Új privát üzeneted érkezett!

Kép


Irtam am az elozo oldalon de ezt a laptetut betetem a golyanak 8) :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Drága Bridget!

Örömmel olvastam hogy kezded a második és egyben utolsó lombikot :D !!!!!!!!Legalábbis én nagyon-nagyon drukkolok Neked,hogy az utolsó legyen :wink:!!!!!!!!!!És kismamisan utazz ki a kedvesedhez!!!!!!!!!
És drukk hogy piri jöjjön minél hamarabb!!!!!!!!!!

Köszönöm a drukkokat :D :wink: !!!!!!!!!!

Nagyon jó a gólyás laptető :wink: !!!!!!!!Ez meghozza a mi szerencsénket és babánkat :lol: :lol: :lol: !!!!!!

Puszillak!
 


Szia Bridget!

Jaj,jó régen voltam itt :oops: :oops: :oops: .Kicsit zsúfoltak a napjaim mostanában :? .
Te hogy vagy????Olvastam ma a blogodat és látom átköltöztetek :D !Ha van egy kis időm,akkor inkább a blogodat olvasom,ott mindenre választ kapok :D :D .Nagyon szeretem olvasni,annyira jókat írsz :wink: :wink: !!!
Látom eltoltad a lombikot,amit maximálisan megértek.De hamar elmúlik az a ciszta és jönni fog a babuci hamarosan!!Nagyon drukkolok Érted!!!


Én elvagyok a sok munkával,jövőhéten hétfőn,kedden,szerdán megyünk kicsit kirándulni,már nagyon várom :D :D :D !!!

Vigyázz magadra!!!

Puszillak!
Timcsi
 

 
 

Timcsi
Hat igen lehet hogy egyutt babasadunk :?: :wink: Lombik eltolva a cisztam miatt :? de igy legalabb egyutt utaztam apacskaval :wink: most spontankodunk egy honapot addig meg keresek egy dokit 8) aztan remelem jovo honapban mar mehet :roll: de ha nem akkor meg utana nekem mind1mikor csak legyen baba nem igaz :wink:

Orulok,hogy elvgy...hat igen egy kicsit levagyok maradva a bloggal de ott tuti tobbet megtudsz mint itt :lol: azert jelezz ha valami tortenik :wink:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Bridget!

Jó rég nem jártam már itt :oops: .Elég pörgősek mostanában a napjaim,és volt egy rövidebb kis nyaralásunk is :D ,ami naggyon jól sikerült :lol: .Közben kértem időpontot a pécsi dokihoz,augusztus 28.-án megyek az utolsó kontrollra :D Ahol remélem már semmi oda nem illő dolgot nem fogunk látni :D :D :D .
Aztán még megyek az ÁNTSZ-hez vérvételre is,és a nőgyógyászhoz a szükséges vizsgálatokat megcsináltatni.
Hát röviden tömören nálam ennyi történt.
Te hogy vagy drága????Megszoktad az új várost??Elmúlt a fejfájásod??Ott voltál már dokinál???Hogy állsz a lombikkal???Bocsi a sok kérdésért,de sajnos a blogodat sem tudtam mostanában olvasni :oops: Egyik nap benéztem de 2 perc múlva már mennem is kellett,így abba hagytam :oops:

Írj majd ha lesz időd!Nagyon várom!Addig is sok puszi!

Timcsi
 


Ma voltam dokinal 8)

Hat 11re ottvoltam...na jo 11:05 mert nem olyan egyszeru megtalalni :roll: Aztan kitoltottem valami papir valamit....nev,cim,eletkor,suly,magassag stb...es behivtak :arrow: A doktor ur bemutatkozott es mar ment is a beszelgetes magyarul 8) Elmondtam az en kis tortenetem :roll: es a doktor ur annyira babagyartason van mikor mutattam neki az LH tesztjeimet aszongya:Huuu ha kicsit elobb jottem volna akar egy inszeminaciot is osszehozhattunk volna :shock: :roll: :lol: Es csalodott volt mert hogy lekestuk :) eeeeedi aztan aszonta megnez uhuval en meg kerdeztem kb mikor vegzunk mert majd a parom jon fizetni es megszeretnem irni neki hanyra jojjon 8) azt mondja hat adjon nekunk ugy masfel orat :shock: neeem semmi na mondom ez se csak ugy kirug majd az irodabol :lol: Uzentem paromnak jojjon fel 1re mimeg atmentunk az uhus terembe.Kicsi szoba van bent wc :shock: mert uhu elott mondjak neked,hogy engedd ki a dogokat :oops: milyen okos ma nem 8) na azt nem lehet mondani erre a dokira,hogy nem alapos :lol: feltette a kacsat bevilagitott,benezett :shock: :lol: ugye szoltam neki a cisztamrol,miomaimrol,mehszajsebemrol.Azt mondta a mehszajseb nem erdekes legalabbis bekukucs utan gondolom latta nem veszes :roll: Aztan jott a kezi vizsgalat...kitapogatta a miomam minden egyebet :arrow: aztan jott az uhu...ott is mindent atvizsgalt.Nyalkahartyam 10mm :!: :!: :!: :D Azt mondta ngyon szep :!: bal petefeszekben semmi :roll: most vgy onnan kiovulalodott a peti vgy nem tom a jobb oldalom meg a cisztam megy ossze... :) valami folyadekszeru valamit latott(lehet kidurrant a cisztam :roll: es meg latott egy 22*25talan ez lehetett az en cisztam :roll: es mellette egy 15*18-as tuszot :shock: szal most lehet 2petim erett?Az egyik mar tuti nincs bent es ha minden igaz bal oldalt volt bar a doki szerint jobb oldalt van pe-m a meg epp lathato peti.De akkor az LH miert halvanyodik :roll: szabad szemmel lathatoan :!: szal en arra tippelek volt egy pe-m a bal oldalon es a jobban meg ottvan az a kisebb ami nem is tudom kilokodhet-e meg vgy majd ugy elsorvad es annak annyi :roll: (valaki valami tipp :roll: ) Mindenesetre tiszta nagy dilemaban volt,hogy azt a petit ha leszivnank :shock: es apacskatol vennenk egy kis anyagot....hat mondom en jobban szeretnem ha stimus honapra mennenk ra es tob petire :roll: azt mondja o is azt javasolja egyebkent...aztan meg az inszeminacion gondolkodott de aszongya na majd a kovi honapban.Meg mondtam,hogy meg parom sincs felkeszulve ra nemtudom mit szolna hogy en mar a lombikon torom a fejem mikor meg se lakas se semmi :oops: azt mondja teljesen megerti.Mioma azt mondta nem gond!Mehszajseb ugye mar mondtam nem gond!Mehnyalkahartya gyonyoruuu!Az fsh es az E2-re kivancsi meg :roll: es megkert,hogy ne igyak semmifele gyogynovenyt mert azok mind befolyasolhatjak a hormonokat :shock: Ugyhogy var vissza 3.cn-en egy vervetelre!A magas FHS-emre azt mondta a clostit semmikepp nem szokta ajanlani mert nem hat a magas FSH-eseknel :? es hat cisztat okoz :!: :roll: o mindenkepp a 3.napi verveteltol fuggoen ha magas akkor fogigatloval lenyomna egy kicsit es akkor azutani ciklus szerintem mehetne :roll: Short protokoll mindenkeppen es ngyon jofej volt nagyon pozitiv azt mondta gyereket tudnak csinalni meg a 80eves neniknek is de nalam a megfelelo peti a lenyeg :!: :roll: Ugyhogy semmi negativum nem volt benne haaat majd lassuk meg mit mond a vv utan :roll:

Mikor a ciklusomrol beszelgettunk mondom neki hogy 25naposak...azt mondja de lehetoleg ez a ciklus 9honapos lesz :lol: A gyermeke japanban tanul japanul :shock: 3eve es most a kissebbik is elkezdte o 14eves 8) micsoda fura egybeesesek :)

Utana mennie kellett mert meloja volt leszivas vgy beulti nem tom :roll: Mindenesetre nem kerdeztem mennyi mert kint kell fizetni kint meg a neni 650$ montott :shock: azaz nem volt diszkont :? most vgy nem adott mert alapbol japanbol vgyok :roll: vgy csak elfelejtettek nem tom :roll:

Parom jott felvenni,na meg fizetni :oops: aztan mentunk egyutt ebedeltunk vegre eloszor a 2es fel ev alatt :D melobol ebedidoben mi sosem ebedeltunk meg 8) aztan meg taliztam Mayaval a Magyar lannyal 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Ez fantasztikusan jó hír :D :D :D !!!!!!!!!!!!!!És a doki is nagyon kedves és valóban ahogy leírod,neki is számít hogy mielőbb babátok legyen!!!!!!!!! :wink: Ez nagyon sokat számít,szerintem már fél siker ha tudjuk hogy jó kezekben vagyunk :D !És a továbbiakban is nagyon fontos hogy egy ilyen alapos dokira találtál!!!!!!!!!!Igaz az ár nem olcsó :? ,de egy baby minden pénzt megér :D
Kívánok Nektek minden jót,és naggggyon-naggggyon drukkolok Nektek!!!!!!!!!!!!!

Puszi!

Timcsi
 


Timcsi
Neked me gnem irtam tegnap mer siettem :oops: szal ngyon orulok,hogy lassan ti is pontot tesztek a i-re :D en is ugy nez ki szeptemberben kezdek :roll: na persze ha addig nem jon ossze :lol: En is olyan agusztus vegen megyek dokihoz 8) fejfajas elmult a varost meg szoknom kell :roll:

Timcsi te mindig ugy drukkolsz mintha a noverem lennel :D naon jol esik :!: iwiw-en jeloljuk mar be egymast :wink:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Bridget!


Küldtem privit! :wink:

Igen lassan mi is a célegyenesben vagyunk :D :wink: !Be is vagyok már sózva rendesen :lol:
Bár a mai napom kicsit szomorkás....Ma van egy éve hogy megtudtuk hogy nem sikerült az első lombikbeültetés :cry: :cry: :cry:
De igyekszem inkább előre nézni és csak a további jóra gondolni :wink: !!Mert most már csak jó jöhet Nálad is és nálam is :wink: !!!
Örülök hogy elmúlt a fejfájásod!!!Mindig megnézegetem a képeket a blogodban,és olyankor kicsit úgy érzem mintha én is ott lennék:-)))

Vigyázz magadra!Puszillak!

Timcsi
 


Drága Bridget!

Hogy vagy drága???Hogy állsz most ciklusilag??A drukkjaimat természetesen minden nap küldöm feléd :D :D :D Annyira jó lenne ha ebben a hónapban meglepnél egy olyan szép zebrás teszttel,mint amilyenek a LH tesztjeid voltak :D :D :D Nagyon drukkolok érte!!!!!!!!!!!!!!!!

Én kicsit elúsztam a munka tengerében,de lassan majdcsak utolérem magam :roll: :wink: Igyekszem a 7en jönni,de lehet csak a 7vége körül érek újra ide :oops:
Addig is sok-sok puszi!!!

Timcsi
 


Timcsi
Nana,hogy bevgy sozva lassan babas leszel es ez egy ngyon izgi dolog :lol: a multra meg nem gondolni :!: en irok a beultis topikba is...lombikosok irnak oda fagyibabasok van sima ciklusosok.Ha esetleg kerdesed lenne ok tuti tudnak ott segiteni :wink: epp most lett osszedrukkolva 2lanynak is a baba :D tavaly telen zebraeso volt es most egy csomoan szulnek majd :D

Ciklusom mivel 14, es 16.cn-en voltak pe 2nap is igy meg van boven idom a kovi menziig bar mar varom csuti utan barmikor johat :roll: hacsak nem babas vgyok amit kotve hiszek mert nem erzek semmit :|

Azert koszonom a drukkokat es mennek neked is :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget drága!

Annyira szégyellem magam,teljesen lemaradtam :( Annyi a dolgom mostanában,hogy sokszor azt sem tudom hol áll a fejem :shock: Reggel 6tól talpon vagyok és este 11nél hamarabb nem kerülök ágyba :roll: .Már a napját sem tudom mikor olvastam a blogodat :oops: :(
Viszont most beugrok és olvasok :D
Hogy vagy baby???A drukkokat minden nap küldöm Hozzád!!!Annyira szeretném ha piri elkerülne 8-9 hónapra!!!!!És boldog kismami lennél!!!!!!

Sok-sok puszi!!Igyekszem majd jönni!
 


Timcsi
Nekem ugyis jobb ha amott irsz :wink: No para en is elfoglalt vgyok pedig nem is dolgozom :shock: :oops: :lol: Koszi a drukkokat es akkor ahogy megbeszeltuk....ire en megyek haza te bebabasodsz :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Bridget!

Gondoltam írok ide is,már olyan rég jártam erre :? .Próbáltam belépni a blogodba de nem tudok,képzeld nekem az írja ki,hogy a blog nem található :shock: :shock: :shock: :( :( :( .Ez hogy lehet :roll: ????
Remélem jobban vagy és hatnak a gyógyszerek!!!
Lakással hogy álltok??


Puszillak![/b]
 


Timcsi
nem tudom mi lehetett mar masodszor csinal ilyet de mar joo es ma potolok is mindent! :wink:

Mar szombaton jobban voltam :!: Lakas is megvan most intezzuk a papirokat most is megyek minnya :wink: 29-en koltozunk aztan 1hetre ra mar megyek is haza :shock: es addig kene venni egy csomo mindent...fuggonyt a karnissal,furdoszobaba kiegeszitok wc-be konyhaba :roll: belegondolni is sok mert aztan nem leszek 1honapig es parom nem tud ezutan menni na meg inkabb enakarom ezeket megvenni :roll:

Neked innen is megy a nagy drukk es irjal amint vannak jo hirek :D

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!!

Megkaptam a privit is :wink: Igen bíztam benne hogy nem törölteda blogodat!!! :D Kár lenne érte :D Mert nagyon jó!!!Sokszor ha egyedül vagyok,akkor szoktam olvasgatni és annyira tetszik,szerintem nagyon jól írsz!!! :wink: Érdemes lenne írnod egy könyvet :D én tuti az olvasója lennék :wink:
Örülök hogy megvan a lakás!!!!!Bár gondolom ez a néhány hét akkor még pörgős lesz :roll: .Kitartás Drága Bridget!!!!

Köszi a drukkokat!!Olyan aranyos vagy!!! :D

Most már lépek zuhanyozni és aludni,mert férjem nemsoká itthon lesz és majd csak néz hogy én még mindig a gép előtt ülök :roll: :lol:

Puszillak!
 


Na jo reg irtam de mi azert tartjuk a kapcsit :wink: Koszonom a bokot a blogom neveben is :lol: szeretek irni csak azt nem szeretem mikor levgyok maradva es potolni kene mert akkor elveszti a varazsat az irasom :roll: De azert probalkozom....konyvet csakis ugy irnek ha valaki nyomatja a billentyuzetet helyettem :lol: 8)

Remelem jol vagytok 2in1 :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia! :D

Tényleg rég írtunk ide :oops: .

Köszönöm szépen,jól vagyunk :wink: .Majd a teszteket küldöm priviben :D .Pénteken kezdem és 2 naponta csinálok egyet. :D

És itt is leírom.JÓ UTAT NEKED!!!!!!!!!Puszillak
 


Koszi koszi es varom a kepeket 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Már Visegrádról írok 8) :D Nagyon klassz ez a Hotel :D !!!!!!Holnap reggel újra tesztelek :roll: Ha nem zavarlak akkor majd elküldöm priviben :wink:
Mizu Veled???Már izgulsz a jövőhét miatt???Sokat gondolok Rád!!És drukkolok!!!!!!!!!

puszillak!!!!
 


Nem zavarsz a privijeiddel....ha nincs idom ugysem vgyok bneten :lol: :wink: Visegrad huuuh nem az a nagy hotel ott a Duna menten a nagy zold ovezetben?Ott a Duna menten menni vegig le Esztergomig annyira szeeeeeeep ugy imadom :D

Mostmar kicsit izgulok :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Bridget!

Igen ebben a hotelben voltunk :D Nagyon jól éreztük magunkat!!Jó lett volna maradni még néhány napot :D .

Holnapra Kép Kívánok Neked!!!!!Nagyon-nagyon drukkolok!!!!

Várom majd hogy írj mi volt a dokinál!!!

Puszillak!!!
 


Timcsi
Itt is ngyon koszike...De figyu ma tenyleg nem tudom elkuldeni az email jeim :roll: Nincs tele a ladad? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Sokat gondolok Rád!!Mindjárt itt a kedd,és kezdődik a Tündérmeséd :D !Annyira drukkolok,hogy minden a legnagyobb rendben menjen,és boldog kismamisan repülj vissza!
Hogy telnek a napjaid??Gondolom nem unatkozol itthon :D !!

Puszillak!
 


Hat nem unatkozom egyaltalan...hazajottem jol felfazva most meg taknyos vgyok...de az is mulik...meg van egy hetem addig meg festunk is meg megyek vv-re EKG ilyesmi es jovoheten jon a parom 8) Mar tok izgulok...jo hamar elfog menni az ido es lassan mar repulok is haza :shock:

Te hogy vgy?Megnyugodtal mar kicsit?Mikor mentek tovabb? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sajnálom a felfázást és a megfázást is :( Kép
Már biztosan túl vagy a vv-len.Most be kellett menned a dokihoz is,vagy csak a laborban voltál?? :roll:
Most Te csak Gonal-f szurit szúrsz???És ma volt az első???Ott adták be Neked???Ez szerintem nem fájdalmas,nekem a decapeptyl feszített néha :roll: .Mikor kell legközelebb menned dokihoz???Nagyon drukkolok Drága Bridget!!!!
Legyen sok-sok szép petikéd!!! Kép

Sok szerencsét: Kép
 


Hát köszönöm vagyogatok!!Nem a legjobban még :? .Annyira hittem hogy most minden rendben lesz,és sikerülni fog :roll: .Tavaly mindenki a miómára fogta hogy az miatt nem tud megtapadni,és most hogy az elmúlt teljesen,már nem gondolkodtam azon hogy történhet valami.Mondjuk a tesztelés már felnyitotta a szememet,és kezdtem elfogadni a vv előtt 2 nappal hogy itt bizony nincs baba :cry: :cry: :cry: Olyan nehéz most :cry: .És a legrosszabb hogy a doki sem tudja hogy miért nem tud beágyazódni :shock: .Én annyit kértem Tőle hogy adjon egy beutalót genetikai vizsgálatra. :roll: November 30.-án megyünk,akkor leveszik a vért tőlem is meg férjemtől is,és 3-4 hét múlva lesz eredmény.....Szóval a 2009 es évet is lehúzhatjuk.....
De nem nyavalygok már tovább Neked.... :oops: Inkább biztatlak és imázom Érted,hogy a Ti 2009-es évetek gyönyörű és örökké emlékezetes legyen!!!!
Kép

Puszillak!
 


Bri!Ugye minden rendben???Sokat gondolok Rád!!!!

Sok-sok drukk Neked!!
 


Bocsi mostansag nem jottem erre :oops: az emailjeimet meg nem kaptad meg es meg uzi sem jott arrol,hogy nem ment at :twisted:

Beadtak ott vv utan es doki nem latott...piri sehol...ma visszaszoltam,noverkenek mondom mi a gond...aszongya szurom a gonalt es meg nem jott meg? :shock: hat hogy en beszeljek a dokival mert o nem is erti ezt...doki aszonta van ilyen...es menjen tovabb a szuri :roll: tok kivgyok :roll: Igen csak Gonal-t szurok 300/nap mert a magas FSH miatt ez egy nehezen stimulalhato noknek adott protokoll :idea: nem olyan normal mint masnal...a long vgy a short...de 6nap uatna megkukucs es majd jon bizti mas is :wink:

Jaj nem nyavajogsz figyu maaa nalam is van pe idoben egyutt vgyunk...en sem ertem miert nem jon ossze szal ez egy ilyen dolog a lombik se jobb...25% mig a normal terhesseg 17% egyszeruen csak nem sikerult van akinek 6szorra sikerul...tudom ez nem vigasz de szerintem ritka akinek elsore osszejon...turelem turelem....nekem az van de amikor pl most kezdunk akkor miert kell mindig valaminek kozbe jonni ezt nem ertem ettol vgyok en ki...;legyen meg az egyenlo eselyem...mehessek vegig a szurikon,punkcio,beulti aztan vgy sikerul vgy nem de hogy mar az elejen problema van :twisted: na mind1 en sem untatlak :roll:

Koszonom,hogy mindig gondolsz ram!!Ha privit irsz azt mindig elolvasom meg akkor mikor bejelentkezem 8) Oleles neked draga!!!
Pusz pusz

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Drága Bridget!!!

Gondolom már profi vagy a szurizásban!!! :D El sem tudom mondani hényszor eszembe jutsz egy nap :roll: és tiszta szívemből drukkolok Neked drága!!!!!!Kívánok Neked nagyon-nagyon sok szerencsét!!
A holnapi uh-n tuti jó hírt fogsz kapni!!!
Majd írj kérlek hogy mit mondott/látott a doki! Kép

Puszillak!!!
 


Szia Bri!

Hogy vagy??Mikor kell dokihoz visszamenned???Ez a pulzus szám elég magas :shock: :?
Már a héten utazol vissza???


Kép
 


Sziasztok!

Látom, nem igazán él ez a topic!Azért szeretnék tanácsot kérni tőletek, hátha benéz ide néha valaki! :roll: :wink:
Szóval a történetem röviden annyi, hogy évek óta próbálkozunk.Egy éve kiderült, hogy PCOS vagyok.Azóta kezelnek vele.De a baba mégsem jött.Augusztusban volt egy laparom, mindkét petevezetékem el van záródva.Lombikra küldtek.+hete voltam uhun(már szedem a fogigátlót), ahol a dokim egy 2cm-es miómát látott.És a laparon észre sem vették.Nagyon mérges voltam.És a mióma pont úgy helyezkedik el, hogy valószínű az zárja el mind2 petevezetékemet! :evil:
A dokim azt mondta, hogy csináljuk most végig a lombikot, és ha 2sikertelen beültin túl leszünk, akkor legyen műtét!
De én nagyon bízok, hogy sikerülni fog már az első.Dec.7én kezdünk!
Ti mit gondoltok?Mennyi esély van miómával a lombiknak?
Előre is köszönöm a segítséget!
Sok sikert mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Szia Melinda!

Igaz már több mint 1 hónapja írtál ide,és már biztosan elkezdődött a lombikprogramotok!A miómával kapcsolatban azt gondolom hogy ha úgy helyezkedik el,hogy a beágyazódást nem gátolja,tehát nem úgy helyezkedik el hogy a méhed formáját,üregét megváltoztatja akkor szerintem sikerülni fog a lombik!!!Akár már elsőre is!!!!
Nekem is volt miómám,de nekem a méhfalban volt és teljesen eldeformálta a méhemet :( Aztán elmentem Pécsre embolizációra és 6 hónap alatt teljesen elmúlt :D
Sok sikert Nektek!!!
Majd írj hogy hogy haladtok!!Igyekszem sűrűbben benézni!!
 


Szia Timcsi!

Örülök, hogy írtál!
Igen, már elkezdődött a lombikunk, hétfőn lesz petesejt leszívás!Nem mondta a dokim, hogy eldeformálná a méhemet! :roll: Remélem nem fog gondot okozni a beágyazódásnál!
Ha lesz időd, írnál majd nekem erről az embolizációról?Akár priviben is! :D
Köszi!
És Ti most hol tartotok?Spontánoztok?Vagy van valami egyéb problémátok is?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Melinda
Latom mar irt Timcsi is....nekem is van miomam egy oriasi 5*5-os hats falon valoszinu amiatt van kicsit elzarodva a petevezetekem(osszenyomja :? ) De amig nem deformalja a mehem addig jooo azt mondtak bar 4*4es volt de most lombikra 5*5os lett...ilyenkor mar azert rizikos es neha az eltavolitasat javasoljak :roll:

Drukk a hetfoi leszivashoz Lombikosba nem volt idom bekukkantani mostansag :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bri,
köszi szépen a drukkot!
Te hogy vagy?Készültök a karácsonyra?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Nanaaa,hogy keszulunk...nalunk mar egy hete all a fa es az ajandekok is gyulnek itt mashogy mennek a dolgok mint otthon :) Jol vgyok sok idom nincs ma is nem is tudtam jonni azaz csak most ejfel lesz itt :shock: Jaj de izgi nalatok nemsoka johirek lesznek es meg igy kari elott ez tok jo :D 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Melinda!

Az embolizációt Pécsen végezték.Az országban 2 helyen csibálnak ilyen beavatkozást.Az egyik Pesten a másik pedig Pécsen.Én azért választottam a pécsi radiológiát,mert ott könyökartérián keresztül "dolgoznak".
Az egész annyiból állt,hogy felvettem a Harmat Zoltán dokival a kapcsolatot e-mailen,és megbeszéltünk egy konzultációs időpontot.Ez volt februárban.Elmentem hozzá,(itt meg kell említsem hogy én még soha nem találkoztam ilyen kedves dokival :shock: ,pedig-sajnos-sok orvossal találkoztam már :roll: )Csinált egy hasi uh-t megnézte a mióma elhelyezkedését,az ereket ami körbeveszi,és mondta hogy semmi akadálya az embolizációnak.Kiszámoltam mikor lesz mensim(mert érdemes mensi után néhány nappal elvégeztetni,mert elég erős görcsökkel jár az embolizáció utáni néhány nap.És ha még a mensis görcsök is akkor jönnek akkor az úgy elég durva tud lenni)Szóval kiszámoltam az időpontot és már be is ír a műtős könyvébe március 16.-ára.Aznap reggel kellett bemennem,kaptam egy injekciót(bátorításnak :D )vérnyomást mértek,betettek a kanült és már jött is a doki.Pár perc után jött egy betegszállító,Ő tolt le a műtőig.Mikor beértünk a szám is tátva maradt,mert ez nem az a hagyományos műtő,hanem egy nagyon profi gépekkel felszerelt műtő volt.Át kellett feküdnöm egy másik ágyra,jött a doki,és mindent elmondott mégegyszer.A jobb karomat ki kellett oldalra nyújtanom,lejódozták tetakarták ép csak annyi hely látszódott ki amin a doki dolgozott.Kaptam egy szurit a karombaa könyökhajlatba,és kb ennyi volt amit az egészből éreztem :shock: .Végig ébren voltam,a doki a fejemnél állt ott dolgozott ls velünk szemben 4 monitor amin látta hol is tart a bevezetett katéter.A hasam fölött egy röntgen gép volt.A katétert teljesen a könyökartérián keresztül a miómáig levezette.Durva volt hogy láttam a monitoron hol halad ép a katéter és közben semmit de semmit nem érzetem :shock: .Érfestést csinált,azzal le ellenőrizte az ereket és pici apró lemezrészecskékkel lezárta a miómát körülvevő ereket :shock: .Így konkértan megszüntette a vérellátását a miómának.Az érfestésnél éreztem annyit hogy a medencém körül melegség önt el,kicsit olyan érzés volt mintha bepisiltem volna :oops: :lol: .De ezen kívül semmi mást nem éreztem a műtőben.Kb 30 percig tartott az egész,aztán vittek is vissza a szobámba.Ott viszont elég erős görcsök jelentkeztek,mondhatnám azt is hogy még életemben nem görcsöltem így,pedig nekem a mensik is elég fájdalmasan teltek,de ez sokkal-sokkal fájdalmasabb volt.Az osztályon dolgozó nővérek előtt le a kalappal,5 percenként jöttek és kérdezték jobban vagyok-e,és amint szóltam hogy jönnek a görcsök már kötötték is rám az infúziót.A doki is 3x jött be 1 óra alatt,és megynigtatott hogy ez a fájdalom azt jelenti hogy sikerült minden eret lezárni.Azt mondta úgy képzeljem el,mintha a mióma infarktust kapna.Egyik percről a másikra megszűnt a vérellátása.Na ez adott egy kis erőt és próbáltam arra gondolni amit a doki mondott,hogy ez pár óra múlva szűnni fog és hogy estére sokkal jobban leszek.Na ezt akkor nagyon nehéz volt elhinni :roll: .Próbáltam pihenni de nem ment.Aztán olyan 3 óra körül-12kor jöttem ki a műtőből-éreztem mintha kicsit enyhülnének a fájdalmak.Elaludtam és 5 kor felébredtem és sokkal jobban voltam :D .A doki még bejött hozzám este csinált egy hasi uh-t és megnyugtatott hogy minden a legnagyobb rendben.Az éjszakát bent töltöttem,és annyira kedvesek voltak az nővérkék,hogy még azt is megengedték hogy a férjem bent aludjon velem.A mellettem lévő ágyon aludhatott.Aznap ugyanis én voltam az egyedüli akin embolizációt végzett a doki,így senkit nem zavart :D .Az éjszakám már szinte fájdalom nélkül telt,és reggel már indulhattunk is haza.Májusban voltem először kontroll vizsgálaton akkor felére csökkent és augusztusra pedig teljesen el is múlt :D .

Kicsit hosszú lett :oops:

Van sajnos más probléma is nálunk :cry: .3 éve volt egy méhen kívüli terhességem akkor kioperálták a jobb oldali petevezetékemet,és akkor tudtuk meg hogy a bal oldali is el van záródva :cry: .Azt mondták esélyünk sincs spontán babásodásra :cry: .2008 júniusában kezdtünk el lombikozni,de sajnos nem sikerült megtapadni a babának:-((aztán szeptemberben újra belevágtunk,de az sem sikerült:-((Egyébként minden szuperül ment csak valami miatt nem tudott a baba beágyazódni.Aztán úgy döntöttünk hogy pihenéssel töltjük az év végét,már nem akartunk belevágni egy újabb lombikba.Decemberben vártam pirit,de nem jött,csináltam egy tesztet,és pozitív lett :shock: .Gondolhatod hogy örültünk,hisz nekünk azt mondták spontán nem lehet babánk.Aztán sajnos az örömünk hamar elszállt,mert az uh kimutatta hogy ismét méhen kívül van a baba :cry: .És ekkor derült ki a mióma jelenléte is:-((
Ebben az évben szeptemberben visszamentünk a Kaáliba,mivel a miómám elmúlt gondoltunk vágjunk bele ismét.Volt 2 fagyasztott embrikénk,Őket kértük vissza.Minden szépen ment,kiolvasztották Őket felébredtek,elkezdtek szépen osztódni,és meg is volt az ET.De sajnos 2 hét múlva a HCG nagyon nagyon alacsony lett :cry: .Egy világ omlott bennem össze,hisz minden doki azt mondta hogy a mióma miatt nem tudtak a babák megtapadni.És most,nincs mióma,de a babák mégsem tapadtak meg :cry: .Most elmentünk jó néhány vizsgálatra azoknak várjuk az eredményét,és majd az határozza meg a hogyantovább-ot.

Na jó sokat írtam :oops: .Bocsi ha vannak benne uncsi részek :oops: .

Neked sok-sok drukk holnapra!!!!!Majd írj hogy hány petikéd lett!!!!

Bri,szia!!!!Hogy vagy baby???
 


Timcsi,
köszönöm az infót!
Lehet szükségem lesz rá! :D

Boldog, babaesőben gazdag új évet kívánok mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Sziasztok!
Hát mindenkinek drukkolok, hogy sikerüljön a baba projekt
Én még nagyon az elején járok még csak most van az otthoni probálkozás másodszor. Hát, hogy öszinte legyek bízom benne, de túl vagyunk a hétvégén (mármint az otthoni második probálkozáson) de semmi jelentőset nem érzek. Mikor, az első otthoni probálkozásunk volt akkor rá pár napra már a cicim is fájt meg iszonyatossan feszült a hasam. De mint kiderült cisztám lett és az produkált ilyen tüneteket... Esetleg ha valaki tud valami biztatot mondani azt szívesen veszem
 
 


Sziasztok. Látom ez a topik halottnak tűnik, de azért én leírom ide az én sztorimat, hogy is jártam a miómámmal, mert megdöbbent az amikor azt mondják a dokik hogy nem kell vele foglalkozni, minden második nőnek van, stb. stb. stb. 


Hát igen is kell vele foglalkozni, és addig kell tőlük megszabadulni, amíg nem lesznek nagyok és nem kezdenek el gondot okozni, mert ha zavar kerül a gépezetbe, onnan nagyon nehéz lesz a gyermekáldás és kemény menet lesz.


Szóval nekem kb. 5-6 éve diagnosztizáltak először miómát egy gyógykaparást követően, amit már így utólag jobb lett volna ha kiszednek, mert már akkor is durva vérzéseket okozott, lévén hogy submucozus volt, tehát befelé növő, és ráadásul rossz helyen hátsó falban. Akkor még csak 10*10 mm volt.


Aztán persze a dokim azt mondta ezzel nem kell foglalkozni... én meg hittem neki.


HÁt azóta eltelt pár év, a mióma meg csak növögetett. Elkezdett egyre több bajt okozni, nagyon erős és hatalmas darabos vérzéseket, fájdlamas és egyre jobban elhúzódó mensest. Közben mivel egyedülállóként inszemre készültem, mentek a kivizsgálások amit kellettek hozzá, és fény derült arra hogy ez a mióma baromi rossz helyen van, és így nem csinálják meg sem az inszemet, sem a lombikot. Ki kell venni, szólt a prof diagnózisa, kell egy lapar és hiszteroszkópia. A dolgok felgyorsultak egyszer csak. Kezdett a ciklusom lerövidülni, az óraműpontosságú 28 napból lett 27, 26 majd 25 napos ciklus. Megjött. első két nap lightosan adta, majd elöntött, és óránként éjszakai betét csere, munkaképtelenné, életképtelenné tett, úgy ömlött mint a niagara. Betettem egy betétet, egy óra múlva úgy vettem ki, hogy az elsőtől az utolsó milliméterig csurom vér volt vastagon átázva, sokszor bugyi kuka, és farmernadrág csere, indulj haza a melóból. Szóval nagyon gáz volt, és ráadásul egyre jobban fájt a mensi, mintha kötőtűt szúrkáltak volna a méhembe és a fenekembe, fájt a bal lábam állandóan, majd a bal vénám belülről a lábamban. Mindig tompa nyomást éreztem két mensi között balról a petefészkemnél. Azt hittem peteéérés, de nem, mert nincs egymás után három hónapon át mindig egyoldalt peteérés, és ráadásul közben voltam uh-on is, és nem volt igazolt peteéérésem, de fájdogálás az igen. Május 26-án voltam az inszem miatt átjárhatóságin, még akkor 18-20 mm volt a miómám, és még átjárható voltam mindkét oldalt. 


Kiírtak sajnak mióma műtétre szeptember 3-ra, ez idő alatt annyit romlott a helyzet, annyit nőtt ez a dög, hogy 3 cm-es lett, gesztenyényi van a papíromon, és olyan vérzéseket okozott, hogy majd beledöglöttem. Ami ráadásul nem 7-8 napig, hanem 12 majd végül 14 napig tartott, és végül el sem múlt. Egyszer egy nap elöntött a vér, mintha a nunimból sugárban hánytam volna vért, borzalmas és sokkoló, rémisztő volt, féltenyérnyi alvadt vérrel, és nagyon fájt. Elvitt a mentő, majdnem elvéreztem, éjjel sürgősséggel abrasiot csináltak, hogy elállítsák, de 1,5 liter vért vesztettem, a vérképem határeset volt, ha a hematokritom leesik 100ról akár 95 re, azonnal operálnak. Próbáltak összerakni hogy a műtétig, amihez még volt három hét,  valahogy felerősödjek, mert látszódott hogy kemény menet lesz. Az abrasiot követően kaptam egy kismedence gyulladást, vese, méh, minden amit akartok begyulladt, hasűri folyadék, se kaki, se puki, azt hittem mindegyiknél hogy kést dugnak fel közben, iszonyat fájdalom a gyulladás miatt. 4 nap alatt tettek antibiotikummal anynire helyre, hogy műthető legyek. Megtörtént a műtét, hiszteroszkópiával szedték ki a miómám, és egy lapart is csináltak, megnézték nincs-e összenövés, petevezeték átjárhatóságit is csináltak, és kiderült hogy időkozben a bal elzáródott. Vagy a mióma nyomta el, vagy a gyulladástól történt. Inkább előbbi, mert már éreztem korábban ezeket a tompa fájdalmakat balról két hónapja. A miómát a doki kiszedte, de úgy volt ogy abba kell hagyni, mert ez egy időkorlátos műtét, nem lehet három óra hosszat operálni,mert egy cukros oldattal töltik fel a műtéthez a méhűrt, hogy ott tudjanak az eszközökkel dolgozni (ez a "vezető") és ebből hogy ne szívódjon fel sok, kb. 1 óra alatt végezni kell. Nagyon nehezen tudta aprénként lefejteni, és felment a cukrom műtét alatt 20-ra, a vérnyomásom leesett, necces volt hogy egy másik műtéttel kell befejezni később. 1,5 órát csinálta, kitolta a végsőkig, de kiszedte. Ellenben műtét után felborult a cukrom, az intenzíven 6-7 óra alatt raktak annyira össze, hogy áttudjanak vinni a nőosztályra. A 20-as cukor lezuhant 1-re, majdnem bekómáztam. Nagypohárral adták a kristálycukrot, mert az infúiós glükóz lassan hatott. Aztán jött a lapar átka, a beszorult levegő a bordám alá. Én komolyan azt hittem azt az éjszakát nem élem túl. De túléltem. Utána már napról napra jobb lett, de sajnos lett egy elzáródott petevezetékem, és csak a csodában tudok bízni, hogy most a műtét után mégiscsak majd történik valami, és megnyílik, legalább kicsit. A mióma valószínű már elnyomta. Nem tudták átnyomni rajta a folyadékot, kétszer próbálták meg. Most lábadozom, épp egy fél óra múlva indulok varrat szedésre, és holnap megyek az inszemes proffhoz a klinikára, hogy akkor most már hogyan tovább, remélem fél peteveztővel is mehet az inszem, mert lombiktól ódzkodom, nem akarom a mióma miatt ezerféle hormonnal tolni magamat, mert bármikor kiújulhat, erre nincs garancia hogy nem. Ösztrogénérzékeny daganat. 


Így is maradt még miómám, de az kifelé nő, ill van egy ami 16 mm, és azt nen tdják kiszedni, mert annyira rizikós, félő hogy nyílt hasi műtét lenne belőle, és lehet elveszteném a kivérzés miatt a méhem. 


Szóval akinek miómája van, az ne vegye ilyen félvállról, mindegy milyen, azt ki kell onnan szedetni, és nem megvárni hogy 3 meg 7 cm-es legyen belőle, mert akár a méh elvesztévésével is járhat, és sokszor sajnos ki is kell venni. Főleg ha olyan doki operál, aki amúgy nem mióma specialista és csak nekiáll farigcsálni a méhedet, aztán nem mindegy milyen méhűr marad vissza műtét után. A miómától egyébként nagyon nehéz teherbe esni, főleg a submucosus miómától. Ha sikerül is, alig van esély arra hogy megmarad, ill. mivel a méhed állapota nagyon rossz, nem tud összehúzódni, ezért ha eljutsz a szülésig, akár kivérezhetsz, vagy kiveszik szülés után a méhedet. Higgyétek el, a poklok poklát éltem meg, volt egy szobatársam, aki hasonlóan járt. Csak nála Esmyával próbálták visszazsugorítani műtét előtt, hát ez nem jött össze, mert a 3 cm-esből lett neki 6 hónap alatt 7 cm, és majdnem ugrott a méhe, de a doki kiszedte neki, viszont utána nagyon nehezen épült fel belőle. Ő mondjuk gyereket nem akar, de azért akkor sem mindegy egy nőnek, hogy van-e méhe, vagy nincs. 


Szívből szülők

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: