Új privát üzeneted érkezett!

Semmi baj :)

Sajna valszeg mi nem fogunk oda érni, nekem Vácra kell mennem aznap reggel, és nem tudom, hogy haza érünk e addigra.
De következő héten úgy alakítom, hogy a kedd délelöttünk szabad legyen.

Egyébként nagyon várom, már, hogy elinduljon itt Fóton (Kisalagi részen) a Babatorna, mert oda szeretnék járni a picurral.
Csak még nincs pontos időpont kiírva.
Ez a családi napköziben van. Itt láttam a hirdetést, ebben a topikban..

Ti jártok valahova?
 
 


sajnálom, mert rá egy hétre, de az is lehet, hogy még azutánin sem leszünk, mert elutazunk 10 napra.

Valami rémlik, mintha én is olvastam volna erről, de ha megtudsz pontos infót írd már meg légyszi, mert mi is mennénk a babatornára. Mivel a baráti körben nekünk van csak gyerekünk, ezért kihasználunk minden alkalmat ahol gyerekekkel lehet Bence...

Ti voltatok már ebben a családi napköziben?

Csilla


Sziasztok!

Az Aranytücsökvár Családi Napköziben október 2-án indul a zenebölcsi! Babatorna egyelőre időhiány (az én időm hiánya) miatt nem tud indulni, de aki szeretne tornázni (is) járni, Dunakeszire át tud jönni, két helyszínen is lesz.

Zenebölcsi Fóton: péntek 16.30 (október 2-től)
Babatorna Dunakeszin: péntek 9.00 és hétfő 9.30, ez két különböző helyszín, de közel Fóthoz mindkettő.

Konkrétumok a weboldalamon, illetve érdeklődhettek a zenebolcsi@gmail.com címen is!

Cili

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu

 
 

Szia Huligánlány :)

Zenebölcsi is lesz? Jujj de jó!! Ez szuper! Köszönjük az infót!! Mindenképp megyünk!


Kiscsillag! Ha gondolod egyik délután összefuthatunk, mi általában 4 óra, fél5 körül indulunk sétálni! Bár errefelé semmilyen játszótér nincs, csak kisalagon, és az sem tudom, hogy milyen. De sétálni tudunk, meg ha találunk valami nyugis helyet ahol a gyerekek szaladgálhatnak, az is jó. A szent Benedek Parkban esetleg tudnak, ott van egy db hinta :lol: és egy db csúszda, de az nagyon meredek, sztem nagyobbaknak való.
De ha gondolod elsétálhatunk arra. Az orvosi rendelőnél, SZTk-nál van!!
 
 


szia Arti!


Bocsi, hogy eddig nem írtam.

Nekem igazából csak a holnap lenne jó, vagy még talán pénteken. Ha tud, jön egy másik lány is a kislányával. Ő Melinda, Timike pedig 3,5 hónapos.

Nekem teljesen mindegy hol találkozunk, de a szent benedek park jól hangzik.

Csilla


Csilla! Holnap ha nem esik az eső, akkor délután megyünk sétálni.
4 körül, és a Szent Benedek Park felé megyünk.
Hátha összefutunk ... vagy egy világoskék babakocsival, vagy egy neonzöld triciklivel leszünk innen felismersz :))
 
 


sziasztok!


nekünk mégse lesz jó a holnap, mert Bence megbetegedett. Igazából fogalmam sincs mi a baja, csak lázas már 2. napja :-(

Vasárnap elutazunk 10 napra, majd ha hazajöttünk jelentkezek.

legyetek jók!

Csilla


Sajnálom hogy Bence beteg :( Jobbulást Neki!!
Jó pihenést!
 
 


Ezen a hétvégén, szombaton KEREKÍTENI hívlak-várlak Benneteket Fótra!

Fót, Aranytücsökvár Családi Napközi
Március 15.u. 37.
Kezdés: 10.30-kor!!!

Nagyban hasonlít a zenebölcsihez, apró eltérésekkel, de a hangulat a megszokott lesz! A fél órás foglalkozás után a második fél órában előkerül a bőrönd is, a felnőtteket pedig beszélgetésre invitálom, ennek a témája az első alkalommal:

A zene személyiségfejlesztő hatásai, tapasztalatok megosztása másokkal, ötletek, trükkök.



A jövő héten, októbertől indul a BABATORNA Dunakeszin. Két helyszínen:
1. Gyöngyszem Ház Dunakeszi Radnóti M. u. 20. hétfő 9.30-kor, utána 10.10-kor ovipótló torna. Első alkalom okt. 5.
2. Gyermekliget Családi Napközi Dunakeszi Blaha L. u. 15. Péntek 9.00 óra, első alkalom okt. 2

Rengeteg eszközzel, sok-sok mondókával készülök, ennek a tematikája a következő lesz:

Folyamatos megérkezéssel lehet elkezdeni a mozgást, szabadon választva a különféle eszközök közül. Ízelítőül: lesz bilibo www.bilibo.hu , babzsákok, kis- és nagylabdák, elmaradhatatlan az ejtőernyő, lehet zsákban hintáztatni a gyerkőcöket, lesz forgó, pörgő tányér, ülő gördeszka, mászóalagút, mezítlábas játékok, és még sok minden ami most nem jut az eszembe. Ez megy az első 15-25 percben, utána közösen játszunk mozgásfejlesztő mondókákkal. Az egész foglalkozás 30-40 percet fog kitenni, értelemszerűen fokozatosan érjük el a 40 percet, mindig amennyit bírnak a gyerekek. És itt térek ki arra, ami nagyon fontos:

1. mindig úgy gyertek tornázni, hogy zokni és cipő legyen a csemetéken. Tehát NEM harisnyanadrág (mert a mezítlábazáshoz azt nagyon macerás levenni), NEM tapadós zokni, NEM szandál, hanem tornázásra alkalmas zárt cipő. Ebben nagyon szigerú vagyok, hiszen a balesetveszély elkerülése nagyon fontos!
2. A tornához ÁT KELL ÖLTÖZNI!!! Nekem édesmindegy, mibe, de szeretném, ha megszoknák a gyerekek, hogy a torna átöltözős történet. Lehet, hogy egy évnél kisebb babáknál furcsának tartjátok ezt, de higgyétek el, megvan a maga értelme. A ruha mindegy, kényelmes legyen, a cipőt már kifejtettem.
3. Elég evidens, hogy mindig van nálatok innivaló, de azért szólok: mindig hozzatok folyadékpótlást a trona utánra. Viszont kérem, hogy közvetlenül előtte és közben ne etessétek-itassátok őket, mert abból könnyen hányás lehet, többet fogjuk forgatni-pörgetni őket, mint a zenebölcsiben!
4. a torna ugyanannyiba kerül, mint a zenebölcsi, és a bérlet mindenre érvényes!!!

Azért örülnék, ha jeleznétek, kit érdekel, hogy lássam, kábé hány résztvevőre számítsak. Mindkét helyszínen jóval kisebb a terem, mint a zenebölcsiben, nagy létszám esetén fontolóra vesszük, hogy több csoport legyen.

A jövő hétvégén Újpesten CSALÁDI JÁTSZÓ lesz, részleteket a www.ugyih.hu oldalon találtok (nem túl informatív az oldal, de a lényeg rajta van) Zenebölcsi lesz 10.30-kor és 11.30-kor, a második rajzolós szokott lenni.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu


sziasztok!

Arti! jöttök ma a zenebölcsibe?

Csilla


Nekünk nagyon tetszett a zenebölcsis foglalkozás, remélem, hogy jövő pénteken is eljutunk!!


kiscsillag írtam privit!
 
 


Sziasztok fóti kismamák! :)

Mi lassan már 3 éve lakunk Fóton, a Somlyó alatti részen és szeretünk itt élni. December elejére várjuk a kisbabánkat. A X. kerületben, a Bajcsyban fogok szülni. Káposztásmegyerre járok kismamatornára, ami szülésfelkészítő is egyben (nagyon tudom ajánlani azoknak, akik éppen várandósak és ilyen foglalkozást keresnek).

Tud valaki segíteni abban, hogy mit néz meg, mi érdekli az első látogatáskor a védőnőt? Mostanában fog jönni hozzánk és nekünk a gyerekszoba még nincs is készen. :)

Jó babázást ebben a borongós időben is! 8)

Kép
Kép
 
 


Szia Csuti!
Gratula a babóhoz!:) Kisfiút, vagy kislányt vártok?
Védőnőt még ne érdekelje a babaszoba 8) Van még időd bőven berendezni.Elsősorban őt a te állapotod érdekli, és el fogja mondani, hogy mit, mikor hogyan... :wink:
 
 


Szia Pankaa!
Köszi! Úgy néz ki, hogy kislány lesz.
Ti végülis már kiköltöztetek Fótra? Melyik gyerekorvost választottad végülis? Én az Albi Mariannát (pedig körzet szerint nem hozzá tartozunk). Nagyon rendes volt mikor bementem hozzá. Egyből oda is adta a kezdőcsomag receptjeit.
Neked mekkora a gyerkőcöd?

Kép
Kép
 
 


Szia CSuti

Mi pont egy éve lakunk itt és 4 hónapos a kislányom.
Nálunk a védőnő először csak beszélgetett a terhességről, szülésről, első napokról. Nem nézett meg semmit.
Gratulálok a Babádhoz :)
Már nincs sok hátra akkor.....
szólj, ha valamiben tudunk segíteni. kórházi csomag tartalma, milyen ruhák kellenek először... stb
vagy csak beszélgetni akarsz.
dolgozol még?

Meli
 


Szia Meli!
Köszi! :) A Te kislányodhoz is gratula! Hol szültél?

Na, végül tegnap betoppant a védőnő és tényleg csak leült velem beszélgetni. Pl. a gyógyszertári kezdőcsomagról, mit mire kell használni, stb. Valóban nem nézett körül a házban. Attól tartottam, hogy majd nem fog tetszeni neki a nagy ebünk, hogy összeegyeztethetetlen a kisbabával, de szerencsére nem mondta, sőt azt mondta kell a házörző és hogy milyen szép! :)

Szeptember 2. hetétől nem dolgozom és igyekszem ezt ki is élvezni. Nagyon jó! 8)

Szívesen találkoznék majd más fóti kismamákkal, ha megszületik a pici és majd már sétálhatunk is. Én elég mobilis vagyok, de ha valaki szép helyen és friss levegőn szeretne sétálni, akkor érdemes kijönni ide a Somlyóig. :)

Jár valaki a közelbe baba-mama tornára/jógára vagy babaúszásra?

Kép
Kép
 
 


Közben megváltoztattam a loginevem, én voltam meli fót ,az nem tetszett.
Én Kistarcsán szültem és nagyon meg voltam elégedve vele.
Közel van, modernizáltak a szülőszobái, alternatívak, a szülészők nagyon kedvesek.
ha érdekel, írhatok még róla. Te hol tervezed?

Meli
 


Mivel a dokim a Bajcsyban (X. kerület) dolgozik, ezért ott. Egyébként ő a kistarcsai kórházból ment át. Igen, azt hallottam a kistarcsairól, hogy nagyon szép, felújított. Meg a váci kórházról is jókat hallottam. De mostmár nem változtatok.

Kép
Kép
 
 


Persze, ha a dokid ott van, akkor biztos ott érzed Magad biztonságban is.
És hogy bírod az egyre növekvő pocakot? vagy még nem olyan nagy?

Meli
 


Dehogynem! :D Én már nagyon nagynak érzem. Esténként, vacsi után már alig bírok ülni tőle. Nyom. Sétákkor meg hamar kifogyok a szusszból. El sem tudom képzelni, hogy mekkora lesz majd 1 hónap múlva! :shock:

Milyen baba eddig a kislányod? Jó alvó? Jó evő? Hogy érzed, mivel volt eddig a legnagyobb feladat megbírkózni?

Kép
Kép
 
 


Én is minden este azt hittem, hogy ennél nagyobb már nem lehet :)
De Babócám nem elég nagynak találhatta, mert a 37. hét után kikívánkozott.

Jó evő eléggé, nagyon szépen nő, már megduplázta a születési súlyát és már több, mint 15 cm-t nőtt.
Alvónak is én jónak mondom, mert tudunk tőle aludni, bár más lehet, hogy nem ért egyet a módszereinkkel :)
Én amikor felébred éjjel, megszoptatom, nem próbálkozom vízzel vagy teával vagy húzni az időt. Kb 1kor és 5kor ébred, de utána gyönyörűen elalszik és legközelebb 7-8 körül ébred, sőt van, hogy 10ig alszik. Az első szopi után általában mellettem marad az ágyban, főleg mert elalszom szopi közben.

Már nagyon sokat mosolyog egyébként és nyúl a játékokért. Nagyon szeret nézelődni, akkor egy hangja sincs. Sokat van kézben, tegnap olvastam a kifejezést : ölbebaba :))

Meli
 


Biztos nagyon aranyos! :) Raksz fel róla képet ide? Vagy magánban is küldhetsz, ha ide nem akarod felrakni.
És volt azért valami eddig, ami nehéznek tűnt?

Kép
Kép
 
 


Nehéznek?
Talán azt megszokni nehéz, hogy nem akkor és azt csinálok, amit eszembe jut.
de gyorsan belejön az ember. ahogy altatom, már azon gondolkodom, hogy az alvós időszakban mit csináljak gyorsan. ez főleg házimunka :)
biztos más is nehéz, de most nem jut eszembe, mert ha ébren van és rám néz, akkor nem is tűnik nehéznek semmi.
ez kicsit csöpögősen hangzik, de biztos a hormonok miatt ilyen :)

Meli
 


Na, ez nagyon jól hangzik, örülök, hogy így látod. Remélem én is így fogom. :)

Kép
Kép
 
 


szerintem így fogod többnyire. persze vannak nehezebb napok....
szülők merre laknak? közel v messze?
össze vagy már pakolva a kórházba?

Meli
 


Mindkettőnk nagyszülei és a tesók a családjaikkal Fejér megyében laknak, ami nem is lenne annyira messze, csak hát közben van Budapest. Azon meg átvezetni vagy kikerülni erősen megnöveli az utazást sajnos. Úgyhogy minennapos segítségem nem lesz, de majd sokszor leviszem hozzájuk a gyerkőcöt. :)
Neked van segítséged/rokonod a közelben?

Konkrétan táskába nem raktam még össze a kórházi holmit, de tulajdonképpen minden egy helyen van már. Az egyik szoba úgy néz ki, mint egy raktár, halomban vannak a gyerekruhák, játékok, egyéb felszerelés. De hamarosan meglesz a gyerekszobabútor! Legalábbis remélem.

Kép
Kép
 
 


Nekem sincs a közelben rokon, 150 km-re laknak a szüleink.
mi 3-4 hetente megyünk hétvégén együtt és közben kb félidőben csak ketten Timikével vonattal. ez 3 óra, de egyik reggel megyünk, másik este jövünk.

az elején anyukán és anyósom hetente jöttek egy-egy napra segíteni, ez jó volt.

Meli
 


Hű, 3 óra vonatozás egy kis bébivel, az nem semmi! :shock: Akkor én nem is szólok semmit, 1,5 óra alatt lent vagyok anyuéknál kocsival.

A kórház után a nővérem jön majd pár napra hozzánk, megmutatni az alapokat. Neki 1,5 éves a kisfia, úgyhogy jobban képben van, mint a szüleink, akik több mint 30 éve szültek. :D Aztán maradunk ketten a párommal. Szerencsére a párom szeret főzni és azt mondta majd főz rám. :) Meg heti 1x jön a takarítónénink, ami irtó nagy segítség.

Kép
Kép
 
 


Kocsival mi is 1,5 óra alatt odaérünk, csak én nem szerettem volna elindulni csak ketten, mert félek, hogy ha sír, akkor nem tudok a vezetésre koncentrálni. Autópályán kell mennünk végig, ott nem is tudok megállni akárhol, szóval inkább a vonat.
Már voltunk 4-szer,egész megszokta. Az első két utat végigaludta, de mostanában már ébren van és nézelődik. Nagyon jól tűri.
Pestre is vonattal szoktunk bemenni, ha valamiért kell, mert egyszerűbbnek gondolom.
általában úgy időzítem, hogy az indulás vagy az érkezés egybeessen azzal, amikor a férjem is jön.

Meli
 


Aha, értem. Hát végülis logikus érvek. Majd meglátjuk nálunk hogy lesz.
Én az utóbbi években nagyon elkényelmesedtem, mindenhova autózok, kiv. Bp belváros, de oda szerencsére egy évben, ha egyszer megyek. :D Tulajdonképpen szeretek vezetni.

Volt már, hogy rábíztad valakire pár órára a bébit? Apa például szokott rá vigyázni, amíg Te elmész valahova "kikapcsolódni" (kozmetika, fodrász, torna, hobbi, akármi)?

Kép
Kép
 
 


Nem szoktam rendszeresen, mert a férjem elég sokat dolgozik hétköznap, illetve főleg a sok utazás veszi el az idejét. Egy-egy elintéznivaló idejére hagyom itt csak.
A mamák meg messze vannak.
de voltam már úgy fodrásznál, hogy anyukám vigyázott Timikére, úgy, hogy babakocsival sétáltak a környéken.

Meli
 


Ma voltunk baba-mama klubban a művelődési házban és Ildikó, a védőnőnk mondta, hogy jövő kedden lesz egy előadás 10 órától a műv házban az égési sérülésekről anyukáknak. Lent a bejárat mellett, ahol a baba-mama klub is szokott lenni, vigyázni fognak a gyerekekre, így az sem gond, h őket is hozza az anyuka.
Nov 13-án pedig egészségnap lesz a művelődési házban, vérnyomásméréssel, cukorszintméréssel, védőnői tanácsadással és egyebekkel, gondolom erről is lesz plakát a városban.

Meli
 


Hát én nagyon remélem, hogy apa fog vigyázni a kicsire heti 1-2 x 2-3 órát, mert ha nem szánhatok időt magamra/hobbimra, akkor én bekattanok. Az pedig az ő érdeke is, hogy ne kattanjak be. :D
Vagy ha nem ő, akkor bébiszitter... Majd meglátjuk.

Köszi az infót a baba-mama klubról!

Kép
Kép
 
 


Ja és azt elfelejtettem írni,hogy november 20-től (ez még nem tuti, csak terv) lesz baba-masszázs tanfolyam is. Gondolom ide lehet jönni babával és pocakosan is.
én szülés előtt is jártam ilyen tanfolyamra Kistarcsára.

Meli
 


Ma megpróbálunk zenebölcsibe menni, ha nem épp akkor alszik a lánykám.
Volt már valaki ott?

Meli
 


Sziasztok!

Anna vagyok, most regisztráltam.

Nemrég költöztünk Fótra kis családommal. Réka 5 hónapos, Luca 2 éves múlt, férjem 45 éves ;)

Úgy igazándiból nem ismerek itt senkit, és nem nagyon szoktam utcán leszólítani embereket, engem meg már rég szólítottak le :lol:

úgyhogy szeretnék csemetéimnek és jómagamnak társaságot keresni, mert nem vagyok az az otthonülős fajta :shock:

HA esetleg van valami bejáratott sétaútvonalatok, vagy olyan progi, ahova mi is elmehetnénk kérlek adjatok egy esélyt :oops:

Kocsink még nincs, csak lakáshitelünk, Fótfürdőn lakunk az újépítésű részen.


Egyenlőre ennyi..

További szép napot Mindenkinek!

Anna
 


Szia Anna!


Írtam neked privit. :-)

Üdv
Csilla

Csilla


Szia Anna,
én is írtam Neked privit :)
MEli

Meli
 


Gyermekfelügyeletet és házimunkát vállal Gödön és környékén/ Dunakeszi, Fót, Sződ, Sződliget stb./ molett, gyermekszerető, munkájára rendkívül igényes és precíz nyugdíjas nagymama.

Telefon: 06-70/9490590
email: babuci39@citromail.hu
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
 


Sziasztok Lányok :)
Ez a fórum eléggé kihalt :)
Máshol olvastam olyat, hogy "benéztem, de nem írtam,mert nem akartam magammal levelezni " :)
Szóval most azért írok, hogy ha vannak olyanok, akik valaha is írogattak ide és néha be-benéznek, akkor legyen mit olvasni és esetleg válaszolhattok is :)
Hogy vagytok ? 8)

Mi jól, Timike lányom már 9 hónapos, nagyon nő és nagyon okosodik :) Már várjuk a tavaszt, hogy jólessen sétálni. Bár ma is sétáltunk a postára, de hiányzik már a melengető napsütés.
Hátha jövő héttől már lesz.
Akkor már a játszótér felé is kimennénk.

Meli
 


Egy programot ajánlok fóti anyukáknak, nem vagyok érdekelt, csak annyiban, hogy mi is megyünk :)))

"2010. május 7-től ÚJRA várunk benneteket ZENEBÖLCSI foglalkozásra!
A programot Földi Vera, az Aranytücsökvár óvónénije tartja.
Részvételi díj: 600 Ft/ 30 perc /gyermek

A zenebölcsi fél órás, utána a napközi játékaival még ugyanennyit lehet játszani. A kicsik zenei nevelését magyar népi mondódkákkal, aranyos versikékkel, csengő énekszóval, furulyával, gitárral és sok-sok játékkal valósítjuk meg!"
aranytucsokvar.hu

Az nincs benne a leírásban, de fél5-től 5ig tart majd.

Meli
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: