Új privát üzeneted érkezett!

Miraemma! :D kicsit off leszek: forgolódás és pelus-kínlódás: nálunk mindhárom gyerkőcnél az vált be, hogy a mosógép tetején matracon pelenkázom őket - így könnyű a csap alá tartani a babát.. :wink: ). Amikortól ésszel kicsit belátják, hogy onnan könnyű leesni (7-10 hónapos kortól), hajlandóak ott, de csakis ott kevésbé forogni. Mindenütt máshol (ágy, szőnyeg,stb) szinte satuba kellene tenni, hogy bepelenkázhassam. Az első kettőnél eldobós volt - hát az sem volt könnyebb :lol: egyébként mi tertát használunk monapel patentos külsővel; ill. mona belsőt is - 1 éves a kicsi. üdv: Noémi
 


Noémi!

Itt Pécsett vettem most egy méteráruban a tetra anyagjaim második turnusát, az elsőt még Szegeden szintén egy sima méteráruban.

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok gyapjúkülső kötéséről egyszerűbb, érthető linkeket küldeni? Nem vagyok gyakorlott kötőmester:)

köszi
klári
 
 

 
 

HAhó :) Köszi a dícséreteket, éppen azon töröm a fejem, hogyan lehetne az indiai szépséges dolgok árusítása mellett ebből megélni.

Pumama: Legegyszerűbb külső: patentmintával egy téglalapot kötsz(2 sima, 2 fordított, vagy 4-4), ha kifeszíted, akkor kényelmesen körbeéri a babót, a patentminta viszont segít abban, hogy a lábak között se lötyögjön. Ha a megfelelő hosszúsággal elkészülsz, összevarrod az oldalakat - kihagyva a lábaknak megfelelő hosszúságot - én kötés közben mindig babára próbálom - így kapjuk a kívánt méretet. Ha tudod, hogy kell szemeket felszedni, akkor a lábszáraknak "korcot" köthetsz.
Most épp kötök egy ilyet, ha elkészült, felteszem. Elrontani nehéz :lol: De mindjárt keresek egy képet, amin ilyen van.

Kép

 


szia Gira :D és simán tetra-anyagot kértél? Milyen széleset lehet kapni? üdv: Noémi
 


Szia Noémi!

150cm széles Szegden 450.- volt métere, itt 580.- Úgy kértem, hogy pelenka-anyag. Mindkét helyen értették :)
Vendég
 


Indianyó!

Én a gombos gypjúnacinak a mintájára lennék kíváncsi. Ha mást nem, csak rajzold le az alakját, és néhány instrukciót kérek :)

Gira
Vendég
 


OFF

Gira, nem nő egy kicsit gyorsan a lányod? A napokban mintha még csak másfél hónapos körül lett volna, most meg már elmúlt féléves??? Vagy én emlékszem rosszul? :shock:

ON
 
 


Pindi! :lol:

Valóban, ez egy kicsit gyors lenne :D Kicseréltem a képet, és elfelejtettem beírni a születési dátumát, és a gép automatikusan írt egyet... Köszi az észrevételt :lol:
Vendég
 


Indi!

Köszi a tippet a gatyakötéshez. Találtam egy viszonylag egyszerűt, de az a kérdésem, hogy 2 szemmel kell kezdeni, és soronként 1 szemmel szaporítani. Ez azt jelenti, hogy mindig a legelső szem előtt felszedek egy újabb szemet, vagy a sor közepetáján szedek fel egyet? Én az előbbivel prübálkozom, és eléggé egyenetlen lett a széle emiatt.
köszi
klári
 
 


Klári! Olyanunk van nekünk - ez egy háromszög lesz, nagyon jól szuperál! A szée nem látszik majd, mert ott lesz a varrás. De csinálhatod úgy is, hgoy mondjuk minden második szem után szaporítasz - így lesz egy kis szegélye is. Attól függ egyébként, hogy miylen mintával kötsz - ha lustakötéssel - ettől vastagabb lesz az anyag - akkor a szélén szaporíts, ha simakötéssel, akkor ajánlom inkább a második szem utáni szaporítást.
Így néz ki össezvarrva: Kép

És a babán: Kép

Gira :) nem tudtam még lefényképezni a pelust, talán ma.. simakötéssel kötöm és folyamatosan rápróbálom a babóra, így alakul a formája.

 


Gira :)
Itt a pelus kibontva, több nézetből, kérdezz, ha valami nem világos!

Kép

Kép

Kép

 


Vikó: megragadom az alkalmat, hogy megemlítsem, Dominó gyönyörű :) :) :)

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa Drága :) Köszöni szépen a gyermek a dícséretet :) Nagy huncut is ám :wink:

Akartam is kérdezni, hogy hogy vált be ennyi használat után a rózsaszín gatyó?

 


Indi!

A simakötés ezek szerint az, amikor a visszáján fordítottal kötök?
Még egy buta kérdés: a körkötőtűvel kell a tetejét befejezni, de a damil sokkal hosszabb, mint a bugyinak a kerülete, emiatt nehezen tudom kötni, mindig ki kell valahol húzni a szemek között... Van erre valami trükk?

köszi
klári
 
 


Klári :) Nyugodtan kötheted úgy, hogy majd összevarrod a végén - úgyis kell varrni. Ha mégis körbe szeretnéd kötni - szerintem sokkal macerásabb - akkor az 5 tűs változatot ajánlom inkább, a körkötőtűnél állandóan húzogatni kell a damilt, igen. Legalábbis az itthon kaphatóknál, mert Amerikában vannak szuperjó rövidhuzalos tűk is- igaz, az áruk is oylan...

A simakötés a színén sima, a visszáján fordított, igen. A lustakötésnél minden sor sima. És fordítva is kötheted: A passzénál kezdve és minden sorban egy szemet fogyasztva.

 


Vikó: egész jól bevált :) Azóta kellett kötni egy nagyobbat :D Egy dolgot nem bír túl jól: ha pár pisi után a popójára tottyan benne a tulaj :) Olyankor átereszt.
Nyáron viszont imádtam, hogy nem fő bele a feneke :) (Azt nem tudom, miket gondoltak rólam a népek, hogy kötött gatyiban sétáltatom a Királyfit 40+ fokban :lol:

Most azon filózok, hogy kéne vmi longie-t kötni télire :)

Meg pelusvarrásra is vetemedtem :) Igazából egy zsebes frotírbugyi :) Bele lehet tenni egy monapel betétet vagy egy összehajtott tetrát, és feladni :)
Kép

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa :) hát igen, nekem is ez most a következő, ha ezzel a patentmintással végzek, akkor jön a hosszúgatyó, viszont ez a jó kis zöld pulóver arra már nem elég sajnos, úgyhogy jön a fonalvásárlás. Azt meg majd úgyis felétek ejtem meg és jól meglátogatlak a játszótéren, miközben Farkaskoma hintázik :) De a pelusvarrás addiktív dolog, állandóan szabom őket )varrás már nehezebb, kölök nem szereti, ah nem rá nézek :) ), s annyira jók, hogy a többit már csak ímmel-ámmal használom :)
És tulaj úr már így ácsorog? aztaaaa!

 


És ha vmi vonzót lát, lépeget is párat kapaszkodva :)
Nem véletlenül akartam bugyiforma pelust :wink:

A varrás már magában is... most Lucának készül nadrág :D De már Réka is bejelentkezett :)

Az jó lesz, ha jöttök :)

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Indi, hogy kigöbölyödött Domino! Még mindig csudaszép legény:P!
Nagyon szupik a gyapju külsöid. Bar tudnék én is kötni........

Pindi, neked közben születettt egy kis hercegnöd?? :shock: :D

Egy kérdés: Ti hogyan szeditek le a kakat a pelusrol? Ugy értem, ha a pelusrol a a budiba akarom rakni.
Kézzel vagy van erre valami spéci eszköz, hogy ne kelljen mindig belenyulni 8)? Vagy csak az én gyerköcömé ilyen tapados?
 
 


Szia Sára :) Én kézzel szoktam, de egy vécépapír is megteszi...

Viszont ami kemény dió itt: amióta Dominó eszik mindenféléket, bizony sokszor nem jön ki mosószódával a kakifolt, most meg már a nap se süt gyakran... Milyen folttisztítót ajánlotok? Sajnos az eddig lelkesen használt marhaepe se segít... a gyümölcsfoltokat Frosch mosogatószerrel kiszedtem, de a kakinak nem elég az se.

 


Sziasztok!

Még néhány kérdésem lenne a gyapjúkülsővel kapcsolatban:
- Jártam a Szövőházban, és 4900.-ért kaptam natúr fonalat... Picit drágállom, Gulyásnál 3000.- kilója. Hogy lehetséges ez?
- A Szövőházban a néni azt tanácsolta, hogy ezeket az élénk színű fonalakat ne vegyem inkább erre a célra, mert nem természetes anyaggal van megfestve, és allergiát okozhat. Mit gondoltok erről?
- Indianyó! A fiadon az a zöld gatya mivel van megfestve?
- Tegnap felhívtam a Guzsalyas boltot, és azt mondta a nő, hogy nekik nincsen puha fonaluk, amiből bugyit lehetne kötni, illetve egy maradék zöld van már csak. Itt sokan mondtátok ezt a helyet fonalbeszerzésre... Többször rákérdeztem: biztos nincs ilyen fonál, de tagadta:)
- A Kenderkócot próbálom még meg, hátha, illetve Gulyásék valahol lesznek novemberben Budapesten, ott lehetne tőlük venni. Tudtok erről valamit?
- Kötöttem egy nadrágot, de valamelyest ez is átnedvesedik 2-3 óra múlva. Ez normális? Vagy csont száraznak kellene maradnia? Azért a ruhát ilyenkor dobhatom a mosásba, ami jelentősen megemeli a mosások számát:(


Köszi a válaszokat!
klári
 
 


Vikó: ecover (Na-perkarbonát - oxigénes fehérítő) esetleg?

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa :) sajnos Ecover sem elég :( főleg a céklás és őszibarackos kaki a ludas :lol:

Klári :) csak címszavakban tudok most válaszolni: jó alapos lanolinozás után nem szabadna átáznia - ha valóban gyapjúfonal. Én egyébként itthon puha fonallal nem találkoztam, egy kissé durvák ezek a fonalak, de nem annyira, hogy a baba bőrét zavarja! Az itthoni bariknak ilyen a bundája... no meg a fonástól sűrűsödik is a gyapjú. 4900 nagyon sok! Én a színes gatyót Guzsalyas fonalból kötöttem (textilfestékkel festettük annó) és az eddig a legpuhább - de 4 éve vettem. Az én zöld fonalam elég sprőd (nem zavarja a babát) és szintetikus anyaggal van festve.

 


Saara!

Én egy erre használatos körömkefével szedem ki a kakit, (miután a zuhanyrózsával lenyomattam a nagyját egy vödörbe)

Gira
Vendég
 


sziasztok!
jó sokat írtatok, mióta nem voltam...

Noémi! köszi a pelenkázás-ötletet. de az én fiam a mosógép tetején is feláll, és nem zavarja, hogy nagyot eshet... :shock:

Gira! hát erre a tetra anyagra én is kiváncsi voltam, hogy hol vetted... majd én is próbálok keresni valahol.

még mindig nem kezdtem el a pelusvarrást... :oops: egyszerűen nem jutok el odáig. pedig már mindent beszereztem hozzá. na majd egyszer eljön az én időm is! :D

Indianyó! én nem fehérítem a pelusokat. úgyis külső van rajtuk, szóval nem látszik, a gyerek fenekét meg nem zavarja, hogy foltos a pelus. :D milyen szépséges indiai dolgokat árusítasz és hol, ha szabad érdeklődnöm?

Miraemma és Sebestyén
Kép
 


Miraemma :)

Hát igen, a kakis pelus kevésbé idegesítő, mint a répafoltos újruci :lol: De most viccet félretéve: ha nem akarok foltosruhás gyereket és midnenféle hipereksönös folttisztítóüt, akkor mia megoldás? mert az ecover idáig bevált, de idáig ugye csak tejecske volt...

Még nem árulom sehol a cuccokat, most tervezem a webáruházat + személyes árusítást indiai ajándéktárgyak és textiláruk +henna+mosódió vonalon, ill. a sajátkészítésű gyapjú/pamutdolgok, peluskülsők- és belsők egyaránt mocorognak a gondolataimban... szóval valami effélét tervezek, de pénz még nincs rá, férj még mindig kint van, majd ő fog küldeni/hozni árut.

 


Vikó: tejbe áztatás? Ma szilvás konyharuhán kisérleteztem vele, így lámpafénynél egész biztató eredménnyel... Peluson nem próbáltam :) Nekem jó foltosan is, és még Gergő se szólt :lol:

Borcsa
KépKépKép
 
 


Indi!
A te kötött külsődnél a lábnál van egy nagyobbacska passzé (sima-fordított talán?) Ezt utólag kötötted rá, vagy mi a titka, hogy ilyen legyen?
Köszi
klári
 
 


Sziasztok!

Borcsa :) , sima tejbe aztatod a ruhadarabot és kiszedi a foltokat :shock: ?? Mennyi idöre kb? Mindegy milyen tej (zsiros, kevésbé zsiros?)
 
 


A hivatalos metódust nem tudom, vhol itt olvastam kimondott gyümölcs foltok eltüntetésére. Én kb. felesben áztattam meleg vízbe, és tejbe, kb egy órát. Aztán kimostam gépben 60 fokon. (Szokásos eljárásommal: szappanozás a kritikus holmikra, 3 ek. mosószóda, egy ek. ecover) Határozottan jobb lett a végeredmény, mint tejbe áztatás nélkül :)
A tej meg sima, 1,5%-os tej volt, lejárathoz közel :D ettől támadt fel a kisérletezhetnék...

(Ha pl. palacsintatésztába teszel reszelt almát, az is visszavilágososdik :) És ha kisütöd, nagyon finom :lol: )

Borcsa
KépKépKép
 
 


Az én gyapjúfonalam nagyon finom puha, olyasmi, mint a vatta. Még évekkel ezelőtt vettük valahol vidéken, de ezt nem is árulták, hanem külön úgy kértük, hogy azt, amiből aztán sodorják a rendes fonalat.

Fehérítő: van valami oka, hogy mindannyian ecovert használtok? Ez jobb, mint a többi? Gondoltam kipróbálom én is, de láttam, hogy van Sonett, Almawin és ayurvédás Na-perkarbonát is. Nem szívesen vennék Ecovert, mert ők tudtommal használnak GMOkat.
 
 


Megnéztem az ecover oldalát :)
Az enzimes dolgaikat - saját bevallásuk szerint - olyan mikrobákkal termeltetik, amik erre lettek fejlesztve. Nem variálták az enzimeket magukat, ez inkább olyasmi, mint a haszonállat vagy növénynemesítés.
Mármint nincs konkrétan átvariálva a DNS-lánc, a baktériumok természetes hajlamát használja ki, hogy felvesz extra DNS-t környezetből, és ha hasznára válik, átírja, megtartja.
De a nátrium-perkarbonátjuk garantáltan gmo mentes :lol: mint a szervetlen sók általában.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Én mosódiót használtam és sodasant, de amióta a lányunknak jön a foga, azóta elég sokszor hasmenéses, és nem jönnek ki a foltok a pelusból. Így minden pelust, ami kakis, mosószappannan mosok át. Ne tudom, hogy ez mennyire vegyszer, de egy biológus ismerősöm ajálotta, aki nagy környezetvédő. Azt mondta, hogy lehet a mosógépbe is tenni, ha lereszeled.
Ezzel átmostam, de ez sem elég erős már nekünk, a lányunk lassan 17 hónapos. Ő már tényleg mindent eszik.
Egy pár hete most már rendes mosószerrel mosom a pelusokat, így fehérek lesznek. A mosódiót pedig eltettem a következő babánknak.
Szerintem a sodasan semmit sem ér. Másfél kanállal ír, de én 3-at is tettem bele, és nem lett fehérebb a ruha.
Miraemma: elküldtem a szabásmintából végre, mert megjavult a gépünk. Már próbáltam 2X is átküldeni, nem nem ment.

KépKép
 
 


Szaisztok :)

Én nem fehérítem a ruhákat - natúr pelusaink vannak, nem cél,hgyo fehérek legyenek - csak a gyümölcs- és zöldségevés miatti áulkodó foltokat eltávolítandó vettem az Ecovert. Azét azt, mert szülés előtt nem volt semmilyen jövedelmem, és ez volt a legolcsóbb a holdboltban a három folttisztító között. De nemigen használ, úgyhogy le is szoktam róla. A friss gyümölcsfoltoakt - különösen a céklát - remekül tudom Frosch mosogatószerrel kiszedni a ruhából, a répával viszont nem boldogulok, és ugye egy későbbi kis büfike - nyárlcsorgatás alkalmával az rátelepszik a pólókra, rugikra.. Pelus már engem se zavar, ha foltos, hát foltos :)
Egyébként a szárazontartó polárbetétek sokat segítenek a peluson is: minden azonnal és könnyen kijön belőlük!

Klári :) már többször nekiugrottam a válasznak, de nem jó az internetkártyám... lényeg: igen, a passzét az összevarrás után kötöttem hozzá a gytyóhoz. Most nem tudok képet tenni, de egy korábbi oldalon már tettem föl ilyet (sajnos nem tudok viszalapozni most, hogy megnézzem az oldalszámot).

 


Indi!
Köszi, már rátaláltam a passzérákötés hogyanjára:)


Mindenki más, segítsetek!!!!!

De légyszi, segítsetek nekem, teljesen el vagyok keseredve, már
2X próbáltam lanolinozni a gypjúkülsőt, és átnedvesedik!!! Leírom, hogyan csináltam, megtennétek, hogy lépésről-lépésre valaki leírja?
Szóval 1,2 l meleg (melegebb, mint a kezem) vízbe belepöttyintek 2 borsónyi lanolint, ami szépen lassan el is oszlik a tetején. Aztán megvárom, míg jobban kihűl, és akkor beleteszem a bugyikát, amit kb. 2-3 percig nyomogatok benne, majd kiveszem, átnyomkodom, és fektetve szárítom. (Ami majd 3 napig szárad, ez is olyan rossz!!!) És ennek ellenére az első használat után átnedvesedik...Kendőben vittem a lányomat, és ahogy ült benne, a fenekénél csurom pisi lett a ruhája.
Segítsetek!!!
 
 


Klári! hát a víz a ludas! nemhogy 1,2 liter, hanem még 1,2 deci se kell hozzá! csak annyi langyos víz, amivel egy kis babafürdetővel összerázod és azt belemasszírozod a gatyóba. Ettől éppencsak nedves lesz és 1 nap alatt megszárad hűvös helyen is. De úgy is lehet, hogy csak éppenhogy benedvesíted a gatyót és a tenyeredben szétkent lanolint belemasszírozod belülről kifelé.

 


Borcsa, köszönöm az ecover-infót. Én nem néztem utána, csak a cikk, amit olvastam kifejezetten GMO-kat írt. Ez így megnyugtatóbb.

Bea, én azt hallottam, hogy mosószappannal azért nem jó mosni a pelusokat, mert eltömíti a pórusokat és ezáltal csökken a nedvszívó-képességük. Bár egy helyen meg kifejezetten ajánlották
a szappant. Én mindenesetre még nem mertem kipróbálni, bár gondolkodom, hogy áttérjek a mosószódáról valami másra, mert gyanítom, hogy attól lesznek kemények és durvák a oelusok és a ruhák mosás után. Persze lehet, hogy mégsem az a ludas.

Ti is észrevettétek, hogy valami nagyon durva UV-sugárzás lehet mostanában? Az elmúlt pár napban minden, amit kint szárítottam, vakítóan fehér lett, olyan foltok is eltűntek, amik korábban sehogy sem jöttek ki, még a nagyobb gyerkőc pelusaiból is!
 
 


sziasztok!

Bea! köszi, megkaptam a szabásmintákat!

Pindi! én is használok néha mosáshoz mosószappant felesbe a mosószódával. attól tuti nem lesz puhább a ruha!!!!! viszont az ecet az vízlágyító, meg a mosószóda is egyébként. úgyhogy azoktól lehet puhább. ecetet öblítéshez használok. ráadásul még vízkőoldó is, tehát a mosógépnek sem árt! :D

Indi! jól hangzik ez a webbolt. férjed Indiában van?????? :shock: az nemsemmi!!!!

na léptem.
üdv

Miraemma és Sebestyén
Kép
 


Indi!
Köszi, ezt akkor nagyon félreolvastam vhol... Ma kipróbálom:) Már nagyon várom az eredményt!!
klári
 
 


Mira, nem a szappantól, hanem a mosószóda elhagyásától várom, hogy talán puhábbak lesznek a ruhák. Én csak mosószódát és ecetet használok, és pl. a frottír törülközők olyanok, mint a smirgli. :(
Még a mosódiót gondoltam kipróbálni, állítólag attól is puhábbak lesznek. Valakinek van erről tapasztalata?
 
 


Én használtam mosódiót sodasan fehérítővel. A ruhák pelusok kemények lettek, hiába öblítettem ecettel...és nem is jött ki minden folt. Ezért már nem használom, eltettem a következő babához. Talán nála még használni tudom, mert a kicsiknél még nem lesznek olyan foltosak a pelusok.
Én úgy használtam, hogy 4 mosódió+3 kanál sodasan+ 1/3 ecet és 2/3 víz+levendula illóolaj.
Illata nagyon jó lett, csak a pelus lett kemény, a törölköző pedig tényleg smirgli.:(
Mosószódát nálunk sajnos nem lehet kapni:(

KépKép
 
 


Pindi :) Mosószódától nálunk is smirgli lesz minden frottír :( Pelusok is. Fehéreket eddig csak mosószódűval msotam, mosódiót scak színesekhez használtam, az egy kcisit jobb eredményt ad, de most akkor egy kísérlet erejéig a pelusoknál is megnézem a hatást.

Borcsa Vegyészszakember :) jól gondolom, hogy a víz keménysége/lágysága és a kimosott ruhák állaga között van összefüggés? S ha erre rávilágítasz, akkor meg tudjuk oldani a smirgliszerű állapot megszüntetését... mert az ecet se segít...Én ugye és a kémiai tudásom :(

 


Bea :) akkor ez a fehérítő hasonlóképpen működhet, mint a mosószóda? És ha elhagynád a fehérítőt?

 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre... És nagy kínban vagyok :D
Nem tudom, milyen gyapjúkülsőt vegyek L-es méretből, mert kihíztuk az M-est. Vettem egy köttött popolinit, de nekünk (kitartó lanolinozás ellenére is) úgy átviszi a pisi, mint a huzat :cry: .
Úgyhogy lehet, hogy mégis nemezes lesz, combméretproblémák ide vagy oda. Valaki próbálta már esetleg az L-es nemezest?
Látom, itt mindenki kötöget nagyban, de én ezt nem csak hogy nem tudok, de még időm sincs rá, Bulcsú hallássérült és sokat-sokat kell vele foglalkozni.
Szóval tipp?

Csilla


Csilla :) Sajnos csak a kisméretű nemezessel vannak tapasztalataim - jók :) Én is csak napi 10-15 perceket tudok kötögetni - míg épp valaivel elüldögél a gyermek a hordozóban.. így egy-két hétig készül egy gatyó.

 


Csilla, en L-es nemezest adok a fiamra, es nincs vele bajom, pedig nem is simul a combjahoz. igaz, csak ejjelre kapja ezt, igy kevesebb mozgasnak kell ellenallnia. viszont en nagyon szeretem a kotott popolinis kulsot is, nappal ez van rajta. a tied nem nemezesedett be? ehhez egyreszt at kell aznia nehanyszor, masreszt meg ki is moshatod (hidegvizben persze :wink:). csak arra figyelj, h ahogy nemezesedik, kisebb is lesz :?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
 
 


http://s56.photobucket.com/albums/g167/ ... d/?start=0

Találtam egy jó kis linket pelenkavarrásról - érdekessége, hogy téglalap alakú "prefold" pelusból varr nadrágpelenkát - és neki si ezusébe jutott az a gumis-gombos megoldás, amin a múltkor törtem a fejem. Hiába, nincs új a nap alatt :)

Elkészültem a patentmintás téglalapból készült külsővel - szuper lett! Holnap majd teszek fel képet is.

Recca :) örülök, hogy hasznát veszed a fonalnak, kíváncsian várom az eredményt :) Ha esetleg nem elég, még van egy kicsi itthon :)

 


Indi, az ilyen fonalbol keszult kulsot lanolinoztad? v elkeszult, raadtad es mukodott? :wink: egyebkent eleg lesz. sot. lehet, h kijon belole meg egy :D
 
 


REcca :) csak ráadtam és kész :) aztán első pisis/kakis alkalommal lanolinoztam, de nagyon jól bírja, sokkal jobban, mint a nyers gyapjúgatyók! Örülök :)

mindjárt teszek is fel a legújabb gatyóról képet, nagyon klassz, ké nyelmes és végre kicsi csomag :)


Kép Kép Kép

 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: