Új privát üzeneted érkezett!

Hali, meg tippem sincs.. ha vmi nem jol alakul az alloimmunnal akkor nagyon sokara..
ha ott jol alakul akkor vagy maj. vege vagy jun. remelem..
Persze ez is attol fugg h. pl a pajzsmirigyem ill. a cukor inzu terhelesem jo lesz e..


Én is májusra tervezem a vérvételt, inzulit, pajzsmirigyet. Drukkolok!!!
kittikata
Vecsés
 
 


Koszi, remeljuk al egjobbakat- :)
En is neked hogy mielobb sikerrel jarj :D

 
 

Ma voltam bent időpontot kérni hogy beszéljek a dokival, mert mikor megjön Pécsen leszek a lányommal a műtétjén. Hát nagyon izgulok mit mond és indulhatunk attól még.
Sikerülnie kell!!! ;-)
kittikata
Vecsés
 
 


Mikor mesz akkor dokioz?

Muszaj sikerulnie :)


Jövőhét csütörtökön megbeszéljük hogyan és mikor megyünk tovább. Félek egy kicsit, de bízok magamban.
kittikata
Vecsés
 
 


En holnap megyek dokihoz megbeszelni hogyan tovabb..
Ma voltam cukor terhelesen, majdnem elajultam de aztan azt mondtak a lanyok nincs ezzel gond: az ehgyomri cukrom 5,8 lett!!! ilyen accu checkes, nem venas ver..



Szia!
Mikorra lesz meg a vv? Mi volt a dokinál?
Nekem ma jött meg olyan vagyok mint a hulla. De majd holnap aludhatok.
kittikata
Vecsés
 
 


Lombikos dokival azt beszeltuk ha az alloimmun jo akkor jun vegen kezdunk amikor megjon
Ha nem akkro nem tudom mi lesz.

A cukrom irto szar lett :( az inzulin is 4 x annyi mint egy eve. Sokat romlott az allapotom, pedig dietazom ezerrel :(

Nem tudom mi lehet a baj..

Azt sem tudom mikor jon meg nekem :(


Sajnálom. Kevesebb CH?
kittikata
Vecsés
 
 


jah az lesz, kaptam ra gyogyit is.
aztan lesz ismetles is egy honap mulva.

Megjott az alloimmun, nem tudom mi lesz, csut megyek immunologushoz..emelkfett az nk sejtem sranya


Írj csütörtökön!!! Én pénteken megyek a Sotéra.
kittikata
Vecsés
 
 


hali, bocsi, elmaradt, neked mi volt a soten?

nalam kiderult hogy autoimmun beteeg vagyok :( igy ha lenne is baba nagy esellyel szivbeteg lenne :( nem tudom mi legyen. a doki azt mondta szterioddal sikerul


Szia! Hogy döntöttetek belevágtok?
Nálunk? Mennem kell ha megjön 3. nap vv re és 20.napon kezdünk ha minden igaz. De ez függ a vv-től.
kittikata
Vecsés
 
 


Hali, nem tudom.. eddig ugy van h. juni vegen megyunk, dehat vegulis barmiokor vissza lehet lepni..

Most Harkanyban vagyok mar! megvolt az elso napi kezeles! tok jo sztem, remelem nem fogom magam elunni, Most egyelore szar az ido, igy sokmindent nem tudok csinalni..


Fú nem is zavarlak pihenj! Remélem jó hírekkel szólgálsz nemsokára!
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok! Régen voltam, nemigen tudtam bekapcsolódni a beszélgetésbe,de örömhírt szeretnek megosztani veletek: április 25-en este megszületett Vilmos fiam, 55 cm-rel es 3250 grammal. Indított szules volt, 41+2 voltam mar akkor. Természetes úton érkezett, bar félúton majdnem császár lett. Első baba, 2 nappal a 41.szuletesnapom es ket veszteseg(10. es 16. het) utan jott. Meg testvérben is bízunk. Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

 
 


Tanulságos reakciók :D

 
 


Szia! Bocsi csak egyikünk sem volt olyan állapotban hogy cheteljen!
Regi lányomat hétfőn műtötték holnap megyünk haza!
Menthe! Gratulálok kisfiadhoz. Sok boldogságot, örömöt kívánok.
kittikata
Vecsés
 
 


Menthe, nem ertem ezt a tanulsagos reakciokat...

Gratulalok, sok boldogsagot egeszseget kivanok!

Kittikata, hogy vagytok? Minden rendben van ?
Kicsit eltuntem, de azt hiszem ez is resze volt a pihenesnek :)
Kivancsi vagyok milyen eredmennyel zartam  a ket hetet, bar aggodom hogy visszajott ez a szar endo: faj a pocakom.. nem allandoan, de neha erzem..  Bizom a legjobbakban.

Harkanytol nem messze van mariagyud, attekertem, nagyon szep hely a templom es kornyeke, Vegigjartam a zarandokutat, nem imadkoztam, mar kijottem a gyakorlatbol :) De nagyon megnyugtato egy hely!
Hallottam csodakrol is, meglatjuk beirhatjuk e magunkat kozejuk (ha barmikor is lesz babam, aar lombikkal is,  az akkor is egy csoda )

Szep napokat!



Regi! Nagyon nagy sebbről20-25 cm 8 órás műtétről beszélünk. Itthon vagyunk, alig alszunk, Kittinek is nyomom a szurikat. Ez rosszabb mint ha magam bögdösöm. Ja nem voltam messze tőled Pécsen!
Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen. Ne adjad fel!!!
Sokat gondolok Rád!
Puszika
kittikata
Vecsés
 
 


Kata,

Sajnalom hogy ez van :( En el sem tudom kepzelni hogy tudnam ezt megcsinalni.. de nyilvan ha muszaj...

Nah nem sikerult a kiruccanas, ma megjott :( raadasul egy nappal elobb ahogy szamoltam, tehat mar a progeszteronom is rohamosan csokken.

most elkezdtem szedni a gyogygomba kivonatot.. Kivancsi vagyok segit e majd vmit.,


Regi!
Nekem is előbb jött meg egy nappal. Kedden megyek vv re aztán 20 napon. Akkor kiderül minden.
Számolj be a gombáról!
Puszika
kittikata
Vecsés
 
 


Remelem minden rendben lesz a vv -vel !

Allitolag min. 3 honap es jo egy csomo mindenre, pl autoimmun betegsegekre is..

Holnap megyek vissza melozni :( pedig irtora nincs kedvem.. annyira maradnek meg itthon.. es szenvedek, de nagyon..


Na milyen volt a munka?
9- én megyek vissza a dokihoz. Aztán meglátjuk, hogy kezdünk vagy sem.
kittikata
Vecsés
 
 


Nem is tudom, nem jo :( :)
de szepen ellogtam a napot, igy nem volt rossz :)


Hali, van jo hirem : megjott a legujabb terhelesem, tok jo lett most minden ertek! Cukor , inzulin!
:)

Nalad mizu? lanyod hogy van?


Szia!
Jújj de jó!!!
Lányom jobban van köszi! Bár most hugyúti fertőzése van. Szerintem a katétertől.
Várom 9-ét. ;-)
kittikata
Vecsés
 
 


Kedves menthe, gratulálok a kisfiadhoz!  Én is 41 voltam, amikor a kslányomat szültem ( 2 éves most) és még én is szeretnék egy másodikat! Boldog babázást és sok sikert a másodikhoz!
 


Menthe!

Nagyon-nagyon sok boldogságot és egészséget Nektek!

Én értem mit akartál kifejezni...

Ezt a topikot nyugodtan át lehetne nevezni...
Ez nem a gyermeket vállalók topikja, hanem csak gyermeket szeretnének topik...

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni.
40 elmúltam, alacsony a progeszteron szintem.
Kedden pozitív lett a teszt, aznap kellett volna megjönnie, de meg sem vártam, hogy kimaradjon, annyira erősek voltak a tüneteim. 
Egyből (másnap) rohantam (privát) dokihoz, mert ez a két tényező némi aggodalomra ad okot. 
Azt mondta, csináltassak vérképet, nézessem meg a progeszteront, és ha alacsony, ad gyógyszert.
Tegnap együtt voltunk a párommal, utána kicsi rózsaszínes valami jött ki belőlem. Ma elkedztem vérezni rendesen, mintha menstruálnék, annyi csak a különbség, hogy nem görcsöl a hasam, pedig mindig szokott.
(Ja, prog. szintet nézetni csak ma jutottam el, mert csütörtökön szabin volt a háziorvosom, a helyettes aznap már nem rendelt, csak pénteken, és ő mondta, hogy prog-t nem néznek szerinte, így ma mentem el privát laborba.)
Délután, mikor elkdezdtem vérezni, még pozitív volt a teszt, de gondolom, csak azért, mert még nem ürült ki a HCG a szervezetemből, de ennek a terhességnek gondolom annyi.
Nyilván tejesen készen vagyok, hogy alacsony progeszteronnal (barátcserjét szedtem) 40 évesen spontán teherbe esni maga a csoda, és 4 napig hihettem benne...
De mit tegyek, hogy legközelebb ne kerüljek ilyen helyzetbe?
Nektek több tapasztalatotok van, nekem ez lett volna az első baba, mit kell tennem, hogy egyből kapjak hormont? Vagy ez most már így lesz? Ha nem jutok el a 6. hétig, akkor nem fognak soha komolyan venni?
:'(
feketehaju
Budapest XIV. kerület
 
 


@feketehaju:
Keress fel egy normális nőgyógyászt. Vidd el a teszteket. Progit csak receptre kapsz.
kittikata
Vecsés
 
 


@kittikata:


Hát az a bánatom, hogy ez már a 2. nőgyógyász, mert az első tavaly nyáron teljesen figyelmen kívül hagyta a tüneteim, amik egyértelműen az alacsony progi szintre utaltak, ezért elfutott a pulykaméreg, és megnézettem privátban.
Most rohantam egy másikhoz, leletekkel, teszttel, és hát ő is így reagált. A neten nagyon jókat írtak róla. Nem értem, hogy miért nem írta fel azonnal a progit? Miért kellett megvárni, amíg elmegy a terhesség...? Szerintem 40 fölött az ember már nem esik teherbe minden hónapban. :(
feketehaju
Budapest XIV. kerület
 
 


Sajnálom :cry: endokrinológus nőgyógyászt keress. Vagy marad a maszek. Nekem is minden így derült ki. :-(
kittikata
Vecsés
 
 


Ebben az esetben valőban keress egy másik nőgyógyászt ( magándoki volt ez a címeres idióta?). Már csak azért is, hogy valóban lássátok mi a helyzet, van-e baba, stb. Másrészt a progeszteront a terhesség alatt nem lehet túladagolni, így teljesen felesleges, hogy progeszteron szintet nézzen. Nem tudom milyen korábbi tüneted volt amely alacsony progeszteron szintre utalt, de ez a korai vetélés ( ha a baba már tényleg nincs ott) utalhat rá, es ilyen esetekben minden további vizsgálat nélkül felírják. A lombik beültetéseknél a beültetés napjától szedetik a pácienssel a terhesség elősegítése végett. Sőt, ha tényleg alacsony a progi szint,és babát akarnak, akkor akár rögtön az ovulációt követően.
 


@Kittikata, maszek nőgyógyász volt... Ezek után nem is tudom, mit reméljek másutt... Ráadásul...

A dolog másfél éve kezdődött azzal, hogy a napra pontos 28 napos ciklusom mellett barnás pecsételő vérzésem volt mindne hónapban már a 20-21. naptól. Háromszor mondtam a nőgyógyásznak, hogy ez szerintem nem oké. Elsőre közölte, hogy biztos valamikor ott maradt egy nyálkahártya darab, és felírt Norcolutot, mondván, hogy vegyi küret. Már akkor sejtettem, hogy ez nem az, de legyen neki igaza, beszedtem. A barnázás utána is maradt. Persze bújtam a netet, és ott olvastam, hogy ez egyértelműen progi hiány. Legközelebb már ezzel mentem eleve hozzá. Nagyduzzogva elküldött vérvévételre - a 3. napira. Ja, és persze mindez magánrendelő, szóval nem értem, miért fáj neki a vévétel, mikor én fizetek érte. Az rendben volt, mutatta, hogy minden oké. tovább bújtam a netet, és kiderült, hogy a proginak a ciklus 2. felében van jelentősége, akkor kezd el termelődni, anélkül gyakorlatilag esélyem nincs teherbe esni. Az orvosnak persze eszébe sem jutott, hogy a 2. vérvételre is elküldjön. Elfutott a méreg, és elmentem a Sylabba megcsináltatni. Már a vérévétel közben kérdezte a doktornő, hogy miért kell, és ő is azt mondta a tüneteimre, hogy egyértelműen prog. hiány. Akkor a nőgyógyász miért nem tudta?! Ezek után teljesen elfkenődtem, és igazából nem is mentem vissza orvoshoz - a régihez érthető okok miatt nem akartam, újat meg nem volt lelkierőm keríteni, meg kicsit aktualitását is veszítette a dolog. Elkezdtem barátcserjét szedni, mondván, ártani biztos nem fog, és úgy tűnt, használ is, mert a cikus előtti pecsételő vérzés 2-3 hónapja elmúlt.

Most, gyakrolatilag a 2. védekezés nélküli hónapban terhes lettem. Pont a progi probléma miatt nem is számítottam rá, rohanás egyből egy szimpatikus magán nőgyógyásznőhöz. Ő volt, aki azt mondta, hogy csináltassak vérképet, stb., aztán majd ha meglesz a lelet, és alacsony, akkor ad gyógyszert. Pedig toltam az orra elé a korábbi leletet, és még ő is mondta, hogy ez valóban nagyon karcsú, dehát terhes vagyok, tök jó. 

@Hellokitty, ezen emésztem magam én is harmadik napja. Azt olvasom itt a neten mindenhol, hogy progi porblémábal AZONNAL kapja a kismama a hormont. Mibe került volna neki, ha felírja azt a rohadt receptet?!

Ja, és ma megjött a szombat délelőtti progi szint eredményem: 2,56 nmol/l miközben legalább 60-nak kellett volna lennie a doki szerint. Szóval akkor már rég esélyem sem volt, bár csak utána kezdett el dőlni belőlem a vér. Az is csoda, hogy egyeltalán addig megmaradt. 

És azt sem értem, hogy tudom, hogy van a magánrendelőben vérvétel, akár ők ott azonnal levehették volna, másnap reggelre már meglett volna az eredmény.  

Nem értem, 40 körül már nem osztogatják minden héten a terhességet, miért nem vettek egy percre sem komolyan? A doktornő annyit mondott, hogy igyak palástfű teát.

Ja, és a dolog vége - eddig: Ma reggel megyek a házirovoshoz, hogy elkérjem a táppénzes papírom. Persze majdnem bőgtem. Ő átküldött sürgősséggel a körzeti nőgyógyászhoz. Hát csak kiderült, hogy simán meg lehetett volna azért UH-val nézni a 4 hetes magzatot... Mindegy, most már csak annyit látni, hogy (idézem): "Egy cafatka ott maradt, azt ki kell majd kaparni." Vagy méhen kívüli, azt meg műteni kell. Vagy téves pozitív teszt volt. (Aha, mindjárt kettő, az összes közelező tünettel együtt.) És miközben öltöztem a váróban, még hallom, ahogy mondja az asszisztensnőnek, hogy "Lehet, hogy terhes sem volt." 

Erre tényleg nem tudom, mit mondjak, de nagyon el vagyok kenődve. Olyan az egész, mintha arról lenne szó, hogy mit képzelek, majd 40 évesen még terhes leszek...?!

Bocsánat, ha hosszú lett, de el vagyok keseredve.
feketehaju
Budapest XIV. kerület
 
 


Te jó ég! Hol laksz feketehajú? A balkánon? Keress egy olyan nőgyógyászt, akiről van némi referenciád, és keresd fel ezzel a vetélés dologgal. Ha jól értem kisbabát szeretnétek, szóval jobb, ha lesz otthon kéznél progi pótlás. A körzeti nőgyógyász.  ha nem is voltál terhes, akkor mit kell kaparni? Szerinte... Egy normális doki látja a petefészekben a sárgatestet, és a méh nyálkahártya alapján no meg a pozitív teszt alapján be is azonosítja. Én is belefutottam már dilettánsokba, de nagyon profikba is. Ahhoz, hogy teherbe ess ezek szerint nem kell más, csak egy kis hormonális sgítség. Én is 40 évesen lettem terhes, és a pozitív teszttől fogva kaptam a progit 12. Hétig. Most van egy csodás kislányom. Sok sikert neked is hozzá, és tényleg keress fel egy értelmes nőgyógyászt.
 


@hellokitty: Köszönöm. :) Most már kicsit megnyugodtam. Tegnap annyira kivoltam, mint akit telitömtek Xanaxszal, így ez az egyszerű logikai ellentmondás, amit te mondasz, hogy ha nem is voltam terhes, akkor mit akar kaparni, eszembe sem jutott. :D  Egyébként a durva, hogy az első két magánpraxis mindkettő jónevű, jó referenciákkal rendelkező orvos, egyikük anno a Sportkórházban, most  Sote II.-n van, a másikról, a hölgyről pedig csak jókat olvastam. A körzeti nőgyógyászt nem minősítem, sikerült épp ahhoz beesnem, akit a netes információk szerint eltiltottak az Uzsoki kórházból, mert meghalt a keze alatt egy harmadik gyermekét szülő kismama.  Hogy ez igaz-e vagy sem, nem is érdekel, a lényeg az, hogy ma délelőtt sikerült eljutni egy normális orvoshoz, a párom fogorvos ismerőse ajánlására a VII. kerültben körzeti rendelésre. No, ő végre kimondta, amire magamtól is rájöttem időközben, és amit Te is irsz, hogy az első perctől kezdve progipótlást kellett volna kapnom. Most egyből fel is írta, hogy ha legközelebb bármi van, a 28 napon teszteljek, és ha pozitív, egyből kezdjem el szedni, ne kelljen utána rohangálni. Az eszem megáll, hogy a magánorvos a 15e Ft-omért erre nem volt képes. :( Mondta is, hogy inkább nem mondja, de ha egyből elkezdem kapni az Utrogeszánt, akkor...  Méhen kívüli terhességről és letapadt cafatka kaparásáról szó sincs, azt mondta, hogy ha esetleg nem múlna el a vérzés 10 nap múlva sem, akkor esetleg. És mindezt ő is csak a hüvelyi UH alapján mondta - én nem értem, a tegnapi doki ugyanezt vizsgálta, akkor ő mit nézett, mit látott?! Még mutogatta is, hogy nézzem, ott van a petefészkem, és vannak benne petesejtek.  Ja, és a hozzáállásáról még annyit, hogy látta a tavalyi prog leletemen, hogy az anti-müllerian hormon eredménye még folyamatban van, és egyből kérdezte, hogy az milyen lett, mert az a legfontosabb. Mondta, hogy az rendben van, és ha hamarosan nem jön össze magától a baba, akkor menjünk meddőségi központba, mert még van mit lefagyasztani.  Megbeszéltük, hogy most akkor ez van és hogyan tovább. Nagyon kedves volt, mindent elmondott, elmagyarázott nekem és a páromnak is. Végre... Nem tudom, ennyit számít, hogy egy kolléga ajánlására mentünk, vagy eddig rossz volt a karmám, és csupa dilettánst fogtam ki...?  Majdnem elsírtam magam a megkönnyebbüléstől, mikor kijöttünk, mert előtte annyira ideges voltam, hogy úgy éreztem, lerepül a fejem teteje...  Úgyhogy most akkor jövő hónaptól szépen hormonvizsgálatok meg minden, és remélem, hogy ha így a 2. hónapban összejött terv nélkül, akkor most sem görcsölök rá, és minden rendben lesz. Nektek pedig köszönöm a támogatást...!
feketehaju
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok, igaz én még nem vagyok 40, épp csak 39, és még csak tervben van a baba, de addig is, ha nem gond, olvasgatlak Titeket!

Violetta
 
 


Szia! Itt nem nagy az élet. Néha napján ír valaki. Nekem is tervben a baba, nem jön össze. De bizakodunk.
kittikata
Vecsés
 
 


@feketehaju: Bocsanat h beleszolok a forum eletebe, csak olvastalak benneteket, es neked szeretnek segiteni. Nekem ez az 5. terhessegem, egy gyerekem van eddig, es ugyanaz volt a problemam amit te is leirtal. Tobb vetelesbe telt mig egy olyan dokit talaltam, aki tenyleg ismerte a hormonok mukodeset, es Utrogestan helyett Clostilbegytet irt fel, mert nalam a progi hianyt es menses elotti pecsetelest es a veteleseket a rossz peteeres okozta, amin ez a gyogyszer segit. Mondanom sem kell h azonnal ismet terhes lettem es az eredmenye a pocakomban, Utro sem kellett h megmaradjon. Lehet h segit neked a jelenlegi terapia, szoritok, csak azert irtam, h tartsd eszben h ez is lehet nalad gond mint nalam. Ha kell, irj privit es szivesen irok bovebben v megadom a doki elerhetoseget aki rajtam segitett.
Megegyszer bocs h belekotyogtam a forumba, csak harom veteles utan annyira szivugyem ez a jellegu problema, es ugy szeretnek segiteni ha tudok.

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: