Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örülnék, ha hamarosan ez egy népes fórum lenne, teles -teli Budapesti anyukák hozzászólásaival!

Gyertek beszélgessünk! :)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

 
 


Sziasztok!

Új vagyok, szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Van egy 10 hónapos kisfiam:-)

Szeretnék képet feltölteni, de túl nagy:-( Tudja valaki, hogy hogyan lehet átméretezni?

További szép napot!
Vendég
 


Én photoshopban szoktam lekicsinyíteni.
Üdv.
Az oldalon!

Dia

N.T.Dia
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is új vagyok,és szívesen csatlakoznék .Van egy 6 és egy 9 éves kisfiam, most várom a harmadikat:)

Üdv a XV.kerbõl :)
harper
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

ntdia! Köszi, akkor megpróbálom.

Köszi a köszöntést!:-)
Vendég
 


Szia harper!

:-) Gratulálok a picihez!!:-) ...és persze a másik két fiúcskához is!

Üdv!
Vendég
 


Sziasztok! :D

A 16. kerületben lakom, és van egy 6, ill. egy kéthetes kislányom :D
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Szia!

Én is a XVI-ban lakom. :) Te merre?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Szia :D

A 45-ös busz vonalán lehet hozzánk eljutni, az Andócs utcában...
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudoktok Pesten valami jó gyerek programot Augusztusban? Vagy valami különleges helyet, amit szeretnek a gyerekek. Az elsős unokahugomat szeretném elvinni valahova, de nem nagyon vagyok képbe, hogy merre érdemes. Köszi a javaslatokat:)
ruhavilag
Budapest IX. kerület
 
 


Hű, én nem tudok, sajnos... De hátha valaki más...

Nem lakunk nagyon messze egymástól. Én Árpádföldön lakom, van ott öt új lakópark. Telistele anyukákkal és gyerekekkel. :) Ott van sok gyerek, ahol te laksz? Kertesházas rész az, igaz? Mi arra jártunk a cinkotai templomba. De aztán gyerekkel messze volt, inkább ide járunk Árpádföldre.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni. Bianka nevű kislányommal a 17. kerületben lakunk. két hét múlva lesz egy éves!

mindenkinek gratula a csemetékhez!
Próbálom kiokosítani magam itt a babaneten, lehet, hogy időbe telik még;-)

Ilcsi
ilcsi79
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 



Sziasztok!

igen a képekkel nekem is problémám van, most az avatart próbálom vhogy megfelelő méretűre redukálni, hát.....nem vagyok valami zseni a számítógépekkel kapcsolatban!

ilcsi79
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

"Kicsit" eltűntem, de sajnos azért, mert meghalt a Férjem Anyukája:-(

Mostmár igyekszem sűrűbben jönni:-)

Nem nagyon tudok most visszaolvasni, mert Gyuszkó felébredt és nyafi van, de igyekszem pótolni!

További szép napot Mindenkinek:-)
Vendég
 




sziasztok!
gyuszkoanyu:
sajnálom ami történt!
Most olvasom, h majdnem egyidősek a picinyeink!

harper:
de jó;-) én is három gyerkőcöt szeretnék majd. még csak most kezdjük a kistesó projektet:-) Gratula a fiúkhoz! hány hetes vagy?

Piroska:
Nagyon szépek a kicsik! De ritka és szép nevet választottatok a kislányodnak! még nem hallottam ,de tetszik nagyon. (vagy becenév ez?) A Mendel is nagyon jó:-D!

mindenkinek szép estét!

ilcsi79
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 


Gyuszkóanyu
Részvétem!
küldd át a képet, megcsinálom. Mailben át tudod küldeni. Egyébként én az ilyen egyszerűbb dolgokat irfanview-ben szoktam csinálni.

Harper
hát a három gyerek nem tudom, hogy valaha megvalósul-e, de szép álom. :) Mennyi ideje várod a harmadikat? Te is szomszéd vagy. :)

Ilcsi
úgy látom, hogy sikerült. :)
Köszönöm a dicséretet! Hála Istennek, édes cukorfalatok a gyerekeim, nem panaszkodhatom rájuk. Ez a dackorszak kicsit nehéz, de ez legyen a legnagyobb probléma. :)
A Didri becenév (Diána Hanna az igazi neve). Igen, a Mendel nekem is tetszik. :)
Mit kellene kiokosítani? Szólj, ha segíthetek!

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sziasztok! :D

Piroska: igen, szerencsére itt is nagyon sok kisgyerekes család lakik, sõt a játszótér itt van mellettünk egy sarokra :D
Az avatar képben tudnál nekem is segíteni? próbáltam én a megfelelõ méretre kicsinyíteni... de nem tudtam kellõen apróra gyártani..

Ilcsi: A 17. kerületben laktam egy évet, azelõtt mielõtt átköltöztünk volna a 16.-ba... :D
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Persze, nagyon szívesen. Küldd át mailben.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Piroska, átküldtem a képet :D Köszönöm!

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Próbálok chatelni veled gmail-en, de nem sikerül...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sikerült!!! :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Szupi! :)
Azért ha kell segítség, akkor nyugodtan írj. :)

Egyébként ilyen egyszerűbb dolgokat az Irfanview programmal nagyon könnyű csinálni, ha gondoljátok, megnézem, hogy van-e ingyenes változat

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Na, most tökéletes! :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Piroska, KÖSZÖNÖM!!!!!

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Nikolett
két hetes a pici? :) Szupi!
Mesélj, milyen szülés volt? Hogy bírják egymást a gyerekek? A nagylány örült a kicsinek? A kicsi tud aludni a nagylánytól? Nem kelti fel napközben?
Nálunk a kiabálás a legnehezebb...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Ja, és nagyon szívesen. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Igazából az én nevem Viki, a nagylányomat híják Nikinek, és már megszoktam hogy mindenhová ezt a nevet adom meg... így tuti nem felejtem el sehol :D
Nagyon gyors volt, de sajnos nem komplikáció mentes... du. 3-ra beértem a kórházba, és 1/4 5-re már meg is szültem :D Csak a magzatvíz a pici után jött ki, és sajnos bele is kakált... de persze a kis manó akkor akart levegőt venni, amikor kifolyt a magzatvíz, így egy jó nagy adagot le is slukkolt... ezért aztán nem kapott levegőt, leállt a szíve a légzése... így másfél nap intenzív osztály... nagyon féltünk, de szerencsére minden rendben :D
A nagylányom nagyon várta a kistesót :D Szereti nagyon, és mindenben segít, sőt, amit nem gondoltam volna,napközben csöndben tud játszani :D Így alszik nyugodtan a kis manó :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Akkor most hogy szólítsunk? Viki vagy Niki? :)
Sokat alszik még a kicsi, igaz? Van tejecskéd?
Sajnálom a szülés körüli tapasztalataidat, jó egészséget kívánok nektek! :) Vissza kell járnotok valamilyen kontrollra?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Vikinek :D
Alszik és gyarapszik rendesen :D szerencsénkre van tejem bőven :D igaz, már nem fejem, már beállt a kívánt mennyiségre! :)
A kontroll a neurológus szakvéleményétől függ majd... de csak 1 hónapos korában vizsgálja meg a doki, addigra fejlődik annyira, hogy látszódik ha baj van... remélem nem lesz semmi gond!

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Most volt egy kis időm visszaolvasni:-)

ilcsi:

Köszönjük a részvétnyilvánítást! Igen, tényleg nem sok idő van a picurkáink között:-)


piroska:

Neked is köszönjük a részvétnyilvánítást! Jól van, köszönöm szépen a segítségedet, akkor majd átküldök pár képet. Mennyit küldhetek? ...mert írtad, hogy ha csak pár képről van szó, akkor tudsz segíteni. Mennyi az a pár kép?:-) Előre is köszi!


viki:

Garatulálok a picihez!!!:-) Sok boldogságot és jó egészséget Nektek! Sajnálom, hogy nem volt problémamentes a szülés, de örülök, hogy mostmár rendben vagytok és reméljük, hogy a neurológus sem talál majd semmit!


Nagyon béna vagyok...:D Beállítottam egy vonalzót, de nem teszi ki:-( Elég ügyetlen vagyok:-)
Vendég
 


Hehe:D:D:D Mégis betette a vonalzót, akkor mégsem vagyok olyan ügyetlen:-)
Vendég
 


nagyon jó ez a vonalzó!!! Honnan van??? :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


na, képes voltam rá, és leolvastam a vonalzódról a honlapcímet :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


:D :D

Nagyon aranyosakat találsz, ha felmész a honlapra!:-) Én is nehezen választottam, mert mindegyik nagyon tetszik. ...de az én fiam tényleg egy minden lében kanál rosszcsontka:D Szóval ezt választottam.
Vendég
 


most nézegetem őket! :D Tényleg nagyon jók! Csak még nem sikerült dönteni...

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


:-)


Én is nézegettem egy csomó ideig, mire eldöntöttem, hogy melyik legyen. Gyuszkóra ez illik a leginkább:D
Vendég
 


Gyuszkóanyu
Annyi képet küldesz, amennyit akarsz! :)

Viki
minden rendben lesz, ha valami gond lenne, látnád. Nem jól tartaná magát meg ilyenek. Az ilyen furcsaságokat az anyukák észre szokták venni. Milyen a fejlődésneurológus? Jó? Csak azért kérdezem, mert van itt egy anyuka, akinek a kislánya 8 hónaposan még nem csinál semmit és elküldte azzal, hogy nincs semmi baja. Szegény tanácstalanul állt, aztán az én gyerekorvosom elküldte egy konduktorhoz. De azért mégis jó lett volna egy szakorvosi vélemény, csak olyan nehéz jó orvost találni. Mi is voltunk fejlődésneurológusnál, ő egyből mondta, hogy persze, ha fél évesen nem csinál semmit, akkor nagyon jól tettük, hogy elvittük, mert jobb a bajt megelőzni. Jó lenne, ha lenne a környéken egy jó doki, mert az messze van. Kértük, hogy mondjon egy jót, de erre nem nagyon akart válaszolni, gondolom, ez kellemetlen neki. Ha a tied jó, akkor mondd már meg légy oly drága, hogy ki az, mert nekünk jól jönne egy.
Én sem fejtem, csak akkor, ha tudtam, hogy megyek valahová és kell a tejecske. Úgy nem szeretek fejni. :oops: De hála Istennek, mindkét gyereknél volt tejecském bőven. :)
Itt is nagyon sok kisgyerekes család lakik. Csak nem az új lakóparkokban laktok Árpádföld és Cinkota határán? :)

Mindenki
ha vonalzót akarsz készíteni, megnézed, melyik tetszik, rákattintasz és már ott is leszel a vonalzókészítő oldalán.
Ha segítség kell, segítek szívesen, de lehet, hogy napközben nem fogok tudni válaszolni, csak éjjel. Minden éjjel fent vagyok a fórumon, úgyhogy válaszolni fogok még aznap. De ha sürgős, ott van a mail, azt naponta többször is nézem, nagy eséllyel fogok válaszolni arra.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Piroska:

Sajnos, vagy nem sajnos, még nem találkoztam az itteni neurológussal... havi egyszer szokott bemenni az egészséges rendelésre, és ott megnézi a piciket (már amelyiket kell), de a Norit biztos megnéz, mert a védőnőm foglal hozzá időpontot... én is nagyon bízom benne, hogy nincs semmi baj... már csak azért sincs, mert nagyon ügyesen szopizik :D És állítólag ez lenne az első jele annak, ha bármi féle probléma lenne... de azért akkor fogok 100%-osan megnyugodni, ha az orvos is azt mondja hogy minden rendben!
Az én tejtermelésem elég érdekes :D míg az egyik cicim már ráállt arra a mennyiségre amire a Norinak szüksége van, a másikat még mindig fejhetem, mert feszül... nem értem...
Nem, nem az új részen lakunk, de itt van mögöttünk :D Mi a párom nagymamájától megörökölt házikóban lakunk... épp most csinosítgatjuk... az ablakcsere már a szülés előtt júniusban megtörtént... de most hétvégén vágunk bele a fűtéskorszerűsítésbe... na ez még egy nagy meló lesz, két gyerek társaságában :D

LÁnyok, kérlek segítsetek! Mit egyek, vagy igyak, hogy a picit ne gyötörjék a gázok???

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Akkor itt laktok mellettünk. :)

Fordítsuk meg a kérdést: mit eszel és mit iszol? Én az elején szinte folyamatosan csak húst krumplival ettem. De jó a húsleves, meg a paradicsomos tészta (van gyerek, akit zavar), meg mi is? Krumplis dolgok (paprikás krumpli, krumplis tészta, stb.) Nem jó a tejes, K betűs (azt tudod), a hüvelyes, nem is tudom... Mit ettél?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Az tök jó :D Igaz, én még ezt a környéket nagyon nem ismerem.... :( Így fogalmam sincs, merre kéne elindulnom felétek :D De majd ebbe is beletanulok! :D

Na igen, ma utánaolvastam, hogy mit szabad és mit nem... és teljesen ledöbbentem! A kávét már hanyagolom, így koffeinmentes kávét iszom, legalább az ízélmény legyen meg! :D Viszont a védőnőm azt mondta hogy napi egy bögre tej, és egy joghurt belefér... ezért a kávémat tejjel, a reggeli müzlimet (ami teljes kiőrlésű, hogy legyünk egészségesek) joghurttal! Erre a mai olvasmányaimban benne volt, hogy a teljes kiőrlésű gabonát a pici gyomra még nem tudja feldolgozni! Mondom, klassz!!!!! Ja, és ha kiütés jelenik meg a picin, akkor a tejtermékeknek is mondjunk búcsút egy időre... na szép, a pici arcán már jelentkeznek is a kiütések... így holnaptól se tej, se joghurt, se müzli!!!! Szegény párom már nem tudja hogy mit hozhat nekem... :D

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Piroska:

Köszönöm:-) Akkor ma küldök pár képet:-)


Viki:

Én is javasolni akartam, hogy a tejtermékeket ne nagyon fogyszd, de már látom, hogy megelőztek :wink:



Iszonyat meleg van:S Hogy bírjátok? Nálunk nyafi van, semmi sem jó:-(
Vendég
 


Sziasztok!

Piroska:

Ha minden igaz, sikerült átküldenem Neked a képeket. Ha mégsem, akkor szólj. Elég ügyetlen vagyok :D
Vendég
 


Mendi lázas :(

igy bírjuk... :(

A tejtermék és minden egyénfüggő. Mendinél semmi nem volt gond, a borsó sem (2 hónapos kortól, de előtte nem). Én ittam kávét, egyébként állva elalszom. Nem vagy álmos kávé nélkül? A hús, krumpli, rizs, sárgarépa, cékla (nagyon finom tepsis céklás krumpli receptet találtam), cukkini, alma, banán általában nem csinálnak gondot. Ami esetleg még jó lehet, de nem biztos: paradicsom, paprika, padlizsán, uborka, de ezeket ki kell szerintem próbálni. Tejes ételt csináld sinlac-al. Mennem kell, még jövök...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Ohh:-( sajnálom! Jobbulást Mendinek!!!
Vendég
 


Írtam mailt. Megkaptad a képet?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Még nem kaptam meg:S Lehet, hogy megint vacakol a freemail... Várok még, hátha megérkezik. Amúgy köszi a segítséget!!:-) Én is megkaptam az e-mailedet, csak miközben írtam a választ, magától újraindult a gép, grrr... Úgyhogy most megyek és újra írom.
Vendég
 


Köszi szépen, megkaptam mostmár a képet!:-)

Mindjárt beillesztem:-)
Vendég
 


Kép Kisfiam, Gyuszkó:-)
Vendég
 


Viki
mi van a hasfájással?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


ma már elhagytam a tejtermékeket... de ugye kell még pár nap míg teljesen kiürül a szervezetemből... meg a pici szervezetéből...

Viki

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
nikolett1
Budapest XVI. kerület
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: