Új privát üzeneted érkezett!

Mona, és Pap dokinál voltál minden uh-n? Ő nézte így be a baba nemét? Kezdek aggódni... Nekünk a 12. heti óta fixen fiút mond, de ha kibújik egy kislány, asszem lefordulok az ágyról. Te hogy viselted a sokkot? Mert igazából mindegy, persze, csak egészséges legyen, de ha már lehet tudni, és beleéli az ember magát, akkor azért nagy pofára esés tud lenni.
nedytta
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Zizi,örülök,hogy túl vagy a műtéten és minden rendben ment.Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Neddytta!

Pap doki csak egy uh-t csinált a 25. héten,de nem tudta pontosan megmondani és ezért nem nyilatkozott.Genetikai tanácsadáson voltunk a SOTE-n,ahol magzatvizet vettek és abból végeztek szűrést Down kórra és még néhány genetikai betegségre.Mi kértük azt is ,hogy nézzék meg a baba nemét és ott van a papíron,hogy leány.Ezért nem kérdőjeleztük meg a nemét,és ezért készültünk csak lánynévvel.De egyáltalán nem éreztünk csalódást,csak nagyon megdöbbentünk és alig jutottunk szóhoz.Főleg,amikor a nevét kérdezték.Inkább az a furcsa,hogy mindig Julcsinak szólítottuk,amíg a pocakomban volt és most másképp hívják.de az,hogy fiú nem bánjuk egy picit sem.
Kicsit részletesebben a szülésről:
Tehát éjfélkor mentünk be,Suskó volt az ügyeletes.Megvizsgált,mondta,hogy 1-2 ujjnyi a méhszáj.Nst-re tettek fél órára,hogy lássák vannak-e fájások,de akkor még csak egy igazi volt.Ahogy fölkeltem jobban kezdett folydogálni a magzatvíz.Előkészítettek,kaptam beöntést,utána már voltak fájásaim,kb 5 percenként.Bementünk a szülőszobára,ismét nst-re tettek,jöttek szépen a fájások a doki megvizsgált,akkor már 4 ujjnyira volt kinyílva a méhszáj.Ekkor szóltak Pap dokinak,hogy jöjjön be,szerencsére nagyon gyors volt.Burkot repesztett,mert még mindig volt egy kis buroksapka.De szólt is a szülésznőnek,hogy szedje szét az ágyat,mert mindjárt szülök.eddig gyors és viszonylag könnyű menet volt,de amikor a csöppség elkezdte feszíteni a méhszájat,az iszonyatos érzés volt.A tolófájásoknál,bevallom elveszítettem a fejemet,nem tudtam koncentrálni,csak kiabáltam.aztán,valószínű,hogy a súlya miatt már magától kezdett kicsúszni,akkor összeszedtem magam és nagyon nyomtam,és a doki is rásegített párszor,hogy minél előbb kicsússzon.Óriási megkönnyebbülés volt.Szerencsére nem repedtem,csak a gátmetszésem van.A doki összevart,utána gratulált és elköszönt.Reggel ő volt az ügyeletes,bejött,megvizsgált és mindent rendben talált.

Bocs,hogy ilyen hosszú voltam.Képet töltök majd fel,ha már a számítógépen lesznek

mona

l]
 
 


Ú, dehogy, nem baj, hogy hosszú voltál, köszi, hogy vetted a fáradságot, és leírtad! Pedig még csak most jöttetek haza, biztos van elég tennivalód...
Örülök, hogy azért örültök, hogy fiú, csak tényleg furcsa lehetett. :)
Hát, gyorsan lezavartad a szülést, de nem lehetett könnyű. Fel sem merült, hogy gátvédelemmel szülj? Hisz neked már negyedik baba, így simán esélyes lehetett volna. Bár az 5 kilós "apróság" lehet, hogy azért nem fért volna ki vágás nélkül. Gátsebed nem fáj nagyon? Én attól parázok eléggé.
A doki rásegített alatt mit értesz pontosan?
Valami infúziót kaptál amúgy, vagy nem erőltetik? Fájdalomcsillapító nélkül csináltad végig?
Köszi még egyszer a részletes beszámolót!
nedytta
Gyöngyös
 
 

 
 

Az az igazság,hogy így is örülök,hogy megúsztam repedés nélkül,még a szülésznő is csodálkozott rajta.Ez az előnye annak,hogy már többször szültem.A gátsebem nem fájt,szerencsére szépen gyógyult,így varrat nélkül pedig már könnyebben is mozgok.Most nem kaptam infúziót,magától zajlott minden,nem volt fájdalomcsillapítás sem.
Ilyenkor a doki úgy segít,hogy a hasadat egy bizonyos ponton a könyökével,karjával nyomja,ezzel a babát "préseli" ki a méhből.De ezt csak akkor csinálja,amikor fájás van,és te is nyomsz.

l]
 
 


Gratulálok a picurhoz Mona :)
Nem semmi meglepetés lehetett :) de a fő hogy egészségesek vagytok mindketten :)
Én is köszönöm, hogy leírtad mik történtek veled :) Így legalább van némi fogalmam már róla és csak nem leszek teljesen elveszett :)

Zizi, jó hogy már túl vagy a műtéten, és minden rendben van, mielőbbi gyógyulást Neked :)
fnebetty
Visznek
 
 


Mona, képzeld, ma voltam kismamatornán, utána meg kismamaklubon, és a védőnő is emlegette a hatalmas babádat! :) Mondta azt is, hogy benézték a dokik, és lányt vártatok, de kistöki jött helyette. :)
nedytta
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi!

Mona nagyon gratula,hatalmas legényke!És hogy vagytok?

Egyébként ki hogy van?Remélem örültök a hüvinek,mert én nagyon!

Kép


Nem is tudtam,hogy ilyen híresek lettünk! :D
Zizike!
Mi jól vagyunk,csak bele kell még rázódni a hétköznapokba.Most még nehéz megtalálni az egyensúlyt,hogy mindenki megkapja a kelő figyelmet,hogy gördülékenyen menjenek a dolgok...De még csak egy hete vagyunk itthon,remélem hamarosan könnyebb lesz.Én borzasztóan érzékeny vagyok,rengeteget bőgök a leghülyébb dolgokon is.Az egyik éjjel a megvert egyéves kisfiú miatt zokogtam,másnap azon,hogy milyen nagyfiú már az én két évesem...Szóval a hormonok dolgoznak bennem rendesen.A kicsi nagyon aranyos,keveset sír,és nem lehet rá egy rossz szavam sem.
És te hogy vagy?Vannak fájdalmaid?A férjed hogy bírt a lányoddal,míg bent voltál a kórházban?

l]
 
 


Bizony ám! Azért egy 5 kilós bébinek híre megy, nem minden nap születik ilyen hatalmas baba. :)
Örülök, hogy a babád ilyen jól viselkedik már most, biztos tudja, hogy rajta kívül még mennyi tennivalód van a többiekkel. A hormonok majd rendeződnek idővel, gondolom.

Na, hüvi már nincsen, újra tombol a kánikula. Én szeretem a hosszú nyarat, de a parlagfű miatt ez nem túl jó, tolódik ki a szezon. Remélem, szeptember végére lecseng a dolog, és októbertől újra kidugult orral alhatok...
nedytta
Gyöngyös
 
 


Mona!

Pár napig nagyon fájt,de már minden megy a megszokott kerékvágásban,azt leszámítva hogy nem emelhetem fel a Dórit.Apa nagyon ügyes volt,még mosott és takarított is a baba mellett.Még a héten itthon lesz segíteni,aztán újra átveszem a teljes műszakot.

Kicsit irigyellek,nekünk nagy sírások ordítások voltak az 1. két hónapban,nem evés nem alvás stb.De én is ilyen voltam mindenért bőgtem!

Kép


Nedytta!

Nem irigyellek az allergia miatt,még nélküle is annyi baja van az embernek,mikor babát vár!(Remélem nem csak én vagyok,ill. voltam olyankor nagyon nyűgös és nyavalygós :oops: )

Zizike!

Szuper,hogy a párod ilyen ügyes volt!Használd ki amíg otthon van veled!tessék addig is pihenni!
Nekem a nagyobbik lányom volt többemberes baba,senkinek nem kívánom.Volt olyan,hogy még pisilni se tudtam elmenni...Szerencsére túl vagyunk rajta,de azért még mindig szeret a figyelem központjában lenni. :D

l]
 
 


Sziasztok!

Ki bújt az első fogacskánk végre! :) És megtanult harapni is úgyhogy már nem nyálas puszikat osztogat hanem harap,de jó nagyot!

Kép


Zizike!

Gratulálok az első foghoz!Hogy viselte Dóri?Könnyen kibújt neki?

l]
 
 


Mona

Nagyon könnyen,mert ha nem harap belém észre sem veszem.Hogy vagytok?Mesélj milyenek és hogy telnek most a napok?

Kép


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezésre van most erőm,ugyanis az egész család beteg,kivéve engem és a kicsit.Mindenki itthon van, én pedig lassan és csendesen beleőszülök.Majd írok,ha már jobban lesz a pereputty és sikerül aludnom egy kicsit.

Mona

l]
 
 


Sziasztok Lányok!!

Én 5+5 hetes kismama vagyok és nagyon örülök, hogy rátok találtam :)
Első babánk lesz és Gyöngyösre járok Nadim főorvos Úrhoz. Kedden lesz az első UH.m?
Ti biztos tudjátok, hogy a férjemet beengedik ide? Lehet fotót kérni későbbiekben a babyről?
Minden tapasztalatot és tanácsot szívesen veszek :)
Ha lesz időm visszaolvasom az egész topikot, mert biztos sok hasznos infót le tudok majd belőle szűrni.
lajagi
Heves
 
 


Szia!

Én úgy tudom,hogy nem mehet be kísérő a kismamával az uh-ra.Fotót talán lehet kérni,de azt hiszem fizetni kell érte.De ebben nem vagyok biztos.Viszont ha rám hallgatsz,akkor még vársz néhány hetet a fotóval,mert most még csak egy kis fekete pötty látszik belőle.A 12. héten már igazi baba formája van.

l]
 
 


Köszi, hogy válaszoltál.
Én is így gondoltam, hogy akörül kérek.
lajagi
Heves
 
 


Sziasztok! De nagy a csend erre...

Mi szépen gömbölyödünk, őrült nagy meccsek vannak odabent, nagyon mozgékony a baba. Hétfő voltunk uh-n (31+0), hát, úgy néz ki, hogy kissé nagyra nőtt a gyerek... A feje 90 mm, az uh súlybecslése szerint 2300-2400g (a korát 3,5 hét pluszba írta). Azért bízom benne, hogy nagyon mellélő a gép, mert ebből 9 hét alatt simán 4-5 kilós baba lesz, ha így haladunk. Azt meg nagyon nem szeretném. De amúgy minden ok, kaptunk szép képet is a pofijáról, tiszta apja a lelkem.
Doki nem aggódik, azt mondja, pörögjek tovább, semmi gond nincs. Szülésznővel is beszéltem, 4 hét múlva találkozunk, és onnantól ő intéz mindent.
Ti hogy vagytok, mizu veletek? Meséljetek!
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia Nedytta!

Sajnos csak ritkán tudok jönni,mert a férjem most már Pesten dolgozik,és 5 gyerekkel nem egyszerű az élet délutánonként.
Örülök,hogy jól vagy!Az uh eredményed még engem is megdöbben tett,mert az én kisfiam feje 30+2 korában 78 mm volt és a súlyát 1800-1900 grammra becsülték.Nem lehetséges,hogy nagyobb a terhességed,mint 31 hét?A 12.heti uh-n is nagyobb volt már?Mert nekem is 2 hét különbség volt a nagysága és az utolsó menstruációmtól számított kora között.De az uh szerint számolta a dokim a korát,az volt a hivatalos.Az,amit menstruációnak gondoltam,csak beágyazódási vérzés volt.Vagy az is lehet,hogy nem jól mérték.Vagy még nagyobb babád lesz,mint nekem. :D

l]
 
 


Na, hát mit mondjak, most nem nyugtattál meg... :? Nem szeretnék elsőre egy 5 kilós babát, az tuti, hogy csak császárral jön ki belőlem. A 12 hetesen 1 hét 2 nap volt az eltérés, a dokim maradt az utolsó vérzéshez képest számítottnál, nem variált. Eddig végig kb ennyi volt az eltérés, olyan (bő) egy héttel tűnt nagyobbnak. Most meg ugye kaptuk ezt az eredményt. Ami nyugtat, hogy az apja is és én is hosszú, de vékony babák voltunk (én 59 cm 3,55 kg, apja 62 cm, 3,80 kg). Az uh meg ugye csonthosszakból számol, így lehet, hogy túl husinak feltételezi. Egyedül a fejméret az, ami még továbbra is aggasztó, mert az ugye elég egzakt érték, ott nem nagyon van csalás...
A hasam egyáltalán nem túl nagy, tehát nem tűnök 35-36 hetesnek, bár tudom, ez elég alkati dolog. Nekem mondjuk már hamar látszott a pocim, mert vékony alkatú vagyok.
Basszus, nem lehet könnyű 5 gyerekkel, minden elismerésem! Majd kérek tanácsokat, ha már nem bírok ezzel az eggyel se... :lol:
nedytta
Gyöngyös
 
 


Senki nem járt erre 3 hete... Mi van, csajok, mindenki eltűnt??

Mi hétfőn töltöttük a 35 hetet, megvolt az első nst-m aznap, min
den rendben volt, töki nem hagyott cserben, össze-vissza mozgolódott. Tegnap voltam vizsgálaton is, még teljesen zárt vagyok, ma este meg uh-ra megyek, mert a doki jövő héten szabin lesz, így nem halogatjuk. Hát, kíváncsi leszek a mostani méretekre, mekkora tökfeje van már a lurkónak... :)
Most hétvégén rendezzük át a lakást, rakjuk össze a babaszobát, aztán már minden kész lesz a bébi fogadására. Múlt héten a babakocsink is megjött, nagyon szuper, elégedettek vagyunk vele.

Írjatok már ti is, mi van veletek, hogy vagytok!
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia Neddyta!

Bevallom őszintén,szinte semmi szabadidőm nincs,ezért nem írtam már régóta.
Hogy telik az idő,már a 35. hetet taposod!Örülök,hogy minden rendben volt az nst-n.Én mindig kólát ittam előtte az beindította a babákat,és persze a csoki is.
Lóránt is már 2 hónapos,és megkapta az első oltását.múlt héten.Megmérte a dokinéni(nekünk nincs otthon mérleg,nem stresszelem vele magamat-már volt rá példa),7 kiló a szentem.Mindenki mondja,hogy milyen sovány,biztos éheztetem :lol: :lol:
Ez a hónap ,és a következő is tobzódik családi ünnepekben.Emma névnap,házassági évforduló,férjemnek és nagyfiamnak szülinap és Borbála nap.A május is ilyen,akkor apósomnak és 3 gyereknek van szülinapja.
Írj,hogy mi volt ultrahangon!Remélem minden oké,a baba jól van és nem túl nagy.

Mona

l]
 
 


Hali!

Ma töltöttem a 36 hetet. Nagyon megy az idő...
A múlt heti uh-n minden rendben volt, kivéve azt, hogy tovább nőtt a bébim. A 4 héttel azelőtti uh-hoz képest plusz 10mm fejátmérő- és +1 kiló súlynövekedés. Így szumma 100mm a feje, és 3300g a súlya... Mi lesz, ha végi bent marad?
Azta, 7 kilósak vagytok? Bár lehetett sejteni, ha 5-tel született. Gratula az "aprósághoz"! :)
nedytta
Gyöngyös
 
 


Mi van, hogy senki nem jár erre??

Ma vagyok 37+3-on, jól vagyunk. Nst-n és uh-n minden ok volt, szerencsére a feje már nem nőtt sokat, most 102 mm. A súlybecslés viszont 3700-3800 g lett. Hát, kíváncsi leszek, mennyi lesz végül.

Veletek mi van, hogy vagytok? Meséljetek már...
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia Neddy!

Hűű,hogy telik az idő!Lehet,hogy már babázol is?Azt hiszem, te teszed a legszebb karácsonyi ajándékot idén a fa alá!
Múlt héten az egész család beteg volt,ugyanis hoztak az unokatesók Pestről jó kis hányós vírust.Igaz,hogy csak egy napos volt,de mivel az egész családon végig ment,nem volt egyszerű menet.Még én is beteg lettem,pedig nem jellemző rám.Tavaly karácsony előtt voltunk napokig kórházban a két kisebb gyerekkel,hányás hasmenés miatt,mégsem kaptam el tőlük,de most...De túl vagyunk rajta,az a lényeg, és remélem ezzel le is telt az idei karácsony előtti szokásos megbetegedés.
Még nem tartok sehol a karácsonyi bevásárlással,még van akinek nem is tudom,hogy mit kellene venni.
Írj,hogy vagy,és van-e már baba!

Mona

l]
 
 


Szia!

Jól vagyunk, még egyben! :) Tegnap töltöttem be a 38 hetet, ma voltam utolsó laboron, meg a 4. nst-n. Minden jól ment, babó sokat mozgott, elégedettek voltunk vele. Egyszer mért a gép egy nagyobb méhtevékenységet, ami nem volt összefüggésben a mozgásával, ilyen eddig nem volt. Jóslóim amúgy nincsenek, valami azt súgja, nem is lesz, egyszer csak jön, de akkor már élesben. Következő nst meg uh jövő szerdán lesz, ha még egyben vagyunk.
Ú, nem irigylem ezt a jó kis betegséget, nem lehetett könnyű így, hogy mindenkin átment. :(
Én lekopogom, de minden ok, makk egészségesek vagyunk. Gyakorlatilag mióta terhes vagyok, semmi bajom, még csak egy náthám sem volt. Jól kiegészítjük egymást a fiammal. :)
Amúgy én a mikulás környékét lőttem be, szóval élesedik a helyzet, kezdek izgulni. Persze az se baj, ha kivárjuk a 12-ét, csak lehetőleg már ne nőjön sokat... A lényeg, hogy karácsonyra már "nyugi" legyen, itthon, hármasban. :)
Karácsonyi bevásárlás?? Áhhh, erre aztán végképp nem volt időm. Ha nem jön hamarabb a lurkó, akkor még lesz rá időm, szerintem webshopból rendelek mindent, meg nekiállok sütiket, lekvárokat, meg ilyen finomságokat gyártani ajándékba. Ha meg jön, akkor sztornó, gyerek az első, karácsony (mármint az ajándékok) ráér. :)
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia Nedytta!

Hogy vagy ?Mi van veletek?Hozza a Mikulás azt a babát?
Nekem sem voltak jóslóim az első gyereknél,de az ötödiknél már magnéziumon éltem,azzal kezdtem a napot,mert ha nem vettem be rögtön elkezdett fájni a hasam.Viszont az nst nekem soha nem mutatott méhtevékenységet,sokszor még a szülőszobán sem.Valószínű azért,mert dagi vagyok.
Nagyon izgulok érted,írj hamar,hogy mi van veled!!!!!


Zizike!

Mi van veled?Nagyon eltűntél!Jól vagytok?Te rendbe jöttél már?Gondolom nálatok is folyik a karácsonyi készülődés...Megvettétek már az ajándékokat?Én még mindig nem vagyok biztos a lányok ajándékában és fogalmam sincs mit vegyünk anyósomnak.

Írjatok lányok!

Mona

l]
 
 


Szia Mona!

Jelentem, még egyben (hétfőn töltöttem a 39 hetet), Mikulás nem hozott babát. :) Ma hajnalban volt egy kicsit gyanús alhasi görcsöm, de aztán elmúlt, visszaaludtam.
Nagyon jó a hangulatom, gyönyörűen süt a nap! :)
Elvben holnap reggel 7-re megyek uh-ra, utána meg nst-re (ez már az ötödik lesz), ha még egyben leszünk. Most már csak 1-2 órára tervezek előre, hisz sosem lehet tudni...
Köszi az izgulást, remélem, minden simán fog menni!
Jelentkezem, ha van fejlemény! :)

Szép napot!
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia Nedytta!

Mi volt ma az uh-n?Rendben volt az nst?
Szerintem jó,hogy elkezdtél görcsölgetni,szép lassan nyílik az út a baba előtt!

Írj mindenképpen,ha van valami fejlemény!

l]
 
 


Szia Mona!

Az elején aludt, de aztán nagy nehezen sikerült felébreszteni, reaktív lett a görbe. Amúgy semmi extra, hétfőn (aznapra vagyok kiírva) kell menni újra uh-ra meg nst-re, ha addig nem szülünk.
Uh szerint 4120 g a gyerek, 370 mm-es fejkörfogata van... :S
Málnalevél teát meg homeós bogyókat szedem, remélem, segítenek majd. :)
Jelzek, ha van fejlemény, mindenképp!
nedytta
Gyöngyös
 
 


Szia!

Örülök,hogy minden rendben van!Szép nagy legény!Mi lesz a neve?Mi a nagyobb fiúnak a kórház előtt beszéltük meg,hogy mi legyen a neve,pedig már a 41.hetet tapostam.Ő Áron lett.A Lóránt volt akkor a másik befutó és a Lőrinc.Így ugrott be a szülőszobán a Lóránt név,amikor gyorsan kellett dönteni.
És ne aggódj,hogy nagy lesz,mert szerintem sokkal könnyebb egy nagy babát gondozni,ápolni,mert nem olyan törékenyek.A szobatársamnak 2700 grammal született a kisfia,olyan picurka volt!Alig mertem megfogni,mint egy porcelán babát.A nagyobbat pedig felkapod,egyszerűbb öltöztetni,fürdetni,mert nem félsz attól,hogy összetöröd.
Mindenesetre drukkolok,hogy könnyű szülésed legyen,kívánok neked olyat,mint az enyémek voltak.

l]
 
 


Lehet, hogy lassan priviben kéne kommunikálnunk, nem? Rajtunk kívül nem nagyon jön ide írni senki, akkor meg minek olvassák a sztorijainkat?
Ha minden igaz, ugyanaz a védőnőnk, mesélt rólatok. :)
Hát lehet, hogy utána könnyebb a nagy babával, de elsőre megszülni ekkorát nem lesz egyszerű. Bízom a dokiban, hogy jól fog dönteni, akárhogy is alakuljon.
nedytta
Gyöngyös
 
 


Nedytta!

Küldtem privit!!!!

l]
 
 


Szia Nedytta!

Mi újság?Hogy vagytok-,Írj néhány sort,ha van időd!

Mona

l]
 
 


Szia Mona!

Bocsi, ezer éve jártam erre...
Köszi szépen, jól vagyunk, szépen fejlődünk. Nem tudom, írtam-e, hogy nincs elég tejem, tápszerezünk mellé, de nagyon dolgozom a tejcsin, így általában 2/3-át tudom fedezni. Kedden megyünk 2 hónapos vizsgálatra, oltásokat is kapunk. Kicsit tartok tőle, mennyire lesz nyügi utána.
Veletek mi újság, hogy van a nagyfiú?
nedytta
Gyöngyös
 
 


Sziasztok! Mik a tarifái dr.Csèpány Adrienn magánrendelèsèn Gyöngyösön?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: