Új privát üzeneted érkezett!

@fuzfalany:


Szia!Örömmelolvasom,h Te is Kistarcsán fogsz szülni,Én is a Szentágotai dokinál.Én most vagyok 20 hetes,Augusztus 13-ra vagyok kiirva.És Te?A következő szülésfelkészitőre én is megyek,Már egész sokan vagyunk.Örülök,h találtam mást is aki ott fog szülni,Én ott szültem a két kisfiamat is,A Te orvosodról még nem hallottam,Nem tudom ki az a Bokor András,Szép napot kivánok!
 
 
 
 


@nono36:



Szia!


Én aug. 22-re. A következő felkészítőre már én is megyek. Ápr. 7-én. :-)

Erika
 


@fuzfalany:


Szia!Üdvözlünk a körünkben!Örülök,h visszairtál!Valószinűleg találkkozni fogunk Ápr.7-én.Hogy vagy?Első babádat várod?Priviben is beszélgethetünk,ha szeretnél!
 
 
 
 

 
 

@nono36:


Szia!


Volt egy komoly műtétem februárban. Jól sikerült. Így most már jól vagyunk. Első baba (harmadik próbálkozás). Bizakodóak vagyunk, mert idáig még nem jutottunk el. :-)

Úgy néz ki puncis. Remélem nem fog változni. :-)

Jó sokat pihenek, alszok. A műtét miatt táppénzen vagyok, így csak a babanövesztésre tudok koncentrálni.


 


@fuzfalany:


Szia!

Sajnálom ami eddig történt veled!Csak pozitívan!Szoritok,h ne legyen semmi gond!
Mi még nem tudjuk,h milyen nemű,nem mutatja magát,nagyon összezárja a lábacskáit!
Bár mi még 4D-n nem voltunk.
Én is táppénzen vagyok a munkahelyem miatt.
Jól teszed,h pihensz!
Te is a 17-ből jársz?
Üdv.
 
 
 
 


Szia!

Mi nem voltunk még 4D-n, de nem is tervezem. Ez a kép a sima genetikai UH-n készült.
Én Nagytarcsán lakom, de oda tartozunk, így nem is akartam más helyet keresni, főleg, hogy a fogadott doktor is ott vezeti le a szüléseket. :-)

Voltál a szülésfelkészítőn?

Én voltam, hasznos volt, így a következőre is megyek. :-)

Üdv

Erika
 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Igen voltam szülésfelkészitőn!Bár én rögtön felmentem megnézni a szülőszobát.Kiváncsi voltam mi változott.Nagyon tetszett.Húsvéti dekoráció...mikre oda nem figyelnek!
Ki a fogadott dokid?Lehet,h már kérdeztem,nézd el nekem annyi kismamával beszéltem már nem nagyon tudom követni.
Mikor van a következő szülésfelkészitő?
Egyszer kérdeztél Te is a felkészitőn,ugye?
Ha van kedved irj!


Szia


Ági
 
 
 
 


@nono36:




Szia!


Igen, nekem volt a műtétem a terhesség alatt. A következő felkészítő holnap lesz. A fogadott dokim a Dr. Bokor András. Nagyon cuki, kicsit mufurc volt az elején, de nagyon jól kijövünk és nagyon figyelmes, néha mondjuk a magánrendelését kicsit túlvállalja és siet, de ez legyen a legnagyobb gond.

Üdv
Erika
 


@fuzfalany:



Szia Erika!

Én nem mentem a felkészitőre,mert majd a május 5-i-re megyek.Milyen volt a felkészitő?Mi volt a téma?Kiváncsi vagyok miről maradtam le,Ha van kedved irj róla.
Hát a Te dokidat pont nem ismerem,de ugya látom ez a magánrendeléses túlvállalás nem csak az én dokimre érvényes.
Hogy vagy?Picikével minden rendben?
Én multhéten voltam uh-on és minden rendben a babával.Képzeld el,még mindig nem tudjuk milyen nemű a kicsikénk!Egyszerűen nem tudom elhinni,,,,megint csak annyit mondott a dokim,h lehet h kislény,de nem biztos.Ez már egy kicsit kezd dühiteni.Mutatta egyébként,h nem igazán látni.Én ugy gondolom,h tuti lány,eddig csak azt mondták,lehet,h kislány.
Azon gondolkodom,h elmenjek-e 4D-re.Gondolkoztat ez a kérdés.A két fiu után jó lenne egy kislány!Gondolkodtatok már neveken?
Ha van kedved irj!
Szia
Ági
 
 
 
 


@nono36:


Szia!

Sajnos az előzőre nem tudtam elmenni, de a tegnapin ott voltam az nagyon hasznos volt.

Picimmel minden rendben, meg volt a terheléses vizsgálat is, jól sikerült, úgyhogy semmi teendő. A múlt havi UH-n mondta a doki, hogy lány, de 100%-ot nem mer mondani, majd csak ha kibújt, de fiú nevekben ne nagyon gondolkodjunk. :-)

Sajnos ezt a rendszert nem ismerem, nem tudom hol lehet beállítani, hogy jelezzen, ha válaszol valaki.

Elnézést, hogy ilyen későn reagálok mindig. :-(

4D-n mi is elgondolkodtunk, úgyhogy nézegetem a kuponoldalakat, szokott lenni féláron. :-) Hátha most is lesz.

Üdv

Erika
 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Örülök,h minden rendben van veletek!Nekem nem lett jó a cukorterheléses eredmény.Holnap megyek a diabetológiára.Aztán majd meglátjuk.Nekem is mindig azt mondja az orvosom,h lehet,h kislány,de nem biztos.A tegnapi felkészítőre most én nem mentem.Nagyon fáradt voltam.Fodrásznál,szülőin voltam előző nap és elfáradtam nagyon.
A Mester utcában csinálnak 4D-t elég olcsón!Nézz utána a neten!9 ezerbe kerül.A többihez képest olcsó!Én beállírtottam,h jelezzen,ha válaszol valaki,de nem jelez.Hm..annyi baj legyen,amikor van egy kis időm felnézek.
Hanyadik hétben tartasz most?

 szia Ági
 
 
 
 


Szia Ági!

Most vagyok a 26. héten. Ha gondolod bemásolom, mert lediktálták, hogy mit kell vinni a szülőszobára, a szobába, ha megszületik a baba és a babának. :-)


Három csomagot szoktak ajánlani
1.) Szülőszobai kiscsomag tartalma - Törölköző, WC papír, Tusfürdő, gumipapucs, hálóing, betét (tena lady fajtát), bugyi (ha lehet eldobhatós), víz (szigorúan mentes ásványvíz, tiltott a savas, és a gyümölcslé is), szőlőcukor (már a csoki is tilos).
2.) A nagycsomag - több napos ott tartózkodásra -hálóing, kényelmes, rövid fazon, mert mindig nagyon meleg van, törölköző, papucs, wc papír, evőeszköz, köntös
3.) Babának - pelenka, nedves törlőkendő, betadin (új előírás, már nem alkohollal kell kezelni), fültisztító pálcika, egy-két szép ruha a fotózásra, de nem muszáj.



Ami még fontos, anyukáknak személyi, lakcímkártya, TAJ kártya, házassági papír, vagy apasági nyilatkozat.


Apás szüléshez a ruha (ez lehet patikai kb. 1500 Ft, vagy egy 1.800 Ft-os csekket kell bemutatni és adnak ők ruhát - a csekket tőlük lehet kérni).


A szülésnél egy ember lehet bent, váltogatni nem lehet. Nem lehet olyat csinálni, hogy először bemegy apuka, majd anyuka vagy barátnő. Egy embert engednek be, a többiek a folyosón várakozhatnak. Zenét lehet bevinni, amilyet szeretnél.

Mellszívó, cumi, cumisüveg "tiltott", így azt nem engedik használni.

Erika


 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Köszönöm az infókat!
Én is a 26.hétben vagyok.Kiderült,h terhességi cukrom van.180-as diétat kell tartanom.Elsőre ez nagyon ijesztő.Valahogy majd túlélem.Ababára veszélyes.
Ezek után valószínű,hogy elmegyek 4D-re,hogy tényleg minden rendben van a kicsivel és megnyugodjak.
Mi apás szülést szeretnénk.

Remélem veled minden rendben van és a kicsivel is!


Írj,ha van kedved!

Szia Ági
 
 
 
 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Hogy vagy?Eltűntél!Kézeld végre megmutatta magát a kicsikénk!Kislány lesz!Most vagyok a 28. héten!Irj,ha van időd!
 
 
 
 


Szia!

De jó! :-) Én pénteken voltam UH-n 1 kg-s a kislány. Olyan ficánka volt, alig bírta a doki megmérni a méreteit. :-) Minden rendben van hála istennek.

Voltál ma szülésfelkészítőn? Nagyon jó volt. :-) A védőnő olyan jó előadást tartott, kár, hogy az én védőnőm nem ilyen. :-(

Üdv

Erika
 


Szia!Nem voltam szülésfelkészítön!Nem tudtam,h ma van!:((Nekem nem mérte meg a babát!:((Majd a 32.héten Tarcsán.Örülök,h jól vagytok!
 
 
 
 


Mikor is van a szülésfelkészítő?
 
 
 
 


Mikor is van a szülésfelkészítő?
 
 
 
 


Szia!


A következő jún. 02-án lesz. Mondta a védőnő, hogy érdemes lesz elmenni, mert az önvizsgálatról és a szülés utáni önvizsgálatokról lesz szó, hogy hogyan lehet megelőzni, hogy az esetleges csomókat begyulladt tejmirigynek higgye az anyuka, mire kell figyelni és mondta, hogy az előadó hölgy is nagyon profi.

Erika
 


@fuzfalany:


Szia!
Remélem a júniusi felkészítőre én is tudok majd menni!Akkor összefuthatunk!Mindig 15-kor kezdődik,úgy tudom.Vigyázz magadra!Én most pénteken megyek majd a kórházba vérvételre a diaberológiára 7-re. Következő uh-ra 32. heti még nincs időpontom,most fogok telefonálni.A cukrommal minden rendben van,tartom a 180-as diétát.Vettünk cukormérőt is.Kicsit jobban oda kell figyelnem mit és mikor eszem.Amugy jól vagyok.5kg-ot hiztam eddig.Te hogy állsz a hízással?
 
 
 
 


Szia!

Igen. 15-kor kezdődik ez lesz a mostani sorozat utolsó része, utána újra indul, illetve elég jelentkező esetén elindítják a babamasszázs tanfolyamot.

A hízással nagyon jól. 5 kg-t én is, amikor legutoljára mértem. Bár a védőnő az előző alkalommal, amikor mért, akkor tartottam 4 kg-nál és rámszólt, hogy szerinte sok. Mondtam neki foglalkozzon a saját dolgával! :-) Nem leszünk egymás kedvencei. :-)

Én június 09-én megyek a genetikai UH-ra. :-) Már alig várom, hogy lássam, mert a dokinál nem mindig látni, hogy éppen mit csinál, nem olyan jó az UH gépe.

Írj addig, ha van kedved!

Üdv
Erika
 


@fuzfalany:
Szia!A védőnőd nem tartozna az én kedvenceim közé sem!Különben is a 4kg vagy az 5kg sem sok!Tök normális!A genetikai uh-ra 19-én mk pénteken,mert a dokim akkor van bent.Ő kérte,h pénteken menjek.Bár a Tarcsai szonográfus nem valami empátiáról híres személyiség!Hanyadik hétben vagy?
 
 
 
 


Szia!

A dokim újraszámolt, így pont ma töltem a 27. hetet. UH alapján fog ezentúl számolni, nem a menstruáció alapján.

Genetikaira én június 9-én megyek. Mondjuk én nem a kórházba járok, hanem magánrendelésre.

Erika
 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Na ez tök jó!Akkor Aug.15-re vagy kiírva most ugye?Az új számítás szerint.Én meg Aug.13-ra!Akkor lehet,h egyszerre fogunk szülni!Bár én pontosan tudom a fogantatás idejét és így poénra tudom az időpontot,csak 3 nap a különbség!Az én számításom szerint Aug.10,de egyik gyerkőccel sem volt pontos,mert a kisebbik fiam Dec.24-re volt és Dec. 18-án született.Babafüggő ő mikor akar jönni!Az időpont csak tájékoztató jellegű.Apicike majd eldönti!Én a kórházba járok genetikára,kivéve a down-kór szűrést!Az Mátyásföldön csináltattam.
Mész a júniusi felkészítőre?Hogy tervezed?
Addig is vigyázz magadra!

Ági!
 
 
 
 


Szia!

Igen, mindenképpen megyek majd. Nagyon ajánlotta a védőnő a mostani előkészítőn, hogy a következő nagyon jó lesz. :-) Illetve mivel az elejéről lemaradtam és utána egyből újra indítják így szülésig pont mindegyiket végig tudom hallgatni. 

Üdv
Erika
 


@fuzfalany:


Szia Erika!
Bocsi,h így eltűntem,de nagyon beteg voltam.Mostmár jobban vagyok!Majd június 19-én  megyek genetikai uh-ra Tarcsára.Amugy jól vagyok és 7kg-nál tartok hízás ügyileg.A hátam majd be szakad,ami most ugye már így a 30. héten normális és a lábam szokott fájni nagyon.magneb6-tal kompenzálom a fájdalmat,igaz kicsit tompit,de legalább nem fáj.
Veled mi a helyzet?Voltál felkészítőn?Milyen volt?
Szia!
Írj,ha van egy kis időd és kedved!
 
 
 
 


Sziasztok! :)

Első babás vagyok, és én is Kistarcsán fogok majd szülni,- októberben. Most a 23 hetet töltöm lassan. 


Szabó Lászlónál fogok szülni,- előtte más orvosom volt, de váltottam.
Két dolog érdekelne:
Az egyik, hogy mi a véleményetek róla, milyen? (Én kétszer voltam eddig nála,- kicsit gyorsabban folyik a vizsgálat a magánrendelőjében, mint az előző helyen, de eddig nagyon kedvesnek tűnik).
A másik, hogy mit lehet tudni a szülésfelkészítő tanfolyamról? Láttam, hogy indítanak időnként. Hogyan lehet rá jelentezni?
Köszönöm a válaszokat előre is! :)

 
 


@kiki79:


Szia Kiki!
Köszöntelek itt a fórumban!Én Kistarcsán fogok szülni és a 32.hétben vagyok.
Szülésfelkészítőre nem kell jelentkezni,minden hónap első és harmadik keddjén van,du-n 15-kor,az első emeleten a kórházban.Ott már bárki eligazít,ha van kedved menni.Teljesen ingyenes és a kérdéseidet is felteheted.Igen hasznos.Én is voltam már egyszer és tetszett.Igaz én a harmadik babámat várom.Szabó Lászlóról nincs infóm,mert én a Szentágotainál fogok szülni a két fiút a Várkonyinál szültem.

Ha van kedved írj,szép napot kívánok!
 
 
 
 


@fuzfalany:
Szia Erika!
Hogy vagy?Voltál genetikai vizsgálaton?
Én voltam 19-én és 1900 gramm a picikém!Minden okés?Voltál felkészítőn?Mesélj!:))
 
 
 
 


@nono36:
Szia Erika!
Hogy vagy?-minden rendben?
 
 
 
 


@fuzfalany:
Szia Erika!-minden rendben?Nagyon eltűntél!
 
 
 
 


Szia!

Igen köszönöm. Minden rendben.

Álmatlanság az már kínoz. :-) Mindennel előkészültünk. 

Meg volt a genetikai vizsgálat is. Minden rendben van. Jövő héten megyek a saját dokimhoz. Remélem maradt a baba úgy, ahogy van, mert a 18 hét óta be van fordulva. :-)

Veled mi újság?

Erika
 


@fuzfalany:
Szia Erika!
Örülök,h minden rendben van!Már rég beszéltünk.Voltál felkészítőn múlthéten?
A baba nekem is be van fordulva a 28. hét óta.Ami egyáltalán nem baj,sőt..remélem így is marad!:))Már én is majdnem kész vagyok mindennel.A kórházi cuuc az megvan!A babaágyra kell még rácsvédő és takaró a picinek.A babahordozó szombaton meglesz.Am7gy én is jól vagyok.A kilók kicsit könnyebben ugranak fel.Multhét hétfőn voltam dokinál és kb.2.5kg-s volt a bébi.Nem lesz pici.Apás szülésre van már csekked?
Szia Ági
 
 
 
 


Szia!

Nem, nem mert elindulni abban a melegben, de a dokim tart privát felkészítőt. Még nem tudjuk, hogy apás szülés lesz-e, így még a ruhát sem vettem meg. Csekket még nem kértem, majd most a felkészítő után eldönti, hogy szeretné-e vagy nem. :-)
Erika
 


@fuzfalany:
Szia Erika!
Én tegnap voltam a streptococcus szűrésen,uh-n-CTG-n.A dokim 3 hétre szabira megy.Majd aug.5-én lesz rendelése.Veled mi a helyzet?Minden ok?Már van csekkem,nálunk apás szülés lesz!:))
 
 
 
 


@fuzfalany:
Szia Erika!Mi van veled?Hogy vagy?
 
 
 
 


@nircee:

Nagyon jók a Primigi cipők kevés helyen kapni én itt találtam: https://www.szazlabugyerekcipo.hu/primigi_cipo

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: