Új privát üzeneted érkezett!

Orsi van elvileg ugyfelkapum, de elfelejtettem a bejelentkezesi nevem a papir meg anyukamnal van vhol, azt se tudom hol, o meg 70 eves, tobb alap betegseggel sajnos, igy nem latogatjuk ot :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Megvolt nekem is ma reggel a vérvétel, elég émelyítő az a cukros lötty, de ki lehet bírni. Bár 10 perccel utána egyszer majdnem visszajött. :-D
Ott adták a glükózt, nem kellett vennem. Hétfőn lesz eredmény nekem is a háziorvosnál. Jövő héten meg doki, védőnő, aztán egy pár hétre megint békén leszek hagyva. :-)
 


@szilvia009:
Remélem jó lesz az eredmény :)
Fura, nekem hányingerem egyáltalán nem volt tőle, csak nagyon szédültem. 2 éve el is ájultam
 

 
 

Sziasztok! Megkaptam az eredmenyt, 0' 4,3, 60' 10,3 es 120' 6,1 szerintetek ez jo? Csak kedden lesz a dokim, hogy egyeztessek vele. Viszont van cukor a vizeletemben, ehgyomriban es 120 percesben is... Ez gond?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Az értékeket nem tudom, lehet egy kicsit diétáznod kell majd.
De ne ijedj meg, csak kicsit a szénhidrátra kell odafigyelni.

Esetleg ettél ittál vmi édesebbet v szénhidrát dúsat a vérvétel előtti napon?
Az is befolyásolhatja az eredményt.
 
 


Az eredményeid teljesen jók, a 0’ 6 alatt, a 120’ pedig 7,5 alatt kell, hogy legyen, neked az alatt van. Most néztem ki én is táblázatból.
Viszont azt nem értem, miért van cukor a vizeletedben, az elvileg csak 10 mmol/l felett szokott lenni. Majd kérdezd meg a dokid, addig meg max figyelj egy kicsit oda a kajára. De szerintem nem lesz gond.
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Nekem picur épp úgy helyezkedik hogy nyomja a hólyagom, úgyhogy nem győzök pisilni járni... :roll:
 
 


Csajok egy hasznos info, mivel tobben irtatok h a vedono nem keres benneteket. A kiskonyv 15. oldalan a haziorvos adatait mindenkepp gyujtsetek be es toltsetek ki, az email cimet is, mert a korhazaknak mar kotelezo emailt kuldeni a szules utan az orvosnak! Ha ez a helyzet a szulesunkig fennall, akkor a vedono ki fog allitani egy papirt, miszerint megfelelo szamu gondozason vettunk reszt, mert ez kell az anyasagihoz. Ezt probaljatok kikerni a kezdocsomag receptekkel egyutt, mert a babaknak nem tudnak e receptet kiallitani, igy annak is jarjatok utana, hogy tudjatok majd megkapni a recepteket! Puszilok mindenkit es kitartast! En mar varom, hogy szulhessek... Illetve nem magat a szulest, csakhogy kint legyen vegre

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Köszi hogy írtad!
Én is várom hogy negszülessen picuri, nagyon kíváncsi vagyok már rá :)

Ha minden jól megy akkor jövő hónapban költözünk vidékre, lesz egy kis családi házunk :-)

Úgyh akkor háziorvos és, védőnő váltás...
 
 


@nyuszmusz82:
Jaj nekem is állandóan a hólyagomat nyomja, meg kapar valamit lefelé De már hetek óta...

Gratulálok a házhoz, költözéshez!

Lillus köszi az infókat! Bár én múlt héten voltam a védőnőnél, most pedig a nőgyógyászhoz is elmegyek... meg is lesz így a 4 pecsétem 2 hónap után ennyi belefér szerintem, azóta nem voltam dokinál. Azt átérzem hogy már szülni szeretnél. Én is szívesen lennék már ott, pedig alapvetően még nem kényelmetlen semmi
 


@orsolyka:
Köszönjük!
 
 


En a dokihoz eljartam, o igy kerte. A vedono viszont csak telefonos kontaktot tart. Marc 24en jott volna latogatni, de azt mar lemondta a karanten miatt, bar nem bantam ma beszeltem telefonon a dokival es jo a cukrom ennek oromere betoltam egy toblerone fagyit azonnal

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Az jó :lol:
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó ez az eeszt, köszi orsolyka, már a vérvétel másnapján meg tudtam nézni rajta az eredményeimet. Nem kellett sehova mennem érte. :-) Minden jó szerencsére, nem magas a cukor, a többi érték is normális, talán a vasam alacsony egy kicsit.
Hétfőn voltam dokinál is, azt mondta, továbbra is pihenjek kitartóan, mert a méhszájam gyenge, de legalább nem nyílt ki jobban. A baba is rendben van, most épp farfekvéses még. Érzem is, hogy nagyon lent rugdos a lábaival, sokszor wc-re is úgy szaladok el, hogy egyik percben még semmi, aztán már rohanok. :-D
Lillus, ez a fagyi nagyon jó ötlet, tudtam, hogy valamit nagyon kívánok, csak azt nem, hogy mit.
 


@szilvia009:
Na majd ha bejön a meleg nyár...
Én a Vienetta jégkrémért és/vagy a pisztáciás dobozosért voltam oda :-D
 
 


@szilvia009:
Szívesen :)
Nekem a Lidl sóskaramellás fagyi a kedvencem. Már láttam is, csak most diétázok, mert nekem ugye nem lett olyan jó a 120 perces cukrom... De azért majd néha bűnözök kicsit :D
 


Na latom, elinditottam a fagyi lavinat, bocsi csajok a plusz kilok miatt vienettat imadom, ez a lidl sos karamellas meg nagyon beinditotta a fantaziam, szoval mindenkepp szemrevetelezem magamnak

Orsolyka mennyi lett a cukrod? En mikor az elozonel dietaztam igy potoltam nunozes nelkul a fagyit: novenyi tejszin (ha kokusz vagy mandula tejszint, az meg kis alapizt is sd neki), bele izesitonek szinte barmi: friss gyumolcs, vanilia aroma, etcsoki/diab csoki darabok, aprora tort magvak, kokuszreszelek, gullon keksz darabik es edesitonek eritrit, mert az nem szamolis. Ez igy full gyors ch, ha szamolos izesitot raksz bele, akkor arra figyelj, h szamold es en uzsira ettem, mert az lehet ugye telibe gyors ch

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Jah, meg turo, mert az is vmennyi mennyissegig nem szamolis, igy turoval szinte mindig gazdagitottam a fagyit, igy nagyobb mennyiseget ehettem belole, meg izgazdagabb volt. Ha nem volt itthon tejszinem, akkor az alapja jogobella lught joghurt volt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Köszi, majd kipróbálom :) Bár én a sóskaramellás ízre vágyom
8.14 lett a 120 perces. Védőnő szerint nem vészes, a dokimhoz még nem jutottam el, mert nincs aki vigyázzon a kisfiamra :/ Itthon méregetem azóta, nem volt egyszer sem magas, de egyelőre nem számolgatok, csak odafigyelek, nem nagyon eszem cukrot, fehérlisztet.
 


Sziasztok!
Túl vagyok a cukroslötyin.
Elfelejtettem milyen édes.... :shock:
Az éhgyomrim jó lett 5.2.
 
 


Sziasztok!
Hát kicsit nekem is magas lett a cukrom, de nem kell gyógyszer, csak oda kell figyelnem.
Igaz mondjuk hogy el is engedtem magam édesség terén :oops:
 
 


@nyuszmusz82:
Milyen magas lett? Én azóta méregetem itthon, szerencsére rendben van... de vannak csaló napok
 


@orsolyka:
A 120 perces lett magasabb 10.24
 
 


Jujj, az nem túl jó. Remélem elég lesz a diéta :)
 


Nyuszmusz az sajna tenyleg magas, remeljuk eleg lesz a dieta <3 voltal mar dietetikusnal? Dokid mit mondott?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Nyuszmusz az sajna tenyleg magas, remeljuk eleg lesz a dieta <3 voltal mar dietetikusnal? Dokid mit mondott?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Doki meg védőnő hogy diéta meg igyak sok vizet...
Nőgyógyászhoz nem jutok el, nincs orvos... :-(
 
 


@nyuszmusz82:
Én sem voltam azóta nőgyógyásznál, így nincs beutalóm diabetológiára, de szerintem a diétát kezdd el mindenképp! 160 CH diétára keress rá neten. És vegyél vagy kérj kölcsön egy vércukormérőt.
 


Rendben köszi
 
 


Sziasztok lanyok! Ki hogy van? Alvashoz kernek tippeket, nagyon nem megy... Pedig parnazom, tamasztom magam minden felol, de faj... A hatam es a baba nyom.. Vhogy befekszik olyan pontokra, h nagyon faj... Es azert ahoz meg sok ido van hatra, h ennyire be tudjak aludni :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Nekem az alvás mostanában pont megy, de kb egy héttel ezelőtt én is nagyon szenvedtem. A hátfájással lehet összefüggésben, mert most mivel napok óta nem fáj, így az alvás is jobb. Nem tudom, mitől függ, szerintem a baba pozíciójától, mert ahogy mocorog, attól függően kényelmes vagy kevésbé kényelmes nekem is.
A szoptatós párna nekem sokat segít, bár ha azzal alszom, akkor meg felkelek minden testhelyzet-változtatásra... mostanában inkább a mosdólátogatás miatt kelek többször. Azt sem tudom, mikor aludtam egyhuzamban legalább 5 órát. :-) Szerintem ez már jobb nem lesz, de én már megbékéltem a gondolattal. A matracod elég kényelmes? Mert mi kb egy hónapja cseréltük le a kanapét, és mióta azon töltöm a napjaim 70%-át, a hátam sem fáj annyira, meg úgy általában kipihentebbnek érzem magam.
 


Sziasztok!
Nekem is a párna segít...
Meg lehet hogy butaságnak gondoljátok, de én mondtam a picurnak a pociban hogy így nem jó anyának és helyezkedjen arrébb. És legtöbbször sikerült. Vagy simogattam a hasam a másik oldalon.
 
 


Sziasztok!
Rég jelentkeztem. Kedden kezdem a 31. hetet az ikrekkel. Jól megvagyok, csak már nagyon gyorsan elfáradok, sokszor fáj a derekam is. Most hétfőtől már nem dolgozok (eddig home office volt). Az alvásról ne is beszéljünk..alig alszok egy keveset. Nagyon nehéz a pocak, párnával se kényelmes már, sokat járok pisilni is.
A fiúk jól vannak, másfél hete 1332 és 1581 grammosak voltak. Ez a különbség még éppen belefér, de már 2 hetente ellenőrzik őket.
Nekem végül császár lesz július végén, mert előbb ki fogják őket venni.
Remélem, hogy mindannyian jól vagytok és a babák is! :)
 
 


@malna27:
Szia!
De jó hogy minden rendben!
Nagyon szépen fejlődnek a babák!

Elhiszem hogy kényelmetlen a pocak, nekem is az egy picurral hátmég kettővel...
 
 


Mi ránk egy költözés vár a hónap végén, de örömmel írom mert a saját házunkba megyünk :-) (eddig albérletben voltunk).
 
 


Malna teljesen aterzem! Ugye en mar beleptem az utolso bo egy honapba... Es azert annyira nem panaszkodom, mert magamhoz kepest nem olyan hatalmas a hasam, mint a fiukkal volt, de egy atlag terhes nohoz kepest hordo... Mindenki ikreknek hiszi....(ami egyebkent tok idegesito... Hehe, marmint a magyarazkodas resze, meg a ledobbeno es/vagy lesajnalo tekintetek, hogy huuuu csak egy baba, meg huuu meg ennyi van vissza, megis ekkora has, nem baj, legalabb kislany cimszo kusereteben... Nahh, most kiduhongtem magam....) szoval visdzaterve.: fiukkal nagyobb hasam volt, igy a semmi es sehogy nem jo es kenyelmes, meg minden nehezkes es fajbidoszak is elibb kezdodott veluk... De azert mar erosen elkezdodott nekem is. Alvas valtozo, ugye par hete en panaszkodtam, azota tan egy fokkal jobb lett, de pl pont most alig kapok levegot, mert elaludtam a hatam.... Meg ugye mar a joslok... Es egyre hamarabb elfaradok.

Ami guri, hogy a fiukkal ugy kiszamithatobban faradtam, most meg tok random es hirtelen.. Pl ulunk a kocsiban es egyszer csak jon egy joslo es abbol tudom, h megint tul sok mar a dolog/terheles. Vagy multkor fozes kozben egyik pillanatrol a masikra hirtelen le kellett ulnom, mert azt ereztem vagy osszeesek vagy megszulok kb :)

Nyuszmusz kemeny menet lesz a koltozes, csak ovatosan es kerjetek sok segito kezet! De azert olyan szuper, ugy orulok neked, mert a sajat az olyan jo es mas erzes :)

En majd 16an megyek dokihoz es kozvetlen utana mar hivnom kell a szulesznom az eslo nst idopont miatt.... Azert attol kicsit ketargikus vagyok, h a latogatasi tilalom meg all a korhazakban, amit nem hiszem, h egyhamar eltorolnek, igy hosszu lesz az a 3 nap... Lesznek persze jo oldalai is, de orulten fognak hianyozni a fiaim, meg a szokasos villam latogatas a barataimtol, meg a csaladnak eleve tok nehez lesz, h csak akkor lathatjak majd a babat, mikor hazajovunk...

Korhazi csomagomat kene lassan osszeallitanom basszus, bar a haloingem es a vekonyka kus kontoskem mar meg van :) sooot itt a vegere, ugy edfig a normal gatyaimat hordtam hajgumis megoldassal, megtalaltam 2 regi kismama farmeromat is de azert tenyleg ossze kene kapnom magam korhazi taska ugyben, mert lassan en ott tartok, hogy ga beindul, nem fogjak majd megprobalni bent tartani... De kb mar arra sem emlekszem mi kell egy ilyen csomagba Meg a felnott bugyi beteten agyalok, mert az elsonel az elso par napban jol jott. A masodiknal is mennyiseg muatt jol jott, de ott mar maga a viselese meg az erzes idegesitett, de pl ejszakara jo volt, mondjuk ott joval tobb negmaradt a csomagbol. Most meg ugye valoszinu nyari hoseg lesz, nem tudom hogy viselbem, de arban viszont nem olcso, pedig mindig a sima dm-es jessa markajut vettem. Kar, hogy csak nagy csomagban kaphatok.

Gyerekszoba neg sehogy nem all, de mar legalabb egy kb 2 hete kivalogattam a fiuk ruhait, vegre csak a jo meretek vannak a szekrenyekben... Es kiselejteztem a jatekaikat. 5 es fel 20l zsaknyi szemetet gajitottam ki... Meg atrendeztuk a meglevo butorokat. De meg at kene kotloztetni anyatol a kisagyat es egy szekrenyt, meg atnezni egy olyan 4 zsak/doboz ruhat es azokat kimosni es a szekrenyekbe kesziteni.... Hat van melo boven... Jo lett volna, ha mar itt a butor, mert jovo heten a gyerekek visdza intezmenyesednek egesz napra, a ferjem irodaba kenyszerul... Igy tudnek haladni... De ez van, majd lesz vhogy

Amugy jol vagyok, en meg sokat jovok-megyek, itthon is nagyon sokat hazimunkazom, meg jarok meg bicozni a fiukkal heti 2-3szor kis tavokra itt a kornyeken. Hizni osszesen eddig egy olyan 5-6 kg-t hiztam, de mar latom magamon... Sajnos... Probaltam itthonrol online/youtube jogazni, de se matracom, se nyugalmam, ha itt vannak a gyerekek ugye marpedig most jocskan itt voltak egy jo ideig meg azert igyekeztem figyelni az etkezesemre, kiveve a kola es barackle... Nem tudom miert, de ezeket olyan kivanosan kivanom es fogyasztom viszont egy kb masfel ehete, egyszeruen nem tudok keveset enni, mert ehes maradok. Tegnap konkretan 4 nagy szelet pizzat ettem meg ebedre... Szornyu es nem tudok egyszeruen leallni... Ami csak azert gaz, mert tenyleg eddig a kilok a hasamra jottek, most 2 hete viszont elkezdtek felkuszni a felkaromra es mintha picit comb+popora is... Es ugye en eleve nem voltam vekony, meg az enyhe pajzsmirigy gondom miatt nehezen fogyok, meg kor miatt amugy is egyre nehezebb a fogyas, szoval nah... Mar most panikilok, hogyan nyerem majd visdza azt a format, amut pont terhesseg elott nagy kuzdelnek aran sikerult elernem.. Olyan kb 6-8 kgt adtam le pont... Erre most visdzaszedem?! Nemarrrrrr! Miert mi nok kuzdunk ezzel? Tok jo lenbe, ha a "szules es terhessegert" cserebe negvalaszthatnank, hogy hany kilok legyunk a baba utan

Jajjj bocsesz, kisse elszaladt velem a lo es kusregenyes lettem puszi mindenkinek, remelem mindenki is jol van es majd jonnek itt a hirek mindenkitol, mert mar reg nem volt aktivitasunk

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Szia!
Hát nem könnyű az utolsó időszak!

Te is jó sok mindent csináltál :-D

Lesz segítségem én csak irányítani fogok :lol:
 
 


Az egyik bnőm nemrég szült ő segített nekem is hogy mit kell pakolni.
Leírom bár kórház válogatja.

A szülőszobára külön picurnak kis sapka, body rugi kis pléd 2 db pelus.
Neked papucs törölköző ha tusolni kell, a papírok (plusz házassági anyakönyvi kivonat), esetleg zokni.

A rendes szobába picurnak rugi body kiskesztyű popsitörlő pelus textil pelus.
A nagy méretű betét plusz bugyi, abból tegyél a szülőszobára is.
Mellszívó. Itt cumit nem engedtek csak svéd itató poharat lehet bevinni.

Meg neked amit benn hordasz, piperecuccok...

Remélem nem hagytam ki semmit.
 
 


Hogy mennyi babacuccot viszel tőled függ, 6-6dbot írt.
 
 


Én szeretem a kisregényeket, jó olvasni hogy kivel mizu Kitartást mindenkinek ehhez a nyárhoz, biztos nem lesz egyszerű a terhesség vége ebben a melegben.
Nálunk is lesz egy felújítás a házban a hónap végén, meg új bútor a gyerekszobába, kell is, mert most nincs elég tároló, hiába kaptam egy csomó kislányos ruhát, nem tudom elpakolni egyelőre Na meg a játékok is összevissza vannak...
Pont a héten voltam UHn, ez volt az utolsó nagy genetikai, 1623 gramm most a kisasszony, fejvégű, és minden rendben vele. 32. hétben vagyok.

Én a kórházba a 2 évvel ezelőtti tapasztalat alapján viszek majd cuccokat, nekem nagyon bevált a bugyis betét, kényelmes meg egyszerű is volt, úgyhogy veszek megint. A babának ebben a kórházban csak pelenkát és popsitörlőt kell vinni, ruhát, takarót ilyesmit adnak. A látogatási tilalom valóban nem túl jó, emiatt nem
nagyon szeretnék sokáig benn maradni, az ambuláns szülésen gondolkozom (1 napon belül hazamenni), csak ehhez a gyerekorvosnak el kell vállalnia a korai gondozást
 


Na véletlenül elküldtem
Szóval a gyerekorvosunk ezt úgy néz ki nem vállalja Még keresgélek, hátha találok valakit...
 


Orsolyja te mekkora meretu bugyis betetbol mekkorat veszel? Es mennyit fogsz szerinted hasznalni? Mert azon is gondolkodom, h kozosen venni vkivel, ugy gazdasagosabb mwrt arra biztosan emlekszem, h itthon en mar nem hasznaltam ilyet.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Én a legkisebb méretet, S-est. De még fel akarom túrni a szekrényt, mert nekem is maradt az előző szülés után, és lehet hogy az megvan még, ha nem adtam oda valakinek Nem emlékszem
 


Orsolyka!
32. Hét? ;-)
Igen utána már csak az nstk vannak...

Én már nem emlékszem milyen méretű betétet vettem, majd megkérdezem a gyógyszertárban.
Nekem azt hiszem egy csomag elfogyott, a másikból maradt, de azt odaadtam egy rokonunknak egy hónappal utánam szült.

Ja meg glicerines kúp?
Mellbimbó kenőcs?
Én még vittem jégzselét első nap jó volt néha hűsíteni kicsit a gátat.
Persze csak óvatosan.
 
 


Nyuszmusz mire jo a glicerines kup?

En a bugyik melle az allways legerisebb ejszakai szarnyas betetjet vettem.

Jegzselem nincs, elsonel volt gatseb, ott sima jegakkut bugyolaltam be, a masodiknal nem volt seb. Remelem most is neguszom, mert nagyon nagy volt a komfort es baba elkatas beli kulonbseg...

Arra emlekszem meg, h jo sok nedves wc papirt vettem es az foleg gatsebbel nagyon jo volt.

Most kisse tartok a verzos korszaktol, mert ekkora melegbe meg nem szultem, ellenben elenken el meg bennem az emlek, hogy akarmilyen suru csere es tisztalkodas mellett is milyen szaga tud lenni a cuccnak... Fujjjjj


Ma a keruleti favebook oldalunkon azt olvastam, h feloldottak a latogatasi tilalmat az idos otthonokban, igy pici remeny feleledt bennem a szuleszetek kapcsan, hatha jovo het kedden mar okosabb leszek, akkor megyek dokihoz.

Csajok a het vegen hivatalosan is belepek az utolso 1 honapba kezdek fosni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Hát hogy tudj kakilni...
 
 


@nyuszmusz82:
Én csak otthon kakiltam Nálunk csak a császárosokat nem engedték haza anélkül.
Én is remélem, hogy megúszom a gátsebet... Volt 2-3 hét kellemetlenség, az biztos. Szerencsére a vérzésem az első pár nap után nem volt nagyon erős, jó lenne ha az most is így lenne
 


Huuuu en errol nem is hallottam meg az elsonel a gatseb miatt alig mertem tenyleg mar csak akkor mentem el, mikor mondtak, h anelkul nem engednek haza... A masodiknal sima liba volt tok furi, mindkettot "siman" szultem, ket kulon korhazba, de kaksi nelkul nem engedtek el. Eszben tartom ezt a kup dolgot, hatha kellene, akkor max valakivel hozatok majd magamnak a korhazhoz

Amit uuuutaltam, h a masodiknal korhazi protokol a beontes... Csajok en azt nagyon rosdzul eltem meg, h mar eleve tudtam mi megy vegbe a testemben es igen, a nyilasokban is de konkretan ereztem mikor nem csak a baba jott a tolassal bocs a reszletessegert, de ugye mar nagyon kozeledunk a celhoz nem bannam, ha vhogy ugy ernek be, h mar nincs ido beontesre

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Jah, mert most ugyanabban fogok szulni, ahol a masodikat is...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Nekem tök jó érzés volt a beöntés Pont hogy utána nem jött semmi a babával együtt, igaz nekem kb 2 órával később volt a kitolási szakasz. A beöntés után kb megkönnyebbültem, és segített a tágulásban. (Előtte 2,5 ujjnyi volt, utána 4 ujjnyi)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: