Új privát üzeneted érkezett!

Szulesem tortenete :evil:
Csutortok hajnal 2 kor arra ebredtem, hogy elfolyt a magzatvizem alvas kozben, de iszonyat mennyiseg!Kipattantam es rohantam a mosdoba ahol meg jo adag folydogalt ki belolem :?
Ra fel orara ment el kis verzessel az a dugo kutyu amirol azt hittem a viz elott fog elmenni.
Bementunk a korhazba ahol megmertek a vernyomasom ami 149-volt, amit ma sem ertek miert mert tok nyugodt voltam.
Egybol 5 perceseim voltak, itt kerdeztek erzem e a babat, de nem ereztem ezert infuziot akartak adni de inkabb csokit ettem amire racsodalkoztak ezt honnan tudom. :?
Szerencsere erre megmozdult a draga es megusztam a szurkalast.
Innen felvittek egy szobaba ahol meg 2 masik anyuka fekudt.
Hat le se sz....tak magyaran, hogy mizu velem. Kozoltek, hogy csak 1 cm vagyok es jarkaljak.....
Megjott a reggel es en csak jarkaltam es jarkaltam egesz allo nap.
A parom elment melozni en meg egyedul rottam a km-eket.
Kozoltek, hogy 18 ora utan antibiotikum mivel a magzatviz ha elmegy fertozesveszely es 24 ora mulva meginditjak a dolgokat ha nem tortenik semmi(ami kamu mert nalam 39 ora volt a dolog)
Este 5 kor kaptam egy panadol tablettat fajdalomra amikor mar 3 perceseim voltak es menni alig birtam....
Hat ezt mintha a hatam moge dobtam volna!
Eszmeletlen mennyi vizem folyt kozben is.
Estere 3 cm-lettem es mar iszonyatosan fajt!Erre egy Bethadin szurit kaptam amitol bekabultam de minden fajdalomra feleszmeltem.
Reggel 9 ig hagytak igy szenvedni, kozben 4 orankent nyomtak belem az antibiotikumot fertozes ellen de mikor kotottek be a tut a csajszi 2 szer a csontomba szurta a tut es en ugy bogtem mint egy ovodas a fajdalomtol.
Meg meg is kerdezte miert nem jo ez igy!Harmadjara sikerult neki bekotni de olyan hulye helyre, hogy a noverek kiakadtak.
Reggel 9 kor megkonyorultek rajtam, es felvittek a szuloszobaba....
Ekkor voltam 5 cm, de fizikailag mar kivoltam mert ez mar ugye Pentek reggel volt, a magzatviz meg tobb mint egy napja elment.
Itt gazt kaptam ami szerintem egy nagy vicc!Arra nem volt erom,hogy a kezemben tartsam a csovet!Orak teltek igy es egyre kozelebb kerultem arra a szintre, ahol mar ugyereztem ha nem tortenik valami ami megszuntetne a fajdalmat akkor bele fogok orulni. Sosem gondoltam volna van ilyen allapot de rajottem, hogy igen.Adtak megegy Bethadin szurit ami abszolut nem vette el a fajdalmam, csak a maradek erom is elment, beszelni nem tudtam es 100%osan tehetetlen lettem tole.
Mondtak, hogy szedjem ossze magam de egyszeruen keptelen voltam, mert mar tul regota ment a fajdalom es egy bolhat sem tudtam volna felemelni.
Erre mondtak, hogy adnak epiduralt,mondtam, hogy mindenkepp mert nem fogok tudni nyomni.
Erre hivtak a dokit aki magyar volt es Szilard a neve, ugy megorultem neki, annak meg foleg, hogy nagyon gyorsan dolgozott, igaz ereztem a labaim kicsit de akkor is jobb lett ugy 20 perc mulva.
Utana kozoltek, hogy kezdhetek nyomni..... :cry:
De sem ultrahangot nem csinaltak sem semmit.
Ultrahangom utoljara akkor volt amikor meg csak 1kg volt Olivia.
Szoval ugy kezdtek el nyomatni, hogy fogalmuk nem volt mekkora a baba,,,,,ha mondjuk 5 kg akkor is kinyomattak volna velem.
En nagyon vekony vagyok, 46kg-al kezdtem a terhesseget es csak a baba sullya volt rajtam.
Szoval 45 perc kinkeserves nyomas utan bejott egy masik szuleszno aki megnezett es kozolte velem, hogy hiaba nyomok mert a baba arca felfele nez es igy nem fog kibujni.
Hat ekkorra mar az aranyerem total kijott a nagy semmiert.
Erre hivtak egy dokit aki Nigeriai volt es akkora mint egy testepito hatalmas karizmokkal....
Ahogy belemnyulva probalta megforditani a babat hat erdekes elmeny volt, de a paromnak is....
Probalta probalta, nekem kozben nyomnom kellett de ekkor mar egy gyufafejnyit sem tudtam volna kierolkodni....
Erre kozoltek nem tudja megforditani, es segiteni kell a babanak....en mar fel sem fogtam mit magyaraznak.
A parom mondta eloszor vakummal probalkoztak de Olivianak nagy haja volt es nem tapadt meg a vakum utana jott tobbfele fogo...
kozben gatmetszes es az a borzaszto erzes ahogy ereztem hogy szo szerint kitepi belolem a gyereket.A parom mondta mennyire szornyu volt latni ahogy az a nagy darab pasi minden izma megfeszul, ver mindenhol .....
Tudom mindenki mondja elfelejti az ember a szulesi fajdalmat de en biztos vagyok benne ezt sosem fogom elfelejteni!
16:27 volt,28.-a Pentek.
Tobb mint masfel nap szenvedes.
Olit megmertek de csak, hogy hany kg. Olyasmi, hogy hany centi ,fejterfogat nem volt.
Este egyutt voltunk, de nem akart enni.
Masnap hajnalban bejott a nover es lebaszott miert nem ebresztettem fel enni, de egyszeruen nem tudtam!
Levetkoztette es odaadta, tok bunko volt, en hiaba probaltam nem ment.
Erre hivott egy dokit, a vercukorjat megneztek es kozolte, hogy annyira alacsony, hogy merni sem lehet...
Elvittek bennunket a vizsgaloba, en menni alig birtam, mert aranyer es a vagas erdekes volt.
Onnan pedig rogton ki is kuldtek es kozoltek valami nagy a baj....

Hat ez az en storym.......
Anyumek nagyon kiakadtak miert nem csaszaroztak meg....
Hat tuti nem szulok itt megegyszer!
Remelem nem vettem el senki kedvet a szulestol :roll:

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Én is bocs, hogy eltűntem, de beteg volt Ferike, de már jobban van. :)

Littlebaby: Gratulálok Pannához, szép nagy baba! :) :)

mieza: Örülök, hogy jól vagytok és jól megy a szopizás és, hogy ilyen kitartóak voltatok és a szoptatási szaktanácsadó tudott nektek segíteni! :) :) Olvastam, hogy az egyik melled begyulladt reggelre, remélem nem komoly, csak egy kis túltelítődés, mert írtad, hogy nagyokat alszik. Lázad van? Ilyenkor érdemes a gyulladt mellre egy kis meleg borogatást tenni szopi előtt és a gyulladt mellel kezdeni a szopit. Ha a bimbó ellaposodik egy kicsit fejhetsz az elején, szopi előtt. Ilyenkor érdemes a megszokottnál gyakrabban szoptatni. :) :) 2 szopi között rövid ideig tartó hideg borogatás is segít. :)

ekriszta: Nem kell attól félned, ha egy mellből szoptatsz és átrakod a végén a másikra is, hogy nem lesz elég legközelebb, mert az anyatej folyamatosan termelődik és minél gyakrabban szoptat valaki annál több teje lesz. :)

kittyna: Örülök, hogy szépen gyarapodtok. :) Jó. hogy nem hagyod sírni a picit, mert ilyenkor még nagyon igénylik a testközelséget és hogy reagáljunk az igényeikre. :) Ne aggódj, ezzel "nem rontod el", csak megalapozod benne, hogy a későbbiekben bízzon a környezetében. (Ezt a pszichológusok ősbizalomnak hívják.) Önmagában a gyakori (2 óránkénti) szoptatástól nem fáj a baba pocija, nyűgös meg sajnos sok mindentől lehet. A teáztatást régebben ajánlották, ma már azért nem szokták, mert az anyatej a folyadékszükségletüket is kielégíti a babának. Meg az a veszély is fennáll, hogy eltelíti a baba pociját és "elveszi a helyet" az anyatejtől. 6 hetes kor körül a szopós babáknál van egy ún. növekedési ugrás, amikor pár napig nagyon gyakran szeretnének szopizni és ez teljesen normális. :) :)
babuci1
Gyula
 
 


zorroné: A hordozókendő a nyűgös időszak átvészelésére nagyon jó ötlet! :) :) Én is ajánlom mindenkinek! :)

judysz: 2 hetes korra már vissza kellene nyerni a születési súlyát. Hány kilo most a pici? Mennyivel született? Gyakrabban kellene ennetek, vagy nagyobb mennyiségeket. (Bocs, de kibújt belőlem az aggódó védőnő.) A te védőnőd mit mondott?
babuci1
Gyula
 
 

 
 

... és csak ordít, csak ordít és ordít....


Látta valaki az Asterix 12 próbáját, ott az egyik próba, amikor az A38-as igazolványt kell megszerezniük, és Obelix már majdnem bekattan, és az ordítja: "Elég!Elég!Elég!"

Na, lassan elérem ezt a szintet.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


valijja: te jóóó ég... jó hogy ezt már csak a szülés után olvastam.. még most is megremegek a sztorydtól :-( óóóóóóóóó

babuci: már minden ok, köszike, abszolút gyarapodunk, már 3550-gramm. 3430l született és 3290l jöttünk ki. Azért köszi, és inkább te aggódj (és írd le) mint én :-) ebből tanulok, úgyhogy köszönöm nagyon tényleg.

kittyna!!! Kitartás, menjetek sétálni, csodákra képes!!!!

Kép
Kép
judysz
 
 


kitttyna:hallgass valami jo kis zenet amire tomboltal a discoban es a jo emlekek talan adnak egy kis erot es kitartast.
:D

Kép

Kép
valijja
 
 


Köszönöm a tanácsokat!!!

Ha érdekel valakit, szívesen leírom, hogy milyen dolgok vannak a szoptatásom körül, miért kellett a tanácsadó :)

Illetve a napirenddel kapcsolatban megkérdeztem egy szakembert, ezt válaszolta: (nekem voltak benne hasznos infok)
3 hetesen még minden normálisnak számít, ne legyenek túl nagy elvárásaid vele szemben: az igazi napirend 6 hetes kor körül kezd kialakulni. Addig lehet olyan is, hogy 2-3 órát alszik napközben, olyan is, hogy evés után azonnal elalszik és olyan is, hogy sokat fentvan és nem tud elaludni, mert még nem szokta meg teljesen a ti ritmusotokat és az élet "velejáróit" (fények, szagok, hangok stb.) Amit tehetsz: ha evés utál elalszik, hadd aludjon, nem kell felébreszteni soha csak akkor, ha nappal 3 óránál hosszabban alszik. Nappal, ha evés után ébren marad, akkor kb. 1 órát bír nyűgösködés nélkül ébren lenni, ilyenkor ne a kiságyban játsszon, hanem legyen külön a lakásban játszó helye (járóka, játszószőnyeg), a kiságy csak alvásra legyen. Próbáld kifigyelni, mikor álmosodik el és akkor fektesd le. Ha evés után elalszik és fél óra múlva sírva kel, az annak a jele, hogy ilyenkor emészt, ezesetben evés után pelenkázd át, ne tedd le a kiságyba, hanem legyen ébren ameddig tud. Lehetőleg az alvások többsége a kiságyban legyen, mert a babakocsit gyorsan megszokják és ez később sok problémát okozhat.

Majd még kopizok be okosságokat, csak ébredezik, mennem kell etetni :)

Kép
mieza
 
 


Kiságyba szoktatás:
Ne feledd, hogy ébren kell letenni a babát a kiságyba aludni, mikor csukódnak a szemei, de még ébren van. Az első félévben ezt hamar megtanulják. Előtte ringathatod, sétálhatsz vele, énekelhetsz neki, megszoptathatod (ezzel azért kell óvatosnak lenni, mert imádnak cicin elaludni és utána felébreszteni nem nagyon van szive az embernek). A lényeg, hogy mindig ugyanazt csináld. Először tiltakozni fog, ha tudod simogasd a kiságyba, azonban, ha sír, nyugodtan vedd ki, majd ha megnyugodott, újra tedd bele. Lehet, hogy először egy órát is “elszórakoztok” így, de harmadik nap, (lehet, hogy már másnap) tudni fogja, hogy alvás jön és számít rá, hogy az ágyban kell elaludni és el fog úgy aludni. Ha ez megvan, akkor van esély, hogy aludni fog éjszaka. Lehet hogy csak 5-6 órát, de már ez is nagy teljesítmény. Majd szépen alakul a saját ritmusában. Persze ha fáj a foga (vannak, akiknek egész korán el kezd kibújni és ne feledd először még nem is látszik), vagy a hasa, vagy túl sok, új élmény érte, akkor fel fog riadni. Nem lehet elvárni a piciktől, hogy úgy aludjanak, mint mi. Örülj a jó éjszakáknak, de ha egy sincs akkor se aggódj, még ha “rosszul” altatod, akkor is előbb utóbb átalussza majd az éjszakát, legfeljebb lesz néhány kemény évetek.

Kép
mieza
 
 


Picit nagyobb babáknál, ha nagyon túlpörgi magát (értsd több mint 1 órát van fenn, nem éhes, nem fáj a pocakja, álmos és nem tud elaludni...)

Kittyna, megpróbálhatod, ha nem hasfájás az oka a sírásának, megpróbálhatod...

Nem kell evés után azonnal lefektetni. Ebben a korban már evés után néha ébren szeretne lenni a baba. Legyen 30-45 percet ébren (amít el nem álmosodik), ezután már biztosan nyűgös lesz, ekkor kell lefektetni. Elalváskor csinálj félhomályt a szobájában, csavard be egy nagy takaróba és dédelgesd, amíg félálomba nem kerül. Ekkor tedd le az ágyába. Ha sír, simogasd a hátát, de ne vedd ki. Inkább hason altass, ha eddig háton altattál, mert háton a legtöbb baba megijed a saját akaratlan mozgásától. Ha hason a fejét forgatja és cuppog, akkor a cicit keresi, sok baba igényli a szopizást elalváshoz, ez ösztönös náluk, ha ő is ezt teszi, akkor kapjon cumit ilyenkor (ha csak alváshoz kapja, akkor nem fog rászokni, magától elhagyja majd). A kiságy túl széles, ezért nem érzik magukat biztonságban a babák benne, jobb, ha most még bölcsőben vagy mózesben altatod, de ennek híján egy nagy szivaccsal keresztve leszűkítheted az ágyat, ez is sokat segíthet. Az álmosság is kiváltja a babából a szopizási ingert, ezért tűnik úgy ilyenkor is, mintha éhes lenne, keresi a cicit. Segíthet, ha elalváskor cumit kap.

Kép
mieza
 
 


Ezek kopizott tanácsok, de nekem segítettek...
Hátha valakinek. (nem mindennel értek egyet) :)

Kép
mieza
 
 


Ha nagyon túlpörgött és nehezen alszik el, akkor az afrikai Rooibos gyümölcstea segíthet, két csészével igyon egyet napközben, egyet este. Az állandóan nyüzsgő, nehezen lenyugvó gyerekek szere a Coffea tosta 15CH, ebből 2×5 golyót lehet adni (homeopátiás szer, patikában kapható). Valamint segíthet még a Mesélő Hold nevű illóolaj is, ami éjszakára a szobájában párolgtathatsz, ez is nyugtató hatású.

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Elöször is elnézést a zavarásért!
Eladnám kislányruháimat, nagyon jó áron, kérlek nézz körbe nálam párszáz forintért találsz bodykat, rugikat, együtteseket, kisszoknyát!
Ha valami érdekel kérlek küldj privit!
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, az ár akár lehet alkuképes is, több áru vásárlása esetén.

Itt találod a termékeket:

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 2074205266

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 0059111474

Köszönöm, és elnézést mégegyszer!

Kép
lumaluba
Sopron
 
 


Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat! Nagyon kedvesek vagytok.

Most már jobban vagyunk. Nagy nehezen rájöttem, hogy melege volt. Szóval levetkőztettem pucérra és úgy "beszélgettünk" egy jó fél órát. Utána szopi és elmentünk sétálni. (Anyósomnál ebédeltünk.) Jancsika 11től 2ig aludt! :D
Néha nagyon nehezen értem meg, hogy mit szeretne. Pedig nagyon figyelek. Hát talán a másodikkal már könnyebb lesz :) A harmadikkal meg még könnyebb... :D
Fél 3ra értünk haza, Apával egyszerre, és akkor megetettem, és aludtam 2 órát!!! :D

Valijja Olivia gyönyörű! :) Nektek hullik már a hajatok? Nekünk az összes kis sapka televan már hajjal és gyermekem "Mickey egeresedik" :D
A szülésed nem semmi. Nem is értem hogy bírtad ki. Nagyon erős vagy!

Mieza Mi is igyekszünk minél előbb napirendre szoktatni Jancsikát. Ez nagyjából már sikerült. (De sajna, ha jön egy hideg front borul minden. Erre már a pocakban is érzékeny volt.) Mi 7körül szoktunk kelni, akkor szopi, aztán kimegyünk a télikertbe és nézzük, hogy milyen szépen süt a nap. Ilyenkor a babakocsiba szoktam letenni és ha nyűgösködik, akkor kicsit tologatom. 8-fél9 körül már alszik. Ilyenkor 3, néha 4 órát is alszik. 11kor (néha 12) eszünk újra, ilyenkor hamar vissza alszik. 2kor eszünk legközelebb, na és ez után már nem alszik! :) Ilyenkor szoktunk elmenni sétálni, vagy legalább kiteszem a teraszra, hogy levegőzzön. Következő szopi 5kor van, aztán 7kor fürdünk, utána már a kiságyba teszem le, elég hamar el szokott aludni és alszik 10-11ig. Megint eszünk, alszunk 1ig, aztán 4körül megint ébredünk, és utána 7kor. :)
Próbáljuk tartani a 3 órát, ez néha 2 és fél, néha 4 óra.

Igazság szerint kisfiam nagyon jó baba. Rossz napjai, pedig mindegyikünknek vannak. Csak ő még nem tudja magára csukni a szobája ajtaját, vagy bömböltetni a zenét. :D

Na megyek, mert fürdünk.Nyugodt éjszakát kívánok mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna, jó napirend :) A babakocsiba ha mentek sétálni, nem alszik be? Albert egyből...
Kihullik a hajuk? Mindenkinek? Ugye nem? Imádom a haját!!!

Valijja, elolvastam a történetedet, hihetetlen... nagyon csodállak, hogy ezt így végig tudtad csinálni. Itthon ha valaki már régóta vajúdik, akkor kap oxytocint, amivel megindítják, nem hagyják huszon x órákat vajúdni... HIhetetlen, hogy mit éltél át, nem hiszem, hogy az ott dolgozók nem tudják, hogy milyen traumát okoznak az embernek. Nem elég, hogy Olíviával mit éltetek át, még előtte is... Le a kalappal előtted! Hidd el, a kiscsaj egyszer ezt nagyon értékelni fogja :)

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Littlebaby-ék ma jöttek haza. Anya és lánya is nagyon jól vannak. Van tej és szopizik is rendesen Panna:

Mieza:Hát nem tudom hogy honnan jött ez az ötlet hogy evés után nem ehet. Biztos hogy van olyan gyerek aki ezt igényli, de általánosan fogalmazni nem érdemes. Szerintem ez is gyerekfüggő ahogy más is. Boginál kínosan ügyeltem hogy ne nöjjön a fejünkre, azaz ne legyen az hogy állandóan ringatni kell, vagy babakocsiztatni hogy el tudjon aludni. Bogi is és most Jázmin is eszik büfizik és alszik. Eszem ágában sincs fél órákat ringatni. Nappal engedékenyebb az ember hiszen az a normális hogy nappal többet van ébren. De azt is akkor amikor ő akar. DE este eszik büfi és alszik különben nagyon nehezen szokna le arról hogy este felkeljen. Legalább is szerintem. Miután Bogi már elég nagy volt hogy fogja a cumisüveget (kb 8-10 hónapos kb úgy emlékszem) akkor úgy aludt el hogy kapott egy cumisüveg kakaót és az ágyban szépen megitta és aludt. Sosem kellett altatnom, eszik és alszik azóta is.

IGEN én is bűnöztem. én már 1 hete KÁDBAN FÜRDÖM. És tök jó. Bogi kersztenyja úgy mondta hogy ha már nem váladékozik a seb és szépen begyógyult akkor már lehet. Na én ehhez tartottam magam. SŐŐT most már 2 napja felállítottuk a trambulint és ott is ugráltam.

HASI ÉS KOPONYA UH: Én nem is tudtam hogy egyes helyeken ezért fizetni kell. Nekem alapból a Dél-pestibe utaltak be Bogival, de most olyan kedves a védőnőm hogy mondta a Vecsési SZTK-ba elintézi nekem hogy ne kelljen utazni. Az SZTK tőlünk 2 utcára van. Szóval tök jó lenne. SŐŐŐT az ORTÓPÉDIÁT is ide kéri.
KÉRDÉS: hasi és koponya uh-ra nem 6 hetesen kell menni???

MÉRÉS: Fürdés elött pucéran. Ami miatt meg is ijedtem ma mert kevesebbet mért mint tegnap. Bár ma valahogy aluszékonyabb volt Jázmin. és kevesebbet evett mint szokott.

Valijja: FÚÚÚÚ mennyi haja van Olíviának. Boginak kb 1 évesen volt ennyi. :) Jázmin szép sűrű hajjal született, de most ahogy a férfiak többsége felül középen kikopaszodott.

KÖRKÉRDÉS: Van valaki aki már mentruál?? Vagy csak én vagyok megáldva hogy már a szülés utáni 1 hónapban megjön??? Boginál is pont ugyanez volt.

RÓLUNK: Kezdünk kijönni a náthából. Jázmin is már csak inkább köhög, de szerintem sokat segített neki hogy szopik. Jázmin nem is lázasodott be. Bogi is már gyógyult egy kicsit köhög de már azt is csak ritkán. APa kijött belőle 3 nap alatt. ÉS én is bár nekem múlt hét péntek óta tartott. Jázmin 4360 g. Szóval bő 1 kg hízott. Hétfőn megyek védőnénihez azt majd ott megmondják hogy hova megyünk UH-ra.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Vali: Olívia nagyon édes, tényleg szép nagy haja van! A szülésedre pedig nem találok szavakat.. Hihetetlen, hogy ezt kibírtad!!!!

Kacsamama: az esti fektetésről én is ezt gondolom! Nálunk is az van, hogy este fürdés és szopi után megy az ágyába aludni. Már egész ügyesen tudja, ha nyöszörög még, akkor simogatom a hátát, felhúzzuk a zenélős forgót és így elalszik. Hasi és koponya uh-ra addig kell menni, amíg van kutacs, hogy be lehessen kukkantani rajta, kb 6 hét körül teljesen jó, mi is akkor fogunk menni, én a munkahelyemre viszem be..:-)

mieza: jó, hogy újra jöttél, tényleg nagyon egyidősek a babáink! :-)

Mi továbbra is jól vagyunk, haja az ugyanolyan, mint ahogy született: elölről majdnem teljesen kopasz, hátulról hajas baba..:-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


kacsamama:nekem is megjott tegnap :(
ugyhogy 2en vagyunk ilyen szerencsetlenek :wink:

Kép

Kép
valijja
 
 


Csak gyorsan :)

http://www.youtube.com/user/Kremelicek

sosem szerettem ezt a számot, de azt hiszem az anyaság és a hormonok miatt... szóval, tegnap jót pityeregtem rajta, ahogy meghallottam :) Ma meg ledobadtam a pólót a srácokról és fotóztam egy kicsit :)

Kép
mieza
 
 


kacsama, valijja: Ha már csak keveset szopik a babátok és hosszabb idő is eltelik 2 szoptatás között, akkor a hormonális rendszer megváltozik és visszaáll a menstruáció. (Az első 6 hétben van a gyermekágyi folyás, ez alatt az idő alatt akár végig lehet vérezni és ezt még nem mondjuk menstruációnak.)

napirend, altatás: Úgy gondolom, hogy ebben a témában az én véleményem kicsit eltér a többségtől.
A szakemberek véleménye is eltérő ebben a kérdésben. Néhány alapvető információt szeretnék veletek megosztani a témával kapcsolatban, remélem, hogy hasznos lesz. :)
A babák idegrendszere még éretlen, ezért nem képes egyedül előállítani azt az ellazult, befelé forduló lelkiállapotot, ami az elalváshoz szükséges, ezért segítséget igényelnek. (Az agyi érés fokozatosan megy végbe kb. 3 éves korra alakul ki az egyedül elalvás képessége, tehát ez nem egy tanult folyamat.)
Fontos, hogy az elalvás körülményei kellemesek legyenek, mert ez megalapozza az egészséges alvási szokásokat a későbbiek folyamán is. Az a jó, ha a baba azt érzi, hogy aludni jó és biztonságos. Ami segítheti az elalvást: testközel, ringatás, hordozás, monoton zaj, szoptatás. A szoptatás jó eszköz lehet az álmos baba elaltatására, mert az anyatej elalvást segítő anyagokat is tartalmaz. AZ ÉBREDÉS NEM AZ ELALVÁS KÖRÜLMÉNYEITŐL FÜGG. (Tehát, ha elalszik a cicin és utána rakod a kiságyba vagy kiságyba altatod, ugyanúgy felébredhet.) Az éjszakai ébredések az egészséges fejlődés velejárói. A kisbabák kötődési szükséglete éjjel magasabb, alvási ciklusa fele a felnőttekének. (Felnőtt:1.5 óra, baba:45 perc)
Az alvástanító módszerek (külön ágy/külön szoba + sírni hagyás/ne vegyük ki a babát) sem tudják a babát megtanítani elaludni illetve átaludni, csak arra tanítják meg a babát, hogy ne jelezze a szükségletét, azzal, hogy nem reagálnak rá. Ezért csalódik a baba a külvilágban és magában és visszahúzódik. Ilyenkor előfordulhat, hogy a baba nappal sem jelzi a szükségleteit és néha szopási sztrájk is kialakulhat.
Ennyit szerettem volna írni a témához, remélem nem volt túl száraz. :) Gondoltam jó, ha több szakember véleményét is olvassuk. :) Kérdezni és vitatkozni persze lehet. :) Szerintem ez egy olyan kérdés, amiben a legszerteágazóbb vélemények szoktak lenni, én igyekeztem olyan inforációkat átadni, amik mögött tudományos kutatások is vannak. :)
babuci1
Gyula
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gratulációkat!!!
Minden rendben, bár Lilikém viselkedése velem szemben kissé távolságtartó, ill. nem igazán hallgat rám ha mondok neki valamit.
Kistesót nagyon szereti, csak még szokniuk kell egymást a hangoskodást illetően, Lilikém elég zajos kislány, szereti hangoztatni a hangját.
Tejcsi hál istennek van bőven, és maradjon is így.
Panna szokja az ágyát, egyenlőre több-kevesebb időt alszik ott.

Babuci!!!
Fantasztikus dolgot írtál le legutóbb, erről még kérdezni foglak, ill. ha nem baj priviben elkérhetném a telszámod, és ha nem baj akkor felhívnálak mert volna pár kérdésem, pedig nem kezdő anya vagyok, de a tudásom kissé megkopott. Ill. az én védőnőm eléggé idős már, és nem mindenben értek vele egyet. Ha nem gáz akkor kérlek írd meg a telszámod.

Mindenkinek jó babázást!
pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


grapefruit írta:Mi továbbra is jól vagyunk, haja az ugyanolyan, mint ahogy született: elölről majdnem teljesen kopasz, hátulról hajas baba..:-)


Grapefruit: Dorka ugyanilyen! :lol:

Mieza: szuper a videó, nagyon helyes kispasi Albert! :wink:

Menstruáció: Benivel 9 hónap után jött meg először, remélem most is kb. akkor fog...

Babuci írásához kapcsolódóan szeretnék ajánlani egy könyvet: Dr. Büki Andrea: Ölelj át! Én pát hete olvastam és nekem nagyon bejött! Benne van többek között az is, amit Babuci írt!

Littlebaby: szuper, hogy otthon vagytok! Tesó viselkedés ismerős... de napról napra jobb lesz!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


sziasztok!

örülök, hogy mindenkinek alakulgatnak a szokásaik.

babuci: egyet értek veled, mint szakember is, de azért hozzá kell tennem, hogy minden gyerek más és más. leírom, hogy ezt miért írom: az én elvem az volt, hogy külön szoba, külön ágy. Bogim hányós volt a kórházban és féltettem külön tenni, amikor haza jöttünk. odáig "fajultam", hogy közénk tettem. pár nap múlva jöttek az átbömbölt, alvatlan éjszakák. megelégeltem és átraktam a szobájába, ahol délelőttönként volt és sokat nézelődött. mint akit elvágtak. szopira átmentem és el is altattam ott, a kiságyban. simogatással, vagy még a vállamon büfizés után elaludt és betettem a kiságyba. ez már egy hete tart. egyik este vendégeink voltak és gondoltam kicsit sem sírjon, átviszem magunkhoz aludni. hát, bogi átbömbölte volna az éjszakát, de inkább átraktam a helyére.
ezzel csak annyit akartam írni, hogy Boginak inkább nyugalom kell, nem pedig apa horkolása... :lol:
nappal nagyon sokat van velünk. szinte egész délután az övé vagyunk. délelőtt alszik, ebéd után séta, utána pedig játék vele. fürdés és alvás.
szóval nincs ridegtartás, de ő azt igényli, hogy nyugi legyen, ha alszik.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Papp Boglárka Születéstörténete


2011. február 20-án, vasárnap este apukáddal feküdtünk az ágyunkban, amikor egyszer csak megkérdezi Tőlem, hogy holnap megyünk szülni? Mondtam neki határozottan, hogy biztso, hogy nem, bár a kiírás szerint a nagy nap következett volna. De én nem éreztem semmit. Sőt! Nagyon jól és kipihenve érzetem magamat. Azt viszont megbeszéltük, hogy biztos ez lesz az utolsó ketten töltött hétvégénk az életünkben, mert az orvosom szerdáig akart várni arra, hogy megszüless, mivel előző héten kialakult egy vesevezeték-gyulladásom, mert már picike volt a hely Neked a pocakomban és azt találtad kényelmesnek, hogy ráfekszel, de így a salakanyag nem tudott ürülni és begyulladt. Ezt kikezelte, de nem szerettük volna, ha újra jelentkezik.
Ekkor este még későig beszélgetünk az Apukáddal, majd elaludtunk. Én olyan hajnali 1 körül fura, még soha nem érzett fájdalomra ébredtem, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert igazán nem fájt. Aztán többször is éreztem ezt, kb 20 percenként. De még simán aludtam köztük.
Majd reggel, amikor felébredtünk, Apuci ismét megkérdezte, hogy aludtunk. Erre mondtam neki, hogy szerintem nem várod meg a szerdát, ezért ne menjen nagyon messzire ma. Ami számomra nagyon furcsa volt, hogy erre ő nem pánikolt be. Elment intézni a dolgait, de elég sűrűn telefonált haza.
Délelőtt lezuhanyoztam, hajat mostam, rendbe tettem magamat. A görcsök csak jöttek és mentek, de még kibírhatóak voltak.
Egyszer váratlanul beállított a védőnő. Kérdezet, hogy vagyok. Mondtam, hogy szerintem alakulóban vannak a fájásaim, mire ő rávágta, hogy ezek biztosan csak jóslók! Persze, gondoltam magamban a kiírás napján…
Aztán délben átmentünk a Nagymamádékhoz ebédelni. Hamar el is jöttünk, mert a fájások sűrűsödtek. Felhívtam a szülésznőmet, aki mondta, hogy figyeljem, van-e rendszer, de ő már nem tervez mára magának semmit.
Négy körül hívott újra, hogy mi van? Mondtam, hogy rendszereződtek, már hat percesek a fájások, de még minidig simán elbírom. Mondta, hogy beszéljünk hat körül, de ha maradnak, akkor menjünk be cuccal a kórházba. Én ekkor gondoltam, hogy lefekszek aludni. Hát! Itt már nem működött. A fájások erősödtek, erősödtek, de maradtak hat percesek. Hatkor hívtam a szülésznőt, hogy összeszedem magamat és indulunk. Így is tettünk. Átnéztem a táskáimat, lezuhanyoztam és indultunk, remélve, hogy ma találkozunk Veled.
Amint beértünk, át kellett öltöznöm, felvették az adatokat. Közben jött az ügyeletes doki, aki megvizsgált és közölte a szomorú tényt, hogy még csak szűk egy ujjnyira vagyok kinyílva és ez kevés ahhoz, hogy megszülethess. Apát elküldték haza engem pedig a vajúdóba fektettek, hogy majd várunk még, Közben az orvosommal többször beszélt a szülésznőm, aki bent volt Velem végig.
Az éjszak nagyon lassan telt. Próbáltam én aludni, de a fájások egyre keményebbek voltak, de sajnos még mindig csak hat percenként.
Hajnalban, olyan 5 körül jött ismét a doki, aki újra megvizsgált és közölte, hogy még mindig csak bő egy ujjnyira vagyok tágulva. Ekkor eldöntöttem, hogy sétálgatok, lépcsőzök, de ezt Te nem akartad, mert az nst szerint leesett a szívhangod, így folyamatosan gépre voltam kötve, hogy figyeljenek Téged.
8 körül levettek a gépről, hogy biztosan csak aludtál, mert már minden rendben van Veled, szépen ver a picike szíved. Sokat beszéltem Hozzád. Ekkor lementem a hetedikről lépcsőn a büfébe, vettem pár szem pogácsát, mert előző nap délben ettem utoljára, bár a szülésznő mondta, hogy ne egyek sokat. 9-kor újra megvizsgált egy aranyos doktor, aki közölte, hogy lassacskán elérjük a várt két ujjnyit. Ekkor felhívták a doktorunkat, aki mondta, hogy 1-2 között érkezik, addigra készítsenek elő, de itt van a városban, ha hamarabb magától beindulna valami, siet be.
Ekkor már eléggé erős, semmihez nem hasonlítható fájásaim voltak. Olyan tankönyvszerűek. Indult a hátamból, majd jött a pocakomba és elindult lefelé. Ezeknél éreztem, hogy segíthetek, ha ezeket a fájdalmakat hagyom kibontakozni és leengedem teljesen a picike fejedhez. Valahogy éreztem, hogy feszít és nyit. Így is volt. Fél 2-re túl voltam az előkészítésen és amikor megérkezett az orvosom, akkor már majdnem három ujjnyira nyitva voltam, de még nem tünt el a méhnyak. De ő megrepesztette a házacskádat, a burkot, ami egyáltalán nem fájt. Mondhatnám kellemesnek, mert olyan meleg víz jött ki, mintha egy fürdőben ülnék. Ekkor még elváltunk az orvossal, hogy vagy pár óra múlva ki fogsz bújni, vagy találkozunk a műtőben.
Ja! Közben az apukád valami megérzésre elindult a kórházba, mondván, majd vár. Pedig a szülésznővel megbeszéltük, hogy majd ráérünk olyan fél 2 körül szólni Neki, mivel szigorúan csak a szülésre jöhetett be, mert zárlat volt a kórházban az influenza miatt.
Mi kinéztük, hogy az alternatív szobában szeretnénk szülni, kipróbálni a kádat és a labdát is.
Szóval 14.10-kor elpukkant a magzatburok. Ekkor átsétáltunk a szülőszobára. Na ekkor jöttek azok az IGAZIAK!!! Eddig azt hittem, hogy már nem lesz sokkal rosszabb. Itt már legjobb barátom a kórházi szekrény volt. Azon esett jól támaszkodni. A fájások között innentől nem volt szünet. Egybefolytak.
Előkészítette a szülésznőnk a szülőszobát és megkért, feküdjek egy picit fel a szülőágyra, hogy bekössön egy infúziót és rám tegye az nst-t. Közben Apa is bejött, de bevallom, itt már a látásom is homályos volt, annyira fájt. De végig csak Rád gondoltam. Arra, hogy ez most Neked is borzasztóan fáj. Ezt nem tudom semmihez hasonlítani ezt a fájdalmat.
Mindenki eltűnt, csak Apa maradt velem, akinek szuper hideg volt a keze, mert előtte kellett fertőtlenítenie. Nekem ez pont kapóra jött, mert folyamatosan a fejemen tartotta.
Egyszer csak jött egy érzés, hogy Te elindultál. Kiáltottam is a szülésznőmnek, hogy szerintem jön a baba. Ő csak egy köpenyért indult ki, de nem volt ideje felvenni, mert odanézett és látta rajtam, hogy nem viccelek. Ekkor kiáltottam az orvosom után is, aki majdnem elindult tényleg a magánrendelésére. Ekkor nagyon felgyorsultam az események. Pillanatok alatt szülőágy lett az ágyból és fent a lábam, bezacskózva. Innentől szinte csak homály, odáig, hogy meghallottam, hogy látom a haját. Erre kérdeztem Apát, hogy tényleg van haja? Odanézett és mondta, hogy bizony van. Ekkor az orvosom bíztatott, hogy hamar itt a fejecskéje is, csak nyomjak. Ő a hasamat nyomta, vagyis csak ellentartott én pedig szorított szemekkel, szájjal Rád koncentráltam, pedig nekem borzasztóan fájt.
Nem emlékszem, hogy hányat kellett nyomnom, de viszonylag gyorsan megláttalak. Sokszor néztem az orvosomra, hogy mikor akar csinálni valamit. Gondoltam itt a vágásra. De ő csak állt és mint kiderült Apukáddal diskurált.
Aztán meghallottalak és megláttalak! Annyira gyönyörű voltál és annyira hangos! A bőröd szép tiszta. Csak a hátad volt magzatmázas. Azonnal rám tettek. Ekkor már tényleg nem fájt!!! Én pedig, amikor megláttalak iszonyúan elkezdtem sírni. Te már nem sírtál, csak figyeltél minket, a Szüleidet. Én még mindig és közben ránéztem az Apukádra, akinek szintén könnyes volt a szeme. (még most is látom, és simán belekönnyezek újra, így 10 nap távlatából is.)
Ezután a szülésznő elvágta a köldökzsinórt és Téged elvittek fürdetni, öltöztetni, mert rám még várt egy-két dolog. Például meg kellett szülni a lepényt, ami táplált Téged.
Bevallom, nekem ez fájt. Valószínű, hogy a kimerültség miatt. Aztán azt is megnéztük és megdicsérték, hogy nagyon szép. Majd az orvos megnézte, hogy tényleg minden rendben van-e, tényleg sikerült-e gátvédelemmel szülni, ami nem volt tervezett. Ekkor már türelmetlen voltam és szerintem kevésbé együttműködő.
Aztán visszahoztak és mondta a szülésznő, amit soha nem fogok elfelejteni, hogy 2011. február 22-én 14.55 perckor megszületett Papp Boglárka, aki 3200 gramm és 52 cm. És ekkor lettünk EGY CSALÁD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ennek a történetnek itt vége, mert innentől már Te is részese vagy a történetünknek, az ÉLETÜNKNEK!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


óóóó Kati, ezt végigbőgtem....
szavam sincs több... ilyen szépen írni...

Kép
Kép
judysz
 
 


Babuci hozzászólásához szeretném hozzáfűzni hogy Katival értek egyet. Amikor elgondolkozom hogy mit kéne tenni valami kapcsán a gyerekkel eszembe jut hogy mi hogy nőttünk fel. Én imádom mindkét kicsi lányomat, de elkényesztetni sosem szerettem volna, és azt sem hogy a fejemre nőjjenek. Szerintem a következetesség a legfontosabb, és a KELLŐ szigor.
A lényeg hogy napközben amikor az ébrenlét ideje van akkor van hogy kézben alszik, van hogy mellettem a nappaliban, stb stb. DE este nem rázom, nem kényeztetem, mert azt szokja meg és a bűdös életben nem szoktatod le róla csak nehezen. Bocsánat hogy Littlebaby-vel példálózom remélem megbocsát De ő is ringatta Lilikét amíg Lilike megnőtt és a végén a dereka nem bírta. Szerintem a nappalt minden percét a picivel lehet tölteni mindegy hogy hogy, de este fürdés után evés büfi és alvás. és az éjszakai kelésnél nincs pofázás -legalább is nálunk- nincs peluscsere csak a kakis, evés büfi és alvás. Nekem legalább is ez vált be, és Bogikám nagyon gyorsan 2-3 hónapos korában végig aludta az éjszakát szó nélkül és csak 5-6 fele kelt.

Rólunk: Sajnos aggódom Jázminért. Én azt vallom hogy a gyerek kel magától ha éhes. CSak most Jázmin este eszik 7-8 között pl tegnap hajnal 2 körül kelt evett is szépen amit ki is bukott (kb 100ml-t) aztán 5 kor megevett 150ml-t. 9 körül szopizott valamit evett 20-30 ml-t, aztán most 13 óra van délután és még nem evett azóta semmit. Nem tudom minek köszönhető hogy a beállt rendszerről átváltott és ilyen rikán eszik. Szóval most figyelem fogyni fog-e és ha igen akkor sajnos jönnek a vizsgálatok :cry:
Különben a náthából és a köhögésből is kigyógyult mindenki.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


kacsamama: ne aggódj Jázó miatt. Ma Bogi is tiszta hülye(bocsi) volt. Ő eddig délelőtt mindig aludt, de ma végig bömbizte. Kb 12-szer volt cicin, de csak síírt.Aztán délben evett 60-at, pedig 100 körül szokott, aztán a délutánt végig aludta, majd össze fosizta magát, így fél6kor fürdettem, cici és most megint alszik. ma ez egy ilyen nap!!!
Remélem az ém Bogim is átalussz 2-3 hónaposan az éjszakát majd.
Még azért belefér szerintem, hogy négy hetesen eltérjen a kialakulóban lévő napirendről.
Ja! Örülök, hogy egyet értünk! :wink: Nem tartom Bogit én sem ridegen, mert itt a mai délelőtt példának, hogy sokat felvettem, meg szopiztattam, de valahogy semmi nem volt jó. Azért örülök, hogy délelőttönként alszik, mert mindent meg tudok itthon csinálni. MA semmit nem csináltam, de ez látszik is. De nem is érdekel!!! Ő a legelső!
Az estékre pedig igenis szükségünk van a férjemmel. Egész nap ő körülötte forog minden, amit imádunk, mert mi akartuk! De ez így van jól!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


kitttyna:meg megvan a hajunk :D remelem meg marad is :wink: de persze hallottam, hogy ki fog hullani :(

Kép

Kép
valijja
 
 


littlebaby: Megadom a számom privibe, nyugodtan hívhatsz du 5 és este 8 között, ha tudok segítek. :)

kacsamama: Jázmin lehet, hogy érzi a meleg frontot és azért aludt be. :) Napközben ha nagyon bealszik, azért úgy 3 óra múlva már próbálgathatod ébresztgetni. :) Úgy látom, hogy igyekszel nagyon következetes szülőnek lenni, ami nagyon jó. :) :) Attól nem kell félned, hogy elkényezteted a picit, mert ők még nagyon ránk vannak utalva. :) (Akkor kényeztetünk el valakit, ha megcsinálunk valamit helyette, amire már képes lenne. Ez még náluk nincs meg, ők még csak a szükségleteiket tudják jelezni és várják a segítségünket.)
babuci1
Gyula
 
 


babuci: bocsánat, ha úgy tűnök, hogy kötözködök! pedig nem!!! :wink:
miért kellene ébresztgetni?
most megyek, mert szól a lányom, de majd folytatom!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Az uhu-kért elvileg nem kell fizetni, de nem kaptam a helyi rendelőben időpontot. Olyan van, hogy amikor betölti a 6.hetet, menjek be és valamikor a nap folyamán behívnak, ha marad üres hely... Köszi :)
Szóval, így most valószínű, hogy fizetős lesz :)

Babuci, Kacsamama és mindenki :) Olyan jó olvasni, hogy vannak eltérő vélemények. Szerintem ez gyerekfüggő is. Én is picit a spártaibb oldalon állok, mert úgy látom, hogy Albertnek ez a jó. Ő maga állít be napirendet és nem kel éjszaka. Ha egész éjszaka ordítana, tuti, máshogy látnám.
De szeretném kikérni a véleményeteket.
Szóval, este fürdés, cici és lerakom. Kb. 9 körül, onnan alszik reggel 89-ig úgy, hogy csak egyszer kell éjszaka! Kb. 5-kor. Abszolút ő ilyen, nem mi szoktattuk vagy tanítottuk. Nincs zene, nincs simi, peluscsere van, aztán szopi és kiságy és fullsötét és alvás. Reggel ilyenkor kis aktív, de nagyon cukin, értelmesen :) kb. f11 körül kimegyünk sétálni, délre itthon vagyunk, akkor cici. A séta alatt bealszik, de nekünk ez tetszik. 12-kor pontban kajáért reklamál. Utána kicsit fent vagyunk és... kezd fáradni. Most már látom jól a jeleket. Kicsit lenyugtatom, ingerszegény környezetet adok és amikor már nagyon csukódik a szeme, berakom a kiságyba. És onnantól ordítás. Ha kiveszem, világbéke, nagy kerek szemek... Igyekszem következetes lenni, de neki minden körülmények között kipattan a szeme. Ez megy a 3 órai evésig. (Tök jó ha mégis elalszik, mert 3-kor pontban ébred, valamikor kemény 10 percre futja) Így estére annyira elfárad, hogy bealszik, de abszolút 5 percekre. Szóval horror a délután. Este fürcsi és alszik.
Ha délután valami miatt mégis bealszik (tegnap kellett mennünk valahova és gyönyörűen bealudt a hordozóban), akkor ez a nyügi estére tolódik.
Már mindent kipróbáltam, de semmi sem segít, előbb-utóbb este bömbi lesz a vége. Tegnap nagyon jó fiú volt, így este 6-os szopi után a 8-as fürdőig 2 órás showműsort nyomtam neki, így nem volt bömbi.

Kacsamama, Kakti, értem, hogy nem szabad elkapatni (amit a showműsorral csinálok), de ha csak sír és sír és csak az jó neki, ha történik valami. (ez mind akkor van, ha már túlpörgi magát).
Pl: próbáltuk ilyenkor kiságyba rakni, csönd, vagy monoton éneklés, apa ott ül mellette, kis hátsimi... másfél órán át ordított... Aztán kivettük, mert kaja ideje jött és meg is változott a sírása, éhes lett...
Ezekkel az időszakokkal nem tudok mit kezdeni.
Egyébként egész nap egy hangja sincs. Imád aludni, fürödni, ha pelenkázzák, sétálni, cicizni, mindig türelmesen vár, sosem követelőzik (csak ha anya nagyon húzza az időt, akkor kezd nyöszörögni, de akkor is kivárja pl. ha fejnem kell).
Nem értem ...

Kép
mieza
 
 


Ja, van aki azt mondja, hogy nappal ha játszik hagyjuk a kiságyban, mert neki az a biztonságos környezet, és ilyen pici korban még nehéz kéthelyet megszokni és ha kifárad, magától elalszik. Nekünk nem vált be, nagyon érdeklődő gyerek, hamar megunja az ismerős környezetet.
De olvastam azt is, hogy jó ha a kiságy csak alvásra van, nappal legyen anyuval a játszószőnyegén vagy a járókában. Nekünk így van, de azt is elég hamar megunja.
(Megunja, értsd: van egy kedvenc bocis párnája, gondolom a fekete-fehér kontrasztok miatt. Elnézegeti 10 percig és utána sírdogálni kezd. Ha megfordítod a párnát, fejjel lefelé, akkor mosolyog és újra nézegeti 15 percig... Szóval, ha valami új élményt adsz, akkor azzal megint elvan egy darabig :)

Ti hogy vagytok a kiságy mire való üggyel?

Kép
mieza
 
 


Mieza. Szerintem a kiságy alvásra való. Mivel Jancsika délután nem hajlandó aludni, ezért mi csak az éjszakai alvásra használjuk.
Kacsmama Veled is egyetértek, én sem rázogatom az esti altatásnál. Általában bealszik a cicin, de ha még fel is ébred nézelődik egy kicsit és alszik. Nincs teljesen sötét, egy kis éjjeli fény világít, hogy az éjjeli szopinál megtaláljuk egymást :) Az éjszakai szoptatások után is alszik tovább, nem kell ringatni, rázni.

Délelőtt a babakocsiban szokott aludni, mert most, hogy ilyen jó idő van, vagy sétálunk, vagy kiteszem az ablak alá, lényeg, hogy levegőzzön.
Nálunk a délutáni nyügi 3-4 óra körül indul és a 7 órai fürdésig tart. Ilyenkor csak addig van csendben, amíg szopikázik. Vagy, ha kézben van és sétálunk vele. Délután általában apé a Picur (már amikor nem délutános) én ilyenkor alszok 1,5-2 órát. Apa elég "szigorú" szóval van, hogy bizony álomba sírja magát a Kicsi

Én is a "spártaibb" oldalt erősítem. Igyekszem következetes lenni. Bár azt mondják/írják hogy fél éves koráig nem lehet elkapatni, miért nem kezdhetnénk már most a nevelést. Ahogy a Suttogóban írja Tracy: "Úgy kezd, ahogy folytatni akarod."
Ébresztgetni már én sem szoktam. 3-4 óránként ébred magától.

Szeretem a vitákat :) Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Nah, akkor én is beszállok a "vitába".
Ráadásul engem még szembesítenek is a "hibákkal", mert anyukámék szemben laknak. De nem zavar, hogy mondja, mert leglább tudom, de nem mindennel értek egyet. Bár hozzá teszem sok mindennel igen.
Ruben igazán nem sírós gyerek, csak ha éhes jelzi. Persze vannak "hisztisebb" időszakai. Szóval nálunk éjjszaka a kiságyában van a légzésfigyelőjén. Akkor ott is etetem, halvány fénynél, utána le is teszem és el is alszik. Nappal a járókájában van, de akkor lazábban kezelem a dolgokat, felveszem a ritmusát. Ha kicsit nyűgi akkor a forgóját felhúzom, de előfordul hogy kézben van, vmikor azt is kell.
11órai etetés után kiteszem a mózesében az erkélyre, és ahogy esik az időpont (van h csúszik) megyünk sétálni. Aztán hazajövünk, ha itt az ideje megetetem kint az erkélyen, hogy ne kelljen fel-le öltöztetni, és még egy kicsit alszik kint. Aztán fürcsi etetés, és kezdődik minden előről. Szóval mivel ilyen jó gyerek, én felveszem ha sír. Ha úgy látom csak uncsijában sírt, beteszem a járókába vissza és felhúzom a forgóját. Sztem simán ki lehet őket ismerni már, hogy miért sírnak.
Én pl nem tartok szígorú napirendet. Ő kel, ha éhes, viszont 3 órán belül nem etetem meg, mert jobban fájna a pocakja.
Úgyhogy nálunk ez van... az idő majd minket igazol remélhetőleg...
Bár nálunk Apa nagyon nem bírja, ha sír, de minekután látja hogy az "elveim" célravezetőek, meg amúgy is jó baba, csak akkor sír ha káosz van :-) így mostanában már könnyebben viseli a dolgot.
Én az etetéssel nem vagyok tisztában viszont, nem bánnám ha lécci segítenétek, ha tudtok.
Ruben csak tápit kap, nuku tejem van :-(
dobozra az van írva, hogy már simán adhatnám a 120ml-t neki.
Szabad 30 ml-kel ugrálni hirtelen? vagy fokozatosan emeljem?

Köszi

Kép
Kép
judysz
 
 


Jó olvasni, hogy ki hogy csinálja!

Hát mi is igyekszünk napirendet kialakítani, ami szerintem egész jól alakul. Reggel mostanában 6 körül kel, utána kicsit nézelődik az ágyában és visszaalszik különösebb gond nélkül. Napközben 3 óránként eszik, ha két szopi között végig ébren van és 2-2,5 óra után már kész van, akkor hamarabb. Vagy a kiságyában alszik, vagy a nappaliban mózesben. Általában nekünk is délután jön el a nyűglődés, amikor semmi nem jó, csak ha Apa vagy én ringatom, "beszélgetünk vele", énekelünk...stb de szerintem ez normális, hogy szeretne a szüleivel is lenni, odabújni, kell még neki a testkontaktus. Sajnos elég gyakran 7-től a fürdetésig megy ez a "buli". Napi egyszer mi is sétálunk, azt végig alussza, szereti. Este 9 és 10 között valamikor fürdés, utána félhomályban, csendben szopi és a kiságyában alvás. Éjjel egyszer ébred fel (3körül), akkor ugyanúgy csendben, félhomályban szopi (peluscsere csak akkor, ha kakis) és megy vissza aludni. Nekünk ez bejött, nincs gond az esti fektetéssel és az éjszakával sem.

Persze minden gyerek más, úgyhogy hajrá mindenkinek, találja meg, ami neki és a babájának a legjobban bejön! :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!
Kicsitrég jelentkeztem, de nem vesztünk el :D
Nálunk az életitmus úgy néz ki, hogy reggel 6-kor apával együtt ébred Maja. Ekkor kér egyből enni is. Kb 10 percet ad arra hogy a kaja elkészüljön. Megreggelizik, majd utána a következő etetésig ébren van. Ez olyan 10 körül történik (sose szólok, hogy kaja hanem ő jelez) utána az esetek nagy részében elalszik. Ilyenkor kiteszem a babakocsiba és irány a terasz. Majd 2 felé újabb ébredés hogy enni kér (ez néha elhúzódik fél 3 3-ig is). Majd folytatja az alvást kint a kertben. Ezután ha kettőkor evett akkor 6 körül, egyébként olyan 7 felé újabb etetés. Ezután teljesen ébren van. Nem nyűgös, csak nézelődik, szívja magába az információkat. Tornázik ilyenkor meg megpróbál felülni a kis hamis. Majd olyan 10 felé fürdetjük, hogy véletlenül se aludjon el, majd pancsolás után, amit nagyon szeret már a hálózsákba öltöztetve újabb etetés fél 11 körül.
Mi is főleg tápszeresek vagyunk, mivel szinte nulla a tejem. Nekem annyit mondott a doki, hogy annyit adjak enni a gyereknek amennyit kér. Így van olyan etetés, amikor csak 120 ml tápszert eszik, de van olyan hogy 200-at is betápol. Mi mindig addig adjuk neki a kaját amíg kéri azt. Nálunk általában ezáltal magától emeli az adagot. Én úgy csinálom, hogy először megcsinálok 120 ml tápszert és ha kér még a kérés erősségétől függően adok további tápot. Remélem ebben tudtam segíteni.
Körkérdés: Nálatok a bcg oltás helye hogy néz ki?
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


viki: ti hány hetesek vagytok? csak nem látom a vonalzót :-(
mert mi is tápisok vagyunk...
nálunk a bcg csak egy pötyi még, de bnőméknél most fakadt ki: 2 hónapos a babájuk.. azt mondta 2 napig csúnya nagy vörös dagadás volt, aztán fürdésnél kifakadt belőle a genny...

Kép
Kép
judysz
 
 


Nálunk a bcg vörös és be van dagadva, olyan mint egy szúnyog csípés. De a védőnő szerint így kell kinéznie.
Ki fog fakadni???

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok! jó sokat írtatok

Elöször a válaszok:
Mieza:Teljesen jól csinálod a napodat, legalább is szerintem. Nálunk is pont ugyan ez volt, csak elsősorban este, de volt hogy egész nap. Bogival volt olyan napom, hogy délután 5 kor én kint sírtam ő bent az ágyában és még nem reggeliztem. Ekkor jött át a keresztanyja és mondta hogy 10 perc sírás utána megnyugtatod (először kiveszed, aztán csak simogatod) egy kicsit aztán 10 perc sírás. Ezek után rájön hogy az hogy nem vagy ott az nem azt jelenti hogy elhagytad és hogy nincs biztonságban. Így ezek után a sírást csak akkor fogja használni ha tényleg baja van. (fél hogy egyedül van) Különben Jázmin is most kezd szívatni ezzel. Szóval nálunk az van hogy hagyom hogy 1-2 percig sírjon, ha nem hagyja abba akkor baj van, ha nincs baj általában bealszik. Mert este ahogy nyöszörgött felkeltem és készítettem a tápit. Bevittem és visszaaludt mire beértem és aludt még 2 órát. Na mondom szép. Szóval most már hagyom nyöszörögni este, nappal meg sírni is mert bealszik.
Nálunk nappal a nappaliban van a kanapén, tv és Bogi hangoskodása mellett. Simán alszik én már porszívoztam is mellette.
Ja és egy normális ideig jó hogy akarja hogy foglalkozz vele, később már úgysem engedi, de ha elfoglaltságod van akkor EL KELL TUDNIA FOGLALNIA MAGÁT. EZt meg kell tanulniuk. Kell egy kicsit hagyni sírni, de max 10 perc utána lehet menni babusgatni és szépen tágítani az időt.
KISÁGY ALVÁS CSAK!! A többit szőnyegen, babakocsi stb.

BABUCI: Én csak akkor értek egyet a keltéssel ha fogy a gyerek vagy tényleg nem eszik eleget. Nálunk úgy néz ki hogy az időjárás zavart be. Ráadásul Jázminnál volt hogy 150-et megevett és után 1 evés kimaradt. Most visszatért hogy 80-100 ml-t eszik de azt 4 óránként. Szóval egyenletesebben eszik.

Kittyna: ÚGY KEZD, AHOGY FOLYTATNI AKAROD!!!!!! NNNAGGGYON jó és a legkifejezőbb gondolat. ÉS teljesen egyetértek. Nem lehet elkényeztetni, de ha megszokik valamit nehéz leszoktatni, nem mellesleg nem fogja érteni hogy edig miért és ezután miért nem. MEg ha a szülő belekerül a mókus kerékbe nehezen változtat és inkább ráhagyja a gyerekre.

JUDISZ: Napközben nekem is akkor eszik amikor akar. Nincs napirend. Napirend inkább az éjszakára vonatkozik. Az a fontos hogy beálljon szerintem. Én nem keltem etetéshez, DE az pancsi az 7 kor van hiradó után. Sem késöbb sem előbb. Fürdés evés és alvás. Ha ez berögzül végig jók lesznek az éjszakák.
Nyugodtan ugrálhatsz a tápival. Ők sem egyenletesen nőnek. Egy időszakban nőnek a másikban nyúlnak. Ahogy kéri. Mondom tegnap pl Jázmin kihagyta a 10 körüli evést és utána közel 200-at evett. Most meg 4 óránként 80 ml körül. Ezt ők tudják.

Viki: A CTG piros és csomo van a bőr alatt.
Nem tudom kikérdezte, de általában kifakad, de gyerekfüggő hogy mennyire lesz csúnya.

JA és én sem magamtól tanultam ezeket. Én is elkényeztettem Bogit azzal hogy kézben volt aztán amikor már kikészített és már én sírtam akkor átjött a keresztanyja és kezelésbe vette. Sírt odament az ágyhoz és megnyugtatta simivel. Aztán elment. Megint sírt megint 10 perc múlva nyugtatgatás. 1 nap után semmi baj nem volt az alvással és azóta sem.

Rólunk: Április 6-ra kaptunk időpontot az SZTK-ba UH-ra és ami a legjobb hogy a Heim Pál-ba kell menni ortopédiára mert a Lőrinczi SZTK-ba 2 hónap várakozási idő van. NA mondanom sem kell 8-ra odamentem a dokihoz hogy kikérjem a beutalókat. Tele is volt a várakozó mire közölték hogy 9-re jön a doki és menjek vissza 10-re. Visszamentem még nem volt kész a beutaló. Akartam kérni időpontot a Heim Pálba és legalább 10 szer hívtam senki nem vette fel. Na szép.
Különben meggyógyultunk, mindneki. Jázmin is visszaállt a napirendre. Mi nem mindennap sétálunk, de kint vagyunk a kertben. Elég sok dolog van itthon is szóval sokat mozgunk. Kaptunk egy hinta ágyat és k****a jó. Úgy örültem neki. Vasárnap bevágtam az egyiket az egyik végére a másikat a másikra betakartam a lányokat és olyan szépen aludtak kint. Én meg melléjük ültem olvastam és rágcsáltam közben fütyülnek a rigók. ISTENI. Már csak a sex kellene . :wink:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok

Ime egy kép Pannáról, majd írok még de ma nem akar aludni, 08:00óta fent van. :(
Kép

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


HALIHÓÓÓ HOL VAGYTOK???

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Csak egy gyor bekukk.
Kacsamama az uolsó mondatod körül forognak a gondolataim karácsony óta!!! :D
Holnap megyek dokihoz, Jancsika szombaton 6 hetes, és utána neki esek a férjemnek! :D Igaz, hogy egész hétvégén este 6tól reggel 6ig dolgozik, de mondtam neki, hogy csak feküdjön hanyatt, a többit bízza rám... :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna: JAJA ne is mond. Nem tudom ki nézi péntek esténként a hawaii five-o sorozatot, de most letöltöttem az egész szezont és azon csorgatom a nyálamat. Ha már más nem lehet. Teljesen kivagyok. :lol:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


mieza: A legtöbb babának van egy nyűgösebb időszaka délután, ahogy a többiek is írták. :) Ilyenkor egy kis babusgatás és testközelség hasznos lehet. :)

grapefruit: Jó, hogy ti felveszitek és sétálgattok, ha sír és, hogy a párod is besegít. :) Nekem is sokat segített a férjem, van, hogy náluk könnyebben megnyugszanak. :) Szopizásnál meg tényleg nem baj, ha nem várod meg a 3 órát, ha nyűgös. :) Két óránként, óránként is szopizhatnak még a picik. :) A szopizás nem csupán egy evés, hanem egy kapcsolat és megnyugvás a piciknek. :)

kittyna: Igen, sok esetben kifakad a bcg, de akkor sincs vele semmi tennivaló. :)

kacsamama: Ha jól fejlődik, akkor tényleg nem kell napközben ébresztgetni, csak azért írtam, mert úgy tűnt, hogy aggódsz, hogy már rég nem evett. :)

Judysz: A 120ml adag a tápszernél függ attól is, hogy hányszor eszik egy nap, meg, hogy hány kg most a pici. :)
babuci1
Gyula
 
 


Babuci: Igen úgy volt, úgy tűnt hogy nem eszik eleget. Mert aznap volt 20 fok valószínűleg az kavart be. De most hogy 2 napja hideg van 80-akat eszik 2-3 óránként. Ki is készít mert megszoktam hogy éjszaka csak 1x kel. Most meg úgy néz ki hogy eszik 8-kor aztán 3, 5, 8-9 körül. Szóval most bepótolja az elmulasztott kajákat.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Judysz mi szerdán voltunk 6 hetesek. A bcg-nk meg kezd leesni már miután kifakadt.
Voltam szerdán 6 hetes vizsgálaton. Úgy vártam hogy jöjjön az este, de már nem is tudom ki írta még a terhesség alatt hogy csak hisszük hogy azon az estén nagyot alakítunk... asszem igaza volt.... Úgy ájultam el az ágyban mint aki nem alszik 6 hete szinte semmit :D DE jön a hétvége és a nagypapa nagy segítség a háznál :D
Tényleg igaz az a hír hogy a császárosok egy éven belül nem eshetnek teherbe? Úgy meglepett amikor a doki mondta... mehetek újra kivizsgálásra..... :(
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


babuci: Ruben 3670 gramm meztelenül, 2011.03.15-n, amikor 3 hetes volt. Mostmár simán eszi a 120-kat. igaz nekem ez is bonyolult, hogy mi számít 120-nak. mert ugye én 120 vízhez adok 4 kanál tápit, de ugye így már 135 lesz. No mind1 én a vízet írom fel mindig. Mostmár így konzekvensen 4 óránként eszik. Tegnap vhogy úgy jött ki hogy csak 5x, de egyébként mindig 6x eszik. Szóval mit gondolsz, jó ez így?
És ma este kipróbálom, hogy nem 7kor fürdetem, hanem 10 körül, mert fürdés után mindig többet alszik. Vagy nem jó 5 let?

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Alvás
Jó amit babuci írt erről a témáról. Nekem nem menne, az hogy hagyjam sírva elaludni a gyermekem. Én is olvasgatok ezt-azt. Ami nagyon tetszett.... " A bölcs baba" című könyv (Dr. Aletha J. Solter) svájci-amerikai fejlődéspszichológus (két felnőtt gyermek édesanyja). A könyv témája arra épül, hogy a babát születésétől fogva (sőt már az anyaméhben is) érik traumatikus, és egyéb élmények, amit sírással tud a későbbiekben levezetni. Tehát ha sírni hagyod a gyermeket, nem teszel rosszat vele, sőt.... De a lényeg, hogy mindig mellette légy, és ha sír tartsd a karodban. Mert a legfontosabb a biztonságérzet, a bizalom, és ha bármilyen szükséglete van, mindenképpen reagálni kell rá. Pontosan ezért nem tartom jónak, a "hagyd sírni a a babát, úgyis elalszik".
Nővérem így csinálta a gyerekekkel, de látni a hátrányát.

Zalánnal nem tudom hogy lesz a kiságyban alvás, majd kideürl. A kislányomnál az első 2-3 hónapban nem sokat aludt a kiságyban, konkrétan alig-alig, fél órákat. De aztán később több órát is, viszont sokszor mellettem maradt, mert elaludtunk a szoptatásnál. Tehát hajnalban már nem mindig volt erőm visszatenni. Aztán voltak még időszakok, amikor egyáltalán nem lehetett kiságyba tenni, majd ismét. De mikor még két éves sem volt, már aludt az ágyában, csak egy fél órát kellett neki mesélni (ilyenkor fejből mondtam a mesét, sötétben) és már aludt is. Tehát nem hiszem, hogy évekig tartó hátránya lenne ennek a módszernek.

Napirend az nálunk is van, de nem tudom mindig ugyanúgy pontosan betartani, mivel a nagyobbik gyereknek is vannak szükségletei. Általában a fürdetés 7 és 8 között történik, és utána szoptatás, altatás. Reggel 7-kor kelünk. Zalán akkor eszik, aztán felkel, a kiságyban, vagy hintában pihen, amíg a nagyot elkészítem az oviba. Utána pedig változó, ahogy alszik Zalán. Általában ha hazajövünk a reggeli körútúnkról, akkor alszik egy vagy két órát is. Úgyhogy utána szopi, aztán figyelget egy kicsit, sétálgatok vele, stb. Majd még egyszer szopizik, mielőtt megyünk a lányzóért az oviba, és talán még alszik még egy kicsit.
De a napirend szerintem is később alakul majd ki, amikor már az alvásos időszakok is kialakulnak.
Vendég
 


BCG nálunk is olyan, mint egy duzzadt szúnyogcsípés, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem mindenkinek fakad ki, változó.
Kacsamama jót nevettem, mert a Bcg helyett azt írtad, hogy Ctg :-) Hiába az a 9 hónap..:-)

Judysz: mi este az utolsó szoptatás előtt fürdetünk (fél10 körül), utána van a szoptatás már hálózsákban, félhomályban, ahogy már írtam, és alvás. Így talán megtanulja, hogy fürdés után jön az "éjszaka". Így ezek után nekem csak egyszer kel fel éjjel (2-3 között valamikor), utána meg eddig reggel 7 körül kelt, de hétfő óta sajnos fél6-ot lőtte be magának..

Babuci: igen, férjem nagyon lelkes, és tényleg van, hogy az ő hangjára hamarabb megnyugszik.

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Pöcök mi újság? Rég hallottunk felőled!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: