Új privát üzeneted érkezett!

Megnézted valamilyen portálon, hogy nincs-e tejpor bennük? Nem mindig írják rá, ezt onnan tudom, hogy kolléganőm lime kór után lett allergiás és sokszor olyankor is jelzett, amikor nem volt gond a papír szerint. Ha szaladgálnom kéne, Nat éhen halna. Nálunk ott véget ér a kajálás, ha elkezd kis pogácsákat gyúrni a kajából vagy becsukja a száját és hátradobja a fejét.

Kép KépKép
 
 


hát az igazat megvalva csak a címkéjükről tájékozodok....nem godoltam hogy nem irják rá ha mégis van benne tejpor......
de most hogy mondod inkább rákeresek egyenként neten
a kajálás nálunk örök probléma......régen tul sokat most tul keveset eszik.......mindig van vele probléma.....
 
 


Sziasztok!

Viktória Lili 1 éves lett,albumja a szülinapjáról itt található:http://www.babanet.hu:81/album/main.php?album=9169

Minden babának utólag is és előre is nagyon boldog születésnapot kívánunk:Viktória Lili,Erika

 

 
 

Cseriviola!!

Vitoria nagyon szép kis hölgy lett,isten éltesse sokáig!

De picurnak is szép dundika volt!Mennyivel született?

KingaKép

Kinga
 
 


Sziasztok!

Kinga
köszi szépen a gratulációt a kislányom nevében is!
Viki 3920 gr-mal és 52 cm-rel született,ma voltunk méreckedni 8700 gr és 75 cm magasKép
4 foga van,nemsokára jön a következő 2.

Szép napot,szia:ERika

 


Sziasztok!

Kinga
köszi szépen a gratulációt a kislányom nevében is!
Viki 3920 gr-mal és 52 cm-rel született,ma voltunk méreckedni 8700 gr és 75 cm magasKép
4 foga van,nemsokára jön a következő 2.

Szép napot,szia:ERika

 


cserviola miért tudta kettőben elküldeni az üzijét én meg most látom hogy a tegnapit egyszer se sikerült feltennem......Kép

szal: én is gratuláltam cserviolának, az a lényeg:D
 
 


Sziasztok csajokKép

En most irok eloszor,mert most fedeztelek fel titeket.
Az en kislanyom 2005 majus 30 an szuletett,Szekelyudvarhelyen(Erdely)A neve Nagy Anett,aki 3000 grammal es 52 cm jott a vilagraKépMost meg 11 hosan 8200 gramm es 75 cmKép

Latom van aki mar szulinapjat unnepliKépBoldog 1 szulinapot kivanunk VikinekKépIsten eltessen sokaig!!!

Most egyenlore ennyi,remelem lesznek reagalasokKép

Sziasztok
Puszill Timi es Anett babo
 


Hahó!
Jár még erre valaki? :-)
Én most csatlakoznék, erre lehet, hgy már el is késtem? Mintha kongana az ürességtől a topik.
Hátha mégsem.
Következzenek a száraz tények, azaz babám paraméterei:
Születési idő: 2005.05.11.
Neve: Csenge
Születési súly: 2050 g (koraszülött volt, de gyorsan helyrejött)
Születési hossz: 47 cm /egy héttel később egy másik kórházban 45 cm-t mértek és közölték, hogy a sok mosástól valószínűleg összement:-) /.
Jelenleg kb. 80 cm és kicsivel több, mint 9 kg.
Hirtelen ennyi jut eszembe.
Gyertek csevegni. :-)
Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok!!!!!

Innen valóban elmentek a lányok, pedig jó kis csapat volt itt.A babfalva.hu-n megtalálhatjátok őket. Itt voltam én is annak idején, igaz nem voltam valami aktív. Balázs fiam 2005. ápr. 27-én született.
Judit! Mennyi időre született Csenge???

Zsuzsa
 
 


Helló Csajszik!

Na, szedjük csak össze magunkat, és írogassunk ide is!!!!

Kivel mi a helyzet? Ha nem kapok választ, öngyi leszek :)

Én most várom a második babámat, aki kisfiú lesz.

Jázmin huncut betyár csajszi, szerintem egy óvodát is kitesz egymaga. 15 hósan volt 86cm és 14,25kg. Szóval nem kell félteni, hogy elfújja a szél :D Már van 12 fogunk, mossuk is serényen reggel, este. Beszélni nem igazán akar, de azt mondják, hogy mindent egyszerre nem lehet. Más is tapasztalt ilyet?
Per pillanat próbálom a szobatisztaságra nevelni, kapott egy bilit, hátha sikerül spórolni a pelekán :lol: Sokak szerint még korai, de gondoltam megpróbálom, mert amikor pisi vagy kaki van, mindig leguggol, és úgy végzi dolgát. Így aztán gondoltam, hátha majd a guggolás helyett a bilire is rá tud szokni.

Na, hirtelen ennyit magunkról.

Puszi mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Szia!
Gratulálok a folytatáshoz!!! Tervezetten jön vagy így alakult? Mi is elkezdtük a kismanóprojectet júni 15én. Aznap összejött. Úgy gondoltuk, hogy kell neki is vagy egy év, úgyhogy le vagyunk döbbenve. Meg szopizik ezerrel, amiről szintén úgy gondoltam, hogy majd lesz ideje leszokni. Így csak remélem, hogy nem lesz gond.
Nati hamarosan 14 hós, 10 kg, de most már felülről. Kb 81-82 cm. A fogakat mi is tucattal mossuk, egyszerre jött ki az a hat a múlt hónapban, de egész jól viselte.
Szavakkal furcsán áll, kb 11 hósan egész jól ment, hogy autó, aztután anya, apa, most meg nem használja. Mintha a passzív szókincsre hajtana rá, egyre többet megért. Pl nem tanítottam arra, hogy állj fel, mégis megérti.
Most egy toronyépítős a kedvenc játék, ahhoz kell felállnia, amikor már a 4-5. elemnél tart. Roppant boldog vele.
Egy kicsit reménytelennek tartom a bilizést, de pár évtizede már sokszor azóta biliztettek, hogy tudott ülni. Mi kb 4-5 Pamperst használunk el naponta. Reggel, mire kikecmergek az ágyból, már van trotyi. Én jövő nyárra tervezem a szobatisztaságot, nem tudom, Nat mit gondol a kérdésről.
Már régen beindult, most már egész jól tud szaladni, főleg rövid távon:)
 
 


Szia Lorca!

Köszi szépen! Tervezett baba, így szerettük volna! :D
Viszont akkor én is gratulálok!!! Ez tényleg gyorsan ment :) Szerintem a szopizással nem lesz semmi gond, van aki szinte a terhesség végéig szoptat. De persze majd kérdezd meg a dokid, mert olyat is hallottam, hogy a szoptatás alatt összehúzódik a méh, ami terhesség alatt nem jó.
Húúú, 6 fog egy hónap alatt? Nem semmi. Én már örülök neki, hogy csak 8 van hátra!!!
A szavakkal Jázi is úgy van, mint Nati. Mondogatta már korábban, de most leállt velük. Csak a gagy-gagy-gagy megy, de ezt hallani kellene! :P
Kb mi is ennyi pelust használunk el, de jobb lenne még ennyit sem. Most sokat van pelus nélkül odakint, azt mondják, így könnyebben lesz szobatiszta, meg aztán biztos sokkal kellemesebb érzés neki is "szabadon" lenni.

Na, megyek fürdetni a csajszit.

Egyébként nektek hogyan alakul egy napotok?

Pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Jó lenne tényleg letudni azt a maradék 8 fogat mihamarabb. Gondolom pár hónap szünet, aztán megint belelendül.

Próbálok minél több olyan mamival beszélni, akiknek úgy alakult, hogy még szopi alatt estek teherbe. Egy volt eddig, akinek vészes gyorsasággal el kellett választania a gyereket. Mostanában nem olyan kellemes a szoptatás, fáj, és szerintem kevés is van. De Nati még így is annyit és annyiszor szopna, ahányszor engedem. Sztem félóránként is meg lehetne győzni.

Most felújítunk, egy hete nagyi vigyáz rá napközben. Nagyon jól jön a kis pihi, a hátrány, hogy a wc nem használható, pedig ilyenkor kb óránként tudnék rohangálni. Nincs pofám azért mindig a szomszédba rohangászni. :oops:

Lehet, hogy a hétvégén bevetjük a szabad popsi dolgot, ha lemegyünk Agárdra. Egy ismerős tesója 1,5 évesen lett így szobatiszta, pedig fiú volt, hajrá!
 
 


Szia Lorca!

Tegnap írtam, de elszállt, és mérgemben nem írtam le újra :twisted:

Ma voltunk strandon, tök szuper volt, a víznél abszolút nem lehetett érezni a 36 fokot. Jázi is nagyon élvezte, és simán úszógumi, karúszó nélkül ment a vízbe, és néha úszni próbált, pedig most volt másodjára strandon, és babaúszásra sem hordtuk. Büszke vagyok rá! :) Bár egyszer még visszájára üt, hogy ennyire nincs veszélyérzete....
Úgyhogy most jól ki vagyunk fáradva, szerintem éjszaka mindenki jól fog aludni.
Egyébként én is belementem a vízbe, remélem nem lesz baj, de ki tud ellenállni ebben a hőségben a kellemes, hűsítő víznek????

Te pontosan mikorra vagy kiírva? És voltál már dokinál? Ugyanahhoz mész, akinél Natit is szülted?

Na, megyek, mert lassan le kell fektetnem a családot. :)

Pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Szia!
Kórházat és dokit váltok, most a Péterfyt nézegetem. Dokim még nincs, de Natinál is a 8.hónapig vártam.
Uh-n ma voltam, 13mm és dobog a szíve. Beszélt valami leválásról és viszerekről, én meg mint kuka hallgattam. Nem tűnt aggódónak én meg majom vagyok, úgyhogy nem tudom, mit is jelentenek ezek. A melegtől szenvedünk, strandon még nem voltunk. Nekem fürdés nélkül is volt egy kis fertőzés, meg a hőgutával is jól megvagyunk, inkább itthon aszalódunk.
Időpont nincs, annyit mondott, hogy 7-8 hetes kornak megfelelő a méret. Márc eleje a tippem.
F
 
 


Sziasztok,

az én lányom is 2005 tavaszán született, Bp-en a III.ker-ben. (2005.05.05.) Tea a neve.
Ô már a második baba, van egy 5 éves fiam is.
Olvassa valaki ezt a topikot?

Laga
 
 


Nagy ritkán járunk erre. A jó dolog ebben, hogy nincs nagy tömeg, nem eshetünk ki az eseményekből:)
Nekem egy Natim van, 2005.05.24-én született és hamarosan ő lesz a nagytesó.
Mi a 8. kerben lakunk már évek óta és most próbálunk költözni. Lassacskán.
Tudsz felrakni képet? Natiról ez egy jópár hónapos kép, de a számítástechnikai képességeim limitáltak, boldog vagyok, hogy egyáltalán ez van.
Flóra
 
 


Sziasztok!

Üdv Laga!
Mesélj magatokról, mindenre kíváncsiak vagyunk! :)

Lorca!
És azóta sem kérdeztél utána, hogy mit jelentenek ezek a dolgok, amiket a doki mondott? Remélem tényleg semmi komoly!
Hogyhogy Natinál is a 8. hónapig nem volt dokid? Ahhoz jártál terhesgondozásra, aki épp rendelt? Mert gondolom dokinál azért voltál. :)

Végre itt a hidegfront. Persze jól megviselte Jázmint, egész nap nyűgi volt, mindenért sírt. Meg mostanában elkezdett "penye" lenni. Ha rászólunk, egyből elkezd sírni. Régebben sosem volt ilyen, inkább még akkor is mosolygott, ha keményebben szóltunk rá. Asszem el kell kezdenem olvasni vmilyen gyerekpszichológiai könyvet...


Brigó

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Megismertek még? :D

Lorca!
Neked is hatalmas gratula a pocilakóhoz! A Péterfít ajánlani tudom; én is ott szültem Marcit! :D

Brigó!
Tök jó rólad is hallani!Pocilakó nemét tudjátok már? :wink:

Puszi:
Ildi

 


Szia Ildi!

De jó "látni" téged! Minden rendben veletek? Marci jól van? És te? A kezed már remélem teljesen helyrejött!!!

Mennem kellene babafalvára is, de örülök, ha itt tudom a lépést tartani. De azért üdvözlök mindenkit (Vezso, Connie, Vaktyúk, stb, stb), és igyekszem egy levél erejéig beugrani.

Úgy néz ki, hogy kisfiunk lesz, aminek nagyon örülünk, mert így az igazi, egy lány, egy fiú :D
Kezdtem kicsit kikészülni ebben a melegben, de szerencsére jött a kellemes hűvösség :) Meg költöztünk is, így aztán van elegem, plusz még Jázi huncutságai. :lol:

Puszi neked,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Szia Ildi!
Ki volt a dokid? A kórház már majdnem biztos, de dokit még nem választottam. Dr Orbán az, akit ajánlott egy ismerős. Meg még jópár másikat. Egyenlőre még csak az első uh-ig jutottam el, tehát azért nem kell annyira sietni.

Brigó,
Az ügyeletes dokihoz mentem. Eleinte azt hittem, hogy van dokim, jellemző rám, hogy elég kis naiva voltam. Arra gondoltam, hogy majd fizetek a szüléskor és az elég a dokinak. De így legalább jópár dokit megnézhettem, hogy végzik a munkájukat "csak úgy". Megkaptam minden ellátást, de látványos a különbség. Az ilyeneknek nem is akartam volna fizetni. Pénzéhes banda. Egy doki volt tán kivétel. Végül egy olyanhoz mentem, akit nem láttam előtte és minden ok volt.
A meleget mi is elég megszenvedtük. Nat a melegtől én meg tőle. A terhesség ok, csak a fáradtság nem egyeztethető össze Natival.
Merre költöztök?

F
 
 



Hali!

Brigó!
Tök jó hogy kisfiú lesz; gondolom nagy az öröm! :D Marci köszöni szépen jól van; még nem indult el. :wink:
Hatalmas rosszcsont, be nem áll egész nap a szája! :D
Friss képek róla: www.gportal.hu/gurzomarci
Szeptembertől megy bölcsibe, kíváncsi vagyok hogy fogja viselni! :lol:
Mi most áruljuk a lakást; ha minden igaz hétfőn írjuk alá a szerződést! :D :D :D :D :D :D
Ti hova költöztetek?

Lorca!
Az én dokim Dr.Rácz Tibor volt! Én maximálisan meg voltam vele elégedve; nagyon figyelmes,kedves és rendes doki!És foglalkozik a lelkivilágoddal is; nem csak ˝egy beteg˝vagy a sok közül! ˝Kicsit˝drága ugyan; de én nem bántam meg hogy nála szültem.
Dr Orbánt is ismerem; szakmailag nagyon jó állítólag; de nem a kedvességéről híres! :wink:

Na pusz nektek, majd jövök(ez fenyegetés volt!) :D :D :D

Ildi

 



Ildi,
Néztem a honlapot, meg próbáltam a fórumot is olvasgatni. A dokit ajánló is mondta, hogy nem fog pátyolgatni. Nekem mondjuk az a lényeg, hogy hagyjanak békén, ne zaklassanak. Mit jelentett az a "kicsit" drága? (Privben jó lesz)
Merre költöztök?
 
 


Sziasztok!

A ˝tarifát˝küldöm priviben! :D

Elméletileg a XVII. kerületbe fogunk költözni, a Strázsahegyre!

Képzeljétek:
Marcipán ma megtette élete első lépéseit!!!!!!!!!!

Tudom ez nem nagy dolog 17 hónaposan de nekünk nagyon sokat jelent!Annyira édes volt, és közben röhögött ezerrel!
Ma voltunk gyógypedagógusnál, állapotfelmérésen(minden oxigénhiányos gyereknekjavasolt)!Azt mondták hogy teljesen a korának megfelelően viselkedik; úgyhogy minden oké!
Tök furi dolgokat mondott; egy csómót tanultam tőle!Pl: a kisfiúknak is kell hogy legyen babája; mert a későbbi szerepjátékokhoz szükséges!
Tök érdekes dolgokat mondott!

A másik hír: Marcipánt mégsem adjuk bölcsibe; megbeszéltük hogy nem éri meg az egész! Úgyhogy még egy évig vele vagyok itthon!

Szóval minden HAPPY, kezd helyrerázódni az életünk!!!!!!!!!

Ildi


 


Gratulálok Marcipánnak az első lépésekhez!
Nagyon jó, hogy nem kell bölcsibe mennie, szerintem mindenképp jó neki, hogy még egy évig otthon lehetsz vele. A bölcsiben is jól fejlődhetnek, de ha van más lehetőség, sztem meg kell ragadni.
 
 


Sziasztok!

Hát lehet, hogy nem emlékeztek rám, én nagyon. Együtt voltunk pocakosak. :D

Gratula az új (ismét) pocakosoknak.

Adél aug.3.-n volt 18 hós.
Iszonyatosan eleven csajszika.
10 hónaposan már ment. Igaz beszélni nem akar, de annak is eljön az ideje. Babanyelven nagyon tudja mondani a magáét.
Igyekszem majd sűrűbben ere járni!
Mindenkinek puszi!

Edit és Adél Kép
 
 


Szia Edit! Persze pussz Adélnak is!
Nálunk sem megy a beszéd. Mondogatja ugyan, hogy anya, de inkább a jó hangzása miatt, és azt, hogy TA. Ez eleinte a hinta volt, mostanra általános mutatószó lett. Pl nézi a könyvét, TA, mire én szolgálatkészen közlöm, hogy kenguru. De teljesen olyan, mintha beszélne, csak épp én nem értem.
 
 


Szia!

Végre vki. ismerős. :D

Adél is magyaráz. Mesekönyvekben a traktor és a ló a mindene.
A traktorra trrrr, a pacira csettintget a nyelvével, a cica cic, a kacsa háp, a kutya vau. Ha ad vmit akkor mondja, hoy tessss.
Ha mondókázunk a dallama az meg van a mondókának, de (számomra) halandzsa nyelven beszél.

Hétvégén elmentünk Szegedre a Vadasprkba ahol kimutogatta (ööö) magát. Nagyon jól érezte(-tük magunkat).

Puszi!

Edit
 
 


Sziasztok!

Ditke!
Én emlékszem rád; tö9k jó hogy újra jelentkeztél! :D :D :D

Lorca!
Én is örülök hogy nem kell bölcsibe mennie; ő még pici hozzá!Majd járunk sokat zenebölcsibe meg játszóházba! :D :wink:

Végre újra itt a jó idő, már untam az esőt!

Ildi

 


Nekem inkább a hűvösebb idő jön be. Inkább essen, minthogy 35+ legyen a hőmérséklet, az a halálom.

Ma a nektarinevés volt a csúcs. Nem bírta kivárni, amíg megpucolom és feldarabolom a nektarinját, úgyhogy megkapta egészben. Teljesen ledöbbent. Aztán nekiállt. A ruhájából nem sok maradt szárazon, de nagyon elégedett volt magával. Ti mennyire hagyjátok egyedül garázdálkodni őket kajával? Anyukám mindig rémüldözik, hogy megfullad, pedig még egyszer sem csúszott félre semmi. Volt, hogy fullra tömte a száját, de akkor egyszerűen kiköpi. Majd felszedi a székről az értékes darabokat és újrahasznosítja.

Nálunk inkább a bagoly megy. Boldogan csücsörít és néha huhog is hozzá. De igazából még csak most kezdte el az ismételtetést. Furcsa, mert már 11 hónaposan szépen mondta, hogy autó meg anya. Azóta egykicsit visszafejlődött e téren.
 
 


Sziasztok csajok!

Én is vagyok ám, csak egyre ritkábban kerülök a gép elő!

Kedves ismét-kismamáknak gratulálok! Én is az vagyok, jelenleg a 22. hetet taposom, és most fiúnk lesz. Dec. 14-én érkezik. Blanka is hatalmas, alig marad időm mellette. Teljesen kiveszi az energiámat a két bébi (ráadásul az egyik még nincs is kinnt :D ).
Hát velünk ennyi.
Üdv Dóri Kép Kép

Dóri, Blanka & Balázs
 
 


Sziasztok Csajszik!

Na, a végén még tényleg beindul a topic :D

Sajna nem voltam a legjobban a múlt héten, így nem is voltam gépnél. Most meg Jázinak fáj a torka, ha nem nyáron, akkor mikor.....


Ildi!
Gratulálok Marci első lépéseihez!!! :D
Miért adtátok volna bölcsibe?
Megnéztem a honlapot, nagyon jók a képek!!!
Aláírtátok a szerződést?

Ditke!
Én is emlékszem rád! :D
Nagyon édes Adél, és hogy megtűri a kalapot a fején!!! Ha Jázi így meghagyná a kobakján, akkor már kezdeném azt hinni, hogy beteg... :lol:

Lorca!
Mi maradtunk ugyanabban a faluban, ahol eddig is laktunk, csak egy utcával arrébb költöztünk (anyóséktól saját házba :) )
Én Jázit sokszor próbáltam hagyni, hogy egyedül egyen, de akkor jön, hogy mindent egyszerre a szájba, és a legtöbbször öklendezés a vége. :( Szóval ez még nem az erősségünk.

Dóri!
Üdv! :D
Nagyon aranyos Blanka!
És persze gratulálok a pocaklakóhoz!
Láttam, hogy írtál a téli topicba is, majd ott is "találkozunk".
Blanka mennyire virgonc csaj? Mert Jázmin nagyon, szinte semmi időm nincs mellette pihenésre. Pedig most már egyre jobban rámférne, érzem is magamon....

Itt egy kép, a "kisdisznóról" (előtte dinnyét evett, az is tisztán kivehető a bodyn :) ):

Kép


Pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Dóri,
Gratulációk neked is! Nehéz lehet a kettővel, én még az elején vagyok, de már érzem, mibe is dugtam a fejem. Kár, hogy nincs erre másik módszer. Nagyon aranyos a kis rucijában. Hogy tudod rávenni, hogy hagyjon gumit a hajában? Nat, ha nem látja, ok, de amint lát egy tükröt vagy megfogja véletlenül, tép ki mindent, amit a hajában talál.

Brigó,
Mi is egy jó kis megfázáson vagyunk túl. A legjobb ebben, hogy majd két órát vártam a dokinál, mire rámnézett, és csak annyit mondott, hogy gratulál a terhességhez és ahhoz, hogy még mindig szopizik, de hát nem írhat fel semmit, majd jobban leszek.
Nati is a teletömöm a szám, amennyire lehet típus. Én hagyom, mivel rájött, hogy van egy limit. Igaz, nem szokott fulldokolni. Most a villával próbálkozunk, mert a kanaláról mindig legurul minden. Még egyenlőre elfordítja és ha nem valami ragadós kulimásszal etetem, akkor a ruháján landol.
Nat is hasonlóan tud kinézni, mint Jázmin. Csak nálunk főként a nektarin megy. Persze azt sem lehet kimosni a ruhából, előkét nem tűr, úgyhogy nem akarom részletezni, hogy néz ki a ruhái többsége.
Örülök, hogy sikerül költöznötök. Így még a segítség se lesz távol, de mégiscsak sajátban laktok. Nagyon aranyos anyósom, anyukám van, de a gondolat, hogy együtt lakjunk, jujj...
 
 


Sziasztok!

Köszöntök minden régi-új ismerőst!

Adél sajna nem szereti a gyümölcsöket. Mindet kiköpi. De kicselezem a kiscsajt, mert reggelire mindig turmixot kap (gyümölcs+ tej+ joghurt+méz+ keksz) amit telerakok sok-sok gyümivel. Azt imádja.
Adél is egyre jobban szeretne mindent önállóan tenni-venni, enni.
A kanálról Adélnak is mindig legurul a falatka, de mi is kisvillázunk (sütis villa szuperul bevált) ügyesen felszúrja a falatkákat.
Felhúzni a cipőt, nadrágot, belebújni a body-ba, levetni a zoknit, felvenni a kalapot (imádja a tökfödőket).


Nagyon irigykedek ám az ismét pocakosokra :D
Olyan jó volt pocakosnak lenni.
De mi nem szeretnénk másik babát. Mondjuk ha vki garantálná, hogy egy NYUGODT kisfiam lenne, elgondolkodnék rajta.


Jázmin nemm semmi kiscsaj lehet. Nagyon aranyos! :D
Mondjuk Blanka szeme is kis huncut! :wink:

Adél dolgozik (saral) a térdén a jóság foltok
Kép



Segíteni kell anyának

Kép
 
 


Ditke,
Kár, hogy nem lesz kistesó. Én inkább a terhesség miatt aggódtam, mint az érkezés utáni gondok miatt. Az sem volt egyszerű, de legalább nem egyedül kell csinálni. Mindez persze nem azt jelenti, hogy logikus agyam nem pánikol be a gondolattól, hogy van egy újszülött és a nagyobb még 2 éves sincs.

Megérkezett az első kizárólag egycélú szavunk. Amolyan anya-apa mennek már régen, de sokszor csak úgy mondogatja, képen mutatja, hogy baba stb. Most előlépett a vau. És csak akkor használja, mutatja, ha vaut lát. Nagyon furcsa volt először, mély elgondolkodás, majd egy VAU. Lehet hogy előbb utóbb még beszélni is megtanul:)
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Gratula a "vau"-hoz!!! :D
Én is így vagyok, mint te, hogy jobban izgulok most, hogy terhesség+Jázmin, mert most magamra is kell vigyáznom. Majd, ha már meglesz a másik baba, akkor jobban tudom terhelni magam, mint pl. Jázmin emelgetése, Jázmin után rohangálás, több házimunka, stb, de most kímélnem kellene magamat, mert a baba az első. Persze tudom, hogy szülés után sem lesz egyszerűbb, főleg, ha szoptatni akarok, mert a tejtermelődéshez sem árt egy kis pihi, és nyugalom, de szerintem csak másabb lesz már.

Ditke!
Nagyon édes a csajszid! :)
Én 3 babát tervezek, de azt mondtam, hogy ha ez a gyerkőc is olyan virgonc, eleven, nemszótfogadó lesz, mint Jázmin, akkor köszönöm, de kettővel megelégszem.
Biztos közre játszik a terhesség is, hogy fáradtabb, türelmetlenebb vagyok, de néha tényleg a sírba tud vinni Jázi. Persze tudom, gyerek még, és kicsi, de akkor is az idegeimre megy, amikor 20× elmondom, hogy nem szabad, meg is érti, de azért megcsinálja :( Valamelyik nap így dőlt rá a létra. Még jó, hogy nem lett semmi baja. Vagy pl itt egy bizonyíték, hogy az ajtót is tönkre tudja tenni:

Kép

Kép
 
 


Kép

Véletlenül elküldtem a levelet, a melléklet csatolása helyett, szóval most folytatom.

Bár már nagyon nem is tudok mit írni.
Jázi alszik, ha felkel megyünk az aug. 19-én megrendezett aug. 20-i ünnepségre :)

Kellemes hétvégét mindenkinek,
pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Szóval baba végül is azért nem lesz, mert a terhességem nem volt egyszerű.
Tehességi toxaemiám volt, így nagyon sokat kínlódtam a vérnyomásommal. Szüléskor 185/125 volt a vérnyomásom.

Mondjuk, ha véletlenke lenne persze hogy megtartanánk.

Jázi nem semmi nőszemély :D
Mondjuk Adél a biciklimet borította magára. Meg tegnapelőtt nekiindult kismotorral a 3. lépcsőfokról. A homloka gyönyörűen fest. Mondjuk szerencsére negyobb baj nem történt.


A vau Adélnak kb 9 hónaposan már ment és csak a kutyára mondta. El is volt mindenki (én is) ájulva, hogy milyen hamar beszélni kezd, hát azóta meggondolja az én drágám, hogy mit mondjon.
Tegnap (szenitem véletlenül) mondta amikor már nem bírta kivárni, hogy indujunk a kocsival "gyere már" kristálytisztán. Hát azóta sem lehet kicsikarni újra belőle.


Edit
 
 


Ditke!

Nekem is volt toxémiám, bár III/1-es, vagyis csak a vérnyomásom volt magas, de szrencsére nem híztam meg hirtelen, és nem volt fehérje a vizeletemben.
Amikor szülni mentem, nekem is magas volt a vérnyomásom, bár nem annyira, mint neked, 145/95 (asszem), és kaptam nyelvalá való sprayt. Na, nem mintha az segített volna.
De azt olvastam, hogy a toxémia, ha egyszer kijött, akkor többször nem jön elő, szóval nyugodtan lehet újabb terhességet vállalni. (na, nem azért írom, hogy rá akarlak beszélni egy következő babára, meg egyébként is gondolom, hogy dokival úgy is konzultálnál előtte)

Jázminon is állandóan jóságfoltok vannak. Komolyan, már néha szégyellem magam, mert azt hiszik, hogy nem vigyázok rá eléggé, holott egy szempillantás alatt megtörténhet a baj :(

További kellemes hétvégét,
pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Brigo,
Ezt meg hogy csinálta?! Natival sem egyszerű, de inkább nem tiltok neki dolgokat. Egy nem szabad dolog van, a galérialépcső. el van barikádozva, mégis sikerül néha felpaszíroznia magát. Ha eléggé rászólok, otthagyja, de általában fogni kell és nagy ordítások közepette átcipelni a másik szobába. Különben rászólok, hogy vigyázz, de hagyom garázdálkodni. Elég biztonságos a lakásunk. Volt néhány kopp, de azt úgysem lehet kivédeni, de valódi sérülés, mondjuk egy nagy kék folt vagy vér még nem. Talán mert az elejétől kezdve magának kellett vigyáznia, nem tudom. Egy évesen már fel tudott mászni a 2m-es csúszdára, most beleül a saját kis mozgó hintájába, ami a mellkasa közepén van. Nem tudnék vele lépést tartani, még ha akarnék sem. Igy inkább bízom a jó szerencsében. Eddig bejött.
Szopi miatt annyira nem aggódok. Ha napi 5-6 szopi mellett teherbe estem és még ma sem jelent problémát, nem hiszem, hogy változni fog. Ha meg igen, megoldjuk. Bár borzalmas háziasszony lévén aggódok, mi lenne velem, ha cumisüvegeket kéne sterilizálnom, de mások is túlélték.

Ditke,
Orvos mondta, hogy megismétlődne a toxémia? Nekem is elég vacak volt az a 9 hónap, végig fájta a hasam, sokszor annyira, hogy csak sírtam, végig émelyegtem, hánytam stb. A mostani teljesen más, eddig sokkal jobban mennek a dolgok. Lehet, hogy nálatok sem lenne másként és minden jól alakulna. Pláne, ha vártok egy kicsit, amíg Adél egy kicsit nagyobb lesz. Tesóm és köztem 7 év van, mégis nagyon jó, hogy van, nem csak a pár év a nyerő :)
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Na, hogy csinálta???? Még előttem is vannak titkai...
Jázi is simán felmászik a kettes létrára, csak hát, ha onnan leesik.... Tegnap pl. a vasaló volt neki sláger. Hiába mondtam neki, hogy ne érjen hozzá, csak hozzányúlt, és el is kapta a kezét, mert biztos forró volt neki. Ha nem hallgat rám, akkor tanuljon a saját hibájából....

Ma megyek védőnőhöz. Tök jó lesz hallgatni a baba szívhangját! :D

Pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Most van egy kis időm. Még szerencse, hogy nem oly egyszerü lemaradni a topicban. Mióta Nat kb alszik éjszaka, egész jó, csak vele párhuzamosan kezdek fáradni. Kb ugyan annyi az alvásigényem.
 
 


Gyertek azért erre is:)

Kép
 
 


Sziasztok! Pár napja lett netünk, most ismerkedem az írásaitokkal. Szívesen beszélgetnék én is a gyerekes dolgainkról. Az én kis lurkóm neve Bulcsú, 2006. május 5-én született, és ördögien rossz! Írni is csak akkor tudok amikor alszik. Aranyosak a képek amiket felraktatok!
 
 


Szia!
Üdv itt! Elég elfoglalt itt mindenki, nem túl bonyolult lépést tartani. Írjál kicsit magatokról. Hogy is tud egy ilyen picúr rossz lenni, el sem tudom képzelni :) Rakjál fel képet magatokról.
Miket tanulgattok mostanában? Mi most Natasával a szavak tanulására hajtottunk rá. Rém gyorsan tudja megtanulni, kár, hogy a beszéd még nem megy, de már nagyon sokmindent ért és végre nem felejti el másnapra, amit tanult.
F

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocsi a hosszú hallgatásért, de Adél mostanában iszonyatos. :cry:
Akaratos, hisztis.... nem ecsetelem. Néha nagyon kiakaszt.
Mint az árnyék követ minden hová. Ha max. 1 méterre eltávolodom tőle már nyafizik. Lányok Ti hogy vagytok ezzel?
Most keveredünk ki a takonykórból is ráadásul. Lehet, hogy ezért nyafizott? :wink:
Meg az utolsó 2 foggal küszködik szegényke.

Adél is kezd értelmes szavakat mondani a babanyelv mellett (végre valahára) Repertoár: cica, papa, szép, baba, vau (ezt már 8 hónaposan mondta mondjuk), háp-háp,pá-pá, hammm,tess(-ék). Hirtelen ennyi. De az összes testrészét ismeri és mutatja. Ha megüti magát, jön oda és tartja, hogy adjunk rá puszikát.
A színek közül a zöldet, sárgát , pirosat és a kéket ismeri, megmutatja.

Mindez nagyon szép, csak ne lenne ennyire eleven.
Most rájött arra, hogy ha a kisszékét viszi magával akkor , ha fellép rá, szinte minden tiltott dolot elér. Már nem tudok hova elpakolni. Állandóan kutat, pakol.

Hétvégén voltak itt Kalocsán a Paprika napok. Nagyon jó volt. Adél lovagolt, körhintázott, nagyon élvezte, de minden kellett volna neki. Mindent mutogatott. Nagyon édes volt.
Ma jó napja van. Szeretget, bújik, puszilgat. Imádom! :D


Edit

Kép

Kép
 
 


Wawe,
lehet hogy tévedtél egy évet? Itt 2005-ös babások vannak - elvileg. Az én lányom 2005. május 5-én született és egy tündérbaba.
 
 


Edit,
Szerencsére Nati nem hisztis. Vagy inkább még nem? Csak most jön az igazi dackorszak idő. Nálunk nincs ilyen követés, ha nem figyelem, lelécel barátkozni és bkivel boldogan elvan. Kivéve, ha szundi van, mert akkor húz az ágyhoz és csak én vagyok a jó. Talán mert apuka még nem tanult meg szoptatni. Meg ha beveri kis buksiját valahova. Kedvencem, amikor a homokozóban az összes anyukához egyenként leül és aggódó kiskutyaszemekkel ráveszi őket, hogy építsenek neki is egy homokvárat, nehogymán a saját gyerekük legyen az egyetlen, akivel foglalkoznak.
Szavakkal inkább megértés terén állunk jól, gyorsan tanul. Azért érdekesen kapcsol össze dolgokat. Pl amikor a térdet tanultuk, úgy mutattam, hogy felhúztam a naciját és megkopogtattam. Ha harisnya van rajta és megkérdezem, teljesen kétségbeesik, hogy nem tudja felhúzni, cibálja. A legtöbb hang még nem megy, úgyhogy csak olyant használ, amiben k, p, sz, b van. Vicces, hogy megy az anya, de az ny hang máshol nincs. A kaka pl remek, azt azonnal megtanulta.

Kép KépKép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: