Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Képzeljétek, Bálint kapott a sógoréktól egy miniszintetizátort, és nagyon gyakorol. Bevet mindent: tenyérrel, 2kézzel, ujjal, lábbal nyomkodja és még arra is rájött, hogy fenékkel is zenélni tud, ha ráül és csúszkál rajta...
Kép
Aztán feltalálta magát és még dobol is, egy üres kekszes doboz segítségével...
Kép

Gotti :) A napokban sokat gondoltam Rád, hogy milyen amikor a gyerkőcök gyakorolnak ezerrel! Persze én még csak nevetni tudok Bálinton, ahogy mindent kipróbál, de amikor 2 percig nyomja a magas C-t, hááát alig várom, hogy másik billentyűt találjon...

Adri :) Sütöttél azóta palacsintát? Hétvégére azt tervezek, majd gondolok Rátok (és főleg Bálintodra :D ) Kipróbáltad a csokis kekszet?

Móni :) Géped még mindig nem hajlandó a babanetre? :(

Ditta :) Volt vmi finom süti mostanság? Gyerkőcök hogy vannak?

Dorka :) Nálatok mi újság? Olyan régen írtál! Szoncsi már biztos szépen beszél azóta! Meglátogatjátok még a cicusokat?

Kinga :) Már meg se merem kérdezni, merre vagy???

Tulipika :) Hogy vagy? És a pocaklakód?

Kriszti :) Petra mond már azóta új szavakat? Ültesd a gép elé, bizti belelkesül :wink:

Ha van időtök, írjatok!
Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Gotti :)

Mit szólsz????????????
Fletó Kép

D.
ditta76
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Rajtunk átvonult vmi víruros nyavalya :evil: Bálint hétvégén lázas volt, de már jól van :) csak én vagyok még csupa takony :(
Nagyon csöndesek vagytok :cry: már letelt a nyári szünet és becsengettek :lol: úgyhogy írjatok!!
Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is betegek vagyunk! :cry: Péntek este hőemelkedése volt Bálintnak, szombat reggelre viszont "már csak" a nózija folyt, így nem vittem el az ügyeletre. (Gondoltam biztosan a foga jön.)
Erre tegnap estére 39 fokos lett a láza. Így ma a dokibácsinál kezdtünk. Torokgyulladás. :( Hurrá!!!!!!! :cry:

Zsuzsa! Sütöttem a múlt héten csokiskekszet, de nem lett olyan jó, mint a Tiéd! :? Ja, és palacsintát is - múlt héten kétszer!

Remélem mindenki jól van!
Nemsokára mennem kell szülőire az oviba, de előbb átviszem a gyerekeket anyuékhoz.

Puszi, Adri
radra
 
 


Adri :) Jobbulást Bálintodnak!!! Torokgyuszi :( :( Először én is a fogzásra gyanakodtam, de 38 felett állítólag már nem valószínű, hogy az. Remélem Nándika nem kapja el! Mit írt fel a doki?
Puszi Nektek: Zsuzsa
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Még tegnap este és éjszaka is lázas volt Bálintka (39fok), de mára (lekopogom) az már elmúlt! És a kedve is jobb! :lol:
Augmentin duot írt fel a doki. Nem örülök neki, hogy ilyeneket kell beadni, de ez van! :x

Zsuzsa! Köszönjük a jókívánságot, Nektek is jobbulást, ha még mindig betegek vagytok Ti is!

Gotti! Ma majdnem felhívtalak, de gondoltam biztosan sok dolgod van, így elnapoltam. Ha tutira tudod előre, hogy mentek abba az üzletbe, akkor írsz ide, vagy dobsz egy sms-t, ha szépen megkérlek! Légyszilégyszi! :oops: Én meg visszacsörgök Rád!
Nálatok minden oké?

Dorka! A hétvégén vettem egy pici üveg Vodkát, hogy azzal kenjem be Bubikámat, de a férjem nem igazán volt elragadtatva az ötlettől. Szerinte káros, ha felszívódik. Te próbáltad már Szoncsival? Tényleg, hogy van a nagylány?

Ditta! Mostanában nem sütöttél valami egyszerű és nagyszerű sütit? Gyerkőcök jól vannak?

Móni! Tulipika! Pannamama és Kinga! Írjatok már!!!!!!!! Hiányoztok! :cry:

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Mi is betegek voltunk, a múlt héten kezdődött Veronikával, de ő 3 nap alatt túl volt rajta egy kis náthával. Gondolom, hogy Ati tőle kaphatta el, ő is taknyolt 4 napig, majd utána belázasodott, és hányás-hasmenés is társult hozzá. Ma már szerencsére nem volt láz, de a hasa még most is megy... :(

Mi sem úsztuk meg, Attilával mindketten taknyoltunk!

Adri :)
De sütöttem most is, illetve a hétvégén, mert össznépi névnapolás volt (anyu, tesóm, én) és őzgerinc-sűtőben kell csinálni, nem tudom, mi a hivatalos neve, de gesztenyés-krémes, babapiskótás. Szóval sütni nem kell, csak rakosgatni, hűteni és enni.... :D
Nagyon fincsi, sajna, fotót elfelejtettem csinálni róla, de majd legközelebb!

Kisfiad jobban van már?

Sziasztok, Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Adri :) De örülök, hogy Bálintod már jobban van!! :D :D Nálunk már csak én fújom még az orrom.

Ditta :) Nektek is bulást!!! Gesztenyés sütid nagyon jól hangzik :D

Tulipika :) Ekkora pocakkal nem ér ennyi ideig hallgatni!! Mi újság??

Gotti, Kriszti, Dorka :) Mi van Veletek? Írjatok!

Jó hétvégét mindenkinek!!
Puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Tök rendi-bendik vagytok, hogy így érdeklődtetek!!!
Nagyjából a napokban töltjük a nyolcadik hónapot! Pindúrka nyomkolódik, de egyébként a pocak nem olyan hatalmas :). Kedden voltunk orvosnál, most már 2,5 kg fölött van valamivel (én olyan plusz tíznél tartok :)), van esélyünk a három és feles születési súlyra.
Holnap reggeltől estig suli, de aztán pihenés (illetve angolozás) ezerrel.
A héten vásároltunk is, már csak kókuszmatrac kell, de pechem van, mert a két szabvány közül egyik sem jó az ágyunkba...

Most pusszantok mindenkit, írjatok kivel miujs!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Kisbetegeknek bulást, bár remélem már mindenki meggyógyult!!

Tulipika :) Hú már nemsokára szülni fogsz! :wink: Hányadikára vagy kiírva? Pakk már össze van készítve? Nagy drukkok mennek, de azért adj hírt magadról lécci, hogy tudjuk mi van Veled! Gratula a szép súlyokhoz, a babáéhoz is és a Tiedhez is! Mondjuk a súlybecslésről annyit, hogy Bálintot uh-n 3400g körülire becsülték (1 héttel a születése előtt), aztán 4080g lett. :D De a lényeg, hogy minden rendben a pocaklakóddal! :D :D

Puszi és jó hétvégét!
Zsuzsa
denizsa
 
 


Hú csajok, hol van mindenki :?: :?: :?:

Remélem már mindenki jól van és kicsattan az egészségtől! :D
Olyan szép idő van, igyekszünk kihasználni és sokat kint lenni, Bálint most épp anyósomat teríti be homokkal :lol:

Adri :) Remélem már túl vagytok a torokgyuszin és minden okés Nálatok!

Móni :) Köszi a mélt! Olyan aranyos vagy, hogy gondoltál ránk és hírt adtál magadról! :D

Tulipika :) Remélem jól vagytok, majd írjál!

Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Lassan ketten maradunk????
Rendi Tőled, hogy érdeklődsz!
Homokozás? Hmmm... jó móka lehet :), főleg anyósodnak :D!
Mi elvagyunk, Pindúr betöltötte a nyolc hónapos kort, pocakon belül :). Csak ez utóbbi sokat feszül, fáj, húzódik a bőr, az esti olajos masszázs sokat segít.
A sulitól féltem, h nagyon lefáraszt, de tök jó hatása volt rám, feldobott. Kellett már ennyi a "bezártság" után, de tény, h lefáradtam :).

Üdv mindenkinek és pusszancs!

Írjatok!!!
tulipika
 
 


Szia Tulipika :)

Gratula a 8. hónaphoz! :D :D
Kenegetés tényleg jó dolog, emlékszem nekem is feszült és a krém használt. Kend be akár többször is naponta, ha úgy érzed!
Viccelsz? Ez bezártság? :lol: Nem akarlak ijesztgetni, de mi lesz később...? Mindenesetre én az utóbbi időkben lettem ilyen társaságbajáró, mondjuk addig nem is nagyon értem rá :lol: De egy idő után kell vmi plusz is a baba mellé, hogy "kerek" legyen a világ. Persze erre jó a suli is, vagy bmilyen más program, lényeg, hogy legyen. És itt nem csak a homokozásra gondolok :wink: bár az is jó móka, de legalább Bálint már nem akarja megenni a homokot...

És nagyon remélem, hogy nem csak ketten maradunk! Úgyhogy CSAJOK ÍRJATOK!!!!

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!
Zsuzsa
denizsa
 
 


Hát sajnos eléggé bezárva érzem magam...
A szüleimmel (hétvégén tesóimmal is) élek egyenlőre, de napközben egyedül vagyok és ami rosszabb, hogy érdemben igazából senkivel nem tudok beszélgetni. Szóval eléggé bezárva érzem magam.
Sejtem ,hogy később sem lesz másképp, de akkor azért nem egyedül leszek, délután várhatom a férjemet a munkából... kicsit más, mint ha az Anyukámat várom (őt is nagyon szeretem :D!!!).
A továbbiakra tervem: mondjuk heti kétszer elmennék egy órára úszodába. Vajon belefér egy 3-4 hónapos picuri mellett. Esetleg még tűzzománc-kör érdekelne, mondjuk kezdetben havi 1.
Szerinted? Vagy nagyon el vagyok tévedve?

pusszantó!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Csak egy mondat erejéig ugrottam fel: Tudatom Veletek, hogy élek, csak tisztarohanás az életem! :roll:
Remélem jövőhéten tudok bővebben írni!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok! :wink:

Sok puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Adri :) Örülök, hogy még élsz :D és tudatom Veled, hogy már jövőhét van :wink:

Tulipika :) Fel a fejjel, már nincs sok hátra szülésig! Használd ki az időt pihenésre és nyugodtan sétálj nagyokat ebben a szép időben, persze csak amennyi jól esik! Szülés után egy darabig bizti nem fogsz unatkozni, az első hónapokban tuti nem, aztán meg tényleg jó kikapcsolódás az uszoda, tanfolyam, vagy ami megtetszik, ezek nem vesznek el sok időt (2 szopi között belefér) és a nagyi biztos lelkesen vigyáz majd az unokára :wink: Ha meg kicsit nagyobb lesz a baba, talizhatsz más babásokkal, akkor már a babók is élénken érdeklődnek egymás iránt, szóval többet tényleg nem leszel egyedül! :D (Sőt, néha áhítozol majd egy kis nyugodt egyedüllétre :lol: ) Addig meg írj nekünk, ha úgy érzed, kell vki! :wink:

Puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


Még nincs névre szóló takarórók?

Rövid határidővel nagyon kedvező áron készítjük! Ajándéknak is kiváló! Használható játszó szőnyegnek vagy hempergőzőnek is. Puha polár anyagból, csodaszép színekből készítjük a baba nevével és egy kedves figurával . Csecsemőknek 75*100 cm 2990.- (egy rugi ára) 100*130 cm (2 éves kortól) 3990.- 130*170cm (felnőtt) 4990.-. Kérésre szívesen küldök további képeket. Érdeklődni és rendelni a kadar.laszlo@vivamail.hu címen lehet.[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159947490.2.jpg[/img] [/img]
rempi
 
 


Hú, be sem merek jelentkezni, úgy eltűntem. Nagyon haragszom is magamra e miatt. :twisted:
A helyzet az, hogy a tesóm kisbabát vár, és nála voltam három hétig Brüsszelben.
Zsuzsi! Bálintka gyönyörű kis totyogó lett és nagyon szépen dobol! :lol:Köszönjük, hogy érdeklődsz, jól vagyunk, Szonja már egész mondatokat mond és mindent megeszik, nagyon jó étvágya van.Már néha elfelejti a szopit. Találtunk egy apró játszóteret, ami itt van a sarkon, így bármikor hintázhat, vagy csúzhat egyet a gyerkőc. Már ragad rám az észt nyelv is, kezdem meglátni, hogy az észteknek vannak kedves vonásaik a hűvösségük mellett.

Adri! A vodkáról: mi már kipróbáltuk és működött, egyáltalán nem ártott a gyereknek. Éppen az a lényege, hogy mivel a forró bőrfelületre kened, ( mondjuk egy vattával), abban a pillanatban elpárolog a hideg a folyadék, amint érintkezik a bőrrel. Nem szívódik fel, különben az észt Mentősök nem alkalmaznák akkor, mikor kihívják őket egy súlyosan lázas gyerekhez. Márpedig ezt teszik, és itt a háziorvos is ajánlja lázcsillapításként, hogyha hirtelen iszonyú magas láza lenne a gyereknek (40). Én is bizonytalan voltam benne, mert hihetetlennek tűnt, de mikor arra ébredtem, hogy 40 fokos láza volt a kicsinek, akkor nem volt idő hűtőfürdőzni, meg várni arra, hogy majd hat a lázcsillapító, azonnal bedörzsöltük vodkával. Óriási megkönnyebülés volt, hogy hatott és tudtam, hogy ha mentőt hívnék, ők is ezt csinálnák.Magyarországon ez a módszer nyilván ismeretlen, de abban biztos lehetsz, hogy ha a bőrére kened, nem ártasz vele.( nem megitatni! :lol: )
A nagylány köszönöm jól van, egészséges és jó a beszélőkéje. :D

Tulipika! Ha van segítséged, biztos el tudsz majd járni néha baba mellett is feltöltődni. De szerintem nem az első 3-4 hónapban. Először én is úgy gondolkodtam, ahogy te, és gondoltam majd közben szépen befejezem a főiskolát, mi az nekem.Aztán rájöttem, hogy ez illúzió, és halasztanom kellett egy fél évet.A gyerek hat hónapos kora után már könnyebb, én utána tettem le az államvizsgát.Persze babaklubba már az első pillanattól el lehet járni, de ha az igény szerinti szoptatást választod, amit mostanában ajánlanak, akkor az első 3-4 hónapban egy lépést sem fogsz tudni tenni a kis manó nélkül, de szerintem ez így van jól, ezzel meg kell barátkozni.A tegyél le és engedj el korszak később jön, 6 hónap után.

Mindenkit üdvözlök!!!!Dorka

(Hú azt azért nem gondoltam volna, hogy a politika ide is ennyire benyomul.Talán nem kellene. :cry:)
chopin
 
 


Sziasztok!

A lázról van egy annyira durva sztorim! Keresztanyám gyerekosztályon főnővér szóval látott ezt-azt, de ezen még ő is ledöbbent!
Szóltak, h hamarosan hoznak egy óvodáskorú kisfiút, akinek lázgörcse van. Ez még nyáron történt egy baromi meleg napon.
Szóval jöttek a mentősök és vezették a kisfiút, akin kb 3 kabát és kötött sapka volt! Keresztanyu teljesen kiakadt, h lázgörccsel, 40 fokban minek öltöztetik így be. Hát szegényke tanyasi kisgyerek volt, az anyukája úgy gondolta segít rajta és leeresztette a gémeskútba, hogy lehűtse a lázát!!!
Ki is hűlt szegény (ez idén nyáron volt!!! 21. század...), azért kellett úgy beöltöztetni!

Azért a vodka jobb, nem?
tulipika
 
 


Sziasztok!

Dorka! De jó, hogy végre jelentkeztél! :)
Legközelebb nem hagyom magam lebeszélni a vodkáról! (Bár nagyon örülnék, ha nem kellene bevetnem a közeljövőben!)

Zsuzsa! Igen, már jövőhét van! Sőt, mindjárt ennek is vége, úgyhogy írok pár sort.

Tulipika! Mennyi is van még Nektek hátra? Nem emlékszem már, hogy mikorra vagy kiírva. (Ebből is látszik, hogy hülyülök... :lol: )

Szóval: Nándikával járunk suliváróra, meg német foglalkozásra az iskolába. A jövendőbeli sulijába. Ja, meg sakkfoglalkozásra is. :)
Ezen kívül vinni kell Őt heti 1 alkalommal logopédushoz.
Úgyhogy nem unatkozom!
Plusz mostanában elég feszült vagyok (okát nem tudom), de észreveszem, hogy a gyerkőcökkel sem vagyok olyan türelmes, mint eddig. :oops:
Már a harmadik gyermeket sem biztos, hogy szeretném...
Eddig szinte bele voltam betegedve, hogy a férjem nem támogatta az ötletet kellőképpen, erre most meg én viszakozom.
Nem tudom mi van velem!

Hát, röviden ennyi!
Abba is fejezem, mert nem szeretnék senkit lehangolni... elég, ha én ilyen vagyok! Kép

Azért sok puszit még küldök Nektek!

Adri

ui.: Ditta, Gotti hol jártok? Ugye nem felejtetek el néha benézni ide?
Kinga! Te is adj valami jelet magadról, légyszi!
Móni! Ari vagy, hogy írtál! Puszi Nektek is!
radra
 
 


Sziasztok!

Az élet nálunk is zajlik, szerencsére 1-2 délelőtt anyám is be tud segíteni. Amióta Bálint csak 1x alszik naponta dél körül, a délelőttünk is meghosszabbodott, program (minimum játszótér) kell neki a lefárasztáshoz. Bár sokszor beéri a kerti homokozóval és motorral is. Már sokszor hozza nekem a cipőjét, hogy menjünk már... :) Holnap kilátogatunk a közeli bababörzére, nézünk csizmát, anorákot a nagyfiúnak télire, vasárnap meg jönnek sógoromék látogatóba és háziasszonykodhatom egy kicsit. Már nagyon önálló Bálint, sokszor már a kezem se akarja megfogni, úgy masírozik, bár az utcán így nem hagyom őkelmét menni. Imádja a zsírkrétát is, bár még nem "szakszerűen" használja, hanem a dobozból való ki- meg bepakolás a sláger :) És még egy újdonság van: elkezdett kanállal enni, nagyon lelkesen gyakorol, néha kézzel is besegít, és persze csupa maszat lesz, sokszor még a haja is...

Dorka :) Nagyon örülök, hogy írtál végre!! :D :D Gratula tesódnak a babához! Hányadik hónapban van? Hú, Szoncsi már elfelejti a szopit?! Nem semmi! :shock: Gratula neki a mondatokhoz és a jó étvágyhoz :D Játszótér szuper :D Nálatok is előfordul, hogy nem akar hazajönni, olyan jól érzi magát ott?

Tulipika :) Hú, ez nagyon durva eset :shock: Pocid hogy van? Feszül még a bőr? Használ a krémezés/olajozás? Hogy érzed magad? Javult a hangulatod?

Adri :) Tényleg nem unatkozol! Már bocsi a kérdésért, de nem vagy Te terhes véletlenül? :wink: Mindenesetre kitartás! És sok +++++ energia megy Neked!!

Jó hétvégét és sok puszi mindenkinek!
Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Kedves Radra! Nem csodálom, hogy ennyi tennivaló közt kiakadsz egy kicsit... biztos az a baj oka, hogy nem jut egy csepp idő sem Magadra! Volna mondjuk egy délutánod egy jó kis programmal tutiegyből másként látnád a hamadik-baba dolgot is!

Denizsa! Köszi az érdeklődésed :wink:, javul már a hangultom! Anyu vett leértékelve (azért most nem a nyár elején :)) egy napozóágyat, kitettem ma a napra magammal együtt. A pocakom is kidugtam a pólóból, jó volt az okt-i napocska cirógatása. A bőröm kezdi megszokni a helyzetet, meg már el is használtam fél üveg masszázsolajat :D. Rengeteget alszom (amíg lehet alapon...), egyébként mához 3 hétre vagyunk kiírva.

Pussz mindenkinek, jelentkezzetek!

tulip
tulipika
 
 


Sziasztok!

Kíváncsiskodok: Nektek kb. mennyi idő kellett míg a szülés után "visszaállt" a hasatok kb olyanra, mint előtte. Ehhez hasizmoztatok, vagy csinltatok bármiféle gyakorlatot? (nekem sosem volt épp kockás, de azért viszonylag feszes, bár gondolom ez úgysem ezen múlik).

Üdv!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Jó nyüzsis volt a hétvégénk is, szombaton voltunk bababörzén és beszereztük Bálint téli cuccait, vasárnap meg sógoromék jöttek. Pizzát sütöttem nekik, B. most evett először, de nagyon ízlett neki a pizza...

Adri :) Remélem hétvégén tudtál kicsit pihenni és már jobb a kedved!!

Tulipika :) Napozóágy szuper :D Jól teszed, hogy sokat pihensz :D kicsit irigyellek is érte, nekem max. az a kényeztetés, ha a reggeli szopi után apa játszik még Bálinttal én meg lustálkodhatok egy kicsit... Nos nem akarlak elkeseríteni, de már sose lesz pont olyan feszes a hasad, mint szülés előtt. A "kb" jó jelző, azért azt el lehet érni. Példa: jókat nevetek néha azokon a hihetetlenül vékony (50 kiló körüli) barátnőimen, akik mondogatják, hogy milyen kövérek, mert össze tudják csípni a bőrt a hasukon. Hát persze, szülés után ez van. De még az olyanoknak is nehéz elfogadni, akik mégis baromi jól néznek ki. Szóval elsősorban, ha adhatok egy jó tanácsot a jövőre nézve, fogadd el önmagad úgy, ahogy vagy!! De hogy konkrét választ adjak a kérdésedre, nekem néhány hónap kellett, míg a súly- és alakdolgok visszaálltak. Hasizmozás nem volt, mert egyszerűen nem fért bele az időmbe és energiáimba, de néha hiányzik a torna. Egyébként jártam anno terhestornára és a gyógytornásznő, aki tartotta azt mondta, hogy szülés után kb.3 hónapig nem javasolt a hasizmozás, szóval türelem.
Jesszus, már csak 3 hét!! :shock: Vigyázz magadra és mennek a drukkok!!
denizsa
 
 


Halihó Mindenkinek ! :) :) :)

Hááát én is szégyenteljes módon eltűntem, csak néha olvasó üzemmódban ugrottam be ... az oka nagyon prózai: politika

Direkt nem írtam, mert azzal meg nem akartalak terhelni Beneteket, mert: 1. mindenki pártszimpátiáját tiszteletben akarom tartani ismeretlenül is , 2. van Aki olyan életszakaszban van / pl. Tulipika :) , hogy most a legjobb a babára koncentrálni. Két éve engem is percenként az érdekelt mikor indul meg már a szülés és mikor láthatom meg a picnket :) :) Ettől az érzéstől és a születés utáni gyönyörűséges pillanatoktól NINCS SZEBB A VILÁGON !!!
Zsuzsa , gratula Bálintkának az evéshez, a hozzászólás végén teszek fel Zitiről egy makarónievős képet :) :) biztos ismerős lesz !
Dorka ! Hát azt meg hogy csináljátok, hogy a szopit elfelejti Szoncsi ? Zitikémnél annyit értem el, hogy napközben egyszerűen nem engedem szopcsizni / illetve egyszer, a délutáni elelváskor mégis 1-2 percet/. Ha ez pl. kimarad, mert utazunk és magától elalszik az autóban, akkor estére majd szétfeszül a mellem. Innen tudom, hogy jócskán iszik is a kisasszony ! :) Meg onnan, hogy semmiféle folyékony tejterméket nem hajlandó meginni / pl. csokis tej, rendes tej, karamella, stb. már mindennel próbálkoztunk, talán az anyatejen kívül a vizet szereti :) Ennek folyományaként szépek a fogacskái, remélem így is marad.
Adrikám, nem voltunk kinn továbbra sem, úgy néz ki talán a téli bevásárlásra megyünk csak.

A többiek ???

Most pussz Mindenkinek, Tulipikának egy külön erősítő, bátorító ölelés:

Gotti és Ziti
gottianyu
 
 


És az ígért kép:

Kép


meg mégegy:

Kép

Gotti és Ziti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Mi megint betegek vagyunk, egy hónapon belül már másodszor... :(
Atinak most a torka gyulladt be, és ráadásul valami brutális ízű ab-ot kapott, ilyen més sose volt, és hát enyhén szólva erőszakot kell alkalmaznom, hogy bevegye.... :( pedig korábban nem volt gond, ha egy kicsikét édesebb ízű volt, mindenféle szirupot bevett. Ti milyen cselhez folyamodtok ilyenkor??
Veronika is krákog, fáj a torka, bár neki nem volt láza, szerencsére.

Múlt hétvégén leugrottunk Gyulára hosszú hétvégére, egy másik barátnőmékkel, mi is 2 gyerekkel ők is.... Hát ott aztán minden volt, csak pihenés nem.... De szerencsére a humoros oldaláról közelítettük meg, így nem ment el minden szál hajunk.... :lol: :lol:

Gotti :)
Zita nagyon édes!! Akkor Ziti mostanában volt/lesz 2 éves??? Isten éltesse!! Kép

Én megint fogorvoshoz járok..... Kép
Ínygyuszim helyre jött, de az elmozdult fogamat nem lehetett megmenteni, csütörtökön kihúzták elől!! :oops: Képzelhetitek.... Egy hétig kb. nem mozdulok ki a lakásból, míg meg nem lesz a pótlás!

Tulipika :)
Neked kitartás, türelem a következő napokhoz! Hamarosan találkoztok a bébiddel! Most kicsit irigyellek! Hát az igaz, hogy tökéletes már nem lesz a has, de ha az vígasztal, én most vékonyabb vagyok, mint a 2 gyerek előtt, kb. 6-7 kg-al... Lehet, hogy ők edzésben tartanak, mellettük nem nagyon lehet lazsálni!

Denizsa :)
Örülök, hogy te legalább életben tartod a topicot, ha már mi ilyen lusták vagyunk.....
De azért mindig benézek olvasgatni!

Adri :)
Van úgy, hogy az ember mélyponton van, én is szoktam így lenni! Néha minden olyan egyszerű, máskor meg mindent sötéten látok!

Chopin :)
Nem hiszem, hogy "ennyire" befurakodott volna ide a politika! 1-2 elejtett szón kívül senki hozzá se szól!

Sziasztok, Ditta Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Ditta :) Hú, már megint betegség :( :( Bulást Nektek!!! Bogyóra nincs sok ötletem, de ha az édeset beveszi, mi lenne, a bemártanád vmibe, mielőtt bekapja? pl. csokiszósz, méz, ... (vagy bmi, amit szeret és Te is megengeded neki) Örülök, hogy ínyed rendbejött! A fogad helyett meg lesz szép pótlás :wink:

Gotti :) Zitus nagyon édes, mint mindig :wink: :D Nem semmi ez a roller! És a csupamaszat-kép nagyon is ismerős! :lol: Bálint minden kajálás után hasonlóan néz ki...

Tinu :) Hú, már mindjárt szülni fogsz!! Nagyon drukkolok!! Hogy vagy?

Adri :) Jobb már a kedved? Hogy vagytok??

Mi meg nagy projektbe vágtuk a fejszénket: gyerekszobát alakítunk ki, szóval előttünk egy kis falépítés, tapétázás meg beépített szekrény-építés, jövő hétvégén kezdjük majd a falat (szerencsére gipszkartonból lesz) és majd apránként jön a többi... idén őszre/télre megvan az program :lol:
És Bálintnak egyszerre 3 foga is jön, 1 elön és 2 őrlő hátul, néha kicsit nyügi miatta, de legalább láza/hőemelkedése nincs miatta.

Puszi Mindenkinek és jó hétvégét: Zsuzsa
denizsa
 
 


Tinu=Tulipika
Tulipika :) Ezer bocsi :oops: :oops: :oops: és millió puszi :D
denizsa
 
 


Sziasztok!

Megvagyok. Már jobb a kedvem is - általában. :lol:
Pénteken és szombaton nagytakarítottam: ablakpucolás, függönymosás és vasalás - na ezt az utóbbit szivesen kihagytam volna! Ha valamit úúúúúúúúútálok, akkor az a vasalás! :evil:
De mindegy, legalább túl vagyok rajta!

Zsuzsa! Nem, nem várok babát! Most kicsit kitoltam a 3. baba érkezését - bizonytalan időre... Ja, és köszi az energiát, hatott!!! :D

Gotti! Azért szólj légyszi, ha mentek, mert még mindig aktuális a dolog! :wink: Ziti nagyon édi kis csajszi - mint mindig!

Dorka! Hogy vagytok? Nálatok milyen az időjárás? Itt az éjszakák hűvösek, de a napocska napközben elég jól felmelegíti a levegőt. (Az évszakhoz képest elég jó idő van, nem lányok?)

Tulipika! Egyben vagytok még? Most már bármikor számíthatsz a picurkád érkezésére! (Nálunk Bálintnak sietős volt és 2 héttel hamarabb született. Nándi viszont napra pontosan.)

Móni! Tudom, hogy Te csak olvasni tudsz minket, és ari vagy, hogy priviben hírt adsz magadról, de Te is hiányzol innen! Sok-sok puszi és erő a sulihoz! Hogy állsz a vezetéssel?

Ditta! Tudom, hogy vannak mélypontok, de nálam ilyen már rég volt és nagyon rosszul esett! Na sebaj, észhez térítettem magam -egy kis segítséggel! Kép

Na legyetek jók!

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Adri :) Örülök, hogy jobban vagy!!!! :D :D Látom már dúl benned az energia: nagytakarítás... :shock: És a babát csak azért kérdeztem, mert a fáradtság meg a kedélyindagozás... szóval érted :wink:
Sok puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Már egy hetem sincs a nagy napig!!!! (Péntekre vagyunk kiírva)
Annyira várom :)! Kíváncsi vagyok milyen lesz! Anyut azzal bosszantom, hogy egyáltalán nem félek "csak" a gátvarrástól :lol: . Szerinte az már semmi... könnyen lehet persze, hogy abban a helyzetben már nem lesz ilyen nagy a mellényem :roll: , de abban biztos vagyok, hogy ez is hozzáállás kérdése: nem lehet baj!
Néha múgy fájdogál már alul a pocesz, ami egyébként cseppet sem óriási, azt hittem nagyobbak leszünk, de hogy Pindúrka mekkora is, arról már egy hónapja nincs adatom (akkor 2 és fél volt).
Dánielem szerdán jön, bízunk nagyon az apucis szülésben: volt ima, Babóval megbeszélés, remélem minden jól alakul majd!
Szurkoljatok!

Pussz Mindenkinek! Remélem kis betegek már meggyógyltak!

Ja és köszi mindenkink az érdeklődést! :wink:
tulipika
 
 


Segítsetek kérlek!

Tegnap nem írtam: néhány napja rámjött ilyen fura feszültség, rettegés, amit csak ma reggelre sikerült magamban megfogalmaznom: félek nem leszek elég jó anya, hogy igazából nem is vagyok felkészülve erre, hogy valamit nagyon elrontok...
Szerintetek hogy tudnám magam megnyugtatni? Muszáj rájönnöm, mert a bizonytalanságom a Baba is biztos megérzi majd és akkor szegénykémnek honnan lenne biztonságérzete???

Tudom mindenre magamnak kell rájönni, de hátha van egy-két jó ötletetek, kedves szavatok (eddig mindig volt), ami talán jó hatással van rám....

Előre is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!

Ja és persze az eddigieket meg utólag!

Pusszkó mindenkinek!
tulipika
 
 


Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Tulipika :) Nagyon drukkolok!!!!! Tényleg fontos a hozzáállás, legalábbis, hogy ne parázz túlságosan. Ha majd jönnek a fájások, akkor próbálj a babára koncentrálni és ne a lehetséges problémákra! Ill. már most is!! Egy előadáson az egyik doki azt mondta és ez nagyon megmaradt bennem: "A női szervezet a szülésre van kitalálva, bízzanak magukban a kismamák, meg tudják csinálni!" Remélem összejön a papás szülés! Méretek miatt ne aggódj, sztem már sokkal nagyobb a babó, mint 2,5, az utolsó hónapban is nőnek ám :D A pocakfeszülgetés teljesen normális, ezek már valszeg előfájások. :D Szerintem mindenkiben van egy kis drukk (pláne első babánál), hogy vajon jó anya lesz-e. Nos ne aggódj, az leszel, a Te babádnak Te leszel a legjobb!! Majd minden szépen kialakul, megtanulsz pelenkázni és büfiztetni, a babó meg biztos lelkes szopizó lesz :wink: :D
Sok puszi!

Jó hétvégét és ünneplést mindenkinek!
denizsa
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy mostanában eléggé elhanyagolok itt mindenkit, de ezer felé kell állandóan szaladgálni!

Amúgy jól vagyunk! Még! (Ma reggelre mindkét fiúnak eléggé váladékos volt az orra... remélem kihúzzuk még ezt a hetet az oviban! Jövő héten meg nem számít, mert úgyis őszi szünet lesz.)

Tulipika! Nem tudom olvasol-e még, vagy hamarabb kikívánkozott a baba, de nagyon-nagyon szorítunk Neked/Nektek! Biztosan ügyes leszel szüléskor és azután is! Csak bízz magadban! Hidd el, működni fognak az anyai ösztöneid! Hallgass meg másokat, de azt tedd, amit Te jónak látsz! És ne másnak akarj megfelelni, hanem a babának és magadnak! - Ezt tapasztalatból mondom! (Első gyerkőcnél ugyanis folyton aggódtam, hogy nem tudok ezt meg azt megcsinálni és mit szól majd ez meg az. Bele is betegedtem egy kicsit... a másodiknál már nem érdekelt, hogy nem volt pl. rend a nap minden percében és nem sírtam egész nap, hogy nem tudok szopiztatni, mert tudtam, hogy én mindent megpróbáltam, de valószínűleg így vagyok "kódolva". De attól még jó anya vagyok! És mással is megesett már, hogy pótlást kellett adnia a babájának!)
Szóval, ne aggódj! A nők arra vannak kitalálva, hogy életet adjanak és anyák legyenek!

Most ennyi időm volt.

Mindenkit puszilok!

Adri
radra
 
 


Halihó Mindenkinek ! :)

De most én is legfőképpen Tulipikának küldöm a sok-sok erőt !!! :) :)

Tudom, könnyű azt mondani, hogy ne izgulj és ne idegeskedj, de azért mégis próbáld meg. Életetek legszebb órái-percei előtt álltok / remélem a Párod is odaér és ott tud majd lenni / !! Drukkolok Nektek én is így ismeretlenül is a távolból.
És még egy: én a negyedik gyerkőc előtt is féltem és izgultam és aggódtam... stb. ez így természetes, mint ahogy Te is érzel most, ettől nem szabad megijedni, ezt Isten így oltotta belénk ANYÁKBA :) Adri jól írja: jó a tejecske, harcolni kell érte ha van, ha pedig nincs, akkor nem kell görcsölni, hiszen a legfontosabb minden kisbabának: a SZERETET, amit az édesanyja ölelő karjai nyújtanak és arra gondolj, hogy bármilyen hihetetlen is nemsokára a karjaidban tarthatod !!!!

Várjuk ám a híreket ( én is bekukkantok minden nap, ha nem is írok...)


Puszi Nektek:

Gotti és Ziti

Ui.: Köszönjük a dícséreteket, bezsebeltük :)
gottianyu
 
 


Itt pedig két kép az immáron kétéves "nagylányomról" :) :)


Kép


Kép

Gotti és Ziti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Először is: Zitit Isten éltesse sokáig!!! Kép

Mi sajnos megbetegedtünk! :cry: Bálintka éjszaka belázasodott!
Dorka! Képzeld, végre elhatároztam, hogy kipróbálom a "Vodkás trükköt", erre nem találtam meg! :? Hogy lehetek ilyen hülye, hogy 1-2 hónap alatt elfelejtem hová tettem :?: :?: :?: Olyan mérges vagyok magamra! Így kénytelen voltam kúpot beadni... Mondjuk hatott, mert azután legalább aludt(unk). Most nem lázas szerencsére, de a kis nózija iszonyatosan folyik!
Remélem Nándika kibírja a hetet az oviban!

Megyek és megpróbálom felkelteni.

Puszi mindenkinek!
radra
 
 


Sziasztok!

Gotti :) Isten éltesse Zitut!!!
Kép

Adri :) Bálintkának bulást!! Sok ++++ energia neki! Mi is betegek vagyunk, pontosabban apa meg én, szerencsére B. megúszta és már mi is túl vagyunk a nehezén.

Tulipika :) Nagy drukkok mennek, remélem majd hírt adsz magadról mielőbb!

Puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


Halihó lányok!

Hová tűntetek????

Mi megvagyunk. Most őszi szünet van, úgyhogy programokat kell kitalálni Nándikának, különben halálra unja magát...

Bubi azóta nem volt lázas, csak a torka piros kissé, meg folyik az orra, de a dokibácsink hála Istennek nem írt fel semmiféle antibigyót! Homeos bogyókat adok Neki.

Sajna lejárt a szabadidőm! :cry:

Puszi mindenkinek!

u.i.: Tulipika! Minden nap gondoltam Rátok! Remélem simán ment minden és jól vagytok!
radra
 
 


Sziasztok Kedveskék!

MEGSZÜLETTÜNK!
Okt. 26-án 10:58-kor. 3630 g és 53 cm-es vasgyúró, édes pici Babóka a miénk, hatalmas barna hajjal!
"Kicsit" hosszúra nyúlt az egész, mert a fájások este 7-kor kezdődtek, el is fáradtunk, de tudtuk, hogy ez ezzel jár :).
Tegnap jöttünk haza a kórházból, Apa meg már vissza is utazott külszolgálatba, de OTT LEHETETT!!!
Ja és Anyukám is, meg keresztanyám is!!! Mindketten nővérek... szóval kicsit protekciós születés volt :P....

Rehannom kell, sír a kismanóm... mindenkinek pussz, köszi az energiákat :)!!!!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Mi betegek voltunk a múlt héten, hányás-hasmenéses vírus volt a soros :( most meg köhögés van, de javul :)

Adri :) Bulást Bálintodnak!!

Tulipika :) Isten hozta a kis Vasgyúród!!!! De jó, hogy ennyien ott lehettek melletted és már otthon is vagytok! :D Majd ha van egy kis időd, írjál bővebben, milyen volt a szülés és milyen az élet a csodás babáddal és képek is jöhetnek róla, ha van rá lehetőség!

Sok-sok puszi: Zsuzsa
denizsa
 
 


ISTEN ÉLTESSEN DRÁGA KICSI TULIPIKA-BABA !!!!!!

SOK-SOK TEJCIT ÉS BOLDOGSÁGOS HOSSZÚ ÉLETET KÍVÁNUNK !!!!
KÉRÜNK KÉPEKET !!!!

Kép

Igazi vasgyúrós paraméterek :) :)


ui.: Mi is köszönjük Mindenkinek a születésnapi köszöntőket :)


Gotti és Ziti
gottianyu
 
 


Kedves Tulipika!

Nagyon sok boldogságot kívánok a babócához!
Kép

Puszi, Adri
radra
 
 


Halihóóóóóóóóóó!

Remélem most kicsit helyre rázódik a topic! Ilyen időben nem igazán lehet sétálni. :cry:

Zsuzsa! Hogy haladtok az átalakítással? Amúgy Nektek is jobbulást!

Gotti! Jó, hogy benéztél! Te is elég ritkán jössz!

Ditta?! Dorka?!

Móni! Írj néha e-mailt, légyszi! Érdekel ám, hogy mizu Veletek!

Tulipika! Te most igazoltan vagy távol, de ha időd engedi, azért nézz fel!

Jó éjt mindenkinek!
radra
 
 


Sziasztok!!

Tulipika :)
Nagyon gratulálok a picihez!! Kép
Lehet, hogy most nagyon hülye kérdést teszek fel, de kisfiú v. kislány? Mert ezt nem említetted! lehet, hogy korábban igen, de nem emlékszem. Majd ha lesz időd, írj bővebben. Azért az rossz lehet, hogy az apukának már vissza is kellett menni! Mikor látja legközelebb?

Mi megvagyunk, semmi különös, egyenlőre betegség-mentesen!

Puszi, Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! :D

Adri :) Hát lassan haladunk... de legalább haladunk :) A fal már szerkezetileg kész van és lehet használni a gyerekszobát, de majd később lesz a tapétázás. Jók a gyerkőc-szalagjaid! :D

Tulipika :) Ha van időd, azért remélem írsz nekünk, mi van Veletek!!

Ditta :) A betegség-mentesség jó hír :D

Nálunk meg bővül a család: Bálintnak kistesója lesz, már 14 hetes a pocaklakó :D

Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Zsuzsa! :D :D :D :D :D :D
Naggggggyon örülök Neki! (Végre valami jó hír a mai nap!)
Nagy-nagy gratula! :!: :!: :!: :!: :!:

Vigyázz nagyon magatokra!

Puszi!
radra
 
 


Jövök ide "zugolvasni" és hát mit látok:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


ZSUZSA NAGY GRATULA !!!!! Titokban túl vagyunk a hányós -rosszul levős korszakon is ?? Ejnye, bejnye , ilyenkor kell ezt bejelenteni ? :lol:

Akkor már az ultrahangos vizsgálaton is túlvagy és mingyá jön az AFP... április mikorra ? Kislányt kívánjunk neked, vagy öcsikét Bálintodnak ? :D

Tulipika !!

Ti hogy vagytok ? Megy az összeszokás ?? Fényképet lécciiii, had nosztalgiázzak :)

Én meg a szabadságom töltöm, január huszonvalahanyadikán mennem kell dolgozni... brühü-hü :roll:

Mindenkinek pusszantás, a kismaminak és a friss maminak külön is !!!

Gotti
gottianyu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: