Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk Dodó az elejétől fogva hurcibálva lett mindenhova, sokszor lát ismeretlen arcokat, na meg a nagyszülőket. De így is kell, mire a férfiakat megszokja. Ha letelik az ominózus fél óra, én el is mehetek, talán egyszer volt, hogy csak én nyugtattam meg.....

Én úúúúúgy várom, hogy felüljön! De, most kutyázik, napról napra hosszabb ideig :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Anikó még sajnos nem jött rá,hogy az egész ökle helyett szopizhatná az ujját is :D .Mi használunk cumit,nappal elalváskor,de általában nem ébred fel rá,ha kiköpi,mikor már mélyen bealudt.Este és éjszaka pedig szopi után cicin cummogva szeret elaludni.Akkor nem igényli egyáltalán a cumit.Amíg csak ennyire kell neki,én nem hiszem,hogy leszoktatom róla,szerintem így nem ártalmas.

Elég jól bírta az utazást(végig aludta),meg az otthoni nyüzsit is.Féltem tőle,hogy rosszul érinti majd,hogy nem itthon vagyunk,de igyekeztem a már kialakult napirendünket megtartani,és viszonylag jól tűrte.Igaz egyszer-kétszer volt,hogy délutánra nyűgös lett.Mondjuk nem csoda,amennyi látogatónk volt.
Érdekes,hogy a férfiak közeledését ő is nehezebben fogadja,mint a nőkét.
Bibi,hanga angyali kisbaba,ennivalóak a kis hurkái!Nem lehet egyszerű a fürdetés :D

herkeildiko
Pécel
 
 


hát nyuszi gratulálok Dodó nem semmi,nemsokára futhatsz utána.
A fürdi után tényleg perc legalább,hogy minden hurka száraz legyen,ez apa reszortja,ő szárítgatja nyalogatja a majmocskáját : ) tök édesen gondozza.Hanga nem csinál semmit,illetve max oldalra fordul,elég csalódott vagyok,mert reméltem,hogy lusta Emma után sajtkukac hugi lesz,de csak héderel naphosszat.Nem tudom mit csináljak,hogy Emma ne adjon folyton a kezébe mindent,nem akarom elvenni a kedvét a jótékonykodástól,másrészt viszont Hanga így tohonya marad. :( Már tiszta kopasz hátul,Emma dettó ilyen volt,persze mit csodálkozom csak mégis reméltem valami különbséget a csajok között.Azzal vígasztalom magam,hogy ekkora tömeget nem egyszerű megmozgatni,kb 7800 gr körül lehet.De ez hülyeség,mert ma apa ölében fektéből simán felült kapaszkodás nélkül,mert meglátta Emmát,persze egyensúly nuku,majdnem eldőlt.Szóval erős mint a bivaly,csak mit ugráljon feleslegesen.Ha belegondolok,hogy Emmát Dévényes tornászhoz vittük,mert 1 évesen még csak hason kúszott ne csodálkozzak.Mondjuk mindenki azt mondta,hogy majd elindul Emma után ,meg hogy a második sokkal hamarabb fejlődik,na ez nálunk nem jött be.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 

 
 

Ne keseredj el Bibi, Hanga is beindul majd, látom, Emmából is csodacsaj lett! Dodó mindent nagyon korán kezdett, ugye Ő 2,5 hónaposan már hátról hasra fordult. De így szerintem Ő korán fog lábra is állni. Azt, hogy ez jó vagy rossz, nem tudom :)

Amúgy annyira édi és elképzelem, hogy hamarosan itt fog csatangolni a lakásban?!?!?! Felhúzza magát négykézláb, fejét még nem úgy emeli meg, koncentrál ezerrel és el kezd lötyögni előre, hátra, előre, hátra :) Megzabálom.

Ma közel 12 órát aludt......................... Este negyed 9-kor aludt el, reggel kicsi mocorgás volt, de apja megfordította és aludt tovább 7:50-ig.... Akkor keltem én is..................

Ma megyünk fülészetre, mert dörzsizi a fülét, de sanda gyanúm, hogy tényleg csak egy rossz szokás........ De jobb a béke, nézzék meg :)

Karácsony kinél hogy lesz?

Nálunk annyi változik, hogy eddig mi mentünk a családhoz, most mi maradunk otthon és jönnek. A többi napon persze megyünk, de szenteste itthon maradunk. :) Ki mit vesz a gyermekének? Mi nem akarunk játékot, mert hoz ezt a Jézuska máshonnan, de akkor mit?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


hááát nyuszi nem is tudom egyáltalán milyen játékot...talán valami tekergethető recsegő-zörgő izéket.Ha Dodó már négykézláb tartja magát csinálhatsz neki olyan szőnyeget,amik különböző -persze vadiúj-lábtörlőkből állnak.Lehet érdesebb simább,esetleg valami tengeri fű féle.Ezt most találtam ki,az érzékelés fejlesztésére,én csinálok egy kb 2 méteres csíkot különböző anyagokból.Játékon kívül nem tudsz nagyon semmit.Na meg a sokféle hinta,pl ikeás fekvős nagy tányérhinta,az nagyon jó egyensúly fejlesztésre,később meg csak hintázni.Most az egyensúly,és egyéb érzékszervek fejlesztése aktuális.Kitaláltam hogy lehet Hangát hasra tenni,úgy hogy ne ordítson.A mellkasa alá teszek egy laposabb párnát,és onnan nézelődik.Rájött hogy közben a popóját feltolva a lábával meg rugózni tud nagyon élvezi : )
Alvásról annyit,hogy 20.30-kor letettem,21.00-kor felébresztette a foga,és kapott nurofent,meg dentinoxot,de még mindig dumál.Én hamarabb kidőlök :shock:

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Ildi mi is így vagyunk, mint Ti :) én is úgy vagyok vele, hogy amíg csak ennyit cumizik annak csak örülni lehet, ő is tömködi az öklét, de ő már az ujjacskáit is felfedezte, mikor mennyi van a szájában :)

Hogy megy a szoptatás, van elég tejcsid? Kell gyötörnöd magad a fejéssel vagy olyan jó dolgod van most már mint nekem? ;)

Kép
egyik kis kedvencével

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma először olyan ködös,nyirkos hideg volt kint,hogy nem mertem kivinni Anikót,úgyhogy szobafogság... :( De meglepően jól elvolt így is,pedig egyet szokott kint aludni délben.

Karácsonyra még én sem tudom mit vegyünk a kis drágának,apával még nem is beszéltünk róla,és nagyon másról sem,mert szegény mostanában alig van itthon,ilyenkor sok-sok munkájuk van....pedig már nagyon megszoktuk,hogy ő fürdet,de a hurkácskákat ő még nem vállalja be,mert addigra fogy el Ancsika türelme,és követeli a vacsit. :D Szóval most egyedül rituálézok esténként :( .Amúgy mi utazunk haza,még az is lehet,hogy a anyósom és a sógornőmék is jönnek.Jó lenne,együtt lenne mindenki:D!

Eperke,remélem nem kiabálom el,de úgy néz ki beállt végre a kereslet-kínálat tejcsi ügyben.Szerintem sok önbizalmat nyertem,a szoptatási tanácsadó segítségével.Elsősorban ennek tudom be,hogy így beindult a tejem,sokkal kevesebb aggodalom van már bennem,és csak nagy ritkán mérem már,hogy mennyit eszik,azt is inkább csak kíváncsiságból.De azért még szoktam fejni is,tudod,biztos ami tuti :oops: ,de már csak napi2-3 alkalommal.
Teljesen nagyfiús arcocskája van már Benedeknek :) Nagyon édes!

herkeildiko
Pécel
 
 


Kép Kép két hónaposan:-)

És íme a mi kis hercegnőnk:-))

herkeildiko
Pécel
 
 


ildi milyen cuki kisasszonyka,olyan kis finom,és látom jókedvű :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Kép Kép két hónaposan:-)

És íme a mi kis hercegnőnk:-))

Látom mosolygós babó ő is ez jó dolog:).
Gratula szép manócska:)
Ügyik vagytok tejci ügyben is.:)
titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Ildi mi is így vagyunk, mint Ti :) én is úgy vagyok vele, hogy amíg csak ennyit cumizik annak csak örülni lehet, ő is tömködi az öklét, de ő már az ujjacskáit is felfedezte, mikor mennyi van a szájában :)

Hogy megy a szoptatás, van elég tejcsid? Kell gyötörnöd magad a fejéssel vagy olyan jó dolgod van most már mint nekem? ;)

Kép
egyik kis kedvencével

Kép

Oh de szép megfontol kis babóka Benedek baba :) Gratula hozzá.
titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszönjük szépen :)

Ma voltunk uh-okon (csípő, has, koponya) minden rendben volt :), és olyan ügyesen tűrte a vizsgálatot pici babókám, még az öltözködést is csak a vége fele kezdett egy picit sírdogálni és olyan gyorsan végeztünk :) és mire hazaértünk elaludt és le is tudtam vetkőztetni úgy hogy ne ébredjen fel :) még ilyen se volt.

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép Kép két hónaposan:-)

És íme a mi kis hercegnőnk:-))

De kis édes Ildi, látom ő is szereti a játszó szőnyeget :)

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Ti hogy tisztítjátok az orrporszit? Az ilyen száraz(abb) fika még csak csak kijön, de az ilyen apró nyákos abszolút nem :(

Ildi örülök hogy már minden rendben a szoptatás körül ;)

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Én olyan forró vízzel mosom át, amilyet elbír a kezem. Ha nem jön ki, akkor fülpucival áttörlöm, és megint átöblítem. Mondjuk a mienket könnyű tisztítani, az üveg, ami anyunál van, azt én sem tudom rendesen. Műanyag, és a formája is elég béna :(

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


igen nekem is műanyag és egyáltalán nem fér bele a fülpucoló :( egy gémkapcsot nyitottam egyenesre és azzal próbálom kapirgálni és igen a forró vízzel meg rázogatom benne a folyadékot, de irtó körülményes és az még vele a gondom, hogy mindig azonnal ki kell mosni, (pedig kettő van belőle) különben még nehezebb kimosni belőle ami benne van :( azért ezt vette a párom mert a patikus azt mondta ennek minden darabját külön is meg lehet venni, ha valami eltörik.

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem is műanyag orrszívóm van,én egy pici kefével tisztítom,ez a cumisüveg mosó kefével volt együtt,amit mellesleg felesleges volt megvenni,tök haszontalan dolog,de így legalább jól jön.De amíg erre nem jöttem rá,én is fülpiszkával csináltam,na meg fogvájóval a makacs cuccot:-)

herkeildiko
Pécel
 
 


Ti hogy tisztítjátok az orrporszit? Az ilyen száraz(abb) fika még csak csak kijön, de az ilyen apró nyákos abszolút nem :(

Ildi örülök hogy már minden rendben a szoptatás körül ;)

Kép

Én forróvízzel 3/4ig töltöm és befogom a végeit és rázogatom és úgy feloldódik és többször ismétlem..

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Érdekes, mi még egyszer sem használtunk orrporszívót..... 8)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


mi hetente orrszívozunk legalább,és sós spriccelőt is használunk.Hiszen nem tud sem orrot fújni,sem kipiszkálni.A beszáradt cicakaki pedig szúr,csikiz.Ha picit taknyos akkor is hasznos még az arc üregből is ki lehet szívni a cuccot,és sokkal hamarabb gyógyul,plusz nem marad pangó nyálka ami a baciknak kedvezne.szóval remek találmány
előfordul valakinél,hogy a fórum használata közben lefagy a gép?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap hallásvizsgálaton.Hát nem semmi,ami ott van,még jó,hogy negyed órával előbb érkeztünk,így mi voltunk a másodikak,így is 10.30-kor kezdték el,így mi megúsztuk a folyosón szoptatást,de többen is rákényszerültek,mert nagyon sokan voltak.Amit még furcsának találtam,hogy csak egyik fülét nézték,kérdeztem is,hogy így mindkettőről kap eredményt?De azt mondták,nem viszont elég ez is,ez a vizsgálat csak a beszédfejlődés miatt van.A párom mondta is,akkor ezek szerint elég ha egyik fülére hall :x ,de mondjuk ő elég rosszul bírta a várakozást is,de ez biztosan a rendszer és nem a dolgozók hibája :(

herkeildiko
Pécel
 
 


Ez érdekes, amikor mi voltunk mindkét fülét nézték.
Akkor is voltak sokan, mi nem is értünk időben oda, mert én megszoptattam otthon, és csak után indultunk. ;) Nekem a legrosszabb az volt, hogy ok, hogy nyár, meg minden, de akkora huzat volt a folyosón.....na meg a tömeg a szemészet miatt! :shock:

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Fülészet:
Nekünk is csak egy fülét nézték én is furcsáltam.
Tömeg volt és átjárás, de gyorsan lepörgött az egész.

Barbara 64cm 6840g. Nagy dumás apjával. Már megfogja a lábát néha és hason kuszást szimulál és néha már át is fordul, támaszkodik a kezén, kacarászik ha nevetünk velünk nevet.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


na banyek mi nem is voltunk hallásvizsgálaton,nekünk nem mondta senki hogy hová kell menni,viszont tuti jól hall,mert ha bemegyünk hozzá mikor alszik,még a padlószőnyeg susogására is felébred :D
jobban aggódom a mozgásfejlődése,illetve a nemfejlődése miatt. :shock: haláli lusta csajszi,csak fekszik a hátán,meg oldalra fordul,tisztára mint egy puding,pedig 2 hét híján fél éves.Szerintetek mit tegyek?Bár Emma is ilyen volt,de én ezt nem akarom mégegyszer.Izgő-mozgó eleven babát szeretnék :(

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Bibi, Dodó izgő mozgó baba, nem lehet lelőni.Egyik sem az igazi.... Úgy kell satuba fogni este, mert különben éjjel is hasra fordul álmában, sőt, alszik és járkál, majd persze sír, mert nem érti mi van... Napközben mást sem látsz, csak jön megy, ha a földre rakom, pillanatok alatt teljesen máshol van, gurul, gurul, majd kutya, majd körbe körbe, majd gurul.... Tök jó, mert aktív, de vannak nehézségek is... :) Szerintem vidd el gyógytornára, egyik ismerősöm jár vele heti egyszer és pár alkalom alatt nagyot fejlődött a gyermeke. Kicsit segítenek neki felismerni a lehetőségeket. Amúgy Hanga nagy baba, és ez egyenértékű azzal, hogy lustább is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


köszi megpróbálom,hátha bejön,mert annó Emmát elvittem egy Dévényes gyógytornászhoz,és másnap négykézláb állt.Persze nem attól az egy alkalomtól,de tök jól jött ki.Mondjuk Emma 11 hónaposan még csak kúszott. :shock:

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Oóóóóóóó, Dodó ma este bebizonyította, hogy Őt igen is baromira érdekli az apja papucsa, így fogta és elmászott érte........................................... Én meg folyamatosan toltam el előle a papucsot, de Ő ment tovább, szépen haladt előre métereket. Persze a végén volt sikerélmény is :) Ezennel kijelenthetem, Dodó útnak eredt, mi meg rendezhetjük át a lakást :)


Csajok, főzeléket a gyereknek, hogy adtok, adtatok (tapasztalt anyukák)? Én csak natur megfőzöm a krumplit és a valamit, turmix és slussz. De kicsit sem lehet ízesíteni? Mert így nagyon fúúúúj a kaja...... Dodónak is.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

nyuszi,nem semmi,Dóri tényleg nagy tempóban fejlődik!Nagyon ügyes :D ,gratulálok!

Anikó legújabb tudománya,hogy keresztbe fordul a kiságyban,amúgy szépen nyúl már a dolgokért,és egy-két játékát már meg is kóstolta.De tényleg napról-napra fejlődik,annyira jó érzés!!!!!!És mindig mosolyog,kivéve persze amikor éhes vagy fáradt.

Az étvágya viszont nagyon lecsökkent, a szopit elintézi kb 10 perc alatt,ennek úgy látom az az oka,hogy amikor már nem dől a tej,nincs türelme tovább "dolgozni",mert annyi minden nézni való van :)
Úgyhogy most a gyarapodása igen csak lelassult,míg eddig heti 300 grammokat hízott most csak 100-at.
A lényeg,hogy gyarapszik.Csak az a furcsa,hogy mindenki fejlődési ugrásokról beszél 6 hetesen és 3 hónaposan,na ő pont a 6.hét körül kezdett kevesebbet szopni,igaz mondjuk még nincs egészen 3 hónapos arról még nem tudok nyilatkozni.
Bibi,nekünk is a kórházi záróján volt a hallásvizsgálat,mint lehetőség,nekem a gyerekorvos erőltette,hogy vigyem el.
Elhiszem,hogy aggódsz Hanga miatt,főleg,ha Emmával is fejlesztésre jártatok.nem túl feszes vagy laza az izomzata?
Amúgy nagyon édes lehet ahogyan fekszik kényelmesen,mert nagyon angyali kis arca van és olyan szerethetően pufika!

herkeildiko
Pécel
 
 



Bibi, szerintem még ne legyél elkenődve. Én voltam nemrég egy mozgásfejlődéses előadáson, és ott azt mondta a konduktor, hogy most kell nekik forogni, és ha 7 hónaposan kezdenek el kúszni az sem probléma. Utána a védőnénink is megerősítette. Luca is csak hasról hátra fordul még. Hanga meg ugye nagy baba is, szóval neki nem könnyű. Meg ugye ha Emma is későn indult meg, akkor szerintem még ne pánikolj túlságosan. Persze ez csak az én véleményem.
Nyuszi, én csak simán adom neki a főzeléket, de szépen megeszi. Bár a sima krumplitól én az elején majdnem elhánytam magam, de ő megette :oops: :roll:
Luca is jól el van a habi-tapin most már elég sokáig :) Próbálkozik folyamatosan a kúszással, de nem sok sikerrel, és mindig sírás a vége. Néha a kutyánkat is jól megpofozza közben, aki nagyon hősiesen tűri a terrort! Egy foga kinn van, a mellette levő meg gőz erővel jön, mert megint folyik a nyála :shock:
Csajok, mikor lehet felfedezni először, hogy milyen kezes lesz a gyermek? Mert nálunk az én családom szinte 100%-ig balkezes A férjemé jobb, és azt látom, hogy többször nyúl balkézzel dolgokért.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Ja, és még annyit, hogy nem gondoltam volna, hogy ennyit képes vagyok elkölteni egy személynek karácsonyra, pedig még vissza is fogom magam :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


nagyon könnyezik ma Barbara szeme attól félek hogy ez a horror elzáródás
valakinek tapasztalata?
Remélem csak azért mert alig aludt ma és semmi olyasmi...

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


titta
Ha a születés után nem volt elzáródva a könnycsatorna akkor vszinű náthától dugult el.A szemzug felől-,ahol a szemüveg orrtartója esik- kell lefelé az orrcimpa irányában masszírozni.Napi öt -hat alkalommal legalább 1-2 percig.Spricceld sós lével,és porszívozd az orrát szintén napi többször.Ez tuti segít az alkalmi elzáródáson.Tudod Hangának a bal meg sem nyílt,neki átszondázták,amit most nem részletezek.4hónapos koráig vártam,és csináltam a fent felsoroltakat,de elég masszív volt,és nem úsztuk meg sajnos.De azóta minden rendben,és ha picit csipásodik valamelyik,újra kezdem a masszírozást,és rögtön letisztul.Csak vizes vattával töröld,mert a kamilla nagyon szárítja a szemzugot.
Hanga miatt inkább belenyugszom a lassabb fejlődésbe,mozgatom forgatom,mutatom neki milyen a világ más szemszögből hátha kedvet kap.Jövő héten neis vakcina szuri,és súlymérés,majd jövök a részletekkel.
Nyuszi Dodó nem semmi gratulálok,és tényleg ez mindíg lakás átalakítással jár :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


köszi Bibi és hova kell nekünk vinni szemészetre???
XVII.lakos anyukák gyertek az anyatanyára:

http://anyatanya.hu/index.php

[url][/url]

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Titta,hogy van barbi szeme?Anikónak olyan 4 naposan jelentkeztek a problémák,de inkább csipásodott,mint könnyezett,nála ez nem volt jellemző.Én is próbáltam masszírozgatni,de hatástalan volt,amióta átmosták viszont nincs semmi problémánk!Mi a Heim Pálba vittük.

Lányok,volt valamelyikőtök babájának a nyelvvitorlája letapadva?Nekem csak a 2 hónapos tanácsadáson mondta a dokinő,hogy kicsit le van tapadva,döntsem el "felvágják"-e ,de szerinte majd inkább,ha beszédhibát okoz,akkor logopédushoz vigyem.Van egy logopédus ismerősöm,ő azt mondta inkább most vigyem el.Apja meg aggódik,mert nagyon megrendült a bizalma az orvosokban(egy tragédia miatt),és hadakoznom kell vele,mert félti az ő kislányát,nem mintha én nem félteném,de szerintem ez az ő érdeke!
És azt sem értem miért nem mondták a kórházban és úgy tudom már ott nézik és meg is csinálják,ha kell,vagy már 4-szer látta a dokinő is,és csak most mondta?!Nem értem...

Katka nem tudom be szoktál-e kukkantani,írtam neked privit!

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Nálunk Bulcsúnak anno felvágták kb. 3 hósan vette észre a doki, hogy eléggé le van tapadva. Egyébként ez nehezítheti a szopást is!
Mi is nagyon meg voltunk rémülve, de megmondom az őszintét, kb. Bulcsú észre se vette, ez csak egy iny, nem fáj neki egyáltalán!!!
felemelik a nyelvét, és egy kis ollóval vágnak egy nyisszantást.
kb. fél percig sírt Bulcsú anno, aztán hazafele már szunyált ezerrel, és ennyi is volt kb., nem veszel észre semmit, nem kell kezelni semmi....
Ez egy ártalmatlan dolog, nem kell félni tőle!!!!!!!!!!!

 
 


titta
a szemklinika tömő u.-ban.telefonálj be,kérd a gyermekszemészetet a tömő utcában.Hétfőkön nem érdemes rengetegen vannak,viszont azt hiszem csütörtök a csecsemőnap,és 10-ig be kell jelentkezni.Amúgy azóta semmi baja a szemének hálistennek.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Ildi, azért mert lecsökkent időben a szopi az nem azt jelenti hogy kevesebbet esznek, Benedek is már több hete pár perc alatt megeszi a magáét ;) vagy méred is és nem eszik annyit? most már nagyobbak és ügyesebbek ezért gyorsabbak, meg már sokszor nem igénylik a cicin lógást, igen mert érdekes ami körül veszi őket! Benedek most hogy beteg, van hogy 1 órát igényli a szopit, de tudod az csak cicizés nem szopi, volt múlt héten olyan hogy 12:20 tól 16-ig szopott, cicizett, aludtunk felváltva :D

Hát ez tényleg érdekes hogy eddig miért nem vették észre, mert én is úgy tudom hogy ez is okozhat szopási problémákat, és te írtad is hogy nem az igazi lehet ettől volt, én is hallottam már ilyet, hogy nem tudott szopni a baba és utána vették észre ezt a problémát hogy attól nem :(

A gyarapodás szintén olyan hogy egyszer csak megáll az az intenzív gyarapodás különben előbb utóbb el se bírnánk őket :DDDD Benedek például most az elmúlt hétben egyáltalán nem hízott semmit. Ami lehet hogy azért mert beteg de lehet hogy ez most egy ilyen hét volt. Sajna már az elején kifogtuk, remélem ennyi volt egész szezonra, de még szerencse hogy nem a fosós hányóst, csak ezt a náthás köhögést. De azért megszakad a szívem mikor porszizni kell a noziját, nagyon sír, most hogy már kevesebb a váladék már nem annyira és mikor nem jön semmi akkor meg egyáltalán nem sír.

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok
tipp hogy miért nem látszanak a vonalzóim?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Szerintem a vonalzókészítő oldalon lehet a hiba.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Köszi tücsi a biztatást!

Timi,a mennyiség is lecsökkent igen,de nem aggódom már miatta.
Igen az is lehet,hogy ha megcsinálják a nyelvét jobban fog működni a szopi dolog is.Habár szerintem nem akadályozza,mert úgy tudom,nehezen képezne vákumot,de nála ezzel nincs baj
:)
Megnyugodtam,mert egyre kiegyensúlyozottabb Anikó,mindig jó kedvűen ébred,nagyokat dumál,játszik egyedül is,nem kell állandóan mellette lennem és az alvások is tűrhetőek már,kicsit este megbolondul néha,de akkor már fáradt látom rajta.
Képzeljétek az előző éjszakát átaludta :D ,de ma már keltünk hajnalban igaz, este valamiért alig volt tejem,szegény majdnem 2 órát lógott a cicin,mire jóllakott.Lehet,hogy keveset ittam vagy nem tudom.
Sajnálom Benedek babát!Elhiszem,hogy rossz érzés,nekem is nehéz volt,mikor Ani beteg lett!Láza nincs?Mi szerencsére azt megúsztuk!Jobbulást nektek!
Jövőhéten szerdán megyünk csípő és hasi ultrahangra Kistarcsára,már megbeszéltem,megcsinálják neki a nyelvét is.
Jönnek ma a nővéremék,itt lesz a két rosszcsont unoka hugim,remélem Ancsa olyan jól tűri majd a hangzavart,mint eddig!

Kellemes hétvégét nektek!

herkeildiko
Pécel
 
 


Elmentünk a dokinénihez és kaptunk neomicint a szemére. Úgy látom javul:).
Tegnap és ma is 9órát aludt éjszaka:).
összesen napi min 12órát max 16órát alszik.
Megtalálta már a lábát is :).
Nagy dumás ha fel kell dumál és mosolyog.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Titta,hogy van barbi szeme?Én is csepegtettem Anikónak ,de nekünk sajnos nem jött helyre tőle.Remélem neked hatásosabb lesz!
Irigyellek a hosszú alvás miatt! :)Még csak egyszer aludtuk át az éjszakát,de még van idő,nem sürgetem és szerencsére egyre hatékonyabban szopizik éjjel.
Habár néha nem akar visszaaludni,hanem dumál meg nevetgél,játszana.
Barbi is anyatejes baba ugye?Hogy bírta a cicid a hosszú szopi nélküli időt?

Timi,meggyógyult Benedek?

Ma voltunk csípő és hasi ultrahangon,minden okés nála!Aztán felvittük az orr-fül-gégészetre is,éa ott azt mondta a doktornő,nem szükséges felvágni a nyelvét,mert csak minimális a letapadás és ha ilyen jól tudja nyújtani a nyelvét,nem lesz vele biztosan probléma. :D Nagyon örültem neki! De amúgy nagyon jól viselte az egész napot!

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem jártam már erre. Megpróbálom majd visszaolvasni az irományokat, hogy én is hozzá tudjak majd szólni a dolgokhoz és hogy én is tanuljak a tapasztalt anyukáktól. :)

Ildi, sajnos nem kaptam meg a prividet. Elküldenéd esetleg még egyszer?

A jó dolog, hogy 2 hónapnyi szenvedés után végre nagyjából átalussza Marci az éjszakát, ugyanis felcserélte a nappalt az éjszakával. Megszenvedtünk érte, de szerencsére nem adtuk fel. :)
Töménytelen mennyiséget megeszik! 7x eszik egy nap és majd 200 grammokat benyom 1-1 alkalomra, és még csak 3 hónapos lesz. Viszont nem dagi, szóval biztosan kell neki ez a mennyiség, csak furcsa, mert körülöttem minden anyuka hüledezik, hogy az ő gyerekük nagyobb korában sem evett ennyit. :)
Az anyatejért folytatott küzdelmemet nem adtam fel, de emellett a mennyiség mellett csak 3x tudok anyatejet adni, a többi tápszer. Néha legszívesebben elhajítanám a mellszívót, de arra gondolok, hogy Marcinak még kell a sok vitamin, így újra és újra nekiállok a fejésnek.
Viszont 4 hónapos korától el szeretném kezdeni a hozzátáplálást.

Most ennyi voltam, de megpróbálok gyakrabban jönni.
Remélem mindannyian jól vagytok!
Katka

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Íme Marci baba. :)

Kép Kép

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Katka, nagyon szép Marci :) És tényleg jókat eszik, de ha kell, hát kell :)
Tej kapcsán tudod, smafu, lapozz, csinálod, de ne görcsölj. Dodó közel 6,5 hónapos és még mindig kap anyatejet, holott 2,5 hónapja nem szopizik. Ok, beköszöntött a piri és emellett el is kezdett apadni, de csak fejéssel is fenntartható a tej. És mivel Dodó már sok mindent eszik (Ő már 3 hónaposan kapott mást is), így a tej is elég, hiszen csak reggel és este kap. Napközben gyümi, főzi, tejpép. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Titta,hogy van barbi szeme?Én is csepegtettem Anikónak ,de nekünk sajnos nem jött helyre tőle.Remélem neked hatásosabb lesz!
Irigyellek a hosszú alvás miatt! :)Még csak egyszer aludtuk át az éjszakát,de még van idő,nem sürgetem és szerencsére egyre hatékonyabban szopizik éjjel.
Habár néha nem akar visszaaludni,hanem dumál meg nevetgél,játszana.
Barbi is anyatejes baba ugye?Hogy bírta a cicid a hosszú szopi nélküli időt?

Timi,meggyógyult Benedek?

Ma voltunk csípő és hasi ultrahangon,minden okés nála!Aztán felvittük az orr-fül-gégészetre is,éa ott azt mondta a doktornő,nem szükséges felvágni a nyelvét,mert csak minimális a letapadás és ha ilyen jól tudja nyújtani a nyelvét,nem lesz vele biztosan probléma. :D Nagyon örültem neki! De amúgy nagyon jól viselte az egész napot!

Sajnos nem gyógyult meg a héten tervezem szemészetre vinni. A neomicin semmire se jó eddig nem csipásodott most már kezd :(.
Igen anyatejes. 7,140g64cm

Pech széria évvégére:
1. még novemberbe bedöglött a cirkó 20eft
2. az autó bedöglött 35eft
3. a mosogép dec14. bedöglött múlt héten szerdán passz mennyi lesz és mikor lesz gép újra 10-40eft
4. vasalóm pénteken dec 16. mondta fel a szolgálatot új 10-15eft...
Ugrott a kívánság lista karácsonyra amit szerettem volna az nem lesz emiatt.
Remélem vége a pech szériának mert ezt már nem lehet anyagilag bírni.. még jó hogy a jézuska nem vett még semmit és képlékeny ez ügyben...

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Katka,gyönyörű baba Marci,huncut szemecskéi vannak :)
A privi valahol eltűnhetett az éterben,de szerintem csak érdeklődtem hogy vagytok.Az kemény lehetett,mire helyreállt a rend nálatok!
Szép mennyiségeket fogyaszt a fiatalember:-)

Titta,az nem semmi,milyen történések vannak nálatok!Remélem nektek is olyan könnyen fogja venni barbi a szemészetet,mint nekünk Ancsika!

Elkaptam én is ezt a hányós,hasmenős vírust,úgyhogy tegnap a halálomon voltam,alig tudtam ellátni a gyereket,a férjem persze dolgozott,de szerencsére ma már jobban vagyok.Remélem Anikó nem kapta el tőlem!Voltunk dokinál 6310g és 62 cm.Szegény ordított rendesen az oltásoknál.Beadattuk neki a rota ellenit is,annak az első részét,ami 2 oltásból áll.Sokat vívódtunk rajta,mert nem szeretném túlságosan leterhelni sem a szervezetét.

herkeildiko
Pécel
 
 


Titta,az nem semmi,milyen történések vannak nálatok!Remélem nektek is olyan könnyen fogja venni barbi a szemészetet,mint nekünk Ancsika!

Szemészet:
Semmit nem csináltak ránéztek azt mondták ezzel nem kell semmit se csinálni ez a taknyos idő miatt is lehet:
Masszírozzam, és ha kell csepegtessek amit a háziorvos felír és törölgessem kamillával vagy forralt vízzel orrszívózás és ha nem javult 8-10hónaposan menjünk vissza. Akkor megcsinálják az átjárhatóságot.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Ez érdekes Titta! :shock: Mondjuk,biztosan ők értenek hozzá,nem tudom ti hol voltatok,de nekünk a Heim Pálban sz nélkül megcsinálták.

Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok Nektek!!!!!!!!
Teljen szépen az ünnepetek!

Bibi,remélem jól vagytok,rég jártál erre!

Megyek,készülök ezerrel,csak be akartam köszönni.

herkeildiko
Pécel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron