Új privát üzeneted érkezett!

Szeretnek uzenni annak a mamanak, aki lemondott ugymond a szoptatasrol.Az en 2. gyermekem 4 honapig meg csak be sem tudta venni a mellbimbomat,annnyira gyatran szopott,s csak a bimbovedovel lehetett annyira kinyitni a szajat, hogy elkezdjen szopni.1 honapig semmit sem
fejlodott.Kenytelen voltam szoptatas kozben a szabad mellembol kifejni a tejet, s amikor abbahagyta a masikon, akkor a lefejtet odaadni neki, hogy gyarapodjon.De 4 honapnyi kinlodas utan megtanult bimbovedo nelkul enni, 5 perc alatt kiszopizott 2 dl-t.Igaz, akkor sem volt egy rekorder, gozerovel szopo, de elertem nala, hogy 7,5 honapig csak anytejet kapott, s tokeletesen fejlodott.14 honapos koraig szoptattam, akkor is csak a kovetkezo terhesseg remenyeben hagytam abba az ilyen taplalast. Tehat az anyukan mulik az, hogy szoptatja-e a gyereket vagy a tapszert
valasztja.Ha nem lennenek tapszerek, mindjart jobban megdolgoznank a termeszetes etetesert, ami ugyebar az eleve elrendelt kotelessegunk.Mert
mi lett volna az osemberekkel, ha...

Magyar Katalin
Névtelen
 


Tokeletesen egyetertek Magyar Katalin hozzaszolasaval. A lanyom ket honapos mult, es ezt a ket honapot az eves szempontjabol vegigkinlodtuk, Nagyon lustan evett, Volt olyan, hogy ket es fel oran keresztul szoptattam. Teny, hogy nem sok tejem van, es ez a hosszas szoptatas teljesen tonkretette a mellemet. Rengeteget idegeskedtem, hogy keves a tejem, de a kicsi gyonyoruen fejlodik, szoval valoszinuleg neki eleg. Mara mar elertuk azt, hogy 20 perc alatt befejezi az evest, es ejszaka sem nagyon ebred fel.
A fiammal ket es fel evvel ezelott feladtam, es tapon nott fel. Ma mar nagyon sajnalom.
Rozsa Eva
Rozsa Eva Eszter
 


Kedves anyukák!

A szoptatás szerintem is csodás dolog, persze akkor a legjobb, ha zökkenőmentesen zajlik. Én a harmadik gyermekemmel szenvedtem a legtöbbet, mert a pici nem szopott, hanem rágta a cicit. A dolog már odáig fajult, hogy sírva tettem mellre, és csak kínlódtunk.Teljesen kisebesedett a mellbimbóm, és a bimbóvédővel pedig nem evett. Aztán beletörödtem a dologba, és a lefejt anyatejet adtam a babámnak, Hathetes korától csak a lefejt tejet kapta, de így is sikerült féléves koráig anyatejjel táplálnom. Csak kitartást kívánok mindenkinek, de az se keseredjen el, aki a sok próbálkozás ellenére mégsem tud szoptatni. Hiszen a szeretet éppen olyan fontos!
Regőcziné G. Krisztina
 

 
 

Sziasztok!

Szerencsere ujra divatba jott a szoptatas. Nekem rengeteg tejem volt. Ennek orultem de azert voltak hatranyai is. Apor ugyanis nagyon jo etvagyu baba leven, zabalt. Nem tudta hol a hatar. Ezt pedig en sem tudtam eldonteni eleinte. A vedonoktol es a doktornonktol csak azt hallottam, igeny szerinti szoptatas. Mivel a gyermekunk egyfolytaban sirt es kizarolag a cicim nyugtatta meg, en oda is adtam neki. Mondanom sem kell 1.5 het alatt ugy kisebesedett, berepedezett a mellem, hogy uvolteni tudtam volna. Az volt a szerencs, hogy Apor bimbovedovel is szopizott. A lenyeg, a sok eves miatt, nagyon hasfajos lett. Harom honapig nem aludtunk csak kb. ket orat, azt is eberen. Annyi tejem volt, hogy minden szoptatas utan le kellett fejnem, meg ejszaka is, mert annyira bekemenyedett, hogy aludni sem tudtam. Persze ez rendkivul faraszto volt. Az a legjobb, ha pont annyi van amennyit igenyel a baba. A fagyasztonk egy rekesze meg mindig tele van datumozott tejekkel. Apor nem hajlando meginni ugy mint ital. Neki az csak cicibol izlett. Most az eteleit higitom ezzel, de azt hiszem meg igy is ki kell majd a felet dobnom. Gondoltam ra hogy leadom, de nem tudtam elmenni a vizsgalatokra. Kriszti! Rajtad nem segitett a garmastan? Odri
odri
 


Sziasztok!

Szeretnék én is a szoptatás-pártiak oldalához csatlakozni. Eleinte nálunk is voltak problémák, "segitőkész hozzáértők" rá is beszéltek úgy a 4. hét táján, hogy irassak fel tápszert, mert nincs elég tejem. Hála a mi csodálatos doktornéninknek - aki azt mondta, hogy szó sem lehet tápszerről, és inkább valóban hasznos tanácsokkal látott el - pár napon belül visszaállt a béke és Virág baba is anyatejen nőhetett fel. 7 hónapos korától persze egyre több szilárd papit kapott, de még 10 hónaposan napi 3x szopizott. A 10. havi szülinapján lepett meg azzal, hogy este nem volt hajlandó szopizni. Aztán egy héten belül a másik két szopizást is száműzte. Próbáltam én rávenni őt, annál is inkább, mert legalább 1 éves koráig szerettem volna szoptatni, de elég határozott egyéniség, ha valamit nem akar...

Kitartást a még szoptató anyukáknak, sok boldogságot minden anyukának, apukának és babucinak.

Üdv:
Jutka
Jutka
 


Sziasztok Anyukák
mindenkinek gratulálni szeretnék a babájához és a kitartásához, ami a legtöbb hozzászólásból kiolvasható. Úgy tűnik, mi a szerencsésebbek közül valók vagyunk. Johannám 8 hetes és már majdnem megduplázta születési 3 kg-ját. Jelenleg 5.5 kg. Én ezt az igény szerinti szoptatásnak tulajdonítom. Szerintem teljesen mindegy, hogy mit eszik az ember - én vegetáriánus és folyamatosan fogyókúrázó vagyok-, fontos, hogy sokat igyon. A rengeteg folyadékfogyasztást - napi 5-6 litert- nekem megkívánja a szervezetem ennyi szoptatás mellett. Mivel szénsavas nem ajánlott, az ásványvízre ráuntam a terhesség alatt, a gyümölcslevek pedig agyon cukrozottak, így kitaláltam, hogy olyan gyümölcsteát iszok, ami nem tartalmaz koffeint. Úgy tűnik ez bevált, mert Johanna nem hasfájós és eddig nyugodt babának is tűnik.
Mindenkinek merem ajánlani, aki már nem tudja, mit igyon.
Sok szeretettel: Anikó Dunaújvárosból
Anikó
 


Sziasztok !

Jutkától szeretném megkérdezni, hogy mit tanácsolt a doktornénijük szoptatással kapcsolatosan ? Mit javasolt, hogy ne kelljen tápszerhez nyúlni ? Nekem a pici lányom 6 hónapos lesz, szopizik még, de pótlást kell Neki adni, mivel nem fejlődik megfelelően. ( szerintem ) Nektek mennyit fejlődik havonta a babátok ? Kislányom havonta 5o dekát gyarapodott, aztán egyszercsak 30 dekát hízott egy hónap alatt, na ekkor kezdtem adni pótlásnak főzeléket, gyümölcsöt. Szeretném sokáig szoptatni kislányomat.
Jó nagyon hogy van ez a BabaNet, így legalább tudunk egymásnak segíteni, várom én is a már bevált praktikákat szoptatással kapcsolatosan. Köszi mindenkinek. Sziasztok Szilvy !
Szilvy
 


Kedves Szilvy!
Kérdés, hogy a doktornéni (bácsi) szerint megfelelően fejlődik-e a baba. Mert ha szerinte igen, akkor talán felesleges a pótlás. Én hat hónapos koráig csak szoptattam a fiamat, utána vwettem észre, hogy nem elég neki a z anyatej, de igazából utálta a főzelékeket-egyebeket. Ha Te is úgy látod, hogy a gyerkőc esetleg éhes marad, lehet próbálkozni a pépekkel. Csak azt tanácsolom, hogy semmiképpen ne tápszerrel. Hisz van tejed.
Egyébként a fiamat 21,5 hónapos koráig szoptattam (azt hiszem szerencsés alkat vagyok, semmit nem kellett azért tennem, hogy legyen tejem), csak a végén már belefáradtam, azért választottam el teljesden. Most meg nosztalgiám és lelkiismeretfurdalásom van... Bár szeptembertől újra szoptatok, akkorra várjuk a kistesót.
üdv,
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Szilvy!

Nálunk még a legelején (1. hónap) voltak a gondok. 6 hónapos kora után már szerintem nem dráma, ha a baba elkezd tejcsin kivül mást is enni. Én nem tápszert adtam, hanem elkezdtük a szilárdakat. De hogy valami konkrétat is irjak: egy másik fórumban megadtak egy nevet és telefonszámot, s mivel az szintén nyilvános volt, gondolom itt is ajánlhatom. Ő egy La Leche Ligás anyuka, aki szoptatással kapcsolatban szivesen segit - Martinovichné Debulay Bianka: 202-2157
Ha kételyeid vannak, vedd fel vele a kapcsolatot.

Üdv mindenkinek:
Jutka
Jutka
 


Szilvy!

A félkilós gyarapodás nem fog mindig megmaradni, azért a második félévben nem vész, ha csökken.
Amúgy szerintem is, ilyenkor a főzelékes (töményebb) kaja a szerencsés. Nálunk az első gyereknél bevált ez (4 hónaposan heti 20 dekát szeretett ő hízni), de pl. az ikreknél amikor úgy éreztem, kevesebbet gyarapodnak, és emiatt elkezdtem a főzeléket, nos nem változtatott semmit! Ők egyszerűen ilyen alkatok voltak, hiába állt rendelkezésükre bármennyi étel, ennyit híztak és kész. Gergő fiam, az ikerpár B-je 2.60-al született. A duplázás bőven megvolt (már nem emlékszem pontosan, de kb. 5 hónaposan), viszont 1 éves korára kb.7.5 kg volt csak, ami bőven kevesebb az elvárható gyarapodástól. Ő most közel 5 évesen kb. 14 kg, de teljesen egészséges stb. és eszik is rendesen, csak egyszerűen ilyen alkat. (Többet eszik, mint az ikertesója, aki lány, és 2.25-el született, de már 7-8 hónaposan elhagyta Gergőt, és ma kb.2-3 kg-val, és 4-5 cm-vel nagyobb, pedig minden étkezésnél látom, hogy kevesebbet eszik)
Szóval egy szopotatást főzelékre esetleg érdemes kiváltani, de nem feltétlen jelenti a gyarapodás növekedését, és nem kell megijedni tőle.

(És a többi szoptatást szerintem tartsd nyugodtan továbbra is)

Üdv.:
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Szeretnem én is megosztani veletek szoptatással kapcsolatos tapasztalataimat és élményeimet. Először is pár fontos információ rólam meg leánykáimról, aztán pár trükk és tapasztalat. Szóval 30 éves vagyok, van jelenleg 2 leányom Bianka most 8 éves, és Szabina aki most 5 éves és van egy picurink aki jelenleg még csak 17 hetét éli pocakomban. Első leányomat védőnőm mindenféle negatív hozzá állása ellenére majdnem 3 évig szoptattam. Jó végen már csak reggeli hajnal 6 órai ébredését és esti tej adagját szolgáltattam én. Az idő tájt esküdni mertem volna rá hogy sok madártejtől és Fitolac teától sikerült olyan sokáig etetnem őt. Voltak időszakok mikor hetekig 2 óránként etettem mert az volt az igénye. Aztán valahogy több lett a tejem és visszaálltunk 4-5 óránkénti evésre. Második lányommal nem volt ilyen szerencsém Ö 1 hónapos volt mikor nagyon szomorú esemény történt családunkban. Ezért ott voltam 1 hónapos picurral és egy csepp tejem se lett egyik pillanatról másikra. Kellet egy teljes nap míg rájöttem hogy miért sir a pici mi a baj, még azt se vettem észre hogy elfogyott a tejem, mondjuk nem csoda se nem ettem se nem ittam csak bőgtem. Aztán rájöttem, hogy olyan nem lehet, hogy valaki egyik gyerekét majd 3 évig szoptatja, következő gyereket meg röpke 1 hónap után tápszerre kényszeríti. Szerencsére volt egy nagyon kedves ismerősöm aki járatos volt kicsit füvek terén és mivel régen szülésznő volt sok praktikát tudott. Így Ő tanácsára gyógyszertárban vettünk édeskömény cseppet, amiből napi 3x 3 cseppet kellet egy kis kanál tejjel bevenni. Iszonyú rossz íze volt. Ezenkívül Ő lebeszélt napi 2 liter tejből készült madártejes hitemről, mert szerinte e miatt lett nagyobbik lányom valószínű kicsinek ekcémás. Helyette malátakávét ajánlott 2 rész kávé egy rész tej. Termeszétesen ezen kívül ittam a Fitolac szoptatós teát. Aztán hogy melyiktől, vagy melyiktől nem de 2 nap múlva érezhetően kevesebbet sírt a picike. Addig mikor sírt mindig megpróbáltam megetetni. Szinte egész nap pihentem mikor pici épp nem sirt akkor bóbiskoltam kicsit. Nagyon nagy szerencsém volt, mert nagylányom nagyon ügyes volt és megértette, hogy mama most kicsit nem nagyon van. Éjszakára kis cukros teát kapott, hogy a család többi tagja pihenhessen. Szerencsém volt ezek után Őt is majd 3 éves koráig tudtam szoptatni hasonlóan, mint nővérét. Nagyobbik lányom 8 hónapig szinte csak anyatejen élt és nagyon jól fejlődött, kicsi 7 hónaposan mér képes volt megenni egy adag egyéb ételt. Azóta büszke vagyok magamra, és ha csak van rá lehetőségem, elmesélem mindenkinek a történteket, hogy első kudarc és nehézség esetén ne adják, fel küzdjenek, mert van remény még teljesen elment tej esetén is ha kitartás van visszahozni. Reménykedek most harmadik picimnél nem, kell majd ilyen nagy nehézségekkel megküzdenem, de már alig várom, hogy újra szoptathassak.. Meg egy tapasztalat szoptatással kapcsolatba. Nekem annakidején csak azt mondtak attól kaphatók mellgyulladást, ha nem fejek rendesen. Én becsülettel fejtem a tejet igaz mindig csak pár csepp jött. Aztán lányom kb 3 hónapos volt mikor felsikáltam egész lakást. Másnapra 39 fokos lázam és olyan tökéletes mellgyulladást kaptam, hogy alig győztem kigyógyulni belőle. Azóta nagyon odafigyelek, ne tegyek erőltető sikáló mozdulatot szoptatás időszaka alatt.

Bocsánatot kérek, amiért ilyen hosszura sikeredet hozzászólásom, ígérem legközelebb ha hozzászólok nem leszek ennyire hosszú.

Hajnalka
Napocska
 


Sziasztok!
Az én kislányom 11 hónapos és nagyon szeret szopizni. Sajnos már csak reggelire és este elalvás előtt egy kis összebújásra jut tejcsi. Pedig szopna még, ha lenne.(persze napközben is próbálkozunk) Én úgy veszem észre, hogy most már főleg a dolog érzelmi oldalát kedveli és követeli ki magának. Elaludni is így tud a leggyorsabban. Igazából nem teher számomra a szoptatás, csak a kis fogai időnként "vágnak", bár szándékosan nem harap. Amíg kicsi volt, én függetlenül az előítéletektől, megszoptattam buszon, parkban, stb. Meg is szóltak érte, s ilyenkor fájt, hogy nem "vagyunk" olyan felvilágosultak, mint más (pl. skandináv) országok.Azért igyekeztem a hami időt otthonra időzíteni, de nem csak rajtam múlt! Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?
Ancsa
Ancsa
 


nekem ennel cifrabb tapasztalataim is voltak arrol, hogy egyesek hogyan velekednek a gyereket nevelo nokrol. A jatszoteren voltunk a gyerekekkel, nehany kisgyermekes anyuka egy delelott. Es megallt a jatszoter mellett egy ember, es bekiabalt, hogy o bizony jol elverne minden otthon logo, semmittevo, lusta, gyesen levo not. Jo,mi???
Névtelen
 


Kedves Ancsa!
Én anno (amíg a fiam egész pici volt) nem voltam olyan merész, hogy buszon stb. merjek szoptatni. De ha parkban sétáltunk, lweültem egy padra, és megszoptattam. Tavaly nov-ben három és fél hónapra az USA-ba mentünk, a fiam nov-ben volt 18 hónapos (22 hónapos koráig szopott). Kint néha nem volt sok dolgom, interneteztem, chateltem, és néha megdöbbentem, hogy odakint is egyre többen szoptatnak (én azt hittem, hogy sokkal kevesebben). Sok kint is (viszonylag) a sokgyermekes család, és sokan dakintis egy-két éves koráig szoptatják a gyerkőcöt.
Egyébként a legjobban azon vagyok-voltam felháborodva, hogy (mint nem egyszer megesett), az emberek nem adják át a helyüket buszon-metrón a kismamának vagy a kisgyereket cipelő nőknek (főleg most, hogy ismét kisbabát várok, öt hónapos terhes vagyok, kezemen lóg a majd' kétéves fiam, és néha még így sem adják át a helyüket). Megesett anno, hogy kilenc(!) hónapos terhesen a tömött metrón az emberek kényelmesen nézegették a pocakomat vagy bújtak az újságjuk mögé, de negyed (!) órába tellett, míg ülőhelyhez jutottam (akkor is úgy, hogy kiürült a metrókocsi).
Hát ennyi
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok anyukak!
Orulok hogy ratok talaltam.En 25 eves vagyok es Amerikaban elek ferjemmel es a hat hetes kislanyommal,Mary Kate-tel.En is szoptatom a picimet es sokszor nagyon kellemetlenul erzem magam mikor a vasarlas kellos kozepette sir fel Mary,de en mindig magammal viszek egy uveg tapszert vagy hidegen tartott anyatejet es igy elkerulom a kellemetlen szituaciokat. Most sokan mondanatok hogy a pici nemfogadja el a tapszert vagy anyatejet uvegbol.En ugy gondolom hogyha eleg ehesek akkor mindegy hogy mit esznek.Az en lanyomnak teljesen mindegy csak tejci legyen.
Ditta Huser
 


Helyesbites;Nem mindegy hogy mit eszik a baba csak hogy eppen a mellbol jon-e vagy az uvegbol szerintem az nem szamit, ha igy is ugy is megtellik a pocak.
Ditta Huser
 


Sziasztok anyukak,

én is örömmel fedeztem fel ezt az oldalt, ahol babakrol és mamakrol lehet hasznos dolgokat megtudni, véleményt cserélni.

én Svŕjcban élek, és kislanyom Jasmine most volt 3 honapos, elsö naptol szoptatok, annak ellenére, hogy sajnos egy nehéz szülés utan csaszarmetszést kellett alkalmazni.

Az utolso honapban az én kicsikém is "csak" 160 gr. hizott, amitöl én is megijedtem, pedig sürün és jol szopik.
Majd félelmem eloszlott, mert a tanacsadoban megtudtam, hogy idealis lenne, hogy 2 szoptatas között min. 2 ora elteljen, mert akkor igazan éhes a baba, és ha sürübben adok neki, akkor csak az un. elötejet szivja inkabb, ami a szomjusagat oltja, nagy cukortartalmu, és az un. hatso tejhez, aminek nagy zsirtartalma van (ettöl hizik) nem mindig jut, mert jol lakik az elötejjel.

Persze nagy höségben vagy sok siras utan megszomjazhatnak a picik soron kivül is, és ilyenkor tea helyett jol esik a tejcsi, ha csak 2-3 percig szivja is.

Még egy. A menstruŕcio ujra megjelenésével kicsit vissza eshet a tejtermelés, és az ize is kicsit megvŕltozhat a babanak. De nem kell megijedni, ez csak ŕtmeneti ŕllapot, sokat kell inni, és pihenni.

üdv. mindenkinek Judit
Judit
 


Egy egeszen mas tema: lehet, hogy furcsa a kerdes, de ti hogy intezitek a hajvagast???
A fiam ket es feleves, es minden egyes hajvagas feler egy cirkusszal. Probaltuk mar mi vagni, probaltuk mar fodrasszal(azota szegeny menekul, ha meglat minket az utcajukban setalni...), elterelni a figyelmet, de olyan sirast csapott, hogy volt olyan eset, hogy a feje feloldala kopasz volt a masik felen hosszu haj...
Altalaban a sirastol hanyasba is fullad a dolog, es ez engem is, ot is nagyon megviseli.
Most is ugy nez ki, mint egy hippi, karacsonykor vagtuk a hajat utoljara, es most, hogy jon a meleg, kicsit kellemetlen neki a nagy haj, de mar az ollo lattan is sirva fakad.
Mit csinaljak????
Eva
Eva
 


Hallo mindenkinek,

kinek van hozzaszolŕsa a cumizŕshoz.
Gondolok itt elönyeiröl, hŕtrŕnyairol, le- vagy rŕszoktatŕs?

és érdekelne, hogy mit csinŕlnak azok a szülök, akik elvböl nem adnak cumit a babŕnak, és hogyan oldjŕk meg a "kritikus" helyzeteket.

Judit
Judit
 


Szia Judit!

En nem vagyok hive a cumiztatasnak. Az én babam nagyon hasfajos volt, sokat sirt. Alig aludtunk az elso harom honapban. Teljesen kikiszultem. Ha belegondolok, hogy meg ha cumit is foznom kellett volna melegitgetni lefagyasztani... Szamomra a legszebb legharmonikusabb pillanatokat a szoptatas ideje okozta. Annyira bensoseges kapcsolat az Anya es a baba kozott, amihez foghato nincs. Ettol megfosztani a babat (ha valami miatt nem muszaj)no meg a mamat nem szabad.
Az utcan, buszon valo szoptatassal nem ertek egyet. Azt a harmoniat, nyugalmat nem lehet a egy buszon biztositani. Nem biztos, hogy a baba azert sir, mert ehes. Mindig kiszamoltam, mikor kell etetnem es ehez igazodtam. En megoldottam. Sosem kerultem kritikus helyzetbe. Minden programom a szopizas idejehez igazitottam.
Ann
Ann
 


Ann, köszönöm valaszod, de én igazabol nem az üvegböl valo etetésre, hanem a cumival valo megnyugtatasra gondolok. én is szoptatok, van hogy esténként sokat sir a kislanyunk, és akkor bevallom jol jön a cumi a szajban, amikor mar nincs mas megoldas. Csak sajnos könnyen hozza lehet szoktatni magunkat is és a babakat is az ilyenfajta "pot"cselekvésre.
egyébként én ott szoptatok, ahol az éhség éri a babŕt.Persze direkt nem csinŕlok programmot, de ha épp vasarlas közben, akkor ott, ha valahol sokat kell varni, akkor ott.

Meg még rendszertelenül szopik, ugyhogy nagyon még kiszamitani sem tudom az idöm.

Judit
judit
 


Kedves Judit, mit ertesz "kritikus" helyzet alatt pontosabban? Az hogy a baba megnyugtatasra szorul meg nem kritikus, de talan valami masra gondolsz. Az enyem megtalalta hamar a huvelykujjat de nem is volt soha igazan "olbebaba". A cumi ellen vagyok mivel megzavarja a szopasi osztont, es elveszi a szopasi kedvet. DE! ez is csak altalanositas. Vannak babak akiknek semmi szopas nem eleg es 2 honapos kor utan az osztonokbol mar tudas lett. Ha a gyerekem semmi massal nem nyugodott volna meg, adtam volna neki cumit (vettunk is egyet csak nem hasznaltuk). Figyelj arra hogy ne add oda neki rogton. Probald meg kitalalni mi baja lehet, talan csak tarsasagra vagyik ha biztosan nincs semmiben hianya (ehes, szomjas stb). Ha az sem eleg hogy jatszol vele meg dedelgeted akkor hadd cumizzon.
A szoptatasrol pedig hogy en MINDENHOL szoptattam, repulon, vonaton, parkban, uszodaban, allatkertben. Ez nem hobbi volt, de ha lehet utcan hamburgert enni akkor egy kisbaba miert ne csillapithatna az ehet-szomjat. Nem kell azt hinni hogy ez feltetlen magamutogatassal jar. Eleg egy nagy kendo amivel betakarod magatokat, es mar mehet is. Ismertem anyukat aki a babahordozoval jarkalt es szoptatott egyszerre. Ezt en nem tudtam, de nem lehetetlen. Mivel a gyereket igeny szerint szoptattam, semmi orarend nem volt. Azt meg hogy 6,5 honapig nem megyek utcara vagy rohanok haza az ordito gyerekkel meg elkepzelni sem tudtam. Felreertes ne essek, ez egyeni velemeny, nem kotelezo tarsasagban szoptatni!
zsuzsanna
 


Sziasztok!

En nem tudok pontos tanacsot adni a cumizassal kapcsolatban. Ahany gyerek, megint annyifele modszer valik be a megnyugtatasara. Nalunk nem volt problema a cumiztatas korul.
Valaki azt mondja, hogy a cumi jobb, valaki pedig az ujj mellett kardoskodig. Mind a kettonek van elonye es hatranya is. Szerintem az a baba, amelyik eleget van mellen, az uvegbol min. 20 perc alatt issza ki a tejet, az nem fog nagy cumissa vagy ujjszopova valni.
En odaadtam a cumit a babamnak, probalkoztam vele. Azt vettem eszre, hogy csak a hangulatatol fuggott, hogy elfogadja-e vagy sem. Altalaban kikopte. Egy ido utan, mikor le kellett mondanom a szoptatasrol, akkor elkezdte szopni az ujjat, es o dontott ugy, hogy nem kell neki a cumi. Most mar nem szopja az ujjat, errol is leszokott. Pedig csak 7 honapos.
Az a velemenyem, hogy amig nem talalja meg a kezevel a szajat, addig odaadhatja az anyuka a cumit, utana pedig inkabb szopja az ujjat ( szerintem az szebb is, de ez lenyegtelen szempont most), mint hogy olyan nagy cumissa valjon, hogy ejjel ahogy kiesik a cumi a szajabol, rogton felkeljen es kovetelje. Es ez megeshet egy parszor ejjel.
Persze ez az en velemenyem. Es ahogy hallottam, teljesen eltero velemenyek is vannak. Szerintem ez is egy jo tema!

Az utcan valo szoptatasrol: szerintem akit nem zavar, az nyugodtan szoptassa meg a babajat az utcan, a parkban...stb helyen! Es ezt most olyan mondja, aki sose szoptatta meg utacan a babajat! En egy kicsit, mondjuk ugy, prud voltam hozza, de mindenkit irigyeltem, aki igenis vette a batorsagat, es magszoptatta a babajat nyilvanos helyen. Ha ezt nem tennek sokan, akkor tenyleg csak otthon lehetne ulni egesz nap, vagy allandoan a szopasi idohoz kene igazodni. Es ugy nem lehet egy nagybevasarlast, vagy egyeb mas dolgot elintezni! Szoval szoptassatok mindenhol, hatha egy kicsit az emberek nezete is magvaltozik! Igen , kell az intim hangulat a szopasoknal, de szerintem semmi baja nem lesz a babanak, ha egyszer-egyszer nyilvanos helyen eszik.

Judit! En is Svajcban elek. De meg csak egy eve.
Ugy hogy nagyon orultem, mikor "felfedeztelek"!

Alma.
alma
 


Sziasztok,
A hajvágáról:
a gyerkőcnek én magam végom a haját (nem hiszem, hogy engedné, hogy egy idegen vágja): Mivel a férjemnek is én vágom, hozzá mertem nyúlni a gyerkőpchöz is. Nálunk a kövektező vált be: este fürdés közben vágom neki, amikor úgyis el van foglalva a pancsolással, a kádban a műanyag állataival. Persze így is forgolódik, forgatja a fejét, de (talán szerencsém van) nem üvölt, tűri. előtte odaadom neki a fésűt, és megnézi az ollót is (azt nem adom oda neki). Persze nem olyan, mintha mesterfodrász vágta volna, de belevágni még sose vágtam bele a hajába és mindig egész tűrhetőre sikerült.
Zsóka
 


Sziasztok,
A hajvágáról:
a gyerkőcnek én magam végom a haját (nem hiszem, hogy engedné, hogy egy idegen vágja): Mivel a férjemnek is én vágom, hozzá mertem nyúlni a gyerkőpchöz is. Nálunk a kövektező vált be: este fürdés közben vágom neki, amikor úgyis el van foglalva a pancsolással, a kádban a műanyag állataival. Persze így is forgolódik, forgatja a fejét, de (talán szerencsém van) nem üvölt, tűri. előtte odaadom neki a fésűt, és megnézi az ollót is (azt nem adom oda neki). Persze nem olyan, mintha mesterfodrász vágta volna, de belevágni még sose vágtam bele a hajába és mindig egész tűrhetőre sikerült. Ja, két éves lesz jövő héten.
Zsóka
 


Sziasztok Lányok!

Mi csak nemrég vagyunk rajta a HÁLÓ-n, és most nagy örömmel fedeztem fel ezt az oldalt.
sylvi@buli.net vagyok, és van egy négy hónapos kislányom: Tündérke Kép. Fantasztikus baba, sok-sok ajándékot kapunk tőle nap mint nap.
Jó olvasni Rólatok, és arról, hogy mi minden foglalkoztat Benneteket. Főleg a szoptatás érdekel most engem, aztán később majd az elválasztás is. Habár én szeretnék sokáig szoptatni. Nálam az vált be, hogy 3-4 óránként etetek, és mindig csak egy mellből. ha éhes és elég kitartó, a szoptatás alatt többször is belövell a tej. De ez csak akkor megy, ha teljesen ki tudok kapcsolni, és csak a bébire és a szoptatásra koncentrálok.
Most ő is leállt a gyarapodással, hetente csak 7-8 dkg-ot hízik. De jól alszik, és vidám mozgékony baba. így remélem elég a tej.

Egyébként naponta 4 l folyadékot iszom és sokkal többet eszem mint régen. Úgyhogy hiába ment vissza a szülés után a felszedett 12 kg, 2-3 kg már újra rajtam van. De sebaj majd letornászom!
Örülök ennek az oldalnak, mert én nagyon szeretek beszélgetni!
Írjatok! Üdv mindenkinek!
Sylvi
 


Kedves Anyukák! Talán hasznára lehet valakinek: Azt feltételeztem, mint kiderült, rosszul,hogy várandós vagyok. Ez olyan erős lelki folyamatot indított el nálam, hogy, habár majdnem 6 hónapja befejeztem a szoptatást, a tejem újból megindult. Amikor kiderült, hogy mégsem várok babát, az egész egy csapásra megszünt. Elég volt hozzá annyi, hogy magamhoz öleltem a fiaimat, vagy egy kisbabára gondoltam és ömlött belőlem a tej. Ennek a folyamatnak nagyon erős az agyi szabályozása! Tehát, legyetek kedvesek szoptatni, szoptatni... Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Szerintetek szabad szoptatas alatt tornaszni?
itt inkabb aerobicra, könnyebb gyakorlatokra gondolok, mert nekem legutobb egy heves karsulyzos gyakorlat utan begyulladt a mellem és lŕzas lettem.

én nagyon szeretnék igy ujra formaba kerülni, persze kiloban mar sikerült visszatérnem, csak még itt-ott rŕmférne egy kis feszesités.

diétazni nem akarok, nem is szabad szoptatas alatt. Mit javasoltok?
judit
judit
 


Judit, biztos a direkt osszefugges a heves karsulyzos gyakorlat es a mellgyulladas kozott? Nagyon lusta Anyukaknak is begyulladhat a melle szoptatas alatt. Amugy mire kersz javaslatot? Ha kiloban mar visszatertel mint irod, akkor nem is kell dietazni (amugy nem tilos szoptatas alatt, de mint mindent ezt is okosan kell csinalni). Amugy meg tornazz nyugodtan, gondolom nem olimpiara keszulsz. Jarj uszni, az nagyon jo mindig.En nem vagyok sajnos nagyon sportos de nem hiszem hogy a tejtermelesnek artana mondjuk 3x egy heten 1 ora testedzes, ha kulonben eleget pihensz, nem ejszakazol, nem vagy nagyon stresszelt stb. szia

Timi, mindig meg tudsz lepni valamivel!! Amugy ha nem vagyok indiszkret johetne a hatodik? Ezt persze nektek kell eldonteni de ha igen, akkor en nagyon drukkolok.
zsuzsanna
 


Cumizasra visszatérve, szerintem is vigyazni kell, hogy ne minden kis nyöszörgésnél avval "tömjük" be a baby szajat.
Ki kell talalni, mi van vele, mi lehet a problémaja.
Nalunk ŕltalaban én (anyuci) a mentöangyal, mert nalam egyböl megnyugszik, nézelödik, cuppog a szajaval és mar meg is nyugodott.

Most mar mi is megprobŕljuk tudatosan a cumirol leszoktatni. Vagy inkabb magunkat kéne leszoktatni az örökös cumiadasrol. :)

Ma csak keveset volt a szajaban, de ennek fejében a mellem annŕl többet. Super volt!!
Sajnos az esti elalvashoz még mindig a cumihoz nyulok, mert ha a mellemen el is alszik, akkor az ŕgybatevésnél ébred fel, és 2-3 szivas utan mar alszik is, és a cumi sincs mar a szajaban.

Persze mi is ahhoz a szerencsés szülökhöz tartozunk, ahol a baba mar kb. 3 hetes kortol többé-kevésbé atalussza az éjszakakat.(este 10-töl reggel 6-ig) De el ne kiabaljam magamat!

Meg még azt is hallottam, hogy a cumizassal sok baba le tudja vezetni az elsö idökben kb.4 honapig a felgyülemlett feszültséget, majd ezt a 4 honaptol nagy-nagy rugdalozasokkal, jatékokkal tudja kiélni magabol.

Ennyit a cumi & co.-rol.

Alma, én is örülök, hogy megtalaltuk egymast!
Ti hol éltek?

judit
judit
 


Sziasztok!

Nekem az a velemenyem hogy heves karmozdulatokat nem szabad tenni. Lehet hogy sok mindentol lehet mellgyulladast kepni nem csak ettol, de tapasztalatom szerint ettol is. Igaz errol a nagy konyvek nem szolnak, ez az a resze a dolgoknak amit altalaban sajat maga tapasztal meg az ember. Utana egy eletre megjegyzi es probalja terjeszteni, hogy mas ne jarjon igy

Hajnalka
Napocska
 


hello Hajnalka,

a karmozdulatokban lehet valami, mert nekem multkor még a nokedliszaggatastol is csomo lett a mellembe és vörös volt és fajt egy hétig mint a fene.

Gyogyitasara meleg vizes borogatast kell a szoptatas elején a mellre tenni, majd ugy kell a babat a mellre helyezni, hogy a kis ŕlla a vörös, fŕjo területet érje, mert igy tudja jol kiüriteni.
AZ én kislanyom sajnos sokszor feladta a harcot, mert nem ugy folyt a tej, ahogyan ö szerette volna , igy nekem kellett kimasszirozni vagy kipumpalni.
megj. mind a kettö borzaszto fajdalmakkal tud jarni, de megéri, mert akkor hamarabb kiürül a csomo.

a szoptatas (kimasszirozas, pumpalas) utan pedig tegyetek hideg turo- vagy tejföl pakolast a mellre 10 percig.
és sokat kell szoptatni a babat az érintett mellen.

Ezek az én tapasztalataim, remélem több ilyen esetem nem lesz, mert ez mar a 2. volt 3 honap alatt.

sziasztok, judit
judit
 


Sziasztok!
Lehet, hogy most soan megköveznétek azért, amit itt kérdezek. Szóval, hogy lehet finoman leszoktatni a szoptatásról a gyereket? Nekem 15 hónapos a fiam, és imádom, de már 8 foga van, és azzal igen fájdalmasan tud szopizni, valamint ha a szobában leülök egy percre, és ő épp nincs valamivel elfoglalva, akkor jön, és vetkőztet. Persze nekem is "finom" érzés, amikor este lefekvés előtt összebújunk, és ő ott szuszog a cicimen, de már szeretném, ha ezen a korszakon túllennénk. Bocsi, ha valaki lelki békéjét ezzel a durva kérdéssel megzavartam, de tényleg kíváncsi vagyok, mitől szokik le a gyerek a szopizásról.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Őszintén szólva fogalmam sincs, mitől szokik le a gyerek (magától) a szopásról. Gondolom, erre gondoltál. De mivel a csemetéd már elég nagyocska, lehet, hogy csak az összebújás kell neki. Próbálj meg minél többet összebújni vele, öledbe venni stb, hátha így kielégül ez az igénye. De az is lehet, hogy egyszerűen szereti a tej ízét vagy szeret rajtad cumizni. Az én fiam 22 hónapos koráig szopott (kicsit már untam a végén), de végül is azért választottam el, mert jön a kistestvér. Szóval, ha szereti a tejcsit, akkor nincs mit tenni, magától nem valószínű, hogy elválasztja magát. Akkor rajtad a sor!
üdv, Zsóka
Zsóka
 


kedves Névtelen,
tisztelem a heroikus anyákat, akik hónapokig küzdenek a szoptatásért, de fölösleges emiatt felkapaszkodni valami hősi emlékműre, és onnan igét hirdetni, hiszen "a természetes etetés eleve elrendelt kötelességünk". "Ugyebár".
Névtelen
 


Szia Judit!

Mi Zug-tol par kilometerre lekunk, Unteregäriben.
Ti merre?

Alma.
Alma
 


hello, azt hiszem, még egy közös jellemzönk van kettönknek, és az hogy mind a ketten koran kelök vagyunk. :))

Mi Zürich mellett lakunk, Dübendorfban.

Ha gondolod, levelezhetünk emil utjan is.

ma nem tudom mennyit leszek bennt a halon, de varom leveledet.
üdv. Judit
judit
 


Kedves Nevtelen/Nevtelenek, celszeru lenne megnevezni magad/magatokat, mert ha tobb nevtelen is beugrik irkalni, akkor kicsit hosszuak lesznek a valaszok, ha mindannyiszor utalni kell hogy a szoptatos, a szoptatas ellenzo, a pelenkazos, a cumis, a kiuteses vagy barmimasos nevtlenrol van szo. Udvariasabb is a tobbiekkel szemben, de ne vedd/vegyetek kioktatasnak, nem annak szantam. Nem kell hogy a (ezt ugy nevezik ) nick neved a valossal egyezzen, sokan ugyan ezt teszik de van aki napsugarnak vagy haka-mamanak hivja magat, azok is megfelelnek sot, nagyon kedvesek es humorosak tudnak lenni.

A 11:25-os kirohanasra hadd valaszoljak azzal, hogy ez a forum NEM a masok meggyozesere szuletett, nem is onbalvanyozasra, hosi emelvenyekre kapaszkodasra, hanem egyszeruen velemeny- es tapasztalatcserere. A frusztracioit ki-ki probalja meg nem a tobbiekre zuditani.

A 9:54-es nevtelennek azt tudom csak mondani hogy ha nem tetszik mar a szoptatas akkor hagyja abba. A gyerek elvalasztasanak 1000 modja van, (itt kerek meg mindenkit aki a gyereket a gyerek kivansaga ellen valasztotta el, hogy valaszoljon kedves tanacstalan nevtelenunknek) jo tippeket lehet gyereknevelesi konyvekben is talalni. Egy 15 honapos babanak az anyatej, a szopas nem annyira fontos mar hogy az anyjanak fel kellene magat aldoznia. Ebben a korban a szoptatas kozos orom kell legyen, ha nem az, az mindenkeppen karos a gyereknek is, kozos kapcsolatuk ezt megszenvedheti. Tolem konkret tippet nem varhat sajnos senki, mert Dani 11 honaposan egyszeruen abbahagyta, most 14 honapos es a rengeteg hosszu szoptatasos hozzaszolast olvasva kedvem tamadt kiprobalni mit szolna. Amig csak vetkoztem erdeklodve nezett (szokott minket puceron is latni) de amikor a mellemre vettem volna, orditva konnyezve elrohant. Sajnos ennyi. Zsokanak pedig annyit hogy reszemrol irigylem a hosszu szoptatasert. (Nevtelen2: nem gondolom hogy Zsoka vagy mas hosszan szoptato Anyuka hos lenne, hiszen aki ezt csinalja annak altalaban tetszik, kotelessegtol fuggetlenul, ugyebar)
zsuzsanna
 


Szia Judit!

Remélem, hogy nem sikerül több ilyen gyulladást össze szedned. Én annak idején, ha jól emlékszek, vagy 4 szer kaptam igaz az első volt, ami nagyon fájt és nagyon beteg voltam, a többinél nem lettem annyira lázas. Utána már sokkal kisseb mozdulatoktól is ugyanoda jutottam. Apróbb konyhai munkáktól, mint például darálás, vagy reszelés. Utána ezek jó darabig elkerültem. Szerencsére ennek ellenére a tejem megmaradt és nagyon sokáig szoptattam. De kb. lányka egy éves kora után már nekem nem számított bármit tehettem, utána többet nem sikerült összeszednem.
Tornázást meg szerintem nyugodtan lehet csinálni, ha nem túlzásba viszed, ha nem erőlteted túl magad, akkor szerintem meg a tej rovására se megy.

Hajnalka
Napocska
 


Hello Lányok !

Sylvi vagyok, nekem Tündérke az első babym, így sokszor kicsit tanácstalan vagyok. A kórházban, itthon, mindenki állandóan azt mondogatta, hogy: szoptatás után mindig fejjem ki a tejet. Igen ám, de nekem soha nem volt mit kifejnem. A mellgyulladástól is tartok, azt például nem is tudtam, hogy a megerőltetéstől is lehet. Most már 4 hónapja jól megy a dolog, de ha már most sincs feleslegem, akkor hogy lesz elég a tej 2 hónap múlva? Volt akinél ez így működött,és mégis sokáig tudott szptatni?

sylvi@buli.net Kép
Sylvi
 


Sziasztok! Eloször a szoptatáshoz szólnék hozzá.Én nem voltam olyan szerencsés hogy szoptassak de nem azért mert nem akartam hanem mert a 6.hét táján az amúgy is kevés tejemnek kevés volt a tápanyagértéke valamint vizes volt.A második babám most 2 hónapos és szintén ugyanaz a helyzet.A doktorno szerint ez lehet genetikus,mivel édesanyám mind a három gyermekével végig járta ezt. A CUMIZÁSSAL kapcsolatban.Szerintem a megnyugtatásra más módszert kell kitalálni,mert hosszú távon a pici fogszuvasodást kaphat és nem utolsó sorban pedig nehéz lesz leszoktatni.A kisfiam két hónapos és nem adok cumit neki,simogatással szoktam általában megnyugtatni.Az ujjszopásnak az elonye hogy nem lesz fogszuvasodása ellenben ha koszos a baba ujja könnyen bevihet a szervezetébe kórokozókat.Hosszú távon a metszofogak elore hajlását okozza. Bella
BELLA
 


Kedves Szilvy!
Mivel nem hiszem, hogy fejben tudsz tartani minden hozzászólót, rmlékeztetőül egy pár szó magamról: a gyerkőcömet 22 hónaőpos koráig szoptattam (mindenki csodálkozott, hogy van még tejem ennyi idő után). Anno csak a kórházban fejtem ki, amikor beindult a tejtermelés, akkor is géppel, ami a kórháznban volt. Az elején mindenkinek több teje van (gondolom, ezt valószínűleg Te is tapasztalod/tapasztaltad. amikor elkezd sírni a gyerkőc, megindul a tejed, ill. használja az ember lánya azokat a fenés melltartóbetéteket.) És mégis, SOHA nem sikerült 30 gr-nál több tejet kifejnem, (kézzel) még az első hetekben sem. Úgymond "nem volt feleslegem." De ahogyolvastam valahol (talán igaz) a tej 60 százaléka szopás közben termelődik. Ebben is lehet valami. Ne izgasd magad, azért nem kell fejni (bár biztos itt is vannak kivételek), hogy elegendő tejed legyen. Csak annyit próbálj meg: miután a gyerkőc befejezte a szpást, próbálj meg egy pár cseppet (de csak egy pár cseppet!) kispricceltetni a melledből. Ha jön, az azt jelenti, hogy van még tejed, "nem fogyott el". Ez egem mindig megnyugtatott, főleg, amikor a gyerek már másfél éves volt, kétségeim voltak, nem csak cicizik-e, lehet, hogy nincs is már tejem. De mindig volt (bár gondolom, a vége felé egyre kevesebb. De ez a vége felé 20 hónapos kora után volt). Ne izgulj, ne idegeskedj, ahogy mondják, az is befolyásolhatja a tejtermelést. Sok sikert!

Zsóka
Zsóka
 


Szia Sylvi!

Én egy-két csepp tejnél többet soha nem tudtam lefejni. Védőnőnk ijesztgetet is hogy, maga kismama nem fog tudni szoptatni. Ehhez hozzá tartozik, hogy alkatilag se úgy nézek ki, mint akinek egyáltalán lehet teje. Voltak időszakok mikor átmenetileg kevesebb volt a tej akkor gyakrabban szoptatattam, de egy-két hét után megint visszaállt a régi rend. Igaz abban az egy-két hétben sokkal többet pihentem és sokkal jobban figyeltem, arra hogy ne idegeskedjek semmi miatt. Végül majd 3 évesen szoktattam le lányom a tejről, mert kistestvért szerettünk volna. De még utána hónapokig, ha úgy tettem mintha fejném a tejet jött pár csepp.

Hajnalka
Napocska
 


Egy uj kerdes: nem tudtok valamit hajhullas ellen?
A lanyom harom honapos, es allitolag a szoptatastol most elkezdett rettenetesen hullani a hajam. Ket eve ugyanez volt a fiamnal is, akkor a szep hosszu hajamat teljesen le kellett vagatnom. Most mar a rovid is hullik, es nem tudom, mit kellene csinalnom. Szedem a Multivitamint, a Maternat nem birom, de valami kell, mert nagyon idegesit ez a dolog.
Segitsetek!
Eva
Eva
 


Sziasztok Anyukák!
A fiam, aki 6 hónapos lassan, nagyon nyugtalanul szopik. A környezetében minden zajra, vagy hangra odafigyel, így csak nagy csendben tudok szoptatani, de már az is küzdelem. Sohasem volt egy nyugodtam szopizó baba, de egyre rosszabb, félek, hogy abbahagyja előbb utóbb.
Arra lennék kiváncsi, hogy más baba is viselkedik így?
Gabi
Gabi
 


Kedves Eva!

Ket eve nem nott vissza a kihullot hajad? Mert ha igen, akkor egy kis vitaminpotlas eleg.
Nekem is hulott a hajam es a harmadik honaptol. Ez negy honapja volt. Engem is nagyon idegesitett, de aztan lassan abbamaradt a hajhullas. Most mar kezd visszanoni. Nekem elol gyerult meg nagyon, es most egy kicsit murisan nezhetek ki az elol levo nagyon sok kis hajszallal. Elegge feltuno. Na de egyszer majd meg no. En a hajamra csalankivonatot teszek, drogeriaban, herbariaban kaphato.

Alma.
Alma
 


Bella!

Azért azt hiszem, az túlzás, hogy a játszó (megnyugtató) cumitól fogszuvasodást kap a gyerek!
(Nem a cumisüvegről beszélek, az nekünk sose volt)
A cumi nem tartalmaz semmi olyan anyagot, amitől fogszuvasodása lenne!
Én eleinte cumiellenes voltam, a család meggyőzött, majdpedig bevállt. Az első gyermekem szopásigénye kielégíthetetlen volt (ha újra mellre tettem, akkor kis Hakapeszi módra evett is, aztán meg bukta vissza) Úgyhogy jó kiadósan cumis volt.
Némi előnye volt neki, mert a mindent a szájba tevős korban, ha nem akartam, hogy a környezetében található dolgokat szájába tegye, akkor egyszerűen odaadtam a cumit, és akkor már eszébe sem jutott.
Ami pedig a leszokást illeti. Kétéves volt, amikor jöttek a kistesók (kettő). Két héttel az érkezésük után elharapta a cumiját. Elmagyaráztam, hogy na most akkor volt nincs. (Biztos ami biztos, vettem egy másikat, nehogy éjjel kelljen cumiért rohangálni, de erről ő nem tudott.)
És akkor, egyik napról a másikra, a kistesók (sokszor emlegetett) nehezítő körülményei mellett leszokott róla.
Ma 7 éves, nincs rossz foga.
Ezeket nem azért írom, hogy erre bíztassak másokat, csak azt szeretném kifejezni, hogy nem egy tragédia, ha valakinek ez vált be.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,

hajhullas témahoz szeretnék hozzaszolni, mert nekem is ugyanevvel van mostanaban gondom.

a kislanyom 3 honapos nekem is, szoptatok, ugyhogy a kivalto okok azt hiszem megegyeznek.

nekem a drogériaban egy méregdraga 72 Frankos (kb.11 000Ft) csodaszert akartak ramsozni, de aztan végülis a sima, mezei élesztötablettanal kötöttem ki,ami sokat segitett.

Folyamatosan kell szedni, én reggel és este szedek 5-5 darabot.
megj. néha elfelejtem.

Természetesen a csalan is jo, de a sört is kiprobalnam, kivülröl-belülröl. :)


Allitolag majd magatol elmulik, de én azt nem akarom kivarni, ki tudja mikor jön el ujra a dusfrizuras korszakom.

üdv. judit
judit
 


Kedves Zsóka és Hajnalka!

Köszönöm a biztató szavakat. Máris jobb, hogy tudom, nem vagyok ezzel egyedül Remélem én is sokáig tudok majd szoptatni. És egy-két cseppet sikerül kifejnem a szopizás után!

Szia Gabi!

Az én 4 hónapos lányom is elég nyugtalanul szopik, de ez inkább a délutánra jellemző. csönd szükséges az etetéséhez, és én semmiképp sem beszélhetek mással, mert akkor már rögtön sír. Néha szokott közben kapálódzni is. általában beválik, hogy csöndes, halk, megnyugtató szavakkal beszélek hozzá, és simogatom. A tiéd már a szopizás elején csinálja? Biztos, hogy jól jön a tej? Mert ha az első pár percben nem érzem a tej kilövellését, az a Tündinek nagyon nem tetszik. (Ilyenkor megkeményedik a mell, és bizsereg.)
sylvi@buli.net Kép
Sylvi
 


Szia Sylvi!
Az a helyzet, hogy nem tudok mire gondolni, maximum arra, hogy jön a foga, és nyűgös.
Tejem szerintem van elég. Néha, amikor némi szívás után elengedi és nyűglődni kezd, telespriccolom a kis fejecskéjét.Ilyenkor örülök, ha 10 percet cicin tudom tartani. Ha nagyon fáradt, vagy álmos (pl.éjszaka) akkor teljesen rendben zajlik a dolog. Hát ez van.
Egyébként klassz a fényképetek.
Üdv, Gabi
Gabi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron