Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Andreat: akkor ha nem változott azóta semmi, akkor csak popsitörlőt kell vinni a manóknak. Amúgy egyetértek veled ami a dokiválasztást illeti. Én az elsőnél végig ugyanahoz jártam, perkáltam rendesen a magánrendelésén és szándékomban állt adni is neki szülés után, de mindezek ellenére a szülésnél egyáltalán nem sok empátiával állt hozzám, sőt... na ekkor megfogadtam, hogy soha többé nem fogok felfogadni orvost.

Hétvégén el is kezdtem összekészíteni a kórházi csomagot, még pár apróság hiányzik a táskából és kész is.
Igaz, hogy ez már a második szülésem lesz, de mivel az elsőt indították, ergo tudtam, hogy na ma szülni fogunk, így kimaradtak az utolsó hetek-napok izgalmai, hogy hogyan fog beindulni a szülés. Úgyhogy most izgulok rendesen, hogy felismerjem majd a jósló fájások is az igazi fájások közti különbséget, ill. ha a magzatvíz fog elfolyni akkor lehetőleg itthon történjen. Tényleg nálatok az elsőnél hogy indult el a szülés?

Verka: melyik nap mész CTG-re? Én jövőhéten még csak a dokihoz megyek, de nem a kórházba, de az azutáni héten szerintem már én is CTG-re a kórházba megyek. Ki tudja, lehet hogy összefutunk valamikor? :wink:
[/b]
blenda
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok. Én október közepén fogok szülni Kistarcsán. Fogadott dokim nekem sincs, nem is lesz, viszont szülésznőt mindenképp akarok fogadni, de még nem döntöttem el ki legyen. Sokan ajánlják a Tasnádi Mihálynét meg az Ignáthnét, kettejük közül fogok választani. A Tasnádinéval már találkoztam egyszer a szülésfelkészítőn , ő tényleg nagyon szimpi egyébként. Dokik közül eddig csak a Szentágotait ismerem, hát nem vagyok elájulva tőle, bár rosszat nagyon nem mondhatok róla az tény, de valahogy úgy vettem észre nem nagyon szereti, hogy ha csak "úgy" járnak az ambulanciára kismamák terhesgondozásra, minden gond nélkül, és nem magánrendelésre pl. No de mindegy, a következő vizsgálatra ami uh is lesz a Várkonyihoz megyek majd a 29. héten, legalább ismerkedem. :) Róla is mondanak jót is rosszat is.
Ja és egyébként ezek az igazolások amit a terhesgondozást végző dokinak kell kiadni a négy pecsétről ugye , az ott a kórházban hogy működik ha valaki nem mindig ugyanahhoz a dokihoz járt mint ugye én is? Majd akinél szülök az kiadja a kiskönyvem alapján?
angie81
 
 


Ja és még egy kérdés! Házassági anyakönyvi kivonat az kell három hónapnál nem régebbi majd, vagy elég nekik az eredeti? A védőnőm azt mondta, hogy kell kérni egy relatíve frisset, de olyat is hallottam , hogy elég az eredeti! Valakinek konkrét tapasztalat ? :wink:
angie81
 
 

 
 

Sziasztok,
én is Kistarcsán szeretnék szülni (szeptember 20 körül, ha minden igaz), és látom, itt tudunk tapasztalatot cserélni.

Nekem ez a második gyerkőcöm lesz, az első 2006-ban született, a Jánosban, kivételes helyzetben, mivel a szülészt gyerekkorom óta ismerem, családi barát, jó fej, közvetlen a kapcsolatunk, stb., és a lényeg, hogy teljesen megbíztam benne - de sajna már nem vállal szülést. Ő természetesen se pénzt, semmit nem fogadott el - viszont végig velem volt, stb.
(Egyébként a kórház ebben az esetben másodlagos volt, de nekem nem volt semmi gondom ott.)

Azért írtam le mindezt, mert most viszont kénytelen voltam váltani, és jól kipottyantam a kis biztonságos burkomból :).
Kb. félideig jártam a régi dokihoz, aztán muszáj volt keresgélni - bár komolyan gondolkoztam a hozzá járok gondozásra-ügyeletesnél szülök kombón.
Végül elég hamar ezt a kórházat választottam (jó közel van, tetszik a szülészet), viszont a dokikkal sokáig gondban voltam.

Nem igazán volt kedvem egy ismeretlenhez menni, magánrendelésen sokat perkálni, szülésért előre bemondott összeget fizetni, stb., valahogy nem tudnám magam rábízni egy ilyen hozzáállással nyitó orvosra (de nem megítélem őket, csak nem megy, na). És igazság szerint nem szeretném túlpörögni az egész terhesgondozás-szülés témát - viszont persze a max. biztonság fontos!

Lényeg a lényeg, végül Lőrincz Ildikóhoz mentem (Cseh Erika ajánlotta, mivel ő nem tudott már elvállalni), és jól érzem magam így, de azért kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is! Pl. vajon mennyire lehet gond, hogy még nem szakvizsgázott? Eddigi beszélgetéseink alapján úgy tűnik, számíthatok rá.

nverka!
Láttam, te is hozzá jársz, esetleg írsz majd a tapasztalataidról? :)

Egyébként a régi dokim - bár helyettem nem dönthet - azt mondta, szerinte egy ügyeletes is maximálisan ellát, egy orvos sem akar komplikációt, tehát túlzottan ne aggódjak.

Bocs, hogy terjengős vagyok, csak jól körül akartam írni a szitut.
Jár még valaki hasonló terhesnaciban? :)

minden jót mindenkinek, holdbéli
holdbéli
 
 


Holdbéli:
Hasonlóban nem :) , de én is azt gondolom, amit a régi orvosod is mondott, hogy az ügyeletes is maximálisan ellát, mert ő sem akar gondot és mivel nem tartozol senkihez, ezért hozzá fogsz valamelyest, ha nála szülsz! És bizony komplikációt szerintem senki sem akar...
angie81
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül bepofátlankodom!
Nagyon sok hasznos infót olvastam, és egy párat szeretnék megerősíteni.
Én 2 hét múlva szombatra vagyok kiírva, már harmadszorra voltam ctg-n. A szülésznőkről (akikkel eddig találkoztam) csak jókat tudok elmondani. Ellentétben két dokival. Hozzáteszem, nekem sincsen fogadott orvosom.
A genetikai UH-t annó nekem is a Várkonyi Péter csinálta, nem hazudok de csapkodta az UH fejével a hasamat, mert a picikém nem volt éppen ébren. Na azóta imádkozom, hogy csak ő ne legyen ügyeletes. A másik pedig a Keresztes doki, nekem ő állapította meg a terhességemet, egyrészt tök bunkó volt, másrészt tőlem kérdezte, hogy szerintem hány hetes terhes vagyok.
Én is végig a Molnár dokihoz jártam Gyömrőre, van egy stílusa, amit meg kell szokni, de nekem nem volt rá panaszom, a végén már sajnáltam, hogy elment Gyömrőről. Ja és mostanában a ctg-t a Szabó főorvos úr csinálja, ugyan ő is futószalagos, de azért mindig megkérdezi, hogy hogy vagyok és válaszol, ha kérdésem van.
Az EDA-ról én annyit tudok, hogy nagyon előre kell egyeztetni, ha kérsz, mert nem osztályon dolgozó anesztes csinálja.
Szobákról meg csak annyit tudok (most csütörtökön volt egy nő aki mesélte), hogy ha fel is iratkozol, le is foglalod, még nem garancia, hogy lesz ágyad is.
Babáknak csak popsitörlő kell, meg én kaptam egy olyan fülest, hogy azért egy csomag pelust nem árt vinni, mert napi 3-at kapsz azt hiszem.
Ja igen, és drukkolok mindenkinek, aki nyárra, vagy nyár végére van kiírva, hogy ne legyenek sokan.
Most állítólag a szülészeten nincs is szabad ágy.
Mindenkinek jó egészséget, és gyors könnyű szülést kívánok!
Mégegyszer bocsánat a bepofátlankodásért.

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia Pindimano! Én is új vagyok még itt , de szerintem nem kell bocsánatot kérned! :wink:
Én pl. a Molnárról azt hallottam, hogy egy "tündérvirágszál"... Legalábbis egy kolláganőm azt mondta, aki járt már nála az ambulancián kétszer a terhessége alatt. A Várkonyiról egy másik topikban csak jókat hallottam, de én még nem ismerem így nem tudok róla véleményt mondani, de majd meglátom 28-án, mert akkor épp hozzá megyek , mert ő állítólag tuti nem lesz szabin és mivel jó előre be kell jelentkezni az ambulanciára így tutira akartam menni.
A Molnárnak egyébként Gyömrőn magánrendelése van?
Remélem októberben azért nekünk még lesz helyünk! :shock:
angie81
 
 


Szia Angie!

Molnár már sajna nincs Gyömrőn. Eddig volt, de nem magánrendelései voltak, csak úgymond sztk-s. Lehet én is csak rossz napot fogtam ki Várkonyinál, remélem nálad jobb lesz a helyzet!
Októberben meg drukkolok, hogy legyen szabad ágy, meg sok jófej doki és szülésznő :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Mutatok néhány képet:
Kép Ádi a babakocsiban Kép Szeret elmászni =) Kép És persze Hannust se hagyjuk ki, Ő a kis Manöken....

Eléggé megszaporodtunk és sajna nincs nagyon időm visszaolvasni, de szívesen válaszolok a kérdéseitekre!

Kép
Kép
mese80
 
 


Kép Ádi a babakocsiban Kép Szeret elmászni =)

Bocsi a kicsit küldtem!

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok,

Először is üdv az újaknak!

Úgy látom ez az október közepe elég zsúfolt időszak lesz, hát csak megosztozunk valahogy a dokikon és az ágyakon :)

Elég sok orvosnál megfordultam már (főleg most a 2. babával), és elég vegyesek a tapasztalataim, jórészt elég futószalagos volt a hozzáállás, de ha kérdésem volt, akkor mindig kielégítő választ kaptam. Surányi volt a leglelkiismeretesebb eddig és szakmailag is nagyon rendben van. Ő még ezen a nagyon pici monitoron is megtalálta azt a "problémát", - ami az 1. babánál is jelentkezett és csak az 1-es klinikán vették észre, - rögtön tovább is küldött szintén az 1-esre, nem tudom ki járt ott, (mondjuk szülni nem mennék oda szivesen), de az ultrahang nagyon jó, külön nagy képernyő van az anyukának és nagy felbontás, tényleg mindent egyértelműen ki lehet venni.
Visszatérve a dokikhoz, nekem szerencsére rossz tapasztalatom nem volt senkivel sem, és remélem, hogy nyugodt körülmények között és hozzáértő , szimpatikus orvosnál fogok szülni. Ezt kívánom mindenkinek.

üdv,
Adri
xadri
 
 


Sziasztok!
Jó, hogy sokan idetalálnak, üdv nekik!

BLENDA, hétfô 12-re megyek Ctg-re, mert Éva szülésznô sem lesz 15-20-ig. És dokinéni sincs 18-ig, úgyhogy jövô héten nem szülök :lol:
A kórházi csomagom még sehogy sincs, elsô, amit be akartam pakolni, az a hálóingek voltak, de teljesen elfelejtettem, hogy mind hosszú ujjas. Hiába, az elsô szülésem óta nem hordtam ôket...

ANGIE, tegnap a polgármesteriben azt mondta az anyak.vezetô, hogy 30 napnál nem régebbi hiteles másolat kell. Én meg úgy tudtam, hogy 300 napnál ne legyen korábbi. Ez a 3 hónap már a 3. variáció :D

HOLDBÉLI!
nekem is Cseh doktornô ajánlotta Lôrincz dr-nôt, aki eddig teljesen pozitív benyomást tett rám minden alkalommal. Igen, az kérdés, hogy szakvizsga papír nélkül mi a hatásköre és mikor kell konzultálnia mondjuk a felettesével ha a szülés alatt észlel valamit. én jó kezekben érzem magam, fôleg a császárt akarom elkerülni, de megnyugtatott, hogy erre minden esélyem megvan.
Igen, az ügyeletes is el tud látni nagyon lelkiismeretesen, ahogy Mesének is szép emléke van a szülésrôl, de ahogy Pindimanó írja, jobb kikerülni a problámás dokikat, ha egy mód van rá :wink:

MESE! Gyönyörû kisfiatok van, a neve is nagyon szép és Hanna is igazi nagylány! Pihenj, amennyit csak bírsz!

Hétfôre valami óriási frontot jeleztek, akkor még többen szülnek majd?

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Huh, mennyien lettünk hirtelen:) Én is október közepe táján szülök, valakikkel majd csak összefutok:)

Nekem az első szülésem volt császár, mert nem sikerült rendesen tágulni. (ez nem kistarcsán volt!) Másodjára pedig sikerült a természetes szülés, kistarcsán, szerencsére! Hát, összehasonlíthatatlanul jobb volt a második:)
Ha visszagondolok, első alkalommal talán lett volna némi esély a sima szülésre, ha jobban odafigyelnek rám a kórházban. Tapasztalatlan voltam, és nem is segített senki. Kistarcsán is volt szó arról, hogy ha már elsőre is császár volt, most is az lesz, de nem úgy estek nekem, hogy akkor irány a műtő...Ők is segítettek, és mi is ügyesebbek voltunk:)

A Molnár Csaba rajongóknak: úgy hallottam lesz gyömrőn magánrendelése!

A házasságival kapcsolatban, én 3 hónapnál nem régebbit tudok.

Andi
andreat
 
 


Adri, örülök annak, amit a Surányi doktorról írtál. Az első gyermekemet nem nála szültem, de most a másodikkal hozzá kezdtem járni, igaz, még csak egyszer voltam, nemsokára megyek a második UH-ra és nála szeretnék szülni is.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Drusza, most egyet értünk, én is 3 hónapnál nem régebbit hallottam :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Húhh mennyi helyre fogok szorítani októberben! Hajrá hajrá októberi mamik!!!! :)
Azért annyira nem vagyok Molnár Csaba Fan. Egy ismim felfogadta, és komplikációs lett, a szülés előtt két héttel azt mondta, mégse vállalja.
Házasságira én azt hallottam, hogy ha abban az évben volt az esküvő, amelyikben a baba születik, akkor van a 300 napnál nem régebbi. Ha előtte volt az esküvő, akkor kell a max. 3 hónapos.
Na de most nekem egy vmi nem világos, másolat kell, vagy az anyakönyvi kivonat???
Mese nagyon szép gyermekeid vannak! :) tényleg igazi modellek :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket.
A házzaságiról annyit, hogy ne foglalkozzatok vele, mert megfelel az eredeti, bármikor volt az esküvő! Csak legyen nálad ha mész szülni!
Ha van kérdésetek szívesen válaszolok!

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

nverka, angie
kösz az infót, én is hasonlóképp gondolom. :wink:

A problémásabb dokik elkerülésével az a gondom, hogy baromi nehéz tájékozódni, (oké, fórumok, stb. - de azért általában elég szubjektív 1-1 orvos megítélése, persze a nagyon gázost ki lehet szűrni).
És hát nincs annyi időm, és pénzem, hogy mindenkit alaposan kipróbáljak :lol: !
Aztán meg a fogadott orvosban is lehet csalódni, sajna.
Mindenesetre Lőrincz doktornő elég empatikus, de nem viszi túlzásba, és azért magamban is bízok. Csak legyen ágyunk szept. végén...
:?
Azért én is szívesen olvasgatom az élménybeszámolókat!

Az UH-hoz hozzátenném, hogy én - bár nem terveztem ilyesmit, első gyerekemmel nem is voltam - elmentem már egyszer a 21. héten a Mátyásföldi klinikára, alapos ultrahangra, mivel az AFP miatt kicsit izgultunk, és nagyon meg voltam elégedve.
Beleznay Katalin vizsgált, és igen alapos volt, mindent gondosan átnézett a babámon. (és kevesebbet kellett fizetnem, mivel gyerkőc aludt, és nem sikerült 4D-s csudamozit csinálni).

Az anyakönyvihez: mondjuk én a Jánosban szültem két éve, de ott általánosnak mondták, hogy (elvileg) mindenképpen 300 napnál nem régebbi kell (függetlenül attól, mikor volt a házassgkötés). Az anyakönyvvezető simán kiadja pár perc alatt (ha nem sül bele a nyomtatásba, mint nálam...), ügyfélfogadási időben (ott, ahol az esküvő volt - nem tudom, postán lehet-e kérni), ingyen. Ez tulképp egy 2. eredeti példány!

De ha Kistarcsán jó az eredeti, régi, az klassz lenne. Mondjuk, a legbiztosabb rákérdezni a kórházban valamikor.

További jókat mindenkinek, holdbéli
holdbéli
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. Augusztus közepe vége felé fogok szülni , szintén Kistarcsán. Első babánkat várjuk.
Cseh doktornőhöz járok magánrendelésre (szimpatikusnak találom, sokmindent meg tudok vele beszélni, ami más orvossal nem biztos hogy menne) , viszont mindkét genetikai ultrahangon Várkonyi doktornál voltam, a 13. heti ultrahangon nagyon rendes volt, még poénkodott is.de tényleg futószalagos volt a másodiknál. Véleményem szerint hangulatember.

Azért választottam a magánrendelést, mert csak igy tudtuk megoldani a vizsgálatokra való feljárást vidékről, úgy hogy a páromnak ne kelljen szabadságot kivenni. Este járunk.

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, hasznos információkkal gazdagodtam általatok.
Vendég
 


Sziasztok!

Angie, Holdbéli, Pindimano, Dia üdv. itt!

Mese: tündériek a gyerkőceid!

Dia: én is akkorra várom a babát, akár még össze is futhatunk a végén!

Andus: nekem is a Surányi a dokim és meg vagyok vele elégedve. Igaz szülni nem nála fogok valószínűleg, egyrészt mert ugye írtam, hogy nem akarok ezúttal orvost fogadni, másrészt meg már az elején jelezte, hogy pont augusztusban szabin lesz.

Verka: akkor drukkolok, hogy nehogy a jövőhéten szülj. Majd számolj be, hogy ki csinálta a CTG-t, mennyit kellett várni... stb.

Ti hogy bírjátok ezt a dög meleget? Én egyszál fürdőruciban flangálok egész nap, de így is szakad rólam a víz. Mondjuk hozzá kell tennem tetőtérben lakunk...

Párom ma megjegyezte, hogy milyen lent van a hasam :o Mondtam neki, hogy ne ijesztgessen, mert még nem akarok szülni.[/b]
blenda
 
 


Sziasztok!

Diának is üdv itt!

lassan vége ennek a döglesztő hétvégének, nem is bánom, alig mozdultunk ki, a lakásban csak 27C ig ment föl a hő. Apa és Juli hűtötte magát a közeli strandon tegnap, de csak du. 4-kor indultak, így is elég volt...

DIA, te is jó messziről találtál Cseh dr.-nőre. Szerintem megéri utazgatni, ha meg vagy vele elégedve, én is 90 km-re lakom a kórháztól...

BLENDA! Nem szülök :lol: Mondjuk én is pont a napokban éreztem, hogy lejjebb került a hasam, nem ég a gyomrom, kényelmesebb a mozgás. Mondjuk a védőnő barátnőm szerint innentől is lehet 2-4 hét is hátra még...

Mindenkinek szép napokat!!!

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok! Én a második babámat várom,a kisfiam 2005-ben szültem a SOTE1-en,fogadott dokinál.Meg voltam elégedve vele most mégis úgy gondolom nem fogadok-és persze én is Tarcsán szülnék majd nov.közepe fele.Eddig Fótra jártam át nődokihoz meg egyszer voltam itt nálunk a védőnőnél szokott havonta egyszer eljönni egy doktornő(Kovács Réka) hát olyan 5 percet ha benn voltam.Megvizsgált megkérdezte van-e panaszom aztán viszlát.Eddig 2x voltam a kórházban uh-on 13 hetesen meg 19 hetesen-mindkétszer a Surányi vizsgált,rosszat nem monhatok róla végülis nem volt bunkó.Azooon gondolkodom vajon bejárjak-e a kóeházba terhesgondozásra vagy járjak továbbra is át Fótra.Ctg-re ugyis be kell majd járni nem?Amúgy olvastam itt hogy terhesgondozásra is időponto kell kérni,na én felhivtam őket a múlt héten(most vagyunk 21+3 naposak) és azt mondták majd csak a terheléses cukorra menjek arra meg nem kell időpontot kérni-szóval leráztak.
ilda82
 
 


Sziasztok! Üdv mindenkinek!

Hogy telt a hétvége?

blenda: nem lenne rossz, ha összefutnánk..., amúgy én is nehezen viselem a meleget, pedig nálunk nincs is tetőtér

verka: szoritok neked, hogy kibirjátok még egy kicsit egy testben, bizti nem lesz gond, szerintem is megéri utazgatni, a környékünkön sajna sem normális kórház, sem normális orvos nincs

ilda, üdv neked is

Képzeljétek tegnap kificamitottam a bokámat, úgyhogy most bice-bóca vagyok egy kicsit, de nem vészes.

mesének üzenem csudi aranyosak a gyerkőcei

Ma megyek dokinénihez, majd beszámolok...

További szép napot nektek!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, véget ért nagy meleg, most jön néhány enyhe nap, ránk is fért már:)

Dia, hogy történt a dolog? Amúgy nem lett semmi bajod? Én ha elképzelem, hogy még a bokám is fáj, egész nap fel sem kelnék, szerintem....Így is alig tudok mozogni, akkora a hasam! Minden halasztható munkára azt mondom, hogy majd, ha megszülök:)

Ilda, te mogyoródról mennyi idő alatt érsz a kórházba? Nincs az nagyon messze?
Mondjuk, jászfényszaru sincs közel:)
Én gyömrőről 45 perc alatt érek be, ha nincs dugó.... Nagyon zötyögős az út, az a baj, én emiatt nem megyek szívesen.
andreat
 
 


Sziasztok!
Nekem kb. 35 perc kocsival a kórház, ha nincs dugó, és mivel ide hozzánk nem jár ki doki kénytelen vagyok bemenni a kórházba vizsgálatra! Sőt ha párom nem tud bevinni , akkor busz+hév, de egyelőre még nem fárasztott ki annyira, inkább jó kis napi programként éltem meg... Világot látok kicsit! :D Mostanság kezdem úgy érezni, hogy na most már kezd tényleg "terhes" lenni a terhesség... Szülésfelkészítőn is voltam már kétszer! De már kezdek lusta lenni, meg a szülőszobákat is láttam már élőben, ugyhogy most már nem is nagyon van kedvem menni! Mondjuk , ha közelebb laknék vagy valaki tudna állandóan hurcolászni akkor tuti elmennék mindegyikre, mert nagyon jók voltak!
angie81
 
 


Sziasztok!

Andreat: a keresztlányomnak indultam törcsiért, mert kiakart szállni a medencéből, és véletlen beleléptem egy gödörbe, szerencsére csak térdre estem,de a bokám teljesen kitekeredett a helyéről. 10 percig mozditani sem tudtam úgy bedagadt. Egy kis jegelés után rendbe jött, igaz nehezen birok rálépni. Jól vagyunk, máshol nem ütöttem meg magam.

Mi 50 km-re lakunk a kórháztól, ez max 45-50 perc forgalomtól függően, persze a sebességkorlátozások betartásával, amúgy 35 perc, nincs olyan messze és a forgalom sem vészes

Jól jön az enyhülés, már teljesen kitikkadtunk.
Vendég
 


..
ilda82
 
 


Múltkor lemértem 14km ,15-20perc alatt simán ott vagyunk,ezért is választottuk most tarcsát.
ilda82
 
 


[url]http://babafalva.hu[img]http://babafalva.hu/tickers/vk3.png[img][/url]alt="babafalva.hu vonalzó"border="0"/></a>
ilda82
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinéninél. Minden rendben van, sokat nőtt a picúr, már 2 kg-on felül van. Kislányunk lesz, aminek nagyon örülünk. :D

Augusztus első hetétől kell elkezdenem járni ctg-re. Fárasztó lesz, mert utálok várakozni. A ctg-t a szülésznők csinálják? Mennyi ideig tart a{ctg} vizsgálat? Nyugis a környezet?

Bocs a sok kérdésért, de első baba révén nem sokat tudok a "rendszerről".

Várom válaszotokat! Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok! csináltam én is ilyen vonalzót de nem tudom berakni a profilbeállításokat se látom sehol ,itt alul meg ahova a beállítások vannak írva a html kikapcsolva a bbcode bekapcsolva de nem lehet állítgatni itt sem.Segítsetek!!!
ilda82
 
 


Szia Ilda!
Nekem fogalmam sincsen hogy hogyan kell. :(
Valaki volt közületek babásan fogorvosnál? Van két lyukas fogam amit gondoltam betömetek, bár nem fáj meg semmi ilyesmi, de ugye jobb megelőzni... A fogorvosom azt mondta helyi érzéstelenítőt ilyenkor is adhat , ha kell, de most elkezdtem parázni.... Meg olvastam valahol a neten, hogy jobb minden olyan jellegű fogászati kezelést a terhesség utánra hagyni, ami nem sürgős... Holnap délre mennék a fogorvoshoz... Most mit csináljak? :shock:
angie81
 
 


angie81! Én most a második babám várom,három éve mikor a fiammal voltam terhes elég sokat jártam fogorvoshoz tömött,tömést cserélt ,fogkövet leszedte.Most 1 hónapja elmentem megint (ide a rendelőbe) mert fájt egy tömött rágófogam erre csak felvette hogy mit kéne csinálni aztán szinte kidoboptt és most péntekre adott időpontot de majd most is csak az alsóról szedi le a fogkövet.Tök jó azóta már 3x fájt a fogam egész nap,bevenni semmit nem lehet a köcsög meg nem foglalkozott vele.(ez egy újabb doki itt mogyin anno egy rendes fazon volt itt.)Átmentem 2 hete Fótra is fogászatra hátha ott segítenek de csak kioktattak hogy vegyek 2 új fogkefét meg ColgétTotált. Sajnos nincs egy fogra 15ezrem,kb annyi enne egy gyökérkezelés töméssel.Amúgy meg az inyem is be van gyulladva fogmosásnál állandóan dől a vér.Na így menjen az ember sztk-s fogászatra,le se szarnak. amúgy szerintem ne halogasd szülés utánra kitudja lesz-e időd rá,meg addig tovább romolhat.Ja és annó mindig kaptam inekciót.De szerintem ez függ attól is hányadik hétben jársz
ilda82
 
 


Köszi Ilda! Te hányadik héten jártál mikor kaptál injekciót? Én most a 28. hetet kezdem csütörtökön... Magánfogdokihoz járok, mert egyszer én is pórul jártam egy bölcsesség fogam kihúzásával... Nem tisztították ki a húzás után és csonthártyagyulladásom lett meg miegymás, antibiotikumot kellett szednem rá. :cry: Szóval megbízom én a fogdokimban, csak annyi hülyeséget olvas az ember a neten, hogy teljesen elbizonytalanodik, no meg a gyerekét is félti ugye... És tulajdonképpen én is attól félek, hogy elkezd fájni és nem vehetek be semmit se , se a terhesség , se a szoptatás alatt...
angie81
 
 


Kép
ilda82
 
 


Jé sikerült
ilda82
 
 


url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
ilda82
 
 


Pontosan már nem emlékszem hány hetes lehettem de szerintem a dokinak tudnia kell mikor mit szabad adnia,én úgy tudom az első trimeszterbe nem szabad semmit,nyugodtan menj el megcsináltatni.Rosszat biztos nem akarna a babádnak a fogdoki sem!
ilda82
 
 


Hát biztos nem . Meg az első trimeszteren végül is már rég túl vagyok. Csak elmegyek azért
angie81
 
 


Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!

Mi a 2 babánkat tervezzük, az első nekem sem itt született, de Kerepesről már nem szeretnék a Szent Imrébe átjárni pici babámmal. Nekem a Szent Imrében nagyon vigyáztak a gátamra, megúsztam a gátmetszést. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a Flórban is már ennek a hívei? Vagy még a legtöbbször gátmetszést hajtanak végre?
Szülésznőt lehet fogadni?
Köszönöm a válaszokat!
Vendég
 


SziasztoK Régiek, Újak és Legújabbak,

A fogászatos kérdéssel kapcsolatban szerintem a legjobb, ha nőgyógyásztól vagy védőnőtől kérdez az ember, anno az első terhességem idején én kérdezgettem minden félét, a fogászattal kapcsolatban csak annyi, hogy ha muszáj,akkor meg kell csináltatni a fogat, lehet érzéstelenítőt is kérni, főleg a második trimeszterben, ha halasztható a dolog jobb a szülés utánra halasztani.

Ilda hallod, az ilyen orvost fel kellene jelenteni, vagy legalább a felettesének szólni, - enyhén szólva is botrányos, ha egy kismamával csinálja ezt, mit csinálhat másokkal, aki nem haldoklik azt hazaküldi?

Dia, a ctg-ről csak annyit, hogy mostanság nst-nek hívják és nem volt sok idő (kb, 15 perc), ha vannak fájások, akkor lehet, hogy egy kicsit tovább tart, mert megvárják az ismétlődést, nekem egyébként nem kellett várnom. Hogy mennyire nyugis a környezet az attól függ, hogy éppen mennyien vannak , volt amikor egy lélekkel sem találkoztam, máskor meg kész átjáróház volt, viszont akár a szülésznőm, akár az ügyeletes csinálta, mindenki mindig nagyon kedves volt.

Farkas007, Szülésznőt lehet fogadni, olvass vissza egy kicsit találsz néhány infót ezzel kapcsolatban is. A gátvédelem itt is "működik" ha van rá lehetőség. A régi itteni dokinőm úgy fogalmazott ezzel kapcsolatban, hogy második gyereknél csak ritkán vágunk, és csak akkor, ha nagyon muszáj.

Üdv mindenkinek,
Adri
xadri
 
 


Sziasztok.
A fogas témához... nekem is bedurrant az előző terhességem alatt egy fogam, elmentem a helyi fogorvoshoz, elhajtott szájsebészetre.
Ott nagyon rendesek és kedvesek voltak, rávésték óriás betűkkel a kezelő lapra, hogy GRAVID, és szépen kihúzták a fogamat (letört gyökér volt csak) kaptam injekciót is, minden rendben volt. Én akkor a 4-5 hónapban voltam valahogy.
Szerintem egy jó fogorvos tudja, hogy mit szabd és mit nem alkalmazni egy terhes nőnél.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Az egészségügyről még annyit megosztanék veletek,hogy kb.10 hetesen mondtam a nőgyógyásznak adjon beutelót vérvételre(a védőnő mondta) erre elővett valami terhességi utmutatót hogy nem ad majd cak a 16. héten kell vérvételt csinálni,pár hét múlva megyek a védőnőhöz kéri a leletet-Jó mi? Aztán aki kijár hozzá dokinő az adott az AFP-hez meg a hepatitissel egybe teljes vérképre.Na én át is mentem Fótra(közelebb van,az elsőnél is oda jártam) a 16. héten,aztán felhívtam a kórházt időpontért a genetikai uh-ra (mondtam most vették le a vért és úgy adott időpontot) Aznap mikorra mennem kellett még sehol az eredmény az Afp-ről,egész délelött telefonálgattam hogy hol lehet,laborba védőnőnél dokinőnél esetleg a kerepesi laborba,végül ott utánanézett a laboros,visszahívott hogy nem nézték meg(az afp-t a Rókusban vizsgálják) se a hepatitist-Akkor meg mi a francot néztek rajta?A teljes vérképet kerepesen megcsinálták 2nap múlva mehettem érte. A doki is csak nézett mikor az uh-ra mentem,rá is írta a leletre hogy afp nem volt.
ilda82
 
 


Ilda nem lehetett könnyű, ilyen a magyar egészségügy...

Nekem is van egy hasonló sztorim az afp-vel kapcsolatban.
A védőnő kiadta a beutalót a Hatvani kórházba, be is mentem azon a héten kedden, amikor esedékes volt, azt mondták, hogy nincs afp+hepatitis vérvétel csak csütörtökön, jöjjek vissza akkor. Csütörtökön visszamentem, erre azt mondták (ügyan azok), hogy csak hétfőnként van, igy még azon reggel elindultam kistarcsára,(persze előtte felhivtam őket, hogy megcsinálják-e), ahol érdekes módon azonnal levették szó és beutaló nélkül, . Teljes káosz, hogy mik vannak...

Hogy sikerült a vonalzót megcsinálnod?

A fogászat témához még csak annyit, hogy azt olvastam, hogy az első trimeszter után nyugodtan adhatnak helyi érzéstelenitőt, de csak akkor érdemes megcsináltatni, ha nagyon muszáj, minden egyéb beavatkozást jobb a szülés utánra hagyni.
Vendég
 


Xadri, köszönöm! Igazad volt, visszaolvasva sok mindent tudtam meg! :-)
Mindenkinek sok szerencsét a szüléshez! Ha aktuális lesz nekem is a baba, jövök és csatlakozom, addig is üdv mindenkinek!
Vendég
 


Elfelejtettem leirni, hogy az afp eredményem két hét után meg is jött, Cseh doktornőhöz kézbesitették, ő pedig odaadta nekem igy mehettem a genetikai ultrahangra, azt hiszem március 16-án vették le és április 7-n voltam a genetikain.
Vendég
 


Nekem júni 9-én vettekvért 25-ére kaptam időponton két hét+ 2 napra rá,a hepatitist se csinálták meg úgyhogy azt majd a terheléses cukornál aug. elején.(pedig ahhoz is vittem a külön kis papírt a dokinőtől.Aztán Júli 1-én elmentünk 4D-s uh-ra is hogy biztos mindent rendben találnak-e,na meg hogy meg tudjuk a nemét.Ott is mondtam a szonográfusnak hogy nem volt AFPnk,hál Istennek ő se látott durva rendellenességet.
ilda82
 
 


A vonalzót én csakúgy tudtam ide berakni hogy megcsináltam aztán jobb egérrel kijelölés után bemásoltam ide ahova írni lehet.url=http://www.nagyonbaba.hu][/url] Nem tudoma másikat miért nem sikerül bemásolni a babafalvásat se tudom-na próbálkozok még
ilda82
 
 


Mindenkinek köszi a fogorvosos témához a hozzászólást! Már túl vagyok rajta, de csak az egyiket csináltatom meg, a másikat majd a szülés után. :wink: Én is azt olvastam, hogy inkább csak szülés után csináltassa az ember, na de vajon , ha nem ártalmas akkor miért? Ez mondjuk érdekelne. A fogdokim azt mondta, hogy nyugodtan adhat érzéstelenítőt, mert olyan , hogy ott helyben szívódik fel vagy mi, meg ott összeszűkíti az ereket, vagy valami ilyesmit magyarázott. :roll:
angie81
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: