Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Friss Mamik,

Várok mindenkit szeretettel aki két csikos teszttel rendelkezik már és télen remélhetőleg már babázni fog.KépKépKép

Kata
9+6

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa!

KépKép
Már én is gondolkodtam, hogy meg kéne nyitni, de gondoltam ezúttal átengedem másnakKép (2004. őszieket én nyitottam).

7+1

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti gratulaKép
Persze Kata neked is.

csengo 2004 es 2006 osziKép
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Én is gratulálok csajok!

Jöhetek ide én is? 2006.11.05-re várom a második babámat, de a 2006. őszi topicban olyan a forgalom, hogy sajna nem tudom követni őket. Persze hamarosan itt is beindul az életKép

Brigó
12+4

Kép

Kép
brigó
 
 


Beszti
Udv a fedelzetenKép Remeltem hogy Te leszel a kovetkezo csatlakozoKép

Brigo
Persze Kép a november az mar javaban tel KépEn November 25-re vagyok kiirva.
Meselj magatokrol,mekkora a nagyobbacskad?
Nekem is van mar egy komoly 3,5 eves kisfiam,aki egyenlore oda van hogy kistesoja leszKép

Csengo
KosziKép

Pusza
Kata
10+0

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Úgy vártam már ennek a topiknak a megnyílását Kép
Én okt. 23-ra vagyok kiírva, de az utolsó két UH alapján +1 hét Kép
A 2006 őszi topik inkább nyár vége/ősz eleje, és ming Brigó, én sem tudom már követni őket Kép

Remélem csatlakozhatok hozzátok én is Kép

szamy
14+4
szamy
 
 


Sziasztok,

En is szeretnek csatlakozni. Egyelore csak a 2 hettel ezelott csinalt tesztek, illetve a nehany nappal ezelott kezdodo enyhos hanyinger alapjan "felhivatalos";-) allapotoskent. Szereny szamitasaim szerint 6+3 vagyok. Majus 11-en lesz az elso jelenesem a szulesznonel (midwife, ha valakinek mond valamit).
2 lanyomom van: 2002 oktoberben es 2005 marciusban
szulettek.
Gratula mindenkinek.

Zsike 6+3
zsike74
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi. Akkor írok.

2005. márciusában született meg kislányom, Jázmin. Most ugye novemberre vagyok kiírva, így kb. 1,5 év lesz a két csemete között. Ezt így is terveztük, mert nem akartam visszamenni melózni, aztán megint eljönni szülni. Nekem egyszerűbb így. Igaz, hozzá kell tennem, hogy azt szerettük volna, ha 2 év lesz a két gyerkőc között, de így alakult. Ami persze nem bajKép Eger mellett lakunk, így Jázmint is Egerben szültem, és ezt a babócát is ott tervezem világra hozni. És remélem, hogy nem nov. elsejére sikerül ezt a napot beidőzítenünk. Jázival ápr. 4-re voltam kiírva, akkor attól tojtam, nehogy ápr. 1 legyen belőle, de megúsztukKép
Ma voltam a 12 hetes uh-on, minden rendben volt, és bár nem biztos, hogy jó, ha összehasonlítgatásra kerülnek az adatok, de leírom, hogy a BPD 20mm, az FL 6mm, az NT 0,6. Sajna sem fénykép, sem videófelvétel nem készült, azt mondták, majd a 18 hetesen.

Szamy, Zsike!
Gratulálok nektek is!!!

Zsike!
A midwife oda vezetett, hogy megnézzem a profilod, és látom, hogy Amerikában élsz. Legalább megismerjük az ottani szokásokat isKép

Írjatok most már ti is magatokról!!!

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Beszti!
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jó egészséget és kellemes kismamamságot neked!
GnéKriszti
gnékriszti
 
 


BesztiKép
gratu négyeskéhez Kép Kép

és persze mindenki másnak is szép pocakosodást!

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!Kép

Mindenkinek kellemes pocakoskodást kívánok én is! Beszti, neked meg külön gratula a 4. bébihez!!! KépKépKép

Erika
2004. ősziektől

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Beszti!

En is gratulalok neked.

Magi
2004 oszibol
Vendég
 


Beszti, gratulálok! Kép
Azért gyere néha az ősziekhez is, szoktam ám gondolni rátok, hogy hogy vagytok, adj hírt magatokról, ha lesz időd!

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Kata
talán emlékszel még rám a belvárosi topikból Kép Gratula a kistesóhoz,nagyon jó pocakosodást :D

Beszti
Gratula neked is :D

Nikk

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Latom kezd beindulni az eletKép

Szamy
UdvKépNeked elso baba lesz?

Zsike
Udv neked isKép Gratula a 3.babahoz Kép Hol eltek az USA-ban? Nagyon szep nevei vannak a lanyoknakKép

Brigo
Na akkor te meg elenken vagy benne a babazasbanKép
De jo hogy mar tul vagy a 12.hetes UH-n,ugy varom mar.Mar csak azert is mert a munkahelyemen (fonokom kivetelevel )meg nem tudja.De igy masodik babas leven mar most latszik a pocakom,amit azert remelem jol leplezek meg egy darabigKép
En visszajottem dolgozni.Igy terveztuk,1 eve dolgozom.Alex a kisfiam bolcsis volt mar 2 eves koratol,nyitott,baratkozo ugyhogy megprobaltuk es bejott.Aztan fel ev otthon let utan visszahivtak es en szivesen jottem.Tiszaban vannak vele hogy nem vegleg,ugyhogy jol jott ki.
Nalunk 4 ev lesz a korkulonbseg.

Nikk
SziaKépKoszi szepen, kedves vagyKép

Kata
10+1

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kata
Első baba lesz Kép
Én nem bírtam ki, hogy ne mondjam el a munkahelyemen már a 7. héten Kép Aztán persze izgultam, hogy minden rendben legyen, és megamaradjon a baba Kép Azt hiszem az esküvőmon voltam olyan ideges, mint a 12 hetes UH előtt Kép
Én most úgy tervezem, hogy 3 gyereket szeretnék "egyhuzamban" Kép De aztán lehet, hogy ez idővel változni fog Kép
Jó neked, hogy már látszik Kép Úgy szeretném, ha már látszana, de úgy tudom, hogy a túlsúlyosaknál csak később lesznek látható nyomok Kép A férjem szerint látszik, de én még nem látom Kép

Tegnap voltunk ultrahangon, láttam a kezecskéjét és a lábacskáját, kapálózott össze-vissza Kép Olyan megnyugtató látvány Kép És végre az apukája is láthatta, mert eddig a hüvelyi UH miatt nem volt hajlandó bejönni Kép

szamy
14+5
szamy
 
 


Sziasztok!

Kicsit félve csatlakozom hozzátok, 10 napja lett 2 csíkos a tesztem. Máj.8-án megyek UH-ra, akkor erősíthetik meg a terhesség tényét. Elvileg dec.27-re lennék kiírva.
A gondom csak az, hogy a doki szerint nagyobb a méhem, mint amekkora a terhesség kora alapján lennie kellene, szóval ő az előző ciklusbeli fogantatásra gondol. De az UH-on csak petezsák kezdemény látszott. Szóval fennáll az elhalás veszélye.
A másik gond, hogy pé után 2 nappal voltam izotópos pajzsmirigy vizsgálaton. Emiatt ha még él is a baba, mennem kell genetikai vizsgálatra, nem károsodott-e.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok,

Mesi,
minden rendben lesz, ne aggodj. A ferjem kollegajanak 6 hetes a kislanya, akit tavaly, mint "elhalt magzatot" akartak eppen eltavolitani amikor az anyukaja meg kert egy "biztos-ami-biztos" UH-t es ott derult ki, hogy el es virul odabent.

Kata,
Del New-Hampshire-ben lakunk, Bostontol kevesebb mint egy ora autoutnyira.

Mindket lanyom itt szuletett, ugyhogy szamomra pedig az otthoni rendszer a "szokatlan"...nem mintha forumok, ismerosok alapjan nem ismernem persze;-)
Peldaul itt (bar ez gondolom egeszsegbiztositastol fugg, de szerintem ez lehet kb az atlag) nekem mindket babanal alapbol 1 UH-om volt kb felido tajan es csak raadas volt mind a 2X egy masik a 6-8. het tajan, mivel elegge nem papirforma szerintiek voltak a ciklusaim es elrendeltek egy kulon "kormeghatarozo" ultrahangot. Gondolom azert itt is tobbszor ultrahangoznak, ha valami komplikacio van, de remelem ezt nem fogom szemely szerint megtapasztalni. Ami meg furcsa lehet, hogy
itt lehet orvos helyett "midwife"-hoz jarni, akinek ugyan nincs doktori vegzettsege, de szulesz/nogyogyaszati feladatokat lat el. Az a 3 fos csoport ahova en jarok az a korhazhoz tartozik, ott az irodajuk, ott vezetik le a szuleseket, de vannak olyanok is akik az otthon-szulesre specializalodtak. Az elozo terhessegem alatt peldaul egy orvost se lattam egeszen addig, amig a szules masnapjan jott a gyerekorvos a rutin vizsgalatra (ja lehet, hogy a noci, aki az UH-kat csinalja az egy erre specializalt orvos).
Na befogom a csorom, mielott meguntok.
Jo hetveget mindenkinek.

Zsike
zsike74
 
 


Õsziek!KépKép

Köszönöm!

Bringó, Szamy, Zsike, Tücsök!

Üdv, mindannyiótoknak jó babavárást!Kép

Rólunk:
Mi a 4. gyermekünket várjuk, december közepe táján fog érkezni, pontos időpontom még nincs.
A másik három gyermekünk: Beni 7 éves lesz (1999. május 10-én született), Nátán 4 éves (2002. július 7-ei) ő egykorú Kataa Alexével, a kislányunk, Hanna 2004. szeptember 15-én született.
Mindhárman a MÁV Kórházban születtek, de most némi gondotod okoz, hogy az orvosom időközben a Rókus Kórházba ment át, és én oda nem követném, de azért az orvoshoz ragaszkodnék. Szóval nem tudom, mi legyen, kórház, orvos?
Szerintetek?

7+3

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Pedig a Rókusban most lesz új szülőszoba minden földi kinccsel, kivéve a franciaágyas otthonos szobát.
A másik nagy előny, hogy ahogy nézem a dolgot tán még együtt is szülhetnénk.... Kép

Snoopy
saját számítás: 4+3
legutóbbi UH alapján 7+4
(lehet, hogy ikrek? Kép)

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok,

Akkor én is bejelentkezek.
Az első kisbabánkat várjuk, a különböző születéskalkulátorok szerint dec 2, illetve a orvosi módszer szerint dec 4-i születés várható ideje. Az dokimmal eddig még nem jutottunk el idáig. Mi Budapesten lakunk és valszínű itt fogok szülni is (IV ker.), de Salgótarjáni vagyok.

És kinek milyen élményei vannak eddig a kismamaságról?
Remélem sok hasznos tapasztatot fogunk egymással megosztani.

Niki
8+6

csernusn
 
 


Gratulálok Nektek,bár én most nem nézek ilyen örömteli időszak elé.

Snoopy, Neked külön is nagy gratula és drukk!Kép

Datolya (Óbudai, Aquincumi Kismamák-ból)

Kép Kép Kép
datolya
 
 


BesztiKép
Gratula négyeskéhezKép

Sunimum(2004.ősz)

Kép
sunimum
 
 


Szamy
Na,akkor nagy az izgalom az elso babanalKépHat en azert nem mondtam el a munkahelyemen,mert megvarnam a 12.UH-t.Bar latszik mar annyira hogy szerintem sejteni lehet de nem baj,havalaki rakerdez akkor termeszetesen elmondom barkinekKép
Nekem az elso is hamara latszott mert alapbol vekony vagyok.Altalaban 16.hettol kezd rohamosan noni ugyhogyl assan mar ott vagy Te isKép

Mesi
Drukkolok hogy minden Ok legyen.Hat ez a baba nagyon akart jonni,ugyhogy nem elsz semmi baj Kép

Zsike
Erdekes amiket irsz,mert a noverem Michiganben el es ott dokihoz jart minden terhessege alatt.Bar neki az ikrek miatt csaszi lett ,talan azert.De az UH ott tenyleg nem sok,max 2.
Persze regen is baba vezette le a szulest,tehat ha minden jol megy akkor semmi szukseg dokira.
Olvastalak a masik topicban isKép Nekunk Romer King ulesunk van,ez nagyon biztonsagos,de jo meg Maxi Cosi is.Mind biztonsagu ovvel csatlakoztathatoak.Egyebkent mi is ebben a cipoban jarunk amikor tesomek jonnek a 3 gyerekkel,kolcson kerunk vagy berlunk ulest nekik.Jo utat nektek hazaKép

Beszti
Na akkor neked sem egyszeru.En is nagyon ragaszkodtam eddig az orvoshoz,de a korhazi lemenyek miatt valottam.Szerintem egy dokiban ham egbizik az ember az ugye fontos,de a jo korhaz sem utolso.Mav-ban nem akarsz mast keresni?

Snoopy
Nagy gratula neked KépKép De jo hogy megintegy topicban vagyunkKép Masodik baba lesz ugye?

Niki
Udv itt es gratulalok a babahozKép
Abban bizti lehetsz hogy hasznos tanacsban itt nem lesz hianyKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Mindannyiótoknak boldog babavárást kívánok, de

Snoopy, neked külön gratulálok!!! KépKép

Verus
30+3

Kép
verus
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék ha nem bánjátok, második gyermekünket várjuk, a nagy fiam már elmúlt 5 éves, azóta volt egy terhességem, akit nagyon szerettünk volna, de a 12. héten nem volt szívhangja, és most a 6. hét 2. napján tartok ha minden igaz, a pénteki UH-n a szonográfus 2006. 12. 24-ét jelölte meg a szülés időpontjának. Nagyon izgatott a család, remélem most nem lesz semmi baj, bár sajna volt barnás folyásom, amire Utrogestan kúpot kaptam, még azon a napon elmúlt, mikor elkezdtem a kúpot használni. Sajna elég ramatyul viselem a terhességeket, sokat hányok, émelygek egész nap, és szédelgek, így táppénzen vagyok.
Anita

Kép
ldanita
 
 


Sziasztok!

Kata!
Ja, benne vagyok a babázásban rendesen. Legalább nem esem ki a gyakorlatból Kép
Én nem mondtam meg a munkahelyemen még, de már tervezem, hogy bemegyek bejelenteni. Amikor Jázminnal voltam terhes, akkor is csak a 12 hetes uh. után mondtam meg odabent, sőt, a család többi tagjának is (kivéve férjem, ő már tudta hamarabbKép) Ennek annyi volt az oka (és nem akarok senkit sem rémisztgetni), hogy már volt előtte két terhességem, de elmentek a babákKép Szóval inkább kivártam az uh-ot, hogy minden rendben van-e.
Asszem 4 év korkülönbséggel nektek könnyebb lesz. Persze az elfogadtatás nem biztos, bár írtad, hogy Alex várja a kistesótKép Én attól tartok egy kicsit, hogy két ilyen aprósággal majd egyedül.... Mármint napközben, amíg a férjem dolgozik.

Szamy!
Nekem is hasonló terveim vannak.Kép És túlsúlyos lévén bennem is "elveszik" a gyerekKép

Mesi!
Akkor szép karácsonyi ajándékotok leszKép Ne izgulj, nem lesz semmi baj!!! Én legalábbis szorítok!

Zsike!
Gratulálok a lányokhoz!!!
Csak egy uh-ot csinálnak odakint? Ez fura. És hogyan követik nyomon, hogy a babával minden rendben-e?

Beszti!
Most jön a 4. csemete? Le a kalappal előtted!!!

Niki!
Gratulálok neked is!
Biztos, hogy örömteli élmény lesz neked is a babavárás, olykor némi gonddal megfűszerezve (melyik bodyt vegyem meg?; ez a babakocsi, vagy az a babakocsi?Kép)

És mivel még senki nem rakott fel képet, ezért én megkezdeném....

A leányzó:

Kép

Ketten:

Kép


Kellemes majálisozást mindenkinek,

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Szia Anita!
Egyszerre írtunkKép

Szorítok, hogy minden rendben legyen!! De biztos nem lesz baj, csak próbálj meg sokat pihenni, feküdni, és ne idegeskedj!!!
A hányinger, fáradtság, stb ellen nekem bevált az Elevit tabletta szedése. Meg egyébként is sok benne a folsav, ami ilyenkor jót tesz a baba fejlődésének!

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Kata,
A csak szulesznohoz jaras opcionalis, es szerintem minden normalis "midwife" azonnal atkuld "rendes" orvoshoz, ha barmi komplikacio (gondolom pl. ikerterhesseg all fenn). A szulesnel pedig a korhazban mindig van szulesz/nogyogyasz orvos ugyeletben, ugyhogy ha csaszarra van szukseg, azt is azonnal meg lehet csinalni (Ahhoz azert itt is orvos kell ;-) Kulonben szerintem a nok nagytobbsege itt is rendes orvoshoz jar... Rekat en is egy tok rendes aranyos dokinal szultem, csak o idokozben elment jo messzire (egy indianrezervatum korhazaba fonogyogyasznak :-), ezert gondoltam, hogy ha mar valtanom kell, kiprobalom a szuleszneniket es nekem nagyon bejott (persze ehhez az is kellett, mondom, hogy halistennek minden a legnagyobb rendben volt szinte vegig
(a szintet, majd egyszer kesobb, ha odajutunk elmagyarazom, gond ugyan nem volt, csak az en terhessegeim utolso hetei eleg rendhagyoak ;-) Egy pelda arra, hogy egy kicsit maskepp allnak a dolgokhoz, mint az orvosok nagy tobbsege: egy rakszures keretei kozott talalkoztam eloszor Barbaraval (a midwife akinel Izabella szuletett) - Reka alig tobb mint 1 eves volt es meg javaban szopizott, o is jott velem a vizsgalatra, mint kesobb minden terhessegi vizsgalatra is. Szegenykem biztos meglepodott hogy mit keres az anyukaja azon az asztalon es sirni kezdett;-) Barbara javaslatara a szopizo lanyommal a mellkasomon folyattuk/ fejeztuk be a vizsgalatot Kép

Brigo,
Eloszor en is csodalkoztam az 1 UH-n (foleg miutan kozben olvastam hogy Ti meg otthon havonta (jol tudom ?) jartok. A havi vizsgalatokon a kezi herkentyuvel (doppler...) hallgatnak szivhangot. Szerencsem volt eddig, hiszen az eddigi babaknal volt az a plusz UH-m viszonylag az elejen, ugyhogy mar ott kiderult, hogy pl a vegtagjaik megvannak es nagyon nagy gond nincs. A felidos UH-n alaposan vegigneznek mindent - es ott mar ha valami van akkor sem hiszem, hogy a legtobb kismama barmit csanalna a terhesseggel (megjegyzem, nem tudom, korabban is mennyien csinalnanak dolgokat maskepp, ha az UH ezt vagy azt kimutatna...)
Felido utan pedig mar mozog a baba, ugyhogy folyamatos visszajelzes van, hogy a pici el es virul. Haskorfogatot neznek rendszeresen es "tapiznak" is termeszetesen hason keresztul, ugyhogy, ha veszesen kicsi lenne a novekedes biztosan UH-znanak megint. Amugy meg, azon kivul, hogy az Anyuka mozizik
(Ami megjegyzem nem egy utolso szempont ;-) szerintem tul sok nagy problemara (ha mar egyszer minden rendben volt a felidos UH-n), nem hiszem hogy fenyt deritene az UH... de lehet hogy tevedek es csak jol megideologizaltam magamnak ezt az egeszet, hogy ne idegesitsen a keves UH :-)

Amugy meg egyre eroteljesebb a majdnem folyamatos hanyinger erzetem es allandoan olyan vagyok mint akit fejbe vertek.
Kar hogy Reka mar nem alszik delben, ugyhogy semmi eselyem a napkozbeni alvasra :-(

Udv az ujonnan erkezetteknek.

Jo majalisozast holnap.
Udv
Zsike 6+6
zsike74
 
 


Sziasztok!
Most írok harmadszorra,mert napok óta nem tudom elküldeni az üzimet.
Szóval nekem is mazsola decemberben fog érkezni,de van már egy 22 hónapos Nimródom is.Jelenleg a 23.ker.ben lakunk,de éppen költözködünk Pusztaszemesre.
Már tö ksokszor meg akartam nyitni zet a topicot,de mi nálunk csak akkor lett publikus a terhességen amikor már az orvos is rábólintott.Kb 7 hetes a MazsolámKép

Szép napot mindenkinek!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Jo reggeltKép

Remelem mindenki jol van es elkeruli a hanyinger...
Engem ar szerencsere egy hete igen,nagyon bejott a Magne B6 2*1 napontaKépAlexxal anno a 12.hetig alig eltem a hanyingertol,most ket het volta legrosszabb,de most mar vegre jol is esik amit eszek es fozni is van erom,nem riasztanak annyira a szagokKép

Brigo
Ertheto a 12.heti bejelentes.Sajnalom hogy voltak rossz elmenyeid is. En is para vagyok alapbol,ezert meg csak aszuk csaladnak meg par baratnonek mondtam el.ja meg annka ak onkretan rakerdezett,merta hasam az mar arulkodik rendesen Kép
Minden korkulonbsegnem van elonye hatrany.Merlegelni kell hogy mi az ami szamit.Ket kicsivel az elso ket ev ami allitolag nagyon kemeny,utana jol osszaszoknakKépNagyobbnal meg a feltekenyseg,de erre jol fel szeretnenk keszlniKép
Nekem fontos hogy mindket gyerek ugyanazt kapja,Alexxal nagyon jol elvoltunk kettesben otthonKép A kicsinek is szeretnem meg adni ezt a kivaltsagot amig O oviban van.
Meghat nem utolso sorban,megvartam amig ujra vagyom egy csuda joszagu kisbabara ugy igazan szivbolKépKépKép
Ngyon cuki a kislanyod, es hasonlit rad nagyonKép

Anita
Gratulalok a babahazKép
Irtam neked a masik topicban a dokival kapcsolatban.
Pihenj sokat es csak pozitiv gondolatokKép

Zsike
Most mar etem a midwife-tKép
Itthon altalaban ha minden OK akkor 4-5 UH van,nekem is ennyi volt Alexnal. Szerintem ennel tobb nem igen kellcsak ha kompikalt a babavaras.
Rekanak osszel kezdodik a Preschool? Hogy megy neki az angol?ti otthon gondolam magyarul beszeltek hozzajuk.
Tesom fiai 4 evesen kezdtek a heti ket delelottotKépAddig csak passzivan hasznalatka a nyelvet,bar ott apuka amerikai.Suli ota meg mar folyekonyan beszelnek a masodik hettol kezdve.

Anita23
Gratulalok neked is tesohozKép Minden jotKép

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia Kataa!
Köszi a bíztatást, nagyon rosszul viselem magam, mert gyenge vagyok (szerintem az Utrogestan kúp besegít benne), és hányingerem van egész nap, a végén még hányok is. A helyzet az, hogy a második terhességemnél jöttem rá, hogy az Elevittől van, mondtam is a Papp tanár úrnak, hogy attól vagyok rosszul, azt mondta, hogy akkor szedjek maternát. Tudtátok hogy már nem lehet kapni? Én nem, a patikus mondta. Szóval marad az Elevit, mert a doki szerint kéne hogy szedjem. Amúgy szívhang már volt, azt mondta, hogy babonából ne menjek még sehová. Ez persze nem baj, csak nem akarok lekésni semmiről.

Brigó! Gyönyörű a lánykád!

Én már bejelntettem a munkahelyemen a babát, de hát kénytelen voltam, két okból. Az egiyk, hogy a főnököm szerezte az orvost akihez járok, a másik dolog meg a betegállomány miatt. De ezt nem mindenki engedheti meg magának! :-( Nekem nagyon aranyos a főnököm, így könnyebb volt a bejelentés.

Anita

Kép
ldanita
 
 


Sziasztok,

Anita,

Úgy olvasom, mi nagyon hasonló cipőben jártunk, mert nálam is volt egy sikertelen terhességem, csak nekem a 8. héten vették észre.Én is szedek utrogestant, és a dokim pont ugyanazt mondta, hogy a 12. heti Uh után elküld mindenhova. Szerintem ezzel nem késünk le semmit, ahogyan hallottam a többiektől vérvétel, EKG, Vizelet és fogászati szűrés, amit később csinálunk.Kép

Az én hasam még nem gömbölyödik, pedig jó lenne már, mert a párom azt mondja neki az az igazi, ha már látja.Kép Munkahely szempontjából jobb lenne a 12.hét után.
Én nagyon kíváncsi leszek a főnököm fejére, mert férfi, és a magánéleti dolgoktól nagyon elzárkózik.


Azért szerintem tök jó ez a fórum, mert nálunk is még csak a szűk család tudja a jó hírt és nem akarjuk elmondani, mégis meg tudjuk osztani az örömünket, sok hasonló cipőben járó, kismamával.


Üdv:Niki

csernusn
 
 


Brigó!
Én ugyan nem várok babát télre de azért bekukkantottam a topicba és nagy csalódással vettem tudomásul,hogy felnőtt emberek előítélettel viseltetnek az ápr.1 én való születésről.Én pedig attól féltem,hogy az én kislányomat aki történetesen ápr.1-én született majd a gyerekek bántják az iskolában.Sajnálom,hogy a felnőttek között találkozom ezzel a jelenséggel.Az én ápr.1-én született kislányom az ovis csoportjában az egyik legügyesebb,legtanulékonyabb gyermek.
Csak,hogy tudd az ápr.1-e a bolondá tettek napja aminek ha egyszer szentelsz rá egy kis időt utána is nézhetsz és akkor talán más lesz a véleményed erről a napról és nem bántassz meg a kijelentéseddel másokat.(ápr.27)

KépKép
eszti76
 
 


Eszti!

Nem nekem szólt az üzenet, de nem birom megállni, hogy ne reagáljak rá.
Szerintem nagyon nincs igazad. Brigó egy szóval sem mondta, hogy bármi baja lenne az április 1-én születettekkel, szerintem pontosan attól tartott, amitől te (és én is, és szerintem mások is), hogy a társai bántani fogják a gyermeket.

szamy
szamy
 
 


Sziasztok!

Brigó
Tündér a kiscsaj KépKép
A képfelrakást nem tudom folytatni, az egyetlen normális kép rólam az elmúlt években az esküvői képem KépKép De majd ha lesz látható pocakom, azért majd elkezdek fényképezkedni Kép Én is úgy szeretem azt a képet, ahol anyukám velem pocakos Kép

Zsike
Azt hiszem, jobban tetszik az itthoni rendszer Kép Nagyon idegeskedős vagyok, és nekem nagyon megnyugtató volt az első harmadban, hogy kb kéthetente láthattam UH-n a babát, és hogy minden rendben van vele. Mostmár kibírom, hogy "csak" havonta egyszer látom Kép Jó dolog a mozizás Kép
Jó korán kezdődik a hányingeres időszakod Kép Nekem kb a 11. hétig semmi tünetem nem volt csak az, hogy nem tudtam behúzni a hasamat Kép

Kataa
te visszamentél dolgozni a két gyerkőc között?

Anita 23
Én is gratulálok a Mazsoládhoz Kép

LdAnita, Niki
Nincs már messze az a 12. hét Kép Azért drukkolok, hogy minden rendben legyen. Lemaradni pedig biztos nem fogtok semmilyen vizsgálatról Kép

Olyan nehezen viselem a melót, szörnyen szétszórt vagyok, képtelen vagyok koncentrálni Kép Jó lenne már szabira menni, de addig még 2 hónapot ki kellene bírnom valahogy Kép Ami viszont jó, hogy elkezdtek szorítani a nadrágok Kép Már a melóhelyemen is kigombolva ülök KépKép Lehet, hogy elkezdett nőni végre a pocakom? Kép

szamy
szamy
 
 


Sziasztok!
Végre kicsit alábbhagytak a rosszullétekKép
Csajok,engem se küldött a dokim még semmilyen vizsgálatra,pedig Nimródnál egyből kellett mennem laborba meg mindenhova.De most nem is bánom,egyfolytában aludnék.Pocak : szorítanak engem is a nadrágjaim pedig még nem nő a pocak.Csak valahogy más alakja lettKép
Na megyek ennyi voltam,megyünk a házikónkhoz,aztán csak vasárnap jövünk haza.
Jó hétvégét.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Örülök a drukkoknak. Kép
Már a harmadik gyermekünk lesz két fiunk Zsombi és Prücske 5 és 3 évesek.

Verus!
Rólad hol lehet olvasni?
Gratulálok a legújabb pocaklakóhoz. Olyan régen hallottam Rólatok, hogy meglepődtem, hogy mindjárt szülsz! Kép

Útálom a hányingert, vége lehetne már.
Kis barna pecsételésre rögvest Utrogestan? Nekem kicsit drasztikusnak tűnik. A dokim az utólag megtudott ilyen esetre visszamenőleg Elevitet, Cvitamint és/vagy Rutascorbint javasolt Magne B6-tal.

A nadrágok még nem szorítanak, de a hasamat már nem tudom behúzni.
Hogy mekkora a ded, az csak holnap fog kiderülni.

Sziasztok!
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!
Ha nem baj én is szívesen csatlakoznék Hozzátok! Rékának hívnak, 27 vagyok és az első babókámat várom, aki állítólag dec. 26-án szeretne előbújni! Szóval én jócskán "téli mama" vagyok.
Gratula mindenkinek, aki éppen pocakot növeszt és sok sikert azoknak, akik épp próbálkoznak!

Sziasztok!
Réka
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Üdv körünkben Anita, Réka!Kép

Bocs, ha nem jelentkezem túl gyakran, de költözködés előtt állunk, így ezerrel megy a pakolás, rendezgetés, stb.

Anita!
Látom, ti is ezzel a "problémával" küzdötök. Te utána jártál már, hogy hová kell majd bejelenteni az új lakcímet? Vagy valakinek nincsenek friss élményei ezzel kapcsolatosan?

Szamy!
Nekem esküvői kép is megfelelKép
Azt nagyon sajnálom, hogy amikor a kiscsajszival voltam áldott állapotban, szinte nem is készült rólam/rólunk kép, mert akkor még nem volt digitális gépünk, így most én is ezerrel fogom a hájamat fényképezniKép Ugyanis most még csak az látszik.
Miért nem tudsz kivenni most pár nap szabit? Pihenni is kell, nem mindig csak a karrier!!!Kép


Te Snoopy!
A Prücske milyen név? Még nem hallottam. Vagy csak becenév?
Megnéztem a profilod, és ott az van, hogy saját honlap a tiva-med. Az a ti üzletetek? Mert akkor már gyarapítottam a családi kasszátokat egy samsung fülhőmérő árávalKép

Szép napokat kívánok mindenkinek,

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Brigó!
A Prücske a Prücsök becézése. Gyermekünk még pocakban kapta a két csíkra a teszten. Egyébként Leventének hívják, de arra nem hallgat, bár a bölcsiben próbálják vele megtanítani. Ez a Zsombinál bejött(Mazsola volt anno), így úgy gondoltuk, hogy ez nekik úgyis jól megy. De nem olyan kitartóak, mint Zsombival, így Prücs még nem közölte önérzetesen, hogy "NEM VAGYOK PRÜCSKE, HANEM LEVI!".
Prücskét csak a születése utáni napon szólítottam Leventének, mert az a leginkább Yodára emlékeztető és öregember komolyságú dedet nem mertem leprücskézni.

Igen mi találtuk ki a TIVA-MEDet.
A miénk.

Üdvözlet minden belépőnek. Réka, gyere gyakran! Kép

Jóccakát, megyek fürdetni két ördögfiókát.
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Bocs lányok, off leszek..

SnoopyKép KösziKép egy ideig ide írogattam a nyári babákhoz, de kissé kiábrándítóan nyilatkozott a legtöbbjük a nagycsaládosokról (cigányokról, fogyatékosokról..), így inkább leléptem tőlük. Most az izgin van egy hasonló nevű (2006. nyári babák) nyitott fórum, oda írogatok. Na, jó itt is elő-elő fordulok (Margit szülészet, Nagycsaládos topik)Kép
Pusszantalak, a két ördögfiókádat külön,
Verus

Köszi lányok!!;))) MIndannyiótoknak további boldog babavárást!! KépKép

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Orulok, h megnyitotta vegre ez a topoc a kapuit. en meg nagyon ovatiba jelentem csak ki: a 7. heten vagyok es karacsonyi lesz az edeskisbabucim. (bp -Telki). elso baba, 31 eves vagyok. elso perctol faj a derekam - ebbol gondoltam, h vegre sikerult, mar voltam orvosnal es szerdan megyek ujra egy masik orvoshoz. nem tudtok valamit a terhesseg alatti repulesrol?? lehet?
jo egeszseget mindenkinek!
Marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


Sziasztok!

Brigó
Ki tudnék venn szabit, de van most határidős meló, amit ha nem csinálgatok rendszeresen, május végén a hétvégéimet fogom bent tölteni Kép És meg szeretnék tartani minél több szabit júliusra, hogy minél rövidebb ideig legyek betegszabin.
Akkor majd kerítek esküvői képet, de csak a másik gépen van.

Réka
Üdv itt, szerintem is gyere gyakran Kép Szép karácsonyi ajándékotok lesz Kép (a mi babánk szülinapi ajándék lesz nekem Kép)

szamy
szamy
 
 


Mmarica

én úgy tudom, hogy az első 3 hónapban nem javasolt, utána lehet. Az első 3 hónapos infóm nem tuti, de úgy emlékszem, ezt olvastam. A 2 trimeszteres tuti, múlt héten kérdeztem a dokimat, hogy repülhetek-e Kép

szamy
szamy
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok, ha lehet. Egyelôre én is csak nagyon óvatosan, mert amikor legutóbb voltam nôgyógyásznál, akkor még csak terhességre "utaló jeleket" látott, igaz, azóta már pluszjelecskét is láttam Kép, de mégis csak az UH a biztos. Arra pedig még 2 hetet kell várnom. Kép Saját számolás szerint kb a 7. hét körül járok, de nagyon kaotikus volt a legutóbbi menzim, úgy hogy valójában fogalmam sincs. Kép

Egyébként van egy kislányom, ô most 13 hónapos (Brigó, szerintem már összefutottunk a 2005 tavaszi topikban Kép ), úgy hogy én is benne vagyok még a babázásban. Kép

Elevit: nekem nagyon hányingerem van tôle, amikor terhesség elôtt kezdtem el szedni már akkor iszonyúan émelyegtem. Persze lehet, hogy van, akinek pont ez segít émelygés ellen, de mindenesetre engem meglepett ez a felvetés...

Mindenkinek kellemes pocakosodást!

Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Sziasztok,

Ldantia,
Hat szerintem az Elevittol is,meg csak ugy szimplan is rosszul lehetsz.Viszont az elevit nagyon fontos az elso 12 hetben,tehat be kell venni,megha ...is.Nekem az vele a gondom hogy nem birom meg kettoben sem lenyelni,biztos mar psziches alapon,de nagyon nagy...Kép
Semmirol nem fog sz lekesni,En eddig csak a dokinal voltam,(uh is ott volt ),ja meg vervetelelen a korhazba.A vedonotol is tegnap kaptam meg a kiskonyvetKép Na megint kifogtam egyet akinek nincs meg gyereke,ugyhogy bar kedves de hasznomra nem igen lesz.
En csak babonabol nem szoltam a fonokomnek csak a 11.heten.Egyebkent nagyon joban vagyunk privat is,tehat orult neki nagyonKép A kollegaknak varok meg a 12.heti UH is,ami nekem csak a 13.heten lesz,ugyhogy meg ket het.
Szerencsere nem kellett betegallomanyba mennem,bar rosszuul voltam 2 hetig,de hat ugye nekem mar ott van Alex,nem elhetek beteg,mert otthon sincs kegyelemKép
Egyebkent vele is majdnem vegig dolgoztam,most majd meglatjku meddig,vagy vegig vagy mar nem sokaig.Majd kiderulKép

Szamy
Ritka ha valakinek nincs tunete a babassag elejen.Ugyhogy biztos ezert is izgultal.En nem annyira mert a hanyinger meg puffadas ,biztos jel.Kép
Igen en meg dolgozom,pont mostanaban egy eve kezdtem ujra.Nagyon jol jott,nem anyagilag,mert arra nem volt szkseg,csak mert Alex bolcsiben volt es en meg otthon unatkoztam,ugyhogy kaptam az alakamon hogy hivtakKép Igy is terveztem eredetileg is.
Hat igen a kigombolt nadrag mar jo jelKép En meg vettem par nagyobb gatyot,hogy amig nem jelentem be addig nem ara terhes gatyokba jarjakKép De mar abbo is vettem 2-t,nagyon kenyelmesek Kép

Anita23
Jo hetveget.Kép Mikor koltoztok ki vegleg?
Nagyon aranyosak vagytok a kepenKép
Jo hogy neked is mar szunnek a roszulletekKép

Snoopy
Ja harmadikKép Tenyleg amikor a kisebb szuletett mar volt egy kisfiatok.Dupla gratulaKép
Majd irj hogy mi volt az UH-nKép

Reka, udv ittKép

Brigo
Mi akkor vettuk az elso digi gepet amikor mar babas voltam,pont azert hogy legyenek jo kis kepek rolam meg majd a babarolKép MEghat a ami csaladunk elegge szetszorta a vilagban es igy egyszerubb a fenykep kuldes isKép

Verus
En is neztem hogy milyen szep nagy csaladod van,gratula hozzaKép es ne torodj senkivel,ezt sajnos aki nem erti,az az o baja...

Marica
Gratula es udv ittKép
Haten repultem az elozo terhessegnel is,sot kulfoldon csinaltam az elso tesztet,tehat valahogy haza kellett jonnom hogy elmondjam apanakKép Szoval az 5.heten es a 8.heten is repultem,de akkor mar a tengeren tulra,szoval jo hosszu volt.A dokim siman megengedte,nem tesz rosszat a babanak, az tutiKép Bar en rosszul voltam vegig a hanyingertol,de a akkortajt a foldon is ez lett volna ,nemcsak a levegobenKép

Borbolya
Gratula a tesohoz neked isKép

Lanyok
Ki hol fog szulni???
En a Szent Istvanban,de mivel az elsot a SOTE-n hoztam a vilagra,ezert kivancsi leszek hogy lesz-e meg mas is ottKép

Szep hetveget mindenkinekKép
Kata
11+1

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Milyen nagy ma itt a csönd! Mit csinál mindenki? Kép

Kata, köszi! Kép Én minden bizonnyal a MÁV-ban fogok szülni, ahogy legelôször is.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


SziasztokKép

Ne haragudjatok, hogy így berontok ideKép

Borbolya
Remélem emlékszel még rámKép
Úgy örülök, hogy végre véletlenül rádtaláltamKép
Nagyon eltűntél ámKép
Nincs kedved a 2005.januári babás topikba benézni, Eveka, Tamesz (aki szintén babát várKép) és még egy pár régi ismerőst találsz ottKép
Kíváncsiak vagyunk ám rád és Panna babára, na meg persze egy-két fotóraKép
És gratula az újabb pocaklakóhozKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Virnya vagyok a 2005/2006 téli babáktól, a kisfiam most volt öt hónapos.

Szeretnék egy két dolgot eladni, főleg olyanokat amiből kettő is van, mert szeretnénk ám második babát. (meg harmadikat is) Sajnos még peteérésem sincs, így ki tudja mikor jön a tesó, pedig azt szerettem volna, ha alig van köztük korkülönbség.
Mivel még szoptatok, hormon gyógyszerre nem is gondolhatok. (anno kellett, bár Álmos pont olyan hónapban fogant amikor nem szedtem gyógyszereket :-)

Amit eladnék:
Angel Care ac301r verziós légzésfigyelő - vadi új, a walkietalkie-is (most kaptuk, pedig van sajátunk is :-) 25000 ft (33600 ft boltban)

Fekvő kenguru (snugli) 5000 ft

Néhány hálózsák (amerikai unokatesótól vagy ötöt örököltünk, de egy volt a kedvenc) 500 ft

Egy pihenő székes kenguru. Ez nagyon érdekes, olyan kengur, aminek van két műanyag lába, amit kihajtva pihenőszékké varázsolhatod a kengurut.
(Fisher Price) (vadi új, egy másik kengurut használok) 9000 ft - gőzőm sincs mennyi lehet eredetileg.

Autós ülés - hordozó, műanyag babakocsi vázzal. (szintén vadi új) 7000 Ft. Boltban 9-11000 Ft-ért láttam.

üdv, és szuper jó babavárást!

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: