Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Új vagyok itt.Szeretném megkérdezni, hogy valaki volt már inszemináción?

Kép
Kép
 


Szia Kisfóka!

Én is most márciusban készülök menni. De nagyon tájékozott vagyok. Mi érdekel?? Te voltál már hsg vizsgálaton??

*

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Ha gondoljátok nézzetek át a "sikeres inszemináció" topikba, ott sokféle kérdéssel találkozhattok.
Anno én indítottam,mert úgy éreztem,hogy kell egy ilyen fórum ahol ezeket a kérdéseket fel lehet tenni.
Én is inszemes voltam, most 20 hónapos lányom van, tesót tervezünk, illetve folyamatban van!

Gyertek nézzetek át!

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Új vagyok. 2 éve próbálkozunk. Volt hormonvizsgálatom, a páromat is megnézték és voltam HSG -n. Az ovosom azt mondt várjak 3 hónapot és ha nem jött össze keressem fel ismét.
Tudja valaki, hogy mi a következő lépés?
 


Szia Gizmixxx!
Gyere át a "Sikeres inszemináció topikba", sokféle kérdesre kaphatsz ott választ!
A HSG után engem a meddőségi szakrendelőbe irányítottak.Itt kezdték el az inszeminálást.Szerintem ha 3 hónap alatt nem jön össze vagy gyógyszeresen vagy inszeminációval fognak nektek segíteni.

Kép
 
 


nem tudom ti hogy vagytok vele, de én néha teljesen ki vagyok készülve.nekem tavaly volt egy méhen kívüli terhességem, és azóta nem jön össze a baba. most vagyok túl az első inszemen, de ha belegondolok mi vár rám, ezt meddig lehet bírni testileg, idegileg, anyagilag...ráadásul nekem 1, 5 óra az út bp-re.még felmegyek.szóval csodálkozom azon, aki évek óta ebben van...én a napi gyógyszerezést, és hüvelykapszulázást is unom!!!!!

Kép


Helóka!
én azt szeretném kérdezni, hogy milyen időpontban kell idejönni, akkor ha valakitől azonnali választ szeretnék, ill. szeretnék valakivel ebben a témában levelezni.
Légyszike írjon valaki!
 
 


Orsika!

Van egy Sikeres inszemnináció nevű topik, nézz be oda, biztos tudnak segíteni.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Egy endometriózis után vagyok. Átmentem klimaxon, mindenen. Végigcsináltam már két stimut, most kezdtem a harmadikat. Jövő héten kell mennem Uh-ra aztán inszeminációm lesz. Félek kicsit. Segítsetek! Inszem után lehet menni dolgozni? Vagy jó kicsit itthon pihengetni? A menetét már nagyjából tudom.
zel
 
 


Szia zel!

Én 9 inszemen vagyok túl, most végre 27 hetes pocakos. :D Nem kell tőle tartani, semmiség az egész. Inkább arra vigyázz, hogy ne körülötte forogjon az életed, lelkileg erősnek muszáj lenni, és POZITÍVNAK!. Szerintem, ha teheted érdemes otthon maradni pihenni utánna. Nekem szerencsém volt, a munkahelyemen támogattak, így egy hetet otthon maradtam tp.-n. Ha egy hetet nem is tudsz, de 2-3 napot mindenképpen!
Sok sikert neked, és írj, hogy mi újság!

Ági

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Szia Ági!
Köszi válaszod. Igyekszem majd elterelni a figyelmemet az egészől, pedig tudom, nagyon nehéz lesz. Sajnos egy endo mellett nagyon hamar megtanulja mindenki, hogyan kell dolgokat kikapcsolni, mi mindent kell azért megtenni, hogy depizzen egész nap. Szerintem én is megpróbálok itthon maradni pár napot, az orvosommal bármit meg lehet beszélni. Holnap megyek UH-ra, hogy megnézzük a tüszőim hogyan állnak, aztán, ha minden OK, mrpedig minden OK lesz!, csütörtökön és pénteken lesz az inszem. Jelentkezem majd.
Puszika!
zel
 
 


Zel!
Drukkolok neked! Melyik kórházba jársz?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


SZia Mágnes!

Pécsre járok a klinikára.
Ma Uh-n 4 szép tüszőm volt, 17-20mm-esek.
Este kell a tüszőrepesztő szurit beböknöm, aztán csütörtök-péntek jöhetnek a kiscsávók.
zel
 
 


zel!
Te be tudod adni magadnak? Én nem tudtam, mindig mentem az ügyeletre.... Volt, hogy nem is akarták beadni, mert nem hitte el, hogy kell nekem... Milyen szurit kaptál?
A 4 tüsző az jó! És szép nagyok!!!! :D

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Szia Ági!

Az összes szurit én adtam be magamnak. Gonal-F -et, ez a toll forma, azt nem nehéz, de az Ovitrelle más. Az rendes tű, fecsivel. Azt most sikerült először, eddig ezt az egyet mindig más adta be. De megerőlködtem magam és böktem. Nem fájt. Sokkal rosszabb volt amikor másra kellett hagyjam.

puszika!

Holnap megyek!!!! :D
zel
 
 


Sziasztok.

Meddőségi Központban dolgozom és szeretnék nektek segíteni hogy pontosabb információt kapjatok kérdéseitekre. Kérdezzetek bátran amiben tudok segítek.
Előre is sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek.


Kedves Segíthetek!!!

Az utolsó menstruációmat 5 napi barnás folyás előzte meg. (A ciklusom 20. napján kezdődött) Aztán 3 napig véreztem. (Nem túl sokat). Most ugyanez a helyzet. A 21. nap óta pecsételek.

Nagyon kiborít a dolog. Gyakorlatilag mintha három hetente meglenne.

Márciusban voltam hormonvizsgálatom és akkor mindent rendben találtak.
Több mint másfél éve szeretnénk kisbabát!

Mi lehet a barnázás oka??
Összefügghet azzal, hogy nem esek teherbe?
Köszönöm előre is a segítséget!
 
 


Szia Segíthetek!

Örülök, hogy látlak. Kell egy "beavatott" is közénk. Van hogy nem tudjuk az orvosnak az összes kérdést feltenni, mert nem akkor jut eszünkbe, amikor a kezei között vagyunk.

Nekem múlt hó 28-29-én volt az első inszemem. Előtte endometriózisom volt és már túl vagyok két stimuláción, meg egy pihenős hónapon. Most is böködtem magam, 5 tüsző érett meg, ezek 17-20 mm-esek voltak. Ma van az elsőtől számítva a 15. nap, és csináltam egy tesztet, ami negatív lett.

Beszéltem az orvosom asszisztensével, aki azt mondta ez nagyon korai volt még. A mensesemnek okt. 16 körül kellene megjönni.
Szerinted számíthatok még arra, hogy sikerült a beavatkozás, ha terhes lennék, nem mutatta volna ki még a teszt? Azt írta az útmutatója, hogy az esedékes menses előtt akár két nappal ki tudja mutatni a terhességet.
Azt meg tudod, mondani, hogy inszem után kb meddig tarthat, míg a sejtecskék találkoznak és bekövetkezik a megtermékenyülés?

Segítségedet előre is köszönöm!
zel
 
 


Szia Segíthetsz!

Nagyon kedves Tőled, hogy felajánlottad segítségedet. Az lenne a kérdésem, hogy nálatok is van, hogy "csak" Clostzlbegittel stimuyyák az inszemeseket?

Kép


Szia Segíthetsz!

Nagyon kedves Tőled, hogy felajánlottad segítségedet. Az lenne a kérdésem, hogy nálatok is van, hogy "csak" Clostzlbegittel stimuyyák az inszemeseket?

Kép


Sziasztok!

Kedves pihi.
Ha a hormonjaidban minden rendben van akkor nincs mért aggódnod.Előfordulhat néhány nőnél hogy az ovuláió után jelenkezhet barnás folyás, váladékozás.Ez valószínű attól van ha megreped a tüsző a ciklus közepén utána pár nap múlva a megrepedt tüsző átalakul sárgatesté ami. normális.
Függ attól is hogy milyen rövid a ciklusod.
Nyugi ez nem befolyásolja a teherbee esést, nyugodtan lehetsz terhes.


Sziasztok!

Kedves pihi.
Ha a hormonjaidban minden rendben van akkor nincs mért aggódnod.Előfordulhat néhány nőnél hogy az ovuláió után jelenkezhet barnás folyás, váladékozás.Ez valószínű attól van ha megreped a tüsző a ciklus közepén utána pár nap múlva a megrepedt tüsző átalakul sárgatesté ami. normális.
Függ attól is hogy milyen rövid a ciklusod.
Nyugi ez nem befolyásolja a teherbee esést, nyugodtan lehetsz terhes.


Sziasztok!

Kedves pihi.
Ha a hormonjaidban minden rendben van akkor nincs mért aggódnod.Előfordulhat néhány nőnél hogy az ovuláió után jelenkezhet barnás folyás, váladékozás.Ez valószínű attól van ha megreped a tüsző a ciklus közepén utána pár nap múlva a megrepedt tüsző átalakul sárgatesté ami. normális.
Függ attól is hogy milyen rövid a ciklusod.
Nyugi ez nem befolyásolja a teherbee esést, nyugodtan lehetsz terhes.


Sziasztok!

Kedves pihi.
Ha a hormonjaidban minden rendben van akkor nincs mért aggódnod.Előfordulhat néhány nőnél hogy az ovuláió után jelenkezhet barnás folyás, váladékozás.Ez valószínű attól van ha megreped a tüsző a ciklus közepén utána pár nap múlva a megrepedt tüsző átalakul sárgatesté ami. normális.
Függ attól is hogy milyen rövid a ciklusod.
Nyugi ez nem befolyásolja a teherbee esést, nyugodtan lehetsz terhes.


Szia pihi!

Minden normális ciklusban a 14.nap környékén van tüszőrepedés.Az ovuláció után a megrepedt tüsző átalakul sárgatestté pár nap múlva ami okozhatja a barnás váladékozást.
Előfordulhat a szervezetben végbemenő hormonváltozások miatt ami nem rossz,ezért még lehet jó a hormon leleted.
Rosszabb esetben ha nem reped meg a tüsző elkezd nőni és kialakul egy cysta ami a menses közelettével elkezd örülni.
De ez nem befolyásolja a teherbeesést.


Szia pihi!

Minden normális ciklusban a 14.nap környékén van tüszőrepedés.Az ovuláció után a megrepedt tüsző átalakul sárgatestté pár nap múlva ami okozhatja a barnás váladékozást.
Előfordulhat a szervezetben végbemenő hormonváltozások miatt ami nem rossz,ezért még lehet jó a hormon leleted.
Rosszabb esetben ha nem reped meg a tüsző elkezd nőni és kialakul egy cysta ami a menses közelettével elkezd örülni.
De ez nem befolyásolja a teherbeesést.


Szia pihi!

Minden normális ciklusban a 14.nap környékén van tüszőrepedés.Az ovuláció után a megrepedt tüsző átalakul sárgatestté pár nap múlva ami okozhatja a barnás váladékozást.
Előfordulhat a szervezetben végbemenő hormonváltozások miatt ami nem rossz,ezért még lehet jó a hormon leleted.
Rosszabb esetben ha nem reped meg a tüsző elkezd nőni és kialakul egy cysta ami a menses közelettével elkezd örülni.
De ez nem befolyásolja a teherbeesést.


Szia pihi!

Minden normális ciklusban a 14.nap környékén van tüszőrepedés.Az ovuláció után a megrepedt tüsző átalakul sárgatestté pár nap múlva ami okozhatja a barnás váladékozást.
Előfordulhat a szervezetben végbemenő hormonváltozások miatt ami nem rossz,ezért még lehet jó a hormon leleted.
Rosszabb esetben ha nem reped meg a tüsző elkezd nőni és kialakul egy cysta ami a menses közelettével elkezd örülni.
De ez nem befolyásolja a teherbeesést.


Ne haragudj pihi hogy sokszor küldtem a választ de kicsit bekrepált a gép és így jártam. :oops:


Kedves Zel.

Ha normál 28 napos ciklusod van kitudod számolni hogy kb. mikor várható a következő menses.Én azt szoktam mondani ha késik legalább már egy napot a menses kell csinálni tesztet, előtte nem érdemes mert általában az inszemináció után szoktunk adni progeszteron pótlást ami okozhat fals pozitív eredményt.
Nagyon ritkán előfordulhat hogy nagyon korai terhességben a teszt negatív eredményt mutat,ezért menses késés esetén érdemes ultrahanggal is kontrolálni.

A pozitív LH teszt után kb. 12-24 órán beleül megreped a tüsző. A tüsző megindul a méhüreg felé.A spermium kb. 24 óráig életképes,a tüsző pedig 12 óráig. Az ovulció után egy pár napon belül találkozik a spermium és tüsző és utána indul meg a folyamat.


Kedves Zölddisznó!

Ritka esetben szoktuk csak alkalmazni a Clostilbegyt tablettát,mert ez már nem olyan korszerű mint a hormoninjekciók.Azoknál a hölgyeknél szoktuk alkalmazni akiknek nehezen érik a tüsző vagy egyáltalán nincs tüszőérése ugynevezett PCO jellegű ovariumok.
A clostilbegyt tbl. mellett sajnos sokszor előfodulhat cystásodás.
Mi inkább hormoninjekcióval szoktunk stimulálni.


Kedves Zölddisznó!

Ritka esetben szoktuk csak alkalmazni a Clostilbegyt tablettát,mert ez már nem olyan korszerű mint a hormoninjekciók.Azoknál a hölgyeknél szoktuk alkalmazni akiknek nehezen érik a tüsző vagy egyáltalán nincs tüszőérése ugynevezett PCO jellegű ovariumok.
A clostilbegyt tbl. mellett sajnos sokszor előfodulhat cystásodás.
Mi inkább hormoninjekcióval szoktunk stimulálni.


Kedves Zölddisznó!

Ritka esetben szoktuk csak alkalmazni a Clostilbegyt tablettát,mert ez már nem olyan korszerű mint a hormoninjekciók.Azoknál a hölgyeknél szoktuk alkalmazni akiknek nehezen érik a tüsző vagy egyáltalán nincs tüszőérése ugynevezett PCO jellegű ovariumok.
A clostilbegyt tbl. mellett sajnos sokszor előfodulhat cystásodás.
Mi inkább hormoninjekcióval szoktunk stimulálni.


Köszönöm a gyors választ Segíthetek!
Priviben megkérdezhetem, hogy melyik intézményben dolgozol?

Kép


Köszönöm a gyors választ Segíthetek!
Priviben megkérdezhetem, hogy melyik intézményben dolgozol?

Kép


Kedves Segíthetek!

A problémám a következő: két éve szeretnénk babát, de nem jött össze. Túl vagyunk számos vizsgálaton, nekem a bal oldali petevezetőm van elzáródva.
Szeptemberben került sor az első inszemre való készülésre. Gonal-F-et kellett szúrjak napi 75 E. Ennek hatására a 14.napon jobb és bal oldalon is lett egy-egy tüszőm :10x12 illetve egy 10x11. A 16. napon amikor ismét nézzték már egyik oldalon sem volt "csak" sok kicsi. Vérvétel volt , ott az ösztraidolt nézték,ami a 14. napon 585, a 16. napon 680 volt. A doki nem csinálta meg végül az inszemet.
ebben a hónapban újra indultunk, most Clostit kaptam 5 napig 2x1, illetve Puregont szúrtam napi 100 E. A 11.napon volt a jobb oldalon egy 7x6 mm tüszőm, a bal oldalon 3 db: 19x13, 16x12 és egy 15mm. Az ösztraidolom 300 volt. A doki emelte a puregont és napi 150 E szúrtam további két napig. A 13.napon a jobb oldalon a tüsző 5x5 mm-re "ősszement" a bal oldalon "hirtelen" 4 db lett, de egyik sem volt nagyobb, mint 19mm. Az ösztraidol szintem 160 lett. Az inszem ismét elmaradt.
A doki azt mondta, ha megjön a menstruációm menjek újra. Közben én gondoltam bejelentkezem egy meddőségi kp.-ba, de a helyi intézetben azt mondták, oda csak úgy mehetek, ha az a doki aki kezel beutalót ad és meg kell lenni a 6 inszemnek, mivel nekem "semmi bajom", így nem mehetek oda, csak 6 inszem után.
A kérdésem az lenne, mi lehet a gond, hogy az ösztraidol szintem ennyire alacsony? Valóban nem mehetek meddőségi kp-ba, még akkor sem, ha én ott szeretném az inszemet csináltatni? Mit tegyek?
Közben egyre jobban kifutunk az időből, mert egy éve jelentkeztünk a dokinál, hogy nem jön össze a baba és közben elmúltam 31 éves. Nagyon félek, hogy így kifutok az időből!!

Nagyon várom válaszod

Köszönettel:

Tami
 
 


Szia Tami 75!

Nagyon nehéz így látatlanban segíteni de megprobálom.
Először is egy teljes hormonvizsgálat tartalmazza az FSH és LH szintet ami a tüszőérésért felelős, ha azt látjuk megtudjuk állapítani hogy van valakinek spontán tüszőérése vagy gyógyszeresen kell azt támogatni.
Én arra gyanakszom / bár azt nem írtad hogy néztetek-e LH tesztet ami kimutatja a tüszőrepedés optimális időszakát/ hogy a l4.napon már van LH csúcsod és a 16.napon már megreped a tüsződ.
De 14.napon még nem elég érett a tüsző hogy az a 16.napon már megrepedjen.
Tehát én nem nagyon értem ezt a két dolgot.
Nem tudom hogy ahol téged most kezelnek az egy Meddőségi központ?
A TB 6 inszeminációt támogat, ha ez alatt nem jön össze terhesség következhet a lombik program.De 6 inszemit végig kell csinálni de azért itt is vannak kivételek.
Ha még van valami kérdésed írj nyugodtan.


Szia Segíthetek!

Köszi a válaszod! Nem néztek sem FSH-t sem pedg LH-t. Állandóan csak az ösztraidol szintet nézték és bármi is volt az uh-n, ez alapján döntöttek az inszemről. Azt tudom, hogy a 6 inszem kötelező. Én csupán szeretnék eljutni az első inszemig, mert ezidáig nem sikerült. Nem meddőségi kp ahová járok. Egy síma nőgyógyászati klinika.
Értem, hogy te így látatlanba nem nagyon érted a tüszőrepedés dolgomat, a problémám az, hogy megítélésem szerint a kezelőorvosom sincs a helyzet magaslatán. Ezért döntöttem amellett, hogy bejelentkezek egy meddőségi kp.-ba. Ott is csinálnak inszemet- gondolom:)
 
 


kedves Segíthetek!M.renáta vagyok!Róllam röviden:volt egy sikertelen inszeminációm,a kérdésem az lenne ,hogy az orvos azt mondta nem tudunk tovább menni,mivel a petefészkemet megviselte a stimuláció!Gyakori-e ez hogy valaki így reagál a kezelésre?Válaszodat előre is köszönöm!
 
 


Kedves Segíthetek!

Köszönöm szépen a válaszodat!!!! :) :)
 
 


Kedves Tami 75!

Az a tanácsom hogy keressél fel egy Meddőségi Központot mert nálad még az alapvető dolgokat sem nézték meg.
Sok sikert és szerencsét kívánok!


Szia M. Reni

Nem tudom hogy mit jelent az orvos szavával hogy megviselte a petefészkedet a stimuláció.
Én két dologra tudok gondolni. Az egyik hogy túl sok tüsző érett meg a petefészekben és nem repedtek meg így cysta alakult ki,ezért kell pihentetni a petefészket addig még teljesen el nem tünnek a cysták.
A másik hogy a stimuláciotól kimerült a petefészek működése és így nem tud reagálni a tüsző.
Tanácsos ilyenkor 1-2 hónap stimulációs mentes ciklus.


kedves Segíthetek! köszönöm Válaszodat!
 
 


kedves Segíthetek! köszönöm Válaszodat!
 
 


Szia Reni!

Örülök, hogy látlak. Tündérke vagyok. Gyere át a sikeres inszemináciba is. Jó kis csapat gyűlt össze. Ja igaza van endón, annak aki azt írta, nem küldhetnek el, reprodukció alatt. Ne foglakozz velük, csak járj orvoshoz.

Az ERŐ legyen veled!

Nekem nyugodtan panaszkodhatsz, bármikor.
zel
 
 


Sziasztok,
segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni:
Volt 3. sikertelen inszemem X intézményben, clostyt+puregon kaptam előtte+ choragont ,inszem után 3*2 duphastent +utrot: sikertelen volt mindhárom.:(((
intézményt váltottam - Y, most, tehát a 4. inszemnél "csak" clostyt kaptam meg repesztő szurit előtte. Ezek szerint X intézménybe "lőttek ágyúval verébre" vagy Y intézmény a "kevesebb is elég elvet" valja???
Semmit nem értek:(((((( Gondom az, ha agyon gyógyszerezve sem jártunk sikerrel, akkor "csak" closty-val miért lenne sikeres????
 
 


Hello inszemes Lányok!

Van 4 ampulla choragonom eladó, kérlek írjatok ha kell. A bolti ár 70 %-ért odaadnám.

Sok sikert és kitartást mindannyiótoknak!

 
 


Sziasztok!

Kedves Segíthetek, nekem is lenne kérdésem. Nekem a fejemben nem nagyon fér össze, hogy azt mondják az orvosok inszemmel is csak a normál 20-25% esély van egy ciklus alatt.
Nálunk velem nincs probléma férjemnek a spermaszámával volt baj (de az sem nagyon vészes)
Szerinted minden esetre igaz a 20-25% vagy probléma függő?

A másik kérdésem, hogy én Choragon-t kaptam repesztő szuriként, szerda este 10 órakkor és pénteken fél 1-kor volt az inszem. A Choragon mennyi idő alatt fejti ki hatását? UH-n nem néztek meg inszem előtt, LH szintet sem néztek.

Nagyon köszönöm.

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Fleur!

Fel kellett ébrednem a megdöbbenéstől, hogy inszeminációd előtt sem UH-t, sem LH szintet nem néztek. Honnan tudják azt, hogy megfelelő időben történt az inszemináció ha nem látták, hogy megérett a tüsző illetve megrepedt.
Én sok mindent láttam és valamivel több esélyt adok mint 25%. A choragont mint tüszőrepesztőt akkor adjuk ha az LH szint megfelelő tehát, ha az LH teszt pozítivitást mutatt és körülbelül 24-48 órán belüll a tüsző megreped. Ez mindenkinél változó, hogy ez mikor következik be ez a szervezet hormonháztartásától is függ. Remélem tudtam neked segíteni ha bármilyen kérdésed van szívesen segítek.

Üdvözlettel: Segíthetek


Sziasztok!!

Segíthetek és Fleur!!

Az inszem előtt miket kéne nézni, és közben???

nekem annyi volt, hogy a menszesz 3. napjától 5-ig Clostilbegyt volt, aztán 12. napon Ultrahang, 15.nap beültetés és másnaptól a Duphaston 2*2vel.

Akkor kiagy az orvosom bizonyos dolgokat???


üdv réka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: