Fejtetű a közösségben Tűnj el, tetű!

Egy szép reggel odaálltam a mosdóhoz fogat mosni, bedagadt szemekkel bámultam a tükörbe, míg a számat lassan belepte a hab. Ahogy így nézelődtem és próbáltam magamhoz térni, egyszer csak valami megmozdult a hajamban. Közelebbről is megvizsgáltam, aztán anyázva tettem le a fogkefét: a fene a büdös macskába, a végén még bolhát hozott haza. A nap folyamán viszont kiderült, nem bolhával van dolgunk, annak csípésére ugyanis allergiás vagyok, márpedig a véremet már bizonyítottan szívták. A másik tippem a fejtetű volt. Igazam lett.
Volt egy sejtésem, hogy első fejtetvességemet kitől kaptam. Így mikor a gyerek hazaért, tüzetesen átvizsgáltam, és megbizonyosodtam róla: neki is lakói vannak.Akkor már öt éve járt közösségbe, az óvoda utolsó hetében sikerült hazahoznia a hívatlan vérszívókat. Persze, rögtön elkezdtem hívogatni az óvodát – amelyik akkor épp nyári ügyeletesként üzemelt -, majd az általam ismert anyukákat a csoportból, hogy vigyázat, az én kölköm tetves, lehet, hogy másnál is ez a helyzet, legyenek résen. Az egyik anyuka jól meglepett: azt mondta, az ő gyerekei már jó két hete tetvesek. Amikor visszakérdeztem, hogy ugyan, miért nem szólt sem ő, sem az óvoda, akkor közölte velem: sajnos elfelejtette megemlíteni.

Ezt az emlékezetkiesését a mai napig nem értem, nekem valahogy állandóan ott volt a fejemben, hogy a gyerek fertőzhet. De mindegy is, mert a lényeg, hogy ezután két hónapos elszánt és lekeseredett küzdelmet vívtam a tetvekkel. A végén csak mi nyertünk, de ezzel én és a gyerek is elvesztettük a hajunkat: lenyírtam mindkettőnkét úgy egy centisre, miután tízezreket költöttünk tetűirtó szerekre. Nem minden eredmény nélkül – bár volt olyan irtószer, amit az előírásoknak megfelelően felkentem, rajtahagytam, és utána vígan rúgkapáló dögöket fésültem ki a hajunkból. De lévén, hogy mindkettőnk haja nagyon sűrű és göndör, folyamatosan találtam magunkban még élő serkéket.

Ezért most álljon itt némi információ és tanács tetű-ügyben, hátha mást megkímélhetek attól, hogy heteken át ezzel keljen és feküdjön.


Tetűtudomány, avagy ismerd meg az ellenséget!

A fejtetű (Pediculus humanus capitis), vagy más néven hajtetű egy emberen élő szárnyatlan, vérszívó rovar, mely teljes életciklusát az emberi hajban tölti.. Csak az emberben képes tartósan fennmaradni, természetes körülmények között állatokat nem fertőz. Karmos lábai rövidek, ezekkel jól mászik az hajban, és erősen rögzíti is magát hozzá, de arra alkalmatlanok, hogy ugorjon, vagy bármilyen más aljzaton, felületen másszon. A fejtetű szerencsére nem hordoz fertőző betegségeket, ellentétben a ruhatetűvel.

A Wikipedia szerint a tetű minden jel szerint fajunk kialakulása óta folyamatosan együtt él velünk. Együttélésünk egyik hétköznapi motívuma a fésű feltalálása és mindennapi használata. Az ősi fésűk fogazatának sűrűsége és mérete is jelzi, hogy ezeket a tetvek eltávolítására (is) használták.

Mikor gyanakodj?

Tetűfertőzés leggyakrabban az óvodás és iskolás (4-13 éves) korosztályban fordul elő. Gyakorlatilag kizárólag közvetlen testi érintkezéssel terjed, rendszerint akkor, mikor a gyerekek összedugják a fejüket – márpedig erre játék közben többször is sor kerül. A közhiedelemmel ellentétben a tetű nagyon szereti a tiszta fejbőrt és hajat. Elviekben nem terjed viszont a közösen használt ruhák, sapkák, törülközők vagy fésűk által – de azért én erre nem vennék mérget.

Maga a tetű szürkés színű vagy vörösesbarnás, ha megszívta magát vérrel. Elég gyorsan mozog a hajban, a fénytől menekül. A fülek mögötti és a tarkó környéki hajat szeretik leginkább – és a copfok alját -, és serkéiket is főként ide rakják.

A fejtetű a serkét (petét) az egyes hajszálak tövéhez rögzítik, gyakran pár milliméterre a fejbőrtől. A serkék oválisak, és kb. 0,8 mm hosszúak. Színük áttetsző barnás – vagy szürke -, majd kikelés után fehérré válnak. A kelési idő 6-9 nap.

A serkék roppantmód hasonlítanak a korpára – egyébként a tetűt is simán lehet koszmónak nézni -, de ellentétben azzal, csak fésűvel lehet eltávolítani. A fejtetves gyerek elsősorban arról ismerhető fel, hogy fülei mögött a hajban szúnyogcsípésre emlékeztető, viszkető szívásnyomok vannak, amiket gyakran vakarnak – bár az enyém egyáltalán nem vakarta a fejét.

A gyakori vakarózás felsebezheti a bőrt, ezek a sérülések pedig elfertőződhetnek: gennyesedés, gyulladásos folyamat indulhat meg, előfordulhat a nyaki nyirokcsomók megnagyobbodása is. Ilyenkor érdemes meglátogatni az orvost.

Irtási útmutató

Emlékszem, gyerekkorunkban anyám az öcsém fejtetvességét petróleummal kezelte, illetve jó rövidre vágta a haját. Nagyanyáink idejében a kopaszra borotválás volt a tuti módszer. Manapság a fejtetveket főként rovarölő hatóanyagot – peszticidet – tartalmazó samponokkal vagy hajszeszekkel irtjuk, ezt gyakran sűrű fogazatú tetűfésű használatával egészítik ki.


Ám a gyógyszertárakban is kapható samponok gyakran hatástalanok – lásd a mi esetünket is -, mert a tetvek viszonylag gyorsan rezisztenciát alakítanak ki, vagyis ellenállóvá válnak a hatóanyagaikkal szemben. Fontos tudni, hogy ezek a hatóanyagok hatástalanok a petékkel (serkékkel) szemben – még akkor is, ha a gyártó úgy hirdeti a terméket, hogy egész biztos elpusztítja a serkéket is -, ezért a kezelést 7-10 nap múlva meg kell ismételni, különben a fertőzés kiújul.

A serkéket lehetőleg teljesen el kell távolítani. Van, aki az egyenként, kézzel történő lehúzásra esküszik, nálunk az ecetes vízbe mártott sűrű fogazatú fésű is hozott eredményt. Az ecet ugyanis feloldja azt a cementszerű kötőanyagot, amivel a tetű a serkét a hajszálhoz rögzíti. Természetesen az ecetes hajöblítés is beválhat.

A gyógyszertárakban egyébként sampont vagy krémet, hajszeszt és spray formájú tetűirtó készítményeket lehet kapni. A samponoknál tapasztalatom szerint a hajszesz sokkal hatékonyabb, ám mivel alkoholt tartalmaz, a fejbőrt is szárítja, esetleg kisebesíti. A spray-t még sosem próbáltam, de ha valakinek van tapasztalata, ossza meg velünk kommentben.

A biztonság kedvéért mi minden olyan textilt és plüssjátékot is kezelésbe vettünk otthon, amivel esetleg érintkeztünk. Az ágyneműket, ruhákat, játékmackókat a mosógépben 60 fokos mosásra tettem, a lakást gyakrabban porszívóztuk, különös tekintettel a szőnyegekre és a kárpitozott bútorokra.

Természetesen ezernyi házi praktika is bevethető ellenük, bár ezek hatékonyságáról nem tudok információval szolgálni. Olvastam különféle illóolajakról, amelyek állítólag megölik és később távol is tartják a tetveket, ahogy arról is, hogy állítólag a hajfestékeket – de főleg a peroxidot – nincs az a tetű vagy serke, amely túlélné. A legextrémebb házilagos tetűirtószer-ötlet, amivel találkoztam, a majonéz volt.

Előzzük meg a fertőzést!

Ha arról értesülünk, hogy a gyerek csoportjában, osztályában tetűt találtak valamelyik kispajtáson, érdemes megelőzni a fertőzést. A tetűirtó szerek közül jó pár alkalmas lehet erre: ehhez nem kell mást tenni, mint felkenni, alaposan eloszlatni a teljes hajon, bedörzsölni a fejbőrbe, majd hagyni, hogy rászáradjon a gyerek hajára. Kiöblíteni tilos, a vízzel való lemosástól hatását veszti a szer. Nem árt újra és újra átnézni a gyerek fejét alaposan, hogy ha mégis beköltöznek a kis dögök, még az elején elkaphassuk őket.

Érdemes az egész családot kezelés alá venni, ha a gyerek haját már támadás érte. A megelőző kezeléseket egészen addig folytassuk, míg már a fertőzött fején 2-3 hete nem veszünk észre sem tetűt, sem serkét.

Végül nálunk, mint említettem, az oldotta meg a helyzetet, hogy előkaptam a hajnyírót. Egy alapos nyírás után még egy hétig folytattam a kezelést, és sikerült az, ami előtte sehogy sem akart: megszabadultunk tőlük. Ám most ismét van hajunk, a gyerek ragaszkodna is hozzá, ámde ismét tetűveszély fenyeget. Próbáljuk megelőzni a bajt, de valójában már a gondolattól is viszketni kezd a fejem.

Ti harcoltatok már a fejtetvekkel? Mi volt a leghatásosabb ellenük?

Szilágyi Diána, 2011. március 21.

 
 
 

Babanet hozzászólások  
(30 hozzászólás) 

2011 03 21. 13:59
Brrrrrrrrrr.
nekünk az egyesével lehúzogatás vált be. Kellemes filmeket választottam, amit a gyerek és én is szeretünk (Váratlan utazás 1.-90. epizód), és a haját egy egész délelőttön (napon) át milliméterről milliméterre átfésülem A-ból B-be, meg B-ből A-ba, meg A-ból B-be, meg.....
→ válasz erre
2011 03 21. 14:10
Nekem szerencsére csak kis koromban volt, így az "élmény" elhalványult már. Az én lányom eddig szerencsére még nem "hozott haza" az óvodából tetűt! Ám a cikket olvasva is elkezdett viszketni a fejem! :) Remélem jóideig megússzuk még őket!
→ válasz erre
2011 03 21. 16:33
Nekünk a Nittyfor nevezetű (még nekem is talán azzal írtották ezeket a "dögöket") szer vált be+a fésülés.
S persze babatali utáni nap vettem észre fiam fején(tejfölszőke,s az állatok is fehérek voltak),lányom Nagyszülőkkel elutazott .... mindez január közepén.
Kiderült lányom hozta haza,a mellettük lévő csoportban csupán 2 hónapja küzdenek tetvekkel :( de szólni azt nem tudtak,vagy kiírni...
Aztán a hajmosás rémálommá vált,hetente 1* tuti lekezeltük Őket+plüssöket a mínusz 20 fokokba kitettem :)
→ válasz erre
2011 03 21. 16:33
Szerintem a legjobb szer tetű ellen az a Hedrin
A Hedrin tetűírtó szer más, mint a legtöbb hagyományos tetűirtó. A Hedrin tetűírtó szer fizikai úton hat a fejtetű ellen: megfojtja az élősködőt, ezért nincsen szükség bőrirritációt előidézhető méreg alapú vegyszerre. Vagyis a Hedrin tetűírtó szer kíméletlen a fejtetűhöz, de gyengéd és kíméletes a fejbőrhöz!
Mikor még gyerek voltam nekem is volt tetű, és akkor még az azok a büdös irritáló szerek voltak, de netán majd ha a gyermekeim közösségbe járnak és netalán elkapnák én csak ezt használnám, mert természetesebb mint az alkoholos tetű írtószerek
→ válasz erre
2011 03 21. 17:26
A tetű puszta gondolatától is kirázz a hideg. Nekem még soha nem volt te-tves a fejem és remélem (hallod tetű, kerüllj el) ez így is marad. Kiskoromban mikor sok gyereknek volt tetves a haja anyukám hajmosás után ecetes vízzel öblítette a hajam. Az ecet szagát hajszárítás után nem érzeni, a haj sokkal fényesebb lesz a tetű meg szépen elkerül. Ezt alkalmazom majd én is ha kell. Lányom ovijában sokszor nézik a gyerkőcöket. Egyenlőre tetűmentes övezet az ovink:o)
→ válasz erre
2011 03 21. 17:39
Mi is hasonlokat eltunk at amig az egyik kolleganom nem kozolte, hogy bizony az egyszeri kezeles nem eleg. En a legegyszerubb modszert valasztottam magamnak. Heti tobb alkalommal ecettel mostam hajat.... buzlottem mint a fene. Viszont ket het alatt tunetmentes lettem. A lanyomnak viszont hosszu haja leven es erzekenyebb a bore ezt nem alkalmazhattuk. Probaltuk a Nittifort is, de azt is tobbszor kell es a hajszalairol egyenkent kezzel huzogattam le a serkeket, mert a haja tul vekony es a suru fesun atbujtak a serkek is. Kb ket honapig kuzdottunk szerencsere nyar volt..... legkozelebb 2-3 naponta fogom kezelni amig meg nem szabadulunk toluk.
Koszonom a cikk irojanak a tippeket.
→ válasz erre
2011 03 21. 17:57
dia
Sunflow, minden másnap lekezeltem magunkat Nix-szel vagy Nittyforral. A végén maradt a nyíró. De legközelebb inkább szőkítünk.:)
→ válasz erre
2011 03 21. 18:24
Nekünk még nem volt fejtetű, de gondolom minket sem fog elkerülni. Pár csoporttal arébb már volt az oviban...
→ válasz erre
2011 03 22. 09:40
Az én lányom is hazahozta anno a lovastáborból...derékig érő haja volt, a bátyjának is hosszú...hm, két héten át kétnaponta irtás nix-szel, spéci fésűvel fésülgetés (mindez hullámos hosszú hajban).
Végül a leányzó hajkoronájának hossza felére csökkentve, mi többiek szerencsére megúsztuk fodrászkodás nélkül.
RÉMÁLOM!!!
→ válasz erre
2011 03 23. 07:04
Eddig "csak " a lányomnak volt hozzájuk "szerencséje". A fiúk még nem voltak,remélem nem is nagyon lesznek :)))
Mi nix-et és nittyfort használtunk ,és szálanként húzgáltuk a serkéket,most paranit spray van itthon,ha meghallom a tetű szót,már fújok mindenkit .....nem akarom soha többet :D
→ válasz erre
2011 03 23. 12:20
Sajnos az én lányom is hónapokig visszafertőződött az óvodában, "köszönhetően a gondos anyukáknak". Én útálok mindenféle vegyszert, de kínomban kipróbáltam két fajtát egyik sem használt. Aztán véletlen folytán találkoztam egy tök jó módszerrel. A neve: HAJBALZSAM. A legolcsóbb megteszi (Bár az is tele van mindenfélével azért) Jó sűrűn a gyerkőc hajára. Bekenni és úgy hagyni. De tényleg nagyon töményen, hogy a tetvek megfulladjanak. Utána ecetes öblítés, és kis utómunka fésűvel. Ezt is meg kell ismételni, de még sem durva vegyszerrel..
→ válasz erre
2011 03 23. 12:21
Juj már viszket a fejem... :(
→ válasz erre
2011 03 23. 15:11
A legnagyobbam 12 éves, tehát 8 éve járnak közösségbe a gyerekeim, sőt inkább 9 . Minden évben volt az oviban, és rendszeresen nézik oviban is , suliban is. eddig elkerültük, idén a két óvodásom hazahozta, persze két különböző időpontban. Lekezeltem őket nittifor hajszesszel, nálunk hatott. egyébként heti 2x usziba járnak, azt hinné az emb er, hogy azt a klóros vizet nem bírják, de ezek szerint mégis. ecetes hajöblítésnél milyen erős ecetet használtatok? fejbőrnek nem rossz?
Claire
→ válasz erre
2011 03 24. 02:02
nekunk tobbszoros tobb honapos hiabavalo kuzdelem utan csak a kovetkezo jott be: akarmilyen olcso hajkondicionaloval tocsogora kenni, utana a nagyonsurufogu fesuvel alaposan kifesulni az osszes benne levo dezsot, es ezt 2-3 naponkent 2-3 hetig megismetelni. ez olcso es vesgyszermentes megoldas, es bar sok ido, legalabb a serkekkel nem vacakol kulon az ember - egy eros fertozesnel az lehetetlen feladat.
mi is ugy kezdtuk ezt, hogy mikor mar semmi sem jott be, bongesztem, es egy amerikai mama erositette meg, mint az egyetlen 6asos mosdzer. kulonosen jo, ha a mama terhes es nem akar rovarirtoszerekkel rulettezni.
→ válasz erre
2011 03 24. 10:12
dia
Ööö, nem akarok nagyon kekecnek tűnni, de igazság szerint bizony a sima hajbalzsam is erős vegyszer. Van abban minden a parabénektől kezdve különféle kőolajszármazékokig. Sokszor egyáltalán nem jut eszünkbe, mi mindent kenünk a bőrünkre - egy sima hidratálókrém is durva, hogy miből tevődik össze.
→ válasz erre
2011 03 24. 17:53
Ecet, ecet és ecet. Megelőzésr eis kitűnő, nem töményen, csak ecetes vizes öblítés, a haj is szép lesz tőle. A szagát a tetű utálja, ha már van fertőzés, a serkék kemény burkát is oldja.
→ válasz erre
2011 03 25. 06:39
Szerencsére mi még nem voltunk tetvesek, pedig munkám során én is sokszor kezelek tetűs fejeket.Sem én sem a gyermekem nem hozott még haza. Ha munkám során ilyennel találkozom mi tetű irtó szeszt használunk , többszöri ismétlés szükséges, az élő állatkákat igyekszünk elfogni és ketté szedni, a serkéket amennyire lehet lehúzgáljuk a hajról átitatott vattával , fésűt még nem próbáltam. A végén jól eláztatjuk a hajat ezzel a tetűirtó szesszel és egy fél napra törölközőbe tekerjük a gyerek fejét majd este egy alapos hajmosás, szükség szerint ismétlés. Nagyon jó ötlet a gyermek egyéb textíliáinak (ágynemű, sapka , sál stb. ) átmosása, esetleg fertőtlenítése.
→ válasz erre
2011 03 25. 08:17
szerencsére nekünk még a fiaimmal nem volt ilyen gond, habár úgy tudom hogy a rövid hajba kevésbé telepszenek meg. De van már megelőzésre sampon, meg hozzá nagyon sűrű hajkefe, nem próbáltam még, de biztosan hatásos lehet
→ válasz erre
2011 03 25. 10:02
Kislányomnak másfél-két éves korában találtunk fejtetvet a hajában. Nagyon megijjedtem, ráadásul nem jártunk közösségbe, szóval nem is gondoltam rá, már csak a mászó bogarakra figyeltem fel. Mint később kiderült nővérem gyerekeitől kapta, de ők elfelejtettek szólni, hogy előzőleg bennük is találtak az ovódában. Miután megláttam a hajában a tetüt, hajmosás, azzal a mászó bogarak ugyan eltüntek, de a serkék ott maradtak, amit egyesével húztam ki a félhosszú hajából. Első nap vagy 60-70-et is kiszedtem, szerencsére a kislányom türelmes volt. Majd kezeltem haját két hétig a szesszel, és egy samponnal, ami megakadályozza a serkék kifejlődését. Most már ovódás a kislányom, de rendszeresen nézem a haját, nehogy esetleg más társait "fertőzzön" meg vele.
→ válasz erre
2011 03 25. 15:05
Nálunk az elsődleges szempont az volt, hogy ne tartalmazzon semmiféle kémiai összetevőt a szer, mert az kiválthat esetlegesen allergiás reakciót.
így egy hedrin nevű szert ajánlottak ami jól be is vált! Csak ajánlani tudom mindenkinek! Nem volt büdös, mint a nittyfor, mlékszem még engem is ezzel ápltak és nagyon utáltam:)
→ válasz erre
2011 03 26. 13:09
Már csak emlék a tetű!

A Hedrin tetűírtó szer más, mint a legtöbb hagyományos tetűirtó. A Hedrin tetűírtó szer fizikai úton hat a fejtetű ellen: megfojtja az élősködőt, ezért nincsen szükség bőrirritációt előidézhető méreg alapú vegyszerre. Vagyis a Hedrin tetűírtó szer kíméletlen a fejtetűhöz, de gyengéd és kíméletes a fejbőrhöz!

A Hedrin tetűírtó szer hatékonysága klinikailag bizonyított!

HATÉKONY KEZELÉS 1 ÓRA ALATT A FEJTETŰ ELLEN!

A Hedrin® tetűírtó már egy óra alatt hat, ezért nem kell azt egész nap vagy éjszaka a fejbőrön hagyni. Válasszon a tetűírtó oldat és spray kiszerelések közül kényelme szerint a fejtetű ellen!

Amiért érdemes a Hedrint tetűírtó szert választania a fejtetű ellen:
vegyszermentes
már 6 hónapos kortól használható
1 óra alatt hat
szagtalan
bőrbarát
A Hedrin tetűírtó szer biztonságos szilikon technológiája:

A Hedrin tetűírtó szilkon formulája nem szívódik fel, ezért nincs kémiai hatása
A Hedrin tetűírtó szer 6 hónapos kortól alkalmazható, valamint terhes kismamák is használhatják
A Hedrin tetűírtó szer nem tartalmaz oldószert, így nem okoz problémát az asztmás betegeknél
Nincs kellemetlen szag és égő érzet, így a gyerekek könnyebben elfogadják a Hedrinnel történő fejtetű elleni kezelést
Nincs szükség fésülésre – egyszerű hajmosással az elpusztult fejtetűk könnyedén eltávolíthatóak
A Hedrin tetűírtó szer bőrbarát összetétele:

A Hedrin tetűírtó oldat és spray az egyetlen olyan, klinikai tanulmányokkal és kísérletekkel rendelkező tetű elleni szer, amely nem tartalmaz az egészségre esetlegesen káros rovarirtó szereket.

A hatóanyaga dimetikon, amely fizikai úton pusztítja el a fejtetűt, nem lép kémiai reakcióba sem a hajjal, sem a bőrrel. A fizikai hatásmechanizmusnak köszönhetően nem alakul ki rezisztencia, tehát biztonságosan alkalmazató annyiszor, amennyiszer csak szükség van rá.

A Hedrin tetűírtó szer alkalmazása:

Használjon elegendő mennyiségű Hedrin tetűírtó oldatot, hogy a száraz hajat egyenletesen és teljesen befedje. Masszírozza a hajba úgy, hogy a folyadék a hajtőtől a hajvégekig egyenletesen fedjen. A felvitelt követően, hagyja a hajon az oldatot egy órán át. Mossa meg a hajat normál samponnal, öblítse le vízzel, majd szárítsa meg.

Fontos, hogy a Hedrin tetűírtó oldatot hét nap elteltével újra alkalmazza, hogy az időközben a serkékből kikelt fejtetveket is kezelje. Az ismételt használat elmulasztása a fejtetű fertőzés kiújulását okozhatja.

A Hedrint tetűírtó szert keresse a gyógyszertárakban!

A termék egészségpénztárra vásárolható!

→ válasz erre
2011 03 27. 08:41
Hú, mi a nyári szünetben egy hónapot töltöttünk a "témával". Valószínűleg Lolám az évzárón kaphatta el, majd nekem is átadta. Magamban vettem észre először, azonnal ecetes-vizes dunsztolás. Hatásos volt, megfulladtak, magamban utána nem találtam többet, DE...Lolámból csak úgy hullottak a kezelést követően. Krémet vettem, ami nem olyan veszettül büdi, mint a nittyfor, azonban a haját így is tönkre vágta. Kb. két hétig szenvedtünk vele, mire teljesen kiirtódtak, azt követően pedig (doki szerint feleslegesen) kb egy hónapig hetente kezelgettem a haját. Na ezt NE TEGYÉTEK! Azóta többször voltunk vele fodrásznál, még mindig nem az igazi a haja, de szerencsére a kopasztást megúszta. Emlékezetes napok voltak...
→ válasz erre
2011 03 27. 15:06
Szerencsére eddig még nem talákoztunk ilyen "állatkákkal",remélem ezután sem fogunk:)Én minden hajmosásnál ecetes vízzel öblítem le a gyerekek haját,állítólag ez jó megelőzőszer,és hát ugye szép fényes is lesz tőle a haj:)nekünk eddig bevált:)úgyhogy maradunk is ennél,és csak remélni tudom hogy bennünk ne legyen:))
→ válasz erre
2011 08 10. 17:58
Sajnos mi se úsztuk meg a találkozást a tetvekkel. Mindenképpen olyan kezelést akartunk alkalmazni ami nem büdös és természetes hatóanyagú. Ezért Picksan sampont vettünk amihez fésű is van, 2x kellett kezelni vele, és szuper volt.
Már vettem most is mert évkezdéskor is szokott lenni sajnos.

Itt találtok róla bővebb információkat:
http://www.coordwell.hu/product-14-picksan-tet?-stop
→ válasz erre
2011 08 18. 19:58
Na hát ez az a dolog amit nem ajánlok senkinek.Virágomnál már akkor vettem észre amikor hemzsegtek a fején,és persze én sem úsztam meg.
Hát nehéz menet volt,nittyforral kezdtük,de nekünk az nem volt valami jó,aztán kaptunk neemoxant.Na hát ezt ajánlom mindenkinek,nem vágta haza annyira a leányzóm haját,amit valószínűleg annak köszönhetünk,hogy természetes anyagokból tevődik össze.
→ válasz erre
2011 09 09. 01:38
Sziasztok,

Olvastam a hozzászólásokat, és mivel itt van az óvoda, iskolakezdés ideje, ilyenkor nagyon gyakori a tetű a gyerekek hajában. Ehhez szeretnék mindenkinek egy kis segítséget nyújtani, mert végre van egy termék amely kizárólag a megelőzésre szolgál.
A kisfiamnak télen az óvodában tetűt találtak a hajában. Mindent kipróbáltunk, de sajnos hosszú hetekbe telt, míg az összes tetűt sikerült a dús, göndör hajából kiirtani. És persze az ilyenkor szokásos fertőtlenítés, ágyneműmosás, és az összes vele járó kellemetlenségen túl voltunk már, soha többé nem kívánom ezt végigcsinálni. Arról nem is beszélve, hogy persze hogy a másik kisfiam is elkapta, sőt még én is. Persze hosszú, göndör hajam van, el tudjátok képzelni, mennyi macerával járt az irtás. :-( Egy ismerősömön keresztül jártam egy gyerekfodrászatban a neve, Tincses Sziget. Az üzlet kizárólag gyerekeknek jött létre, hangulatos, gyerekbarát, a kisfiam haját kisautóban vágták le a fodrászlányok, akik nagyon kedvesek és türelmesek voltak vele. Náluk vásároltam egy tetűmegelőző sampont és kondicionálót, (Lice Defense a neve), arra az esetre, hogy ha az oviban ismételten felbukkanna a tetű, legyen mivel megmosni a gyerek haját. A vásárlás után néhány héttel már ki is kellett próbálnom, és hihetetlen, de bevált. . Fő hatóanyagai, a teafa-, andróoba-, citromfű- és levendula olaj, természetes úton tartja távol a tetűt a fejtől és a hajtól. Kellemes illata van, és ami a lényeg, nem roncsolja a hajat. Ajánlom a fodrászatot is és a termékeiket is, mert nem csak ez van, hanem pl. csokis sampon, málnás kifésülő, banános testápoló, stb... és minden termékük sulfátmentes. Elérhetőségük: www.tincses-sziget.hu Remélem tudtam segíteni. :-)
→ válasz erre
2011 09 09. 01:46
mégegyszer a cimük:
http://www.tincses-sziget.hu/

→ válasz erre
2011 10 05. 21:10
Én is a tapasztalatainkat szeretném megosztani. Mi a Picksan sampont használtuk, és meg voltunk vele elégedve. 2x kellett megismételni a kezelést, van hozzá fésű is. És ami nekünk még fontos volt hogy természetes hatóanyagú, a gyógyszertárban így kértük.
Nekem régen valami büdös kencével kente be anyukám a hajam, szerencse hogy ma már vannak ennél sokkal jobb készítmények is. Ezt a sampont kimondottan a fejtetű ellen fejlesztették, utána olvastam.
→ válasz erre
2012 03 06. 10:26
Akkor én is megosztanám a tapasztalataimat...nekünk szerencsére nem kellett több ilyen szert is kipróbálnunk, mert rögtön rátaláltunk arra ami egyből kiirtotta a kis tetveket!! nem volt büdös, nem irritálta a lányom fejbőrét és nagyon gyorsan eredményt értünk el vele. az oldalukon pedig nagyon részletesen leírják hogyan is kell használni, mit kell tenni. én csak ajánlani tudom
→ válasz erre
2012 03 08. 15:56
én is hozzászólnék :-) én is csak jókat tudok mondani egy tetűírtó szerről, ami nem tartlmaz kémiai anyagokat. Nagyjából ugyanazokat a jókat tudom elmondani a temrékről, mint 'anyucka', hogy gyorsan és hatékonyan megszűnt a tetvesség kislányomnál, és nem lett piros a fejbőre a kezelés után. csak ajánlani tudoma Hedrint, és elég sok információt lehet róla olvasni a neten (www.hedrin.hu )
→ válasz erre
X
EZT MÁR OLVASTAD?