Új privát üzeneted érkezett!

Aludni nekem se a legjobb, nem vagytok egyedül. Kényelmetlen mindenhogy már...
 


Annácska!
Ez is jó hogy mekkora babát "kell" szülni (?!)
Nem az a lényeg hogy egészséges legyen?
Az átlaghoz képest kisebb vagy nagyobb hát istenem...
Más is szült már így...

Nem értem :-o

Érzem hogy jön a nem alvós időszak, de ha ez jön, akkor ez jön...
Itt összevissza idő van, hol elborul, hol kisüt a nap.
 
 


Ja... Kell... Mert ami kissebb az nem jó. De aztán azt várhatjàk. 2.5-max 3 de annál több ha felkötnek se lesz.
Ha nem 3200g minimum itt szörnyethal rögtön a szülésznő.
 

 
 

Megfogadtam, hogy nem nézem a chartjukat... Az van a leleten Drop in BMI... Na megnéztem magyar oldalon, hogy milyen méretűek statisztikailag a magyar magzatok... Aztán megnéztem ezeket a bentenyésztetteket.
Szerintük 26 hetes a combcsontja az enyémnek. 27 hetes a fejkörfogat és 30 hetes a hasa mérete. - Szerintem ezt elmérték..
Ugyanez adatok alapján a magyar statisztikai adatok alapján normális méretű és súlyú...
 


Azért nem értettem az 1200g miért kicsi?? Úgyhogy nem aggodok, mert ezek badarsagokat mondanak, mérnek
 


Annácska!
Hát ez elég összevissza adat...
De a magyar szerint meg jó, akkor ne aggódj.
 
 


Én tegnap voltam védőnőnél, minden rendben, a hónap végén jön hozzánk családlátogatásra.
Itt a jó idő, kisfiam is érzi, nagyon aktív most a pocakban :-D
 
 


Én holnap megyek a védőnőhöz, remélem továbbra is minden rendben. Nálunk is aktív a kislány. Ma nem is keményedik a pocak annyira, mint szokott pedig csak a szokásos dolgokat csináltam. A hasmenés elmúlt, nem tudom mi okozhat de gyanakszom a házi meggy szörpre. Egyébként az is eszembe jutott, hogy ezek a meresek nem kevéssel tévesztenek is ami ugye köztudott. Az egyik ismerősömnek 3300-at saccoltak, rá 2 napra megszületett 3800 grammal. Ugyhigy biztos ilyenkor is ad eltérést, nekem sehogy sem fér az eszembe hogy ez az 1 200-as érték miért ad egyáltalán aggodalomra okot nekik.
 
 


@knegm:
Pontosan. Nekem kisfiam mielőtt született 3400 g-ra saccolták, másnap megszületett 3800 g-al.


Nem a súlya a bajuk, hanem a FL kicsi Ac nagy... Blabla... Szerintem az. De 5.-én megtudjuk mi a bajuk
 


Sziasztok!

Ma voltunk 32.heti uh.-on ami babamozi is volt egyben. Gyönyörű!!! Szerelmes vagyok lányok... 1900 g a súlya, BPD: 80 mm, FL: 60 mm. Minden rendben hála!
 


<3 De jó neked. Én holnap megyek orvoshoz. De szerintem nem lesz ultrahang.
 


A mai napi öröm viszont megvan. Kész az álom babaszoba. Olyan gyönyörű lett. Kár h nem tudom megmutatni. :( gyönyörű fehér baba ágy, baldachinos fehér szivecskes ágyneművel. Zöld baglyos baby mobillal ( az a zenélő forgó ízé) ugye zöld fal a nagy micimackóval és kockás fülűvel, pelenkázó unit meg felette egy polc a textil pelusoknak és egyébnek. Midigis ilyen baba szobàra vágytam, és a lányomnak sajnos nem tudtuk anno megvenni. De most minden olyan csodálatos és tökéletes, hogy ott ültem az ágy előtt és bőgtem. :')
 


Napsugár!
Örülök neki :-D
Nagyon szépen növöget babócád :-D
Én is nemsoká megyek a 32 hetesre, kíváncsi vagyok mennyit nőtt az enyém ;-)
 
 


Annácska, köszi, majd gyere és mesélj te is. Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz. De szép lehet a babaszoba. Örülök, hogy sikerült az álomod megvalósítani.

Nyuszmusz, köszi neked is! A ti kicsi fiatok is biztos szépen fejlődik. Mikor mentek pontosan?
 


@napsugar22:
Július 17én :-D
 
 


Annácska!
Gratulálok a babaszobához! :-D
Így leírva is gyönyörűen hangzik :-D
 
 


Ja, majd holnap megyek délután a dokihoz
 


Sziasztok!

Annácska, nem jelentkeztél...minden rendben van?
 


Sziasztok. Fél 7 re értem haza...
Lesz megint ultrahang. Azt mondta az orvos h a baba jól van, nem érti miért mondták azt a telefonba...
A baj, az velem van. Ők 46 kilóval regisztráltàk a terhességet, és 53,3 vagyok most, ami szerintük visszaesés.
Eszek e rendesen, mi újság van otthon, nem e bántalmaz a párom, nem vagyok e depressziós, blabla...
 


De mondtam nekik h 43-al lettem terhes. És a 10 kiló már lassan határ vonal nálunk otthon. Persze nem vagyok depis, csak sírok mert ezzel jár a terhesség, nem ver meg a párom, szépen megcsináltam a baba szobát, és gyönyörű lett az egész ház, semmi okom depire... Legnagyobb gondom, hogy cosatto babakocsim lett Babymerc helyett... :D :D ez csak egy vicc szinten...tehát....
 


Annácska, ne stresszeld magad miattuk. Te tudod, hogy minden ok. és ez a lényeg. Nem bízhat mindenki 20 kg-ot, pláne ha a kismama kevesebb súllyal kezdte mert amúgy is olyan fajta.
Én sem vagyok hízásra hajlamos, anno kislányommal összesen 12 kg-ot híztam, de az elején a hányás miatt még fogytam is. Senki nem piszkálta miatta. Most 8.5 kg-nál tartok a 32.héten. Na?

Nyugodj meg! Mikor kell menned uh.ra?
 


1-2 hét mulva kell mennem azt mondta a doki bácsi...rózsaszín inges dokibàcsi :D nem tudtam komolyan venni :D Küldenek levelet.
 


@annacska15:
Annácska!
A lényeg hogy a babával minden rendben!
Náluk ez is szent hogy mennyit kell hízzál?
Én is azt mondom hogy ne stresszeld magad...

Akkor én mit mondjak eddig összvissz 1kgt híztam, :shock: pedig eszek mindent ami jólesik és akkor mikor megkívánom.
 
 


Nálatok nincs ilyen testömegindexes cucc?
Mert ők a testömegindex szerint hatarozzàk meg AZT hogy mennyit kell hizni, és mekkora baba kell hogy legyen. És ez csak az én adataim alapján.
 


Nyuszmusz, ott akkor téged tuti szerte szét vizsgálnának a babával együtt.... 1kg, el sem hinnék.

Ha a baba szépen fejlődik akkor nincs miért aggódni, legyen a hízás 10 vagy éppen 1 kg.
 


Annácska, nekem sem a védőnő sem a doki nem mondott ilyesmit most sem és anno a kislányomnál sem. Gondolom már rájöttek, hogy genetika nálam. A kilók meg nem kívánságra jönnek fel nálunk, ez van.

Mekkora baba kell legyen....micsoda butaság ez.
 


Nálunk nem 10 kilót hiztam csak 7 kilót... Hiztam... Szerintem kb ennek a 7 nek is a 70% a terhesseggel járó plusz vér, placenta, víz és gyerek, megnövekedett cicik... Gondolom ezt is levonja és akkor nem marad sok extra. És azért remeg a seggük.
Majd az ultrahangon megint bemérnek valami látszólagos súlyt...
 


Vagy ennyire akarnak figyelni rám...
 


A védőnő havonta mér súlyt, gondolom ha lett volna oka akkor biztos szólt volna.
Folyamatosan látja a többi eredményt is, vérvétel, uh.

A nővérem is hasonló alkatú mint én ő mindkétszer 10-15 kgt hízott a terhessége alatt, én is "számítottam rá" hogy szedek fel majd magamat.
Még aggódtam is az elején hogy nem hízok.
De ezek szerint családon belül sem vagyunk egyformák, a védőnő is mindig megnyugtatott hogy minden rendben, így nem idegeskedtem rajta.
 
 


Magamat = magamra
 
 


Annácska
Te is nyugodtabb lennél ha megnyugtatnának RENDESEN hogy minden ok, nem cseszegetnének a súly csökkenéssel/gyarapodással...
Istenem itthon is kb megvan hogy mennyi az átlag érték terhesség alatt, akár a baba súlya akár a kismama állapota felől, de véleményem szerint akkor szólnak ha NAGYON eltér a mért adat.
És aki nem teszi le a cigit terhesség alatt mert erős dohányos és napi egy két szálat elszív?

(A terhesség alatti cigizés témába nem szeretnék belemélyedni, én nem cigizem.)
 
 


Ez mind genetika. Ne aggódj mert mondtam az orvosnak, h ha seggét földhöz veri akkor se lesz 3.5-4.5 kilós a gyerekem, és én se leszek túlsúlyos. Soha. Egy az mert annyit mozgok mint egy sajtkukac, kettő az emésztésem sokkal gyorsabb.

A dohányzásról meg annyit, hogy nézzétek meg mit mondott Czeizel. Én abszolút egyet értek az ő véleményével.
Pl nekem mindkét csoportból vannak ismerőseim, akik cigiztek, és akik nem terhesség alatt.
Mesélte az egyik kismama pityeregve h 2.- szintű a méhlepénye, és hogy milyen igazságtalan, mert ő nem dohányzik.
Aki meg dohányzik annak nem.

Igen csak, az nem mindegy h mennyi méreganyaggal találkozik a szervezet. Exem nagybàtya nem dohányzott... Àttétes tüdöràkja volt. El is vitte szegényt.
Aki meg cigizik 60 éve az vígan rohangál...
 


Ott van az oltás ellenesség. Én azt se ítélem el. Mert mindenki eltudja dönteni mit csinál, és mit nem. Sokan azt mondják h ne oltassam be magam, mert veszélyes, ilyen olyan anyagok vannak benne stb... Pont erre van az immunrendszer hogy leverje, ha kell akkor úgyis kell segítség neki. Külső. Viszont a lefolyàsa gyengébb vagy el se kapom. Pl ismerős most szült egy hete. Kérdeztem h megkapta e az oltást, és mondta h elutasította, mégsem néztem rà úgy mint egy gyerekgyilkosra. Pedig ha véletlenül elkapja a gyereke, nagyon veszélyes rá.
 


Otthon kapnak injekciót a babàk születés után?
 


Annácska!
A legelső szurit megkapják a babák még a kórházban amig bent vannak, amelyiknek megmarad a helye a bal karodon fent.
 
 


Én részemről egyetértek a kötelező védőoltásokkal hogy kapja meg a baba.
Ami meg nem kötelező pl rotavírus ellen, az meg minden szülő szíve joga eldönteni hogy beadatja e.
 
 


BCG a legelső oltás neve amit kap a baba bent.
 
 


Itt olyan oltás nincs. Mármint létezik, de csak akkor adják be ha olyan országba viszed, ami veszélyeztett. De Magyarország nincs rajta, az én lányom megse kapta, pedig szerettem volna ha megkapja, de nem adták neki. Itt vitamint adnak születés után, és 6 hetesen az első kombi oltást. Amit 8 hetes és 12 hetesen emlékeztetnek. Anna besàrgult, ki kellett rakni a napra. El is múlt neki. Szamarkohogesre adnak nekem oltást a 28-36.-hét között, ami védi a babát az első 6 hétben.
 


Annyira más itt mint otthon, hogy nem igaz... Ha otthon belekakil a baba a magzatvizbe, adnak antibiotikumot. ( legalábbis nevelő anyám azt mondta ) Itt semmit nem kapott egyáltalán. Otthon megmérik a medence csontodat h kifér e a baba egyáltalán. Itt nem mérik meg. Otthon orvossal szülsz. Itt orvos csak akkor jön be ha már nagy a baj...
Itt azt mondják neked hogy 7 napig nem szabad megfürdetni, otthon meg rögtön le mossàk. Itt szülésznőhöz jársz terhesség alatt. Orvos nem lát, csak ha valami baj van, vagy komplikált a terhesség vagy az előző. 2 ultrahangos vizsgálat van. 12-20.- héten. A korai terhességet nem mentik meg. Tehát nem adnak gyógyszert h megmaradjon. Barnàzàs vagy vérzés esetén.
 


Az igen...
Tényleg nagyon más felfogással dolgoznak... :-o

Te hogy igazodtál ki a kettő között?
Nem járt a fejedben hogy melyik a helyesebb eljárás?
Odakint vagy itthon?

Neked mi a véleményed?
 
 


Dehogynem... Vannak ennek is jó oldalai. Itt pl nem kell fizetni semmilyen vizsgálatért, gyógyszerért, fogorvosért ha terhes vagy. A gyerek 1 éves koráig minden ingyen van... Ha normális a terhesség nem is vizsgalnak. Szerintem a 2 UH az kevés normál esetben is. Nekem már 5 volt az UH-ból úgyhogy nem panaszkodok. És még lesz egy, ha azon minden oké, akkor nem piszkàlnak többet.
 


Szerintem azért a koraterhesseggel jobban kéne foglalkozni. De nem mentik a 12 hét alatti terhesseget. Az nem terhesség. Ha elmegy, elment. Így járt.
 


Megnézik h mi van, ha verzel, de nem adnak gyógyszert, kupot semmit. Ők nem turkàlnak a kismamákban. Tehát a méhszàjat nem nezegetik, meregetik. Nincsenek értékek. 2200 és társai.
Kérdeztem h sokszor fáj, meg olyan érzés mintha ott lenne a baba, de mondta a doki hogy még véletlenül se nyúl hozzá, mert nem szabad, beindithatja a babát. És nem akarunk 31 hétre szülni. :-) Ha összehúzodàs van először NST és aztán megnézik h nyilik e ha mutatja a gép.

De mániákusan szeretnek 40+0 szülést indítani. Ami szerintem nem jó dolog. Kijön az magától...
 


Értem.
A koraterhességnél is a második hónaptól már dobog a pici szíve, és nem számít egy másik életnek?
Nem csoda hogy meg voltál ijedve az elején, ha ott az az eljárás hogy nem csinálnak semmit.
 
 


Hát igen, akkor minden miatt ideges voltam, akkor halt meg apukám is, tök kivoltam borulva. Bunkó volt szülésznő is. De nem is mentem csak a 24.-héten legközelebb hozzá. Majd megyek most 11.-én megint, aztán majd mondom neki h mit mondott a doki. Mert ő (szülésznő) azt mondta h kicsi a baba, az orvos meg azt hogy normális méretű. Szerintem vitatkozzanak egymással, csak engem ne idegesitsen baromsaggal. :D
Hát anno, amikor a 3.-baba lett oda... Az nagyon durva volt, mert szóltam a védőnőnek, h valami nincs rendben, fáj a hasam, vérzik az orrom, elmúlt a cici feszülés, ha pisilek begörcsöl a hasam alja .. stb - és azt mondta h semmi baj, mert normális. Pedig sajnos az nem volt normális. Meg is lett az eredménye 10 hetesen vereztem, és már mire kórházba kerültem, a baba már... Nem volt. Szerencsére nem találtam meg... Pedig azért 10 hetesen már nem olyan pinduri. Még 2 hetet nezegettek ultrahangon, de ott se találták, csak a placenta darabokat...aztán addig nézték amig elfertőzödött az egész és 40 fokos lazam lett... Másnap eü kaparàs...
 


@annacska15:
Nagyon sajnálom a történteket...

De most már ott van a kis drága a pociban épen és egészségesen :-D
 
 


Persze, ez a lényeg hogy most nincs semmi baj. :-)
 


Sziasztok csajok!

Aki kész van már a vásárlással mennyi babaruhát vett a picinek?
Azt sem bánnám ha konkrétan leírnátok, hogy pl.10 hosszú ujjú body stb.
Voltunk vásárolni, vettünk jó néhány dolgot de tanácstalan vagyok a mennyiséget illetően. Igazság szerint túl sokat sem akarok betárazni az 56-os méretből meg közben is lehet venni ha már itthon leszünk.... Attól is függ mekkora lesz a végén a bébi. Mondjuk 4 kg-os babára nem gondolnék.
 


@napsugar22:
Hát nekem többféle méret van itthon, átlagban 5-6 db van bodyból tipegőből, kis lábujjas nadrágból meg kis felsőből.
De még szeretnék hozzá venni, pár dbot.
De én is bizonytalan vagyok...
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron