Új privát üzeneted érkezett!

Súlyos depresszióban szenvedek, nem bírom tovább elviselni. Kérlek ajánljatok egy jó pszichológus-magánrendelést Budapesten. Nagyon köszönöm.
K
 


Zseni Annamária: 06/1-378-2846
Polai Erika: 06/1-405-8977
Lust Iván: 06/1-365-8360

Amennyiben nem tudnak vállalni, õk biztosan nagyon jó szakemberhez irányítanak tovább.
Esti órákban érdemes felhívni õket (19-21). Személyesen ismerem õket, nagyon jó szakemberek.
Jobbulást kívánok! Kép
anilla
 
 


és családterapeutát tudtok jót?
Névtelen
 

 
 

Mindenkinek tudom ajánlani Dr C. Molnár Emmát a Sote I.-en
Névtelen
 


K!

Szerintem, akármilyen rémisztõ is elsõre, pszichiátert keressél! A háziorvos is kell, hogy ismerjen néhányat.
Juli
 


K!

Nem ajánlanék pszichológust, csak megmondaná, hogy mi a bajod, a helyett, hogy te magad rájönnél, hogy mi okozza a porblémát. Inkább olvasd el a Dianetika könyvet. A Blaha Lujza téren a Dianetika központban meg lehet venni.
Olcsóbb, és az olvasás is kicsit megnyugtatna.

Üdvi.

Évi
 


Sziasztok!

Én a barátnQm 5 éves kisfia számára keresek gyermekpszichológust sürgQsen. Az óvodában nem tud beilleszkedni, harmadszor küldik nevelési tanácsadóba.

Köszi elQre is

Éva
 
 


Hol lakik?
 


Mi a probléma pontosan a kisfiúval? Azért nem tud beilleszkedni, mert túl visszahúzódó, vagy azért, mert túl eleven? Ha az utóbbi (és Bp-en vagy környékén laknak), akkor Dr László Zsuzsát javasolnám, ő hiperaktív gyerekekkel foglalkozik, a Bajza utcában rendel. Mi is hozzá járunk a fiammal, aki hál' Istennek enyhébb eset, vannak ott nála jóval súlyosabbak is. Ő írta Az örökmozgó gyerek c. könyvet is, szerintem ő elég jó. A telefonszáma: 321-14-04, vagy 0630 921-03-52.Most ők is nyári szünetet tartanak, de elképzelhetőnek tartom, hogy valakivel lehet ilyenkor is beszélni, mindenesetre egy próbát megér. Persze, ha tényleg ez a gond a gyerekkel.
Tünde

Tünde
 


Tünde!
Ez engem is érdekel!Pénzben mit jelent?
Mi is voltunk nevelésiben ahol megálapították , hogy semmi probléma , sőt értelmesebb az átlagnál és ezér izgága. Viszon én nem érzem értelmesebbnek az átlagnál. Tényleg elég okos , de szerintem nem kirívó. Viszont abszolút kezelhetetlen. No vannak kivételek , például imádok vele közlekedni , mert akkor nyugodtan megül , beszélget ...Persze vannak kivételek.
Nem hiperaktív , mert tud nyugodtan játszani is. De tiszteségesen ki tud borítani. Most ebben a fázisban vagyok.Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Szia Sorstárs! Kép
Az első pszichológus szóról szóra ugyanezt mondta nekünk is. Persze négyszemközt volt Balázzsal, és a hiperaktív gyerekek, ha rájuk irányul a figyelem, kezes bárányok tudnak lenni. Csak közösségben "őrülnek meg". Az, hogy értelmesebb az átlagnál, lehet, hogy később lesz nyilvánvaló számodra is. Nem feltétlenül ők az éltanulók a suliban (bár a fiam most, 2. osztályban kitűnő lett, de emögött iszonyú munka van, mert rémesen figyelmetlen, pl. matekdoliban rendszeresen kivonást végez el összeadás helyett, ami hiába hibátlan, 0 pontot jelent!És ez nem egyedi esetKép.)Nem tudom, a te fiad/lányod milyen, de gondolom, ő is érdeklődőbb lehet az átlagnál (ofő szerint ebben messze kiugrik a többi gyerek közül, egyszerűen nincs olyan téma, ami ne érdekelné.)A beszélgetés közlekedés közben nálunk is stimmel!!!
Az szerintem tévhit, hogy a hiperaktív gyerekek nem tudnak megülni és nyugodtan játszani. Ha vmi érdekli őket (és ők nagyon érdeklődő gyerekek), megszűnik körülöttük a világ.
Nálunk a FiMoTa (ez egy mozaikszó, a figyelem-mozgás-tanulás zavarai jellemzik ui. ezeket a gyerekeket) központ úgy kezdődöt, hogy elmentünk László Zsuzsához, ez volt, azt hiszem 5 vagy 6 alkalom, ahol megvizsgálta a különböző részképességeket. Ez alkalmanként 6000 Ft. Utána csoportterápia következhet a gyereknek, vagy egyéni fejlesztés. Mi az utóbbira járunk, mert a szem- és kéz koordinációja nem megfelelő (ezért ejt másolásban több hibát, mint tollbamondásban!), ez alkalmanként 2500 Ft. Van még szülőtréning is, ezt is javasolni szokták mindenkinek.
Balázs elsős volt, amikor elkezdtünk ide járni (Volt már előtte az a pszichológus, akit említettem az elején, meg egy másik, aki csoportot szervezett hiperaktív gyerekeknek, de ők megették a nőt reggelire!). Elsőben 9 beírással zártuk az évet, a második osztályt megúsztuk mindössze kettővelKép! Igaz, a magatartása most is 3-mas Kép.
Tünde

Tünde
 


Azt hiszem folytathatjuk a dumcsit majd egy ligetelés alkalmával , mert ha tem tévedek akkor te is "hetedikes" vagyKép.
Az árak azért kicsit megrázóak!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Az árakkal kapcsolatos megjegyzésed stimmel, minket is földhözvágott egy kissé, amikor meghallottuk.
Lehet, hogy keversz valakivel? Mi a XX. kerületben lakunk, de azért szívesen beszélgetek veled Kép!
Tünde

Tünde
 


Tényleg! Ő Tündérke26Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Tündérkék a gyerekeid! Kép
A fiaddal van problémád? Csak egy tanács: még iskolás kora előtt érdemes elvinni egy jó pszichológushoz, a suliban hatványozottan jönnek elő a problémák. Nekünk fantasztikus óvó nénink volt (a mai napig tartjuk a kapcsolatot), ő tudott is bánni Balázzsal, kölcsönösen imádták/ják egymást. Az iskola ehhez képest nagy törést jelentett. Ott tartunk, hogy a "hallgattassék meg a másik fél is"-elv nem mindig működik, ha Balázs benne van valami stikliben.(Pl 3 fiú rátámadt a mosdóban, a fiam csak védte magát, ezzel együtt ő kapott beírást, meg a másik 3 közül az a 2, aki nem bújt el az egyik vécéfülkében a tanító néni elől...)
Tünde

Tünde
 


Szépek...,de a szép pofi mögött....Kép
Igen Gergőmmel van gond.Hát óvónéni ügyben sem tökéletes a dolog.Pályakezdők aminek vannak tök jó előnyei (nem elfásultak , sok jó ötletük van ...)De nincsenek tapasztalataik.Az egyik nagyon jól megtalálja a közös hangot a másik nem bír a problémásabb "egyedekkel".
Még két évünk van a suliig , de már most keresünk.
Verekedés : az a fő baja a rosszcsontomnak , hogy ha akár véletlen akár szándékos bántalom éri , akkor ő többszörösen adja vissza és látványosan.Így sokszor ő a bűnbak.A játszón is volt már belőle gondunk , mert amíg én állandóan figyelem a gyereket más csak akkor néz oda amikor gond van.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


A játszóteres történések ismerősek, a párom egy balatoni homokozóban próbálta más nyelveket nem beszélő német apukának megmagyarázni, hogy nincs igaza...
Ha sulit néztek, szerintem elsősorban tanító nénit keressetek. Nem árt, ha neki is van otthon egy problémás gyereke, akkor jobban megérti a tieteket is.(Persze nem lehet úgy odamenni, "jó napot kívánok, az ön gyereke is mások idegeire megy?"! Kép De a játszótéri/óvodai (nagytesós)pletykákból is levonhatók következtetések.
A kicsid milyen? Ő nyugisabb?
Tünde

Tünde
 


Sziasztok!

Tünde, köszönöm a tippet, már írom is meg a barátnQmnek. Pontosan nem ismerem a problémát, de az biztos, hogy nem visszahúzódó a fiúcska.Egyébként Káposztásmegyeren laknak, Virág.

Még jövök visszaolvasni, csak áll a bál a lakásban...

Éva
 
 


Rizike,
az újpesti nevelési tanácsadóba 2 éve járunk, nagyon jó szakemberekhez.

Nem értem, hogyan lehet egy gyereket harmadszor küldeni. Kétszer már jártak? Mennyi ideig? Kihez? Miért maradt abba a terápia (ha egyáltalán elkezdődött)kétszer? Csak ennyi kérdésem van. Kép

Virág
 


Tünde!
Hát őnála még nem igazán tudom. Ő is nagyon eleven , de egy csomó dolgot azért csinál , mert a bátyus is azt teszi. De ő tipikusan kislány , vele könnyebben boldogulok. Bár ennyi idősen még Gergővel is boldogulta. Aztán terhes lettem , 22 hétig igen komolyan hánytam és persze nem volt türelmem. Szerintem itt romlott el a dolog.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Virág, azt hiszem, nem mentek még egyszer sem, talán nem hitték el, hogy komoly probléma lehet, az otthoni viselkedése alapján nem hitték.
Ennyit tudok összesen egyelQre!
Éva
 
 


Jaaaa, így már értem. KépKépKép Úgy nem nehéz 3-szor küldeni, ha egyszer sem ment. Figyu. Az esetek túlnyomó részében az óvónők olyan kevéssé ismerik a gyermeklélektant, hogy rengetegszer nem küldik el a gyerekeket (meg a szülőket) nev. tan-ba, amikor pedig már rég szükség volna rá. Vagyis ha már elküldik, akkor tanácsos nagyon gyorsan elhúzni a csíkot. Szóval a szülők bátran vigyék a gyereket akár a IV. ker-ibe is, szívből tudom ajánlani Molnár Évát és most nem tudom, milyen Ági nénit. De rajtuk kívül van még 2 pszichológus. Sosem árt. Legfeljebb megállapítják, hogy minden rendben van a gyerekkel.

Virág
 


Kanga, ne vádold magad! Ha Gergőben van egy adag hiperaktivitás, az állítólag genetikailag kódolt dolog valamilyen szinten. Ahogy írod, ő sem az a tipikus, súlyos eset. Egyébként ha én 22 hétig hánynék, a világ legbékésebb gyereke lehetne az enyém, mégsem lenne hozzá elég türelmem, azt hiszem. Kiscsaj-fronton nálunk ugyanez a helyzet. Réka is mindenben utánozza Balázst, veszélyesen vagány, mondja, hogy "kiály!", ha tetszik neki valami, viszont tetőtől talpig NŐből vanKép.
Éva! Örülök, hogy segíthettem, majd írd meg, mi volt!
Tünde

Tünde
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron