Új privát üzeneted érkezett!

@nyuszmusz82:
Köszi! 5-6 db szerintem elég, én is úgy körül gondoltam. Majdnem egy heti adag, na jó lehetnek és lesznek is balesetek közben, de menet közben úgyis kiderül mi szükséges.
Most megnyugtattál!
 


@napsugar22:
Örülök ha segíthettem :-D
 
 


Nekem hétfőn érkezik egy újabb ruhás csomagom, de nem emlékszem, hogy miből mennyit rendeltem. Ha rendszereztem a többivel, akkor szívesen megírom ha aktuális még
Egyébként első baba, úgyhogy a kelengyelista, plusz anyukám tapasztalata alapján készülök :-D
 
 

 
 

Sziasztok!

Knegm, köszi! Természetesen, szívesen veszem ha megírod.l
 


Én kész vagyok az újszülött méterrel, tegnap mostam ki.
Egy nagyobb méretű reklámtàskàba elfér. Én nem számítok nagy babàra, csak akkoràra mint a lányom volt. Délutánra megcsinálom, össze pakolom őket és leírom. Mivel szeptemberbe jönnek a babàink úgyhogy inkább téli baba cuccok kellenek.
 


Majd kiokoskodjuk közösen milyen babaholmik lesznek jók! ;-)

Lányok, nekem olyan mintha egyre jobban térne vissza az émelygés, ti nem tapasztaltok ilyet?
 
 


Én nem hánytam egyáltalán, egyszer savat csak. De egy hete kb vissza jött a magnézium tabletta... Vagyis egyszerűen nem tudtam egybe lenyelni, elràgtam, h majd úgy.... Ahha... Egész konyhát beteritettem vele. Nem bírtam lenyelni úgy se, elkezdtem öklendezni tőle..azóta szereztem folyekonyat. :D
 


Ujszülöttre : Nekem az a tapasztalatom, hogy egy 0-3 as és egy 3-6 os kocsikabàt bőven elég. Az alá esetleg egy vastagabb pulcsi kell télen. Ha vesztek 2 db vastag pulcsit az elég. Több nem kell.
15 db body - mert akár 3db is oda tud lenni egy nap alatt.
10 db rugdalózó
1-2 szett kimenő, ( orvosjàró látogató ruha ) ebben azt értem, kis farmer, felső, kis mellényke.
Minimum 4 db sapka amibe az első 1-2 hétben otthon tartod. 2 vastag kimennő sapka. Bár 15 fok felett csak vékony kell.
3-4 db harisnya
Kesztyű, ha hideg van, bár a normális kocsikabàthoz adnak patentos kesztyűt.
Én 2 db vastag csizmát szereztem be, olyat aminek puha a talpa, nem rendes cipőt.
Én polyàzni fogok, úgyhogy ahhoz van két csere huzat.
15 db textilpelenka kell. Arra ne sajnàljàtok. Még sokszor az is kevés.
3 db törölköző kell, hogy tudd cserélni, mert tuti h akkor fog bepisilni mikor fázik pucéran!!!
2 csere ágynemű huzat, 2 gumis lepedő.
10 db zokni az ugyis 0-6 hónapos, tehát nem növi ki olyan gyorsan.

0-3 hónapos méret, ha 3kg felett várod, a fenti listát ebből a méretből szerezd be. Nektek ez az 56-63 as méret...

Nekem egyenlőre a 0-3 as méret nincs kész. De indulónak a fenti lista teljesen megfelelő. Tapasztalat alapján felépített!
 


Egyéb kellékek: amikre szükség lesz az első 3 hónapban.
Szerintem a fürdető kenőcs az ördög találmánya. Semmire se jó. Nagy csomókban összeàll a viz tetején uszik, nem lehet fürdeni vele. - Ez helyett ajnànlom az újszülöttek számára kifejlesztett fehér flakonos Johnson baby fürdetőt. Figylej h illatmentes legyen!
A babaolaj - leszedi a koszmót a baba fejéről, amúgy meg másra én nem hasznàltam.
Baba testàpolót nem hasznàltam, ha ki volt esetleg száradva, sudocream tök jó.
A babakàd aljàba szoktak tenni öntapadós csúszás gátlót, szerintem egy textilpelenka, vagy törölköző teljesen jó, és úgyis van mindenkinek otthon.
Halacskàs vizhőmérő vagy micimackós, egy kutya... Soha többet! Szetpukkant a kàdba, pedig nem 200℃ fokos vízbe tettem. Használd a könyököd inkább. Én már nem is vettem...
Kézi orrszivó, és porszis is kell.
Làzkúp, körömollo, hajkefe...
Cumit vettem a lanyomnak anno, kár volt, el se fogadta. Nem is használta, de vehettek, ki kell próbálni. Cseresznye formàjút vegyél ha veszel.
Cumisüvegek közül teszteltem a Tommyt, Nuk-ot Aventet, és a MAM ot. Ez egy rakás pénz... Tanuló pénz. MAM-ot vettem most rögtön. Nekünk az jött be csak..(nem fájt a hasa tőle) Mert át engedi a levegőt és nem cuppog rajta, nem nyeli le a levegőt. Jó jó, tudom drága. De megéri, én csak ajànlom! De ha szoptatni akarsz, nem szabad adni neki, mert nem fog cicizni...sokkal könnyebb enni MUM-os üvegből mint ciciből. :-)
 


Annácska!
Köszi a segítséget :-D
Ki is írtam ami még nincs meg ezek közül... :-D
 
 


Nagyon alapokat is szeretnél, akkor írok még... De nem tértem ki a fül tisztítóra, kezfertotlenito, meg szemtörlő.
Az alkohol is felesleges a köldökcsonkhoz, mert le jön az az nélkül is. Itt nem piszkàljuk azt sem. Simán 4 nap alatt lejön.
 


Megköszönném, a többiek és a magam nevében is ha leírnád...
:-)
 
 


Nyuszmusz, mostanában nekem is vannak furcsa reggeleim. Nyomott vagyok és a gyomrom sem az igazi, de még nem hánytam hála az égnek, remélem nem is fogok azért. Nekem a hasam feszül kb. 0-24-ben,de hogy mi a fenétől azt nem tudom. Mondták, hogy szedjek több magnéziumot, de nem keményedek és görcsölök, hanem az egész hasam kemény, amint felállok az ágyból. Majd legközelebb szólok megint a dokinak, remélem nem nyílik a méhszáj, utoljára a 18-20 hetes genetikain nézték, akkor rendben volt. Köszi annacska az infót, nekem is hasznos volt!!!
 
 


@knegm:
Babó mennyire mozog?
Mert a mocorgás is kiválthatja hogy feszül a has...
Vagy csak ahogy nő a pocak?
Inkább kérdezz rá.
A magnézium izomlazító ha nyugodtabb vagy vegyél be egy egy szemet.
Nekem tegnap feszült nagyon a hasam gondolom erre a hülye frontra.
 
 


Nyuszmusz, sajnos már a 12. Hét óta fenn áll ez a dolog, a magnézium azért nem segít mert nem a méhem szerencsére, hanem mell alatt kezdődik és az egész hasam olyan. A baba folyton mocorog, hol kicsit jobban, hol kicsit kevésbé de szinte mindig érzem, mondták ezt is, hogy az is kivalthatja. De nem a méhem keményedik be tudom az milyen érzés mert volt már rá példa, nem sokszor, de nem olyan. Úgy tudnám leírni, mintha folyton fel lennék puffadva. Rá fogok kérdezni mindenképp :-)
 
 


Aprosàgok: Ha veszel egy nagyobb kiszerelésű baba pudert akkor az kitart mig puderezni kell. Èn 1.5 éves koràig pudereztem. Ehhez egy kis tàlat hasznàltam amibe cukorkàk voltak. Vatta pamacsbol vagy 20 csomag kell, DE AZT folyamatosan vedd ahogy fogy.
Fültisztitó van kimondott babàs, amivel nem tudod bántani a fülét. Úgy néz ki mint a rendes fültisztitó csak nagyobb a végén a vatta.
Az Annànak a fél szeme mindig könnyezett meg csipàs volt arra steril nedves kendőt hasznàltam, gyógyszertárba biztos kapsz.
Lázkúp kell! Mert a folyékony gyógyszert művészet beadni, ha sikerül is esélyes h kihànyja.
Fogzàsra hűtött nedves textilpelenka jó, vagy kimondott olyan hűtött játék.
Vagy dentonix...bár attól furakat kakil a gyerek.

Fürdéskor én tettem a fejére kis sapkát, mert a fején ad le a legtöbb hőt.
Ha a hóna alatt át fogod, nem fog üvölteni a vízbe... Ezt majd kitapasztalod. (Pl bal kézzel fogod a baba tőled távolabb eső honàt,a háta a karodon fekszik, úgy fürdeted. Ha jól csinálod nem fog üvölteni. ez csak kis segítség)
Én használtam minden fürdetéshez elektromos levegő melegítőt. Hirtelen meleget csinál, mire felöltözteted elkezd hűlni a levegő, de akkor már nem gond. Én a szobába fürdettem mindig. Egyforma hőmérséklet miatt.
 


Sziasztok!



Annácska, köszi a hasznos infókat! Jó volt ezeket így feleleveníteni.  

 


Sziasztok. Ki hogy van?
Éjjel alig tudtam aludni, nem volt sehogyan jó. Nagyon meleg volt. De elvileg most már lehűl a levegő. Tegnap annyira szenvedtem, hogy egyszàl pólóban és bugyiban meg gyulladtam. :/ jó hűvös zuhanyoz jól estett, még megnem száradt a hajam addig jó volt, utánna szenvedtem.
Tegnap azon gondolkodtam hogy mennyi a normális mozgása a babànak, a minimum 10 egy óra alatt... Hát nekem vagy 100 mozog egy óra alatt...feltűnő sokat. Éjjel nappal, mindig van vhol mozgàs. Nektek is ilyen? Vagy ez a meleg miatt mozog ennyit...?
Tegnap valamit megrugott, szerintem a méhszàjat belülről, olyan furcsa pattanàst éreztem... Kicsit kellemetlen volt...
 


Sziasztok!
Nekem is egyre többet mocorog babám, kb ki tapasztaltam már hogy milyen időnként van ébren.
Én még nem számolgatom hogy egy óra alatt mennyit mozog, inkább naponta többször mozog kevesebbet.
Az esős időben nem aktív, de jó időben sokat van ébren.
 
 


Jóslófájás jelentkezik már valakinél?
Nekem tegnap volt délelőtt 1* és délután enyhe mensiszerű görcs, magnéziumra és pihenésre elmúlt.
Többet nem éreztem.

Ez már az? Jósló?
 
 


Nekem volt pár hete. Kb 10-15 percig tartott, 3 percente bekeményedett a hasam majd elmúlt. Kb egy keményedes 1 percig tartott. - említettem az orvosnak azt mondta hogy braxton hicks. (joslo) És normális, készülődik a méhen a szülésre.
Azota nem volt.
Ebből nekem megint 3 perces lesz rögtön... :-) már úgy várom.
 


Mennyi ideig tartott?? Hogy magnézium mulasztotta el? :O
 


@annacska15:
Nem figyeltem az időt :oops:
Nem akarok hülyeséget írni, egy perc körüli volt talán?
 
 


De nem tudom, vedd úgy hogy nem írtam semmit.
Legközelebb jobban odafigyelek.
Tényleg nem akarok hülyeséget írni.
 
 


Figyelj, nem vagyunk egyformák, lehet h neked olyan. Én csak az Èn tapasztalatom írtam le. Van akinek a dereka húzódik, van akinek az egész hasa fáj, van akinek nem fáj. Nekem nem szokott fájni csak ritmusosan keményedik.
 


Csak azért kérdeztem h mennyi ideig tartott, hogy gyógyszert kellett bevenni... Mert az akkor tuti rossz lehetett. Nekem a leghosszabb ilyen a lanyomnal 40 percig tartott, de a beültem a kadba, jó melegvíz elmulasztotta kb 15 perc alatt.
 


@annacska15:
Értem. :-D
Nekem olyan volt mint egy enyhe mensi görcs, kisugárzott a hüvelybe, meg a farokcsontomnál éreztem.
 
 


Nekem olyan szokott lenni hogy szurkàl a hüvelyem, meg fáj a medence csontot, elől hátul...viszont az képes fél napig is fájni.... De gondolom tágul az izület
 


Igen az is lehetséges
 
 


Annacska, olyan nekem is sokszor szokott lenni, úgyhogy holnap meg is kérdezem a dokitól, hogy ez normális-e....
 
 


Mármint mire gondolsz?
 


A szurkàlàs? Vagy a haskemenyedes
 


A keményedés, viszont ha csinálok valamit, ami 5 percnél tovább tart akkor a kettő együtt...
 
 


Nyuszmusz, te mennyire könnyen tudod elérni a dokit? Én az elmúlt 28 hétben, amikor kerestem 8-ból egyszer vette fel.... Pedig volt amikor azt akartam kérdezni, hogy be kell-e menjek az ambulanciara vagy mi legyen!? Szóval mindig szükségem lett volna rá, nem csak a hajam fájt...
 
 


Ja és a 8 azt jelenti, hogy 8 olyan eset volt, amikor többször kerestem, hátha felveszi. Nem egyszer...
 
 


@knegm:
Nekem általában sikerült elérni.
Hány óra felé kerested?
Én délelőtt 10óra felé, vagy délután kettő és három óra között hívtam, akkor legtöbbet felvette.
 
 


9 körül hívtam, aztán 11 körül, aztán 1 körül :-D sokszor több időpontban, de máskor is így volt már. Bementem egyébként, hátha elkapon, és azonnal össze is futottunk. Erre a feszülő, szúró érzésre, ami folyamatosan fenn áll szinte azt mondta, hogy alkati kérdés sajnos. Ez valószínű ilyen lesz végig, nyomja a medence csontot de nem okoz egyéb problémát a kellemetlenségen kívül. Szóval megnyugodtam :-)
 
 


@knegm:
Akkor jó :-)
 
 


Tudtam h azt fogja mondani rá h normális.
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy ilyen soká jelentkeztem.
Tegnap voltunk a 30 hetes ultrahangon, szerencsére minden rendben van. Koraszülés szűrést is csinált, azt mondta, hogy nálunk nincs valószínűsége. A baba jól fejlődik, nagyobb az átlagnál egyelőre. Bár van hogy jobban fejlődnek, van, hogy kevésbé. Izeg-mozog egész nap, még éjszaka általában hagy aludni.
Én is jól vagyok, bár mostmár minden kicsit nehezebben megy. Nem nagyon mozdulok ki, mert a melegben viszont rosszul vagyok. A gyomorégés állandó probléma nálam, attól függetlenül,hogy mit eszek. A Rennie-t használom még mindig, most a doki azt mondta, hogy nyugodtan szedjek egyszerre akár két-három szemet is, ha úgy érzem, mert ez csak megköti a savam, semmi másra nincs hatással.

Knegm!
A szúrkáló érzés nálam is előfordul, és nekem is azt mondta, hogy normális. Nyúlnak bent a dolgok, mert ilyenkor nőnek a legtöbbet és már nyomják a medencét is.

Én hétfőn tervezem megvenni a maradék baba cuccot, szerencsére már nem sok minden kell. Közben már 2 adag baba rucit kimostam, haladok azzal is.

Remélem mindenki jól van!
 


Én azt gondolnám, hogy nem normális hogy 2 métert sem tudok megtenni. Úgy megyek a férjem szerint, mint az öregek. És kicsit sem komfortos, fáj valóban. Hát ez van :-D mi meg nem mostunk ruhát, majd augusztus vége felé gondoltam mert én szeptember 28-ra vagyok kiírva. A meleget kicsit sem bírom, nagyon nehezen viselem és olyankor csak túlélem a napokat, pedig sosem voltam egy picsogós fajta :-D a gyomorégés nálam is van, viszont rá-rájövök, hogy mi ami nagyon felerositi és ki az, amit bírok. :-) remélem jól vagytok!!!!
 
 


Sziasztok.
Most jöttem a helyi vedőnőtől. Megnézték a babàt, azt mondta h fejjel lefele van, de nincs befordulva. Azt mondta h 36 ig még simán megfordul, nincs jelentossege.
Megnézte a szivhangjat, normális.
Mondtam neki h pár nappal ezelőtt egyik pillanatról a másikra nem tudtam rá állni a labamra. Azt mondta h sok ismeretlen eredetű dolog van, amikre ők se tudnak konkrétan válaszolni. Azt mondta valószínűleg a baba elnyomott valamit. De mivel 1-2 nap alatt elmúlt nem komoly dolog. Igazándiból úgy nézett ki az egész mintha az egyik lábam ellenne törve.abszolút nem bírtam rá állni.
Ezzel nem tudnak mit csinálni.
 


Én már kimostam és kivasaltam a baba ruhàkat. Még egykét dolgot kell venni, meg a kórházi táska bepakolasa van hátra. Tulajdonképpen én ezt leszámítva kész vagyok. Pénteken megyek oltàsra (szamárköhögés) utánna augusztus 1-én kell mennem ide, ha addig nem néz meg a kórház.
 


Sziasztok!
Két napja én is nagyon nehezen megyek, fáj a "belső combom", a farokcsontom, meg nyomódik a hólyagom...
Én is lassú csiga tempóban közlekedek.

Az éjszakai alvás nálam változó, hol forgolódok, hol végigalszom.
Nekem is össze van készítve a kórházba a cucc (tegnap szedtem össze), egyedül még az eldobható bugyit kell megvenni.

Mindenkinek kitartás, jobbulást!
 
 


Nyuszmusz, Annacska!
Ti mikorra vagytok kiírva?
 


@cherrybomb:
Én szeptember 9re.
Eddig az uhn azt mondták, korának megfelelő korban van a baba.
Jövő héten 32hetes uh lesz kedden, kíváncsi vagyok mit mondanak.
 
 


Asszem mi egy héten vagy pár nap külömbséggel vagyunk kiira. Én szeptember 8... De volt már 12 és 13 is.
 


Na közben jött nyuszmusz is. Igen mi majd együtt megyünk szülni, igaz ? :D
 


@annacska15:
Úgy legyen :lol:
 
 


Nekem ezt a szeptember 13 at csak a lökött védőnő mondta. UH meg mensi szerint is szeptember 8.-a.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron