Új privát üzeneted érkezett!

Szia Swenson!

Nálam is volt olyan, hogy 6 hétig nem voltam.., de a Te védőnőd megértőbb! Vagy a dokitól mit kapsz??? :-))) Hú, az a doki (Svéd)..., írjam vagy ne írjam?! Amikor ő vizetelt a kórházban.., majdnem mindig, na szóval: élvezte, hogy egy kis hatalom került a kezébe... Akkor úgy voltam, hogy beírok abba a panasz- vagy véleménykönyve, ami ott van! Aztán úgy voltam vele, minek.., úgyse lesz semmi foganatja...
Pelusokból a legkisebb kiszerelést vedd, általában 38db, aztán amelyik beválik majd abból vehetsz 80 db-osat! Azért az Intersparban vettük, mert máshol nemigen van vagy pl. itt a sarki Plus-ban van, de nincs méret, nem volt 3-6 kg-ig.
Vannak babacuccok az Interspar-ban, de a ruhák drágák.
Sima matracunk van! Kókuszmatrac van a Centrummal szemközti volt Sport boltban, itt tuti. Aztán szerintem van a Ficánkákban is! Ja, meg volt ott a Fősulival szemközt a tízemeleteseknél van egy használt babacuccos bolt.., pontosabban az Aranytollal szemközt, ott vannak új cuccok is! Pelenkát én először 20-at vettem ( na, ilyen fajtát ne vegyél.., nem tudom, milyen, de mindjárt írom, hogy milyet vegyél), aztán mivel elég sűrűn cserélem és untam már az állandó mosógép bekapcsolást, ezért vettem még 20-at. Ha nem sajnálnám rá a pénzt vennék még, de inkább mosom ezt a 40 db-ot. Nem is tudom már mennyibe kerül, de talán 250 ft darabja... Milyet vegyél: cseh pelenka, ezt a Brumi-Maci forgalmazza, ilyet kapsz az előbb írt használtasban és szokott lenni a Ficánkában is..., de van a másik fajta, ami elég gyöszölös, ezért csak a csehet vedd!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Túléltem a tanácsadást. Röpke két és fél órát ültem ott azért a két percért, amit a doki foglalkozott velem. Nem szólt a hat hétért, de most 3 hétre rendelt vissza.KépViszotn a kilóimra kedvesen megjegyezte, hogy sok lesz ez. Hááát sajna én is félek ettől, pedig hidd el, hogy nem zabálok, mozgok rendszeresen, figyelek magamra. Te mennyit híztál az utolsó két hónapban, ha még emlékszel rá? Állítólag most jön a java ilyen rövid idő alatt.Kép

Hálás köszönet a pelus infókért!!!!! Most már lassan összeáll a babakelengyénk, vagy leaglábbis tudom, hogy mit meg hol akarok venni, hála neked!Kép Még az én kórházi cuccaim vannak hátra.

Húúúúú most nem is tudok már mit kérdezni tőled, úgyhogy légyszi majd írj magatokról, hogy vagytok, hogyan telnek a napok, kezdenek-e már külön válni a nappalok, meg az éjszakák, meg ilyenek...

Szép napot nektek!!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia K!

Nemrég jöttem haza a dokimtól és olyan boldog vagyok, hogy megosztom veled is! UH-on is megnéztük a babámat, s minden rendben vele!!!! A doki "megdícsérte", hogy szép nagy baba, teljesen megfelelnek a méretei a korának. Ő is megerősítette kisfiú voltát -eddig csak a 3D-n mondták- tökéletes a szívhangja, a keringése, sőt már olyan ügyi, hogy be is fordult! Szerencsére a méhszájam is zárt, úgyhogy nem kell korai érkezéstől tartanunk!!!! Hazafelé sétáltam egy nagyot a Tisza-parttól, olyan csodás az idő is, remélem ti is levegőztetek egy nagyot!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 

 
 

Szia Swenson!!!

DE jó!!! Örülök, hogy minden rendben a fiaddal és veled!!!!!

Nem volt időm írni!
Azt nem tudom, mennyit híztam a végén, de tényleg akkor jön a java! Nekem plusz 20kg volt, de kb 2 héttel a szülés után már mínusz 23kg volt.., pedig még van alul egy kis hasam!:-(
Ha nincs előlgombolós hálóinged, én azokat ott az Eötvös téri fehérneműsnél vettem, ezerpárszáz forint és szerintem tök jó! Tiszta pamut egy színű, van több szín: sárga, kék...
Milyen kánikula lett!
Sétálgass és pihenj sokat!!!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Nincs semmi baj, ha ritkán jössz, az a lényeg, hogy jól vagytok!!! Tényleg remek az idő, csak szombattól állítólag megint elromlik.Kép Köszi a hálóing tippet, az még nincs, de én is ott akartam megvenni.Kép Vettem már ott pamut melltartót is és az is bevált! Máris mínusz 23?! Na az nem semmi, gratula!!!!!!!Kép

Hétfőtől főleg salátázom, meg zsírszegény joghurtot eszem, muszáj figyelnem mert sajnos hízékony alkat vagyok, és tegnap a tükörben már a csípőmön is láttam párnácskákat.Kép De ez nem is hiúsági kérdés most nálam, hanem azt mondják az ember szervezetének sem jó a sok plusz kiló, meg állítólag a szülés is nehezebb, mert ugye hamarabb kifárad az ember. Na azért nem koplalok, de próbálok figyelni.

Veletek minden rendben? Rég újítottál fényképet a kedvenc ikreimről!KépKépKép Írj azért magatokról is, ha van egy kis időd!

S persze pihenj ha tudsz!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!
Majd írok ám, csak most sincs időm! Este megpróbálok! Kép

Krisztina
k78
 
 


Szia Swenson!
Nézd meg ezt:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2326&p=7207945
Majd egyszer már tényleg írok!!!Kép

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

El vagyok olvadva!!!!! Gyönyörűek, édesek, drágák!!!! KépKépKép Én is én is akarok már babázni!!!!!!!! Na persze azért mondom a picúrkámnak, hogy még legalább hét hetet bírjon ki odabenn, ma vagyunk ugyanis 31 hetesek és 1 naposak.Kép Tényleg azért írhatnál magatokról, bár a képekből ítélve jól vagytok!!!! Mostanában sajna én sem érek rá, mert vizsgára készülök, de azért mindig bekukkantok, hátha jelentkezel! Sétűljatok sokat ebben a szép időben és írj ha tudsz!!!!Kép

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swenson!

Már nincs sok neked se, hogy babázhass!!! Úgy el fog repülni ez a pár hét! Hogy viseled a terhességet??? Hasad mekkora? Csíkjaid vannak már? Vizesedés? Látod, Te is írhatnál!!!Kép Mit tanulsz?
Mi jól vagyunk! Egyre többet vannak fent a csajok! Nézelődnek, mosolyognak, gügyörésznek, sírnak, üvőltenek.... Kép)
Minden délután megyünk sétalni! Na, persze KInga elkezdett sírni.., megyek!
További boldog Botond-várást! Kép

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Na azért ennél többre számítottam...de persze a gyerkők az elsők!Kép

A terhességet még mindig remekül viselem -most gyorsan le is kopogom ezt- bár azért már egyre inkább elfáradok. Botond egész nap mocorog szinte megállás nélkül de ez még mindig olyan jó érzés, és csak ritkán fájdalmas. Vagy inkább jobban megérzem, a fájdalom azért erős kifejezés.Kép A hasam egyre inkább óriási, olyan igazi "fiús", előreálló pocak. Mint egy tíz kilós, hosszúkás dinnye.Kép Csíkjaim sajnos az állandó kenegetés mellett megjelentek a mellemen, a hasam eddig még megúszta, az inkább mostanában állandóan viszket. Vizesedés nyomait még hála istennek nem fedeztem fel, mondjuk most hogy tanulok szinte az egész napot az erkélyen töltöm a hintaszékben, a lábam meg felpolcolom. Egyébként a szakvizsgámra készülök, ez az utolsó vizsgám de hihetetlen milyen fizikai szenvedést állok ki a könyvek fölött.Kép

Ma egyébként megvettem a kórházi felszerelésem, már csak a betét van hátra. Ja és sajna vennem kellett egy blúzt is, ugyanis el sem tudtam volna menni vizsgázni, pedig erre nem akartam költeni. A legnagyobb szerencse, hogy aludni még mindig jól tudok, bár éjszaka többször ki kell mennem, de ezt már hónapok óta csinálom, úgyhogy mondhatni megszoktam.Kép Ami inkább megijeszt, hogy jobban nyilallgat a hüvelyemnél, illetve alul a pocim, de ez csak ritkán, gondolom amikor a baba ott nyom valamit és szerencsére gyorsan elmúlik. 24-én megyünk egyébként a férjemmel az apás szülés felkészítőre. De előbb 12-én vizsga, úgyhogy szoríts értem.KépJaaa, elfelejtettem mondani, hogy a férjem üzeni, hogy édesek a lánykáitok!Kép

nagyon örülök, hogy minden rendben veletek, élvezzétek a jó időt és egymást! S ha tudsz, frissítsd a képeket és írj!Kép

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swenson!
Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem!
Szorítok mára!!!!!!!!!!!!!! (...de úgyis sikerülni fog! Kép )
Köszönjük a férjednek! Kép
Pontosan mikorra vagy kiírva? A hasadat kenjed sokszor! Az nem baj, ha viszket. Azt szokták mondani, hogy nagy haja lesz a babának azért viszket..... ( ezt még terhesség alatt hallottam, nálunk bevált! Kép )
A lányok csütörtökön megkapták a 2 hónapos oltást! Csak picit sírtak.., de aztán délutánra nagyon nyűgösek lettek.., nem tudtam velük mit kezdeni.., felvettem őket egyszerre, lefeküdtünk...stb., nagyon nehezen nyugodtak le4 Aztán hőt mértem, hőemelkedésük volt, kaptak kúpot! Pedig ennél még elvileg nem lázasodnak be!
Szépen nőnek! egyre kevesebbet alaszanak napközben, de hajnalban még mindig kelnek.., bár ez valahol érthető, mert 6 körül fürdenek és kb 7-kor esznek utóljára, nem csoda,hogy nem bírják ki reggelig. /-szor esznek egy nap..., délutánra mindig összecsúsznak, lehet, hogy a délutáni séta miatt, egyszerre éheznek meg mire hazaérünk!
Ja, találtam egy pelust, ami eddig tök jó! Fixies.
Sok sikert a vizsgához! Írjál!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Hogyan is haragudhatnék egy kétgyermekes anyukára, hogy a babáival foglalkozik és nem itt ül a gép előtt?!Kép

Szerencsésen levizsgáztam, s ezzel örökre vége a tanulásnak!!!!!!!!Hihetetlen megkönnyebbülés ez nekem!KépKépKépPesten vizsgáztam és mit ne mondjak ez a vonatozás eléggé elfárasztott. Alig tudok még most is ülni a fenekemen, annyira fáj a farcsontom, meg tegnap már ott lenn mindenem le akart szakadni. De szerencsére ez mára elmúlt, és most már megígértem Bocikámnak -így hívjuk Botondot- hogy mostantól csak pihizni fogunk jó nagyokat. Egyébként a könyvek szerint ilyenkorra már kevesebbet kéne mozognia, nos az én pocaklakómat egész nap érzem szinte! Remélem majd a kinnti világban kipiheni magát.Kép Egyébként ma kezdjük a 33. hetet és július 1-re vagyok kiírva, bár az UH-ok eddig egy héttel korábbra jósolják a nagy napot, na majd kiderül. Egyébként a hasam kenem folyamatosan, meg a cicim is, bár ott ez nem jött be. Tegnap voltam Pesten egy bababoltban, sikerült nagyon jó áron vennem cseh pelust, meg cseh kifogókat, pici zoknikat, sapikat. Hát a zoknikon el vagyok ájulva, hogy azok milyen pindurkák, Annyira édesek.Kép Most már megvan minden, még lepedőt kell venni a picúrnak, meg ágyat, de ezt már a jövő héten elintézzük. A kisszobát is át kell rendezni, mert már fogy az idő.Kép Ja és már megvettemn a kórházi cuccaimat is. Úgyhogy már nagy baj nem érhet.Kép Két hét múlva meg megyünk az apásszülés felkészítőre. Ma meg muszáj lesz elmennem nézni magamnak valamilyen nadrágot, mert amit eddig hordtam tegnap már a vonaton ki kellett gombolnom, mert szorított. Pedig azt hittem már megúszom ilyen befektetés nélkül. Bár lehet, hogy inkább nyári ruhát veszek, olyat amit szülés után is fel tudok venni. Azt hittem van két olyan nyári ruhám, ami jó lesz, de ebből az egyik kiesett. Akkora vagyok benne, mint egy elefánt, meg az derékban szűkített és feszül a pocimon.Kép A mási szerencsére hordható.

Puszilom a lányaidat, meg téged is!!!! van tejed rendesen, tudsz szopiztatni? Képzeld valamelyik nap arra ébredtem, hogy tejfoltos a hálóingem, meg most már napközben is folyik egy-két csepp. Szerinted ezzel kell valamit csinálni? Mármint, hogy kinyomkodni, vagy épp azt nem szabad?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!!!
Örülök, hogy túlvagy a vizsgákon! Azt azért ne kiabáld el, hogy soha többet nem fogsz tanulni! Kép Megnyugtatlak! A lányaim kint is olyanok, mint a hasamban voltak!!! KInga ugyanolyan izgága, Regina valamivel nyugodtabb! Az hülyeség, hogy ilyenkor már kevesebbet mozognának!!! Nálam Kinga még a műtőasztalon is folyamatosan mozgott!!!! Kép
Hú, vonatozni nem lehetett valami jó! Még nem terhesen is szörnyű!!! Így meg....
Az alvás megy még????
Van tejem, de nem rendesen! Kép Ki kell egészíteni!
Az előtejet NEM SZABAD kinyomkodni!!!!! Meg ne próbáld!!!! Kép Ha zavar vagy több, vegyél melltartóbetétet!!! Nekem a 17.héttől volt!!! Mindenki azt mondta, hogy kicsit korai... Kép Nekem volt, hogy folyt rendesen!
Babakocsit milyet vettetek? Nekünk Bergon van, szerintem jó, meg jól is néz ki, igaz, 65e volt.
Ja, kórház! Azt nem tudom, hogy mondtam-e már! DE az irataid: lakcímkártya, személyi, házassági a.k. legyen nálad! Még vagy aznap mikor szülsz vagy másnap megy egy nő adatlappal és intézi a szül.a.k-t és a TB kártyát!!! ...és 1-2 nap múlva már hozza is! Vagyis csak a sz.a.k.-t viszi, a TB kártyát kb 1-2 hét múlva postázzák. Az adókártyát nektek kell intézni, de azt akár a férjed lerendezheti, amíg bent vagy, mikor megkapjátok a szül.a.k-t. Ja, és mindegy, mikori a házassági a.k., jó az eredeti, nem kell igazolás az önkormányzattól!
Ma rakok fel új képeket! Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Már épp reklamálni akartam az új képekért, de még mindig nincs fenn, vagy az albumodba tetted? Na ha ezt befejezetem megnézem ott is.KépAkkor az előtejet nem nyomkodom.Kép Egyébként eddig sem tettem, csak nem tudtam mi a jó. de köszi az infót.Kép Meg nem is zavaró még, inkább egy-két csepp, de az sem mindig. Melltartóbetétem már van.Kép Az alvás szerencsére ragyogóan megy.Kép remélem ez így is marad a végéig!KépA papírokról köszi az infót, de az adókártyát nem értem, a babának már kell kártya?????? Jövő héten megyek dokihoz, megpróbálok egyeztetni a szoba ügyben, hogy a "tiédbe" kerülhessek.Kép Bár azt nem tudom akkor mi van, ha mondjuk 5-6-an kapnak ígéretet az egyágyasra?! na mindegy hátha szerencsém lesz. Az azért nagyon jó, hogy tudsz szoptatni, remélem nekem is menni fog. Tényleg a kórházban adnak pótlást a babáknak? Tudom, hogy kérdeztem már de a tyúkeszemmel elfelejtettem, és most nem akarok visszakeresni, szóval éjszakára is veled lehetnek a kicsik?
Most hirtelen ennyi, puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Megvannak a képek!!!!Annyira édesek!!! És már mennyit nőttek?! S az az érdekes, hogy én is meg tudom különböztetni őket, így gondolom kétpetéjűek.Kép De már azt hiszem ezt is írtad. Melyik a kdvenced?KépKépKép
Én is annyira szeretnék már babázni!!!!!!!!!!!Persze azért fejlődjön rendesen! Ja és olyan kis aranyos husis babák, úgy látom megfelelő nekik a tejcsi a pótlással!KépKépKép

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia K!

Rége nem jelentkeztél, de tudom a tünemények lekötik minden energiád!Kép Én is újra átélem az időmilliomosok boldog napjait, most hogy már nem kell tanulnom. Azóta szinte minden nap úton vagyok és vásárolgatok a csemetének. Képzeld! Már megvan a kiságy is, abba csak a matracot kell megvenni. Kókuszt szeretnék és ki akarok menni a Corába, hátha ott olcsóbb, de most még biztos ölik egymást az emberek így még nem megyek. Ma voltam abba a gyógyászati segédeszköz boltban, ami az SZTK melett van, és láttam Avent mikrós sterilizálót három cumisüveggel nyolc ezer ft-ért és most azon filózok, hogy megvegyem-e. Szerinted? Számomra az a nagy kérdés, hogy kell-e cumisüveg így az indulásnál vagy sem? Mert ha tudok szoptatni akkor nem kell, vagy akkor is kell azért egy kis teát adni neki? Na most ez a nagy dilemmám!

De ami a lényeg! ma voltam UH-on és minden rendben a picúrkámmal!!!! Bár ez a jelző nem igazán illik rá, ugyanis a doki szerint nagy baba és nem is biztos benne, hogy bennmarad július 1-ig. El sem akarta hinni, hogy csak 33 hetes vagyok, illetve hogy holnap töltjük a 34. hetet. Pedig néztem a neten is az adatokat és aszerint teljesen normál méretű, nem óriás. Hát nem tudom kinek lesz igaza, mindenesetre én már várom a nagy találkozást és hétvégén átmosom a kórházi hálóingeket.KépJa és szerencsére bejön az uniós óraszám korlátozás ellenére is, sőt azt mondta, hogy ha üres a két- meg egyágyas szoba semmi akadálya, hogy odakerüljek! Imádom ezt a dokit!!!!Kép Remélem veletek is minden rendben írj ha tudsz és persze frissítsd az albumot!Kép

Puszi: Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok,

én tanácsot szeretnék kérni tőletek. Mi is családtervezés előtt állunk, de mivel alig egy éve lakunk Budapesten még nem találtam nőgyógyászt. Most pedig már úgy gondolom, hogy valaki olyan keresek, akinél szülhetek is - a Szent Imrében. Tudnátok ajánlani megbízható orvost?
Köszönöm - Ildi
ildibaba
 
 


Ne haragudjatok, rossz helyre írtam az üzenetet. De mindenkinek sok boldogságot és jó egészséget kívánok!
Ildi
ildibaba
 
 


Kedves K!

Mi van veletek?????!!!!!!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia! :-)
Megvagyunk, csak itt voltak anyósék, így nem jutottam géphez! Nem azért, mert ők használták! Kép
Te hogy vagy? A fiad? Milyen volt a szülésfelkészítő?
Adókártya: hát a mi munkahelyünkön vannak olyan juttatások, amihez kell az adószámuk. Nálatok vagy a férjednél nincs pl. nevelési segély szeptemberben? Ahhoz kell.
Pótlás: elvileg nem adnak, de úgy emlékszem, adnak teát vagy cukros vizet. Éjszaka nem lehet veled a baba..., de szerintem ezt nem is fogod bánni..., legalább pihenhetsz egy picit..., arra már nem emlékszem meddig lehetnek kint, talán este 11-ig és reggel 5-6 körül lehet őket elvinni.
Avent mikrós: előbb tudd meg, hogy befér-e a mikrótokba! Kép Először mi is olyat akartunk, aztán nem mertünk kockáztatni, persze nem, hogy hazamentünk volna, hogy mekkora is a mikró.., szóval mi elektromosat vettünk!
Hú, elvileg nem kell teáztatni, se forralt vizet adni..., de ugye pont nyár lesz és ki tudja?!?! Bár az anyatej szomjoltó is..., na szóval normál esetben nem kell... De ahol fórumozok ott a lányok adnak teát vagy citromos vizet a babájuknak, sőt van, aki már gyümilevet.., pedig anyatejesek... Legfeljebb majd veszel akkor, ha úgy látod, úgy gondolod, hogy kell! Ha meg nagyon sos a dolog, akkor kiskanállal adod a teát vagy akármit, amíg nem szerzel be cumisüveget... Sokan cumisüveg nélkül vannak jó pár hónapig. Az én lányaim pl. a cumit nem használják.., max. pár másodpercig tartják a szájukban.., az öklüket szopjákKép
Á, arra ne halgass, hogy hamarabb jön!!! Van olyan barátnőm, akinél délelőtt nst-n minden rendben volt a szülés előtt 2 héttel, aztán másnap reggel megszült... Egy másik barátnőmnek meg akkora hasa volt.., a doki mondta, hogy tuti hamarabb meglesz akár 3 héttel, aztán a kiírtnál 2 nappal folyt el a magzatvize... Maradjon csak bent Botond ameddig kell! Kép Kép
Na, megint jó sokat írtam magunkról Kép , majd legközelebb! Mindjárt rakok fel új képet az albumba! Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia Anyuka!Kép

Örülök, hogy minden rendben veletek, ha csak anyósék jöttek netezni, akkor megbocsájtok, hogy nem ültél a géphez!KépKépKép

Végül is a sterilizálót meg így a cumisüveget is megoldottam, mert megvettem az Aventosat és jó a mikróba. Megvan már a kiságyunk is, meg bele a matrac, amit a kolléganőm hozott Pestről a Kikából, mert ott most 6000-ért volt akciósan. Meg már vettem egy csomag pelust is, még hétfőn veszek egy másikat és minden megvan Botond fogadásához. Illetve dehogy minden! Képzeld ahogy elkezdtem az örökölt kisruhákat átválogatni, megállapítottam, hogy nincs 56-os meg csak egy-két 62-es van, úgyhogy abból csak kell venni egy párat, mert mégsem akarom három számmal nagyobb ruhában hazahozni a babát a kórházból. Szerinted kell az 56-os vagy nem? Gondolom nektek kellett, de már én is kaptam olyan tanácsot, hogy 59 cm-rel született baba is hordta három-négy hétig, úgyhogy egy-két darab nem árt belőle. Szerinted?

Elkezdtük a 36. hetet, lassan összerakom a ruháim. Képzeld! Két napja totál hulla vagyok! Deréktól lefelé tiszta izomlázam, vagy nem is tudom mim van, de mindenem fáj. Olyan mintha tágulnék, bár ez lehet, hogy hülyeség, mert fogalmam sincs milyen a tágulás, de olyan nehéz és érzékeny mindenem. Alig tudok menni is, ráadásul a hüvelyem is vagy ott valami belül nyilallgat, de mondjuk ez rájöttem attól van, hogy a baba ott mocorog odalenn. Neked volt ilyen? Remélem azért még legalább két hétig bennmarad, bár a pocakom még nincs leszállva, legalábbis szerintem meg a család szerint. Egyébként hála istennek aludni azért jól tudok és pihizek is amennyit csak lehet, csak most már nagyon kell sietenem a gyerekszoba rendbe tétellel, meg a ruhák mosásával, valahogy elkapott a fészekrakó ösztön.Kép

A felkészítő egyébként nagyon jó volt, nekem legalábbis megnyugtató volt a szülőszoba látványa, mert sokkal rosszabbra számítottam. A férjem is totál lelkes még mindig, most ott tartunk, hogy ő akarja elvágni a köldökzsinórt is. Remélem kitart a lelkesedése!Kép Mondjuk az előkészítő szoba nem tetszett, főleg, hogy a W.C. egyszál lepedővel van elválasztva....de majd csak kibirom valahogy. Jövő héten megyek NST-re majd tájékoztatlak.Kép

Hogy a lányok mennyit nőttek és változtak!? Hihetetlen! Egyre szebbek és ügyesebbek!!! Tényleg nagyon drágák, büszkék lehettek rájuk.Kép Hogy telik a napotok? Többet alszanak már éjszaka? Tudsz te is pihenni? Írj ha tudsz és várom a képeket is!

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

K, megnéztem én is a képeket! Kép Fantasztikus milyen ügyesek a lányaid. Hogy tartják a kis fejüket! Kép Kép Kép

Swen, akkor elindult a visszaszámlálást. Kitartás! Még néhány hét és a karodban tarthatod a kisfiad. Kép

Legyetek jók!

Üdv: Vera
vera77
 
 


Vera!

Köszi a drukkot, meg az odafigyelést! Remélem nálad is hamarosan sikerek leszenek!!!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Vera!
Ugye, milyen ügyesek már! Kép Mi újság veled? Hol tartotok babaügyileg?

Szia Swen!
Nagyon olcsó volt a matrac!
Azt hiszem, írtam már, hogy ezek a babaruhaméretek csalókák! A lányok már hordanak 68-asat is, de van még olyan bodyjuk, ami 56-os és még éppenhogy jó... Szóval annyira márkafüggő! Én általában Kenguru Gold-ot szoktam venni. De van/volt pl olyan bodyjuk is, ami 62-es és kisebb mint az 56-osok... Szerintem 1-2 db-ot nyugodtan vehetsz.., többet ne, majd, ha kell, akkor veszel! Egyenlőre elég mindenből 1-2 db és majd látod, hogy mi kell! Naponta mosol majd, amíg nem szerzel be még! Nekünk van olyan pulcsink is, ami egyszer se volt rajtuk, sőt kiskabát is csak egyszer... Feleslegesen még ne költekezz!!! Lesz rá alkalom bőven, hiszen pillanatok alatt kinőnek mindent! Kép
Ügyes vagy, hogy már itt tartasz! Egyre nehezebb lesz! Kép Persze, hogy nehéz alul minden.., a vége felé én már szinte ki se mozdultam, olyan nehéz volt a pocim... Az nyílalás pedig az lehet, hogy a baba súlya nyom és a szeméremcsont is fáj! Mi az, hogy még legalább 2 hétig?! Kép Maradjon csak bent addig, amíg kell!!! Kép Vizesedni még nem vizesedsz? Szerintem az az egyik legrosszabb! Reggelre-estére mindig úgy elzsibbadtak, fájtak az ujjaim! Ja, meg nekem szülés után dagadt be a bokám és lábfejem! Kb 2 hét után ment le... Én pont két héttel szültem előbb a kiírtnál és a szülés előtt kb 1 héttel szállt le a hasam. Keményedsz? Milyen hülye kérdés..., mintha tudnám, hogy mi az! Kép Kép Kép De annyian szoktak...Kép Én szerencsére ezt megúsztam, mert az nem jó, nem jó jel... Tőlem, mikor ezt kérdezték, mindig visszakérdeztem, hogy milyen az a keményedés... Mert az nem az, mikor ababa odanyomja valamijét.. Tényleg! Nagyon ficánkol a fiad? Én még szülés után pár napig simogattam a hasam! Kép Kép Kép Végülis volt bent mozgás akkor is, a bélrendeződés! Kép
Hát igen a wc, zuhanyzó elég igénytelen.. Apuka meg legyen csak ott, lelkesedjen!!!! Kép
Az NST-ről jut eszembe! (mert ott majd meglátod, kik vannak) Választasz szülésznőt? Vagy elvileg már azt se lehet?
Mostmár könnyebb a lányokkal. Már csak 5-ször esznek naponta, nagy ritkán még 6-szor. Van mikor átalusszák az éjszakát, van mikor kelnek hajnalban.., illetve van, hogy csak az egyik kel fel! Így azért már jobban, többet lehet aludni este. Délutánonként sétálunk egyet, akkor szinte mindig alszanak! Kép Napközben egyre többet vannak fenn. Pár napja, ha leteszem őket egymás mellé, akkor figyelik egymást!!!! Kingának annyit jár a szája, Regi pedig állandóan mosolyog! Kép Még a tesójára is mosolyog! Mondjuk nem csoda, hogy Regina nem gügyög annyit, nem jut szóhoz Kinga mellett! Kép Kép Kép Nagyon aranyosak, de sokszor nagyon fárasztóak! De ezt majd nemsokára te is megtudod!!! Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Hát igen, ez a leamortizálódás még folyamatban van. Két nap óta már éjszaka is felébredek, ha fordulok. Valahol a popómban hátul olyan mintha be lenne csípődve egy ideg, s az ha úgy fordulok rettenetesen nyilall. Hát nem tudom remélem lesz ez még jobb is. A haskeményedést jó hogy írtad, mert én már teljesen aggódtam, hogy csak nálam nem jelentkezik. Valamikor úgy a 20-22. hét körül én is éreztem, azóta csak a fiam mozgását.Kép Na ő aztán aktívabb, mint valaha! Szinte egész nap mozog, a hasam folyamatosan hullámzik. Szerintem nem is alszik semmit odabenn, de majd itt kinn kipiheni magát.KépDe mondjuk olyan jó érzés, hogy jelzi, hogy ott van és jól van! Meg rengeteget csuklik, remélem nem lesz iszákos!KépKépKép A még két hetet azért írtam, mert akkor már tutti, hogy nem koraszülött, de én kiegyezek a július 1-el is, bár mint mondtam már nagyon szeretném a karomban tartani, és az borzasztó lenne ha túl hordanám, mert annyira türelmetlen vagyok! Pedig ez már tényleg olyan rövid idő!Kép Holnap már összerakjuk a babaágyat és elkezdem a mosást, a héten meg még elmegyünk ruhanézőbe s tényleg veszünk egy-két darab pici ruhát is.Kép Az NST-t szülésznők csinálják? Meddig tart a vizsgálat?Ott mit mérnek/néznek pontosan?

A lányaid tényleg olyan drágák. Tudom már írtam, de érdekes mennyire különbözőek is. Ha valamelyik felkel, nem zavarja a másikat? Egyébként elhiszem hogy fárasztóak néha, főleg így egyszerre a kettő, de azért olyan csodás dolog ez, ha a saját gyerkőceid fárasztanak le, nem?Kép Ezzel az idővel egyébként én is kiegyeznék, utálom a nagy kánikulát, gondolom ti is jobban tudtok ilyen időben sétálni. Csak ez a szél hagyhatna alább már egy kicsit, na meg az eső.

Ja szülésznő! Most egyelőre úgy döntöttünk, hogy nem választunk, mert ugye kettő mindig van ott, meg nem is ismerem őket. S amikor egyszer a dokimtól úvatosan rákérdeztem, úgy vettem ki, mintha nem nagyon díjjazná...Hát nem tudom. Esteleg ha az NST-n tényleg látom őket. De én még mindig azt mondom, hogy maximálisan bízom a dokimban és az nekem már nagyon megnyugtató ha ő ott lesz. S szerintem nem a legeslegvégére esik be. De majd meglátjuk.

Most mennem kell a konyhába a kaját ellenőrizni! További szép hétvégét nektek! Ünneplitek a gyereknapot?Kép

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!
Most gyorsan válaszolok a kérdéseidre... Kép
Csak nem aranyered lett?! Kép Ahogy leírtad, az lehet! Az nagyon rossz! Nekem is lett a végére, pedig nem is gondoltam volna, hogy létezik ilyen....
Dehogy pihenni majd ki magát kint Botond!!! Kép Kép Kép
Igen szülésznők csinálják! Kb 20-30 percig tart. Attól függ, mennyire sikerül elcsípni a babát! Ez a magzatszívhangot és a méhösszehúzódásokat nézni. A felső görbe a szívhang( ebből nálunk kettő volt Kép ), az alsó pedig a méhösszehúzódás.. ( itt az a jó, ha minél kisebb %, de néha lehet benne kirívó dolog.., olyankor mikor mozdul egy nagyot a baba, olyankor kiemelkedik, de azt tudják, hogy az. Már nem emlékszem, hány százalék alatt még nincs semmi, talán 30, pedig mindig azt figyeltem! Kép ) Utána pedig a dokid kielemzi!
Általában nem zavarják egymást, nem hergelik fel a másikat! Kép
Itthon ünnepeltük a gyereknapot!!! Kép Kép Kép
Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Ez tényleg gyors válasz volt!Kép Nem hisezm, hogy aranyér lenne, mert a fájdalmat a farizmomban a combomban, meg most már az egész derekamban érzem.Kép Az a legrosszabb, hogy egyre rosszabb a helyzet. Alig merek elindulni a boltab is, mert tényleg fizikai fájdalommal jár minden lépés. Olyan mintha deréktól lefelé iszonyatos izomlázam lenne. De már olyan szintűm, hogy ha az ágyban fordulok és belenyilall a csípőmbe, hát könnybe lábad a szemem. Így úszni sem merek elindulni, mert nagyon fáj a buszra való fellépés, vagy onnan való lejövetel is. Pedig az úszás biztos jót tenne, csak nem akarok félúton ott maradni valahol.Kép Az a legrosszabb, hogy olyn hirtelen jött az egész és még annyi mindent szeretnék csinálni. Hát majd lassan fokozatosan. Na ennyit a nyavalygásomból! Csak abban reménykedek, hogy a bab nem rézékeli ezta fájdalmat! Próbálom tornáztatni meg nyújtóztatni az izamim de semmi hatása!Kép

Remélem nálatok sokkal jobb a helyzet!

Köszi az NST-s infót! Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia K!

Nemrég jöttem meg NST-ről, meg a doki csinált UH-ot is. Szerinte legfeljebb 20-ig húzzuk így egyben Botonddal, de ne ijedjek meg akkor sem ha már a jövő héten akciózunk, úgyhogy pakoljak össze.Kép A derékfájás szerinte is egyrészt a magnézium megvonás jele lehet, másrészt jelzi a szervezet, hogy közel a nagy nap! Egyébként a leletünk jó volt, minden rendben a kissráccal, legalább 4 kg körüli bébit jósol a doki.Úgyhogy most már tényleg csak pihenek, meg pihenek. Jövő hét szerdán kell mennem újra, akkor már néz megint méhszájat is, s talán még többet tud mondani!

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!

Látod, már nem kell sokat várnod! Kép Mindjárt babázhatsz!!!!
Remélem, majd csinálsz egy albumot magadnak! Nagyon kíváncsi vagyok!
Hát a vége felé már tuti nagyon várod, hogy megszüljél már!!! Én újabban egyre többet gondolok arra, hogy majd szeretnék még gyereket.., vajon milyen lehet eggyel!!! Kép Kép Kép
Pihenj sokat! Ne most csinálj nagytakarítást!
Vigyázz magatokra!
Puszi: Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Érdekes, hogy ahogy belegondolok, hogy egyre közelebb a szülés ideje, kezdek kicsit félni is.Kép Tudod ez a várod is, meg tartasz tőle állapot. Mindig kérdezted én meg nem írtam sosem, hogy a vizesedést eddig szerencsére megúsztam, kopp-kopp. Ígérem nem nagytakarítok.KépNem is tudnékKépKép

Puszi: Swenson, aki egyébként Ildi

Albumot meg persze, hogy csinálok!!!Kép

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swenson, aki egyébként Ildi! Kép

Kicseréltem a profilomban a képet! Puszi

Krisztina
k78
 
 


Édesek, drágák, cukik, meg meg meg minden....!!!KépKépKép

Puszi Nektek!!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Krisztina!
Én is megnéztem a képeket, természetesen! Eszméletlen hogy nőnek! Kép Mindig mutogatom a Férjemnek is. Kép Eleinte tiltakozott, ő nem igazán lelkesedne ikrekért (főleg két kislányért)- ellentétben velem. Kép Mondogatta, hogy csak nem lessem el innen a mintát. Kép Én pedig csakazértis... Kép De most már látom, hogy őt is érdekli, és "feltűnt neki", hogy nem egyformák. Kép Férfiak... Kép Kép
Köszönöm a biztatást! Még nem jött meg. A 32. napon vagyok ma.

Ildi, kitartás a hátralévő időre. Nemsokára babázhatsz. Annyira izgi! Majd mindenről beszámolót kérünk! Kép

üdv.: Vera
vera77
 
 


Szia Vera!

Nagyon-nagyon szorítok érted, hogy átérezhesd te is ezt a nagyszerű érzést!!!!!!Pihenj sokat és ne törődj semmi mással!!!!!!

Ildi

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Ildi, köszönöm! Kép
V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Vera! Köszi! Egyébként van olyan barátnőm, aki még mindig azt mondja, hogy mennyire hasonlítanak egymásra... Biztos rossz a szeme! Kép
Csináltál már tesztet?????

Ildi!
Hogy vagytok??? Hogy bírod?
Gondolom, már még jobban várod, hogy kint legyen Botond!!! Kép

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

A tegnapi éjszakám elég ramaty volt, azt hiszem átestem az első jóslófájásokon. Egy körül elég erős derékfájásra ébredtem, ami szépen átsugárzott a hasam alsó részébe, mint menzi előtt. Ez kitartott kb. négy óráig, azóta nyugi van. Illetve úgy érzem, mintha még lenntebb lenne a pocakom, s most kb. öt percenként kell mennem pipilni. Hát ennyi. Szerdán voltam egyébként NST-n, ami már elég rendes összehúzódásokat jelzett, de én csak annyit éreztem, hogy keményedik a pocim. A doki megvizsgált, azt mondta a belső méhszáj még zárt, ógyhogy adott még egy hét időt.Kép Ma vagyunk egyébként 37+1 naposak, tehát már a 38. hetet tapossuk. De lehet, hogy tegnap ez a hülye idő volt ilyen hatású? Veletek mi van? Azért írj bővebben magatokról!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!!!
Most nem fogok írni magunkról... Majd! Kép
Csak annyi, hogy mikor ilyen szar idő volt vagy front, akkor nekem is ( az akkor terhes barátnőimnek is,ami elég megnyugtató volt)fájt, szúrt a hasam!!! Én is mindig meg voltam ijedve, hogy mindjárt megszülök!!!! Nyugi! Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Köszi a biztatást! Péntek óta semmi változás, úgyhogy még maradunk egyben. Igazából nem is bánom, csak tudod a doki úgy beletette a bogarat a fülembe, hogy előbb jön a baba, hogy kicsit idegörlő ez a várakozás. Bár tegnap óta próbálom újra tudatosítani a július 1-ei dátumot magamban, s addig még van bő két hetem. Most megyek kaját gyártani, de azért írj magatokról is!Kép

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!!!
Hogy vagy? Mit mutat a CTG? Puszi!

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Tegnap voltam NST-n, a babával minden rendben, fájás semmi. Ugyanakkor a méhszájam puha és egy ujjnyira nyitva, tehát elvileg bármikor bármi. De ezt ugye eddig is tudtam.Kép Ma vagyunk 38+0 hetesek!!!! Tehát indul a 39. hét.Kép Nagyon türelmetlen vagyok, várom a nagy találkozást, de úgy látszik Botond nagyon jól érzi benn magát! Mondjuk tegnap is voltak rendesen keményedéseim, görcseim, de megint elmúlt minden. Mondjuk még van ugye két hete a csemetének, csak én vagyok már ilyen hisztis.Kép

Tényleg nálad hogy indult a szülés? Honnan tudtad, hogy menni kell?

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Ildi!

Örülök, hogy minden rendben!!!
Én pont ennyi "idősen" szültem!!!! 38+0!!! Kép
Mi szombaton mentünk NST-re, előző délután volt egy pici , enyhe menstruációs görcs, a szülésznők elég ügyetlenek voltak az NST-n, és doki mondta, hogy ne várjunk tovább, maradjak!!!
De ált akkor szoktak bemenni, ha elfolyik a magzatvíz vagy pedig, ha rendszeresek a fájások (mérni szokták, hány percenként jön).
Amúgy ezt én is annyiszor kérdeztem, a válasz pedig az volt mindenki részéről, hogy: ÚGYIS TUDNI FOGOD!!! Kép
Puszi

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Csak gondoltam szólok, hogy még mindig egyben vagyunk. Úgy látszik mégsem lesz ebből olyan korai szülés. Néha vannak gyanús előjelek, hasmenés, menziszerű fájások, keményedések, de ezek még nem rendszeresek, s el is múlnak hamar. Ja és vagy két napja állandóan alszom.Kép Ti hogy vagytok??? Olyan rég írtál magatokról, ez nem ér!!!Kép

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Ildi!
Beszoktam ám nézni, hogy írsz-e, mi van veled!!!! De írni nem nagyon van időm!
Jól vagyunk! A lányok lefárasztanak mostanában rendesen! Kép Annyit pazarlunk! Éhesek, megmelegítem a tejet, nem kell, csinálok tápszert, nem kell...., aztán végül a baracklé kell... A többit önthetem ki... Jó játék, és persze üvöltenek!
Hogy Vagy????
Mindjárt itt a nagy nap!!! Mikor voltál utoljára dokinál? Mi volt? Méhszáj? Ctg?
Puszi

Krisztina
k78
 
 


Szia K!

Még mindig egyben. Hétfőn voltam dokinál, ahol semmi változás nem volt. Belső méhszáj zárva, a baba szívhangja tökéletes, de nem nagyon törekszik kifelé. Úgyhogy a korábbi szülés nem jött össze.Kép A magzatvíz már mintha kevesebb lett volna, de a lepény még érhet, ahogy a doki mondta. Úgy beszéltük meg, ha nincs semmi baj, ráérek hétfőn menni, így akkor is megyek. Nst-n kisebb összehúzódások. Hát ennyi. Hétfőn még a doki megnyugtatott, hogy ne siettesem a babát, mert neki ott van még a legjobb helye, s akár két hétig is benn tartózkodhat még. Akkor valahogy ez meg is nyugtatott, de ma már agyilag valahogy olyan feszült és depis vagyok, hogy úgy érzem sosem lesz már vége a terhességnek, s sosem fog már a fiam megszületni.Kép Tudom ez hülyeség, mert úgysem marad benn, de annyira rossz már várakozni! Ráadásul tegnap beszéltem tesómmal, ő alig 19 nappal hordta túl a fiát! Na ez sem volt rám pozitív hatással.Kép Látod milyen hülyeség? Az eddigi hosszú heteket hónapokat végigcsináltam nagy örömmel, boldogságban, most meg ezt a rövid időt alig birom ki! Biztos a hormonok. Na azért délután elmentünk a párommal sétálni, meg ettünk egy nagy fagyit, az azért kicsit helyre tett!Szerencsére a baba sokat mocorog a pocimban ez legalább megnyugtat!Kép

A lányok nem semmik! Dehát ez az anyukák sorsa!KépUgye lesznek újabb képek? Úgy szeretem nézegetni őket!Kép Kitartás neked is, és sok puszi! Mentek valahová a lányokkal a nyáron? vagy ez még nagyon korai?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!!!
Állandóan a Te nevedet hallom a tévében (foci): Swenson! Kép
Örülök, hogy minden rendben!
Meglesz nemsokára Botond! Csak már türelmetlenebb vagy, tudod, hogy már kint is lehetne akár és már a terhesség vége felé jársz, nem csoda, hogy másképp viseled, mint az egész várandósságot! Ezt az ici-pici időt már kibírod!!!! Kép
Á, nem megyünk még sehová, túl macerás lenne, egy csomó mindent kéne vinni.
De, hogy a kedvedben járjak, tettem fel képeket!
Puszi

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Annyira édesek a lányaid, hogy csak na!!!! S most számolom, hogy mindjárt négy hónaposak!!!Kép Na ilyenkor látszik, hogy milyen gyorsan telik az idő!Kép Olyan jó kis husisak is!!! Szopi még megy? Kapnak mellé mást is? Látom a friss levegőt meg a napocskát szeretik. Nagyon sokat fejlődtek már.

A szüléssel kapcsolatban most abban bízok, hogy hátha Botond betartja a papírformát, és végre csütörtökön hajlandó lesz a világra jönni!KépBár abba is belegondoltam, hogy az én ciklusom általában 33-34 napos, űgyhogy aszerint meg 5-6-a a papírforma. Hát nem tudom, de ez a várakozás elég szörnyű! Holnap doki után jelentkezem! Szép vasárnapot nektek!

Ja és egy kérdés!Te a kórházba vittél ruhapelenkát? Én a szopihoz gondoltam, vagy adnak valamit? S mennyit vigyek, ha kell? Előre is köszi a választ!

Puszi

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia!
Köszi!!! Kép
Szopi? Más? Örülök, ha végre valamit sikerül beléjük tömni!!! Kép Pedig eddig olyan mohók voltak! Most meg: nem kell a cici, nem kell lefejve se, nem kell a táp..., marad a gyümilé! Na, jó azért valamennyit sikerül enniük, a doki szerint a meleg az oka!
Írjál mindenképp doki után, kíváncsi vagyok!!!! Kép Kép Kép
Nekem eszembe se jutott, textilpelust vinni..., de nem is hiányzott. Volt ott a műanyag kosarukban... De én mint rutinos szoptatós anyuka Kép Kép Kép, akinek alig volt teje, nem nagyon akart beindulni......, szóval nem hiányoltam! De, ha úgy érzed szükséged lesz rá, vigyel magaddal 1-2-t.., és ha tényleg kell, akkor a férjed, a friss apuka majd visz még be neked! Kép Puszi

Krisztina
k78
 
 


Szia Kriszta!

Bocsi, hogy csak ilyen későn. Az NST-n ott ültem vagy két és fél órát. A babával minden oké, enyhe méhösszehúzódások. A doki nem volt benn, így most vizsgálat elmaradt, de beszéltünk telefonon, s ha csütörtökig nem lesz semmi -ugye akkorra vagyok kiírva- akkor pénteken reggel be kell mennem amnioszkópiára, a továbbiakat meg meglátjuk. Hát ennyi. Szoríts kérlek, hogy Botond végre elinduljon kifelé, mert nem akarok mesterséges indítást!!! Bár erről még nem volt szó, de lehetne pontos a fiatal úr! Hátha a ma esti-éjszakai hidegfront besegít!!! Remélem a lányaidat a front nem zavarja meg! Ahhoz képest, hogy csak gyümilevet esznek, elég szépen fejlődnek!KépKépKép

Puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!
Tudja ő, hogy ki kell jönnie! Kép Az már haladás, hogy vannak méhösszehúzódások! De írtad, hogy inkább 5.-6.-a az igazi dátum..., de azt csak nem várja ki!!!
Szorítok, hogy a héten már babázhass!!!!
Puszi!

Ui: mosdószivacsot vigyél a kórházba, pláne, hogy ilyen meleg van..., hogy a melledet megtudd mosni csapnál!

Krisztina
k78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: