Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Arra gondoltam hogy megoszthatnánk jó és rossz fogászaton szerzett tapasztalatot., néhány rendelési idõ címet feltéve ha publikus.
Várom egy konkrét kérdésre is a választ. Találtak egy cystat a foggyökeremben a mit megmûtöttek, remélem hogy nen újul ki. Akinek volt már ilyen gondja írjon.
Névtelen
 


Sziasztok!
Örömmel hallottam hogy visszaállították a kedvezményeket a fogászati rendelõkben.Ha valaki pontosan tudja a rendeleteket légyszíves írja meg.
Köszönöm:Meggi
Névtelen
 


Sziasztok!
Egy jó, megbízható fogorvosra lenne szükségem. Van két elég problémás fogam, ami valószínûleg komolyabb kezelést igényel és már nem sokáig halogathatom. Sajnos a régi fogorvosom már nem praktizál. Valaki olyanra lenne szükségem, aki nem azzal indít, hogy jól letol, amiért így elhanyagoltam a fogaimat és nem azzal folytatja, hogy megpróbál rábeszélni a legdrágább kezelésre Kép. Ha valaki ismer ilyen fogorvost, írjon! (Én a III. ker.ben lakom, jó lenne, ha nem lenne túl messze.)
Köszi
Móni
Móni
 

 
 

szia névtelen!

Nekem is igy a szülés utánra teljesen érzékeny lett a fogam. most Elmex-szel mosom, igy jobb a helyzet, de nem tudom, hogy ez a foginyelhalás-szerûség egyáltalán összefügg a terhességgel, de eddig nem volt ilyen panaszom. A terhesség elején voltam fogorvosnál, de az utolsó hónapban már nem volt energiám újra elmenni. talán ez volt a baj? Érzékeny fogakra milyen fogkrémet ajánlotok?
Üdv: Zsu26
zsu26
 


Szia Móni!

Én szeretem a saját fogorvosomat, nem a legolcsóbb, de amit ô megcsinál, az meg van csinálva. Szóval csalódást nem okozott még, és ami a legfontosabb nekem fájdalmat sem. Ami még meggyôzô lehet a férjem iszonyatosan fél a fogorvosoktól, mert mindig csak húztak neki. Ezért egyre elhanyagoltabbak lettek a fogai, néha egy-egy fogorvoshoz el tudtam cipelni, de ez csak alkalmak voltak. Ide egyedül is hajlandó elmenni (!!!) és miután tavasszal rendbe tette az orvos a fogait, (nem húzott egyet sem, mert inkább mindent megtesz, hogy megmaradjon egy fog) most saját magától jutott eszébe, hogy elmegy kontrollra! Egyetlen mániája van, a fogfehérítés, amire mindenkit megpróbál rábeszélni, de hát lehet nemet mondani.
A Pacsirtamezô utcában dolgozik kedd-csütörtök du. szerda de.
Kecskés Zita a neve és a száma: 06-20-911-8822
A pontos címet kérdezd meg telefonon, mert azt nem tudom.

Remélem neked is beválik!

Szia:
Rita
margaréta (margar&
 


Sziasztok!


Elõször is! Iszonyúan félek a fogorvostól!Kép Volt is okom rá, mivel annó 6 évesen egy szemét doki a tejfogamat úgy kifúrta hogy már az inyembe is belefúrt, ömlött a vér és nem tudtam semmit csinálni, mert ahányan voltak a rendelõben az mind engem fogott le+kipeckelték a számat...
Hát nem aktuális már, de én az Asztoriánál lévõ ProfiDent fogászatot merem ajánlani. Nem egy olcsó, de nagyon igényes hely, és törödnek az emberrel. Volt ott egy doki aki sajnos saját praxist nyitott a II. kerben igy nagyon messze van de amikor rosszalkodott a fogam (bölcseeség fog félig letörve és a mellette lévõt gyökérkezelni kellett, amit a Király utcaiban ki akartak húzni, csak nem merték, szájsebészhez küldtek) fájdalom nélkül húzta ki amit ki kellett és megmentette a fogamat, mondván ilyen fiatalon nem kéne elveszteni egy fogamat sem...Kép Azóta is minden oké azzal a fogammal, több mint 2 éve... Abszolult vigyáznak hogy minél kevesebb fájdalommal járjon a beavatkozás...
A páromat is ide vittem el 1 hetes szenvedés után sikeresen kihúzták (már sajnos nem lehetett megmenteni), fájdalom nélkül. Neki kiskorában a fogorvos a fúróval úgy rávert a kisujjára, hogy eltört...Mondván ne kapkodjon mert az nem fájhatKép Nem is csodálom, hogy sok ember retteg a fogorvostólKép
Ja és senki sem ba***tt le hogy miért csak most mentem! Ott ez nem szokás!

Na jó úgy látszik "szájmenésem van"Kép

Puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!


Elõször is! Iszonyúan félek a fogorvostól!Kép Volt is okom rá, mivel annó 6 évesen egy szemét doki a tejfogamat úgy kifúrta hogy már az inyembe is belefúrt, ömlött a vér és nem tudtam semmit csinálni, mert ahányan voltak a rendelõben az mind engem fogott le+kipeckelték a számat...
Hát nem aktuális már, de én az Asztoriánál lévõ ProfiDent fogászatot merem ajánlani. Nem egy olcsó, de nagyon igényes hely, és törödnek az emberrel. Volt ott egy doki aki sajnos saját praxist nyitott a II. kerben igy nagyon messze van de amikor rosszalkodott a fogam (bölcseeség fog félig letörve és a mellette lévõt gyökérkezelni kellett, amit a Király utcaiban ki akartak húzni, csak nem merték, szájsebészhez küldtek) fájdalom nélkül húzta ki amit ki kellett és megmentette a fogamat, mondván ilyen fiatalon nem kéne elveszteni egy fogamat sem...Kép Azóta is minden oké azzal a fogammal, több mint 2 éve... Abszolult vigyáznak hogy minél kevesebb fájdalommal járjon a beavatkozás...
A páromat is ide vittem el 1 hetes szenvedés után sikeresen kihúzták (már sajnos nem lehetett megmenteni), fájdalom nélkül. Neki kiskorában a fogorvos a fúróval úgy rávert a kisujjára, hogy eltört...Mondván ne kapkodjon mert az nem fájhatKép Nem is csodálom, hogy sok ember retteg a fogorvostólKép
Ja és senki sem ba***tt le hogy miért csak most mentem! Ott ez nem szokás!

Na jó úgy látszik "szájmenésem van"Kép

Puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Szenteste begyulladt az egyik fogam, és az elsõ munkanap rohantam dokihoz a Szájseb.Klinik.-re. Terhességem végefelé jártam, és írtó nehéz karácsonyon voltam túl a fájdalom miatt, tehát nem voltam jó passzban! Kb 9órától vártam, mire felbukkant a valóban nagytudású fõdoki, aki addig mindenfélével kezelt, de rögtön közölte, hogy most nem dolgozik. Rendben, nem vártam el tõle, de valaki megnézhetett volna! Csak vártam, vártam, majd bepánikoltam, persze szülés elõtt egy hónappal ez normális. Aztán el keztem sirdogálni, mire a távozó fõdoki lefitymálóan odaszólt: " Most aztán szenvedhet, ilyen lógó hassal semmit nem fognak magával csinálni!"
Kösz. Hidegzuhany!!!
Aztán küldtek ide-oda, majd egy másik/negyedik/ helyen gyökérkezeltek, mint barmikor máskor.De miért kellett erre délután kettõig várnom? Most jól megszivattak,valóban abban a helyzetben voltam, amikor az embert okítani kell!!!
Gratula!
Névtelen
 


Névtelen!

Nem haragszol meg ha azt irom, nem irigyelelk! Hát én ilyen lógó hassal is elküldtem volna melegebb éghajlatokra az illetõt, sajnos a vérem kicsit forrongó tud lenni, de néha hasznát veszem. Ezért sem mennék fogászhoz semmilyen hülye klinikáraKép Inkább fizetek, de akkor biztos lehetek abban, hogy a lehetõ leghamarabb ellátnak. Mint amit irtam, hiába volt elõttünk a sor, de nem kellett végigszenvedni, mert behivták a párom hogy adjanak neki inekcót az inyébe, hogy könnyebb legyen. Ez szintén 25.én történ a végigszenvedett szentesete után a fentebb emlitett ProfiDent magánorvosi rendelõben. Sõt még kapott mellé valami bogyót is mert annyira látszott rajta a fájdalom, a sápadtság, mindent megtettek, hogy amig a sor rá nem kerül enyhiteni tudjanak a bajon...
És igenis kell hogy csináljanak valamit még nagy pocakkal is!!!

pusz
sasha

Kép
 
 


SashaKépLányokKép
Én december 26.-án kötöttem ki a fent említett ProfiDent rendelõben ahol bizton állíthatom, hogy megfelelõ ellátásban részesültem. Két éve jártam a "saját" magánorvosomhoz ahol Karácsony elött hõérzékenységet tapasztaltam a bal felsõ 1-es fogamon, és nyugodt lélekkel betömték majd elengedtek azzal, hogy ha gondom lesz telefonáljak. Szenteste volt is gondom, de két napig nem hívott vissza senki viszont addigra már olyan állapotba kerültem, hogy nem halogathattam tovább és befutottunk a ProfiDent-be. Az egész bal felsõ arcom fájt már ekkor és két fogamat is meggyökérkezelték ill. antibiotikumot is kaptam. Kétnaponta kellett visszajárnom és elsõ alkalommal Dr. Molnár Judit majd azután Dr. Pallós Attila látott el és februárban meg is kellett mûteni az elsõ fogam mert csonthártya, foghártya gyulladásom volt. Dr. Pallós Attiláról csak jót mondhatok és természetesen az eset után már Nála maradtam. Azóta minden rendben van a fogaimmalKép Tény, hogy nem olcsó hely, de megbízhatóan és maximális szakmai tudással látják el az embertKépKépBárkinek szívbõl ajánlom ÕketKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok!
Én jelenleg Gyesen lévõ fogtechnikus vagyok, ha fogpótlással kapcsolatos kérdésetek van, vagy éppen fogorvost, fogtechnikát kerestek magatoknak irjatok és ha tudok segítek!
Esténként a cseten vagyok: TR
 


Szia Lányok!

Én a "Szentestés lógóhasú" vagyok!
Nem a pénz miatt mentem a klinikára, hanem azért, mert ott már mûtöttek, és akkor nagyon rendi volt mindenki. Én pont AZÉRT mentem oda, mert azt feltételeztem, hogy egy ilyen helyen hozzáértõbbbb emberek karmai közé kerülök.
No egy azért igaz: mindenki bájosan, és a legnagyobb részvéttel küldött el!
Sziasztok
Névtelen
 


Szia Rita!
Nekem az jobb alsó négyes fogamat kellene pótolni.A fogorvos le akarja csiszolni a mellette lévõ egészséges szemfogat.Másképp nem lehet?
Névtelen
 


Lányok!
4 fogorvossal és klinikával próbálkoztam,
a legkevesebb az volt, hogy egy fogágyi betegség
miatt az összes fogamat ki akarták húzni.
Ötödik próbálkzásra jutottam el Pellion Katinka
doktornõhöz aki a Volom András féle esztétikai fogászaton
rendel az 1. kerületben a Fõ u. 34-ben.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Interneten meg lehet nézni, hogy mit tudnak:
www.drvolom.hu
A terhesség alatt négy kisebb root planning (nem biztos hogy
így kell írni)mûtéttel szinte fájdalom nélkül orvosolták a problémámat.
Dóri
sd@axelero.hu
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Hát igen, ha egy fogat pótolni akarunk rögzitett potlással-amit beragasztanak- akkor annak vmihez kapcsolódnia kell. Igy az a megoldás hogy a mellet lévõ egyet vagy kettõ fogat lecsiszolják. Elgondolkodtataó hogy egészséges fogat érdemes e lecsiszoltatni, vagy várni hogy esetleg késõbb pótolod amikor vmelyik mellete lévõ elromlik.
Viszont, ha nem potolod akkor fennál a torlódás veszélye, vagyis a fogak egymás felé közelednek, és a harapás megváltozik, az állcsont torzulhat. Perzse ez egy hosszú folyamat. Van még egy lehetõség: ideiglenesen helyfenntartás céljából lehet kivehetõ egyfogas prtézist késziteni, amit egy drótkapocssal rögzitenek a mellet lévõkhöz. Nem túl kellems, de meg lehet szokni, csak az emberek idegenkednek a kivehetõ protkóktól. Mindenesetre az orvosoddal beszéld meg az aggályaidat, ha nem elég lelkiismeretes a problémádhoz keress egy másikat, mágis a Te fogaidról,van szó!
Remélem nem késtem el a válaszadással. Üdv: Rita
 


találtam egy jó kis fogas oldalt:

[url=http://www.biodent.hu/" TARGET="_top]http://www.biodent.hu/[/url]

online tanácsadás
[url=http://www.biodent.hu/forum.html" TARGET="_top]http://www.biodent.hu/forum.html[/url]

[url=http://www.biodent.hu/szakirod.html" TARGET="_top]http://www.biodent.hu/szakirod.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszönöm Rita válaszod.
Névtelen
 


Kedves RitaKép

Már 3 napja fáj az egyik alsó bölcsességfogam. Kissé ferdén helyezkedik el, tömött, nem is nõtt ki még rendesen. Sajnos már a nyelés is fájdalmas, de a fogam tapintásra nem fáj. Kb. 3 évvel ezelõtt szintén volt vele probléma, de akkor a fogorvos Maripent írt ki rá.

Most azért félek elmenni, mert 8 hetes terhes vagyok, és nem tudom, hogyan tudnának segíteni rajtam gyógyszeres kezelés nélkül.

Mit tanácsolsz?
Válaszod elõre is köszönöm.


Edith
Edith
 


Nekem is gondom van így 16 hetesen. Szerintem nagyon elhanyagoltam fogaimat, bár sokat jártam fogorovoshoz, de az is tény, hogy a környezetemben sokkal rosszabb fogazatú emberek vesznek körül engem, mint jómagam.
JF 5 fogam van, utána semmi s az utolsó hátulról lyukad. A doktornõ azt javasolta, hogy tegyünk be két pótlást, illetve a lyukas és az elõtt levõ fogamat csiszoljuk le és tegyünk be 4 tagú hidat, ami foganként (4 db) 16.000,-Ft. Majd' kiestem a székbõl és nem vállaltam, mert NINCS 64.000,- forintom arra, hogy 1 darab rossz fogamat rendbe hozzák. Kép(( Kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit tegyek.

Saci
 


Sziasztok!
Nekem a terhesség alatt teljesen elszíneződtek a fogaim, pedig nagyon odafigyeltem az ápolásukra. Előtte hófehér fogaim voltak, most legalább 4-5 árnyalatnyit sötétedtek. Mit lehet ilyenkor tenni?
Kata
 


Sziasztok!

Minden kismamának jók a fogai?

Nekem lenne mit csinálni, pedig rendszeresen jártam. Az első szoptatás alatt mégis négy fogamat gyökérkezelték, és nem vagyok meggyőződve, hogy nem a vízszintesen, íny alatt növő bölcsességfogaim miatt. Most a másodiknál eddig megúsztam, de a közelben rendelő magándoki sok javítandót talált - azért még mással is megnézetném, pláne, hogy őt nem nyugtalanítják a bölcsességfogaim. Ez azért nem túl bíztató, szóval közelség ide vagy oda, még körülnéznék.

Elolvastam a Dr. Volom-féle honlapot, szépen hangzik (árak persze nincsenek rajta).
A Profident honlapját meg építik.
Hálás lennék, ha aktuális árakat és esetleg aktuális fogorvosokat (szájsebészeket) tudnátok mondani, ahova időre lehet menni.
Előre is köszönöm!
Mónika
 
 


Névtelen
 


Sziasztok!

Egyik ismerősömnek lenne szüksége olyan (gyermek)fogorvosra, aki öt- és kétéves gyermeke lyukas fogait fúrás nélküli kezeléssel tudná rendbetenni. Tudna valaki ilyet ajánlani?

Kép Kép Kép
 
 


Kedves Datolya!

Én fogorvos vagyok, de 3 hét múlva kiírnak a babámmal így nem tudok neked személyesen segíteni.
Mindenesetre annyit tudok mondani, h. 3 éves kor alatti gyereket elég nehéz kezelni: nem is szívesen nyitják ki a szájukat idegennek ,nem h. nyitvatartanák a kezelés idejére!
Náluk általában örülünk, ha fluoridos ecseteléssel lassítani tudjuk a szuvasodást (ez abból a szempontból sem rossz, h. mivel nem éri őket semmi atrocitás, később sokkal jobban kezelhetők, mint az utolsó pillanatban, már bedagadt arccal, fájós foggal fogorvoshoz vitt gyerekek!!!!)
Én azt tapasztaltam, h. ált. 4,5 éves kortól kezdődhet érdemi kezelés: szuvas részek kikapargatása kis kanálszerű eszközökkel, majd a lyuk betömése fluorleadó cementekkel, de ez nem tekinthető végleges ellátásnak, mert így nem lehet tisztességesen kitisztítani az üreget és később alászuvasodik! A cél inkább a fájdalom csillapítása azáltal, h. az ember betömi a fogat és elszigeteli az ideget a hidegtől és az édestől.
Később, 5-7 éves korban már kicserélhető végleges tömésre, mert ilyenkor már megértik, h. mit csinálunk és ha nem ijesztgették meg őket, minden további nélkül együttműködnek!
Sajnos ahhoz, h. a fogból az összes baktériummal telített szuvas részt el tudjuk távolítani, fúrni kell!!
Az utóbbi időben kísérleteznek fúrás nélküli rendszerekkel ilyenkor tömény hypószerű anyaggal oldják ki a szuvas részeket. Nem hiszem, h. ez gyerekeknél jó ötlet lenne!!!!

De hidd el egy gyerek igen nyitott és értelmes tud lenni, ha a kedves szüleje nem vetíti ki rá minden félelmét!!!!
Sokminden a szülőn múlik:
- ne hagyja a gyerek szájában a cumisüveget még gyümölcslével sem ( az is csak cukor és sav!!!), főleg ne éjszakára!
- mosni kellene a gyerek fogait 8-10 éves korig!!!! Hiába nagyon édes ahogy mossa, nem igazán alapos!!!
- 3 éves gyereket már nyugodtan el lehet hozni a rendelésre (persze előzetes egyeztetés után!!!), addig amíg nem fáj semmi, nincs kényszer, csak ismerkedni a rendelővel, a székkel: lehet levegőt és vizet fújni, liftezni, kap kesztyűlufit, kisfecskendőt, matricát. Rájön, h. ez nem is rossz hely!!!
Később le lehet ecsetelni a fogait fluoridos folyadékkal, finom mentolos, közben pedig szokja, h. nyitva kell tartani a száját.
A következő lépés, h. finom gyümölcsízű pasztával megpolírozzuk a fogacskáit, ezáltal szokja a gépi forgóműszert a szájában. Nem szabad ajtóstul rontani a házba!!! Van, h. semmit nem lehet csinálni, mert éppen rossz napja van, dehát kinek nincs? Majd máskor sikerül!!
De a legrosszabb, ha már csak akkor jut el a gyerek fogorvoshoz, amikor már szuri kell v. húzni kell!!!! Ez egy életre elriaszthatja!!!!
- A másik fontos dolog az lenne, h. a szülő készítse fel a gyereket, de NE IJESSZE EL!!!!!! Nem kell rá kivetíteni a saját félelmeinket!!!
"Kedvencem" :evil: : " Ne félj nem fog fájni, de ha mégis, majd kapsz szurit!!!" Te ezek után 5 évesen beülnél a székbe????? :evil:
Nem ijesztgetni, meg fenyegetni kell, h. majd kihúzzák a fogát, hanem elmagyarázni, h. itt majd jó nagyra ki kell nyitnia a száját, h. a doktornéni belásson a szájába, és mindig azt kell tenni, amit mondanak! Lesz egy csomó ÉRDEKES dolog, a doktornéni mindent meg fog mutatni és el is magyarázza, h. mit miért csinál! Szuriról egy szót se!!!! Az a doki feladata, h. a gyereket megdumálja, ha azzal ijesztgeted, a száját sem fogja kinyitni!!! :cry:
- és végül a legnehezebb: mindehhez találni egy fogorvost, akinek van türelme és gyakorlata a gyerekek kezeléséhez, nem akar mindenáron fogat húzni és hajlandó betömni a tejfogakat is!!!
Ideges, türelmetlen dokira ne bízd a gyereket!!! Ikább menj máshova! Ne riaszd el egy életre a fogorvostól!!!!!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: