Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha lehet én is szeretnék csatlakozni.

Mi az Óceánárok utcában lakunk, Dominika a Lakkozó utcai iskolába jár, Dávid pedig szintén ebben az utcában az oviba és a gyermekorvosunk Dr. Tausz István, a védőnénink pedig Pohánkáné Gárdony Krisztina. :)

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Szia Vadvirág!
Természetesen csatlakozhat szivesen látunk. Talán feléled ez a topik. Nagyon szép kis családod van gratulálok. Mesélj még magatokról.Márk babád majdnem egyidős az én kisfiammal Andrissal. Tomi fiam 7 éves és a lányom, Brigi 10. Brigi az Ámk-ba jár, Tom az Angol tagozatosba. Rólunk képeket a GIGI: gyerekek címszó alatt találsz.
Olyan ismerős vagy nekem, melyik játszótéren szoktatok lenni?

Kép
 
 


Sziasztok!

Flocika!
Jó lenne... :) Mindig megszoktam kérdezni a Mamiktól akikkel összeismerkedem lent, hogy van-e net hozzáférésük, de szinte mindenkitől azt hallom, hogy sajnos egyelőre még nincs, bár már gondolkoznak ezen.

Azért szerencsére mégiscsak léteznek Káposztásmegyeren is netező Anyukák. HURRÁ! :)

Én is megnéztem a fotóitokat, nagyon klassz mindegyik! :)

Akkor Dávid és Tomi is majdnem egy idős. :)

Mi általában a Hajló utcai - kavicsos - játszótérre szoktunk járni.

(Azok között a házak között van, amelyeknek a falát hihetetlen mennyiségű borostyán borítja. :)
Bal oldalon fa házikó, homokozó, nagyobbaknak való hinta és mérleghinta, jobb oldalon pedig kisebbeknek való hinta, csúszda és egy nagyobb rugós béka, amit egyszerre min. 4-6 gyerkőc is tud használni.)

Hétvégén pedig általában valamelyik újpesti játszóteret keressük fel, mert ott valamiért EU-komfortosabbak. :)

Dávidot általában 9-re visszük az oviba csapatostul és 12:45-re megyünk érte. Aztán itthon ebéd és egy kis délutáni alvás a kicsiknek, utána 1-2 óra kreatív játék - rajz, foglalkoztató könyvek, ilyesmi - majd Dáviddal még megyünk 16-17:45-ig órára tornára 3x egy héten. :)

Ti merrefelé szoktatok sétálni általában? Ki a gyermekorvosotok?

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 

 
 

Sziasztok lányok!

Nagyon alszik ez a topik, rázzuk már fel egy kicsit. :)
Kép
Nóri, Szuszóka, Edit, merre vagytok?

Edit!
Annyira régen meséltél Meritáról! Bevált a bölcsi? Jövő szeptembertől Ada is menni fog.Már feliratkoztunk a várólistára.
52.ek vagyunk és kb 25-30 gyerek megy oviba. :?

Vadvirág!
Mi igazság szerint nem is Kápon lakunk, hanem a patak másik oldalán.Kb szembe az ovitokkal a X. emeletes házakban. Gyakran sétálunk Kápon. Szeretem, hogy mindent el lehet intézni ott (posta, könyvtár, üzletek, müv.ház, ) és nem kell bebumlizni a központba. Játszótérre leggyakrabban itt a házunknál lévő térre járunk. Jó nagy és viszonylag EUs :roll:
Dokinénink Dr. Péter Ágnes , de ő más rendelőben van mint a Tausz.
Utólagos engedelmeddel felvettelek az MSN listánkra. Ha Andris baba képe van fent én vagyok a gépnél.Majd duncsizunk "live" is.

Kép
 
 


Sziasztok!

Szolgálati közlemény! :-)

Ha valakinek van védőnő ismerőse aki esetleg állást keres, netán Dunakeszin szeretne dolgozni, van egy szabad körzeti védőnői állás.
Itt van telefonszám: http://www.dunakeszi.hu/palyazatok.html
 
 


TOPIK ÉBRESZTŐ!!!!!!!!

Kép
 
 


Kép

Kép
 
 


Kíbővült tavaszi árukészlettel várja kedves új és régi vásárlóit a BrAnTo bababolt Dunakeszi u. 16. alatt
Nyitás február 5.-én hétfőn 10-kor!A kicsiket játszósarok várja, hogy a mamák nyugodtan válogathassanak!!!

Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnos betegen fekszem itthon, így végre van időm netezgetni is... (nézzük a jó oldalát)
Elzártam magam a gyerekektől, szerencsére az Anyukám és a férjem nagyon segítőkészek, és így talán nem terjed tovább a családban ez a fránya influenza.
Jó lenne, ha újra feléledne ez a topic, mert tavaly tavasszal nagyon jól működött (ahogy olvastam) aztám mindenkinek fontosabb dolga akadt - tudom, van ilyen.
Mi Káp.II-n lakunk, nagyon szeretjük és jó lenne több anyukával is megismerkedni. Három édes lurkó teszi színessé, hangossá és fáradttá a napjaimat, csak ez az állandó pakolás és főzés ne lenne. Bár most elszántam magam, hogy kicsit visszaveszek a tempóból... láttam másnál, hogy lehet ezt sokkal lazábban is.
Na de nem akarok nagyon untatni senkit, de remélem azért legalább 1 vki elolvassa majd ezt az irományt. Viszlát!
Adus

xyz
 


Sziasztok! Tényleg fel kellene éleszteni ezt a topikot! Jó ötlet! Mi újak vagyunk a környéken nyáron költöztünk ide Szegedről! Szeretném felvenni a kapcsolatot veletek! Egy másfél éves nagyfiam van! :D Mikor vagytok általában gépközelben? Üdv.:Orsi.

Danika
KépKép


Adus! Orsi!
De jó hogy jöttetek, végre tudok vkivel itt is irogatni. Állandóan csak az én nevem volt az utolsó így már alig volt kedvem benézni.

Adus remélem azóta jobban vagy. Nóri és Szuszóka is KápII lakik, velük talán hamarabb tudsz talizni. Bár nem olyan nagyok a távolságok itt. Igazság szerint én a patak másik, még újpesti részén lakom, de mint előző hsz.saimat láthatjátok KápI en a Branto bababoltban dolgozom.
Én is három gyerekkel szoktam nap mint nap megküzdeni. Kép
A legkissebb most februárban volt másfél éves mint a tied Orsi.
Adus, mesélj a gyerekeidről, mekkorák?
Orsi, ti terveztek kistesót. Ha nem már most irasd be oviba!! Tök sokan vannak ebben a korosztályban és kevés a hely. Én már megtettem. :D
Ezentúl gyakrabban jövök, írjatok!!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Szia Orsi!
Én is Szeged-i vagyok.Gyakran vagyunk ott nyáron Káposztáson.Flócikával is így ismerkedtem meg. :lol:
Szeged melyik részén laktatok?Könnyen megszoktatok az új helyen?

Üdv mindenkinek!
Edit
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok! Szia Flocika! Egyenlőre nem tervezünk kistesót, majd pár év múlva :(

Már bölcsibe feliratkoztunk, szeptembertől fogunk járni, mi KápI-en lakunk, és az KFÁMK-ba megyünk bölcsibe. Erről hallottam a legtöbb jót. KápI-en van az a bekerített viszonylag tiszta játszótér oda szoktunk menni délelőtt.

Ha a picur bölcsibe megy a gyes mellett szertnék dolgozni, de csak 4 órába, mert szerintem túl sok lenne egyből 8 órát távol lennünk egymástól.

Szia Szilde! Örülök, hogy írtál! Mi a Csongrádi sgt. legvégén a töltés közelében laktunk. Ti hol laktok Szegeden?
Üdv.:Orsi.

Danika
KépKép


Szia Orsi!
Mi az Űrhajós utcában,a József Attila sgt. mellett,a villamos végállomásánál.
Ti miért költöztetek el,ha megkérdezhetem? :oops: Munka?
Mi is terveztük,hogy odaköltözünk.(munka)Tavaly nyáron már albérletet is kezdtünk keresni,de úgy alakult,hogy maradtunk,és most úgy néz ki lehet,hogy maradni is fogunk..(szintén munka miatt)
:roll:
Szóval így állunk...

Mamánál nyáron kb egy hónapot töltünk általában.
Kerestem netező anyukákat,de nem nagyon tolongtak.
Azért így is jól telt az idő,kisebb konfliktust leszámítva...
Üdv.E.
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Szilde! Annak idején amikor Szegeden lakást kerestünk mi is majdnem az Űrhajós utcába költöztünk, ez 2000-ben volt.

Tavaly nyáron költöztünk Bp.-re. Igen, munka miatt, mindent hátrahagytunk. Én gyeden voltam már akkor is, a férjem meg dolgozott, de nem voltunk biztosak abban, hogy a munkahelye sokáig kitart, és utánna félő volt, hogy nem talál munkát Szegeden. Már egy munkanélkülivé válást megértünk, igaz akkor még baba nem volt, de így is nehéz volt, ezért nem akartuk megvárni, hogy a munkáltató esetleg úgy döntsön :o

Úgy gondoltuk itt biztosabb helyünk lenne, több a munkalehetőség!

De azért ennek a költözésnek is ára volt :(

A nagymamák Szegeden maradtak, és itt sem fenékis tejfel az élet!

A lakásárak itt magasabban voltak ezért hitelt kellett felvennünk, és az ezzel, illetve a költözéssel járó többletköltségek eléggé megterhetlék a családi kasszát :!:

Nem baj nem panaszkodom, majdcsak lesz jobb is :)

Ti milyen munkát találtatok Szegeden? Ezek szerint ott is vannak kiaknázatlan lehetőségek! Üdv.:Orsi.

Danika
KépKép


Jé, de meglódult a topik. :D Örülök.

Orsi!
Nekem is a KFÁMK bölcsije lenne a legjobb, de sajnnos még csak a várólistán vagyunk fent. Titeket már felvettek biztosra? Mi az 52.ek vagyunk a listán. 27.-én kedden egész nap dolgozom a Dunakeszi 16-ban, ha van kedved sétáljatok arra.
Nem említetted még , hogyan hívják a kisfiad?

Szilde!
De rég nem hallottam felőletek. Mi újság van Hannával? Mesélj róla!

Kép
 
 


Szia Flocika!

Mi is várólistásak vagyunk 40.hely, de azt mondták ez akkor lez biztos, ha elmegyünk a bölcsi-ovi kóstolójukra tavasszal! Én bizakodom, hogy beférünk! Kisfiamat Danikának hívják.

Hol van pontosan ez a bababolt? Holnap elnézünk arra délelőtt.
Mi a Külső Szilágyi legelején lakunk. Gondolom villamossal kell menni. Üdv.:Orsi.

Danika
KépKép


Orsi!
Dehogy villamos, csak sétálj keresztül a telepen a Duna irányába. Dunakeszi utca 16 és a Cserző sarka. A Sógor vendéglő utcája tovább a Duna felé.Várlak!!

Kép
 
 


Kép Mindenkinek kellemes Húsvétolást!!!

Kicsijuci!
Sajnálom, hogy elfeledkeztél a ruciról. Még vagy 3 napig tartogattuk neked.Ha lesz valami hasonló szépség , majd gondolok rád. 10.-én és 13.-án egész nap én dolgozom, ha van kedved sétáljatok arra.

Kép
 
 


IV-ker Izzó ltp-en 67nm-es 2,5 szobás,étkezős X. emeleti felújított lakás rendezett házban tulajdonostól eladó!!
(klíma,exluzív fürdőszoba és wc,sarokkád,DNY-i fekvés,full panoráma,nagy műfüves erkély,zárt folyosó)
Iár: 14,4 millió Tel: 20-9607-612

Kép
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Anyukák!
Május 29.-én kedden nagyobb tétel nyári holmi érkezik a Branto gyerekruha boltba
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!
Minden kedves vásárlónkat gyereknapi meglepetés vár!!!

Kép

Kép
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna


Sziasztok!
Nem tud vki eladó lakást Káposztáson?
Kb. 55nm-est,(lehet ettől eltérő)jó állapotút,v. felújítottat?
Sürgős lenne.:):)
Köszönök minden infót előre is!

Neten hol érdemes ezügyben keresgélnem?

Köszi mégegyszer!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kedves Anyukák!

Júliusban -50% nyári vásár a Branto gyerekruha boltban.
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!

Tovább folytatódik a 100,-/ db akciónk is!!!

Amíg a készlet tart!!
Poncsós strandtörülközők 2490,- ért!!!!


Kép

Kép
 
 


Flocika! Hogy tudok legkönnyebben és gyorsan eljutni abba a boltba bkv-val a volt újpesti szülőotthontól? És mikor vagytok nyitva?
köszi
andi

Kép
 


Sziasztok!

Látom nem nagyon pörög ez a topic,ezt nagyon sajnálom,mert 1 hete költöztünk kápsoztásmegyer I. szélére,és jó lett volna anyukákkal ismerkedni!
Van egy 10 hónapos kisfiam,és egy 8 éves nagylányom,aki most megy 2. osztályba!
Viszont a Branto gyerekruha boltba ellátogatunk,az elöző lakhelyünkön volt egy szupi ruhaboltunk,most is olyan szupit keresek! :lol:
Jó lenne,ha valaki írna!
addig is sziasztok! Melódia azaz Melinda

Kép
Kép
 


Szia Melinda!
Én időnként szoktam figyelni a topikot, ha van kedved levelezhetünk.
Nekem is van egy 8 évesem csak pasi, a lánykám 11 éves .
Sokat jártam KápI-en, a lányom oda jár suliba, én dolgozni.Mi eddig az Izzón laktunk a patak másik oldalán, de 24.-e óta átjöttünk Káp II-re.Mostmár teljes jogosultsággal írhatok ide :P
A Branto turit én vezetem, várlak szeretettel. Pénteken én dolgozom ugorjatok be. Kép

Kép
 
 


Szia flocika!

De jó,hogy válaszoltál! Kár,hogy ilyen kihalt ez a topic,pedig erre van bőven kisgyerek,és már a net is nagyon elterjedt!
A te gyerkőid hova járnak suliba?Az én lányom a Csokonai-ban folytatja a sulit!
Jövő héten is dolgozol valamikor?Mert pénteken vásárolni megyünk tanszereket,sajnos a költözés miatt elcsúsztunk vele! :cry:
Kisebbik gyerkőd hány éves,mert látom 3 van!
:wink:
Mi teljesen kint alkunk káposztás I szélén,a gimi mellett,úgyhogy nekünk nincs messze II.4
Örülök,hogy írtál,várom válaszod! Szia! Melinda

Kép
Kép
 


bocsi:lakunk,és nincs messze káposztás II.

Kép
Kép
 


Szia Melinda!

A legkissebb babám a vonalzóm szerint 2 éves 2 hetes 5 napos. Szept 10-től bölcsis a Homoktövisben. Apropó bölcsi! Nagyon sok a gyerek ezért ha gondolkodsz hogy majd beadod, már most menj el jelentkezni!!!!
A nagylányom az ÁMKba járt, de felsőbe átmegy a Babits gimibe. Ott kezdi a nyolc évfolyamos gimit. Ott laktok a Babits mellett? Akkor tök közel van a bababolt. Fent van az iwiwn is jelöld be. (Jövő héten szerdán tuti én dolgozom egész nap.)
Tomi fiam másodikos a Fóti úti Angol tagozatos iskolában.
Ha jól emlékszem a Csokonai is 12 évfolyamos, ugye? Jár oda Tomi ovistársa. Lehet hogy épp osztálytársatok lesz a Barbara, ő is 8 éves.
Most mennem kell, de figyelek és írok. Ha van MSNed vegyél fel. Kép

Kép
 
 


Szia flocika!

Bocsi,a vonalzót nem is figyeltem... :oops:
Bejelöltem a boltot az IWIW-en! :lol:
Még nem tudtalak felvenni MSN.re,mert nem tudom a címedet,de itt az enyém:melyke78@hotmail.com Jelölj be ha lesz időd! :lol:
Mi a Lakkozó utca végén a Csokonai gimi mellett lakunk,a lányomnak csak egy köpés a suli!
Bölcsibe gondolkoztam egy darabig,aztán rájöttem,hogy semmi értelme,mert hosszú a várólista,meg én 12 órázni megyek vissza novembertől,és megoldjuk a párommal a fiam felügyeletét! Szerencsére elég rugalmas a melóhelye!
Majd megy oviba,ha betölti a 3-at!
Igen,a a Csokonai 12 osztályos lett,a lányom a 2 b.be fog járni!
Jövő héten szerdán akkor benézünk,ha nem jön össze semmi más program! addig is várom válaszod!
Puszi! Melinda

Kép
Kép
 


Szia!
Felvettelek az msn listámra. Majd figyellek. (Ilyen adatokat a profilban tudsz megnézni és magadról is megadni.)
Sajnos most nincs sok időm irogatni, szerdán várlak!

Kép
 
 


Szia Flocika!

Megjelentél az MsN listámon,majd én is leslek,de gondolom olyan sok időd neked sincs a 3 gyerek mellett chatelgetni!
Én is elég ritkán vagyok,inkább pihenésképpen!
Ma készítgetem a lányom cuccait holnapra,elég lassan haladok,mert a fiam éjszakás volt,és csak úgy koválygunk a fáradságtól! :roll: Szerencsére ritkán csinál ilyet,most szerintem a 9.foga kínozza! :?
Bocsi,egy kicsit szétszórt vagyok,el is felejtettem megnézni a profilodat! :oops:
A többiekről nem tudsz,akik ide írtak,hogy hova tűntek?
Szerdán akkor megkeressük a boltot,remélem megtalálom,kiváncsi vagyok a zokinikra,nagy szükségünk lenne csúszásgátlósra!
Szió! Melinda

Kép
Kép
 


Szia Juci!

De jó,majdnem egyidősek a babócáink! :D Az az igazság,hogy én "ismerlek" téged,szoktam olvasgatni a 2006-ban akarok szülni topicot,egyébként a 2006 őszi babáknál vagyok!
Örülök,hogy te is írtál,tényleg kihalt itt minden,pedig káposztás a babák és a mamák paradicsoma!
Ti merre laktok?
Mi a Lakkozó utca végén! Jó lenne egyszer egy talit összehozni! :D

Flocika!
Sajna holnap se ígérem,hogy elmegyünk hozzád a boltba,megint program van,pedig már annyira kéne zokni... :roll: Meg persze szívesen megismerkednék veled! Legközelebb mikor leszel?

Sziasztok!ÜDV: Melinda

Kép
Kép
 


[b]Sziasztok lányok![/b]
Legközelebb péntek délután vagyok. Várlak titeket. Zoknik vannak, szépek 160,-ért, de sajnos nem csúszásgátlós. De majd utánnanézek annak is.Látom van rá igény.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha logopédusra vagy szurdopedagógusra van szükségetek, nézzétek meg a következő honlapot!

www.logoland.hu

Zsuzsa
 
 


Csajok!
Sehol senki? Mivel töltjük majd a hideg téli estéket? Tessék leülni egy percre a gép elé!!! Naaaaaaaaa lécííííííí!!!!

Kép
 
 


Flocika!

Én itt vagyok!! :lol: De sehol senki!Kár... :(

Kép
Kép
 


sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Hallottam, hogy káposztásmegyeren van minden hónap 2. keddjén szoptatás felkészítő tanfolyam.

Ha valaki hallott róla, eltudná küldeni a pontos címet, és hogy mikor kezdődik?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Csilla


Csilla!
Mi is jártunk, nagyon jó volt. Bár már nem szopizik, majd nosztalgiázni megyünk decemberbem.
Cím : Közösségi Ház Lóversenytér, a piros 20 as végállomásától besétálsz a sétálóutcán.
Közértek, posta, DM, fittness terem, patika van még a soron.

Melinda!!
Hali, meggyógyult már Pistike?

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok.
Mi nemrég költöztünk Kápmegyer I.-re, és nem ismerek senkit. :( Az én babóm féléves. Akkár ennyi idős babó anyukájával, akár nagyobb babó anyukájával szívesen ismerkednék-beszélgetnék.

Üdv. Timi
 
 


Sziasztok!

Riti6: Mi 1 1/2 éve költöztünk Káp. I-re, de a szomszédokon kívül én sem ismerek még senkit, és nekem is 1/2 éves a lányom. Nézegetem már egy ideje a topikot, de nincs igazán mozgás, pedig olyan nagy ez a lakótelep. Hol van mindenki?

Éva
 
 


Szia Beva76!

Hát tényleg nincs nagy mozgás ezen a topicon, te vagy az egyetlen, aki utánam írt.
Te Kápmegyer melyik részén laksz? Ha gondolod, akkor mi barátkozhatunk. És annak nagyon örülök, hogy a te lányod is 1/2 éves, talán még tanácsokat is tudunk egymásnak adni, és ha gondolod, és nem lakunk messze egymástól, együtt sétáltathatjuk is őket. :D

Ez a lakótelep tényleg nagy, és nagyon sok kisgyerekes anyuka van, nem tudom, mi van velük. Habár fentebb olvastam, hogy sok anyukának nincs még nete. Talán ez tényleg változni fog.

Riti (Timi)
 
 


Szia Riti!

Mi a Bőröndös utcában lakunk, ez kb a lakótelep közepénél lehet szerintem.
Ti merre laktok? Fiú vagy lány a picúrod? Mi a Szabolcs utcában szültünk, 3560 gr, 50 cm-rel született, most kb 7 kiló és 66 cm, Kittinek hívják.

Remélem most már tényleg jön a tavasz, nem csak ízelitőt ad, hanem marad is, és lehet jó nagyokat sétálni.

Mesélj magatokról

Éva
 
 


Szia Éva!

Az nagyon jó, hogy a Bőröndös utcában laksz, hiszen akkor közel lakunk egymáshoz, mert mi meg a Kordován téren lakunk. :) Viszont ha a Bőröndös utcában laktok, akkor lehet, hogy már láttuk is egymást. Mikor szoktatok sétálni? Ki a védőnőtők, illetve dr. nénitek vagy bácsitok?

Esetleg a ringatóra nem szoktatok járni? Vagy baba-mama tornára?

A picúrom nekem is lány. Mi a Bajcsy-Zsilinszky kórházban szültünk, 2790 grammal és 51 cm-el. Most 6450 gramnál és 67 cm-nél tartunk, és Boginak hívják a babóm. Te pontosan mikor szültél?

Hasfájósok voltatok (vagytok)? Mi sajnos azok voltunk, kólikásak, de most már kezd alakulni. Szopizék még a babó, vagy már szilárd ételt és tápszert kap? Mi nemrég kezdtük a szilárd ételt, és eléggé nehezen bírja még a gyomra, most a székrekedésnél tartunk. :(

Mi mikor jó idő van, át szoktunk menni az erdőbe sétálni, mert jó a levegő és nagyon csendes. Ti merre szoktatok sétálni?

Ha gondolod, valamikor majd összefuthatunk.

Timi
 
 


Szia!

Mi legtöbbször délelőtt 10 után szoktunk sétálni, persze ez a kisasszonytól is függ, hogy mikor kel. Álltalában 9-kor eszik, utána még elfoglaja magát 1 órácskát, után ha hiszti van, akkor megyünk. Délután ha jó idő van, akkor megyünk le, de ez teljesen változó, mert nagyon rossz alvó, és örülök, ha éppen alszik. Persze össze vissza műveli ezt is, van, hogy délelőtt csak 1/2 órát alszik, akkor délután húz le 2 órát még, de fordítva is lehetséges. Szóval nincs pontos napirendünk.

A Koós doktornénihez járunk, és a Kramlikné Ági a védőnönk. Már gondolkoztam, hogy jó lenne benézni ringatóra, csak még nem jutottunk el, mindíg közbejött valami.

Szeptember 14-én született a lányom, és egy kicsit Ő is hasfájós volt, de már elmúlt. Mi már a főzelékeknél tartunk, eszik, almát, banánt, barackot, meggyet, krumplit, répát, brokkolit, borsót, gesztenyét, talán nem hagytam ki semmit. Kis haspók, megeszik mindent, már 1 üvegnél tartunk 1 evésre. Igaz még nem volt 5 hónapos, amikor elkezdtük, de neki már igénye volt rá, nem lakott jól csak tejjel. Az elején a banán kicsit megfogta, de más baj nem volt vele. Próbálj barackot vagy egy kis narancsot adni neki, az lazítja a székletet. A védőnő mondta, és nekünk bevált.

Hogy szoktatok bemenni az erdőbe? Van ott valami út? Biztos jó lehet ott sétálni. Én általában a bevásárlást intézem el séta alatt, vagy megpróbálok valami csendes mellékutcákban kóvájogni. De ez az erdő jó gondolat, valamikor összefuthatunk, akár a jövő héten is, ha neked jó.

Éva
 
 


Szia Éva!

Nekünk sincs olyan nagyon kialakult napirendünk, mert az én babóm is nagyon rossz alvó. Ő általában korán kel, és reggel 8-9 között egy fél órát még szokott aludni. Ha nagyon rosszul aludt éjszaka, akkor akár egy-másfél órát is alszik. Mi is 10 után szoktunk lemenni, kb. 11-12 között, nálunk is attól függ, hogy mikor jön a hiszti. Az én babóm éjszaka nagyon sokat van fenn.

A dokinénink és védőnőnk akkor ugyanaz.

Az erdőbe van út, mi a Nádasdy utca végénél szoktunk bemenni. Igaz, én egyedül nem megyek csak az elejére, mert félek. Ha a férjem jön velünk, akkor szoktunk nagy köröket tenni az erdőbe, mert az tényleg jó csendes.

Ha gondolod, akkor jövő héten összefuthatunk, majd írd meg, hogy nektek mikor jó, és megbeszéljük. Most megyek, mert úgy hallom, felkelt a babó, és megyünk sétálni, mert kb. 10 perce aludt el.

Timi
 
 


Szia Timi!

Hát az éjszakák nekünk is ébredősek, egy ideig már csak 1-2x kelt, de 1 hete megint 4-5x. Már el sem hinném, ha egyszer átaludná az éjszakát.

Nekünk a csütörtök nem jó, mert bőrgyógyászatra viszem, van a fején egy anyajegy szerü valami, ami elvileg fel fog szívódni, de mondta a dokinéni, hogy azért nézessük meg. 10.30-ra kaptam időpontot. Kedden meg 11 körül leviszem a védőnőhöz, mert nem látta már 3 hete, a 7 hónapos "jelenés" a dokinéninél viszont csak 2 hét múlva lesz esedékes.

Szóval nekem a délután mindíg jó, a délelőtt meg a két nap kivételével bármikor.

Éva
 
 


Szia Éva!

Neked már aludta át az éjszakát? Nekem még soha. Volt egy idő, amikor nekem is 1-2x kelt fel, de az már nagyon régen volt. Egy ideje nagyon rosszul alszik éjszaka. Már én is nagyon paff :( vagyok, mert alig alszok egy jó ideje. Nagyon nehéz. Neked van segítséged?

Nekem a jövő héten egyenlőre minden nap jó, a délelőtt is meg a délután is. Így akár már hétfőn is talizhatunk. Délután mikor szoktaok sétálni? Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és milyen színű a hajad? Milyen babakocsitok van?

Nálunk a védőnő kedden volt kint, mert mióta itt lakunk, még nem volt, és már esedékes volt. Dokinénéhez meg én is két hét múlva viszem, ápr. 8. vagy 9-én. Ti is ekkor mentek? Bőrgyógyászatra hová mentek? Egyedül viszed a babód?

Üdv. Timi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron