hála Istennek, túlélte a picikém, és most itt dumál a másik szobában:))))))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Én pont 6 hetesen voltam először a dokinál, bár csak sima rákszűrésre készültem. Mondta a doki, van itt egy baba is, maradhat? :)
Komolyra fordítva a szót, akkor még annyira pici volt, hogy csak szikzsákot láttunk az ultrahangon, ezért 1 héttel később vissza kellett mennem, hogy találjunk szívhangot és megbizonyosodjunk, hogy méhen belül van.
Szóval szerintem hívd a Csillát időpont miatt, 1-2 héten belül ha lát a doki, az pont jó lesz.

És szívesen várunk ide vissza, hogy mesélj, hogy alakul a babavárás, és mi újság a dokival. Majd megyek 6 hetes kontrollra, de utána jó darabig nem látom a dokit, hiányozni fog. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Jolyjoker, ez aranyos:) de ne aggódj, még a szülés után 3 hónappal kell menni rákszűrésre is, amikor minden vissza áll a "normál kerékvágásba"..Úgyh még fogod látni a Dokit mostanság:)))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sőt, én 2x voltam rákszűrésen...Novemberben született meg a Törpi, aztán nem mentem 6 hetes kontrollra, mert telefonon többször kellett beszélnem a Dokival, így tudta mi van velem, és aztán januárba voltam nála rákszűrésen, meg most májusba...Mondjuk azt már nem is tudom miért is kellett 2 rákszűrés...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Tényleg Joli, és hogy vagytok????? Babuci szopizik szépen? És milyen babácska??

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


joly: Én is pont ezt akartam írni, én valamikor június elején megyek vissza az ismételt szűrésre. Egyébként nekem is hiányozni fog, bár akarok íratni vele gyógyszert így azért fogok vele találkozni. Furcsa azért amikor egy doki annyira jó, hogy az ember várja hogy mehessen hozzá. Szerencsénk van vele szerintem. Na meg szép a szeme. :lol:



vicky79
 
 


Köszönjük szépen, nagyon jól vagyunk.
Milli példásan viselkedik, éjszaka általában 2x kel fel enni, aztán azonnal alszik tovább, sőt van hogy ki sem nyitja a szemét közben. Eddig két éjszaka volt kivétel, akkor viszont fél 2-től reggel 5-6-ig folyamatosan ébren volt. Nem sír, csak folyamatosan nyögdécsel, meg néha hangosakat sikongat és emellett nem lehet aludni, a 20-30 percenkénti ébredésekkel tarkított alvás pedig nem a legpihentetőbb.
Na de ennyi baj legyen, így legalább jobban tudjuk értékelni az "átaludt" éjszakákat.

Amúgy nagyon nyugodt és jó kedélyű baba, alig hallani a hangját. Nagyon ügyesen emelgeti és tartja a fejét, és sokat mosolyog álmában. Élvezi a fürdést, keze-lába folyamatosan kalimpál a vízben. Nő, mint a bolondgomba. 2700-al született, 2590-el hoztuk haza és most kb. 3100-nál tart. Tele is pakolja rendesen a pelusokat. Ügyesen és sokat szopizik, hál'isten van bőven mit. Annyira, hogy már intézzük az anyatejleadást.

Szóval nagyon büszkék vagyunk rá, csak dicsérni tudjuk a kicsi lányunkat, fülig szerelmesek vagyunk belé. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Milli baba nagyon ügyes. Jól összeszedte már magát.



vicky79
 
 


Joli: Örülök hogy ilyen jó Mili baba:) jaj, mi is pont így vagyunk, totál szerelmesek vagyunk Gvenibe:))) Hála Istennek én sem panaszkodhatok, jó baba:) Szuper hogy ennyi tejed van! Én 4 és fél hónapos koráig szoptattam, bár a végén már minimálisat kapott, és kaptam tejet ismerőstől akinek szintén nagyon sok volt, így 5 hónapos koráig kapott tejet.

Vicky: Te szoptatsz még?
Hihi, Doktor Úrnak biztos van valami személyes varázsa, amiért mindenki szeret járni hozzá:) Megszerettem én is:) Egyébként biztos benne van az is tudat alatt vagy nem tudom, hogy bármikor belépek a Nyugatiba a rendelőbe, és meglátom Csillát, Dokit, csak jó dolog jut eszembe, hisz életem egyik legnagyobb boldogságét várva jártam mindig oda:)

Én nemsokára fogok újra járni hozzá rendszeresen, mert hamar lesz nálunk a kistesó:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nem szoptatok, nekem Barbus kezdettől fogva nem akart rendesen szopizni. Fejtem neki és üvegből kapta, de a saját és a másoktól kapott tejecske 10 hetes koráig volt elég. Azóta tápot kap, meg már eszik egy kis gyümölcsöt is. Irigylem aki legalább 6 hónapos korig szoptat. Barbust nem tudtam a szülőszobán mellre tenni és szerintem ez okozta nála a zavart. Utána kapta üvegből a tápot amíg nem lett elég tejem (köszi érte a csecsemősöknek :evil: ) és utána már csak rászívott a cicimre vagy két korty erejéig és mindig kiköpte. Talán egy kezemen meg tudnám számolni mikor evett annyit ciciből hogy elég legyen neki. És azt még nem is írtam, hogy a bal mellemet sosem fogadta el, csak a jobbat. De majd a tesónál másképp csináljuk. Nekem azért kéne vagy 3 év korkülönbség a két gyerek között. Bár nem tudom utána meg mikor akar majd jönni a tesó, mert meddőségibe nem akarok vissza menni (de lehet hogy ezt már írtam).



vicky79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: