Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lányok, már háromszor kezdtem neki, hogy jelentkezzem Nektek!
Nos, jól sejtettétek, idő közben megszületett a második kisfiam.
Egy kézzel írok, így csak röviden próbálom a lényeget..
Először is köszi, h aggódtatok értem! Minden rendben van, csodaszép szülésem volt!
Szombaton egykor ébresztettem a férjemet, hogy most indulnunk kell. Két perces erős fájásokra ébredtem. Közben riasztottam mindenkit.. anyukámért elment a férjem és már indultunk is. Hajnali háromra bent voltunk, ott kiderült, hogy szűk két ujjnyira vagyok kitágulva. Mire mi beértünk, addigra a doki is beért, így aztán az elejétől ott volt velem.
Elfoglaltuk a férjemmel mosdóval szemben lévő szülőszobát és vártuk az eseményeket. Kaptam beöntést, majd jöttek a jó kis tágító fájások. Imádtam érezni, jönnek a tágító fájások. Mondtam Anikónak, a szülésznőnek, hogy ezek bizony jó kis fájások, ő pedig reménykedett benne, hogy igazam van.
Hm.. igazam volt :D :D Nemsokára 3 ujjnyi lettem. Így 4:30-kor jött a doki és burkot repesztett. 6:55-kor pedig megszületett Hunor gátvédelemben. Hunikám 53 centivel és 3130 súllyal született makk egészségesen. Nagyon szép babóca, teszek fel majd képet is. ...közben megjött a férjem és átvette Hunit, így kicsit hosszabb hangvételű levelet tudok írni.
A gátvédelem nagyon jól sikerült, egy pici horzsolásom lett belül és a doki úgy látta jónak inkább rak oda pár öltést, én pedig nem ellenkeztem. :D :D ez volt a legkevesebb már. Szerencsére a varrást sem éltem meg olyan rosszul, mint ahogy azt nekem elmesélték. Először nekem altatásban csinálták a varrást, így nem volt róla emlékem.
Ami pedig a méhlepényt illeti... megszültem azt is !!!!! :D :D egyszóval szuper volt minden. Mint kiderült a méhlepény leválásához nem szabad oxitocint adni, mert akkor nem tud leválni. Nos, az előzőleg miután megszültem én kaptam oxitocint és mivel nem vált le, ezért kaptam még egy adagot belőle... Miközben vártuk, hogy megszülessen a méhlepény, erről beszélgettünk a dokival és teljesen kiakadt, amikor megtudta, hogy oxitocint kaptam a leváláshoz! De legalább most már tudjuk miért történt így az előző szülés vége.
Most búcsúzom, jövök majd és teszek fel képet!
Szép napot Mindenkinek!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Piroska, köszi! Akkor ez némileg megnyugtat, mármint, hogy a helyzet teszi lehetetlenné magát, és nem én bénázok. :D Úgy is szoktam ahogy írod, hogy eltartom kicsit az orrától. Igyekszem türelemmel lenni... aztán majd később talán le is teszem a védőt, ha már rendesen be tudja kapni a cicit Alíz.

Timcsi, de jóóó, gratulálok! Nagyon vártuk a jelentkezésed! Örülök,hogy ilyen szépen sikerült a szülés, aztán majd hozz képeket! :) És végül kétágyasba mentél? Mi szerettünk volna pár napot családiban tölteni, de a tilalom miatt nem engedték be apát.
Sok tejcit, jó babázást! :)
csibic
 
 


Timcsi szívből gratulálok nektek a kis Hunihoz. Jó egészséget nektek. Szép volt ahogy írtál a szülésedről nagyon örülök hogy végül minden rendben ment. Nagyon szerencsés vagy!!! Sok tejcsit is kívánunk. Most csak gyorsan bekukkantottam, és nem tudtam hsz nélkül hagyni ezt a hírt.
Holnap jövök és bövebben reagálok.

Kép
Kép
pancsi76
 
 

 
 

Timcsi szívből gratulálok!!! Olyan jó olvasni hogy ilyen szépen is mehetnek a dolgok, sok erőt ad ez nekem :) Várom a képeket!

Csibic, nagyon szép a kislányod, biztosan kárpótol a fájdalmakért. Szívből gratulálok Neked is!! :)

Nálunk minden ok, szépen fejlődik Ákos. :) Voltunk 4D-n is, Ő sajnos nem élvezte. Nagyon hadakozott ellene, néha csillagokat láttam:) Nem is sikerült most olyan szép képeket csinálni mint a 14. héten. A pocakom iszonyatosan nő :) Tegnap voltunk OV-n, a doki meg van elégedve velünk. A párom is elkísért és megbizonyosodott róla, hogy jó kezekben vagyok :) A tornák nagyon jól esnek, szépen óvatosan tornázunk.

"silverlion: boo,
olvasom, hogy vannak lovaid...annyira irigyellek én amióta az eszemet tudom, bolondulok a lovakért és elhatároztam, hogy lesz lovam tutira, hát eddig ez még nem sikerült ezután meg aztán még kisebb az esélye.
Hol tartod őket ill. lovagolsz?
Régebben egy két nagy lovardába is bementem, hogy full ingyen takarítok lovakat istállót, csak ott lehessek és lovagolhassak és képzeld senki nem tartott erre igényt, hát nagyon meglepődtem, de el is szomorodtam. "


Szia Silverlion!
Igen, vannak lovaim. Egy kis tanyán élek Őrbottyánban szorosan együtt a természettel :) nagyon élvezem! Én meg szoktam osztani ezt az élményt másokkal :)
Ismerem azt, hogy nem tartanak a segítségedre igényt. Én pl, nem találok megbízható segítséget. Rengeteg energiát fektettem már abba, hogy betanítsam a segédeket és lovagolni tanítottam őket. De mire használható segéderő lett volna belőlük, elmaradoztak. ( most 3 segítség pattant le, ilyen-olyan ürüggyel. Pedig tudták, hogy terhes vagyok és most tudnák viszonozni, hogy egész nyáron élvezték a nagy terepeket, amit jóhiszeműen megelőlegeztem. Gondolom a hidegben, büdös a munka). Ez eléggé elveszi a kedvem, hogy a lovaim közelébe engedjek bárkit is, inkább megcsinálom magam, ez negyed akkora erőfeszítés. Szomorú dolog ez, akármelyik végét nézem. De a reményt nem adom fel :) Te se add fel!!!

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Kép

Íme a mi gyönyörű Ábelünk. Ez a kép akkor készült, amikor hazaértünk.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Tyű, de fáradt vagyok... a mi gyönyörű Hunorunk :D :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Lányok, köszönjük szépen a gratulációkat!

Csibic,
Alíz nagyon szép kislány, gratulálok hozzá! Nagyon hasonló paraméterekkel születtek a gyerekeink :)
53cm - 53cm, 3140gr - 3130gr.
Sajnálom, hogy ilyen nehéz szülésed volt, biztosan őrülten elfáradhattál. Mindenesetre már van egy gyönyörűséged, aki remélem feledteti veled a megterhelő órákat!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timcsi
gratulálok! :):):):)
Csak nem együtt szültünk, de végül minden jó, ha a vége jó! :) Gyönyörű ez a legényke! :)

Csibic
én nem fogom letenni a bimbóvédőt, mert Mendel már most harap. Néha annyira megharap, hogy a könny is kicseppen a szememből.

Na, megyek, van két percem takarítani, elment a leányzó az apjával bringázni. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!
Timcsi, Hunor is nagyon szép! :) Hajas baba, mint Alíz. :) A szülésznő azt mondta,hogy mostanában nagyon sok ilyen helyes hajas baba születik. Biztos tudják, hogy még hideg van idekint, és nem árt egy kis bozont a fejre. ;-P

Piroska, igen, a fogzás megint olyan lehet, aminél küzdeni kell a fájdalommal... csak annyi mindent összeolvasni a neten, hogy cumizavarhoz vezet, meg ilyesmi, néha megijedek, nehogy az legyen a vége, hogy nem fogadja el a cicit.

Booo, köszi! :) Ejj ez a segítős történeted nem túl derűs. Azért vigyázz magadra, ne vállald túl magad így a babával. Remélem ahogy jön a jobb idő, találsz valakiket, akik megbízhatók.
csibic
 
 


Booo
szerintem se fényes ez a segítős történeted, de a hozzáállásod nagyon jó. Tényleg nem szabad feladni, bezárkózni olyan emberek miatt, akik nem érdemlik meg, hogy miattuk légy boldogtalan. Hiszen mit ér az élet, ha nem adhatunk másoknak? Ha nem segíthetünk egymáson? Ezt az örömet, amit jelent az, hogy adhatsz, ezt eldobni hálátlan emberekért, nem éri meg! Én mindig azt szoktam mondani, hogy azon szoktam segíteni, akinek szüksége van rá. Ha nem viszonozza, az azt jelenti, hogy neki nagyobb szüksége volt a segítségre, mint nekem. Akkor meg nem volt kár érte. :) Én meg csak úgy segítek, hogy nem várok cserébe semmit. Akkor nem csalódom. :)

Csibic
én a kislányommal bimbóvédővel szoptattam, cumizott is, mégis 13 hónapig szopizott, imádta a cicit és most újra rájött, hogy ő is szeretne szopizni, de én mondtam neki, hogy kislányom te már megkaptad a cicit egy évig, most Mendelen a sor. Szóval vannak mindenféle teóriák, de én azt mondom, hogy mindig az van, amit te eldöntesz. Amikor a kislányomat szoptattam és megvolt a menzeszem, akkor a drágám nem akart szopizni, mert olyankor keserű a tej. Ordított és vergődött. Én fölé hajoltam, belefejtem a szájába egy csepp tejet, lenyelte, rájött, hogy ez tulajdonképpen jó neki és nekiállt vadul szopizni. :) A szoptatás sok trükköt igényel, sok esetben ki kell találni megoldásokat, fel kell találni magad, mert amennyire könnyű a cicit a szájába adni a gyereknek, annyira kitartónak kell lenned, hogy a tejtermelésed megmaradjon, hogy legyen tejed mindig, hogy szopjon is az a gyerek, szóval mindig résen kell lenni. :) De a világ egyik legjobb dolga a szoptatás. :) Mondom most, hogy már nem fáj annyira. :) Bár Mendel folyton szopizna, képzeljétek el, hogy annyit szopizott, hogy amikor este megfürdettük, akkor láttam, hogy a hasa olyan, mint egy hordó, talán azért sírt szegény. Kb óránként vagy két óránként szopizott, szegénykém biztos, azért volt olyan nyűgös, mert tele volt a hasa és fájt neki. Szerintem csak azért szopizott, mert attól megnyugodott, az én harsány kislányom mellett nem tudott aludni, de a cicin igen. Ja, mennem kell...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Na látom mindenki babázik. Nekem nem volt jó a gépem:(( sajna azért nem tudtam jönni. De látom kicsit mindenki el van tünve. Azért egy gyors helyzet jelentést lányok.
Mi elértük a 6 kg-ot átmentünk a hányás hasmenésen nagy nehezen. hál istennek Pamcim nem kapta el:)) talán védi az anyatej. Nemsoká kezdődik a baba úszás:))))

Ti hogy vagytok??

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Pancsi
szegénykém... Mi is elkaptunk valami vírust, sajnos Mendel is, az orra tele van, ezért sír egész nap, Didri egy nap alatt átesett rajta, nem volt láza, csak folyt az orra, de most nekünk folyik, Mendelnek szívni kell az orrát, szegénykém nagyon rosszul viseli. Egész nap cicin lógna, nem tud aludni, szenved. Amikor nagy nehezen elaludna, a tesója felébreszti. Kicsit elfáradtam mára. Na, ez van...
Remélem, a többiek jobban vannak...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska a legrosszabb amikor a gyerekek betegek. Főleg ilyen pici korban. Küldöm a gyógyító energiákat :arrow: :arrow: :arrow:
Azt mondják az anyatej megvédi őket, vagy nem?? Én ebben bízok, na meg azért vigyázunk. De most hétvégén voltunk Árkádba. Minden elfogyott itt hónap végére, hát menni kellett. Remélem azért nem nyeltünk be semmit. De ha így gondolkodnék akkor a gyereket sem engedném suliba. Hisz ő is bármit hazahoz, mint nálatok Didri. Bízok abba hogy van valami védettsége.

Lányok kötelező mindenkinek egy pár sorra bejelentkezni:))

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Igenis! Jelentkezem :D :D

Sziasztok lányok! Valóban megy nagyban a babázás. Nálunk egyedül nekem volt egy pici megfázásom, de ezerrel adagolom a vitaminokat.
Huni az első két hétben 0,5 kg-t hízott. Így most 3,4 kg-t nyomunk :)
Ábel nagyon jó testvér! Folyamatosan puszilgatja a kisöccsét, ha fájt a pocija, ő is vigasztalta, simogatta. Az az első, ha felébred a Hunit keresi.

Ábit egyébként annyira jól sikerült felkészíteni a szülésre, hogy egyszer sem sírt míg bent voltam a kórházban. Pedig addig egyetlen éjszakát sem töltöttünk külön. Telefonon is beszéltem vele és akkor is minden rendben volt. Óóóó, szia Mamiii! - így szólt bele a telefonba és már kezdte is a csacsogását.
Bizony, ez megkönnyítette a bent töltött napokat.

Piroska, sajnálom, hogy betegek vagytok! Gyógyuljatok meg gyorsan! Olyan fájdalmas látni,ha betegek. Ilyenkor valóban kell a sok bújás, töltődés!

Pancsi, igen az anyatej megvédi őket. Nekem Ábi a 20 hónap alatt, amíg szopizott 2-szer volt beteg, de az is gyorsan átment rajta. Nekem az anyatejjel kapcsolatban azt mondták az orvosok, hogy valóban véd, de a anyatej védő erejét az édesanya azzal tudja növelni, hogy sok-sok vitamint fogyaszt ő maga.

Most nézem milyen szépen kisütött a nap. Hú, én már nagyon várom az igazi tavaszi időt. Kedvenc évszakom a tavasz és valósággal rajongok ezért az időszakért.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok,

Meg tudná nekem valaki írni privátban Makarészné Andi vagy Tasnádi Mihályné szülésznők elérhetőségét? Még 9 hetem van, lassan el kellene döntenem kinél szeretnék szülni. Előre is köszönöm, Mariann
mail címem: ocsko@citromail.hu
hemike
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Remélem már mindenki gyógyulgat szépen!
Jelentkezem én is, minden rendben velünk (leszámítva a nem múló hátfájásomat). Aliz gyönyörű, napról napra nyílik a világnak... mint első gyerekes anyukának, nekem ez még olyan nagy élmény! :)
Hát igen, azt nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz az első pár hét, de kezdek edződni azt hiszem. :)
Nagyon drukkolok a tavasznak! Jöjjön máááár! :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Sziasztok!

Bizony itt a tavasz, én szinte mindig kint vagyok amennyit csak birok! :) Nagyon jó érezni a bőrömön a simogató napsugarakat és végre a lovasaim is aktivabbak. Így végre megdolgoztathatom a lovaimat és az agysejtjeimet:) A pocakom csak egyre nő, betöltöttük a 27.hetet. Ákos igazán aktív baba, már most mindenről határozott véleménye van:) Minden a legnagyobb rendben velünk. Várom már nagyon, hogy a karjaimba zárhassam!! ;)

Jó egészséget minden babának és mamának!!

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Booo
neked szabad lovagolni?

Igen, hála Istennek, itt van a tavasz, már nagyon vártam. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


á, sajnos nem. Már augusztus óta nem lovaztam. De a tanítványimat edzem :) 10 éve azt hittem, ha nem ülhetek fel nem lehetek boldog. De az oktatás és látni azt, hogy milyen szépen dolgoznak a lovaim, hihetetlen boldogsággal tölt el. ( Persze a lovaglás után)

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Booo olyan szépen írsz a lovakról és vele kapcs dolgokról. Látszik hogy szereted csinálni. Ritkán hallani ilyen nagy elhivatottságról. Egyébként nó a pocakod?? Kép??

Csibik látom ti is betöltöttétek az egy hónapot. Hogy tetszik az anyaság? Igaz kemény dió, de megéri minden perce. Nemsokára mosolyt is kapsz jutalmul:)) Alíz igazán szép baba!! Képeket kérünk frisset:)

Timcsi örülök hogy a fiad ilyen jól viselte anya távol létét. Na de ez már a multé. Nagyon szépen fejlödtök. Akkor meg van a havi egy kiló? Úr isten akkor jó kis tejed lehet:) Mi nem hízunk ilyen ütemben, de nem is kell hisz Pami 4270g-al született és hát neki nincs mit behoznia sőt.. Mi most vagyunk 6350 3 hónaposan. Bár hosszra is nagyot nyúlt mert most már lassan a 68 rugiba megyünk bele. Most mi nekünk a torkunk piros ezért nurofent írt a dokinő 3x 2,5 milit 3 napig remélem használ, nem szeretnék antibiotikumot adni, de ős sem ennek a híve.

Na megyek mert hív a hercegnő. Bocs akinek nem írtam. De mindenkire gondolok ám:))

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Booo, tényleg nagyon jó olvasni, amiket írsz. Bárcsak én is így megtalálnám a helyem még ebben az életben. De szerintem erre nagyon sokan áhítoznak rajtam kívül még. :)
Fogtok még 3D UH-ra menni? Vagy mostmár csak születése után láthatjuk babótokat?

Pancsi, igen, tegnap lettünk 1 hósak..hát az anyaság, nagyon változó érzés. Annyira ki vagyok merülve,hogy sokszor nem azt érzem, amit ilyenkor kellene. És furdal is miatta a lelkiismeretem. Szinte alig van nap, hogy ne fájna valamim, mondtam is anyumnak, hogy ráléptem a nyugdíj felé vezető egyenes útra. :D Viszont Alíz tényleg gyönyörű baba és nem tudok betelni vele, állandóan nézegetem, sokszor még éjjel is, mikor már az első rezdülésére felébredek. :) És pont tegnap hajnalban csinált egy olyat, hogy ölbe vettem (bilizős póz) mert fájdogált a hasa, mire ő fél percen belül bealudt, és egy olyan hangosat kacagott, mint a nagy babák! Teljesen el voltam ájulva tőle. :)

Timcsi, Huni akkor tényleg szépen gyarapodik! Tök jó nektek! :) Nálunk sajna 1 hónap alatt volt csak ekkora hízás. Igaz két hétig folyamatosan izélgetve voltam, hogy biztosan nincs elég tejem, vagy nem jó, merthogy Aliz időnként másfél óránként kért enni. De hál'ég a védőnő azt mondta, hogy nincs okom aggódni egyelőre. Ez aztán anyósomat is megnyugtatta...nem igazán szeretnék tápszerezni, ha nem muszáj...



Kép
csibic
 
 


Sziasztok
szeretnék érdeklődni,ki tud ajánlani nagyon jó szülésznőt,aki esetleg gátvédelemben is jártas?
Szülésnél lehetnek bent ketten?értem az édesanyámat és férjemet ezalatt.
köszönöm válaszotokat
domcsika23
Gyömrő
 
 


Domcsika
én Sárközi Anikónál szültem, ő szerintem gátvédelemben is jártas. De a Flórban szerintem mások is benne vannak a gátvédelemben. Kéred a telefonszámát?
Azt nem tudom, hogy szülésnél bent lehetnek ketten vagy nem...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Én is szeretném megtudni Sárközi Anikó elérhetőségét a kistarcsai szülészeten. Azt mondják profi a gátvédelemben.

köszi
kriszta101
Dunakeszi
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt :D A segítségeteket szereném kérni. Most 23 hetes terhes vagyok és tegnap kiderül,hogy a dokim amikor szülnék szabadságon lesz (Surányi). Azt mondta, hogy átadna majd valakinek, de nekem ez nem felel meg. Illetve tartok attól, hogy ezen az alapon mindegy lenne, ha csak bemennék a kórházba ha megindul a szülés :?
Ti mit tanácsolnátok ilyen helyzetben?
Keressek egy másik orvost, vagy fogadjak egy szülésznőt?? És az is elég?
Szülésznőt, sajnos nem ismerek Kistarcsán. Tudtok esetleg valakit ajánlani?
Vagy merjem megkockáztatni, azt hogy bemegyek "csak" az ügyeletre??? :oops: Ettől egy kicsit félek.... Első baba, sokat vártunk rá....
Esetleg más dokit tudnátok ajánlani? Árak? Surányi 80-ért vállalta a szülést és 10 a magánrendelése....
Köszönöm,
Kriszta
dbk81
Maglód
 
 


Kriszta: Nekem is első baba, így nem tudok érdemben nyilatkozni a kérdéseirdől. Majd a többiek megteszik. Csak az én dokimról tudok információt mondani: Engem úgy vállalt Erdélyi doki, hogy előtte megnézte mikor megy szabira. Nála 100 a szülés és 12 a magánrendelése az Örsön. Van honlapja is. Keress rá nyugodtan...

hofeherke
 
 


Szia Mara!

Köszi az infót! :) Mostmár egyre inkább azon az állásponton vagyok, hogy inkább szülésznőt fogadnék... De sajnos nem ismerek senkit mint szülésznő a Flórba :cry:

Lilypie Pregnancy tickers
dbk81
Maglód
 
 


Ebben tényleg a többiek fognak tudni segíteni. Biztosan erre tévednek az apróságaik mellől nemsokára. :)

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Rossz az idő, már megint beszorultam a házba :) Pedig olyan szuper volt az elmúlt egy hét, csodálatos volt az idő. Sokat dolgoztam, szinte egész nap a tanyán kóricáltam :)

Pancsi, köszönöm. Bizony nő és igen aktív a kisember:) Ma csak úgy hullázik a pocim :D Hétfőn végre készült kép is de csak telefonnal, megkérem a párom hogy töltse a gépre. Majd felrakom :)

Csibic, elvileg megyünk még a 30-32. hét körül, (most vagyunk 28 hetesek) de már egyáltalán nem tudok háton feküdni, így még rágódok kicsit a dolgon.
Aliz baba nagyon cuki!!!!! :D

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Sziasztok.
Tudom már megint eltűntem, de néha azt sem tudom hol a fejem...:-) már majdnem fél évesen szívatnak a kölkök + Boti is.

Mindenki megvan szépen látom, örülök.
Velünk minden rendben van, most éppen nem beteg senki, mert ugye mióta Boti ovis azóta mindent hazahoz, amit mindenki - kivéve a babák - elkap. Hányós-kiszáradásossal megjártuk a László Kh-t, szóval mesélhetnék...elegem van most egy időre.
Ma kapott bárányhimlő ellen is oltást, már nem bízom a véletlenre, durvák tudnak lenni a szövődmények.

Pancsi,
nagyon növekszik a kislány mármint, szalad az idő nem?
Szegény picurka remélem már rég túl vagytok a torkos dolgon.

dbk81,
első szülésnél én biztosan ragaszkodnék orvos+szülésznő párosításhoz, amennyiben az anyagi körülmények engedik. Semmiképpen nem mennék az ügyeletre szülni. Ezt úgy érzem, hogy szülésznő mindenképp kell!!! Ő a lelke az egésznek nem annyira a doki. Ami gond, hogy a hierarchiában a doki van fent ugye, így a szülésznő nem dönthet el dolgokat, az orvos akarata érvényesül mindig.
Csak egy példa a saját esetemből, most amikor az ikrek születtek, akkor olyan gyorsan változott a szülés üteme, hogy a doki az osztályról be sem ért az első babára, csak a másodikra. Ami így mókásan hangzik már, de ha nincs ott a szülésznőm? Szóval ha mindenképpen választani kell, akkor én szülésznőre szavazok.

Igyekszek jönni még.

Szonja és Levi

Kép

Tesók,

Kép

Ezek a képek 1 hónapja készültek.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Kép

Sziasztok!

Rég jártam erre, időnként olvasgatok, de Ábel eléggé lefoglal.
Ha minden igaz sikerült egy képet feltötlteni, itt 5 hónaposak vagyunk.

dbk!
Én is ügyeleten szültem, mert a dokim (Kovács Réka) is szült! Kértem, hogy adjon nekem szülésznő neveket és telószámokat, mert nem szeretnék máshoz járni, és minden gond nélkük kaptam tőle neveket és telószámokat. Küldök neked egyet, csak meg kell keresnem a számát.
Én is első babámat szültem, minden simán ment az ügyeleten, Szentágotai doktorúr volt bent, és nagyon rendes volt, nem mondta hogy ne kiabáljak, meg semmit, és mikor kirántottam véletlenül az infúziót magamból, akkor is normálisan reagált.....:)
CSak szülésznőt fogadtam, aki épp ügyeletes is volt, de mire rámkerült a "sor" addigra letelt az ügyelete és maradt természetesen.
Megkeresem a szülésznő számát és küldöm privátban!

Szépek a babaképek mindenkinek! De jó lenne egy babatalálkozót tartani :).
Üdv
anidani
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Mi sajnos betegen... Didri azért nem jár három hónapja oviba, hogy ne kapjon el semmit, erre itt volt múlt szombaton a barátnője, aki ovis és idehozott valami undormány vírust, aminek az lett az eredménye, hogy hétfőtől csütörtökig lázas volt, 38 és 39.5 között ingázott a láza, pénteken csak hőemelkedése volt, szombat este újra felment 38 fölé, éjjel kettőkor újra, azóta fent vagyok és figyelem, most már végre lement neki. Szóval eldöntöttem, hogy nem megy oviba addig, míg ezek a járványok el nem múlnak, mert akkor legalább a játszótérre le tudom vinni napi kétszer, így mindkét gyerekkel be vagyok zárva a lakásba már egy hete. Elegem van... Na, mindegy, nem panaszkodom...

Silver
nem irigyellek a kiszáradásos dologgal... Mellette az ikrek, ááá... Hogy bírtad? És ki volt vele a kórházban? Nagyon cukik a képek. :)

Ani
nagyon édi Ábi! :)

dbk81
én árakat nem írnék ide, inkább priviben, ha érdekel valami. Semmi esetre sem javaslom, hogy ne legyen választott orvosod vagy szülésznőd, de te tudod... Én tuti, hogy nem mennék be az ügyeleteshez szülni. Én mindkét gyereket fogadott orvossal és szülésznővel szültem, de nem bántam meg és ha szülök még egyet, akkor azt is csak így vállalom. Ha Surányi mondott maga helyett másik dokit, fogadd el!!! Egyáltalán nem biztos, hogy a kiírt időpontra fogsz szülni. Én mindkét gyereket máskor szültem, a kislányomat egy héttel később, a kisfiamat három héttel korábban. Szerintem fogadd el a másik dokit és ha megengedheted magadnak, akkor válassz szülésznőt is, mert tényleg ő van veled végig. Én tuti, hogy szülésznő nélkül nem mernék bevállalni egy szülést. De ahogy már előttem leírták, sajnos a szülésznőnek nincs döntési joga, így orvos nélkül sem. Ha olyan dokit fogsz ki ügyeletben, mint Szentágothai, akkor szerencséd van (ő az én dokim), ő tuti doki, nagyon rendes, nagyon szuper, de ha nem???? Na, nem szaporítom a szót, szerintem fogadd el a másik dokit, mert akkor nem úgy mész oda, mint ügyeletbe, hanem úgy, mintha lenne fogadott dokid és akkor az a doki otthagy csapot-papot és elmegy a te szülésedre és ott lesz végig. Egyébként kit ajánlott???

Most akkor kell valakinek még szülésznő száma? Én Sárközi Anikó számát tudom elküldeni, ha kell valakinek, jelezze.

Na, megyek tanulni, kellemes vasárnapot mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Köszönöm, mindenkinek a választ.
Pénteken megyek a szülésznőhöz, aztán hátha okosabb leszek :)

Lilypie Pregnancy tickers
dbk81
Maglód
 
 


Sziasztok drágáim!

Bocs,hogy csak most jelentkezem, el vagyok havazva, mindig lóg rajtam egy gyerek:-))) nem tudom, meséltem-e, hogy sikerült egy tüdőgyulát is benyalnom menet közben, nehogy már egyszerű legyen a képlet:-)

Kis mucikáimat imádom, két hónaposak, a kisfiú már megduplázta a születési súlyát, a kislány is elhagyta már az öt kilót, kis hurkák mind a ketten! Nagy ovisommal újra elkezdődött a játszótéri szezon, végre lehet csúszni-mászni, nem vizes, nem hideg:-))))

PIROSKÁM, SOS: tedd már meg, légyszi, hogy sms-ben vagy emailben elküldöd a doki bejelentkezős-időpontkérős telszámát, csak az övé van meg. Sajnos még mindig nem jutott időm a 6 hetes kontrollra, lesz az 10 hetes is, mire össze tudom szervezni...:/

Kép
Kép
nalla
 
 


Hát igen, végre itt a jó idő. :) Lehet reggel beöltözni vadul, délben megsülni. :) De legalább süt a nap. :)

Hallottátok, hogy Kanadában esett a hó? Hamiltonban lakik a barátnőm, -16 fok volt tegnap. :shock:

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Nalla
megkaptad a mail-t?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy azért időnként jönnek a hírek mindenkitől. Mostanában nem tudtam jelentkezni, mert 4-szer ment tönkre az internetünk az utóbbi időben.

Mi is épp most kezdünk benyelni egy kisebb betegséget. Ábinak hőemelkedése volt éjszaka és elkezdett folyni az orra.

Huni az első hónapban 1,3 kg-ot hízott. Picit hasfájós, a 3. héten kezdődött és már 3 hete tart. Egyébként nagyon édes és igazán helyes kis pasi :) Kék szemek, sötétbarna haj.. helyes kis pofi..

most mennem kell, szép napot mindenkinek!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Szia, Timi!

Nem fáj Ábi pocija? Mert akkor az a vírus, amin mi is átestünk... Gyógyulást!
Hasfájással kapcsolatban meg nekünk adtak egy nagyon jó tanácsot: a köldöke körül félköröket csinálni, óramutató járásával megegyező irányba, mintha az órán ezt a kört tennéd meg: nyolctól- hatig, nyolctól-hatig. Ez tényleg jó, ahogy csináltam, azonnal elkezdett nagyokat pukizni. Mert attól fáj a hasuk szegénykéknek. De már csak egy hónap, három hónaposan nem szoktak már hasfájósak lenni. Ja, még valami: nem lehet, hogy nem tud kakilni? Hányszor kakil, minden nap? Mert nekünk az is volt gond. Amikor átalakul a kakilása arról, hogy minden étkezésnél kaki van, a napi egyszeri kakira, akkor szokott ilyen lenni.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok szeretném megkérdezni hogy dr Szentágoatinak mennyi a tarifája? ha tud valaki legyen szives segítsen mert már annyi helyrlől annyi infót kaptam . Most várom a második babánkat még az elején vagyok 8 hetes de azért jó lenne tisztán látni az árak tekintetében :lol:
Boo: látom lovagolsz, én kiskorom óta vagyok a lovak szerelmese volt 3 lovam is :lol: most persze egy kis szünetet tartok én is, de szeretném megkérdezni hogy vállasz-e lovasokat mert ha megszülök utána nagyon szivesen mennék hozzád lovagolni ha lehet :lol: itt lakom Gödöllő mellet.
Jó babázást mindenkinek

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Jó régen jártam erre. Ahogy beköszöntött a jó idő engem kiűzött a házból :)))

Velem/ velünk minden ok, kedden lesz Ákos 35 hetes pocaklakó. Sajnos a vércukrom magas, így naponta 3x kell inzulint szúrnom, de a terhesség után elmúlik. Még szerencse, mert elég megterhelő...
Lassan kész a babaszoba, már csak 1-2 apróság hiányzik. Ákos még nem fordult be, így gyakran tudom simogatni a buksiját :D
A doki a 38. héten befektet a kórházba( a cukor és a korom miatt) de még az is lehet, hogy programozott császár lesz a vége május végén. Erre máj 11-én fény derül :) Nagyon izgalmas idők jönnek.

Erzsébet, nyugodtan gyere, látogass meg, aztán megbeszéljük ;)

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Booo
Szia! Végre valaki írt erre a topikra. Már azt hittem, hogy senki nem jár erre... :oops: Szupi, nemsokára te is belépsz a nonstop robotosok közé :). Édes a teher :). Hát az a cukor nem hangzik jól, már azért sem, mert általában aki terhességi cukorbeteg, az könnyen lehet időskorban az. Vigyázz nagyon magadra és idős korodra ne hízzál el, ez nagyon fontos. És még nem is kell nagyon soknak lenni, az is elég, ha valaki 75-80 kg, ahogy én tudom.
Szurkolok neked és írj, hogy álltok. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Szia Piroska! :)

Ma megyek az első NST-re és kiderül, hogy programozott császár lesz-e vagy befektet a kórházba a 38. héten. Elkezdtem vizesedni, meg a pocakom is rendesen feszül. Na ja, nem is nagyon kíméltem magam, mert sajnos mindennel magamra maradtam. De már nincs sok hátra :) Este megírom mi lesz velünk :)

Sajnos a súlyom már a terhesség előtt 80 kg volt :(((((((

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Már a köv héten be kell feküdnöm, aztán a 38. héten tuti császár.

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


sziasztok Lányok,

látom Ti itt egy nagyon összeszokott csapat vagytok! Elnézést, hogy betörtem ide, a segítségetekre lenne szükségem.

Kistarcsán fogok szülni, tudnátok segíteni szülésznővel kapcsolatban? Ti kinél szültetekPintérné Hajdú Zsuzsánál esetleg szült valaki? MI a véleményetek róla? Én az orvosomnál kérdeztem rá, ő ajánlotta ezt a szülésznőt, de szeretnék egy kicsit utánakérdezni.

Nagyon gratulálok a babákhoz!!! :D
korti
Budapest
 
 


Szia Korti,

Én 10 napja szültem Pintérné Hajdú Zsuzsánál, és csak pozítívat mondhatok Róla.
Bár előtte csak 1* találkoztunk, rögtön jött amikor hívtuk, és végig kedvesen,de határozottan irányított, segített. Nagyon jó volt, hogy végig velem volt, támogatott, bíztatott, nélküle nem is tudom, hogy ment volna. Ha mégegyszer szülnék, csak vele tenném.
Szóval szerintem nyugodtan, hívd fel, beszélj vele, és ha szimpatikusak vagytok egymásnak, akkor Ő nagyon jó választás.
Neked egyébként ki az orvosod, aki ajánlotta?
Mikorra várod a babát?
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.
Mariann

Mariann
url=http://babafalva.hu]Kép[/url
hemike
 
 


Szia Mariann,

köszönöm szépen, hogy válaszoltál, nagyon sokat segítettél, sehol nem találtam a neten róla információt, de az ajánlásod alapján már sokkal nyugodtabban hívom fel.
Augusztus elejére várom a kislányunkat és Surányi doktor úrhoz járok, ő ajánlotta...
Azt szeretném még kérdezni, hogy a szülésznő mennyire támogatja a gátvédelmet? Több szülésznőről olvastam, hogy nagyon sokat segített gátmasszázzsal (nem biztos, hogy ez a pontos kifejezés). Előre telefonon kérdezzem meg, hogy anyagilag hogy szoktak elszámolni vagy mindenki ad amennyit szeretne? Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de annyira tapasztalatlan vagyok ilyen témakörben, ezt a pénzügyi részét pedig mindig is különösen kínos dolognak éreztem.

És egyébként hogy vagy 10 nappal a kisbabád születése után? Gratulálok Hozzá és nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek! :D

Korti
korti
Budapest
 
 


Mariann
gratulálok! :)

Korti
én Sárközi Anikónál szültem, más szülésznőről nem tudok nyilatkozni. A többit a szülésznődtől nyugodtan kérdezd meg, el fogja mondani, amire kíváncsi vagy. :)

Booo
sajnálom... De a lényeg az, hogy egészségesek legyetek mindketten. Vigyázz magadra és írj, hogy mi van veletek!

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: