Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Szeretném megnyitni a 2021 jauárt. Múlt héten derült ki hogy kisbabánk lesz. 6ik hét elején vagyok. Várom a többieket megkezdeni a következő évet
 
 


Szia! Nálunk árplis 28.-án derült ki. Nagy volt a boldogság. :))


Örülök, hogy ma rátaláltam erre a topikra.  Ma kicsit izgulós nap van. Tegnap este némi barna folyás, és ma reggel is... Délutánra már kértem időpontot dokihoz. (jövő héten kedden lett volna az első ultrahang a terv szerint). A netet bújtam a témában... Picit izgulok, de próbálok józan maradni. :)

 
 


Sziasztok! de orulok nektek es gratulalok! Vegre van januari csopi is.
Nalunk hetfon derult ki, ma kezdem az 5. hetet. Egyelore csak emelyges reggel es mellfeszules. Mi Daniaban elunk es majd jovo heten kell mennem a haziorvoshoz, ahol ha miden OK, “bekerulok a rendszerbe” :) tovabbi szep napot nektek!
 
 

 
 

@skagen: Neked is gratulálok! :) Szépen lassan gyűlünk. :)

 
 


Elso babak lesznek nalatok?
 
 


@skagen:


Igen, első lesz.


A délután voltam a dokinál. Azt mondta minden ott van ahol lennie kell. A pici fejlődik, már láttuk ultrangon, azonban a szivecskéjét még majd csak 3 hét múlva fogjuk hallani, amikorra vissza rendelt. :)

A folyásra azt mondta, hogy ez a terhesség jelen korai szakaszában normális. Továbbá megerősített abban, hogy jól tettem, hogy elmentem és látott orvos. A biztonság kedvéért felírt Utrogestan hüvelykapszulát (2X2). 


 

 
 


@tkini:
Szuper, akkor minden rendben van!!! :) hanyadik hetben jarsz?

Nalunk is elso lesz; eskuvot terveztunk idenre de a virus miatt vszinu halasztani kell, viszont a babavallalast nem akartuk mar annyira kitolni. Kivancsi leszek a dan rendszerre itt mi hogy mukodik terhesgondozas teren, kicsit aggodom hogy otthonhoz kepest “lazan” veszik :/
 
 


Sziasztok de jó hogy jöttetek most olvasok vissza borzasztó rossz ez a fórum 6 x dobott ki mikor egy csomót begépeltem
 
 


@tkini:


írj majd mi volt a dokinál drukkolok :)
 
 


@skagen:


Gratulálok és örülök hogy Dániából vagy érdekesek lesznek az ottani tapasztalatok én Franciaországban éltem 7 évig ott tök más a felfogás a terhességről mint itt nagyon lazák
 
 


@skagen:


igen első, 34 éves vagyok de korábban utazós munkám volt, jártam Európát nem volt realitása
 
 


Ti hány évesek vagytok? @tkini te merre laksz? Én Bodajkon Fehérvártól nem messze
 
 


@skagen:


igen mert csináltam :D szerettem volna olyanokkal beszélgetni akik kb pont ugyanott vannak
 
 


@katell:


Köszi, nagyon kedves vagy! :) Én Budapesten élek és 31 últam februárban. :) Első babóca lesz :)

A délután voltam a dokinál. Azt mondta minden ott van ahol lennie kell. A pici fejlődik, már láttuk ultrangon, azonban a szivecskéjét még majd csak 3 hét múlva fogjuk hallani, amikorra vissza rendelt. :)

A folyásra azt mondta, hogy ez a terhesség jelen korai szakaszában normális. Továbbá megerősített abban, hogy jól tettem, hogy elmentem és látott orvos. A biztonság kedvéért felírt Utrogestan hüvelykapszulát (2X2). 
 
 


@skagen:


5 hét és pár nap lehet, ennél konkrétabbat nem mondott a doki. Akkor nagyon egy cipőben járunk  a heteket illetően :)


Én drukkolok, hogy Dániában se legyen nehezebb. :) Örömteli babavárást kívánok nektek is! :) 

Én néha azért elképedek, hogy mennyire az "elején" vagyunk még... De érdemes lesz kívárni a végét. :D Remélem szuper lesz minden, csak optimistán! :))

 
 


@tkini:
De jó. Látod kár volt izgulni. :)
 
 


@katell:
Koszi! en 31 leszek juniusban, elotte nekem is utazas, munka stb. volt. Lassan 3 eve elek Koppenhagaban, a parom is dán.
 
 


@tkini:
csak optimistan :)) en folyamatosan lebegek a ”hihetetlen de jo”es az “uristen” kozott. Meg nem tudatosult teljesen a dolog.

Hogy erzitek magatokat?
 
 


@skagen:


Én se hittem még el teljesen.

Hogy érzem magam? Ez olyan minden reggel mint egy mindenizű drazsé a Harry Potterből nem tudod milyen lesz aznap.

Az elmúlt 3 napban brutál nőtt a cicim minden reggel nagyobb cicikkel ébredtem.
Reggel kicsit émelygek de nem vészes
És ami még érdekes h sose voltam sírós és az elmúlt 2 npban 4x sírtam el magam 2x a párom viccém. Olyan szomorúnak tünt :D
 
 


És ti, hogy vagytok? Dolgoztok? Én informatikus vagyok itthonról dolgozom most, nincs iroda augusztusig. Vicces lesz már hassal visszamenni  :)
 
 


Én pályázatokkal foglalkozom és én is itthonról dolgozom még egy darabig. Hát lehet, hogy a kollégának nálunk is nagy meglepi lesz :)
Tünetek: Állanódan pisilnem kell, mondjuk oda figyelek nagyon, hogy sok folyadékot igyak. Aztán 1-2-szer volt émelygés, de szinte semmi. Minden étel nagyon jól esik, sőt... :D Izgulok is, hogy túl jól. Rémálmom, hogy sokat szedek fel, de imádok enni is... Csak ugye most kimarad a mozgás. :D


Amúgy cicim sem különösebben feszült, nőtt volna. Az utóbbit nagyon várom, a férjem is... :D ;) De amúgy lekopogom, semmi extra tünet. Inkább világbéke hangulatom van. Tegnap óta különösen, h megnyugtatott a doki. :))
Amúgy jövőhéten az orvosomhoz mégis elmegyek a korábban tervezett vizsgálatra ( ugye a tegnapi sos para kis barnázás miatt került meglátogatásra). Azért is szeretnék elmenni, mert lehet majd nála szülök, és jó ha mindent tud róla, hogy mi történt. Valamint millió kérdésem van, amiket elkezdek addig szorgosan írni, hogy válaszolja meg. :D 

 
 


@tkini:


Nálam  se volt a cici dolog először pedig mindenki azt mpondja elsőre. Erre egyszer reggelre sutyiban megnőt sztem 1-2-3 napon belül neked is ez lesz <3
 
 


@katell:
nalam is hasonlo, allandoan elkap a huppogos siras valami teljesen random dolgon :)
 
 


En projekteket viszek egy adotanacsado cegnel, itthonrol dolgozunk mar 2 honapja. Hetfotol lehet bejarni majd, de csak a kijelolt napokon es nem is mindenki.
En elegge izgulok az orvosi vizittol; egyelore szerintem meg uh-t sem csinalnak raadasul csak a haziorvoshoz kell jarni nagyreszt, nem nogyogyaszhoz. Tudom itt mas a rendszer de felek kicsit, hogy “kifelejtenek” megvizsgalni valamit.
 
 


@skagen:
Olyan szomorűnak tünik néha a világ
:lol:
 
 


@skagen:
Nekem az a tapasztalatom az egészségüggyel h magad jobb ha utána mész. Tájékozódj mi kell és harcold ki más betegségek miatt így tettem, különben sose jöttem volna rendbe :)
 
 


 
 


@katell:
ezt fogom tenni. osszeirtam mar egy csomo kerdest amire szeretnek valaszt kapni mielobb.

tnap este begorcsolt a derekam/hatam a jobb oldalon de aztan “kifekudtem”,’ reggelre elmult. Nektek szoktak ilyen random fajdalmak lenni?
 
 


@skagen:
Nekem az Al hasam fáj dogát eddig a hátam csak 1 nap de nagyon tornáztam kis jogát jobb lett
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy ma rátaláltam erre a topikra.
Nekem április 29.-én derült ki, hogy babánk lesz.
Ma vagyok 5 hetes terhes, és nekünk is első babánk lesz.
 


@zsupsziii:
Szia gratula és üdv köztünk. Hogy érzed magad?
 
 


@zsupsziii:
szia es gratula! :)
 
 


Köszönöm nektek is gratula :)
Jól azt le számítva h egyre többet érzem a hányingert :D

Most éppen gyrost csinálok magamnak mert erre éheztem meg :D 

És ti hogy vagytok @katell és @skagen?
 


@zsupsziii:
Hál Istennek a rosszullét nem vészes csak kis émelygés. Étvágy kb nincs de enni kell úgyhogy csináltam spárga krém levest. Szeretek főzni
 
 


@zsupsziii:
en is jol koszi. derekfajas es emelyges neha, de nem veszes
Enni en is tudok (egyelore), csak talan mennyisegben nem annyit mint elotte. Ami lehet nem is baj
 
 


Sziasztok,

na nekem tegnap volt egy kiborulásom (Hülyepicsavagyok) 3 kilóval többet mutat a mérleg. Szerintem ez csak a víz mert tök tudatosan táplálkozom amúgy és eddig heti 5-6x edzettem.

nézegettem terhesruhákat és olyan nehéz elképzelni h akkora leszek. Tudom, nem ez számít de naaaaaaaaaaaaaa
 
 


Sziasztok! Én csak beköszönni jöttem! A 2020. decemberi csapatban vagyok, igaz a kalkulált szülés dátuma 2021. Január 1 lesz. Még nem volt januári topik, mikor rájuk találtam. De jóllátni, hogy egyre többen vagyunk! Mindekinek minden jót kívánok itt is!! Mindenki vigyázzon magára!
 
 


@nokli:
Szia és köszönjük :) hajrá év első babája ❤
 
 


@katell:
aztamindenit, ha ennyit edzettel/meg gondolom most is valamit, tuti tudod majd tartani az alakodat (mar amennyire a novekvo dinnyw engedi majd) - csinos kismama leszel ne aggodj :)
 
 


@nokli:
gratulalok neked is!!! :)
 
 


@skagen:
Köszi aranyos vagy azért Lujzika megér egy kis túlsúlya csak ez a hormonális kiborulas
 
 


@katell:
a hormonokkal meg ugyse tudunk mit kezdeni en azon borultam ki hogy kopasz leszek (vszinu csak nem, de nincs eros genetikai hatterem ilyen teren), uh nalam ez volt a kiborulas legutobbi oka

voltam ma reggel dokinal m nem tudom eldonteni a vesem miatt faj neha a derekam v mi miatt. Holnapra lesz eredmeny.. remelem nincs baj.
 
 


@skagen:


A derekad féjhat a terhesség miatt is. Vagy nem úgy fáj? Bár nem tudom milyen az úgy.

Vékonyszálú és kevés a hajad vagy inkább ez olyan mint nálam a súly-para?
 
 


@katell:
vekonyszalu; de nekem ez 20 eves korom ota a legnagyobb param; most persze a hormonok elohozzak ezeket a komplexusokat.

Nem tudom hogy kene fajjon... nehezen meghatarozhato; inkabb tompa es csak bizonyos testhelyzetekben, nem kifejezetten vesetajon faj. Hnap reggelre lesz vmi eredmeny.
 
 


@skagen:


Nekem a fogaim a parák még... Tényleg oda is el kell menni.

Doki meg először jövő szerda, 6.hét 4ik nap de nem tudom nem korai-e
 
 


@katell:
jo is hogy mondod a fogorvost, nekem is be kene jelentkezni.
Jovo szerda azaz hnap vagy jovo heten? Ha betoltott 6. het utan mesz elvileg mar lehet hallani a szivhangot :)

Pisiteszt negativ, lehet akkor “csak” a terhesseg.

Hogy vagytok ma?
 
 


Igen jövő szerda. 6ik hét lesz már túl korán sem akartam menni. Sokat agyaltam melyik/milyen doki legyen de azt hiszem a legegyszerűbb verzió lesz. Van céges Medicover biztosításom és fedezi a teljes gondozást. Viszont szülés nincs benne.

Amúgy jól vagyok a cicim fáj picit de semmi extra. És te?
 
 


@katell:
nekem is csak az, amugy nyugis nap van.

A medicoverrol jokat hallottam, nekunk is ott volt ceges biztositasunk amig meg otthon dolgoztam. Szulesen gondolkoztal mar hol szeretnel?
 
 


@skagen:


A párom a Pesti magánkórházat támogatja, de szerintem Januárban Bodajkról Pestre menni... Szerintem nem játszik.

Úgy vagyok vele, ígyis-úgyis fájni fog. Ha szimpatikus a Medicoveres doki, felkérem őt és jó a Fehérvári kórház. De még ez változhat a fejemben :)

Te hova fogsz menni?
 
 


Sziasztok! Semmi értesítést nem kaptam az új üzenetekről... De felnéztem, és milyen jól tettem :) 


Üdv Mindenkinek! És gratulálok a babócákhoz! :) 


Én picit elkeseredtem, sőt eléggé. Ma voltam a nőgyógyászomnál. Évek óta hozzájárok szűrésre. Szép a magán praxis, kedves a titkárnő, kellemes a doki. Ennyi véleményem volt róla összesen, de legalább nem érzem iparinak és mindgi türelmesek voltak velem, így hozzájuk mentem ultrahangra. 


A baba jó helyen van, elvileg mérete is ok, azonban azt mondta a doki, hogy alacsony a pulzus száma... és készít a legrosszabbra, két hét múlva menjünk vissza... teljesen lefagytam... csak arra emlészkem, hogy azt mondja, 80 a pulzus.. de már többnek kellene lennie... két hét múlva menjünk vissza, hátha csoda lesz... Viszont mindenhol azt olvason, h 6. héten indul be a pulzus és akkor a 80 normális, ezt követően gyorsul be. Optimsita próbálok lenni, tudom, h 12. hétig bármi lehet... De hát nem is tudom. Próbálok racionális lenni és reménykedünk. 


Ha bármit hallotattok, olvastatok ez ügyben, nyugodtan meséljetek. :) 

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: