Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Farthy!
Majd otthon megkeresem a linket, és küldöm is. :lol:

Junko!
Sajnos muszáj, én vagyok a fönők jobb keze, bár amennyit ő dolgozik bent, lehetek akár mindkét keze is. :shock: Köszönöm a jobbulást! Nagyon sok manapság ez a probléma, de ezt nagyrész a feszített életmódunkkal hozom összefüggésbe. :oops:

Juca!
A biopsziát elvileg 11-én csinálják meg. Vettem ki szabit,h. elmenjek anyuval.
Nem csináltak spermiogrammot, egy sima biorezonanciás vizsgálatot végzett, amiből megállapított,h. a szervezetében mik azok a szervek amik gyengébben működnek, és itt jött ki,h. a prosztata és here gyengébb egy kicsit. De én sem tudom mire alapozta ezt. :shock:
Persze,h. értem mit írtál, de már 8 hónapja volt a vetélésem, ennyi idő alatt már nem kellett volna helyre állnia a szervezetemnek.?Minden reggel mérem a hőm és van peteérésem, amit érzek is. Tényleg 1 kérdés: ebben a hónapban elkezdett fájni a 14.napon a bal petefészkem,jobban mondva feszített és ez egészen 18-ig tartott. Most akkor mikor volta a PÉ-m? :oops:

Angie!
Igen ő a nevelőanyukám (vagyis a keresztanyukám), de végülis mivel ő nevelt fel, őt tekintem anyumnak. Sajnos az a baj,h. a doki, aki nem túl szimpatikus anyunak,már a röntgenfelvétel alapján azt mondta anyunak,h. tuti,h. rossz indulatú daganata van.. :cry: Nem tudom,h. a természetgyógyász mire alapozta a feltevését, de már fentebb leírtam. Én is nagyon szeretnék ott lenni a talin, még meglátjuk addig. :roll:
Ugye azért mert nem fogsz dolgozni, ide jössz majd? Neked is szép hétvégét!

Rolly!
Mi újság? Hogy vagytok?

Brill!
Igen, úgy döntöttem,h. annyira hiányoztok,h. megpróbálom beiktatni a napomba a fórumozást. Igen pontosan ez a bajom, ettől vagyok depis,h. annyira rohannak a hónapok. :oops:

Sok puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Átolvasgattam egy pár napot. Szerdán még képben voltam, de mire írtam volna egy frissítésnél elszállt az egész. Tegnap esélyem se volt, hogy gép elé kerüljek. Először csak kapkodtam a fejem, hogy mi történt itt. Az olvasásban csütörtök estig jutottam, mikor most a férjem szólt, hogy már karikásak a szemeim,annyira nézem a képernyőt. Ahogy hallom most se tudok többet írni, mert jönnek csinálni a gépet.
Ne haragudjatok!
Próbálok este jönni vagy a hétvégén!!!

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok Lanyok! :D

Csibe,

Nagyon szepek a kepek, szep nagyra nött Gabor baba is. Nagyon szep kisfiu! :D

Fleur,

Köszönöm! Hogy vagy? Köhögsz meg? Es a hagymakura, hogy megy?
:D Gratulalok a 4. honaphoz, tenyleg nagyon megy az idö!

Kacsa,

Köszi a tanacsokat! Igen, tudom, hogy a Diane 35 segiteni szokott valamit, de azt most sajnos nem szedhetek…Viszont tegnap vettünk ket nagyon jo Vichy termeket a gyogyszertarban, es lehet, hogy bebeszelem magamnak de mar most jobb egy kicsit a helyzet.

Nagyon szep a pocakod, hihetetlen milyen nagy, es az elöszoba szekrenyhez is gratulalok! :D

Junko,

Draga Junko, Nagyon jo megfigyelö vagy! Igen, valahogy olyan furcsa ez az egesz…mert jol vagyok en, es tudom, hogy elöre kell csak tekinteni stb. stb… de megis megviselt mindenfele szempontbol a dolog, es bizony van amikor ramtör a szomorusag. Es ilyenkor minden faj, es nagyon egyedül erzem magam. Aztan valahogy mindig atlendülök ezeken a pillanatokon, amiben nagy szerepe van az en draga ferjemnek is.

Nagyon köszönöm, hogy drukkolsz nekünk, en pedig az aprilisi szamlalashoz szoritok! :D

Zsuka,

Nagyon örülök, hogy igy alakultak a dolgok, es termeszetesen minden szavadat elhiszem mint, ahogy eddig is! Vigyazz magatokra! :D

Brill,

Draga vagy, en is nagyon remelem, hogy lombikozni majd csak testverert kell. :D
Az arcomrol majd irok privit amint lesz egy kis idöm! Bar most ugy nez ki valamit hasznal a Vichy is. Remelem amennyibe kerül…

Timi,

Köszönöm Neked is a jotanacsot, :D vegülis tegnap vettünk mar ra lemosot es egy kremet. Hat remelem ezek majd segitenek.


Pupy,

De jo olvasni Rolad is! :D Orülök, hogy Laci jobban van a dieta utan. Nem ertem, hogy termeszetgyogyasz hogy allapitotta meg ezt a dolgot a ferjednel? :shock: Nem gondoltatok arra, hogy csinaltassatok egy spermiogrammat? Bocsi, csak azert irom mert nalunk is ez a gond.

Nagyon remelem, hogy anyukadnal nem talalnak semi komolyat!

Dido,

Annyira rendes vagy, köszönöm, nagyon jol esik! Gondolok majd Ratok jövö kedden! :D

Juca, :D :D :D

Szep napot Lanyok!

Kép
Kép
jucmuc
 
 

 
 

Kedves Lányok!
Én most azért írok, mert szeretnék kikerülni a táblából. Anikóval beszéltem ma telefonon, mert nem akartam csak úgy 1 mondatban kérni őt, és nagyon jót beszélgettünk.
Én – sajnos – nem érzem magam igazi topiktagnak, hisz még a ritkánál is ritkábban jövök (bár mivel szinte minden nap használom a számítógépet az óráimhoz, így mindig kb. 5 perc alatt átfutom az üziket, és ez biztosan továbbra is így lesz, de az írásra nincs időm, erőm). Meg lelkileg is hullámzó bennem a babaprojekt, tehát mindenképpen úgy érzem, ki kell kerülnöm a táblából.
Ez tehát NEM elköszönés, és örülnék, ha Heni és Zsúka sem mennének el pont akkor, amikor végre beteljesült legszebb álmuk!
És sajnálom, hogy megint beférkőzött a topikba a bizalmatlanság. Sajnos vannak dolgok, amiket nehéz kiheverni, elfelejteni meg lehetetlen. Én nagyon drukkolok, hogy sikerüljön valamilyen módon túllépni ezen és újra a régi jó (vagy ahhoz hasonló) hangulatú legyen a topik.
Vigyázzatok Magatokra, Babáitokra, és egymásra is! :P

Kép Kép Kép Kép Kép
rolly
 
 


Rolly!

Szerintem nem szabad úgy érezned, hogy nem vagy topictag. Én se jövök mindig, vagy ha jövök is, nem mindig szólok hozzá a témához, hanem csak olvasgatok. Igazából ezek a topicok mind forgótagsággal rendelkeznek. Akik már nem a project előtt állnak, más topicba írnak, pl. anyaság, és újak jönnek, stb... Én pl. megjártam ma a nőgyógyászt, aki azt mondta, hogy ha abbahagyom a gyógyszert, már a köv. hónapban nekiállhatunk a gyereknek, magyarán nem kell időt kihagyni, pedig elvileg úgy terveztem. Lehet, hogy akkor most mégse júliusban hagyom abba a gyógyszert, bár nagy a valószínűsége, hogy igen... a vonalzóm se biztos, hogy akkor jó... lehet, hogy aztán tolódik nálunk is a baba, stb. Ettől még lehet ide írni, mert amíg nincs baba, addig az ember mindig BABAPROJECT ELŐTT ÁLLÓ lesz az ember, még ha öt év múlva is szánja rá magát. Látod, én is itt rontom a levegőt, és nem izgat, hogy esetleg a fincsi pudingomat eszegetve senkit nem érdekel, amit ide írok. :lol:
Kép
Vendég
 


Fleur!

Hát igen, a lakberendezés nem olcsó mulatság ... De tényleg rengeteget tud dobni 1-1 jól megválasztott bútor, kiegészítő. Tegnap végignéztem a lakásról készült fotókat és hihetetlen a változás, pedig még mindig bőven lenne csinosítgatni való. Festés, 1-1 kép a falra, függöny, drapéria, stb.
Az asztalost én is áldom! Ismerős ajánlotta! És szinte az összes többi mester is ismeretség útján került hozzánk és minddel nagyon meg voltunk elégedve. Esetleg próbáljatok meg Ti is ismerős útján tájékozódni, hátha ...
Anyumék most építkezne, na Anyum még egy nagy ínyenc ilyen téren! Kíváncsi is leszek majd az eredményre! Pl. az ajtókon olyan 6 db-os kis üveg berakások lesznek, hogy a 6 kockából fog kijönni egy homokfúvott kép. :)

Én is mondtam már Apának, hogy saccolja meg, hogy hány kg-os dinnye méretem van! :lol:

Voltam ma bent Apa melóhelyén és akkora özönlés lett a jöttem hjrére, hgoy csak na! Hát még mi lesz, ha majd Timcsát viszem bemutatni! Juj, de várom már, hgoy lehessen mutogatni a kiscsajt!!!

AFP-nek tényleg nem szabad nagy jelentőséget tulajdonítani! Főleg, mióta tudom, hogy a Down-os érték csak abszolút statisztika, semmi köze a Te konkrét eredményedhez. Egy jó UH gép és jó UH-s ezerszer többet ér!!!

Farthy!

Igen, tudom, hogy a meleg víz lazít. Bár érdekes, mert terhesség alatt meg pont tiltják a forró fürdőt, mert összehúzódást okozhat. Akkor most lazít vagy nem? :roll:

Apát nem féltem! Már a puszta jelenléte is biztosan sokat fog segíteni! Hát még ha megfogja a kezem, vagy megtörli a homlokom, vagy csak egyáltalán lesz egy ismerős fej, akire nézhetek! :)

Junko!

Köszi!

Juca!

Megnyugtattál, már ami a tolófájásokat illeti! :)

Apának max. majd viszünk egy Nemzeti Sportot, azzal majd ellesz! :lol:

Zuhi az itt is kötelező és ctg-re is kötelező elég gyakran rácuppani, de zuhizni lehet menni többször is.

Angie!

Pocak fent vagy lent létet én sem igazán tudom megállapítani. Meg igazán ebből sem lehet semmire sem következtetni. A biztos az az, hoyg Timcsa már beékelte a fejét, de igazán sokkal többt ez sem jelent, mert hallottam már be nem ékelődött koponya melletti szülés megindulást is ...

Ja, taliról engem kihúzhatsz! :)

Csibe!

Köszi!

Jucmuc!

Vich-t én is használtam egy időben. Szerintem is jók a készítményeik. Csak elég húzós árúak és mivel nekem amellett is maradt azért ragya a képemen, így visszaálltam olcsóbb készítményekre. Bár most hirdetnek vmi. új éjszakai krémet, arra majd szülés után még lehet beruházok, akkor úgyis lesz még egy kis hormonugrás!

Köszi Neked is a dícséreteket!

kacsa14
 
 



Sziasztok!

Farthy
Hasonlóan látom én is ezt a témakört. A megszüntetett választott orvosi mizéria is csak köntörfalazás. Emiatt nem fog megszűnni a hálapénz....
Felmerült bennünk az otthon szülés is, de nem biztos, hogy be merném vállalni. Szó se róla megvannak a maga előnyei és hátrányai is....

Angie
Észrevettem, hogy kicsit paprikás a hangulat. Remélem mielőbb rendeződnek az ügyek. Kicsit idegennek érzem még magam.
Még csak tervezési fázisban van a baba. Az utolsó doboz tabellát eszegetem, utána várni szeretnék, hogy visszaálljon a normál ciklusom. Házat is szeretnénk venni, pocival nem merném megkockáztatni a költözést.
Meg vitatkozunk azon is, hogy tavaszi vagy nyári, esetleg őszi baba legyen...

Brill
Szerintem a párommal nem lesz gond. Elég termékeny családból származik. 6an vannak testvérek, ráadásul mind fiú... Szerinted mennyi esélyem van, hogy lesz lányom? ;)
Vendég
 


Kacsa, gondolom én, hogy a vízben vajúdás vagy szülés nem forró vízben történik.
Hogy a terhesség alatt lehet-e forró fürdőt venni, azt nem tudom. Én imádom a forró fürdőt. Most sajnos tusolónk van, de amúgy nem tudok meleg vízben fürödni, mert azt szeretem, ha alig tudok beleülni. :-) De szerintem ami jól esik, az egészséges. Egyszerű kis filozófia, mi? :-)
Szerintem a párod nem fog parázni, ha oda kerül a sor. Akkor nem mondhatja, hogy fél, ha látja rajtad a "szenvedést". Hidd el, olyan lesz, mint a kisangyal (eddigi ismerőseim elmondása alapján), egyből elfelejti, mitől is félt.
7-ére vagy kiírva?

Kép
Vendég
 


A vízben szülés engem is érdekelne. Imádom a vizet. Csak sajnos nem mindegyik kórházban erre lehetőség. :(
Fehérváron zuhany alá lehet állni, vajúdókádjuk nincs.
Viszont hallottam már olyanról is, hogy a baba kibújása előtt kiveszik a vízből. Szerintem ez csak az orvosnak jó, mert így nem lesz vizes.... :?
Vendég
 


Kár, hogy nem tudják minden kórházban biztosítsni ezt a lehetőséget. 2007-et írunk, nem ártana, ha néhány kádra lenne pénzük a kórházaknak.
Én otthon nem mernék szülni. Ha bármi történne, soha nem bocsátanám meg magamnak. Viszont a magánklinikákat is iszonyatosan drágának tartom. Néhány napért több százezret kifizetni...nagy luxus. Bár nem tudom.

Kép
Vendég
 


Farthy! Jeges Macika!

Kicsiny hazánkban szerintem sehol sem lehet vízben szülni. Csak és kizárólag max. vajúdni, már ahol erre van lehetőség. Fertőzésveszély miatt nem ajánlják szerintem, ill. ha vmi. komplikáció adódik a kitolás során, elég nehezen tud oda bárki is bekucorodni az anyuka alá ...

A forró vizet pedig kimondottan tiltják terhesség alatt, mert tényleg görcsöket okozhat, ill. felmelegítheti a magzatvizet is, ami a babának nem jó.

6-ra vagyok kiírva, pont 1 hét.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Csak röviden tudok írni. Sajnálom, hogy nem tudok gyakrabban jönni. Ezek a gondolatok gyakran benne is megfogalmazódnak, amiket írtatok, de munka és egyebek mellett nem könnyű megvalósítani, hogy az ember naponta jöjjön.

Norwell!
Úgy emlékszem Te írtad. Ne haragudj, de nem tudok egyet érteni azzal, amit írtál, arról ,hogy ne csak 2 hetente jöjjön ide az ember ha már topiktag akar lenni. Nekem leginkább hétvégén van időm írni és ha jön a jó idő, akkor még annyi időm sem lesz, mert megyünk a telekre. Én szeretek itt köztetek lenni, olvasgatni az örömhíreket és együtt izgulni veletek. Próbálok mindig visszaolvasni és reagálni a leírtakra, tanácsot adni ha tudok.
(Ez az első alkalom, hogy teljes visszaolvasás nélkül írok, de most is rohanásban vagyok.)

Zsúka!
Őszintén örülök a jó hírnek. Kívánom, hogy nagyon sok boldog pillanatot élj meg a pocakosságod alatt és azt követően is egy gyönyörű, egészséges kisbabával. (Hallottam már én is olyat, hogy az orvos biztos, ami bizos inkább csinált még egy "utolsó" UH-ot, és láss csodát....! :D ) Vigyázzatok nagyon magatokra! :D

Faul!
Nagyon sajnálom, hogy így döntöttél, főleg, merthogy Te voltál itt rajtam kívül az egyetlen újvárosi, meg egyébként is. Azért szívesen olvasnék Rólad, hogy mi van veled. :)

Angie!
A talival kapcsolatban: én sajnos ismét csak azt tudom mondani, hogy nem tudok ott lenni. Olvastam itt, ahogy írtátok a bizalmat a személyes találkozás kapcsán. Számomra elég nehezen lenne megoldható, hogy Pestre utazzak. Nem maga az utazás miatt, csak időben. Azért nagyon bízom benne, hogy ha majd lesz pocakom :) és már nem fogok dolgozni, akkor legalább egyszer lesz rá lehetőség.

Fleur!
Lehet, hogy már nem aktuális, de ha a szükség úgy hozza, akkor a Stodal szirupot nyugodtan lehet szedni a várandósság (és szoptatás) alatt is köhögésre. Gyógyszertárban recept nélkül kapható homeopátiás szer.
Ja! még azt akartam írni, hogy most van egy új mellápoló krém. Túl sok tapaszatalatot még nem tudok róla mondani. A cég képviselője úgy ajánlotta, hogy a szülés várható ideje előtt 2 héttel érdemes elkezdeni használni és ezzel megelőzhető vagy legalábbis csökkenthető a sebesedés. A neve: Lansinoh

Emlékezetből hirtelen ennyi.

Azért nagyon bízom benne, hogy annak ellenére is, hogy csak ilyen ritkán tudok jönni azért nem bánjátok, ha irogatok néha.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Kacsa
Van benne igazság, már ami a komplikációt illeti.... Teljesen tanácstalan vagyok... Azért szeretnék egy pohárnyinál több vizet tudni magam körül majd....
A finishben jársz, kitartást! :)

Farthy
Támogatnám a "kezdeményezést". Szerény meglátásom szerint pár aprósággal kellemesebbé lehetne tenni a szülőszobát is, még pénzbe se kerülne. De talán változik a felfogás.
A magánklinika tényleg luxus. Az őssejtbankos dolog is szóba került. Elsőre lehűltem az árán, de végiggondolva nem is annyira drága. Sose tudni mikor jön jól.
Vendég
 


Az itteni rendszeridő kicsit megtévesztő. Nálam 17:58 van.... Vagy én vagyok rossz idősávban? :D
Vendég
 


Macika!

Ami szülési alternatívákat illeti, én úgy vagyok vele, hogy nem izgulok rá semmi konkrét alternatív dologra. Mert ahol még adott is sok lehetőség, ott is ált. 1-2 alternatív szoba van és ha az éppen foglalt és vki. mindenáron pl. a kádban szülésre gerjedt rá, annak lehet hogy már ez a dolog egy hatalmas csalódás és így szerinem még nehezebb lehet utána a folytatás lelkileg.

Nálunk itt egyébként (Db-i Egyetem Klinika) van 1 db szülőszoba, ahol totál egyedül van az ember, saját fürdővel, wc-vel, itt van az a wc ülőkére emlékeztető szülőszék és 1 db gumilabda. És van még jó pár egymástól függnnyel elválasztott, általam lókarámnak nevezett 1-1 ágyas vajúdó rés. És ebből egyben van talán egy sarokkád.

Úgyhogy nincs nagy választék. És arra is bőven van esély, hogy foglalt legyen vagy ez vagy az.

Kádra nem pályázom, picit félek a fertőzéstől, hiába kórház, stb., nekem ez a parám. Végülis zuhizni is bármikor mehetek, ill. pl. az eda úgyis leköti az embert, ill. ha jól emlékszem, óránént 15-20-30 perces magzati szívhang ellenőrzés van, tehát igazán nem is tudna sokat lubickolni az ember lánya. És nekem pl. fontosabb, hogy a szívhangot folyamatosan figyeljük.

Továbbá szerintem még a tárgyi feltételeknél is fontosabb tud lenni egy szimpatikus szülésznő.

--------------

Ma Apa félig szabis - félig melós napot tartott.
Úgyhogy voltunk ebédkézni. A kevenc helyünkön van cipóban tálalt leves, amit mi eszünk szőröstől-bőröstől, azaz levesestől-cipóstól. :lol: Utána meg beszabadultam egy babaruha bizományiba és jól bevásároltam egy nagy szütyő ruhát. Body-k, rugik. A szajré 75%-a Micimackós. :) Van egy tündéri lila vastag plüss kantáros naci, a hasán egy nagy macifejjel, a lábán pedig maci tappanccsal. Nagyon édi, majd, vasalás után lefotózom. Meg megvettem Timcsa első igazi csajos kisruháját is, egy világoskék farmer kantáros szoknya személyében. Bár ebbe majd még nőnie kell, mert a cimke szerint 9-12 hósra való.

kacsa14
 
 


Barátném volt barátja kis híján a folyosón pottyant ki. :) Valszeg, ha odaérek, ahol Te jársz, nem fogok ennyira parázni. Azt mondják, hogy az ismeretlentől mindenki fél.
Egy szimpatikus szülésznő nekem is jól jönne majd.

A levestől teljesen megéheztem. Pedig 10kor van vége a műszaknak. :?
Anyukámnak csak megemlítettem, hogy szeretnénk babát, azóta fél üzlet babaruhát összevásárolt. :D Lassan nem férek el tőlük. :D
Vendég
 


Kacsa!
Ez már aztán hatalmas pocó :D , de már nem sokáig... :D

Pupy!
Értettem én az első írásodból is :D
Az az érzésem, hogy sajnos Te hasonlókon mész most keresztül, mint én tavaly, amikor "eltűntem" egy kis időre, de nagyon kívánom, hogy a folytatás már ne olyan legyen mint a miénk!!!
A Férjed eredményét pedig tényleg jó lenne andrológiai vizsgálattal is alátámasztani (sőt még jobb lenne cáfolni), de a kevés kiskatonaszámnak mindig van valamilyen oka, ami a vizsgálat során valőszínűleg kideül, és akkor lehet, hogy kezelhető, de legalábbis tudni fogjátok, hogy hogyan tovább, és nem húzodik az idő.

Farthy!
A terhesség tényleg nem betegség, ám van amikor, sőt (az itteni tapasztalatok és az ismeretségi körömben szerzett tapasztalatok alapján) elég gyakran alakul úgy, hogy mégis a természeteshez képest jóval gyakrabban kell orvoshoz menni.
Mindenesetre kívánom Neked, hogy ezeket Te ne éld át, és tényleg ne kelljen orvoshoz járnod se azért, hogy legyen babád, se azért, hogy megmaradjon a babád :D !

Angie!
Jó olvasni, hogy minden a legnagyobb rendben odabbent :D Melyik kórházba jársz?
Gyúrásssal nincsen gond :wink:
Még nem tudom. Először el kellene döntenem, hogy hol csináltassam a Kaáliba v. a nődokimnál :roll: Ezt úgyis csak a ciklus elején végzik, úgyhogy van időm gondolkodni. Csak dönteni nem tudok :? Neked az Öcséd orvos, és így mint szegről-végről benfentes :twisted: mi a véleményed? Persze tudom, hogy döntenem nekem kell.
TALI: nekem a húsvét szombat nem jó, mert megyünk Családot látogatni vidékre a háromnapos hétvégét kihasználandóan, de a másik kettő jónak tűnik.

Virág!
Persze, hogy tudom :D
Már nagyon várom a pocifotót :D

Virág, Kacsa!
Lakberendezni én is szeretek, bár általában nem a sajátomon gyakorlom :twisted: , bár arra is ráférne, csak ahogy Virág Te is írtad: idő és pénz :evil:

Junkó!
Ne is mondj ilyet! Lesz babánk!!! Neked is és nekem is és itt Mindenkienk!!! Ez eldöntött dolog, csak van akinek gyorsabban és könnyebben, van akinek lassabban és nehezebben!
Én nem tudok és nem is akarok megbarátkozni a másik lehetőséggel :(

Juca!
Én azért nagyon remélem, hogy inkább vagy, mint nem!

Judit!
Köszi :D

Rolly!
Nagyon sajnálom :( , de azért ha lesz néha egy kis időd, jelntkezzél, és várunk majd a nagy hírrel is, remélem megosztod majd velünk :D !

Évi!
Veled mi újság? Hogy van Dórcika?

dido
dido
 
 


Pupy!

Nem tudom. Minden esetre Lacinak orvoshoz kellene menni. Én mondjuk szkeptikus vagyok a természetgyógyásszal, de ezt tudod. (Kinga a 9. hónapban jött, és egyikünkkel sem volt gond)

Farthy!

Amennyiben szuper óramű pontosságú a szervezeted, akkor nem érdemes kihagyni, ha viszont nem, gyakran megborul a hormonrendszer a fogamzásgátló szedése után. Bizonyítottan nagyobb a vetélés kockázata. Bár sok orvos mondja, hogy nem, ez olyan mint a magzatvitamin. Egyesek szerint nagy baba lesz tőle, mások szerint viszont kell a gyerek és a te szervezetednek. Mivel nekem mindig rossz volt a menstruációs helyzet, ezért írom le, amit nekem mondtak. Tény, hogy mind a Norcolut után, mind a fogamzásgátló abbahagyása után feje tetejére állt a rendszer. Én már nem fogok fogamzásgátlót szedni, de ha szednék, és abbahagynám, akkor várnék két három hónapot, és nem reménykednék az első próbálkozós időszakban sem.

Mennem kell, nem olvastam tovább, de erre reagálnom kellett.

Ma egyedül vagyok Kingával, jó is, de nagyon nehéz az esti műszak. Ráadásul beszerzett egy monoklit, olyan, mintha csépelném.

tjuca
 
 


Csibe!

Gábor még mindig kiköpött az apja, csak miniben. Elképesztően hasonlít rá. Mondjuk a lányomhoz nekem sem sok közöm van.

tjuca
 
 


Sziasztok!

...csak egy gyors köszöntésre ugrottam be, mert most látom, hogy milyen névnap van!!! :shock:

Niki!
Zazinak nagyon boldog névnapot kívánok! Kép
(remélem, tényleg ma ünnepeltetek... :roll: )

Puszó Mindenkinek!
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Farthy! Juca!

Én picit vitatkoznék a fogi utáni hormonháztartás-borulás elmélettel!

Nekem életemben egyetlen egy darab 28 napos ciklusom volt (megjegyzem, hogy a többi nem 29 vagy 30 nap volt, hanem kb. 40-től 60-70-ig). Szóval nekem gyogyi előtt mindig is 2-3 hónapos ciklusaim voltak. És a gyogyi abbahagyása utáni 1. ciklusom olyan volt, mint ay a nagy könyvben meg van írva, volt pé, megjött 28 napra, sőt erről még orvosi leletem is van, ugyanis ekkor volt egy 3., 14., 21. napi hormonpanelem. Aztán a 2. ciklusban is volt még pé, az is talán 29. napos volt, a 3. is OK volt még és utána borult minden. Se pé, se mensi, se semmi. Úgyhogy ezután volt 3 Duphaston-nal meghozott mensim, amiből a 3. után kezdtük a Closty-t, aminek eredménye mos itt rugdos a pocakban ...

Szóval ezek után én azt mondom, hogy, ha újra kezdeném, akkor nem hagynám ki azt a 3 hónapot. A fogi hormonja úgyis abban a pillanatban kiürül, ahogy megjön, hisz, pont ezért jön meg, mert megvonják a szervezettől a hormont.

Persze ezzel nem búzdítok senkit sem arra, hogy a sok doki által is ajánlott szünetet ne tartsa be, de esetleg, ha korábban voltak hormongondjai érdemes lehet megfontolni, hogyha igazolódik az abbahagyás után a pé, akkor érdemes lehet rászabadítani a kiskatonákat. Az is orvosilag bizonyított, hogy a fogi alatt is termelgetődnek peték, csak nem érnek meg teljesen, és ezek érnek meg aztán a fogi abbahagyása utáni hónapokban. Valszeg ez történt nálam is.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Tina!
Nem haragszom, más a véleményünk, és ez így jó. :) A témához még hozzátartozik, és ezt PUPY, Neked is írom, hogy ahogy Ti jöttök, az okés, mert megismertünk Benneteket, tudunk rólatok annyit, amennyit szeretnétek, hogy tudjunk, azt, hogy hol tartotok a babaprojektben stb. De ha valaki csak úgy jön, hogy bejelentkezik, aztán meg hetekig a nyomát sem látjuk, ne sértődjön meg azon, hogy nem emlékszünk éppen arra, hogy melyik ciklusnapon tart. Értitek, mit akarok ezzel mondani? :roll:

Pupy!
Azt pedig teljesen megértem, hogy elkap néha a depresszió és a „soha nem lesz gyerekem”-kétség… Talán hihetetlen, de egy cipőben járunk, csak nálunk most a „soha nem lesz második” című fejezet fut… És nagyon örülnék, ha non-stop fórumoznál! :) És nagyon drukkolok anyukádnak, hogy meggyógyuljon…

Klarka!
Persze, hogy emlékszem Rád!!! De hogy melyik topikban futottunk össze??? :oops: :D Hogy vagytok? Jöhet privi is, ha gondolod! ;)

Timika!
Jaj, nagyon sajnálom, hogy a mandulával ilyen gázos a helyzet… De inkább most vegyék ki neki, mint később, én 4 voltam, amikor kivették, és emlékszem a műtétre… :shock:

Csibe!
Nagyon jók a keresztelős képek!!! Gábor nagyon szép nagyfiú már!

Juca!
Érdekes dolog, amit írsz, egyes dokik meg azt mondják, hogy a fogigátló abbahagyása után egy-két hónapig nagyobb az esély a teherbeesésre, ezek szerint a vetélésre is... :?

Mi jól vagyunk, ma Kende megint megdöntötte a nemalvási rekordot, délelőtt és délután is fél órát volt hajlandó alukálni... Én kis naiv, azt hittem, ha majd elindul, alszik nagyokat, hát a gyerekem tesz az én elképzeléseimre... :twisted: :D Délután a teraszon sétálgattunk, még le kell mosnom a székeket meg az asztalt, addig nem teszem ki őket.

És végül néhány friss kép a zsiványról:

Segítek anyának takarítani:
Kép

Az ovifarsangon manócska leszek majd: :D
Kép

Kingaaaaaaaaa, van kölcsön egy kis hajad, ha már nekem csak ennyi jutott??? :D
Kép

Már csak 5 másodpercembe kerül, hogy a lépcső tetején legyek, anyáék alig győznek résen lenni! :)
Kép

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Mindenkinek nagyon jó hétvégét kívánok!
Vendég
 


Norwell!

Kende nagyon édes!

Évi!

Hát szerintem, ha a bőr nyúlt ki azzal sok mindent nem lehet kezdeni ... talán ezek a narancsbőrös krémek esetleg ...

Én is most kérdeztem egy helyen a haskötőt, de ők nem árulnak, úgyhogy majd még vadászok máshol. Barátnőm nagyon ajánlotta.

Timcsám csuklik odabent ezerrel! :)

kacsa14
 
 


Brill!
Nagyon köszönjük, és igen tegnap tartottuk :)
Pusszantás

Ui.: egyre jobban ég a pofám, hogy ilyen ritkán tudom idetolni a képem és emiatt nem bírom követni az eseményeket és emiatt még ritkábban jövök, szóval ez egy ördögi kör...

kancellárka
 
 


Norwell!

Ha megnyírod Kingát, viheted :twisted: :twisted: :twisted: (az ész nem tűri a hajat!)

Farthy!

Na most légy okos! A hivatalos magyarázat: évekig fenntartod hormonnal, hogy ne legyen peteérésed, vagy csak alig. A fogamzásgátló tabletta megvonásos ciklust csinál (asszem, ha nem hülyeséget jegyeztem meg). Kell a szervezetnek átállásra idő, míg normális pete normálisan beágyazódik.
Másik variáció is igaz, miszerint lombik program előtt szedetnek rövid ideig fogamzásgátlót.
Na most légy okos!
Majd Narco rendbeteszi a témát, ha lesz kedve.

Narco!

Jó ez a tandemszoptatás elmélet. Na most második gyerek vagy nem fogja ismerni a horrorszopit, vagy egyből kettőt kell csinálni. Más tipp? Esteleg egyik cickón gyerek, másikon ketyere??? 8)

Éva!

Nekem egy blőnyeg van a hasamon, de sztem nem csúnya, vagy undi. Látta Angie is. Kicsit csíkos is. Szerintem ez ezzel jár. Fogadd el, vagy növessz megint pocakot, és akkor nem látszik. :lol: Nekem spec a mellem is megváltozott, és fura ezt mondani, de néha jobban a magaménak érzem, mint a lánykorit. Mondjuk én úgy általában jobban érzem magam a bőrömben, mert Kinga jobb, mint a legjobb ékszer, hatalmasat dob az önértékelésemen, ami sokszor még mindig nem az igazi, de haladok. :lol:

Az orvosom a SOTEra megy. Én onnan jöttem el. Hát fura lesz visszamenni, remélem exorvossal nem nagyon futok össze, ha igen lePistizem, ennyivel tartozok a Dzsudikámért. :twisted: Mondjuk tartok tőle a terhesgondozóban megint többször elolvashatom az összoroszszépirodalmat. :evil: Persze még nem tartunk ott, úgyhogy nem károgok. :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Amíg itt olvastalak benneteket, kifutott a leves. :-)

Én, ha abbahagyom a foggátlót, mindenképpen szeretnék szünetet tartani, bármit is mondanak az orvosok. Nem mintha nem hinnék nekik, dehogyisnem, hanem egyszerűen szeretném megnézni, hogyan áll vissza a ciklusom, hogy utána tényleg tudjunk tervezni, és hogy pontosan tudjam, mikor van peteérésem.
Nekem nem egy ismerősöm lett gyógyszer mellett terhes, igaz, itt elég sok mindennek kell egyszerre megtörténnie, de utána még hetekig szedték a foggátlót, mire rájöttek, hogy valami nem stimmel... én biztosan halálra izgultam volna magam, hogy ez milyen hatással van a babára.
A foggátló előtt mindig szép, rendszeres ciklusaim voltak. Félévente változtak, volt, hogy 25 naposak voltak, máskor 30, de volt 35 is. Igaz, nem havonta változtak, hanem szép lassan tért át a ciklusom ilyen napokra, észrevétlenül. A peteérést mindig éreztem, szúró kis fájdalommal, örülnék neki, ha a foggátló után is ilyen szép ciklusaim lennének.
Amúgy Bormót kellett szednem 20 éves koromtól, mert magas volt a PRL szintem, de azt mondta az orvos, hogy ha terhes leszek, nem kell szednem, amúgy meg ha kellene valami miatt, állítólag lehet szedni, mert bizonyított tény, hogy nem ártalmas. Minden esetre a magasabb PRL szint mellett is mindig rendszeres volt a menstruációm, és csak véletlenül derült ki, hogy magas a prolactinom. Érdekes, mert másnál sokkal kisebb szintél is már elmarad a menstruáció. Igaz, a menstruáció csak egy dolog, ha nincs pete, nem jön a nebuló sem. Csak hát a pé-t mindig éreztem, úgy hogy nálam volt.

Amúgy se ártana tartani egy kis szüntetet a gyógyszerrel már, gondoltam erre is. 5 éve szedem, jó lenne, ha mentesíteném a szervezetem. Aztán ha becsusszan a baba, becsusszan, de ehhez a kedvesem áldása is kell. :-)

Kép
Vendég
 


Csibe!

Nem tudtam.
És most ez a lehető leghülyébben hangzik de szarul esett. Ezen a szép tavaszi délelöttön megint urrál lett rajtam a kétségbeesés, hogy nekem miért nem.
Bőgök és bőgök és k___ra nem értem. Na persze kritikus napjaimon vagyok, így ha meglátom hogy a kutyák esetleg kiásták egy újonnan ültetett virágomat, biztos is hogy megnyuvvasztom őket.

Dido!
Nem tudom, józanul kell látnom a dolgokat. Három éve taposom (tapossuk) az utam, és még csak egy ösvényre sem futotta.

Jucmuc drága!
Persze hogy szorítok, valahogy más esetében azért még tudok optimista lenni. Most mondjuk nem vagyok hiteles, mert kicsit befordultam, de majd holnap. :)

Rolly kedves,
sajnálom hogy így döntöttél. Mindig örültem ha fekbulkkansz. Priviben te is megtalálsz és lehet én is "zaklatlak" néha.
Vendég
 


Jelen ...

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Norwell!
Értelek. :)

Kacsa!
Aranyos a bejelentkezésed. :D

Juca, Farthy!
Jó kis téma ez a fogig. utáni szünet vagy sem. Anno rengeteget filóztam rajta én is, hogy tartsak-e vagy sem. Végülis valami köztes megoldásra jutottam. 2 ciklust vártunk ki. Az mondjuk biztos, hogy a gysz. abbahagyása után szinte görcsöltem, mikor a pé-m volt és ez az érzés az idő múltával egyre inkább csökkent, olyannyira, hogy most már alig érzek valamit. Sokat gondolkodtam, hogy talán nem kellett volna az a szünet, de ha a másik oldalról nézem, mely szerint nagyobb a vetélés kockázata az abbahagyás utáni időszakban, akkor meg inkáb így tartom jobbnak. Úgyhogy most várakozunk, aztán ha nem sikerül, akkor nyár végén nőgyógyász.

Farthy!
Ez a szüneteltetés téma is jó kérdés. Én 7 évig szedtem folyamatosan a fog.g-t (Mercilon). Akkor az a nőgy., akihez jártam rákszűrésre azt mondta, hogy 2 évente szünetelteni kéne 3 hónapra.(Akkor szedtem 4 éve.) Hát ebben én kissé kételkedtem és megkérdeztem több nőgy.-t is (főiskolán védőnő szakra jártam, így volt rá lehetőségem), akik szinte egyöntetűen azt mondták, hogy felesleges, mert akkor még jobban megkeverem a hormonháztasrtásomat, főleg tekintve, hogy még 2 évig szándékozom szedni és utána abbahagyom. (Amiből aztán 3 év lett.) Kicsit paráztam is, hogy majd nem fog megjönni, de szerencsére nem így lett. (Aztán, hogy most nem jön a baba, az összefüggésben van-e azzal, hogy sokáig szedtem.....nem tudom....?)
Na, most ez így jó hosszú lett. De mindebből csak azt akartam kihozni, hogyha még mondjuk 1 évig szándékozod szedni, akkor szerintem talán már felesleges szünetet tartani. Persze a szavaidból úgy veszem ki, hogy inkább szünet és akár egy babó is "becsusszanhatna" :wink: Nem könnyű ez a téma, ahány helyen utánaolvas, érdeklődik az ember, annyifélét hall, tapasztal. Mindenesetre azt kívánom, hogy, akkor jöjjön a baba, amikor Ti szeretnétek! :)

Húú, na most már abbahagyom, mert a konyhában is kéne ténykedni.
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
tina82
 
 


Itt volt az előbb egy ismi pár, mindketten fogorvosok, de a srác mentőzött is. Megtapizták pocit és azt mondták, hogy 24 órán belül akció lesz. Hát kíváncsi vagyok!

Csatolom a tegnapi édi szerzemények fotóját:

Timcsa első kisruhája:
Kép

Macikás kisnaci:
Kép

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Zalánka!
nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Zsúka!
Tudtam én! :wink: Szívből örülök Nektek!!!! :D Minden jót az elkövetkező hónapokra!

Éva!
Én mínusz 10 kg-al jöttem haza a kórházból, pocak van még egy kicsi, bőnye, dehát még van is ideje leapadni. :wink: De ha mégsem, akkor majd kitalálok vmit. :roll:

Csibe!
Gratulálok a kerszetelőhöz, és köszi a képeket!Nagyon aranyos nagyfiú már Gáborka!Nekünk húsvétkor lesz a keresztelő.

Fleur!
Hát igen, a szülés az egy dolog, azt tudod, hogy csak pár óráig tart, és mi lesz a végeredmény. :wink: :D
De a szopi az más tészta.Kívánom, hogy neked ne kelljen ilyen kínokat átélned, mint nekem!!!Egyébként csak a "szerencséseknek"sebesedik ki a bimbójuk. :twisted:
Jobban vagy már?

Pupy!
Örülök, hogy jelentkeztél!Viszont a szomorú hírnek nem. :( Jobbulást kívnok anyukádnak!!!
Milyen a munkahely?Műkörmös tanfolyam?

Norwell!
Hát sikerült belépnem az oldalra, de nem tudom, hogy ott mit kell nézni, vagyis hová kell kattintani, hogy lássam a vidijót? :oops:
Bocsi, extra béna vagyok ha ilyesmiről van szó. :oops:
Kende nagyon cuki manó!! :D Puszi a hajas kobakra! :wink:

Timika!
Remélem nem kell kivenni azt a manulát!Sok-sok gyógypuszi megy!!!

Jucmuc!
Javasolnám, hogy keress fel egy jó bőrgyógyászt!Én ott dolgoztam assziszetnsként 5 évig, de láttaltalban nem tudok tanácsot adni.Valszeg hormonális, a gyógyik is okozhatják.Ha kiürülnek(vagy ha kismama leszel
:wink: ) el fog múlni magától is.Addig is inkább konzultál egy dokival, mert vannak olyan krémek is, amiket terhesség alatt nem lehet használni.Nekem is nagyon pattis volt a pofim, de Emili helyrehozta. :wink: :D

Nárcisz!
Hogy vagytok?
Másik topik:felőlem... majd írok akkor oda is. :D Ha lesz időm :roll:

Most ennyi, majd folyt köv, ha Emili engedi.

Ja, cicik gyógyulnak, ma élesben teszteltem őket.De tápi még kell, tejcsi nincs annyi, viszont éjszakára összegyűlik annyi, hogy 2-3 etetésre elég.Emili hasfájós, Infacolt kap, meg egy pár korty édeskömény teát.Kaki nem sok van, jól megkínozza. :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Kristóf tegnap rekordot döntött: délután negyed négykor aludt el (reggeltől odáig ébren volt) és akkor is csak egy jó órát aludt. :shock: Hihetetlen ez a gyerek!

Juca :) Kérdezted még korábban, hogy jár-e már Kristóf. Járni nem jár még csak mindenhol feláll és pár napja tesz pár lépést mondjuk az ágy mellett. De nem viszi túlzásba, legtöbbször csak mászik, de azt rekord sebességgel :D
Sajnálom, hogy a dokid pont a SOTE-ra fog visszamenni, de a lényeg, hogy nála biztos kezekben érezd magad. :!:
Jobban vagy már egyébként?
Mikor lesz másik vonalzód is? :wink:

Gtünde :) Ügyi vagy, hogy megpróbáltad a körtét és ennyire bejött! Lassan szerintem az őszibarackot is megpróbálhatjátok, azt is szokták szeretni a babák, mert finom édes.

Pupy :) Örülök, hogy újra jelentkeztél, a híreknek viszont nagyon nem :cry: :cry: :cry: Nagyon drukkolok anyukádnak!!!
A természetgyógyász diagnózisával kapcsolatban én is kicsit szkeptikus vagyok, ha vannak ilyen aggályaitok, sztem nézessétek meg egy andrológussal.
Babád pedig igenis lesz, nem is soká, csak próbáld nem rágörcsölni (tudom, könnyű ezt mondani…)
Aranyos vagy, hogy ennyire tetszettek a képek Kristófról :lol:

Dido :) Azt megkérdezhetem, hogy a Kaáliban mennyibe kerülne egy ilyen beavatkozás? Ez csak magánvélemény, de szerintem annál csináltasd meg, akiben jobban megbízol.

Kacsa :) Jajj, nagyon cukik a Timcsának vásárolt rucik! :lol:

Csheni :) A jövő héten melyik nap is mész dokihoz? Azért ugye megírod nekünk is az eredményt?

Angie :) Biztosan azért érzed őket idegennek, mert nem ismered őket, de nagyon aranyosak! És ott is jönnek ám a kistesók, illetve Ezvicc már megszült, Vanda nemsokára fog, Babus és Nicol pedig próbálkoznak. :D
Az orrmandulámat nekem is kétszer vették ki, és egy kis darab még mindig megvan belőle. Ez pár éve derült ki tök véletlenül egy fül-orr-gégésznél.
Tali: nekünk az ápr. 21 tuti jó lenne, esetleg még a 7-e jöhetne szóba, de csak du. De az elég necces, a 21-e viszont már délelőtt is jó lenne.

Farthy :) Én is imádtam a Szülőszoba c. műsort.

Junko :) Én úgy tudom, a kh és a klinika összevonását őszig tuti leállították. És ami külön érdekesség: ha felmész az OEP honlapjára, ott az van, hogy a szegedi lakosok a kh-hoz tartoznak szülészet-nőgyógyászat szempontjából, a Szeged környékiek pedig a klinikára. Na erre varrjál gombot!!! Miért gondolkozol a doki váltáson?

Rolly! Sajnálom, hogy így döntöttél :( Azért remélem nemsokára babával a pocidban újra visszajössz közénk…

Norwell :) Kende nagyon sármos fiatalember :D És nagyon ügyes is!
Komolyan emlékszel a mandula műtétedre??? Én 3 éves voltam, mikor kivették az orr- és garatmandulámat, mondjuk bennem „csak” az maradt meg, hogy műtét közben vkinek az ölében ültem, meg hogy utána tök sebes volt a szám :? Aztán 5 évesen mégegyszer kivették az orrmandulámat :(
Hiányozni nekem sem hiányoznak, csak olyan nehezen szánom rá magam, hogy kés alá küldjek egy alig egyéves gyereket :cry:

Pankaa :) Örülök, hogy lassan rendeződik a szoptatás és a cicid is gyógyul!

Niki :) Utólag is boldog névnapot kívánok Zazinak!!! :lol:

Pussz mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok lányok!

Tina!
A szünetet úgy értettem, hogy ha abbahagyom a gyógyszert, akkor utána már nem szednék mindaddig, amíg nekiállnánk a babának. Még ha ez esetleg félév, egy év is lenne, akkor se szedném már. Igaz, annak idején is a nőgyógyász tanácsára kezdtem el szedni, mert volt egy kis cisztám, és az ilyen készítmények erre igen jó hatással vannak. Amúgy is régóta együtt vagyunk a kedvesemmel, így elkezdtem szedni. Igaz, eleinte elég szkeptikus voltam vele kapcsolatban, hiszen előtte mindig óvszerrel védekeztünk. Ha most abbahagynám, akkor egy meghatározott dolog miatt...:-) Persze, hogy a baba mikor jön, az majd a gyógyszer utáni elhatározás kérdése, de jövőre akarunk csinálni. Tényleg olyan jó lenne, ha nem kellene semmi miatt halasztani, illetve ha hamar összejönne. Valahogy úgy nincs már kedvem még éveket várni...
Te védőnő vagy?

Timika!
Szerintem is kár, hogy nincs már a Szülőszoba. Szerintem azt a műsort minden nő szerettem, mert sokat lehetett tanulni belőle. A gyerekkorházat is szerettem. Valahogy jók az ilyen dokumentumműsorok.
Kép
Vendég
 


Farthy!

Azért nem minden nő szereti az ilyen naturális műsorokat. Pedig a Sz.szoba a kf-i hasonló műsorokhoz képest estimese!

Sőt van egy 2007, ápr-ban szülős fórum is és ott már 1-2 csaj ki van akadva, hogy ő szüléstorténeteket sem szeret olvasni, mert csak betojik tőle.

Hát betojok én is, de inkább előre akarok tudni mindenféle szörnyűséget, mint hogy úgy menjek oda mintha, cirkuszba mennék és utána, ottkoppanjak.

A Gyerekkórházat is nagyon szerettem, sőt én szeretek alapvetően mindenféle ilyen kórházasdis, emberszadalósdis műsort is.

kacsa14
 
 


Annácska!
Isten éltesse sokáig Petikét elsö születésnapja alkalmábol!!!
Kép

Niki!
Zalánnak utolag is nagyon boldog névnapot kivánok!!!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Rolly!
Őszintén sajnálom,h. el akarsz menni, de szerintem nem azért topictag valaki,mert minden nap itt van, én is nagyon ritkán jelentkezem, mégis annak érzem magam. Nagyon hiányoznál, ha elmennél, de tiszteletben tartom a döntésedet. :roll:

Tina!
Én nagyon örülök annak is ha csak néha jössz, Te is közénk tartozol azért. :wink:

Dido!
Elvileg egy hónap múlva kell a férjemnek vissza mennie a természetgyógyászhoz, kíváncsi vagyok akkor mit mond. :roll: Elvileg a természet gyógyász csak azt mondta,h. az ondó mennyisége kevesebb,mint az átlagosnak mostanában, és ez tényleg így van,mi is észrevettük. És,h. elképzelhető,h. emiatt nem jön össze a baba.

Juca!
Tudom Drága,h. szkeptikus vagy. :wink: Én sem hiszem el teljesen amit mod, megvárjuk azt az egy hónapot aztán majd döntünk. Kicsit igazad van, Kinga tényleg kiköpött apja. Ha esetleg majd ott tartanál én is csatlakoznék kozzád, a SOTE-n való olvasással. :lol:

Niki!
Zazinak nagyon sok Boldog Névnapot kícvánok így utólag is.:D

Norwell!
Drága, teljesen értem,h. mit is akartál, így már minden világos. :D Sajnálom,h. egy cipőben járunk, de csak bíztatni tudjuk egymást: igenis lesz babánk, kinek első kinek második.:D Nagyon édes a képeken Kende, utólagos engedelmeddel ismét lementettem. :D

Nárcisz!
Most lapoztam vissza és láttam a képet a csajokkal. Nagyon szépek vagytok!!!! :D

Éva!
Nagyon sokat változott már Virág! Egyre szebb!! :D Köszi a drukkokat!

Kacsa!
Nagyon édesek Timcsa első ruhái.:D Én már nagyon szorítok Neked, folyamatosan Te jársz a fejemben: Panka fog híradózni?

Panka!
Köszönöm az együttérzést. Nagyon jól érzem magam a munkahelyemen. Pénteken járt le a 3 hónap próbaidőm, és mondta a főnököm,h. majd hétfőn jön a nagy beszélgetés. Igazából nem félek tőle, azt mondták a kolléganőim,h. a főnök nagyon meg van velem elégedve. Remélem,h. a beígért fizuemelésre is emlékszik majd. :evil: A műkörmös tanfolyam most egyenlőre talomba,mert az az iskola amelyik indította azt az extra akciós tanfolyamot már nem indítja. És most kell másra a pénz, pl. Laci kezelésére, én szeretnék egy szemüveget, jön a tavasz stb…

Timi!
Persze,h. tetszik Kristóf,hisz olyan gyönyörű szemei vannak. :D Én is nagyon remélem,h. minden rendben lesz anyuval.

Faithy!
Még keresem a linket, sajnos már nem emlékszem,h. hol is volt.De ígérem meg lesz. :D

Sok puszi és jó éjt!!!

Kép
Vendég
 


Pupy!

Igen, Pankának írok majd, aztán, ha Emili engedi, majd biztosan ír Nektek is!

De, ha esetleg vki., aki fixen tud lenni gép előtt, ír telcsi.számot priviben, írok annak is. Nehogy lemaradjatok! :wink:

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Anácska!
Petinek boldog születésnapokat, és szép hosszú életet kívánok:D

Zalán!
Még sok-sok boldogságban eltöltött évet kívánok névnapod alkalmából :D

Pupy!
Köszönöm, így élünk mi négyecskén, nagy szeretetben :D Ezt kívánom mindegyikőtöknek :D

Panka!
láttam kerestél, köszönjük jól vagyunk. Engem mintha picit elkapott volna az influentza, de ennek ellenére most voltunk a városligetben és 3 órát sétáltunk a lányokkal,a kik végigaludták az egészet. Ha nagyon unatkozozm, akkor egyébként is el szoktam menni a lehel piacra a kofákhoz babaát mutogatni :D:D:D

Juca!
Na mert vagy kettőt kell egyszerre gyártani (a receptünk már megvan), vagy még arra gondoltam, hoyg ilyenkor esetleg a másik bimbót ingerelni lehetne nem? de legalább az okát tudom, azt nem tudom, nálatok is ez volt-e a baj, de legaláb el tudunk indulni valamin, már csak a megoldást kell kiügyködni :wink: :lol:

Sok puszi: Nárcisz

Kép
narco
 
 


Sziasztok!

Továbbra is jelen!

Leszámítva, a nyákdugasz elhagyásos álmomat, semmi. Ja és azt, hogy csak bal oldalt tudok aludni, de ha a lábam megemelem, akkor más visítok!

Szívem szerint 4-én szülnék, de ha belegondolok, hogy addig még van 2-3 éjszaka, hát akkor inkább jó lesz ma is ...

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Kacsa, persze, mikor először láttam a Szülőszobát, én is megijedtem, de rájöttem, hogyfelesleges homokba dugni a fejemet. Tudomásul kell vennem, hogy a szülés fájdalmas és általában hosszadalmas. Ha terhes leszek, biztosan még többet foglalkozok majd azzal, hogy milyen is lehet a szülés.
A Gyerekkórház is nagyon jó volt, mert a valóságot mutatta be. Kár, hogy azzal a kórházzal is sokat vacillálnak, hogy bezárják-e vagy sem. Vagy valami ilyesmiket hallottam a Heim Pálról.

Pupy!
Ha eszedbe jut a link, okvetlenül írd be! Hátha mást is érdekel!

Kép
Vendég
 


Eszembe jutott egy elég érdekes téma (kérdés), és azt szeretném megkérdezni, hogy ti miként látjátok a dolgot.
Ha egy nőről kiderül, hogy nem lehet gyereke, tehát abszolút meddő, és semmilyen eljárás nem tud ezen változtatni, akkor szerintetek ez rátartozik a szülőkra? (családtagokra, barátokra)
Ha pl. folyton kérdezgetik, mikor lesz már baba, stb, és a pár tudja az okát, hogy soha, akkor ezt "érdemes" közölni a családdak vagy a pár saját ügye? Vagy ez csaldádonként változik?

Kép
Vendég
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Annácska :) Peti babának nagyon boldog 1. szülinapot kívánok! :lol: :lol:

Hangyi :) Téged is Isten éltessen szülinapod alkalmából!

Juca :) Bocsi, ez még az előző hszemből kimaradt. Kérdezted a szemészetet. Itt Szegeden van kötelező vérvétel és szemészeti szűrés 1 éves korban. De lehet, hogy ez csak itt van, mert pl. kérdeztem a fenti topikban a többieket ezzel kapcsolatban és csak Babusék voltak anno szemészeten, ők is "önszorgalomból", mert felmerült bennük a gyanú, hogy Kristóf esetleg kancsal.

Szép napot mindenkinek!!!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Nárcisz!
Köszönjük szépen a jókívánságokat! :D Azért jobbulást kívánok Neked az influenzából!

Kacsa!
Hidd el hamarosan itt lesz az idő!:D Megkaptad a privimet?

Farthy!
Sajnos a link,amiről én tavaly letöltöttem már nem jó :( ,mert ezt a Kandi tv-ről szedtem le, ezt még Narco linkelte be. De van egy saját oldalam, ahova elkezdtem feltölteni, csak nagyon lassan megy, de onnan elkezdheted letölteni (más is akit érdekel) :lol: . Csak majd szólj ha már letöltötted,h. tudjam tovább tölteni. Amint fent lesz az első film, írom ide a linket is. :wink:

Hangyi!
Nagyon Sok Boldog Születésnapot!

Kép

Puszi! Kép
Vendég
 


Pupy!

Igen, meg, ment is válasz!

Farthy!

Szerintem a válasz abszolút család/barát függő.

Nekünk is kellett segítség, peteérés serkentő gyógyszer. A szülőket ebbe nem avattuk be, mert egyrészt nem vagyok Anyuékkal olyan nagyon közeli kapcsolatban, másrészt Anyum is megjárta anno a hadak útját (jó pár vetélés, velem 7 hónapig feküdt kórházban). Aztán közben mégis úgy alakult, hogy nagyvonalakban elmondtam a dolgot. De pl. Anyósék nem tudják, szerintem nem is fogják megtudni.

Barátok közül jó páran tudják. Én ezt nem szégyellem, sőt valamilyen szinten büszke is vagyok magamra, hogy sejtve, hogy nem OK minden, nem hagytam elrázni magam, hanem igenis utána jártam a dolgoknak!

A teljes meddősség persze már más kérdés, de úgy gondolom, hogy ilyen helyzetben tisztább elmondani a szülőknek és a jóbarátoknak, mert ennek hiányában csak az örökös kérdések jönnek és úgy fogadni ezeket a kérdéseket, hogy jól tudod, hogy nem lehet baba, szerintem lelkileg sokkal, de sokkal megterhelőbb, mint egyszer átesni egy nehéz beszélgetésen.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Faithy!

a cím: http://ftp.atw.hu

A felhasználóinevet és jelszót priviben elküldtem.

Ha valakit még érdekelne csak írjon privit. :lol:

Puszi! Kép
Vendég
 


Pupy!

Köszönöm, hogy beírtad a linket!
De töltsed csak nyugodtan, én most nem hiszem, hogy le tudnám tölteni. Majd később fogom letölteni. Jól értem, hogy egy név alatt akkor egyidejűleg csak egyvalaki tölthet?
Kedves vagy, köszi.
Most nem is írok többet, de majd más hozzászólására is reagálok, mert nincs időm most.
Szióka mindenkinek!

Kép
Vendég
 


Farthy!

Írtam privit. Nem teljesen értem ezt az egy név alatti dolgot...:D ezt sajnos nem tudom megmondani,h. az az ftp szerver tulajdonosa határozza meg. Igazából azért írtam,h. a jelszót priviben adom meg,mert nem szeretném,ha mindenki feltöltögetne mindent. :evil:

Puszi! Kép
Vendég
 


Szia Pupy!

Én értettem félre valamit! De most már értem.:-) Nemsoká ellátogatok erre az oldalra, csak most nem tudok. Köszike! :-)

Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: