Új privát üzeneted érkezett!

Szia Picúrmanó!

Volt felkészítő, jó sokan voltunk, az egész ebédlő tele volt. Egy pszichológus tartotta, ha jól értettem a bemutatkozását, az elején elmondta, hogy mi ennek az egésznek a célja, mikor mi lesz a téma. Aztán pedig általánosságban a szülészetről beszélt, nagyjábból azokat a dolgokat említette, amiket itt már a lányok megírtak. Szerintem jövő héttől lesz igazán érdekes és ha ez a 6 alkalom lemegy, akkor újra kezdődik már a következő héten, tehát be lehet az első alkalmat is pótolni, ha úgy gondolod.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Az idén váratlanul estem be az Istvánba, mert a terhességem 11. hetében elkezdtem vérezni, a választott orvosom pedig egy másik városban, innen messze volt. Egy orvos ismerősöm az Istvánból, szólt gyorsan telefonon a dr. Horváth Attilának, hogy menne hozzá egy nagyon kedves ismerőse stb. stb.
Nos, a vizsgálat:
Megvizsgált, és amikor végzett, közölte velem, hogy "le lehet mászni!" mindeközben a műszer még a lábam közé volt fordítva. Föltápászkodtam, elfordítottam, lemásztam. "Hát asszonyom, maga vérzik". Igen, ezt eddig is tudtam, de inkább nem szóltam. Ultrahang: hüvelyi úton történt, és annyira de annyira durván csinálta, hogy iszonyúan fájt, pedig a vérzés ellenére egyáltalán nem görcsöltem. A monitoron még ott volt az előttem kijövő kismamának a nemsokára kibújni készülő babájának képe Megvizsgált, a diagnózis: "hát asszonyom, ennek már nem ver a szíve, vérzik is maga eléggé!" Mindezt olyan lekezelő és undok hangnemben tette, hogy legszívesebben kirúgtam volna alóla a széket, pedig nem vagyok egy agresszív, ideges típus. Empatikus volt a pasas.
Vissza a vizsgálóba. Kérdeztem tőle, hogy akkor most mit csináljak. Erre azt felelte: "Felőlem elindulhat a 150 km-re levő orvosához, és félúton elvérezhet, nem érdekel. De itt is maradhat, és befejezzük a terhességet. Ahogy akarja." Szerencsére lehívta az egyik kollegáját, dr. Bikkál Attilát, aki egyből a kezébe vette a dolgokat, és befektetett. Azt mondta, hogy ne sírjak, lesz még egy rakás gyerekem, ez sajnos így alakult. Õ nagyon aranyos volt
Az osztályon....
Kitöltettek velem a nővérkék egy csomó papírt, hogy miért nem vállalják a felelősséget stb. Köztük volt egy olyan is, amiben ez állt: "ön azért jelentkezett intézményünkben terhességmegszakításra, mert családi körülményei miatt nem tudja vállalni ezt a gyereket" Közöltem velük, hogy ezt én nem írom alá, mert én AKAROM a gyereket, erre az volt a válasz, hogy enélkül nem végzik el a műtétet. Mit tehettem, aláírtam. Az egyetlen normális fej az öreg betegtologató bácsi volt, és az anesztesek ))
Mindez este történt, tehát az éjszakát is bent kellett töltenem. A nővér az éjjel többször is bejött a kórterembe egy nagyműtétest ellenőrizgetni, és látta, hogy nem bírok aludni. Egész éjjel sírtam, éhes voltam, szomjas, és pisilni kellett. De nem kelhettem föl, nem ihattam, ágytálat sem kaptam. Egyszer szólt hozzám, és azt mondta: "mi van, bőgött?!" Szerinted kisanyám?!?!? Empátia szintén felsőfokon
Reggel elengedett az orvos, azt mondta, vetessem ki az infúziós csövet a kezemből és mehetek. Persze a csőnek a műtét után semmi feladata nem volt, mert folyadékpótlást sem kaptam. Akkorra már jól ki voltam száradva, megkértem a párom, szóljon a nővérnek, hogy jöjjön kivenni a csövet. Erre a csaj visszaüzent, hogy menjek ki én. Fogtam magam, és a fenekemnél véres hálóingben a férfi látogatók orra előtt végigslattyogtam a folyosón a nővérpulthoz. Ott kirángatta (nem túlzok!!!) a csövet a nővér, és kész. Mehettem haza. A pisilést is inkább még hazáig tartogattam (végülis akkor már vagy tizenakárhány órája nem voltam), mert amikor bementem a folyosón található wc-be, a következő fogadott: a wc ajtót nem lehetett még kilinccsel se becsukni, tele volt a kagyló mindennel, amit el lehet képzelni, és a kézmosófülkéhez, ahol a csap van, nem lehetett odaférni, mert a kakis és pisis ágytálakkal teli állvány oda volt betolva.
Röviden ennyi a történetem.
Azóta is Dr. Bikkál Attilához járok, nagyon kedves ember. Esetleg ha vki tud róla vmit, hogy milyen a szülés alatt, hogy viselkedik megköszönném.
Sziasztok!

Kép
mancs
 
 


Kedves Mancs!

Ez nagyon durván hangzik...
Nagyon sajnálom, hogy ilyen esetek előfordulhatnak...

A kisbabádhoz részvétem.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Sziasztok!

A lefagyasztott anyatejet hogy engedjem fel? Hagyni kell, hogy magától kiolvadjon vagy be lehet rakni mikrosütőbe?
Hol lehet olyan cumira szert tenni, amin nincs lyuk?

Mancs,
ebből a dokiból én sem sok jót nézek ki, szerencsére csak látásból ismerem. Bár legutóbb, amikor láttam a kórházban, egy betege babájának gügyögött nagy beleéléssel, csodálkoztam is, hogy jé, ilyet is tud?!
Együtt érzek veled, remélem, nemsokára az új pocaklakódról írsz nekünk!

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi!
Én úgy tudom, hogy anyatejet nem szabad mikrózni. Talán gőzfürdőben?????

Ines
ini
 
 


Gabi,

"4. 5. A lefejt anyatej tárolása

A lefejt anyatejet előzőleg fertőtlenített és lehűtött üvegedénybe vagy műanyag edénybe tegyük, egészséges újszülöttnél az anyatejfagyasztó zacskó is használható. A lefejt anyatejet rögtön tegyük hűtőszekrénybe. Plusz 4o Celsius hőmérsékleten 3 napig tárolható. A lefejt és lehűtött anyatejet - ha nem használjuk fel rögtön- helyezzük mínusz 18 fokos mélyhűtőbe, ahol koraszülött részére 3 hónapig, nem koraszülött részére 6 hónapig tárolható. A mélyhűtött anyatejet hűtőszekrényben lassan engedjük fel és vízfürdőben megmelegítve adjuk oda a kisbabának. Mikrohullámú sütőt a tej melegítéséhez ne használjunk."

Innen van: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohet4

KépKép
connie
 
 


Na, a vége lemaradt az előző hsz-nek.
Szóval: Pótolnod kell a tejcsit? Mi történt? Milyen cumira gondolsz, amin nincs lyuk?

KépKép
connie
 
 


Köszönöm az infót,
egyelőre nem kell pótolnom, csak arra az esetre akarunk felkészülni, ha én valamiért nem leszek kéznél, a férjem meg tudja etetni Líviát itthon. A mélyhűtőben van 2 liter lefejt anyatej, az két hét alatt sok vagy kevés?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én is lefelejtettem a végét:
azt tanácsolták nekem, hogy vegyek lyuk nélküli cumit és tűvel lyukasszam ki, mert a legkisebb lyukú cumiból is túl erősen jön a tej az ilyen pici babának. Állítólag drogériákban lehet kapni. Akitől hallottam az használt ilyet, igaz, nem mostanában volt. Még próbálkozom gyógyszertárakban is. Az Avent újszülötteknek való cumisüvegéről tudtok valamit?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, értem már a lyuknélküli cumit.Kép Állítólag az Avent 1-es (azt hiszem az az újszülött méret) is jó. De sajnos én nem tudok neked segíteni, mert se nem fejtem, se cumisüveget nem használunk, én viszem magammal mindenhova manót.KépOlyan helyre meg nem kell mennem szerencsére, ahova nem vihetem.KépIlyen Avent cumisüveg van a mellszívómhoz, de nem használtuk.

KépKép
connie
 
 


Én nem voltam még hosszabb eltávon a babával, egy darabig még szerintem nem is leszek, mert nekünk sajnos még elég körülményes a szopizás, legalábbis az eleje, mert Lívia sokszor 10 percig küszködik, mire rendesen bekapja a mellbimbót, de addig a mellemből már folyik a tej, ezért miközben az egyik kezemmel irányítom a kis fejét, a másikkal törölgetnem kell az arcát, és a combomra is kell raknom egy pelust, hogy ne a ruhám legyen tejes. Remélem, ahogy nagyobb lesz, belejön. Megmondom őszintén, sokszor a sírás határán vagyok, főleg az éjszakai etetésnél, mert ugye akkor fáradtabb vagyok, de amikor végre elkezd kajcsizni megnyugszom. Bár utána sem zökkenőmentes a dolog, mert a büfizésnél általában semmi nem történik, viszont utána mindig bukik, még akár egy órával evés után is és elég sokat. Ezért hiába alszik el békésen szopás után, állandóan szemmel kell tartani. És sokszor a nóziján is jön ki, ezért az orrszívó nélkül eleve egy tapodtat sem teszek sehová. Valamit biztos nem jól csinálok, de nem tudom, hogy mit.

Na, elég a panaszkodásból, megyünk fürdeni!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Sztem jól csinálod, az eleje sajnos ilyen. Mi is sokat vacakoltunk, mert Ákos össze-vissza rángatta a fejét, alig tudtam a szájába varázsolni a mellbimbót, az első két hétben általában nem is sikerült egyedül. Aztán még a szopis ambulanciára is vissza kellett menni, mert rágta a mellem, és nagyon fájt. Egy csomót bőgtem én is, mert fájt, is, ügyetlen is voltam, hosszasan szopizott és nagyon gyakran, fél napokat ültem a kanapén. Úgy éreztem, már örökre csak a szopiból fog állni az egész napom, de csak pár hét volt.Kép

Büfiztetés is lesz jobb, mert megtanul majd büfizni. Nekünk az elején az jött be, hogy a vállamra tettem, és előrehajoltam, majd vissza, ez általában kihozta a büfit. Meg felfele simogattam a bal oldalánál. Az is jó volt, ha a térdemre fektettem hasra, és simiztem a hátát, bár ez picit később, mikor már jobban tartotta a fejét. Meg lehet alkarra is fektetni hason, az is jó.

Először 4 hetes korában voltunk úgy el itthonról, hogy szoptatni kellett, az autóban oldottam meg, szopis párnát is vittük még magunkkal kb. 3 hónapos koráig mindenhova.Kép
De most már (4,5 hónaposak vagyunk), sitty-sutty, 5-10 perc alatt elintézzük bárhol a szopit.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
nem is tudod, mennyire megnyugtattál!
Köszi!

Sajnos autónk nincs, igaz van egy autóval rendelkező nagypapánk, akire mindig számíthatunk.

Ákosról küldesz egy képet?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Általában autó nélkül is meg lehet oldani a szopit, a szabadban pl. egy félreeső padon, a babakocsi is takarhat valamennyit, bár én csak akkor szoptatok nyilvánosan, ha apa is ott van. Bevásárlóközpontokban sok helyen van baba-mama szoba, étteremben, kávézóban is vannak sötét sarkok stb. De ezeket úgyis majd kitapasztalod.Kép

A profilomban benne van a honlapom címe, ott van egy csomó fotó. De azért teszek fel :

Ilyenek voltunk:
Kép

Ilyenek lettünk:

KépKép
connie
 
 


Szóval ilyenek:
Kép

Olyan hamar nőnek, fejlődnek ám, hogy az valami hihetetlen. Kicsit sajnálom, hogy a szopis problémák meg a sok újdonság miatt nem tudtam annyira kiélvezni az együtt töltött időt, amíg picike volt, na de majd a következőnél.Kép

Na, most meg már én megyek fürdetni.Kép

KépKép
connie
 
 


Ja, persze, de hülye vagyok! Voltam is már a honlapodon! Megnézem újra, nagyon imádok babafotókat nézegetni. Az egy dolog hogy hamar nőnek, de hogy hogy meg tudnak változni pár hét alatt!! Erről a két képről is nehezen mondanám meg, hogy ugyanaz az emberke van rajta. Nagyon szép!!!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ha nem baj én is teszek fel két képet,hogy mekkorát változott Domi fiam 9 hónap alatt.KépHihetetlen milyen gyorsan fejlődnek!Üdv.Dia

Kép
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia,
Nagyon aranyos ez a fiú. Ill. ilyen komoly férfiemberre már nem is illik ezt mondani.Kép

A második képen egy matracon játszik, jól látom?
Mi most azon szenvedünk, hogy szőnyeget kell cserélnünk a nappaliban (a lánykori gyapjúszőnyegem van ott, ami nagyon kényes és nagyon szöszöl), és a gyerekszobába is kellene valami, és nincs ötletünk, milyen bababiztos cuccot vegyünk. Bocsi az offért!

KépKép
connie
 
 


Szia Connie!Kép
Igen jól látod matracon van Domi,ez tegnap egy netes talin készült.
Itthon a nappaliban úgy játszik,hogy a szőnyegre játszó szőnyeget terítettem./Most az Interspárban lehetett kapni 2200ft-ért/Sok színben van és lehet használni mindkét oldalát.A hálóban pedig "azt hiszem habszivacs"van letéve neki.Ez is szines és úgy kell összerakni mint egy pazlt-t.Biztos tudod mire gondolok!KépEz egyrészt jó puha az üléshez/eséshetKép/,másrész kemény a mászáshoz.Remélem tudtam segíteni!KépDia
Íme a játszószőnyeg!Kép
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia,
Igen, körvonalazódik, köszi.Kép Azt hiszem mégsem lesz szőnyeg csere, legalábbis egy darabig, hanem majd inkább leterítjük játszószőnyeggel, meg egy használaton kívüli ágytakaróval.

KépKép
connie
 
 


Connie!
Igen,szerintem is csak e miatt nem kell egyből szőnyeget cserélni.KépÚgy se sokáig másznak a szőnyegen mert ugye aztán jön a járás és róhatjuk velük a köröket.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Kedves Mamacka!

Hát igen, tényleg szörnyű volt, bár azt jó tudni, hogy azért a többség nem ilyen Kép
Azóta már eltelt pár hónap és újra reményekkel vagyunk teli: 11 hetes vagyok!!!
Veled mizújs? Babázol?

Kép
mancs
 
 


Kedves Mancs!

Nagyon drukkolok neked! Kívánom, hogy minden rendben legyen, s csupa jó emberekkel fussatok össze, amíg meg nem ölelhetitek egymást a picivel!

üdv
banya
banya
 
 


Kedves Banya!

Köszönjük szépen! Kép

Üdv
Mancs

Kép
mancs
 
 


Mancs Kép
Előszöris szívből gratulálok a terhességedhez !
Remélem a picivel minden rendben lesz most már!

Mivel nekem is Isvános a dokim, így olvasgatni szoktam a hozzászólásokat.
A Te írásod viszont arra ösztökélt, hogy én is megosszak veletek egy történetet.
Egy csütörtök délutáni nap (kb. 6 óra magasságában) bementem a kórházban, ugyanis gyanítható volt, hogy az első lombikom méhenkívüli terhességet eredényezett.
Már a beérkezés után, az ambulancián lévő asszisztens minősíthetetlen hangban közölte velem, miért oda mentem, amikor még a szakrendelőkben rendelési idő van. Hiába próbáltam magyarázni, mert ott nincs hüvelyi Uh és nagy baj van.
Nagy kegyesen előjött az ügyeletes doki, Dr.Bino ő pedig szintem minősíthetetlen hangnemben közölte velem, amikor megtudta miért mentem, hogy ő most úgy sem fogja látni, ha méhen kívül, vagy belül van a magzat. Jó sokáig, időnként szörnyű durván vizsgált és hiába mondtam, hogy melyik oldalon fájt, ő a másik oldalt nézte.
Nagyon lekezelő és arrongáns egy doki !
Éjszakára bent tartottak megfigyelésre, úgy görcsöltem, hogy a falat kapartam. Másnap úgy engedtek haza, hogy elvetéltem, de azért menjek még be egy újabb HCG ellenőrzésre.
Sajnos a baba nem ment el, a hétfői napon újra bent kellett maradnom.
Ekkor ismertem meg egy nagyon empatikus orvost, Dr.Gajdos Editet. Figyelt rám, megértő volt és olyan emberséges, hogy elbőgtem magam. Komolyan !
A saját dokim nem viselkedett velem ilyen normálisan !
1 hétig ment a huza vona, aztán nagy kegyesen laparral eltávolították az embriot, de ekkor már hasűri vérzésem és vérömleny is keletkezett.
Én úgy érzem nem sikerült valami jól a műtét, mert nagyon sokáig voltak problémáim, ami normál esetben nem így alakult volna.
Volt még egy orvos, Dr.Horváth Tamás, aki azon értetlenkedett, hogy lehet nekem méhenkívülim, ha egyszer lombik volt. Merthogy egyenesen következik ebből, hogy a petevezető elzáródott és ott nem lehet embrio. Hmm, olyan cinikus volt, mintha nem tudná, hogy lombikra úgy is kerülhet sor, ha a férjnél van a gond, vagy már végigjárta az ember az inszeminációkat. Õt is kifejezetten ellenszenvesnek találtam.
2 dokit tudok még felsorolni akik szimpatikusak voltak, az egyikőjük vizitnél volt nagyon kedves, Dr.Mészáros
és aki a varrataimat szedte - Dr.Kosztin
na és a Pálfalvi dr. aki minden kérdésemre válaszolt- ő sokat viztielt.

Most ott tartok, hogy el kéne döntenem, maradjak, vagy sem, illetve ha maradok kit válasszak dokimnak. A mostanit nem akarom már...
bár 12 éve ő a dokim.

Mégvalami. Egyik szobatársamnál, akinek a babája 20 hetesen elhalt, megindították a szülést. De úgy, hogy hagyták a kórteremben vajúdni, rá sem nézett senki.
Mellettünk 3 abortuszra váró lány... Én segítettem a lánynak, masszíroztam a derekát, bíztattam.
Az ügyeletes doki arra ért oda, hogy kicsusszant belőle a baba, a saját dokiját csak ezek után értesítették, aki műszeresen fejezte be a terhességet. Szörnyű volt, sokkoló.
Vajon miért nem vitték fel a szülőszobára ? Nem hiszem, hogy bárkinek is végig kellett volna hallgatni szegény nő szenvedését Kép

Ne haragudjatok, de ez úgy kikivánkozott belőlem.

mniki
 
 


Niki!

Szívesen megírnám a véleményemet a történeteddel kapcsolatosan, de inkább priviben: gyarmatik@freemail.hu. Magamról röviden annyit: két fiút szültem az Istvánban, az elsőt H.Tamásnál, a másodikat G.Editnél.
dolhi
 
 


Szia Niki!
Sajnálom,hogy ilyen szörnyűség történt veled!Kép
Az én dokim/Bínó/nekem is volt ilyen tapasztalatom vele,de idővel megszoktam.Sőt ma már meg is mondom neki a véleményem!!
Viszont én Gajdos-t csak látásból ismerem és egyszer megvizsgált,de ugyan úgy gondolok rá mint te.Egy végtelenül aranyos,segítőkész,emberséges!!
Minden jót kivánok neked!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Niki!

Sajnálom ezt az egész szörnyűséget, ami Veled történt... Hogy vagy azóta? Jobb már vmivel?
Én azt javaslom, hogy a doki választásánál, iil. hogy menj vagy maradj, csak és kizárólag a Te és a majdani babád egészségét és érdekét vedd figyelembe! Ne foglalkozz azzal, hogy már vkihez régóta jársz. Õ is megérti, ez van. mindannyian fizetünk azért (nem keveset), hogy kicsit másképp bánjanak velünk, ill. hogy némileg biztonságban érezhessük magunkat, tehát ezért nyújtani is kellene vmit! Ha nem fizetnénk, nem lenne választott orvosunk, akkor sem lenne ez a bánásmód elfogadható!!!
Az én orvosomat, Dr. Bikkál Attilát nagyon ajánlom Neked, mert egy tündéri kedves ember Kép
És még vmi: egyáltalán nem baj, hogy ezt leírtad, sőt! Reméljük, némi megkönnyebbülést hoz számodra Kép És szurkolok, hogy neked is összejöjjön Kép Kép

Üdv
Mancs

Egyébként tök jól vagyok, tegnap voltam védőnőnél, nagyon kedves, aranyos nő. Azt mondta, hogy legközelebb már hallhatom a babuci szívverését is Kép
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én olyan furin érzem magam... Borzasztóan örülök a babának, de még vannak olyan pillanataim, amikor kicsit nehezebben képzelem el magam anyaként Kép Nem, nem arról van szó hogy nem örülök, vagy nem szeretném, csak olyan furcsa érzés... Pedig olyan rég erre vágyom! Normális ez?

Kép
mancs
 
 


Sziasztok, megint én Kép

Az Istvánban lévő szülésfelkészítőről szeretnék kérdezni... A védőnőm azt mondta, hogy már most, 11 hetesen elkezdhetnék járni, mert tematikusan épülnek egymásra az órák. Igaz ez? Mikor kezdjem szerintetek?
Miket kell vinni? Férjek is jöhetnek? Kb. hány "előadásból" áll egy teljes tanfolyam?

Köszi mindenkinek Kép
Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

A felkészítő 6 alkalomból áll, és ahogy letelik a 6 alkalom, újra indul. Szerintem ráérsz még vele, most semmiképp nem ajánlom (én most járok, de már a 32. héten vagyok), a nyári szünetben nem volt, ez az első és nagyon sokan vagyunk, az Apukák le sem tudnak ülni. Semmit nem kell vinni, legfeljebb, ha jegyzetelsz, akkor papírt meg tollat.
Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mancs és Dia Kép
Köszönöm a kedves szavakat.
Most már jól vagyok, bár műtét óta fáj a jobb oldali petefészeknél lévő vágásom, itt voltam becsövezve Kép Gyakran szúr, stb., orvosom szerint majd elmúlik, bár a műtét óta már 5 hónap eltelt Kép
Most készülünk a második lombikra, október elején lesz a beültetés - ha minden jól megy Kép
és nagyon bizakodóak vagyunk.

Dolhi : írtam neked a freemail-re, várom majd a leveledet Kép

Mindenkinek gratulálok, szép gyereketek, babátok van !! Kép

mniki
 
 


Szia Mniki!
Hajrá,hajrá lombik!KépMost biztos sikerülni fog!Én inszemes vagyok,a második sikerült.Ti hová jártok?Mi a Dévai klinikára jártunk.sok sikert!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Mancs,
Szerintem normális.Kép Én egyáltalán nem tudtam elképzelni, milyen lesz anyukának lenni, ill. amennyire sikerült, az meg sem közelítette a valóságot.KépFőleg, hogy én mindig tök béna voltam a kisbabákkal, fogalmam sem volt, mit lehet kezdeni velük. De egyrészt ott ez a 9 hónap, ami alatt lehet készülgetni, és aztán szülés után pár héttel, mikor már a kezdeti ügyetlenkedéseken túl van az ember, sztem nagyon buli.Kép

KépKép
connie
 
 


Kedves Mancs!

Gratulálok az új jövevényhez!
Mi a nyolcadik hét közepén járunk és holnap megyek elösször orvoshoz.... egy kicsit be vagyok tojva azok után amiket itt olvastam... biztos kikapok amiatt is, hogy miért csak most megyünk, de mire eldöntöttem, hogy az Istvánba megyek, indultunk a nászútra (remekül végig izgultam az egészet, hogy mi lehet a babával...)

Remélem, hogy nem kell csalódnom...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kedves Mancs!

...írtam neked de nem találom... Kép
Megpróbálom még egyszer...
Gratulálok az új jövevényhez!
Mi most a nyolcadik héten járunk, holnap megyek orvoshoz... egy kicsit izgulok a fenti történeteket olvasván.... Kép Remélem nem kapok ki, hogy csak most megyek elösször, de a nászút miatt csúszott a dolog.

Mostanában majd többet járok felétek tapasztalatokat gyűjteni Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...aha most már látom... sebaj duplán szép az élet Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Dia : mi a Kaáliba járunk Kép Gratulálok az inszemes babóhoz Kép !

mniki
 
 


Niki!
Köszi.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok,
én most járok itt először és szeretném megkérdezni mi a véleményetek a szülésznő felkérésről.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Sajtine!
Nekem volt anno fogadva,de ha nem lett volna az se lett volna gond.Nem sokat foglalkozott velem mert pont műszakban volt.Ezt ugye nem lehet előre tudni.KépA másodiknál nem biztos,hogy fogadok,mert mind aranyos,segítőkész amikor itt az idő.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Dia,
én nagyon tanácstalan vagyok emiatt, mert ha pl. éjszakai műszak után kell visszajönnie akkor az nem jó se Neki, se nekem.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Dia,
esetleg a Hetényi doktorról hallottál valamit?

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Sajtine!
Ne izgasd azon magad,hogyha vissza kell hívnod a fogadott szülésznőd éjszakai műszak után!KépElvégre azért fizeted/fogadod meg/,hogy szó nélkül vissza menjen.Nekem azért volt szar mert megfogadtam és mégse volt velem a műszakja miatt.KépPersze én előtte nem is gondoltam arra,hogy ilyenkor mi van,nem kérdeztem rá előre.KépDe az is lehet,hogy más szülésznő ilyenkor cserél csak az enyém nem volt olyan drága.KépMindenesetre ha úgy döntesz fogadsz szülésznőt erre kérdezz rá!KépA dokival kapcsolatban nem tudok segíteni,nem ismerem.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia,
Az enyémnek is műszakja volt, de azért foglalkozott velem. Bár nem volt ott végig - kellett volna? Nekem eszembe se jutott, férjem velem volt, nem hiányzott, hogy még egy valaki bent legyen folyamatosan.

Alaposan leteszteltem az ötletet, hogy leterítsem a gyapjúszőnyeget - amit múltkor beszéltünk - és beváltKép:
Kép

(Szintén netes tali.)

Hajni

KépKép
connie
 
 


Jó kis csapat!... ;)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Hajni!
Na látod,nem kell azonnal szőnyeget cserélni!KépKlassz lehetet a ti talitok is,jó sok gyerkőc van.KépNekünk az első áprilisban volt és ugyan így voltak egymáson a gyerkőcök.Most már nehezebb dolgunk van összeterelni őket mert ugye már kúsznak,másznak,járnak.Te hová írsz?Én a friss kismamákba.Kép

szülésznő:Na jó,én se hiányoltam akkor,velem is ott volt a párom.KépDe utána rossz volt,hogy még csak meg se nézett a szobában stb.....Emberileg volt vele gondom/nem a munkájával/.De sajnos ez épp elég ahoz,hogy keserű szájízzel gondoljak rá.KépÉs még lóvét is kapott!Kép
Üdv.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok,

a bébinek mit kell bevinni a kórházba? Tényleg saját ruhában kell lenniük?

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine!
Én anno vittem,rucikat/bady+rugi db/nap/,kissapi,kesztyű/nem volt rá szükség/,takaró,hálózsák,kifogó,pólya/elvileg adnak ha jut/,3db tetrapelus,pelenka/de adnak napi 5db-ot/,és popsitörlő.Azt hiszem ennyit vittem.KépElvileg adnak rucit,de szerintem jobb ha a sajátjába van nem részletezem miért.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia,
Én a 2005 tavaszi babákhoz írok. Mi most kerestünk termet a talikhoz, még mielőtt szétszedik valamelyikünk lakását.Kép

Ja, értem már a szülésznőt. Az enyém lejött megnézni hogy vagyunk, és én szülés alatt sem éreztem magam elhanyagolva, mert odafigyelt attól, hogy nem volt hosszú időkig bent. Pont annyit, amennyit kellett. Olyanokra is figyelt pl. hogy ne ragadjak az alternatívban a priccsen a kitolásra.Kép Meg a párom is mindig hozzá szaladgált, ha kellett valami.

Sajtine,
hát azokat a rucikat jobb hanyagolni, amiket ott adnak.KépÉn ugyanazokat vittem, amiket Dia.

KépKép
connie
 
 


Dia, Connie
köszönöm a hozzászólásokat Kép
Még nem fogytam ki a kérdésekből...
Éjszakára is otthagyják a bébiket velünk?

Kép

Kép
sajtine
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: