Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, akkor várjuk a recepteket Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kezdem én:

1 csirkemell-filé felkockázva-csíkozva, amit felforrósított vaj+olivaolaj keverékére dobok. Elősütöm, enyhén sózom, majd
2-3 ek. szójaszósszal meglocsolok. 1-2 perc múlva kiszedem és félreteszem.

1-1-1 (sárga, zöld, piros) kaliforniai paprika (most ócsó volt a tecsóban a piros és a zöld) 1x3 cm-es csíkokra vágva
1-1 jó nagy lila-és vöröshagyma felszeletelve hosszában,
1 nagy fej gomba felszeletelve,
3 kanálnyi kukorica (konzerv - mivel nem volt sárga kaliforniai paprika, a színe miatt és az édes íze miatt)
1 sárgarépa zsülienre (gyufaszálra) vágva.

Mindezt egyszerre megpárolom annyira, hogy ress legyen - kb. negyed óra. Pici só, hogy legyen leve , fedő rá.
Ha kész, vissza a husi, 1 mokkáskanálnyi curry, rotty és ehető. A tetejét megszórtam pirított szezámmaggal. Főtt rizzsel és szerettel tálaltam .

Gyönyörű és finom étel.

Tippjeim:
1. szoktam mogyorót is beletenni, de nem volt itthon. A zöldségekkel együtt mehet - és ne legyen sózott!
2. mint írtam, a kukorica elmaradhat, ha van sárga paprika.
3. ha babamentes, mehet bele csili is, jó erősre, úgy is klassz !
4. zsüliennre vágott zeller is mehet bele.
5. vegásan: kimaradhat a hús, vagy szójakockával helyettesíthető
Jó étvágyat hozzá!

Kriszti
Kép

Kép

Kép
 


hello, már itt is.
segítsetek: olyan húst készítettem, ami jó, de valahogy felturbóznám még jobbra. a következőt csináltam (exhas, némi zavart memória után Kép):
csirkemellet szeletre vágtam, kicsit besóztam, megforgattam lisztben, tojásban és reszelt sajtban, majd leraktam egy jénaiba meglocsoltam tejszínnel és sütöttem. kicsit lassan sült, mert én barom kicsi tálat használtam és emeletes lett. finom, csak hiányzik valami. nem akartam a szokásos tejfölben megforgatom és sajtot reszelek rá.
képet a maradékról mindjárt teszek fel.
szóval mit tegyek még bele? simán rakottan csináljam krumplival, meg zöldséggel? ezeket főtten, párolva tegyem hozzá?

panu
 
 

 
 

Kriszti, a gombát azt hiszem, nem ehetik az ilyen nagyon kiskorúak, mint Eszter és Liza. úgy hallottam nagyon allergén. vigyázz vele!

panu
 
 


az emeletes csirke:
Kép

panu
 
 


Sziasztok!

De jó, de jó!

Panu! Egy darabig mi is vigyáztunk a gombával, de lassú próbálgatás után most már kapja Szabolcs, nagyon szereti.

Mai muffinom, maradékokból:

15 dkg teljes kiörlésű liszt
15 dkg dejó (vagy dió, nekünk most ez volt itthon)
2 tojás
2,5 dl tej, vagy natúr joghurt
60 ml olaj
1 nagy alma a nagylyukú reszelőn lereszelve csíkosra
10-15 dkg barna cukor (mehet sima is, mi azt nem használunk)
fahéj
1 zacsi vaníliás cukor
1 zacsi sütőpor



Külön összekeverem a száraz, majd a nedves összetevőket, végül elegyítem a kettőt, és muffinformákba töltöm, kb. 25-30 percig sütöm.

Én tettem bele még tejcsokikockákat, és a végén csokimázba mártottam a tetejüket, de ez már kicsit túlzás volt Kép.
Fulescsacsi
 


Fcs, ezek szerint Szabolcs nem allergiás a gombára, de azért a gomba még allergizál. persze, nem vagyok szakértő, de majd utánanézek Kép

panu

a muffinod étvágygerjesztő Kép Kép
már várom, mikor ébred Liza, és akkor uzsonna, addig csak kibírom süti nélkül.... Kép Kép

panu
 
 


panu,
a védőnő szerint Eszter ehet már gombát (ekkor volt 15 hós). De ez a kaja nem ízlett Neki, sőt semmi, amiben szójaszósz van Kép. Sajnálom, mert nagy kedvencünk a kínai kaja.
De nem adtam még gombát aktívan, csak passzívan, Olyan kajákat már evett, amiben gomba van, de gombát még nem Kép. Azért köszi Kép.
Rakottas:
sztem ha zöldéséget rax bele, azt párold meg. Próbálj pl újhagymát tenni hozzá, vagy bármilyen zöldséget: brokkoli, borsó, répa, karfiol, vagy ha zöldség nélkül, kend be vékonyan mustárral.

Eszter,
ez a muff nagyon foni lehetett, akarok venni én is sütőt, de előbb a gáztűzhelyet kellene megcsináltatni, mert nagyon éget mindent.

Kriszti

Kép

Kép
 


Panu,
én ebbe a rakotas buliba krumplit szoktam még rakni,

azt hiszem én itt az olvasástól is fogok hizni

Eszter ,
muffin recept tök jó mostanában én is sürün sütök gyors és a család nagyon szereti.

Én ma nem föztem mert volt még maradék egybesült fasirtom azt ettünk új krumplival.

Holnap kelkáposzta fözelék kocka pörivel lesz.
 


no, akkor szögedi módra a menünk, amire emléxem:
szombat: rántott hús petrezselymes újkrumplival
vasárnap: rakott sajtos csirke friss salátával
hétfő: carbonara szószos tészta
kedd: zöldségleves pulykamájjal és a maradék carbonara
3 napon át tartó gyümölcstorta, amit anyukám sütött, alul vmi piskótaszerű (ha kell, megkérdem tőle), rá vaníliapuding abba beltenni a gyümölcsöt, most mandarin volt benne, de eperrel a legfinomabb, és erre a zselé/gyümölcskocsonya. apa tejszínhabbal ette, hja, tud élni Kép Kép

panu
 
 


Eső miatt nem mentem le a zöldségesbe igy ma ,

Tárkonyos ragu leves
sült hús tarhonyával lesz.

Ezt a fajta sült húst én úgy csinálom,hogy sertés combot egyben elkezdem sütni fokhagyma pirospaprika örölt bors majoránna majd mikor már teljesen kész felszeletelem és úgy sütöm még egy kicsit nagyon szeretjük.
Hidegen kenyére a zsírja kis húsi darabok paradicsom paprika hagyma na nekem az ilyenektől nagy ahasamKép
 


Zsuzsi, a kacsát már próbáltad így megsütni?? az valami isteni!!! Kép egyszerűen darabjaira szeded a kacsát és sütöd. hagymás krumplisalátával az igazi Kép

nyúlhúst már sütöttetek? kedvem lenne hozzá? de még sosem csináltam...

panu
 
 


Zsuzsi,
ez a zsíroskenyér nálam is jáccik, nagyon fini Kép.
Akkor ettől nő a hasam Kép?!

Kép

Kép
 


panu,
nyúlhús grrr, nem is fogok sztem...

Mienkmenü:

H: grillezés Kép
K: vasárnapi húsleves, krumplipaprikás nokedlivel
Sze: pirított tarhonyaleves soksoksok zöldséggel, rántott pulykamell petrezselymes krumplival
Cs: nem tommég, lehet, palacsinta

K

Kép

Kép
 


Én is leírom a heti menűt, ha még eszembe jut Kép.

H: zöldhagymaleves, csicseriborsó-fasírt (Tescoban kapható falafel néven) gombás rizs, a fenti muffin
K: pergelt leves (pirított tésztalevesnek is hívják), sajtos, joghurtos tepsis burgonya joghurtos salátával (uborka, alma, sajt, joghurt)
SZ: tegnapi leves, zöldséges tészta sajttal
CS: kukoricaleves, petrezselymes újburgonya salátával (hasonló, mint a korábbi, de paradicsom és paprika is van benne)
P: tegnapi leves, és még nem tudom, mi, valamilyen főzelék, talán finomfőzelék, vagy borsó, vagy zöldbab Kép.
Fulescsacsi
 


Eszter,
ezek nagyon tetszenek nekem is Kép.
Kérésem, léci írdd le nagyjából, mit hogy kell készíteni:
1. pergelt leves (ez olyan lehet, mint a pirított tarhonya, v. más tészta?)
2. sajtos, jogis krumpli+sali
3. kukoricaleves

kÖSZIKép

MA végül nem palcsit készítette, hanem
CS: karfiolleves, gombás-tejszínes tészta
P: gombócleves + szilvalekis gombóc

Kép

Kép
 


Ricsinek holnap a suliba egészség nap lesz nekem kell gyümi salit illetve kompotot csinálni jó receptek ötleteket kérek szépen
 


Hű ha nekünk ilyen topikunk is vanKépKép
szupi!
FCS,
a tepsis krumplit lécci!

Krisz
 


Zsuzsi,
édes almát felkockázol és felteszed vízben. Belecsavarsz 1 citrom levét és ha felforrt, fedő rá, elzárod. Almakompót kész.

Gyümisali:
kivi, eper, narancs, banán felkockázod (a legjobb nem fémmel, mert a fém roncsolja a C-vitamint), kifacsarsz 2 narancsot és a levével nyakonöntöd.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Pergelt leves: mi ezt eperlevélből készítjük, a nevelőmamám padon b***tt levesnek hívja, mert nagyon gyorsan megvan.

Ízlés szerinti mennyiségű tésztát és egy kis fej hagymát felkockázva kevés olajon megpirítunk, amíg icipici színt nem kap, lehúzzuk a tűzhelyről, pirospaprikát szórunk rá, összekeverjük, majd felöntjük vízzel. Felforraljuk, közben ízesítjük: én zöldségleveskockát szoktam a Knorréban nincs tartósítószer, de van egy nagyon klassz ételízesítő, ami csak szárított aprított zöldségből van só és színezék nélkül (Natúr vegamix, a Biopont csinálja, Vegabond a termékcsalád neve), egy evőkanál paradicsompüré, vagy egy kis friss paradicsom apróra vágva, azt a tészta pirulása után, még a felöntés előtt kicsit párolom, a pürét már a vízbe teszem. Aztán felforralom, a tészta gyorsan megpuhul, és már kész is. Lehet bele krumplit, répát is tenni, én nem mindig szoktam.

Tepsis krumpli: a krumplit megpucolom, négybe vágom - lehet karikára is, én így jobban szeretem ennél a fajtánál. Egy tepsibe olajat öntök, és a krumplit beleborítom, és egy kevés vizet öntök alá, jól megszórom a fenti vegamix-szel és sóval, majd összekeverem. Lefedem alufóliával, és puhára párolom a sütőben (kb. fél óra). Ezután kiveszem, leszedem a fóliát, és a közben elkészített vegamixes, sós, fokhagymás joghurttal nyakonöntöm (két kiló krumplihoz két pohár joghurt megy) és ráreszelek egy csomó sajtot. Vissza a sütőbe, míg meg nem pirul a teteje. Mi ezt egytál ételnek esszük, de köret is lehet husihoz, illetve akár bele is mehet husi, azt rátok bízom Kép.

Saláta: hát ez igazán eccerű: uborkát megpucolom, felkockázom, almát, paradicsomot, sajtot felkockázom, bele egy tálba, rá ízlés szerinti mennyiségű natúr joghurt préselt fokhagymával, sóval, vegamix-szel. Szabolcs imádja, ha ez van, olyankor három étkezésre is ezt kér Kép.

Kukoricaleves: ez sem őrdöngősség, én főleg gyorsan készíthető kajákat csinálok hétköznap Kép.

Mirelit, vagy konzerv kukoricát egy lábos vízben a tűzhelyre teszek, bele a tetszés szerinti ételízesítő, só mindenképpen, de vegamix, vagy leveskocka is lehet, majd amikor puha, behabarom lisztes joghurttal. Egy tojásból galuskát készítek, beleszaggatom és kész ia van. Természetesen Szabolcs imádja Kép.

Zsuzsi! Én ilyen gyümisalit szoktam csinálni:
hozzávalók:

Alma, banán, kivi, mandarin, konzerv, fagyasztott, vagy friss eper, konzerv ananász, egy fél citrom leve, és a konzervek leve is. Mindent kockára vágok, és összekeverem. És kb. 1:1 a gyümik aránya.
Fulescsacsi
 


Heti menü:

H. (anyóséknál) húsleves, paprikás csirke nokedlivel
K. (anyós sütötte) sülthús csípős kolbásszal töltve (ezt pl még én is megeszem!) rizibizivel
Sz. sali (kígyóubi-paradicsom-újhagyma fokhagymás joghurtos öntettel, ezt a Marci imádja) + carbonara tészta
CS. virsli sültkrumplival (rohangálni kellett az adó papírjaimmal így ez csak egy gyors vacsi lett)
P. tarhonyás, húsos, zöldséges valami: kis olajon hagymát pirítok, só-bors-paprika, ebben megpirítom a csirkemellet, bele zöldség (tegnap vettem Iglo mediterrán zöldségkeveréket - cukkini, brokkoli, bébirépa meg ilyenek vannak benne), bele a tarhonya, felöntöm vízzel és készre főzöm.

FCS, Szabolcsnak sem adsz húst? Mi nem vagyunk vegetáriánusok, de én nem kifejezetten vagyok oda a húsokért és úgy tűnik egyelőre a Marci sem. Bár én minden nap próbálkozom. Te biztos tudod miből kell neki többet adni, hogy ne legyen gond a kevés husi.

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Brigi! Szabolcs meg az apja esznek halat - konzerveket, meg vacsira szoktam nekik paprikás lisztben megforgatni, kisütni, baromfi májast, pulykasonkát is eszik olykor, illetve vendégségben ha kínálják és ízlik neki, én nem tiltakozom, hogy egyen, majd ő eldönti, akar-e enni, vagy nem. A szüleimnél eszegetett, itthon pedig sok tojást kap, mert a húsnemevésnél a kulcs a B12 vitamin, és a vas, vashoz sok spenóttal, sóskával, céklával lehet jutni, B12 csak a tojásban van a húson kívűl. És a tejtermékeket is szereti. Eddig nem tűnik, hogy gond lenne Kép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Brigi! Szabolcs meg az apja esznek halat - konzerveket, meg vacsira szoktam nekik paprikás lisztben megforgatni, kisütni, baromfi májast, pulykasonkát is eszik olykor, illetve vendégségben ha kínálják és ízlik neki, én nem tiltakozom, hogy egyen, majd ő eldönti, akar-e enni, vagy nem. A szüleimnél eszegetett, itthon pedig sok tojást kap, mert a húsnemevésnél a kulcs a B12 vitamin, és a vas, vashoz sok spenóttal, sóskával, céklával lehet jutni, B12 csak a tojásban van a húson kívűl. És a tejtermékeket is szereti. Eddig nem tűnik, hogy gond lenne Kép.
Fulescsacsi
 


Imádom a babanetet a hibaüzeneteivel...
Fulescsacsi
 


Eszter,
tegnap beszéltem a drnőnkkel, mert elfogyott Eszternek a Maltofer szirup, Egyenlőre nem kell, majd szeptemberben megin lsz egy vas-vérvétel, viszont adott tippet vaspótlásra: cékla, brokkoli és MÁK! Ezen megdöbbentem. Én ngyon szeretem a mákot és nem tudtam, hogy már lehet adni a Kölöknek, azt mondta, minden további nélkül mehet.

Spenóttal viszont vigyázni, mert nem szívódik fel a vas rendesen és sok káros anyag is van benne Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Fcs, Köszi. Egyébként pont jókor panaszkodtam, ma ugyanis hurka volt nálunk és a Marci bevágott egy egész májas hurkát. Remélem nem lesz rosszul tőle.

Már nagyon rég ettünk ilyen hurkát, de nagyon egyszerű és finom.

Tepsi aljába rakok savanyú káposztát, arra szeletelek krumplit és erre jön rá a hurka. Lefóliázom és kb 45-60 perc alatt megsül.

Kriszti, Spenótról én is azt olvastam, hogy nem olyan egészséges, mint mi azt hisszük. Mák meg fura, mert inkább azt nem adnék ilyen piciknek.

Kép

Kép

Kép
 
 


Heti kajánk visszamenőleg:

Szo: Baján voltunk egy fantasztikus vendéglőben, ahol egy még fantasztikusabb hallevet ettünk Kép. Nem is tudom, mióta nem voltunk vendéglőben...
V: Húsleves, Rántott karaj, petrezselymes krumplival
H: Tegnapi maradék
K: Tárkonyos zöldségleves, bakonyi szelet, pirított tarhonya
Sze: Krumplileves, palacsinta, meg csináltam tonhalas salit csak nasinak.
Cs: Tegnapi leves, zöldséges csirke rizskörettel
P: (ma) borsóleves, rántott karfiol, petrezselymes újkrumpli (idén először Kép)
Holnap grillezni fogunk az udvaron a szomszédokkal.

Írjatok lécci, Ti mit főztetek a héten!

Zsuzsi,
hogy sikerült 1 hete Ricsinek az egészség-nap?

Kriszti

Kép

Kép
 


<font color="ff0000">Csajok,
van egy 5letem:
Rendezhetnénk 5letbörzét. Leírjuk, mink van otthon és adunk tippeket 1másnak, mit lehetne főzni belőle.
Mit szóltok?</font>

Kép

Kép
 


Csajok! Nemtom elképzelni h hogy van időtök ilyen jókat főzni a babók mellett!!!
Én tegnap egy csirkét töltöttem meg - és tök büszke voltam magamra! Kép Meg volt hozzá egy kis tejfölös zöldbabfőzelék.
Nálunk legtöbbször csak egy kaja van. Kivétel, ha maradék van tegnapról és az kevésnek tűnik, olyankor kavarok valami levest.
Kriszti! tonhalsalátát hogy csinálod? Mit teszel bele? Imádom a rio mare tonhalat, de általában csak kenyérrel szoktuk kieszegetni. Ötlet?

Vasárnap huslevest kéne főzni, meg vettem egy padlizsánt, muszakának. De ha összejön a tali Dorkinál, akkor mi lesz ebből?!

andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Heti menü (amennyire emlékszem):

H: pörkölt nokedlivel
K: kimaradt a tali miatt
Sz: paprikás krumpli virslivel + felnőtteknek kekszes puding
Cs: paradicsomleves + tejberízs gyümivel
P: bolognai spagetti

Andi, ne aggódj én is csak ámulok-bámulok a többiek miket főznek. Nálunk még hétvégén is ritka a két fogás.

Kép

Kép

Kép
 
 


Andi,
meg is lácc rajtunk a főzés Kép.

Tonhalas saláta:
veszel egy fej salátát, összetépkeded,
ráteszel 2 doboz tonhalkonzervet,
2 kisebb fej lilahagymát felkarikázol, az is mehet rá.
öntetet készítesz: fél citrom leve (kóstold meg, h ne legyen túl savanyú, mert én már megjártam), kis olivaolaj, Kotányi saláták fűszerkeveréke, pici porcukor és só bele, majd mindezt ráöntöd a salira.

Extrák:
tehetsz rá negyedekre vágott paradicsomot, főtt tojást is.

Egyszerű, gyorsan kész. 1-2 órát hagyd állni, h az ízek összeérjenek.
Én ráöntöttem a halolajat is.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti!

Köszi a tonhalas receptet, ki fogom próbálni!
A mai főzésem megoldott, mivel vendégségbe megyünk, ahol bográcsozás lesz! Kép bi-bi-bi Kép
tiszta fogyókúra! Kép
andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
a mienk is, mert grillezünk az udvaron a házban több családdal összefogva Kép.
Saslik kész, husik bepácolva, salit (caciki)délben készítem.
Nemsoká kitesszük a kölökmedencét, vizet engedünk bele, hogy a napocska megmelegítse és délután 4-5 körül hajrá.
Bibibí Kép.

k

Kép

Kép
 


Andi, tonhalkrémet is készíthetsz, jó reggelire, vacsorára. van egy atlantik nevű tonhal konzerv, ami finom és jó ára van, asszem 170-180 Ft, eddig csak tescoban ill. auchanban láttam. a tonhalat lecsöpögteted, összetöröd villával, megsózod, fűszereket teszel rá, én leggyakrabban bazsalikomot használok, és vajjal kikevered. én botmixerrel szoktam, úgy gyorsabb és krémesebb lesz, de villával is lehet. lehet bele tenni főtt tojást, szintén összetröve, vagy Dorki mondta itt, hogy apróra vágott paradicsomot is lehet. mi nagyon szeretjük Kép

grillezés, bográcsozás, de jó Kép

Kriszti, hogy sikerült a buli? Andi már írta a magukét.

panu
 
 


Sziasztok!

Panu! Én is csináltam halkrémet, de ez heringfilé konzervből készült. És nem csak vajat, hanem tömlős sajtot is kevertem bele. Nagyon fini lett, még én is ettem belőle, a fiúk meg hatpofára ették.
Fulescsacsi
 


Fcs, a heringhez és a szardíniához is szoktam tömlős sajtot tenni, és citromot is Kép tényleg finom azzal. örülök, hogy tecc a skacoknak Kép

levest főztem, idei zöldségekből, semmi más nincs benne, csak tészta még. 4-5 répa 1-2 fehérrépa, fél-1 kg újborsó, ezeket megtisztítottam, feltettem vízbe főni, egy erős leveskockával és némi vegetával, sóval. a végefelé egy kevés lestyánt szórtam bele, valamint felaprózott petrezselyemzöldjét. aztán tésztát is főztem bele. finom, könnyű, nyári leves. a sok friss zöldségtől pedig vitaminokkal teli van Kép

panu
 
 


panu,
köszi kérdésed, remekül sikerült. Esztert nem lehetett kirángatni a kismedencéből Kép.
A menü volt:
grillen minden!
baconbe tekert csirkemáj
pácolt tarja (nem tököltünk most vele, így vettük a teszkóban
pulykamell nyárson szalonnával, hagymával megtűzdelve,
zöldségnyársak
petrezselymes krumpli (ez gázon készült Kép)
zaziki sali

nagyon fini volt, a délhúsos grillkolbászokat a Apukák sajnos elégették Kép.

Ma készítettem tejfölös tökfőzeléket, ill. a szakácskönyv szerint tejfölös tök a becsületes neve. Nagyon fini volt, csak kevés volt.
Eszter öklendezett tőle persze.
Maradt még tegnapról gyümölcsrizs is nyammm Kép.

k

Kép

Kép
 


szíciliai pennét csináltam most este. szeretem, mert gyorsan megvan és egyszerű.
főzd ki a pennét, vagy az általad választott tésztát (én fussilit, azaz csavart tésztát főzök). tedd félre. vágj apró kockákra 1 vagy 2 darab csirkemellet, tedd fel a tűzre, sóval és bazsalikommal fűszerezd. amikor már megpuhult a saját levében tegyél hozzá felkarikázott olajbogyót (aki nem szereti: ez elhagyható), és öntsd fel főzőtejszínnel, én az 1-1,5 csirkemellhez 2 dl tejszínt adok. amikor készen van a tejszínes hús, öntsd rá a tésztára és süsd át a sütőben. isteni finom.

panu
 
 


Tonhalkrém jól hangzik. Lehet ki is próbálom. Leírom mi hogy esszük a tonhalat. Én is Atlantic tonhalat szoktam venni. Kikeverem egy kevés majonézzel. Ez megy a szendvicsre, rá paradicsom és egy szelet sajt. Friss hamburger zsömiben fincsi, meg melegszendvicsnek megsütve.

Hú, de éhes lettem. Ma visszafogtam magam az evéssel, mert mentem a védőnénihez mázsálkodni.

Ma egyébként tököt fogok rántani. Már csináltam hozzá rizst meg tartárt.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


hahó, éppen most készült el a sajtos, paradicsomos, sonkás csirkemell. nagyon finom lett. megosztom veletek Kép

a csirkemellet (3 fél volt) felszeltem vékony szeletekre, majd befűszereztem sültcsirkesóval, aztán lefektettem őket egy hosszúkás jénaiba (jó a tepsi is, lényeg, hogy egymás mellett legyenek). 3 szelet sonkát feldaraboltam gyufaszálnyi szeletekra, ezt rászórtam a csirkére, aztán 5-6 kicsi paradicsomot felszeltem szeletekre, és ezeket is rászórtam egyenletesen a sonkás csirkére. betoltam a sütőbe alufóliával lefedve. kb.10-15 percig sült így. közben a knorr sajtszószt készítettem el. a husit kivettem a sütőből, ráöntöttem a sajtszószt, és megszórtam reszelt sajtal, újra lefedtem, és sütöttem még 10 percig, aztán fólia nélkül 5 percig, illetve, amíg a sajt a tetején pirosodni nem kezdett. igen fini lett Kép

süti is készült, gyümölcstorta. 5 tojás fehérjét felvertem habbá, beletettem 5 evőkanál cukrot, ezzel tovább kevertem, aztán az 5 tojás sárgáját tettem bele, ezt is összekevertem, és végül 5 evőkanál lisztet tettem bele. ezt is összekevertem, és az egészet egy tortaformába önöttem. amikor kész volt és meghűlt, csináltam rá pudingot (főzöttet), arra még melegen tettem gyümölcsöt, és végül zselét főztem, és azt is ráöntöttem. látványos és nagyon finom Kép

panu
 
 


panu,
ez a süti nagyon jól hangzik Kép.
És a csirkés kaja is.

Heti kajáink:

H: tarhonyaleves, bolognai spagetti sütőben sütve
K: karalábleves, paprikáskrumpli nokedlivel
Sze: krumplileves, rakott karfiol
Cs: borsóleves, rántott tengeri halfilé, petrezselymes krumpli
P: Friss zöldbabból leves, brassói csirkéből
Szo: ballagási kaja: húsleves, bográcsos disznópörkölt (jó zsíros) - grrrrr...
V: anyukám főzött: isteni új borsóból leves nokedlivel, palacsinta - volt házilag eltett eperlekvár
H: karalábleves, bakonyi csirkemell, pirított tarhonya
K: tegnapi leves, krumplis tészta

Kriszti

Kép

Kép
 


olyant csináltam, hogy apa nyalta az ujjait utána, mert nagyon szereti a halat... Kép

halfilét, vagy csak egyszerűen kibelezett halat mindeféle itthon talált fűszerrel bekentem (részletesen: ázsiai citromfű -mert citrom nem volt éppen itthon-, bazsalikom, oregánó, só, mediterrán fűszerkeverék...) egy darab alufóliát megkentem olajjal majd belecsavartam a fűszeres halat. ezt be a sütőbe, aztán 20-30 percig közepes lángon sütöttem (tepsibe tettem, hogy ne folyjon ki a leve). isteni lett, mintha grilleztem volna. Kép
ajánlom sok szeretettel Kép

panu
 
 


Az elmúlt napokban én is igazi konyhatündérke lettem.

Tegnap: Olajban megpirítottam a kockára vágott csirkemellet egy kis fokhagymával és vegetával. Közben egy kis fej karfiolt megfőztem, ebbe is raktam egy kis vegetát. Kb 20 dkg sajtot és 3-4 szelet kenyeret kis kockákra vágtam Mikor minden kész volt a húst, karfiolt, sajtot, kenyeret összekevertem és egy kivajazott tepsibe raktam. 1 doboz főzőtejszínt, kb 1 dl tejet és 1 tojást összekevertem és ráöntöttem az egészre. Fólia alatt 20 percig sütöttem + fólia nélkül is még kb 5 percig. El is fogyott az egész.

Ma meg amolyan chilis bab féle készült. Darált húst megpirítottam olajon és felöntöttem húsleveslével + 1 sűritett paradicsommal. Megszórtam kakukkfűvel és bazsalikommal. Így főztem tovább a húst. Azután beleraktam 1 konzerv kukoricát meg 1 konzerv chillis babot (Bonduelle) és még főztem egy darabig. Nem lett csípős, olyan gyerekbarát chilli. A Marci megevett egy adaggal ebédre bab nélkül (csak pár szemet hagytam benne, mert eddig még nem evett és nehogy fájjon tőle a pocakja). Neki főztem hozzá rizst, de mi majd friss kenyérrel esszük.

Holnapra meg egyébként Panu sonkás-sajtos-paradicsomos csirkéjét tervezem.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Brigi, jól hangzik mindkettő. a babot muszáj kipróbálnom, apa imádja, csak nem tudtam, hogyan csináljam meg Kép

az alábbit kaját anyukám készítette, az én ötletem alapján Kép
30 dkg húst felkockázott, olajon párolta kis sóval, majd amikor már majdnem megpuhulr, akkor 2 kisebb cukkinit szintén felkockázva még beletett és 1 doboz bébirépát (bonduelle), és ezekkel együtt főzte, amíg minden puha nem lett. rizzsel és tésztával egyaránt finom. a fűszerezésben nem vagyok biztos, ízlés szerint tehető hozzá más fűszer is.
ez lesz holnap is. csak vasárnap főzök újra.

panu
 
 


Panu, Megcsináltam a csirkédet. Tényleg isteni. Mindenkinek ajánlom!

Kép

Kép

Kép
 
 


Készítettem rizottót a napokban, nagyon finom lett:

Főztem 1,5 bögre rizst.
1 csirkemell kockára vágva, hagymán megdinsztelve, majd kiszedtem egy tányérra.
Kevés olajat öntöttem a serpenyőbe, rá a borsó, répa, brokkoli, kevés zeller (bármilyen zöldség jó hozzá!), csemege kukorica.

Ha megpuhultak a zöldségek, visszatenni a húst, összeérlelni az ízeket 5-10 percig, majd bele a rizst, reszelni 15 dkg-nyi sajtot hozzá, összekeverni, fedő alatt "megnyújtani Kép".
Be lehet tenni sütőbe is pár percre, én nem tettem. Összevagdalt petrezselyemlevéllel megszórtam.

Fűszereket a végén, ha a sajt is benne van: rozmaring, oregano, bazsalikom - hogy ne vesszenek el az illóolajok.

Fél óra alatt kész.

Jó étvágyat hozzá.

Kép

Kép
 


svéd húsgolyó gyorsan és egyszerűen Kép Kép Kép
végy mirelit húsgolyókat (findus és az ikeában tuti svéd), kis olajjal süsd át serpenyőben. végy barnamártás port (ikea), készítsd el a leírás szerint. főzz hozzá krumplit és áfonyalekvárral kínáld

Kép Kép
naggyon finom

panu
 
 


panu,
ezzel sokat segítettél, aszittem, sk Kép

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti, szívesen Kép Kép egyébként tényleg jó, próbáld ki. mi findust ettünk, ha kell ikeás barnamártáspor, szólj és küldök neked Kép de tényleg Kép

tegnap csináltam rakott krumplit hús nélkül, azaz főtt krumpli tojással sajttal és tejföllel bőségesen meglocsolva, ezután megsütve, isteni lett, rántott hússal ettük.

rakottasból csinálok kelkáposzta-hús-rizs, cukkini-hús-rizs, stb. variációkat is. Liza nagyon szereti ezeket.


panu
 
 


Kriszti, a sárgarépát hogyan vágod julien-re (gyufaszálnyira)?

a cukkinira tudtok recepteket? a rakott cukkinin és a tejszínes húsos-cukkinis ragun kívül. a nagyinak sok termett, ráadásul a nagybátyáméknál is Kép pl. lehet nyersen salátába tenni?? (apának mostanában azt kell mindennapra csinálnom, és variálnám)

lecsót főztem, sokat (paprika is sok termett az idén és szépek is Kép), teszem el a mélyhűtőbe.

panu
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron