Új privát üzeneted érkezett!

Egyébként pont most olvastam egy cikket arról, hogy a magzatvédő vitaminokat (Elevit, Gravida, Materna) úgy állítják össze, hogy a kismama és a baba szükségletének megfelelő mennyiséget tartalmazzák mindenből.

Ne értsetek félre, senkit nem akarok lebeszélni a kiegészítő folsavról és magne B6-ról, szedje, aki szeretné, csak azt mondom nem feltétlenül szükséges, a szervezet nem biztos hogy minden mennyiséget hasznosítani tud belőle.

Egyébként csodálatos kiegészítő folsavforrások vannak:

pl. csirkemáj, gabonapehely, lencse, csicseriborsó, spárga, spenót, paradicsomlé, kelbimbó, narancs, brokkoli, hasábburgonya.

Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy a gyógyszeripar már így is tök jól megél, jobban hiszek a természetes dolgokban, érdemes egy picit ezen is elgondolkodni...

persze olyan esetek is lehetnek amikor indokolt a kiegészítő mennyiség szedése, de a vitamin túladagolása sem vezet semmi jóra.

sniky
 
 


Na most jól megijesztettetek. Holnaptól minden nap szedem az elevitet. Igazából már a terhesség előtt is szedtem hetente két szemet, de nem gondoltam, hogy ennyire tömni kell magunkba a vitamint. Én minden nap eszem gyömölcsöt és lehetőség szerint zöldséget is. Ezen kívül aktívan sportoltam az elmúlt 7 évben, nem voltam nagyon beteg sem, egy-két megfázást leszámítva. Azt gondolom, hogy egészséges vagyok, de ha kell minden nap az elevit, akkor szedem. Én csak januárban tervezem a dokihoz menetelt, mert azt gondolom, ha jó bent a babának és minden okés, akkor a vizsgálat nélkül is jó neki. Persze én is türelmetlen vagyok, mert szeretném már látni, de még várok egy kicsit. Mindenesetre köszi a tanácsokat.

szuszu
 
 


kedves szuszu:)

ne ijedj meg :), tégy belátásod szerint, a napi egy elevit vagy gravida vagy materna ajánlatos és nem vagy elkésve vele. Legtöbben akkor kezdik el szedni, amikor a terhesség kiderül, de akkor ajánlott is.

Én a helyedben nem bírnám ki januárig, a hüvelyi ultrahang veszélytelen és még ideje korán kiderül, ha esetleg vmi gubanc lenne. Arról nem is beszélve, hogy milyen szép karácsonyi ajándék lenne, ha biztosan tudnád, hogy minden oké, te is nyugodtabb lennél legbelül. És olyan édesek, még ha olyan kis pici maszatok is:)))

sniky
 
 

 
 

szuszu én azért szedek gravidát, emrt ababn van jód is, és az is fontos
Vendég
 


Úgy döntöttem, hogy fogok szedni még folsavat külön, de a dokit azt csak januárban intézem. Be is jelentkeztem január 2-re. Különben is úgy érzem minden rendben van. Vigyázok a kicsimre.

szuszu
 
 


lassan nyithatunk egy "minden amit a terhességi vitaminokról tudni kell" topic-ot:))))

most jöttem vissza ebédszünetről, közben megkérdeztem egy független szakértőt a dologról:

terhességi vitaminok elegendő folsavat tartalmaznak, fokozott vashiány esetén ajánlott kiegészítésként szedni, magne B6-ot pedig javasolta mellé...

de ha vki csak a vitamint szedni, az is teljesen elegendő, ezzel nem veszélyezteti sem a babát, sem pedig magát...

sniky
 
 


druszám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


mondjad kicsi boniko:)))) mi ez a nagy mosoly tőled? jól beleástam magam a témába, mi?

puszi mindenkinek:)

sniky
 
 


Sebaj! hát nem azáért vagyunk hogy apró cseprő dolgainkat megvitassuk!

én gyébként Gravidát , 3*2 Magneb6ot (görcsök hasfájásellen) és 3*1 Utrogestrant adok magamnak

:lol:
Vendég
 


első mondatom végén ?????????????????
Vendég
 


3x2 MagneB6?????

nekem azt mondták napi 2x1 bőven jó....

fúúú csajok, még egyszer mondom, hogy ti tudjátok, rátok van bízva, nekem ez a gyógyszermennyiség sokkoló....

sniky
 
 


a magnb6 csak amíg görcsöltem, most már csak 1 v.2 db
Vendég
 


elvégre egy gyönyörű áldott állapotban vagyunk, nem betegségben szenvedünk....

sniky
 
 


igazad avn! én orvos javaslatára szedtem a többet
Vendég
 


ja megt azért mert nekem az első tünetem mindkét vádlim görcsbeállása volt na arra !
Vendég
 


na jó:) már megijaedtem, hogy ha kell ha nem gyógyszerekkel tömöd magad....

szerintem egy-egy energetizálós módszer jóval többet ér, a pici is és te is kapjátok az áldásos energiát, én ebben hiszek:)

sniky
 
 


dehogy kapkodok be feleslegesen gyógyszert! :lol:

van nekünk együtt annyi pozitív energiánk! :lol:
Vendég
 


na azért:)))))

lassan elköszönök mára, légy jó, szerintem holnap leszek, mert az én uram is külföldön van:(((

puszi és kellemes estét mindenkinek!

sniky
 
 


druszám! enyim uram ma jön haza! :lol: én meg dogozok holnap 12 órázom :cry:

Jó poihenést!
Vendég
 


úúú szegényke, akkor kitartást Neked a holnapi naphoz, nem irígykedem.... azért pihenj is, ha teheted!

sniky
 
 


Jó reggelt! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt minden kedves kismamának:)

Hogy vagytok? helyzetjelentést kérnék:)

Engem enyhe fejfájás üldöz, az étvágyam szuper:)))
Sajnos a nadrágjaimba már most alig férek, szerintem rámugrott 1-2 kg, de képzeljétek tegnap elkezdtem tornázni:)

Megvettem a Rubint Réka kismamatornás dvd-jét, hát mit mondjak elég kemény, pedig csak 20 perc:)

sniky
 
 


Szia druszám!

Én regegl közelebbről megismerkedtem a vécécsészével, remeélm nem lesz tartós a kapcsolatunk :wink:

kicsit kapar a torkom, remeélm nem leszek beteg!

és dolgozom! :cry:
Vendég
 


SZIASZTOK!!!
Annyira jó meglepetés volt belesni és azt látni beindult a legelején Gabival ketten unatkoztunk :D
Mindenkinek Nagy Nagy GRATULA!!!!Bemutatkozok újra hisz már egy kis csapat lett itt remélem bevesztek :?:
25 éves vagyok két évig gyúrtunk a Babóra 5 sikertelen inszem és az első sikeres lombik :D :D :D Ikerbabók laknak a pocómba :D :D választott orvosom még nincs de az isván kórház a legszimpibb.
Szuszu megkérdezhetem kihez jársz az isvánba és mi a véleményed róla :?:
Gaby nagyon jók a homeopátiás bogyok mindenre én azokat használtam terhesség előtt is.
Nem tudom Ti hogy vagytok egyszerre vagyok zabagép és hányinger nagyon nem jó érzés,de erre vágytam mióta úgyhogy befogom a csőrömet.

lanyané
 
 


Hú Sniky az szupi lombik előtt tornáztam rá nagyon jó torna rövid de hatásos.nem tudom merjek e tornázni :oops:

lanyané
 
 


Szai lanyané!

de jó akkor most már tudjuk, hogy ikrek lesznek? :lol: szerintem még nagyon ne tornázz, vigyázz Makikáidra!

HÁnyadik héten voltál elöször Uh-n? te is megvártad a 6.hetet? mert Nekem akkro kell menni, amikor 6+2 leszek és annyira messze érzem.... :oops:
Vendég
 


Boni mi apával elmentünk a 4.hét végén (bepofátlankodtunk egy kórházba)akkor látták már
Őket egyikmaki 4mm a másikmaki 5mm :D az ilyenkor szupi általában ilyenkor 3mm szokott lenni,és akkor jövhét szerdán megyünk a kaáliba remélem lesz már szívhang :D amúgy az mi hogy 6+2 :?: :oops:

lanyané
 
 


6hetes 2 napos :lol:

asszem akkor jövő héten én is elmegyek, mert nagyon kiváncsi vagyok! és mit mondtál? hoyg lombikprogramba vettél részt, szeretnél egy Uh-t? nem kérdezték miért nem a Kaáliba mentél? :oops:
Vendég
 


Jajj de Majom vagyok na mindegy majd belejövök :oops: Apa körbetelefonálgatott egy pár helyet,hogy hol tudnának minket azonnal fogadni nem mondott semmmit csak hogy nincs orvosunk és szeretnénk egy ultrahangot,kicsit hülyének nézett az uh.-s nő hogy ilyen korán mit akarunk látni dehát tudod aki spontán terhes nem ilyen türelmetlen kiváncsi mint mi ugyi :lol: :D :wink: de ne foglalkozz semmivel az a lényeg hogy megnyugodj hogy jó helyen vannak van :D mennyi volt a hcg-d és hányadik napon :?: én vérvétre is kétszer mentem hogy menyit emelkedett :lol:

lanyané
 
 


14.napon 360,8 a HCG progi 177,4
Vendég
 


az szupi,ne idegeskedj kerekedj fel és menj el egy uh.-ra és megnyugszol,hogy jó helyen van :wink:

lanyané
 
 


oké, megpróbálok valamit intézni :lol: köszönöm :lol:
Vendég
 


Szia lanyané!

Én régóta Dr. Újvári Attilához járok és ő az István Kórházhoz tartozott, de azt hallottam, hogy most talán egy másik kórházba ment át, de reménykedem benne, hogy még az Istvánba is beengedik. Attila nagyon jó orvos, emiatt nagyon népszerű, sokat kell várni nála, de megéri. Nekem már nagyon sokat segített. Mindenesetre a vizsgálatokra a magánrendelőjébe fogok járni hozzá és a kórház dolgot is megbeszélem vele.
Gratulálok az ikrekhez. A tornával kapcsolatban meg legyél óvatos. Én még múlt hét végén is voltam úszni, de a medencében elszédültem. Azt a tanácsot kaptam, hogy az első 12 hétben inkább ne sportoljak (ez nekem büntetés, mert évek óta rendszeresen futok), legfeljebb sétáljak nagyokat.

szuszu
 
 


Egyébként én még mindig nem vagyok rosszul, remélem ez így is marad.

szuszu
 
 


Köszi az infót az elérhetőségét megadnád?hol rendel a magánban és mennyi a díja?remélem lehet hozzá a kórházba is járni mert most össze kell húzni a nadrágszíjat hogy két baba jön.

lanyané
 
 


Hujjjujuj 1 hete én is így voltam sírtam is hogy miért nem vagyok rosszul aztán tessék :oops:

lanyané
 
 


A rendelő címét itt találod:
http://www.c-medic.hu/c-medic/Page19.html

Az itt megadott 30-as számon kell bejelentkezni Újvári Attilához. Nekem csütörtökön csak január 2-re sikerült időpontot kapnom, de nem is bánom, mert annál hamarabb nem is akartam menni. Nem tudom, hogy mennyi most egy vizsgálat, de a barátnőm valami 6000 Ft-ot emlegetett. Szerencsére nekem van egészségpénztárban pénzem és arra el tudom számolni.

Egyébként Attilát azért kedvelem, mert a szakmája a mindene, mindenkivel nagyon figyelmes, mindent alaposan elmond, amíg bent vagy nála addig minden rólad szól. Én szeretem tudni, hogy mi történik éppen velem. Azt is szeretem, hogy ő a természetesség híve minden területen, szóval merem ajánlani. Általában mindig csúszás van, szóval én pl. este 6-ra vagyok beírva, de tudom, hogy majd 5-kor oda fogok telefonálni és megkérdezem mennyi a csúszás, megmondják, és csak annyival később megyek.

Hát igen, aki rosszul van, annak kézzelfoghatóbb bizonyítéka van arról, hogy terhes :lol:

szuszu
 
 


Egyébként szerintem lehet hozzá a kórházba is járni, csak meg kell beszélni vele.

szuszu
 
 


Köszönöm szépen úgy érzem Ő lesz a nyerő doki :D

lanyané
 
 


Sziasztok lányok:)

Kicsit megkésve, de azért bekukkantottam, hátha van itt vki:)
Látom jó kis mozgás volt itt ma is:)

Kedves Lanyané,
Hatalmas gratuláció a picikhez!!!

Boni,

Remélem nem fűzted szorosabbra a kapcsolatot a wc csészével...
én még szerencsére nem találkoztam vele, de remélem hogy nem is nagyon fogok, jó lenne, ha megmaradna ilyen émelygős szinten, ez is bőven elég:)

Képzeljétek ma elkezdtem kötni egy édes takarót a picimnek, mire megszületik el is készül:)) jó munkához idő kell:))


Na elköszönök mára, puszi és jó éjt nektek!

sniky
 
 


Druszám jó hamar elkezdted :wink:

igyekszemnem szorosabbra fűzni.... :lol:

Szép NApot MIndnekinek!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!!

Én is csatlakoznék. Dec. 6-án teszteltem pozitívat, utolsó vérzés nov 2-án volt.. Ezek szerint ma 5+2 vagyok :-) és a netes kalkulátorok szerint 2008.08.08 ;-) a céldátum..

Orvoshoz majd csak 18-án megyek, akkor 6 és fél hetes leszek..

Egyébként 6 hónap próbálkozás után let kétcsíkos a teszt, ami nekem nagyon hosszú időnek tűnt ;-) De most már vége az idegeskedésnek :-)) Vagy mégse? ;-)

Jó pihizést mindenkinek!
yuyu79
 
 


Szia Snyki köszi és neked is gratula :D hát ez az émelygés is komoly :wink:
szia Yuyu Gratula neked is.

lanyané
 
 


[url][url=http://lilypie.com]Kép[/url][/url]
yuyu79
 
 


Hova kell beilleszteni a vonalzómat, hogy minden hozzászólásnál megjelenjen??
yuyu79
 
 


Szia Yuyu Üdv közöttünk! Gondtalan babavárást kívánok Neked is!

az aláíráshoz kell a bbc codot beilleszteni
Vendég
 


Oké köszi, csak nem találom hogy hol tudom megnézni a profilomat, vagy ilyesmi... meg az aláírásomat megváltoztatni..
yuyu79
 
 


na megvan... most remélem jó lesz..

yuyu79
 
 



most mennem kell, majd később benézek.

yuyu79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: