Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vera! Hát lehet hogy nem úgy értette a doki, hogy császárral 6 hétig nem lehet kádban fürödni. De a kötés leszedése után (1-2 héttel a szülés után) tuti csak zuhanyozi lehetett.
Nekem is lassan egész normális már a sebem, bár azért fájdogált néha.

Én már 62-es rugikat adok Andrisra, a lába igaz még nem éri el a rugi végét, de az 56-osban már nem tudja kinyújtani a lábikóit. Szóval az 56-os rugikat lassan elraktam. De érdekes, mert a különböző cégek különböző méreteket készítenek, és van amelyikből a 62-es is óriási még.

DBarbi!
Köszi!!! Kipróbálom a kamillateát! Remélem segít!!!!!

Amúgy most láttam, csak hogy ebben a topikban már volt erről szó.

Üdv,

Docka
Docka
 


Sziasztok Lányok!

Először is a "fürdés vs. zuhanyozás" kérdéshez: én úgy tudom hogy addig kell várni az ülőfürdővel, míg a szülés után újra be nem zárul a méhszáj. Ez pedig az a bizonyos 6 hét, ameddig a szextől is tiltanak pl. Más kérdés hogy ki mennyire tartja ezt be Kép Császáros szülés esetén pedig inkább a seb lehet a mérvadó, amíg az nincs rendben, inkább zuhi, de ha már begyógyult, szerintem fölösleges túlóvatoskodni a dolgot.

Vera, azért Rékának még várnia kell mire a zuhanytálcába kerülhet, hiszen még csak 3 hetes Kép De szerintem még kb. 1 hónap, aztán kipróbáljuk úgy a fürdést ott, hogy apával vagy velem együtt, és meglátjuk majd mit szól hozzá. Igazából azt várom, amikor majd a két kis lurkó fürdik együtt, kíváncsi vagyok mekkora felfordulást csinálnak majd Kép Persze lehet mikor majd ott tartunk már, akkor meg szidom őket miért nem tudnak rendesen viselkedni Kép Kép
Az együttalvást én említettem még régebben, ha jól emlékszem 4-5 hetes koráig aludt velünk, aztán egyik napról a másikra átszokott a kiságyba. Érdekes amúgy, mert a hugija pl. nem alszik köztünk. Vagy a kiságyban vagy sehol. Na jó, azért kézben tartva is szeret szunyizni Kép
Egyébként én most is tartom hogy a sok törődéssel, simogatással, kézben tartással ilyen idős korban még nem lehet elkényeztetni őket. Kisfiam egész álló nap figyelmet igényelt pici korában, aludni is inkább csak ölben volt hajlandó, de a kiságyról vagy akár babakocsiról szó sem lehetett. Aztán fokozatosan önállósodott, és ma már nyoma sincs annak hogy régen mennyire igényelt minket. Szóval szerintem szeretgesd amikor csak igényli, főleg ha bírod energiával, mert mindenképp megtérül majd Kép

Sziasztok, Diti

Itt az én önálló Pindur babám Kép
Kép
Kép
diti
 
 


Sziasztok!

Mindegyik baba gyönyörű! Megpróbálok én is feltenni majd képet Zsoltikáról, csak most szaladok. Elaludt ugyanis, és én is pihennék végre vele együtt.

Vera, Zsolti nálunk is nagyon hasfájós volt. Aztán azt hallottam, hogy nem tesz jót, ha az anyuka szénsavasat iszik, attól is fájhat a baba hasa. Én azóta csak szénsavmenteset iszom, kb. 1 hete (ásványviz, tea, kakaó), és bejött: Zsoltikának egyszer sem volt olyan erős hasfájása, mint korábban, amikor órákig csak üvöltött szegény. Persze néha őt is zavarják a gázok, erőlködik is olykor, de az semmi a korábbi fájdalmaihoz képest. Esetleg próbáld ki a módszert, nálam bejött. :-)))

De most tényleg megyek. Üdv mindenkinek,
Gabi

pgaboka
 
 

 
 

Sziasztok én a Meme férje vagyok !

Sikeresen túlvagyunk a szülésen, 12-én 06.10-kor megszületett Nóri is.
3300g és 56 cm.
Ja és GYÖNYÖRŰ !

Üdvözöl mindenkit a Meme is, ahogy tud majd ír nektek ő is.
Képeket majd késöbb tudok küldeni.
Meme
 


Hú , ti aztán jó sokat írtatokKép.

Meme: gratula Nórikához, várunk mielőbbKép. Sok sok tejcit és jó egészséget mindkettőtöknek!

Diti: gyönyörű gyermekeid vannak, tüneményesek. köszi a képet a fürdéről is. Nagyon jókKép

Vera: nem elkeseríteni akarlak, de sajna nálunk Robónál még mindig tart a hasfájás. Pedig már mindent kipróbáltunk, enni sem eszem semmi pufasztót,amúgy terhesség alatt is csak szénsavnmentes dolgokat ittam, szóval még azt sem mondhatom, hogy nálunk esetleg attól...
Bízom benne, hogy mielőbb elmúlik mindenkinél!Még Robikka kisebb volt ( értem itt 1-2 hónap), addig szívfeküdt rajtam hason, és akkor meg is nyugodott . mostanra viszont már nem szetei ezt a heyzetet.Akkoriban sokat is aludt hason, most nem igazán.Próbáld ki te is, hogy a pocitok érjen össze.Gondolom, hogy már lassan ti is mindent kipróbáltatok , mint mi is, de talán tényleg abba bízunk, hogy mielőbb elmúlik!Köszi a táblázatot, ari vagy, hogy még ezzel is foglalkozolKép.Bencéről a kép is nagyon jari, mennyit változott, rengeteget nőtKép.Hihetetelen!



Zit: szívesen megnézném az albumotokat, leírnád, hogyan tudok belépni. Ja és a feltett oldalad az nálam nem működik, nem tudom megnyitniKép.pedig kíváncsi vagyok ám!!KépA BCG oltás amikor kifakad, tettél rá vmit?

Dbarbi: gyönyörű FanniKép. Olyan kis csábos szempár tekint rámKép

Cory: nagyon aranyosak a csemetéid. Zsoma nagyon szépen fejlődik. Látod! Ugy örülök ám nekiKép.

Gabi: örülök , hogy picit megnyugodtál már. hidd el én is rengetegszer még a mai napig parázok, de sikerül hamar lenyugodniKép.

Docka:Andris nagyon nagy és szép fiúKép. Milyen kis komolyKép.


Kamillateát mi is adunk néha Robónak, bár nem mindig issza meg.
Fürdés: képzeljétek ma mi is kipróbáltuk a kádban történő fürdést, látni kellett volna, hogy élvezte. Kár, hogy nem előbb próbáltuk ki. Tényleg, ti engeditek, hogy a kis füle is beleérjen a vízbe. Vhol láttam egy képet a neten, ahol a pici a víz alatt volt. De nem árt a fülnek a víz? Vagy csak én aggódok be mindenen??

Hordozó: nálatok , aki már próbálta, sikerült a hátsó ülésre is rögziteni. Mi már vittük néha Robót, igaz itt nincs nagy forgalom, de bekötni hátra nem sikerültKép.

Képzeljétek Robóka találmánya pár napja a csillárok lámpák megtekintése, sőt bámulása. Annyira figyeli és bárhol vagyunk, mindenhol kiszúrja őketKép

Jó éjt mindenkinek: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita, nyugodtan hagyhatod hogy beleérjen a pici füle a vízbe, nem lesz tőle semmi baja. Utána nem is kell kitörölgetni, hanem ahogy törölközés közben ide-oda forgatod a babát, úgyis kifolyik a fülecskéjéből a víz.
Egyébként ha sokat fürödtök majd nagy kádban, próbálj minden aggódást háttérbe szorítani, és ha élvezi, akkor hagyd hogy felfedezze az új környezetet. Ne ijedj meg ha pl. véletlenül lemegy a víz alá, ő valószínű magától nem fogja majd tragédiának megélni a dolgot, csak az anyukák paráznak mindenen Kép Én is féltettem a kicsi fiam eleinte, de aztán láttam hogy vigyáz ő magára, így nem csináltam ügyet olyasmiből, ami nem olyan nagy dolog. És meg is van az eredménye: kicsi fiam imádja a vizet, nemcsak a fürdőkádban, hanem bárhol. Nyáron akármilyen víz közelébe kerültünk, őt mindenképpen meg kellett úsztatni benne, addig nem volt nyugalma Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Amíg alszik Bencike, én is tudok írni egy kicsitKép

Először is gratulálok Memének a kis NórihozKép sok boldogságot, gyere minél hamarabbKép Ezennel teljes a csapat, ugye? Mindenkinek megvan a babája a nyár végi topicból.Kép

<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 gr / 56 cm 3 hó + 26 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 12 hét + 6 nap első baba
Barbi Ádám Csaba 2003.08.01 3385 gr / 53 cm 10 hét + 3 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 4000 gr / 54 cm 9 hét + 2 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 8 hét + 4 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 7 hét + 3 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 6 hét + 6 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 6 hét + 4 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 6 hét + 1 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 6 hét + 0 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 5 hét + 6 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 5 hét + 5 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 gr / 54 cm 5 hét + 3 nap Dorina
Docka András 2003.09.06 3800 gr / 52 cm 5 hét + 2 nap első baba
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 4 hét + 5 nap első baba
Gabi Zsolt Márk 2003.09.10 3400 gr / 55 cm 4 hét + 5 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 3 hét + 1 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 2 hét + 6 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 2 hét + 6 nap János Ádám
Nyuszimanó Petra Sári 2003.09.29. 3670 gr / 51 cm 2 hét + 0 nap Donát
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 1 hét + 3 nap első baba
Meme Nóra 2003.10.12 3300 gr / 56 cm 0 hét + 1 nap első baba
</pre>

Hasfájás ügyben továbbra is elég tehetetlen vagyok, mert nagyon ügyelek arra hogy ne egyek olyat amit nem szabad, nem iszom szénsavasat közel egy éve, és elég sok mindent kipróbáltunk már. Ma megrendeltem a gyógyszertárban az Infacolt, addig marad a babusgatás (utána isKép). Bence szinte a fél napot a hasamon tölti, mindig úgy alszik el, esténként pedig az apukája hasánKép
Képzeljétek ma fürdés közben Bence nagyon tátogott, és mivel közel volt a cicim, odatoltam és rá is cuppant. Úgyhogy megvolt a kádbanszopi isKépKép
Ja, és ma először levittem egyedül sétálni a manócskát! Úgy döntöttem hogy sikerülni fog levinni a kocsit, és sikerült is.Kép

Anita!
Hát nem valami bíztató hogy Robika még mindig hasfájósKép jó sokáig eltart.
Viszont örülök hogy ti is kipróbáltátok az együttfürdéstKép ugye milyen jó? Nagyon élvezik a picikKép
Robó édes lehet ahogy a csillárokat tanulmányozzaKép Bence is meredten néz bele a lámpafénybe, mindig fordulgatok vele, hogy ne lássa. De ha nem figyelünk, rátapad a tvre és a monitorra isKép

Diti!
Nagyon szép a kisfiadKép hát tényleg biztos nagy élmény lesz majd a közös pancsi, hogy fog úszni a fürdőszoba!Kép

Hú, most mennem kell, mert Bence ébredezik, és közben lejárt a mosógép isKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Diti!
Gyönyörű a kisfiad!!!!!!
Rékáról is kérünk képet!

Meme!
Gratulálunk!!!

Anita!
Mi hátulra kötjük be a hordozót az autóba, ui. az első ülésen nem lehet kikapcsolni a légzsákot. És menetiránnyal szemben. nekem nem túl masszívnak tűnik (a biztonsági övet kötjük rá) de állítólag így kell.

Docka
Docka
 


Még teszek fel két képet az én kis tündérkémről, ha nem baj?Kép
Kép itt éppen megfordulni készülök, de nagyon gyorsan ám, anya alig tud lefotózniKép

Képitt pedig nézelődöm éppenKép

Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Huu, alig gyoztem olvasni Kép

Udv az ujaknak, gratula a babakhoz!

Nalunk ujabban eleg huzosak az ejszakak, Emmababa szeret bulizni. Ejjel 1-2-ig eselytelen az alvas. Aztan meg kora delutanig alszik, a szopizas is felalomban megy... valahogy jo lenne kicsit valtoztatni ezen, de fogalmam sincs hogy. Van esetleg otletetek?

Tegnap volt nalunk az itteni vedono-fele, Emmababa 4420 gramm - lassan, de hizunk. A vedono szerint ideje elkezdeni egyedul aludni tanitani. De Emma csak olben vagy szopizva alszik, minden mas tuti bombivel vegzodik. Meg sose aludt el egyedul. Erre azt mondta a vedono, hogy hagyjam 10 percet egyedul (meg akkor is, ha sir), ha nem alszik meg akkor vegyem fel, kicsit simoassam meg a hatat + bufiztessem, majd tegyem vissza ujabb 10 percre... Hat ez nekem nagyon nem tetszik... marad a rajtam alvas (most is itt alszik az olemben, es vigyorog almabanKép)... bar idonkent nem tudom, hogy ezzel jot teszek-e.
Van akinek egyedul elalszik a babaja? Es hogy ertetek el?

Nekunk gondunk va a bufizessel... Emma minden bufizteto-pozban sir, hason sem szeret lenni. Igy aztan a tejcsi van hogy orakkal szopi utan jon vissza... es az orran keresztul, mert nem nyitja ki a szajat, inkabb hatalmasakat nyel. Ennek idonkent fuldoklas az eredmenye, ami eleg ijeszto (foleg, hogy a 2. napon egy ilyen miatt nem kapott levegot es teljesen bekekult). Es nem tudjuk, mit tegyunk, hogy megelozzuk + ne sirjon.
Van esetleg valami otletetek?

Vera,
tuti jo a tabla, koszi! Emma 53cm-rel szuletett. Bence nagyon gyonyoru baba, edes pofija van Kép
Nalatok is maradt az egyuttalvas? Mi mar meg sem probaljuk berakni aludni a mozesbe (csak napkozben jatszani). En minden nyoszorgesere felebredek, egyebkent meg az agyudorgesre sem.

nyuszimano, cory,
nalunk kb. 5 naponta van kakis pelus, es itt tobb helyen rakerdeztem, csak anyatejes babaknal az sem gond ha 2-3 hetig nincs. A lenyeg, hogy legyen eleg pisis pelus es hizzon.

fejes: en 1x fejtem egy nagyon keveset, amikor megprobaltuk cumisuvegbol adni a tejcsit - de sikertelenul (nem tudta "hasznalni"), igy fejek, inkabb csatlakoztatom ha nagyon feszul, es eddig meg nem volt semmi problemank

pocifajas: nekunk kb. 1 hete kezdodott ugy igazan. Pedig szinte alig ettem valamit. Azota meg kiiktattam a tejtermekeket es a szojat is, es most par napja megint nincs pocifajas Kép sot meg a tejkiutesek is elmultak, es a hormonalis is muloban Kép

Nagyon edesek a babak Kép es jok a pancsizos kepek is...

mosolygos napot,
batkamano
batkamano
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szépek a bébik, mindenkinek gratula Kép

Fanni szerencsére az első naptól egyedül alszik el. Még soha nem aludt velünk.
Batkamanó: mi ezért semmit sem tettünk, Fanni egyszerűen ilyen Kép

Autósülés: a miénket sem egyszerű bekötni, mindenképpen hátulra kell és menetiránynak háttal. A bal oldalra tudjuk csak, mert a jobb oldali biztonsági öv nem éri körül. Ezt nem értem, nem egyforma hosszú minden biztonsági öv??
Végülis mindegy, lényeg, hogy valahova sikerül.

Mi még nem próbáltuk a nagykádbanfürcsit, Fanni egy ideig a kiskádban is üvöltött, aztán csak nézett és tegnap vigyorgott először fürdés közben Kép Kép Kép

Tegnap egésznap elvolt a játékaival KépKép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

batkamano: kakispelus ügyben igazad van, 6 hetes kortól! De előtte naponta kéne kakinak lennie. Nemzetközi szoptatási tancsáadóval beszéltem erről.
Egyedül altatás: szerintem baromság, bocs Kép Nem értem, miért kéne elaludnia egy csecsemőnek egyedül. Nekem mindig az jut eszembe, hogy én még 6-7 éves koromban is mese közben aludtam el, és itt vagyok, és lerakom a fejem a párnára, és alszom Kép
A sírni hagyással meg az a gond, hogy a baba így kommunkiál. Ha sírni hagyod, azt érzi, hogy nem reagál senki, és persze, idővel nem fog sírni, de ezzel leszoktatjuk a kommunikációról is. Szerintem ez a legnagyobb baja az Aludj jólnak is!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anita77: nagyon édi Robó, ahogy fordulni készül Kép Fanninak esze ágában sincs Kép Kivi vagyok mikor szánja rá magát. Tegnap gurultattam mindkét irányba, jó nagyokat kacagott, de magától nem akaródzik Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Sok sok gyönyörű kisbabát láttam a fényképekenKép

Meme
GratulaKép

Docka
Valóban azt ajánlják, hogy 6 hétig ne fürödj, de én úgy tudtam mindenkinek, méghozzá a méhszáj miatt. Be kell rendesen záródnia. Én az 5. héten rosszalkodtam és elterültem a kádban, de nem volt jó a lelkiismeretem, viszont nem történt semmi bajKép
Kamilla: mi kipróbáltuk és nekünk az a mai napig hat. Egy filtert 2dl vizben 3x egymás után belemártogatok, és én teszek bele 2 kiskanál cukrot is. Mindig bejön, kb. 2-3 óra múlva megvan a rotyi.

Képzeljétek Boróka mostanság a kiságyban nyugszik meg. Akarja, hogy lerakjuk és ott elalszik. Lehet hogy a kis háta fájdul meg a sok ölben levéstől, de nem akarunk egyelőre hinni a szemünknek. Ha nem fáradt, akkor természetesen követeli a foglalkozást és az ölben levést, de ha fáradt, akkor megy a kiságybaKép Kivácsi vagyok ez az időszak meddig tart.

Köszi mindenkinek a fürdéses ötleteket. Kicsit féltem felhozni a témát, de látom jól tettem, mert mindenkit foglalkoztatottKép

Kérdés: nálatok mikortól kezdett el gügyögni a picur? Olyan igazian gügyögni, amikor rádfigyel és mintha mondani akarna valamit...nálunk még ilyen nincsKép

Szép mosolygós napot!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Annyira helyesek ezek a gyerkőcök KépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Batkamanó, az egyedül elalvás kényszerítését én is nagy marhaságnak tartom, a sírni hagyást meg egyenesen kegyetlenségnek. Kisfiam most 15 hónapos, és még most is úgy alszik csak el hogy apához vagy hozzám bújik oda. Sőt, néha éjjelente fel is ébred 1x-2x, és bár nem túl kellemes kelegetni mikor az ember épp a legjobbat alussza, mégsem fordult meg soha a fejünkben hogy ne menjünk oda hozzá. Biztos oka van annak hogy jelez, mert egyébként nagyon jól elvan mindig, jól is alszik, úgyhogy ha szól, azért vagyok az anyja, hogy ott legyek vele.
Büfiügyben próbáld ki esetleg, hogy beiktattok 1-2 perces szüneteket szopizás közben, hátha sikerül büfizni. Talán ha nincs még teljesen tele a kis pocija, könnyebben kijön a felesleges levegő.

Kicsit lelkiismeretfurdalásos a délelőttöm, ugyanis tegnap este már nem bírtam magammal, aztán jól letepertem a férjem Kép Kép Ezzel persze nem is lenne gond, na de még csak ma van 3 hete hogy született a Picurka Kép Végülis különösebben nem aggaszt a dolog, mert marha jól esett, és csodálkoztam is, de cseppet sem volt kellemetlen, minden ment mint régen Kép A dokimnak persze valószínű nem fogok beszámolni a dologról, mert tuti leszidna Kép Kép

Teszek most fel két képet a pici lányról is, nehogy féltkeny legyen a bátyjára Kép

Sziasztok, Diti

Réka édesen alszik apukája hasán Kép
Kép

Kicsi fiam nagyon gondoskodó, ő kínálja a hugit a cumisüvegből Kép
Kép
diti
 
 


batkamano: nálunk sem alszik el Robó egyedül, szóval ne keseredj el, biztosan vannak ilyen babák is , akik jobban ígénylik a törődést. Bár én is tartok néha tőle, hogy elkényeztetem...
Büfi. szerintem azért próbáld büfiztetni, nem tudom miket próbáltatok, de hatásos még ha a hasadra fekteted hassal, vagy oldalra fordítod.Bár nálunk Robó büfizik, mégis van olyan, hogy jóval később , akár két óra múlbva jön föl a büfi.

DBarbi: nagyon édes Fanny, tényleg , hogy elnézelődikKép.Kis fejlett babaKépErőltetni nem kell a babókat, bár az haladás, ha Fanninak tetszik a dologKép. A múltkori képen láttam, hogy ő meg milyen ügyesen fogja méár a tárgyakat, na Robó még nem,csak ha a kezéba adom...

Szisz: örülök, hogy Boróka elalszik a kiságybanKép.Robika kb két hete gagyarászik, előtte semmi. Szóval nem vagytok elkésveKép.Mostanában a nyelvét nyújtogatja Kép.


Valaki a múltkor kérdezte , azt hiszem vera, de nem biztos, csak most jutott eszembe, hogy nem is válaszolta: Robika szeme eddig kékes volt, mint a többi babának, bár néha mostanában bebarnul neki. Apájának is barna szeme van, szóval lehet, hogy neki is az lesz.
Képzeljétek, tegnap egyedül elaludt a kiságyba, meg reggel is aludt egy picit, ami eddig nem volt mégKép.Sőt még rakott krumplit is tudtam tőle csinálniKép.
Minap hívott az egyik barátnőm, neki is akkor született a babója , mint nekem, aztán kiakadtam, mert azt mondta, hogy neki a védőnő már mostantól ajánlotta a bébi italokat!Ezt én túlságosan korainak tartom. Ugy vagyok vele, ameddig van anyatej, az az első, majd talán hat hónapos kórtól szoktatni az ízkre.
Tapasztalt anyukák, nálatok hogyan működött az első babával?

Jah és szorítsatok, holnap kapjuk a háromhós oltástKép!Remélem nem lesz gond!!


Szép napot mindenkinek: Anita és éppen alvó Robó
anita77
 
 


Diti: elkerülték a levelek egymást. NAgyon aranyos a két tesó, olyan megható tud lenniKép.Réka nagyon édesen alszik. Rgy időben Robó is szerette ezt a pózt, de most nem igazán...
anita77
 
 


Sziasztok!

Meme!
Nagyon-nagyon gratulálok Nórihoz! Legyetek nagyon boldogok és sok-sok tejcsit! Kép

Diti:
Gyönyörű fiú Zsoltika, olyan szép szemei vannak!

Anita:
A képeket a Fotóalbumban találod, zit családja címen.
Hordozó:mi be tudjuk kötni ( még nekem is sikerült Kép ), s ha kocsival megyünk mindig abban utazik, szereti. Jókat szokott aludni benne. Kép
A fényre Beni is nagyon rá van izgulva, teljesen elbűvöli, percekig nézi a villanyt esténként, vagy a tv fényeit. Kép
Nagyon jók a képek a piciről!

Vera:
Te olyan rendes vagy, hogy csinálgatod még ezt a táblázatot is!

Batkamano:
Nem tudom, hogy ezt a pózt próbáltátok-e: ülsz az ágyon és felhúzod a lábaidat, a picit a hasadra ülteted és a hátát a térdednek döntöd. Beni nagyon szeret így lenni, majdnem függőlegesben van, lát is mindent amit akar és büfizni is tud. Ja, és a hasának is jó, kaki szempontból.

Barbi:
Fanni szokás szerint gyönyörű. Hol vettétek neki ezt a játékot?

Szisz:
Nálunk két hete kezdett el dumálgatni. Vigyorog és mondja ezerrel, sajna néha ezért nem alszunk éjjel két órákat, mert beszélgetni kell vele. Kép)

Beni tegnap megkapta a kéthónapos oltást. Hát szörnyű volt. Utóljára akkor hallottuk sírni, amikor született, és tegnap üvöltött. Én akkor kezdtem sírni, amikor kiértünk a levegőre. Beni akkorra már nyugiban volt pedig, de az én lelkem még este is fájt.
Amúgy már 5900 gramm. 300 grammot hízott egy hét alatt.

Na, szép napot mindenkinek!
zit
zit
 


Sziasztok Csajok!

Most jöttünk a sétából, részemről megvolt a sport, márami a cipekedést illeti. Először föl a Fannit, aztán le a kutyával, és kutyástul (akit segíteni kell felfelé a lépcsőn) föl a babakocsit. Jó volt kicsit kiszabadulni, itt cserélik a vízórákat és a függőleges csöveket a wckben, úgyhogy tegnap be voltunk zárva és ma estefelé jönnek befejezni. Fúrnak-faragnak egésznap Kép

Képzeljétek, az egyik barátnőm 6 hónapos! kisfia felállt! Őrület Kép Bár állítólag amit a baba magától csinál, az nem ártalmas.
Fannim egyelőre ülni akar Kép

Zit: jó, hogy túlvagytok az oltáson, mi 27-én megyünk a 4 hónaposra, ez már 2 szúrás...remélem semmi nem lesz. Mármint láz....Kép

A játékról: egy kicsit nem egyszerű, mert én tákoltam össze. Szerettem volna játszószőnyeget neki, de olyan árai vannak, hogy csak szörnyülködni lehet Kép
A tescoban (rákoskeresztúri) vettünk neki egy baby gymet (képet mellékelem, igaz, hogy a dobozáról, mert Fanni most is játszik vele, és nem akarom szétszedni)...szóval ezen nyuszik pörögnek és zenélnek. Az ágya fölött is volt egy pörgettyű, a fenti képen látható színes állatkákkal, majd a babakocsira szerelhető csörgő lepkék vagymik...szóval az a hosszú bigyó és a tehénke, amit szintén a tescoban vettem akciósan...ezeket mind rászereltem a baby gym állványára. A tehénke a kedvenc, külön csörög a teste, a farka, a hasán tükör van és a tappancsai zizegnek Kép Fanni imádja! Kép

Kicsit értelmetlenre sikeredett az írásom Kép, de remélem nemgáz annyira Kép

Szóval így nézett ki eredetileg: Kép

majd én ezt csináltam belőle: Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!

Zit, ugyan Zsoltikát nem ismerem, de az biztos hogy az én kis lurkómnak is gyönyörű szemei vannak Kép Kép Neki amúgy János Ádám a becsületes neve, kinek Janika, kinek Ádi, nekem és apujának csak Pindur Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre van egy kis időm, gyorsan végigolvastam, amit irtatok. Zsoltika most épp a hordozóban alszik, eddig ilyet nem csinált! Viszont abban jól el tudtam ringatni.

Zit, Zsoltika az én kisfiam! :-))) Teszek is fel képet róla.

Meme, én is gratulálok a kis Nórához.

DBarbi, nagyon jó ez a játék! Már alig várom, hogy mi is ilyennel játszhassunk. Én is szerettem volna pörgettyűt a kiságy fölé, el is küldtem a férjemet, hogy szerezzen be egyet. Sajnos ami jól néz ki, az méregdrága, ami viszont megfizethető, az "gagyi"... Szóval én is azon vagyok, hogy magam gyártok valamit kis plüssállatkákkal. De jó ötlet a Tesco is, hátha ott tudunk venni valami klassz játékot.

Az elalvással nekünk is az a tapasztalatunk, hogy a babának szüksége van a ringatásra, a testközelre. Zsoltika max. éjszaka alszik el a kiságyban, szopi után. Igaz, akkor nagyon vigyázok, hogy ne zavarja semmi, nem gyújtok lámpát, igy alig ébred fel. Különben mindig elringatjuk, esetleg a babakocsiban alszik el úgy, hogy tologatom és énekelgetek neki.

És ime a kép! Nagyon szeretem ezt a zoknis szerelést... :-)))
Kép

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Diti, Gabi:
Bocsánat! Látjátok, az agyam nem a régi sajnos! Felcseréltem a két picurka nevét, amit írtam az viszont igaz! Szépek mindketten!

Barbi:
Nagyon jól megcsináltad, ügyes vagy! Mi most kaptunk kölcsön játszó szőnyeget. Remélem élvezi majd.
Az oltás miatt nem irigyellek. Miért lesz kettő? Ez mindig kettő? Akkor én kész leszek!!

zit
zit
 


Szia Zit!

A 4 és 5 hónapost mindkét combba adják...hátigen, nem kispályás Kép

Ami játszószőnyegeket én láttam (Brendon, Madrina) úgy 25 000 körül mozognak Kép Vannak persze hozzá mindenféle lógó bigyók, dehát ez rablás! Jó, persze nem itt kell vásárolni...meg hallottam a dumát, hogy oda csak sznobék járnak, de akkoris! Én szeretek ide járni, pláne a Madrinába (közel van és oda merek vezetni), mert túlsok más bababoltot nem ismerek. A Brumi maci sem éppen olcsó...

Barbi
DBarbi
 


Gabi!

Nekem ugyanez volt a problémám a forgójátékokkal. Én is nézegettem őket, de szinte mindenhol csak műanyagot lehet kapni, ráadásul nem is szépek, és mind 10ezer felett volt... Már régóta kerestem Disney-set. Ez nagyon tetszett, és a múlt héten az egyik ismerősünk (Orsoly a friss babáktól) megvette nekünk az Auchanban akciósan 10 helyett 4600ért.

Teszek fel róla egy képet, a figurák plüssek és szerintem nagyon szépKép
Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Forgójáték: a Madrinában szépek vannak és nem mind műanyag...és 4-5-6ezrekért (is) vannak Kép

Barbi
DBarbi
 


Siasztok lanyok!

Mindenkinek gratulalok a gyonyoru babahoz!
CSak amulok olyan alomszepek!
MI jol vagyunk a fiamat ma mertuk 8hetes es 4napos es ma volt 6100 gr es 62cm.No mint a gomba pedig most azert vittuk meretni mert az utobbi egy hetben csak 5perceket volt hajlando szopni(2,5orankent neha 2) es nagyon megvoltam ijjedve hogy megall a novekedesben .Hat nem is ertem hogy 5 perc szopitol hogy hizott heti 310gr-ot?
volt mar valakinek ilyen tapasztalata?Marmint hogy ilyen keveset evett a babaja?
Mi is vettunk baby gymet a babanak kb.9000ft ertekben (Usa-ban elunk de mindent atszamolok).Addig amig nem volt ejjel nappal fognom kellett mostmar fel orakat is elvan egyedul az agyaban es gagyoraszik a jatekainak.Nagyon szuper zeneket jatszik es kulonbozo fenyeket ad,hat meg en is eljatszanek vele.

MIndenkit puszilok es jo babazast kivanok!
David es GAbi
GAbi75
 


Sziasztok!
Előkerültem én is, jóóóó hosszú hétvégénk volt, péntek délutántól kedd délutánig együtt volt a család. (itt Kanadában most volt a Thanksgiving-hálaadás ünnep, emiatt munkaszüneti nap volt, ma meg éjszakás a férjem, ilyenkor csak délután megy el itthonról)
Szóval nagyokat pihentünk, sétáltunk, és aldutunk, na és persze babáztunk. Olyan imádnivaló ez a kis vacak, állandóan mosolyog, amint meglátja az arcunkat, ha meg nem vagyunk látóhatáron belül, akkor magyaráz a maciknak, vagy más plüsállatkának.
Hasrafordulást szerintem sem kell siettetni vagy eröltetni (egyébként minden más tudományról ez a véleményem), úgyis akkor fogja megcsinálni a baba, ha már Ő úgy érzi itt az idej.
Alvás nálunk elég jól megy, kezdettöl fogva alszik a saját helyén. Elöször a mi szobánkban egy bölcsöben, majd 7 hetesen átköltözött a saját szobájába, azóta ott alszik. Nekünk is jobb igy,és szerintem neki is,mert csak egy ugrásra vagyok töle, de mégsem zavarjuk egymást. Szopizni is az ö szobájában szopizunk, én sem kapcsolok lámpát, ö meg félálomban lezavarja a cicimet.
Nálunk már a két hónapos oltás is két combos volt, ráadásul összesen 3-szor szúrták,mert 3féle szurit kellett kapnia...Én szivem szerint egybe beadtam volna, fogalmam sincs,miért nem lehet összekeverni a löttyöket...
Gabi, neked akartam már irni, mert kérdeztél a védöoltásokról,látom nem nagyon irtak még.
Szóval itt olyan félig-meddig kötelezö csak, nagyon ajánlják,hogy oltasd be a kicsit, de nem olyan szigorú a rendszer, mint otthon.
Szóval a kórházban kapott egy K vitamin injekciót+ valami orvosságos krémmel bekenték a szemét és kész.
Most, a 2 hónapos szurija pedig a DTaP-IPV-Hib, Meningococcal, és Pneumococcal volt (az oltási könyvéből néztem ki, mert fejböl képtelenség megjegyezniKép)
Ez olyan,mint az otthoni Di-per-te, a második az agyhártyagyulladás ellen van, ha jól tudom a harmadik meg tüdögyuszi meg fülgyuszi ellen. (ez csak tipp,a barátnömmel próbáltuk kisilabizálni)

Na, legközelebb innen folytatom, felébredt a nagylegény.
Sziasztok
BArbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Na itt vagyok, beüzemeltem neki a gym-et, most ott magyaráz a játékoknakKép Mi is sokat néztük, amig találtunk megfelelöt, de ez jó választás volt. NEm csak lógós játékokat adtak hozzá, hanem van szönyeg is, amin csomó szines állatka van, és például a nyuszi füle igaziból is kilóg a szönyegröl, szóval lehet fogdosni... a virág közepe meg csipog, szóval ez is nagyon aranyos, plusz még van vagy 4-5 féle egyéb csörgöke is hozzá,amit nem lehet felakasztani ugyan, de hát kézbekapva jól szól az isKép
ELöször láttam olyat, ami Micimacis volt, nálunk meg minden ilyen a falonKép, de azért mert ráakasztottak egy nyamvadt plüsmackót, már kétszer annyiba került, csakmer Micimaci...
Ugyanezért nem vettük meg a forgóból sem Walt Disney-set, mert annak az ára dupla a márkanév miatt.Nálunk azért mackók vannak az ágy feletti forgón is, 2 panda maci, 2 hagyományos maci. (pontosan ez a mintája az ágynemüjének is), és utólag kiderült ,hogy a fekete-fehér macik már nagyon korán lenyügözték Ádámot,nagyon hamar rájuk talált, és nézte amint forognak kb 4-5 hetesen.
Idöközben besomfordált a szobába a kutyám is, és ezt láttam amint bementem a szobába:
Kép
És gyorsan készitettem egyet a forgóról is, bár már sötét van kicsit...

Kép
A fürdést én is ki fogom próbálni, csak arra várok,hogy leteljen a férjem éjszakás hete és ö is itthon legyen a fürdetésnél, mert jelenleg egyedül csinálom, és igy azért nem akarok nagykádazni. Ádám nagyon szereti a kis kádban is a fürdést, el birom képzelni micsoda élmény lesz majd a nagykád neki!!!

Ja, GAbi, az oltásokhoz még annyit akartam, hogy ugyanezeket kapja majd 4-és 6 hónaposan is, és 1 évesen jön az MMR, ami azt hiszem rubeola, mumsz elleni védószuri. Most már én is kiváncsi vagyok, otthon milyen oltások vannak, majd valaki irja már meg, ha lesz rá ideje.

A babócák egyébként gyönyörüségesek, olyan jó,hogy ilyen sok pici babás anyuka összejött ebbe a topicba!IGaz??
Ja, és gratula a legifjabb tagnak, aki igazándiból még be sem jelentkezett, de már is idetartozik!!! Gratula Meme!!!
Na,most már megyek,mert én is kellek ám néha ahhoz,hogy érdekes legyen a játék!
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Csak ámulok és bámulok, h milyen szépek ezek a babák Kép Már jó régen jelentkeztünk, de jól nagyon vagyunk, Annácska eszeik, mint a kisegér, a 3 hetesen közel 300 got hízott..

Sok féle téma van, mi szerencsére nem nagyon tudunk hozzászólni, mert nem vagyunk érintettek a dologban Kép hasfájás messze elkerül minket, csaszis fürcsiről, mivel én nagyon gyorsan regenálódtam és jól voltam, sebem is szép volt én nem cicóztam megmártóztam a kádba, igaz gyorsan, fürcsi után pedig hajszárítóval megszárítom a sebet.
Ágyban elalvás nem nagyon megy, mert a cicin elszendereg, én cumit nem adok neki, így már félálomba kerül az ágyába. Hétvégén meg, a hajnali szopi után velünk alszik egyet, persze, inkább ez már szemezés apával meg a csókok váltása Kép Hiába ők szerelmesek egymásba Kép

Fürdetés, hát ez egy érzékeny téma még nálunk, az üvöltés és az ordítás között ténfergünk, bár, hétfő óta van h csak akkor kezd síkítani, amikor beleteszi apa a kádba és vár kb. 15 mpet a csemeténk majd leesik neki, h basszus ordítani kellene Kép és akkor bömbölde van Kép olyan helyesen rebegteti a száját, persze mi nem olvadunk el ettől. (csak egy kicsit Kép)

Hűha mennem is kell, mert a Prücsök ébredezik
Képeket megprószálok felrakni ...

Szép napot, nagy sétákat ...

Susie
susie
 
 


Most látom, h a lánykám hízása 1 darab hétben ércsétek Kép (mán meg ... gagyi mami írkál má össze-vissza)
Képek a Prücsökről

http://www.cq.hu/hg4ggv/anna.htm

Ja, meg a sárgaságról, jut eszembe, mi nagyon besárgultunk, a D vitamint is a héttől adhatom a picinek, a védőnő azt mondta, h ha sárgának látom, az ablakon át besütő nap jótékony hatású a picinek. Gatyára vetköztetve a sütettük a hasát 2 napig 1-1,5 órán keresztül és "visszanyerte az eredeti szinét" az Anna

A 6 hetes kontroll vizsgálatkor mit néznek meg??? Ti a babával mentetek???

Mostmár tényleg rohanok

puszi mIndenkinek

Indiszkrét kérdés .. versenysúly-ügyileg hogy álltok??? Nekem akkora hasam maradt a szülés után, mint 6 hónapos terhesen, ez mára visszahúzódott, de még mindíg reng a hasam Kép fog ez még visszább húzódni???

Nem kéne egyszer talizni ?


Téllllleg rohanok

Susie
susie
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza, ma voltunk ugyanis a 6hetes kontrollon. Elvittük Bencét is, nagyon tetszett a doktornőnekKép Szerencsére végig aludt, egy picit sírt csak akkor mikor öltöztettük. De a kocsiban újra beájult. A ti babátok szeret autókázni? Mert Bence abban a pillanatban bealszik, amint elindulunk, de sokszor már akkor mikor betesszük a hordozóba vagy a babakocsibaKép Tegnap nagyon sírós délutánunk volt, gyorsan összecsomagoltam a gyereket és már mentünk is sétálni, el is aludt rögtönKép

Megpróbálok mindenkinek írni, remélem Bence nem ébred fel idő előttKép

Anita!
Nagggyon édes Robika, olyan kis huncut ahogy fordulni készülKép nem semmi lehet lefotózni 2 mp alattKép És milyen nagy szeme meg haja van!
Remélem azóta már túlvagytok az oltáson és nem sírt Robó.
Én is úgy gondolom hogy ameddig tej van, addig nem adok neki mást, esetleg félévesen elkezdjük próbálgatni az új ízeket. Nekem azt mondták hogy víz vagy tea, de nem muszáj azt sem.

Batkamanó!
Mintha csak egy védőnőnk lenne... az enyém is ezt javasolta, sőt a gyerkorvos is, amit én azóta sem csinálok, de nem is fogom!

Nem hagyom egyedül aludni Bencét, mivel Ő NEM SZERET egyedül elaludni, szüksége van ránk, és törődésre vágyik. Nem lenne szívem egy percig sem sírni hagyni. Az más hogy van olyan mikor tudom hogy csak azért sírdogál hogy felvegyem és ha pl. eszem vagy mondjuk wc-re kell mennem, akkor arra a rövid időre hagyom, de utána megnyugtatom. Este viszont sosem hagynám ott sírva, inkább simogatom, beszélgetek hozzá és szépen elalszik. Főleg most van nagy szüksége ránk, mivel hasfájós amúgy is van elég bajaKép

Fuldokolni ő is szokott, és ez engem is nagyon kikészít. Nagyon meg tudok ijedni! A büfizéssel pedig nálunk az a gond, hogy ha nem jön elég hamar, akkor türelmetlen lesz, elkezd feszengeni és majd kiugrik a kezemből. Olyankor elkezd sírni, néha már levegőt sem vesz. Ilyenkor testhelyzetet váltunk, legtöbbször bejön, ha nem akkor újra cici, csak hogy megnyugodjon. Tegnap óta pedig adom neki az Infacolt szopi előtt, hátha ez segíteni fog.

Szisz!
Kádban lehet fürdeni, ma megkérdeztem a dokimatKép
De jó nektek hogy Boróka a kiságyban megnyugszikKép, nálunk Bencike akkor kezd el ordítani ha betesszük a kiságyba. 3 napja egy percet sem aludt ott...

DBarbi!
Fanni nagyon gyönyörű! A férjemnek is nagyon tetszett, főleg azon a képen ahol úgy beszívja a
szájátKép de mindegyiken gyönyörű!
Ilyen baby-gymet majd mi is szeretnénk venni, csak Bence még kicsi hozzá. http://www.gericom.net/bambino/jatszofeszkek.htm
Ezen a weboldalon is vannak jó dolgok, csak elég drágán.Kép De innen rendeltem fürdőnacit Bencének, bár még nem kaptuk meg. Nemsokára ugyanis menni akarunk bébiúszásraKép

Gabi, Barbi, Diti!
Nagyon aranyos Zsoltika is, Ádám is, és Réka is.Kép
És Diti, a közös kép a gyerekeidről szuperKép nagyon édes lehet a kisfiad hogy így gondoskodik a hugirólKép Gondolom bevonjátok, nehogy féltékeny legyen. Tényleg nincs semmi probléma ilyen téren? Vagy ilyen kis korkülönbségnél ez még nem jellemző?

Susie!
A képeket valamiért nem tudom megnézniKép
Épp ma voltunk a 6hetes kontrollon, megvizsgált a doktornő + vett le vmi kenetet amit kitenyésztenek, megnyomogatta a hasam, nagyjából ennyi.Kép A sebem szépen gyógyul, de írt fel egy Contractubex nevű krémet rá, állítólag ez szépen elhalványítja majd. Megkérdeztem a fürdést, lehet kádban, semmi korlátozás nincs és eddig is lehetett, tehát nem kell aggódnunk!Kép
Viszont fogamzásgátlót nem javasolt, mert nem tudják hogy milyen hatással van a babákra a szopi miatt. Szerinte egyébként sem eshetek teherbe rendszeres szoptatás alatt... amiben én azért nem vagyok biztos. Vagy ha igen, akkor jön a kistesó?Kép
Ő a spirált ajánlotta, de csak 3 hónap múlva lehet feltenni, majd még meggondolom!

A súlyomat szerencsére nem tudom, mert nincs mérlegünk, de jobb is mert szerintem én híztam mióta itthon vagyunk. Nem tudok ellenállni az édességnek sajna... De jövő héttől leállok vele, és tornázni is szeretnék. Csak úgy ligthosanKép
De a hasam nekem is nagy, vagyis a terhesség előtti önmagamhoz képestKép azért nem olyan vészes, de lötyögKép

A tali pedig nagyon jó ötlet, már én is akartam kérdezni. Én mindenképp benne vagyok, nem tudom a többieket érdekelné-e. Csak kérdés hogy hol és mikor? Mi pl. a XIII. kerületben lakunk, de ami jól megközelíthető és nincs túl messze innen, az nekem jó!

Most megyek, mert 4re jön a gyerekorvos!
Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, a gyerkőcök között egyelőre még nincs féltékenység, remélem ami majd lesz is, az is a minimális szintre fog korlátozódni. Nincsenek hiú reményeim hogy abszolút nem lesznek féltékenyek egymásra, hiszen normális testvérkapcsolatban ez az érzés is mindig jelen van, de talán a kis korkülönbség is előnyt jelent majd abban hogy a kelleténél jobban ne féltékenykedjenek egymásra.
Természetesen már most próbáljuk bevonni a nagyobbat a kicsivel való foglalkozásba, bár egyelőre még csak ilyesmibe mint ami a képen is látszik, hogy adja neki oda a cumisüveget, vagy ha sírdogál a pici lány, akkor odahívom a kisfiamat is, aki olyankor lelkesen simogatja meg puszilgatja a hugit Kép
Szopizás közben is próbálom megosztani a figyelmemet, már amennyire lehet, mert azért olyankor főleg a csöppségre kell figyelnem. De ha a kisfiam olyankor odajön, "megbeszéljük" hogy a hugi most épp eszik, általában megsimogatja, aztán játszik tovább. Vagy odahozza a képeskönyvét, és addig azt nézegetjük.
Szóval egyelőre még jól elvagyunk, de azért folyton "lesben állok" hogy mikor jön az első féltékenységi jelenet Kép Remélem minél később...

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

A tali szerintem is jó ötlet, bár nem tudom, mi hogyan tudnánk eljutni. Mi a 22. kerületben lakunk, és bkv-zom.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekem is tetszik az 5let...mi XI. kerben lakunk és nem BKVzom túl sűrűn, de jövő 7en kéne, mert vinném be a bébit a melóhelyre megmutatni, szóval ideje elkezdeni Kép Vezetni nem merek egyedül vele Kép

DBarbi
DBarbi
 


gyors beköszönés. Robika ma kapta meg az oltást és volt sírás. Délutánra egy nagy tenyérnyi foltba be is pirosodott, igaz láza nem volt, de egy pici kúpt azért adtam neki.Szegénykém mind a két combijába kapottKép.Most alszik éppen, de sietek oda hozzá, mert nyűgike
Tali: érdekelne engem is, bár mi messzebb lakunk: Jászberény, de azért megoldom vhogyan!!!

Jó éjt mindenkinek: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak épp bekukkantottam, mert majd eldőlök az álmosságtól, de egy dologhoz muszáj hozzászólnom.
Anita, bocsi hogy okoskodom és beleszólok a dolgaidba, de szerintem teljesen felesleges lázcsillapítót adni a gyereknek, ha nincs láza. Biztos úgy vagy vele, hogy ártani nem árthat, de végülis az is csak egy gyógyszer, és ok nélkül alkalmazni nem tudom okos dolog-e. Bár lehet hogy csak az én mániám, hogy próbálom elkerülni mindenféle gyógyszer adását, hacsak nem feltétlenül szükséges.
Remélem azért nem haragszol hogy belekotyogtam Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok,

tegnap voltunk oltason. Itt 6 hetesen adnak es mindket combba... haat Emma is sirt, de a 2. szurinal mar en is Kép papi is alig birta. Ilyen fajdalmasan meg sosem sirt. Az elso szuri utan elhallgatott, aztan a masodik meg szornyubb volt, mintha azt mondana: "az elobb mondtam mennyire faj, miert hagyjatok hogy bantsanak?" Persze lehet hogy ez csak az en hulyesegem, de elegge megviselt. Aztan egybol csatlakoztunk, es olyan mohon esett neki a szopinak, mintha napok ota nem evett volna... es egybol megnyugodott Kép
Szerencsere nekunk csak hoemelkedesunk volt, vagyis meg mindig van, de mi nem adtunk semmilyen lazcsillapitot... bitatjuk, hogy gyurje le a virusokat Kép

Es 3 het mulva megyunk BCG oltasra Kép
Aztan 3 honaposan (6 het mulva) a mostani ismetlesere, megint 2 combba Kép

mindenkinek koszi a megnyugtatast, en is igy gondolom, csak amikor tobb oldalrol tamadnak, jol jon a megerosites hogy a hiba nem bennem van Kép

cory,
Emma szuletese ota kb. 5 naponta kakil, tobbektol kerdeztem, es bar allitolag ritka, de ha van eleg pisis pelus, hizik es jokedvu, akkor 6 hetes kor elott is normalis. Vannak ilyen babak, akik allitolag tobbet hasznalnak fel a tejcsibol

Nekunk nincs kocsink, igy mi tomegkozlekedunk, ami itt rosszabb mint a BKV Kép kb. 3 hetesen kezdtuk, es csak zsebivel megyunk

suly: haat, nekunk sincs merlegunk, de ha lenne sem allnek ra. Epp eleg, hogy van egy csomo ruham, amit meg nem tudok felvenni. En amiota itthon vagyunk fogytam, igaz mar elkezdtem mozogni + rengeteget cipelem Emmat, sokszor setalni is zsebivel megyunk. Enni meg gyakorlatilag csak piritost, rizst, halat, almat, meg kukorica es/vagy rizspelyhet rizstejjel eszek... ettol nem nagyon lehet hizni (szerintem)

Meg mindig nagyon szepek a babak Kép majd teszek fel en is ujabbat

batkamano
batkamano
 


Sziasztok Lányok!

Hát elég zűrös éjszakánk volt. Ráadásul kettesben megyünk Bogyóval ortopédiáraKép Elöl fog ülni, már előre parázokKép Remélem nem lesz gond.
Találkozó jó ötlet. Én a XIV. kerületben lakom. Ha gondoljátok lehet nálunk is a találkozó. A nappali végül is nagy, habár ülő alkalmatosság kevés vanKép De ha nem találunk jobb helyet...Habár én el is tudok menni bárhová, mert autózom. Szóval nekem mindegyKép
Szisz
szisz
 


Diti:semmi gond, sőt kösziKép.Igazad an teljes mértékben.Csak én aggódok be, amúgy a védőnő már a két hós oltáskor is mondta, hogy adjak be egy kúpot...akkor nem adtam, de tegnap már nem bírtam ki, annyira sírt.Fájdalom csillapítás gyanánt próbáltam meg, kevesebb mint felet és végülis jó volt. Bár nem tudom mi lett volna, ha nem adom be.Most Robó is kettőt kapott, mert most kapta a Menjugat oltást is.

batkamano:Emma sírásKép, nálunk is ez volt.

Szisz: miért mentek ortopédiára?Ügyesek legyetek!

Cory:már több helyről hallottam, azaz csak a címet olvastam az Aludj jól-nak.Írnál róla?Nem értettem amit múltkor írtál, most jó ha sír a pici vagy sem?

Zit:fotók nagyon jókKép

Gabi75: picit megkésve boldog kéthónaposságot DávidnakKép.

Judit: írok neked is , remélem mielőbb tudsz csatlakozni már hozzánk, várunk nagyon!


Játszószőnyeg: jó lenne nekünk is vmi árban ekfogadhatót kifogni, ha lesz címetek tegyétek fel légyszi.Nekünk a kiságy felett plüss kacsák vannak, majd teszek fel képet róla, csak készírteni kell...Most egy mosolygó zenélő napocskát kaptunk, ami szintén felkeltette Robó érdeklődését.Minap nézte a csillárt, odaszólt neki, hogy hőőő, aztán nem reagált rá a csillár és ngy hangosan oda "kiálltott", hogy HŐŐŐ.Hát azt hittem megzabálomKép
Robó is hajnalban nyűgi volt, de ez lehet az időtől.Most éppen itt alszik rajtam, egykézzel gépelek.A levesem fő, szóval időben vagyokKép


Tali:mint írtam jó lenne találkoznom veletek és a picurkákkal, de olyan időpont kéne, hogy apa itthon legyen, mert ő vinne fel, meg a pontos címet írjátok majd le légyszíKép


Anita+Robó(aki tegnap volt három hónapos)
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita: nem jó, ha sír! Az aludj jól módszer lényege, hogy berakod a kiságyba a gyereket, és bizonyos időközönként bemész hozzá, de nem veszed ki stb. Szerintem rémes! Persze, hogy leszokik róla néhány nap alatt, mert minek jelezzen, ha nem reagálnak rá. A másik, hogy sokan nyomják, hogy mi anno már 6 hetesen átaludtuk az éjszakát stb, igen, de közülünk nagyon kevesen szopiztak. A tejmennyiségnek meg jót tesz, ha éjjel is szoptat az ember. Nálunk ez úgy tudott hosszú távon működni, hogy az első ébredéstől Balu köztünk volt 3 hónapos korától, és íyg igazából fel sem ébredtem arra, hogy eszik Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zit: bocsi, de a fotókat összekevertem :Susiét sikerült megnézni, nagyon jók, de a fotóalbumnál nem tudtam megnézni, jelszót kér....vagy én vagyok béna??
anita77
 
 


jah és még annyi: hogy a játszószönyeget is vszínű keverem, mert én nem olyan logós játékokkal teli szőnyeget akarok, henem a nevét nem tudom, de csak egyszerü kis szőnyeg,vagy inkább pléd... ami vastagabb anyag és pl olyat láttam , hogy kis állatfigura van állítva az egyik sarkában.Szóval arra rá lehet tenni a picurt és eljátszik rajta később is. Ha esetleg ilyet láttok, akkor szóljatokKép. Köszi:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok és Babák!
Jó ideje nem írtam, de olvastalak benneteket. MEg visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat, amikor Boti még pocaklakó volt, hogy amennyiben lehet ne kérdezzek feleslegesen meg mindent kétszer.
Nálunk egyelöre nagyon jól beállt valami napirend féle, pedig még csak egy hete vagyunk itthon. Nappal kb 3 óránként szopizik, éjjel meg kétszer kel fel, vagy 4-4 vagy 5-3 megoszlásban és egyre rövidebb idejig van ébren, csak egy gyors, de alapos szopi. 6 nap alatt 3350-röl 3620 lett Kép Mégis kérdésem van szopi ügyben még mindig: föleg éjjel annyira feltelik a soronkövetkezö cicim, hogy egyrészt mindenem elázik tejjel mire ébredünk, másrészt olyan kemény és feszül, hogy Boti alig tudja elkapni a bimbót...közben meg csöpög mindkettöböl a tej (lehet hogy veszek valami tejgyüjtö kagylót, mert napi 4 pelust biztos elhasználok tejfelitatásra, a betétek semmit sem érnek szopi alatt). Aztán amikor elkapja, akkor csomószor félig visszengedi és ráharap a bimbóra, ami örülten fáj. Fejjek le szopi elött egy kicsit? (akkor persze irtóra üvölt addig, apa is felébred stb...meg tartok töle, hogy ha elmegyünk valahova ekkor meg nem fog tudni akkor ilyenkor szopizni?) Vagy hagyjam, hogy próbálkozzon? (néha persze kétségbe esik és elkezd szájában a cicivel sirni, de azért meg lehet nyugtatni) Aztán egyszer csak rácuppan és üresre szivja...néhány megszakitással, mert félrenyel, bár használ ha eleinte lenyomom a cicim, hogy lassabban jöjjön a tej, csak nehéz kitalálni, hogy mikor kell felengedni. A másik általában nem kell. Igaz csak akkor kinálom, ha éhesnek tünik. Bocs, ha kissé kusza lett, csak minden részletet le akartam irni, hogy lássátok, volt-e valaki igy...persze lehet, hogy mindenki Kép
A tali jó öltet. Mi Etyeken lakunk, de lassan ki akarok majd mozdulni vele, de nem igérem biztosra, hogy el tudok menni a talira, mert csak egy kocsink van és azt Apa használja. Ugyhogy töle is függ.
Ja el akartam mesélni ,hogy tegnap telepisilte a fülét pelenkázás köben, amikor a popsiját töröltem...apropó pelus, ugye itt senki sem használ moshatót?
Ö egyébként külön szobában alszik, nappalra meg lehozom a nappaliba, hogy éljen "társasági életet". Föleg délután teszem csak le röidebb idöre, de ez ugy tünik neki is jó, és talán azért alszik jól éjjel. De egyelöre nem merem elkiabálni.
Meg csatolok egy 9 perces és egy 6 napos képet Kép
Szisztok,
Edit
Kép
Kép
Na jó és még egyet: itt van elöször anyával, egy- másfél órásan
Kép

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!
Totál olyan az írásod, mintha én írtam volnaKép Nálunk is ugyanígy "működik" Petra, szerintem elég nyugis babaKép

Látom, Boti 4 nappal fiatalabb Petránál, hát pár nappal ezelőtt még nekem is hasonló Gondjaim voltak, azóta eléggé beállt a kereslet-kínálat a tejcivelKép Szerintem ne fejjél, viszont az jó ötlet, hogy mikor belövell a tej, akkor egy picit lenyomod a bimbó felett, én is azt szoktam csinálni, meg mondom magamnak, hogy lassabban-lassaban. Ilyenkor Petra egy picit elengedi a mellbimbóm és vár 2-3 másodpercet, utána minden ok. A tejgyűjtő kagyló szerintem jó ötlet, mondjuk nekem soha - a kisfiammal se- folyt a tej a másik cicimből szoptatás alatt. Tuti alkati kérdés, erről a kagylóról viszont jókat hallottam.

Súlyról:
Hát most lehet kiakadni, de én már kevesebb vagyok, mint anno a terhességem előtt. Mondjuk én túlsúllyal kezdtem a terhességet, mert a kisfiam után nem tudtam lefogyni. Rengeteget zabáltam, nem vigyáztam... Most Petrával csak 9 kilót híztam, viszont 10-zel vagyok kevesebb. Szóval most elkezdtem reménykedni. Muszály jövő nyárig leadni 8-10 kilót, persze nem fogyókúrával, csak normális evéssel!

Tali: nagyon irigykedek ám! Mi dec. elején megyünk haza, jó lenne akkorra is beszervezni egyet, szívesen találkoznék veletek!

Diti!
Szia! Te hogy bírod a 2 gyerekességet? Nem vagy nagyon fáradt? Én magamon látom, hogy ezelőtt 11-12-kor mentem csak aludni, most meg 9 előtt már beájulok az ágyba, hogy eléggé elfáradok. Már el is felejtettem, milyen a babás-élet.

Batkamano!
Ti kint maradtok Új-Zélandon? És mit csináltok ott? Hogy kerültetek oda? Bocs, ha indiszkrét a kérdés, de úgy érdekel!

Puszi, megyek pihenni, mert mindkét gyerekem szunyálKép IDEÁLIS állapotKép
Nyuszimanó, Petra és Donci
nyuszimano
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre megint tudok irni, Zsoltika csodák csodájára elaludt a kiságyában. Ma nagyon nyűgös, valahogy nem tud sehol megmaradni, csak a karomban. Ez nem baj, de hát itthon is mindenféle munka van, és egyedül vagyok, nincs segitségem.

Ti hogy oldjátok meg ezt? Persze ha nincs baja, és csak azért sir, hogy ringassam, akkor hagyom picit, hogy tudjak enni egy falatot vagy felöltözni, stb... De az a baj nálunk, hogy Zsoltika hamar "behergeli" magát, a sirdogálás átmegy üvöltésbe! Azt pedig nem hagyom, hisz majd' megfullad! Kicsit olyan ez, mint a hiszti, bár gondolom egyszerűen csak szüksége van a testközelségre. Jó lesz már, ha ő is el tud játszani egy kicsit magában, egyenlőre azonban csak nézi a játékokat meg a csörgőt. A kezeit még nem nézegeti, pedig azt is nagyon várom már! :-)))

Lassan nálunk is eljön a 2 hónapos oltás ideje. A kórházban én láttam, amikor a pici sarkából levették a vért, szörnyű volt! :-( Szegény iszonyúan sirt. Hát majd meglátjuk.

Tudom, hasfájás ügyben már rengeteget irtunk, csak még valami eszembe jutott. Az én dokim és a védőnő is azt mondta, hogy 2 etetés között min. teljen el 2 óra. Nálunk ennél több is eltelik, ált. 3 óránként eszik Zsoltika, éjjel még ritkábban is szerencsére. Viszont vmelyik hozzászólásban olvastam, hogy sir a baba, akkor megnyugvásképpen cicire tesszük... Szóval azt akarom mondani, hogy talán lehet, hogy épp a túl gyakori szopi okozza a hasfájást.

GAbi75, a kisfiad nagyon szépen gyarapodik! Nincs róla véletlen képed? És nagyon jó, hogy irod, hogy 8 hetesen már ilyen szépen eljátszik egyedül.

Vera, köszi a képet a pörgettyűről. Mi eddig nem sokat autókáztunk Zsoltikával, csak mikor a kórházból hazahoztuk, akkor nagyon bealudt. A hordozóban is elalszik olykor idehaza, csak az nem tetszik nekem benne, hogy akkor nem teljesen vizszintesen fekszik. Pedig beleraktam már pelust és plédet is... Különben mi is a XIII. kerületben lakunk. Ti merre vagytok?

A találkozó szerintem is jó 5let, csatlakozom Anitához: nekünk is akkor lenne jó, ha már hazajön Apa, minket is ő furikáz. Esetleg vmelyik hétvége?

Edit, gratula Botihoz, csudaszép kiskölyök! Szopiról irok majd, csak most mennem kell sajna, sir Zsoltika.

Üdv mindenkinek:
Gabi

No mennem kell, ébredezik a Babuci.

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza a napi sétából, amit ma szemerkélő esőben sikerült megtenni. Amikor indulás előtt kinéztem, még nem esett, mire leértünk már igen, de mivel nekem kész tortúra ez a babakocsi levitel, úgy gondoltam legfeljebb én megázok, Bence nem, mert jól zárható a babakocsink. El kellett mennünk a gyógyszertárba, mert mindketten kaptunk tegnap vasat, meg fogyóban volt a pelus, popsitörlő is, szóval voltam bababoltban is.
Ti hogy csináljátok ha bementek vmi üzletbe? Nekem olyan melegnek tűnik minden bolt, tökre félek hogy megfázik Bence ahogy ki-be tologatom. A másik meg hogy most látom igazán, ami eddig fel sem tűnt, hogy annyira nem gondolnak a babakocsisokra! A bababoltba egy jó nagy lépcsőn kell feltolni a kocsit, és az ajtót sem lehet előre kinyitni, mert becsapódik. Ott szerencsétlenkedtem, mire valaki segített. A gyógyszertár ugyanez. SiralmasKép

Anita!
Viszont láttam játszószőnyeget, 6000ért. Bár véleményem szerint egy ügyes kezű valaki sokkal olcsóbban is tud ilyet csinálni. Ez speciel egy napocska volt, de volt hal, és vmi maci is. Ja, a bolt a Bébiker egyébként.

Láttam viszont még egy tök jó Johnson's pelenkázótáskát is kihajtható pelenkázóbetéttel és tele Johnsons cuccokkal, de nekem csak a táska kéne. Így elég drága volt (7600).
Van a babakocsinkhoz egy hátizsák, de jobban szeretnék egy vállraakaszthatós táskát, az sokkal praktikusabb lenne.

A doktornéni egyébként nagyon elégedett volt tegnap Bencével, 3 hét múlva jön beadni a 2hós oltást, már előre félekKép
Azt mondta hogy nagyon erős baba, és tényleg, olyan szépen emelte a fejét ahogy a doktornő húzta fel a kezeinél fogva. Nagyon büszke vagyok ráKép

Gabi!
Mi az Árpád hídnál lakunk, a Teve utcában a rendőrpalotával majdnem szemben. És ti? Egyszer találkozhatnánk is, bár a XIII.kerület jó nagy, lehet nem is vagyunk olyan közel?!Kép
Amúgy Zsoltika nagyon hasonló lehet BencéhezKép nálunk is először csak finoman megy a sírdogálás, de aztán átcsap üvöltésbe. Tegnap betettük este a kiságyba a forgójáték alá, kb. 15 percig elnézegette, addig mi gyorsan megvacsiztunkKép, de aztán elkezdett nyöszörögni. Először csak egy picit, aztán egyre jobban, végül ordított. De amikor megemeltük hogy kivesszük, egyből elhallgatottKép Nagyon tudják ők, hogy kell ezt csinálniKépKép
Bence szerencsére nem sírt a kórházban mikor a sarkából vettek vért, sőt a BCGnél sem, remélem 3hét múlva sem fog, vagy csak picitKép

Szisz!
Köszi hogy felajánlottad a lakásotokat találkozóhelynekKép Nekem tetszik az ötlet, ha máshol nem megy.
És majd ülünk a földreKép

De tényleg a többiek is nyilatkozhatnának, hogy kinek mikor lenne jó és hol!Kép Anita, Gabi, szerintem ti mondjatok valamit, és majd mi alkalmazkodunk hozzátok! Gondolom Jászberényből nem minden nap jöttök PestreKép

Edit!
Nagyon szépek vagytok a képenKép és úgy irigyellek hogy nálatok már most van valamiféle rendKép
Képzeld, nálunk Bencike majdnem arcon pisilte magát a múltkor, alig tudtam elirányítani a pisisugaratKép 3 napja pedig a nagykádas pancsi előtt vetkőztettem, engem lepisilt, majd ahogy odaadtam az apukájának a vízbe, belekakilt a tenyerébe. De szerencsére még nem ért bele a popsija a vízbe, így egy gyors letörölés után jöhetett a pancsiKép Van ilyen...Kép

Itt szenvedek a gép előtt, olyan álmos vagyok, várom hogy Bencike ébredjen szopizni. Úgy terveztem hogy a következő alvásnál én is lepihenek vele, de már annyit alszik, hogy félek nem lesz belőle semmi, mert neki majd épp most nem lesz kedve aludniKép

Megyek is és megnézem.
Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok !

Nyűgös a napunk egy kicsit, ez a fránya idő betesz minden babónak + mamónak Kép

A taliszervezés ügyben ::: hozzánk is lehetne jönni, csak mi Gombán lakunk és mivel sokan BKVsok, így nincs ötletem ez ügyben. Akkor ki ajálja fel önszántából a lakását Kép Kis kajót, persze cserébe viszünk, nem???
Egyébként én imádok vezetni és a Prücsökkel is mentem már jó párszor, beraktam hátra, rádiót bekapcsoltam és énekeltem neki Kép Szegénykém, Ő az egyetlen, aki nem kap frászt ha énekelek Kép

Na megyek, mert mocorog a Prücsök

Csáó mindenkinek

Susie
susie
 
 


Sziasztok, én is bejelntkeznék hozzátok, remélem befogadtok, hiszen nem éppen nyár végiek vagyunkKép

Pici fiam, Bence 2003.06.27-én látta meg a nagyvilágot, 3770 g-al, és 51 cm-el. Két napig inkubátorban volt, oxigént, és antibiotikumot kapott, mert szülés közben mindketten fertőzért kaptunk. 3470 g-al jöttünk haza.
Sajnos csak két és fél hónapos koráig tudtam szoptatni, de ha van, akkor most is anyatejet kap. Egyébként eszik tápszert, gyümölcsöket, főzelékeket. Három hónaposan (09.29) 5830 g, és 61 cm. Az oltásnál egyáltalán nem sírt, viszont utána egy hétig beteg volt. Tegnap voltunk tanácsadáson, Bencém 6055 g, és 63,5 cm.

Itt egy kép róla:
Kép

Üdv:
Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Docka, én még a szülés napján is vezettem, és mikor hazajöttünk a k
órházból, akkor is mi mentünk este vásárolni.

Benci az első héttől fogva sokat van levegőn, mert mi Szeged mellett lakunk, és ha be kell menni vásárolni, ott kell lenni egész nap apum munkája miatt. Szóval jól bírja a strapátKép
Eddig egyszer volt beteg, akkor is itthon kapta elKép

Gabi, Benének is Márk lesz a második neve, ahogy sikerül átiratnom az én nevemre.

Apukának nem kellünkKépKépKép

Vera!
Nálunk is volt ugyanilyen hasfájás kb 8 hetes koráig, addig bármit csináltunk, mindent kipróbáltunk, üvöltött.
Jó, ha három órát aludt 24 óra alatt.
Aztán megtalálta az ujját.
És a végigaludta az éjszakát, este 9-től reggel 8-ig.
Ma már nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba, rengeteget sikongat, nevet, és ritkaságszámba megy ha sír. szvsz nekünk nem hasfájás volt, mert az nem múlik el egyik pillanatról a másikra.
Egyszerűen nyugtalan volt, és nem tudtuk mivel megnyugtatni.

Batkamanó, az én Bencém 1 hónapos korától kezdve magától alszik el. Az én módszerem drasztikus volt. Mikor láttam, jogy álmos, letettem, leültem mellé, símogattam a hátát, és néha beszéltem hozzá. Először egy órát sírt, aztán csak húsz percet, s egy hét aladt megtanult egyedül elaludni csöndben. Most ha leteszem, és sír, akkor tudom, hogy nem álmos, és kiveszem. Ha álmos, csendben elalszik.

DMBarbi, az én hugom is 6 hónaposan állt fel, és most volt tíz hónapos, és már jár. Teljesen magától.
Az én fiam is születése óta forog hasról hátra, és 1 hete hátról is megfordult hasra. Meg is lepődött rendesenKépKépKép

Mára ennyit tudtam olvasni, mert felébredt a trónörökösKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: