Új privát üzeneted érkezett!

LilluskaKép
Sajnos, visszatértem.
Nem tudok még menni dolgozni, meg nem is akarok. Domcsinak veseproblémája van, májusban derül ki, fennáll-e még, mehet-e közösségbe, stb. Az idén biztos, itthon leszek.
Meg aztán nem tudom, vissza tudok-e, ill. akarok-e menni oda, ahol eddig dolgoztam.

Én is hallottam a fényterápiáról, de nincs kedvem még csak egy szoliba sem elmenni. Én már bízom abban, hogy néhány hét, és itt a tavasz.
Elkezdtem tornázni is, hátha a mozgás segít.

Örülök, hogy Te már jobban vagy. Ez a mennyiség a gyógyszerből tényleg nem sok.
Ezen kívül mivel érted el?

KaticaKép
Most ne a lakás legyen a legfontosabb, hanem a gyereked és Te magad. Amig nem vagy jól, addig magatokkal törődjél, a lakás megvár. Kérj segítséget, vagy próbáld meg beosztani a házimunkát úgy, hogy minden napra csak kevés jusson. Így utól tudod érni magad, nem fog a lakás sem úszni.
Főzz előre több napra.
És menj, menj minél többet.

Puszi:
Nelli
 
 


Nelli,

Kép
Ma itt süt a nap Kép Nagyon hideg van, de süt a nap. Már voltunk is kint, most pihenjük ki.
A lakás annyiban fontos, hogy ha úszik minden, akkor nem érezzük jól magunkat benne. De hozhattam volna fel más példát is. Lenne sok. De igazad van, egyszerre egy keveset, és úgy lassan, de haladok majd.

Fényterápia - Nekem egy nagy ablak alatt van a számítógép, és jön be a sok fény míg én babanetezem Kép Ebből a szempontból örülök, hogy nem dolgozom. Egy irodában ülnék kilenctől fél hatig, félóra napfény ebédidőben. Így meg legalább ki tudunk menni, amikor csak akarunk (vagy amint kisüt a nap).
 
 


Sziasztok!

Lilluska: sajnos kezdeti javulás után visszaestem, és ennek oka a menstruáció! Én mindig alatta és utána vagyok elég rosszul. Készen lettek a hormon eredményeim, az ösztrogén és LH, FSH a minimumon vannak, szóval elég hormonhiányos vagyok. Szerdán viszem a nődokimhoz a leletet, lehet, hogy elkezdek fogigátlót szedni.
Egyébként az sem tesz túl jót a hangulatomnak, hogy a férjem munka ügyben 2 hétre el fog utazni, így még este sem lesz kivel beszélnem. A beszélgetés hiányzik a legjobban és a kapcsolatok, a környéken nem is ismerek más kismamát.
Katica: engem is hihetetlenül irritál a kupi, és hogy ha rossz passzban vagyok, akkor nem haladok semmivel. Én is bőgtem már emiatt, pedig korábban mindent el tudtam végezni. Most a túlélésre hajtok, hogy magunkat el tudjam látni, a lakás pedig ráér, illetve hét végén próbálok előre dolgozni, mert akkor a férjem sokat segít.
Hát majdcsak jobb lesz valamikor, itt van Lilluska példája, Te már akkor jól vagy ugye?
Mindenkinek jó napot és tényleg jó, hogy vagytok
üdv: Pici
 
 

 
 

PiciKép
Nem biztos, hogy a fog.gátló jó megoldás, mert az is depit okozhat. Ezt azért beszéldd meg a dokiddal.

Jobbulást Nektek!

Puszi:
Nelli
 
 


Meg szerettem volna még kérdezni, hogy a hormonvizsgálatot kinél kell kezdeményezni? A nődokinál?

Köszi.
 
 


Sziasztok!

A hormonvizsgálatot én azért a nődokimnál kértem, mert amikor nála voltam, (kb. 2 hónapja) még nem voltak depis panaszaim, csak félidőben pecsételő vérzés. Ezért mentem, és mivel ő egyben endokrinológus is, ezért levetette a hormonokat. Szerintem egyébként a háziorvosnál kell kezdeményezni, főleg a pajzsmirigyet érdemes megnézni ilyen esetekben, mert az is okozhat depit. Nekem a pajzsmirigyem rendben van, de a többi nem annyira. Én egyszer már szedtem 1 évig fog. gátlót, úgy hallottam a pánik rohamokra jól hat, a depire valóban nem, de én főleg pánikolok.
Még nem tudom mi lesz, majd kitalálunk valamit.
Lilluska mi újság?
Katica megvagy?
Üdv: Pici
 
 


Sziasztok!
Hátha tudok segíteni:
Gyeden lévő kismama vagyok, és néha nekem is van depim. Ilyenkor nagyon lelkiismeret furdalásom vn a kisfiammal szemben, szörnyű tudok lenni. Azt hiszem rátaláltam a megoldásra, egy homeopátiás szer: Sepia c200. Ha gondoljátok, próbáljátok ki. heti 1x 5 golyó. Utánna 4-5 napig nagyon jó kedvem van és a fiamnak még hisztizni is segítek és együtt nevetünk a végén.
Eszti
 


PiciKép
Köszi az infót.

Nekem a pajzsmirigyem rendben. A házidokink mást sem tudott megnézetni, csak ezt. Egyébként nem ért a problémámhoz.

EsztiKép
Köszi neked is az ötletet.
Én már annyi mindent kipróbáltam, de nem segített. Én alvásproblémával is küzdök, ami antidepi nélkül nem megy. Már ennek is örülök, mert korábban ment az altató+nyugtató, ami miatt fájt a gyomrom is.

Most nem olyan vészesen rossz a kedvem, de ez a hosszú tél nem kedvez a jókedvnek.

Örülök, hogy Neked segít, és jókedved vanKép

Szép napot!

Nelli
 
 


Sziasztok!

Eszti: azt hiszem én is ki fogom próbálni! Régen nagyon szkeptikus voltam a homeopátiás szerekkel kapcsolatban, de megváltozott a véleményem. Szoptatás alatt szedtem egy homeopátiás bogyót, és tényleg hatott! Tejtermelést segítette, és én csodálkoztam a legjobban, hogy bevált, sokkal jobb volt, mint bármelyik szoptatós tea, amiket kipróbáltam.
Amit ajánlottál annál egyszerre kell bevenni az 5 bogyót, és utána egész héten nem kell? Ezt kúraszerűen kell alkalmazni, vagy csak alkalomszerűen?
Még egy kérdésem lenne mindenkihez, aki itt van a fórumon: a hangulatotok nektek is változik a nap folyamán amikor depiztek, vagy egész nap rossz a kedvetek? Nekem estére jobb lesz, a reggel a legvacakabb.
Mindenkinek jókedvű napokat: Pici
 
 


PiciKép
Én is reggel nagyon feszülten ébredek, de egy kávé és a levegőre kimenés után rendbe jövök. A legrosszabb időszakom még a kora délután.

Puszi:
Nelli
 
 


Sziasztok!

Na végre, tudok írni!
Csak azt akartam mondani a homeopátiáról, hogy sokféle bogyó van, attól függően, hogy mik a tünetek. Sőt, a páciens személyisége is hozzájárul (ezért tart 45 percet egy konzultáció a homeopatával, mert mindent kikérdeznek). De szerintem minimum egy könyvben meg kéne nézni!

Pici,
Hangulatom mindig javul, ha valamivel elfoglalom magam. Csak azzal van baj, hogy olyankor semmit nem akarok csinálni, de szerencsére itt van egy kétéves, aki gondoskodik valami szórakozásról Kép Szóval igen, este jobb szokott lenni. A levegőre menés nekem is segít.

Kati
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:51-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Most én vagyok a gödör alján, onnan nézek kifelé. Ma reggel megint volt egy izmos kis pánikrohamom, hasmenés, remegés, gyengeségérzés stb. Hát nem volt kellemes, párom el is késett a munkából. Életemben először bevettem fél szem Xanaxot, féltem, hogy az egy szem kiüt. Szerencsére hatott, utána alaposan kibőgtem magam, és ez a kettő kicsit helyretett. Mindig a kisfiamat sajnálom ilyenkor, hogy ilyen béna anyja van, remélem nem sokat vesz észre az egészből!
Egyenlőre tartom magam a Remotiv-hoz és a gyógyteákhoz, esetenként 1-1 Xanax. Lilluska, igazad van, magától is elmúlik. 6 éve én sem szedtem semmit, az első 2-3 hónap szörnyű volt, utána fél év már egész elviselhető, és valahogy már csak azt vettem észre, hogy rendben vagyok. Most, amikor ilyen rossz passzban vagyok, néha azt hiszem soha nem fogok meggyógyulni és ilyen maradok. Ha nagyon nem megy lehet, hogy valami komolyabbal kell majd megpróbálkoznom.
Remélem nem hoztam rátok a depit nagyon, most nem tudok semmi pozitívat írni.
Üdv mindenkinek: Pici
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:53-kor.
Vendég
 


PiciKép
Gondolj arra, hogy a kisfiad ilyennek is ismer, neki ez olyan, mintha ez lenne természetes. A gyerekeknek meg kell tanulniuk, hogy anyukájuknak is lehet rosszabb napja. Persze kiabálni vele minél kevesebbet szabad, de azért ne legyen örökké lelkiismeretfurdalásod, a kisfiad miatt, mert ez is egy visszahúzó dolog lehet a depidben. Gondolj arra, hogy márpedig Te jobban leszel, mert olyan nincs, hogy így maradjál. Mindig lesznek rosszabb és jobb napok, de attól Te még jó anya vagy, és a kisfiadnak csak Te kellesz, nem egy másik anya.

Én most két napja jobban vagyok, talán a napsütés is segít, meg az, hogy tudom, már a télnek nemsokára vége.

Szép napot mindenkinek!

Puszi:
Nelli
 
 


Pici Kép

Remélem kicsit jobban vagy. Én úgy látom, hogy ez is "csak" egy betegség. Amikor influenzás vagyok, akkor sem tudok jó anya lenni (figyelmes meg mittudomén). Kifekszem, és jobban leszek. Persze én is ugyanazt szoktam gondolni, amit írtál Kép
Az én kislányom nemhogy szenved tőlem, ha rossz napom van, de még odajön hozzám "Megölele? Gyere! Úgy ni... Szemmi baj, szemmi baj anya. Hmm... ... .. Most már jobb?" És ezt mind a cérnavékony hangján, miközben törölgeti a könnyeimet Kép (Ez néhány napja volt szó szerint)

Lilluska, nagyon tetszett amit írtál.
 
 


Sziasztok!

Lányok, fantasztikusak vagytok! Olyan szép dolgokat írtatok, nagyon köszönöm! Sajnos nem vagyok jól, reggel már feltétlenül be kell vennem fél Xanaxot. Lefogytam 7 kg-t az utóbbi 2 hónapban. Lehet, hogy mégis át kell állnom majd valami gyógyszerre.
Tegnap voltam nődokimnál, nagyon alacsonyak a női hormon szintjeim. Ez lehet depitől, de a depi is lehet ettől. Ördögi kör, minél alacsonyabb a hormonszint annál depisebb az ember, és vissza. A fogi gátlót egyelőre nem javasolta. Megoldás: sok sok kikapcsolódás. Köszi!
Lilluska azt hiszem Te írtad, hogy nem vált be a nyugtató, nekem oldja a szorongást, pánikot, de utána mindig sírógörcsöt kapok, úgyhogy depire tényleg nem túl jó.
Nem látom a betegség végét, és néha nagyon sötét dolgokra gondolok. Tudom, hogy nagy távlatokban kell(ene) gondolkodni, hogy 1 év múlva már jól leszek...stb., de most nem megy.
Remélem nem lettetek tőlem depisebbek, sajna nem tudok semmi vidámat írni. Aki tud ne fogja vissza magát, mert nagyon jólesik olvasgatni.
Üdv: Pici
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:51-kor.
Vendég
 


LilluskaKép
De, lehet. Mindenképpen jó kiadni magamból a gondolataimat, és jó, hogy Veletek tudom megosztani, akik hasonló cipőben jártok.

PiciKép
Sajnos a depi lényege, hogy az ember teljesen kilátástalannak látja az életét. Mindenképpen szedj antidepit és mellé nyugtatót, majd idővel el tudod hagyni a nyugtatót, és szerencsésebb esetben az antidepit is.
De azt tudni kell, aki hajlamos rá, visszaeshet, de már az siker lehet, ha rátalálsz a számodra megfelelő gyógyszerre, és ha kell, tudod mihez kell nyúlnod. De a gyógyszer mellett jó lenne pszichológussal is beszélgetned, ha van rá módod.

Nagylányom születése után én is fogytam 10 kg-t. Ez azért is rossz, mert az idegek nincsenek bepárnázva. Mindenképpen fordulj dokihoz, ez már magától nem fog elmúlni.

Kívánok kitartást, hogy lásd a fényt az alagút végén!

Puszi:
Nelli
 
 


sziasztok,
én egy nagyon-nagyon kétségbeesett depressziós kismama vagyok, 22éves és 16hetes terhesKép terhesen pedig nem segíthetek magamon gyógyszerekkelKép
kérlek titeket, ha van valaki, aki valamilyen tanáccsal tudna szolgálni, az írjon. Tudnia kell, hogy a párom soha nincs már mellettem, messze-messze kerültem a rokonaimtól akik szeretnek, egy idegen városban lakom idegen emberek között és akivel eddig itt barátkoztam, azokban nagyot csalódtam, nem értem miért..amíg egyetemre jártam, nem féltem semmitől és senkitől, boldog voltam és sok barátom volt, a mai napig megvan közülük 3, de ők is messze vannak, jó ha kéthavonta látom őketKépKép félek, hogy mire megszületik a babám, én egy roncs leszek..vannak napok amikor erős vagyok és tartom magam, mikor úgy érzem minden jó lesz, de aztán a párom vagy valami más elrontja a kedvem és annyira elkeserít a viselkedésével-a párom sokszor, hogy úgy érzem, bár sosem találkoztunk volna és bárcsak visszapörgethetném az időt. úgy érzem elszúrtam az életem és már soha többé nem lehetek boldog, de a gyerekem jólétéért maradnom és tűrnöm kell, csak nem tudom meddig bírom mégKépKépKéppedig a párom nem rossz ember, csak én túlérzékeny vagyokKépKépKéphogyan lehetnék erősebb????? van valami ötletetek??? segítsetek! zsófiKép
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:54-kor.
Vendég
 


ZsófiKép
Mindenképpen beszélj orvossal, biztos van olyan gyógyszer, amit már most szedhetsz, hogy mire a baba jön, valamelyest rendbe legyél! És ha tudsz, beszélj pszichológussal. Sokat tud segíteni! És próbálj a pároddal is beszélni, hogy Te most min mész keresztül, és a segítségét kéred!
Próbálj a közelben kismamákat keresni, akikkel tudsz beszélgetni, barátkozni.
Tudom, hogy nehéz. Mi itt mindannyian átestünk ezen, de még most kell egy jó megoldást találnod, mert ha meglesz a baba, még nehezebb lesz kimászni a gödörből!

Puszi:
Nelli
 
 


sziasztok!
ma már sokkal jobb kedvem van, mint tegnap, holnap pedig a hétvégére a családomhoz utazunk, igaz, párommal, de nem bánom, mert tegnap beszéltem vele és segített, megnyugtatott sok dologban, amitől féltem és ami miatt kivoltam. Megpróbálom gyógyszerek és doki nélkül, remélem sikerül, ha nagyon akarom és a párom is segítKép az a helyzet, hogy a terhesség nagyon túérzékenyé tesz!most , hogy megbeszéltem a párommal a dolgokat, úgy érzem, hogy nincs is semmi baj. még mielőtt megijesztenék valakitKép nincs kitörő örömrohamom vagy ilyesmi, szóval nem vagyok mániás depis! egyszerűen úgy látszik, csak jó alvásra és a párom megnyugtatására volt szükségem! próbálok nem aggódni semmin és örömmel várni a babátKép ha a párom kedves és megértő marad velem, akkor úgy érzem, sikerülni is fog itt, ha nem , akkor igazatok van,a családomhoz utazom, de remélem inkább a párommal tudok maradni és jó leszKép


nagyon köszönöm nektek a segítséget,örülök, hogy ti megértetekKép

Lilluska!
köszi, amit a partnerkapcsolattal kapcsolatban írtál, én is úgy érzem igazad van! ha régebben rámtört a depresszió, tényleg bárki volt is mellettem , nem felelt megKép

azt hiszem kevesebbet kell foglalkoznom apró hülye problémákkal és le kell foglalnom magam hasznos dolgokkalKép ma főzni tanultamKép egész jól sikerült, és sokat megyek sétálni!

sok puszit küldök és amikor tudok, benézek!

ZsófyKép azt hiszem a jó zene és az aromaterápia is segítKép szerintetek?
 
 


UI: hát...tudom, hogy a tegnapi kétségbeesett levelemhez képest furán hat a mai, de ne tartsatok hülyének, csak nagyon elkeseredtem és nagyon belelovaltam magam tegnap a bánatba. egy kicsit biztos dilis vagyokKép de régebben is jártam analízisre, akkor is ilyen voltam, ez gyógyszer mellett sem múlik el, régebben mensi előtt havonta volt egy két ilyen napom, most is azt hiszem, a hormonok okozzák. vagy ez hülyeség?
ZsófyKép
 
 


Szia Zsofi es mindenki itt,
ne aggodj, nem vagy egyedul. En egyetlen egyszer irtam ide, egy nagyon rossz pillanatomban, aztan meg is bantam, mert az ilyen hangulatom, ahogy jon ugy megy (nem azt bantam meg hogy irtam, csak azt hogy ugy jott ki, hogy mindig le vagyok torve). Par honapja nem szedek fogamzasgatlot, ami nalam lassan de javit a helyzeten. (Mielott szedtem nem volt gondom, azert hagytam abba.) Arrol nem beszelve, hogy terhesen aztan vegkepp kibirhatatlan voltam nehaKépNalam egesz biztos, hogy hormonok hozzak elo ezeket a dolgokat. Na de fej a fejjel, amikor jo napom van legalabb tudom, hogy az egy jo napKép
Most olvastam el az elso leveledet, ugyanebben a helyzetben vagyok, csak mar megvan a baba...hat nem konnyu, sajnos megvan az a rossz nagyon is emberi tulajdonsagunk hogy valakit mindenert hibaztatni kell, ha mas nem magunkat, sajnos legtobbszor azt aki a legkozelebb all hozzank, en mindig ezt teszemKép meg akkor is, amikor semmi baj nincs.
Na most megint jol elszurtam a levelem veget, nem ilyennek szantam. Bocsi.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:55-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Pici
Csak most olvastan kérdésedet: ebből havonta 1x 5 golyó, de ha súlyos a helyzet akkor lehet 2 hetente 1x5 golyó. (Sepia c200)
Örülök ha segíhettem!
Eszti
 


Sziasztok!

Én anno a sedatív PC-t szedtem, mint homeós bogyót, de nekem nem hatott. Azért ezt is ki lehet próbálni, hátha Nektek jó.

Én a hétvégén iszonyítosan depis voltam. Alig vártam, hogy vége legyen a napnak. Délután be kellett vennem nyugtatót, tornáztam egyet, és jobban lettem.

LilluskaKép
Jó lenne, ha tényleg egy-két hét lenne, mert már nagyon ki szeretnék menni a levegőre a gyerkőcökkel.
Ma is szépen süt a nap, csak viharos szél fúj, és baromi hideg van. Kinek van kedve ilyenkor sétálni?

Most jobban vagyok már.

És Ti?

Puszi:
Nelli
 
 


Sziasztok!

Eszti: köszönöm, egy próbát megér!
Lilluska: most hét végén jobban voltam, de már a ciklus második felében vagyok, akkor mindig jobb. A mai nap nem túl jó, bevettem délelőtt a fél Xanaxomat, attól jobban lettem. Holnap megyek a háziorvoshoz, hogy hogyan tovább. Még én sem tudom, de nem vagyok valami jól. Nem tudom, hogy ez már az az eset-e amikor komolyabb gyógyszert adnak, de nem is az én dolgom eldönteni. Csak meg szeretnék gyógyulni, de azt nagyon.Úgy vettem észre, hogy a környezetem nem szenved tőlem, nem panaszkodom most már én sem, és a rosszulléteimet sem veszik észre, én viszont szenvedek, és ez így nem jó. Nagyon nem jó!
Még mindig attól félek, hogy így maradok, és irigykedem azokra az ismerőseimre, akik szintén gyeden vannak, és kutya bajuk, gyereket nevelnek, tanulnak mellette stb. Nekem néha ahhoz sincs elég erőm, hogy ellássam a teendőimet. Ettől még rosszabbul érzem magam.
Veled mi újság?
Üdv: Pici
 
 


sziasztok!

Enikő, Lilluska!
Köszönöm,a válaszokat! Nagyon jó, hogy ti megértitek a helyzetem!!!
Kép

remélem én is, hogy mort már siet a tavasz!
most dolgoznom kellKép

üdv: Zsófy Kép
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:56-kor.
Vendég
 


Szia Lilluska!

Voltam tegnap a családorvosnál, mondtam, hogy még nem vagyok jól, kiderült, hogy ő foglalkozik pszichoterápiával. Nem tudom mi a végzettsége, mert nem mentünk bele részletekbe, holnap rendelés után 8-ra megyek be hozzá, és megbeszéljük a részleteket. Azt sem tudom mennyit kell nekem ezért majd fizetni, ha kell egyáltalán. Említett valamilyen gyógyszeres támogatást is, de holnap este fog majd minden kiderülni, kíváncsian várom! Egyébként nagyon jó fej a dokinő, nagyon okos, de elképzelésem sincs, hogy tudna pszichoterápiát tartani. Majd megírom, hogy mi volt!
Egyébként a pánikjaim megvannak, de a depim javulgat, ha lassan is. De lehet, hogy csak a következő mensimig. most már vannak napok, amikor egyáltalán nem vagyok depis, általában 1-1,5 órára kicsit lehangolt vagyok. Jó lenne, ha ez már a gyógyulás felé vezetne!
Te mikor állhatsz le a gyógyszerről? Volt valami mellékhatása az elején?
Üdv: Pici
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 06:57-kor.
Vendég
 


Szia Lilluska!

Jó utat és nekem biztos hiányozni fogsz. Majd beszámolok mi volt! Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét, bár az idő nem lesz állítólag valami jó!
Üdv: pici
 
 


PiciKép
Mit mondott a doki?
Ne legyen lekiismeretfurdalásod, hogy Te ilyen rosszul érzed magad, más meg milyen jól. Lehet, hogy azért ők sem érzik magukat olyan nagyon jól, csak kifele úgy jön le. Pl. lenn én sem tűnök depisnek, csak itthon. Szóval mindenkinek meglehet a maga baja. Te csak a Tiéddel foglalkozz!
Mindenkinek vannak olyan napjai, hogy alig látja a nap végét. Nekem is nagyon sokszor igen nehezemre esik akár egy pohár vízért felkelnem, de a gyerekek nem sok választást adnak. El kell látni őket. Emellett próbálj minél több olyan elfoglaltságot keresni, amivel mindannyian jól érzitek magatokat. Ez most tavasszal sokkal egyszerűbb lesz. Biztos sokat fog nekünk használni, hogy kimehetünk a szabadba, találkozhatunk más kismamával.

Engem is felvidított, hogy már közeleg a tavasz. Most is szép időnek tűnik, csak a szél ne fújna ennyire.

Puszi:
Nelli
 
 


szia Nelli!

Igazad van, gondolom másnak sem könnyebb,de ez nem feltétlenül derül ki.
A dokinál voltam csüt. este, ő most fog végezni, szakvizsga előtt áll. Ha végez pszichiáteri végzettsége lesz. Ez neki, hogy velem foglalkozik, úgymond gyakorlás, persze konzultál hozzáértő orvosokkal is. Teljesen ingyen megyek hozzá minden csüt.-ön este 8-ra, és 1 órás a foglalkozás. Egyelőre még csak kérdezgetett, felvette az anamnézist. Én úgy vagyok vele, hogy jólesik beszélgetni a problémámról és bajt nem tud okozni, max. nem gyógyulok meg. De egyébként biztos vagyok benne, hogy hatásos lesz! Gyógyszert nem szedek, remélem nem is kell, Xanaxot is csak esetenként.
A tavasz engem is feldob, most már semmi sem tarthat vissza a kirándulásoktól (csak a szél!). Remélem meg fogok ismerkedni én is más kismamákkal, mert most szál egyedül vagyok, nem ismerek senkit a környéken sajnos.
További kellemes hétvégét: Pici
 
 


Pici,

Ez tök jó! És még fizetni sem kell? És ez olyan, hogy fix időre szól (monjuk 8 hét), vagy ameddig szükséged van rá?
Én is jártam pszichoterápiára amikor terhes voltam, de engem a nő sosem kérdezett semmit. Nagyon sok időt töltöttünk hallgatással. Nem mondom, hogy nem segített, de biztos többre jutottam volna, ha nem akkor hagy ott a barátom (Elzárkóztam az érzelmeim elől, ez volt a túlélés).
Remélem ez nem fog negatívan befolyásolni Téged - hiszen írtad is, hogy jólesik kibeszélni a dolgokat.

Nálunk most az van, hogy napok óta ki sem mozdultam, torokgyulladásom van azt hiszem. De holnap megyünk kirándulni! Megyek is, csinálok valami értelmeset, míg Lili alszik. (Persze ez is értelmes volt, csak itt a feje tetején áll minden Kép)

Kati
 
 


Szia Kati!

Azt hiszem olyan 10-12 hét lesz, de még nem beszéltük meg. Tőlem most sokat kérdezett, és később is fog szerintem, gondolom több féle iskola létezik, már ami a gyógyítást illeti, nálam a hallgatás nem hiszem, hogy bejönne, pánik rohamokra szerintem inkább valami megküzdési stratégiát fogunk gyakorolni.
Jó nektek, hogy mentek kirándulni! Lili mennyi idős? (bocs, ha írtad korábban)Amiket írtál, aszerint egyedül csináltad végig a várandósságot? Nem lehetett könnyű!
Én most nem vagyok depis, csak nagyon ideges, ingerlékeny, a legkisebb szóra is felcsattanok, türelmetlen a kisfiammal. Gondolom ez is depresszió tünet, csak most nem szomorkodom, hanem így jön ki rajtam. Néha olyan nehéz elviselni magamat!!
Na de elég a panaszkodásból, további jó hétvégét, holnapra már jó időt mondanak, remélem így is lesz!
Üdv: Pici
 
 


Szia Pici!

Lili két éves múlt októberben. Egyedül, igen. Nagyon befeléfordulós várandósság volt. Még a munkahelyemen is csak egy rakás pasival dolgoztam akikkel nemigen lehetett babákról beszélni. Viszont lekötöttek a fizikai dolgok, fáradtság, hányinger...
Nálam is a düh a másik véglet Kép Nekem talán jobb így, mint depizni, de Lilinek egyik sem. Viszont azt tudom gyakorolni, hogy ne guruljak dühbe a legkisebb dologtól, és gyakorlom is.

További jó hétvégét? Nálatok nem hétfő lesz? Vagy március 15. miatt van valami extra szabadnap?

Kati
(a marslakó Kép)
 
 


Szia Kati!

Most 4 napos ünnep volt márc. 15.-e miatt. A hétfőt most szombaton kell majd ledolgozni.
Jó volt, csak hamar eltelt.
Lillusnak van tesója?
Mi most szerettünk volna tesót, mindketten a kis korkülönbség híívei vagyunk, de én még nem érzem magam elég jól hozzá. Néha úgy érzem elég 1 gyerek, jobb napjaimon azért szeretném, ha majd ketten lennének. Most egy kicsit lehet, hogy nem a témába vág, de általában mikor szoknak át a gyerekek a napi egyszeri alvásra? Nálunk most a délutáni alvással vannak gondok, csak akkor alszik, ha sétálni viszem, egyébként nem. De ha csak délelőtt alszik, akkor estére kidől, úgy 5 óra felé, és ha későn kel este nem tudom elaltatni. Ez nálatok nem volt probléma?
Remélem, most már hosszú távon jó idő lesz, mindenkinek vidám napokat: pici
Holnap megyek a 2. ülésre a doktornőhöz, kíváncsi vagyok!
 
 


Jaj, csak most visszaolvasva látom, hogy rosszul írtam: a kislányodat Lilinek hívják és nem Lillának, bocsánat!
 
 


Pici,

Nem, Lili első gyerek. Én is szeretnék még neki kistesót, csak egyelőre nincs kivel. Nem tudom mi lenne az ideális korkülönbség, nekem a négy év kezd jól hangzani.
Alvás - ha nem alszik délelőtt, akkor is kidől? Szerintem ha azt későbbre tennéd, akkor jobban bírná lehet a délutánt. Vagy ebéd után alvás, vagy alvás után ebéd Kép Azt hiszem mi így csináltuk, és minden nap máskor volt az ebéd Kép
Egyébként Lili sem mindig akar aludni, ma például nem aludt... és fél hétkor ki volt, nagy sírás közepette öltöztettem át, el is aludt 3 perc alatt.

És jól vagy? Én most igen.

Kép Kati
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 07:00-kor.
Vendég
 


Alvástéma:
Nekem Domcsi már átállt a napi egy alvásra. Ő 15 hós. Néha még alszik egy picit du, de nem ez a jellemző.
Próbáld meg a délelőtti alvást egy picit mindig későbbre tenni, így hátha jobban kihúzza 7-ig, 1/2 8-ig, amikor már le lehet rakni éjjelre aludni.

Remélem, a múlt heti jóidő Nektek is javította a kedvetek. Én határozottan jobban éreztem magam. Csak rajtam van egy állandó álmosság, amit betudok a több levegőnek, meg a tavaszi fáradtságnak.

Tesó kérdés:
Én megvártam azt az időt, amikor Dorka már önállóbb, jobban lehet vele kommunikálni. Így lett 5 év a korkülönbség. 4-et szerettünk volna, csak nem jött össze rögtön. De tény, hogy azért a depiből jó kijönni arra az időre, mire teherbe szeretnétek esni.
És azért arra számítsatok, hogy vissza is térhet.

Szép hétvégét!

Puszi:
Nelli
 
 


Lilluska,

Köszi a figyelmességet Kép (Tisza menti falvak...)

Nem fogjátok elhinni, de nálunk ma olyan nyárias idő volt! Szóval most angol nyárról beszélek, ami eleve hűvösebb. De tűző napsütés (és leégés, picit), 20 fok biztos volt. Nagyon élveztük. Most pedig megkeresem a naptejet holnapra, szegény Lili arca ma nem a szokásos hófehér színben pompázik Kép

Kati
 
 


Sziasztok!

Most már nem írtam egy ideje, mert tombol nálam a depresszió, még írni sem volt kedvem. A 4 napos ünnepek alatt itt volt vidékről a kisfiam dédnagyanyja, totál betegen érkezett. Természetesem mindenki elkapta a kórságot és most mindketten antibiotikumot szedünk, és már lassan 1 hete szobafogságon vagyunk. Hát, nem tett túl jót a kedélyemnek, pedig kint olyan szépen süt a nap! A betegség miatt csütörtökön nem is voltam a beszélgetésen, majd talán a héten. Már nagyon jó lenne!
Egyébként köszönöm a hozzászólásokat alvás témában, most, hogy itthon vagyunk, borult az egész. A délelőtti alvását sajnos nem tudom későbbre tolni, mivel 10-12-ig sétálni szoktunk, és a babkocsiban mindig elalszik. Talán, ha menni fog, akkor már nem fog elaludni.
Tudom, hogy Lilluska, téged már kérdeztelek gyógyszer ügyben, de ha a többieknek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban (antidepresszánsok)kérlek írjátok le. Kicsit félek tőle, de ez így nem mehet tovább!
Még egy kérdés: ti mennyit tudtok kikapcsolódni, mármint úgy gondolom a gyerekek nélkül elmenni valahova....stb. Csak én érzem magam ilyen bezárva?
Üdv:pici
 
 


Pici drágaKép
Nagyon sajnálom, hogy tombol a depid. Kár, hogy nem volt annyi esze a dédinek, hogy betegen ne menjen egy gyerekes családhoz.
Jobbulást!
Most már marad a szép idő, szóval tudsz majd menni.

Én most jobban vagyok, mert ki tudunk mozdulni. Én érdekes, nem igénylem a gyerekmentes időket. A nagyobbik lányomat a mamák hetente 1-szer elviszik egy délutánra, de Domcsit még nem adom. Nagyon tud hiányozni.
Én velük szeretek programokat csinálni.

Antidepresszánsokból is nagyon sok van. Nem rögtön hat, kell hozzá néhány hét, amig kezded érezni a hatását. Lehet, hogy nem is az első jön be, hanem több fajtát kell kipróbálni, míg megtalálod a Neked valót.
Nekem pl. a Citopram nem jött be, mert hiába szedtem, hatása nem volt.
Régen a Seroplant szedtem, ami jó volt. Most a remeront szedem, ez is jó.
Kell egy kis idő, míg hozzászoksz. Nekem eleinte nagyon nagy fáradtságot okozott reggel, de idővel ez is alakult.
És hosszú hónapig szedni kell.

Puszi:
Nelli
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 07:06-kor.
Vendég
 


Szia Lilluska!

Örülök, hogy jól vagy! Nincs sok újság, nálam is minden rendben van (hát, azért van anyai kihívás böven). Lili biztosítja, hogy minden nap kimenjünk, de azért próbálok tanulni is.

Pici,
Hogy megy a terápia?

Kati
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem, először azért, mert rosszul voltam, most meg nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki jobban vagyok. Nem szedek gyógyszert, már a Remotiv-ot is abbahagytam.
A terápia nagyon jó, és úgy néz ki tényleg használ! Nem gondoltam volna, elég pesszimistán mentem neki a dolognak. No de tényleg nem akarok semmit elkiabálni, majd meglátjuk, hogy hosszútávon mi lesz. Sokat változtattam én is, többet járok el itthonról kikapcsolódni, és végre átálltunk a napi egyszeri alvásra, ami sokkal jobb, egyrészt mert a kiságyban alszik és nem kell tologatni a babakocsiban és sétálni vele, így én is le tudok pihenni, alszom, vagy olvasgatok. És rengeteget sétálunk nap közben, ez is jó hatású!
Szóval azt hiszem kezdünk egyenesbe jönni!
Nelli, köszi azért a választ, bocs, hogy nem írtam, de nem volt bennem sok kedv és akarat erő akkoriban.
Üdv mindenkinek: pici
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron