Új privát üzeneted érkezett!

Anyaorsi? Becsi!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok. Tényleg nagyon nehéz volt az állandó fekvés. Olyan, mintha soha nem lenne vége. Nagyon unalmas egy idő után, mert semmihez nem volt kedvem . Már csomó könyvet kiolvastam és rengeteget aludtam.
most egy picit jobb, mert már 36. héttől jobban lehet mozognom, de sokkal jobb a lelkivilágom azótaKépHabár a gyengeség azért nem múlt még el, de kéne az erő nagyon a szüléshez majd.
Köszönjük a hozzászólást, azért nagyon bíztató!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációkat! Kép Janka holnap már 1 hónapos lesz! Kép

Kiartást mindenkinek, és higgyétek el, megéri a pihenés! Nekem is nehezemre esett, plána Seduxent szedni, de megérte. Azt meg már többször hallottam, hogy a 36. hét után úgy megnyugszik az ember, hogy már jöhet a baba, hogy akármit csinál is, nem jön. Kép De addig is pihenjetek sokat, és kitartást!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu!!!!!!!!!!!!!Kép Kép Kép Kép
De jó már nektek!
Azért ha ráérsz egy picit majd, beszámolsz nekünk a szülésről?Tényleg könnyebb volt a tágulás így, hogy nyitottabb a méhszáj?
Mert engem a doki mindig ezzel vigasztal, hogy .....akkor majd könnyebb lesz.Gondolom nagyon elfoglalt lehetsz. Janka jól van és te hogyan ézed magad?Tejcsitek van bőven?Bízom benne , hogy nagyon jó kislány JankaKép Kép .
Csak egy picit írj majd ha lesz időd.Jó?
Hidd el a Te példád lebeg előttem és nagyon sokat előjön "ha Ildianyunak sikerült, akkor nekünk is sikerülni kell!"
Nagyon kitartó voltál Te isKép.

Köszi, hogy jelentkeztél.

Anita
anita77
 
 

 
 

örömmel tudatom veletek is Hugicám-Anita77-megbízásából,hogy 2003,július 15-én újabb pirinyó legénykével bővült a földlakók tábora.Kép
Baba és mama egyaránt jól vannak,ígérik benéznek Hozzátok,addig is nagyon köszönnek mindent Nektek!
JudikeriKép
jujukeri
 
 


Anita,
szívből gratulálok a legénykéhez.
Egészséget és sok tejcsit kívánok Nektek.
Én már rég írtam, de már én is megszültem.

Szia, Tina
tkriszta
 
 


Anita, Tina szívből gratulálok Nektek. Kép
Nagyon sok boldogságot kívánok! Kép

Tina, hogyan viseli a most már nagyobbikad a kistesó érkezését? Hányadik héten lett meg a baba?

Ildianyu, Tina, Anita meséljetek, hogy jelentett-e valamit a szülésnél, hogy nyitottabb volt a méhszáj??

Én még továbbra is izgulásban, most a 34+3 napon tartok, sajnos a múlthéten megállapított C:22oo-al, de reménykedek viszont, hogy ez nem romlott legalább tovább. Kép

Minke
minke
 
 


Sziasztok,
Csak pár sort tudok írni, sajnos romlott a méhszáj állapota, most 2110, és ha egy kicsit is úgy érzem, hogy többet keményedik, mint általában, irány a kórház és onnan már haza sem engednek. El vagyok keseredve, eddig is rengeteget feküdtem, most már szinte egyáltalán nem kelhetek fel, elkezdtem szedni a Seduxent, napi 3xfelet.
Anita, Tina gratulálok nektek!

Eni
Névtelen
 


Anita, Tina!

Nagy gratula Nektek! Kép Kép Kép

Minke!
Hát, nekem most nem sokat jelentett a már kinyílt méhszáj. Az orvos szerint így is gyors volt, de nekem az első sokkal gyorsabb volt. Akkor 4 cm-re volt kinyílva a méhszáj, amikor burkot repesztett, és 3,5 óra múlva megvolt Lili.

Most 5 cm volt, de burokrepesztés után nem indultak be a fájások, így oxitocin infúzió volt, és sokkal jobban elhúzódott. Fél 8kor volt a burokrepesztés, és fél 3-kor lett meg Janka. De most jobban szenvedtem, igaz, nagyobb is volt, meg végig fönt volt. A méhszáj is, annak ellenére, hogy nyitott volt, fönt volt, és feszes volt végig.

Anita hányadik héten szült végül?

A többieknek kitartást és sok pihit!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu, hát akkor ezek szerint nem sokat jelentett a kinyilott méhszáj, de akkor még az sem, hogy általában azt szokták mondani, hogy a második szülés könnyebb és gyorsabb...

Úgy emlékszem Anita a 37 héten tartott, vagyis éppen jókor érkezett a babája. Kép
/jaj, nekem az még 3 hét... Kép/

Eni, kitartást kívánok a sok fekvéshez és a kórházhoz, elhiszem, hogy el vagy keseredve, de gondolj arra, hogy a kórházban már jó kezekben és állandó feülgyelet alatt leszel, inkább, mint, hogy gond legyen és sokkal korábban érkezzenek a babák.
Nagyon drukkolok és szorítok, bár ne tudom, hogy mennyire tudod már ezt elolvasni, ha kórházba vagy...
Hányadik héten is tartotok, a 27.környékén, ugye?

Minke
minke
 
 


Köszönöm a gratulációkat!

Minke,
nekem hajnal 4-kor folyt el a magzatvíz, bementünk a kórházba mert az első gyermekem gyorsan jött és hátha most is. Választott szülésznőm szerint szépen tágultam fájás nem volt. Én is kaptam oxitocint mint Ildianyu. Fél 8-kor kötötték be. Az első fájást fél 10 kor éreztem és 10.12-kor megszületett Niki lányom.
Nem volt sokkal hosszabb mint az első de sokkal jobban fájt és még utána 3 napig is.
Nem akartalak ijesztegetni de nekem is mindenki azt mondta, hogy a 2. könnyebb. Nekem sokkal nehezebb volt.

Eni, kitartás.

Tina
tkriszta
 
 


Minke,
azt még elfeljtettem a baba 39 héten jött.

A nagyobbik nagyon várta már haza a kórházból. Én nem is érdekeltem. Most 4 hetes a pici de még nincs féltékenység egyenlőre. Nagyon szereti a nagy a picit.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok lányok!

Igaz kevés időm van most írni , csak megnyugtatás képpen írom le,( majd bővebben beszámolok később), hogy nálam szerintem segített, hogy rövidült a méhszáj. Nagyon gyorsan tágultam, ami meglepő is volt, hiszen a szülésznő (aki mellesleg jól rámijesztett, de szerencsére nem ő vezette le a szülést mert váltás volt Kép ), hogy ebből nem lesz csak másnap reggel talán de akkor is meg kell majd indítani a szülést, (ugyanis fájásaim nem voltak), ez volt délután 16 órakkor mikor a magzatvíz elfolyt...
Ahhoz képest a fájások nem jelentkeztek kb este 21 körül kezdődtek meg és pillanat alatt kitágultam 3 újjnyira , 21.50 kor bekötötték az infúziót a szülőágyra kb 22.00 óra után feküdtem fel és 22.25-re babócám már meg is látta a holdvilágot Kép.
Megjegyzem nagyon könnyű szülésem volt, de majd beszámolok róla később ha több időm lesz.

A 37. hétben érkezett Robika és szerencsére egészségesen született megKép. Nagyon izgultam, hogy ne legyen koraszülött a pindurkám és fejlett legyen . Igaz picit kisebb súllyal született , de azt mondják az ilyen babócák gyorsabban fejlődnek Kép.A szülésem könnyű volt, viszont az utána következő napok már nem voltak annyira kellemesek. De ez mindenkivel így van Kép.
Röviden ennyi, ha bármi kérdésetek van írjatok.

Kitartás mindnekinek és vigyázzatok nagyon magatokra. Szorítok, hogy mindenkinél időbe szülessen a kicsije.
Nagyon csodálatos dolog anyának lenni Kép Kép Kép. De ezt az érzést majd hamarosan ti is átélitek majd!!!!

Anita
anita77
 
 


Ahhoz képest, hogy röviden írtam ( háromszor ültem neki, mired kész lett Kép ), elég hosszú lett...
anita77
 
 


Anita,
nem lenne rossz, ha mi is ilyen gyorsan szülnénk!Kép Én reménykedem is benne, mivel anyukám mindhárom gyerekét pikk-pakk világra hozta. Már alig várom, hogy szeptember legyen, és én is a karjaimban tarthassam Gabócát. Biztosan hamar összeszoktok Robival, és tuti, hogy minden rendben lesz, csak egy kis idő kell. Ha bármi kérdésed van, a "friss babák" topicban tedd fel az anyukáknak, ők sokan vannak és tapasztaltak, biztos tudnak tanácsot adni.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Még soha nem írtam ide,de nagyon reménykedem,hogy valaki válaszol. Bár azt sem tudom,mit szeretnék: információt,megnyugtatást? Szóval csak írok. Tegnap töltöttük be a 26. hetet és két kisfiú van a pocimban. Nagyon sokat keményedek,és hiába szedem a gyógyszereket,erős túlzás lenne azt állítani,hogy sokkal jobb. Tegnap voltunk dokibácsinál,és a méhnyak rövidült. A méhszáj zárt,és szerinte semmi pánikra nincs okunk,szépen időben észrevettük,és csütörtökön összevarrja. Megnyugtatott,hogy ez nem egy ilyen utolsó előtti lépés,hanem egy időben megtett megelőző intézkedés. Volt már valakinek ilyen műtéte? Hol tudnék esetleg többet olvasni róla? és mit is jelent ez valójában? Összevarrják és akkor nem tud majd kinyílni a méhszáj? De meddig? Tudom,sok buta kérdés, csak úgy szeretnék okosabb lenni! Várom a segítségeteket!

Aggódó Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi,

nekem nem varrtak, mert már ki voltam picit nyílva, de a szobatársamnak igen. Még nem volt semmi gond, de az előző koraszülése miatt megcsinálták neki a 20. héten. A 36.hét körül szokták kiszedni a varratokat, mikor elvileg már jöhet a bébi. (esetedben jöhetNEKKép)
Mondjuk én úgy tudom, hogy ezt a műtétet előbb szokás elvégezni, nem akkor, mikor már dolgozik a méh, de nem vagyok nőgyógyász.
Feküdj sokat, növeszd még a srácokat odabent szép nagyraKép. Drukkdrukk nagyon, hogy kihúzzátok!
Neten "cerclage" néven kereshetsz rá.

puszka

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok! Nekem olyan gondom van,hogy a nögyogyaszom azt mondta,hogy plll-as eredmenyem van. Penteken lesz a mütet ugyanis mar masodszori eredmeny. Akinek mar volt ilyen kerem irjon rola. Nagyon felek a mütettöl. Köszönöm.
Névtelen
 


Kis Buksi

Engem elsö; babámmal varrtak a 21. héten, nekem is kicsit rövidült. Reggel bementem éhgyomorra (elöttenap megcsinálták a labort) és délelött, rövid altatásban - télleg csak a mütét alatt aludtam - megcsinálták. Utána lábnál megemelt ágyon feküdtem 2 napig, aznap még kaptam görcsoldó infúziót - ettöl kicsit dobogott a szivem, ami normális mellékhatás. asszem 5 vagy 6 napig voltam bennt, a keményedések szépen leálltak már salbutanol mellett is. Nekem a betöltött 38. hét után vették ki, nem is éreztem, 1 hét múlva szültem. Viszont nagyon jó volt, mert Danókám már a 32. héten kikívánkozott, amit, ha nincs a madzag nem biztos, hogy idöben észreveszek. Így viszont le tudtuk beszélni.Kép

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, kajabáljKép!

Pussz
Zsófi (valamiért nincs se hosszú öm és üm se..)
csucsuka
 
 


Buksi: sajna varrás ügyben nem tudok segíteni, bár én úgy hllottam, hogy ezt előbb szokták elvégezni. Nekem a dokim anno nem mondta, hogy van ilyen lehetőség is, bá szerencsére hogy rövidült a méhszáj és pcit a vége felé nyílt is, szerencsére nem lett semmi gond. Igaz a babám 37 hétre jött, de azóta nagyon szépen fejlődik és tünemény. Biztosan nem lesz nálatok sem gond!Gratulálok a két fiucskáhozKép.
anita77
 
 


Szia Névtelen!

Nem volt ilyen műtétem, de sok beteget altattam méhszájplasztikához. Milyen technikával csinálják? Hagyományos, vagy Loop?
A hagyományos kicsit hosszabb altatást igényel, mert gondos vérzéscsillapítást igényel. A Loop általában kisműtői technika, azaz 20 percen belül van az operáció hossza.
Ekkor egy hurokkal metszik ki a beteg részt, ami mindjárt a vérzéscsillapítást is elintézi. Mitől félsz egészen pontosan?
Rövid, altatott beavatkozás. Utána gondolom van műtéti fájdalom, talán a loopnál kisebb, de fájdalomcsillapítót kérni kell a nővérkétől.
Van már gyermeked? Ha még szeretnél, akkor kicsit megnehezíti a kihordást, mert gondolom valamennyit rövidül a méhszáj, és nehezíti a szülést, mert a sebgyógyult méhszáj már nem olyan rugalmas és tágulékony, mint az eredeti.
Ennyi jutott eszembe, talán már segít. Még akkor is, ha valószínűleg túl vagy rajta, bár nem mondtad, hogy melyik péntek a péntek...
Snoopy
snoopy
 


Köszönöm a valaszt snoopy! Igen tul vagyok a müteten. Nagyon feltem töle, most mar csak az eredmenytöl felek. 20 perces volt a mütet es az altatastol es az utana valo fajdalomtol feltem. Egyelöre nincs fajdalmam es remelem igy is marad, bar egy hirtelen verzestöl meg tarthatok. Köszönöm a valaszt. Szia.
Névtelen
 


Tudja valaki Eniékkel mi lett?
Becsi
becsi
Iklad
 
 


Régen alszik ez a topik, de azért beírok, hátha találok sorstársakat.
32. héten cx2200 volt, persze feküdtem, pihentem
majd a 34. héten pici rózsaszinezés miatt, úgy éreztem, hogy be kell mennünk a klinikára, és akkor már cx1222. Persze bent is fogtak, tüdőérlelő, magnézium, seduxen.
Most már túl vagyok a betöltött 35. héten, és doki 94-es BPD-t mért a babának, és 2800-3000 g-osnak saccolja.

Ha valaki járt már hasonló cipőben, írja meg, hogy hogyan zajlott nála az egész, arra is kiváncsi vagyok, hogy szülés alatt is ilyen "jól" tágult-e?

Nóri
norcee
 
 


szia

nekem szülés előtt 3 nappal a 37-38.héten 2111 volt a méhszáj, 25 perc alatt megszültem, úgy kitágultam 4 ujjnyira hogy észre sem vettem, csak gyanús volt hogy ez már az, a baba 2950 g lett
szerintem nagy esélyed van a gyors szülésre

becsi
becsi
Iklad
 
 


Nóri!
Bármi lehet. Én szülésnél mindkétszer 1333ról indultam, az elsőnél nagyon gyorsan tágultam Kép, a másodiknál nagyon rosszul Kép.

Mindenesetre pihenj nagyon sokat, a 37. hetet jó lenne megvárni, az érettség szempontjából is.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Köszi Ildianyu!
Te a szegedi topikból is ismersz, így ott nyomonkövetheted a dolgok alakulását, és tényleg becsületesen fekszem.
Ma hazaengedtek a klinikáról, ahol a zárómba többek között az van, hogy cx 1222, puha, eddig értem is, majd az, hogy post. Nos ezt nem tudja valaki mit jelent?

Nóri (35+6)
norcee
 
 


Nóri,
sajnos a post-ot nem értem, csak a tapasztalataimat írom le: nekem elég hamar (a 21. héten) C1000 volt a méhnyak, én sokat keményedtem is, ezért gyógyszert szedtem, és nagyon drukkoltam, hogy ne nyíljak ki. Lehet, hogy ezért is, de nagyon nehéz szülésem volt, alig tágultam, 15 órát vajúdtam, és injekciót és infúziót is kaptam a végén. Remélem neked könnyebben megy majd!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Milyen gyógyszert kaptál?

Látom, hogy "ahány méhszáj, annyiféle szülés és tágulás". Kép

Nóri (36+2)
norcee
 
 


Nóri,
Gynipralt szedtem, ami direkt méhösszehúzódásgátló szer, és hozzá Verapamilt, mert sajnos a Gynipral olyan hatású, hogy iszonyúan megnöveli a pulzust, és erre van a Verapamil. Nekem be kellett feküdnöm a kórházba a 21. héten, és ott kezdtem szedni. Egy hónapot feküdtem bent, aztán hazamehettem. A 36. hét betöltésekor kellett volna abbahagynom, de a dokim pont akkor külföldön volt, és megbeszéltük, hogy megvárom. Ezt igen jól tettem, ugyanis az utolsót aug. 27-én reggel vettem be (doki 25-én ért haza, és folyamatosan kellett csökkenteni az adagot), délután 4-kor rögtön 3 perces fájásaim kezdődtek, és másnap reggelre meg is szültem.Kép

Drukkolok, hogy neked könnyen menjen! Én egyébként tényleg meg vagyok győződve arról, hogy én azért nem tágultam, mert négy hónapon át azt sulykoltam magamba, hogy zárt a méhszáj.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Köszi, hogy válaszoltál. Én is úgy gondolom, hogy nagyon sokat számítanak a lelki tényezők.
Volt másik terhességed is? Anyukádnak is hasonlóan zajlott a terhessége?

Én, amúgy csak magnéziumot meg seduxent kapok, de már nem sokáig.

Nóri (36+3)
norcee
 
 


Nóri!

Mint fentebb is olvashattad, nekem is hamar nyílt a méhszáj és rövidült is. Zsizsával kortársak vagyunk együtt éltük át a méhszáj problémánkat. Nekem nagyon könnyű , gyors szülésem volt. Pocakkeményedésre magne B6-ot szedtem , meg homeopátiás bogyókat. A vége felé írt fel a doki egy gyógyszert , most nem tudom fejből a nevét, de azt nem szedtem , mert elég vacakul voltam től. Rengeteget feküdtem , szerencsére itthon. Robóka 37. hétre jött 2600 grammal ésazóta szépen fejlődi és tüneményes baba. Sok szerencsét, gyors tágulást neked és pihenj nagyon sokat.Kitartás, legalább a 37. hétig bírd ki. Onnatól már nem igazán számít koraszülöttnek, és amint látom a súllya a picidnek is több már, mint a koraszülöttekéKép. Nyugi,ne idegeskedj, minden rendben lesz.

Anita
anita77
 
 


Anita!

Megírnád, hgoy milyen homeopátiás bogyókat szedtél?
Nekem a 23. héten c2110 volt, azóta nem változott(remélem), de még csak 26+5 vagyok. Csak magnéziumot szedek és itthon kell pihennem. Én is próbálkozom a sulykolással, mindig azt képzelem, hogy erős zsineggel bekötöm a méhszájamat...
Engem a szülés már nem is izgat, csak elég sokáig kihúzzam a terhességet. Az elsőt császárral szültem, mert másfél nap alatt egyujjnyira sikerült tágulnom. Ez már majdnem vicces, nem?

Éva
evaanya
 
 


Evaanya!
A dokid nem emleget kórházat, tüdőérlelőt, stb...?
Ha csak egy icipici rózsaszínt is látsz a hófehér betéten vagy bugyin, akkor írány a kórház!
Én is egy csepp rózsaszín miatt mentem be a 34, héten, és mondta is a doki, hogy ez a tágulás jele, ki is nyíltam, mint a rózsa, és rögtön adták a tüdőérlelőt, hogy ha netán ...

Nőri
norcee
 
 


Nóri,

persze, figyelmeztetett a jelekre. Két-háromhetente ellenőriz, bízom benne, hogy kórházba dug, ha romlik a helyzet. Most itthon töltök minél több időt vízszintesben.
Bár ez karácsony körül nem volt könnyű. Nem terheltem magam, de a család valahogy nem fogta fel, hogy most nekem nem kellene őket látogatni (nincs karácsonyuk a nagyobbik fiam nélkül). Na most válasszak, melyik rosszabb: autózás, vagy stressz a savanyú pofák miatt. Megkérdeztem a dokit, azt mondta inkább autózzak most az egyszer (nagy autó, nem én vezettem).
Egyébként is elegem van, hogy amint kiderül, mi a probléma, vagy tökéletes bagatellizálással találom szembe magam, vagy iszonyú rémísztgetéssel. Most nem Rólad beszélek, aki ezt végigcsinálta, mert a Te véleményed érdekel, hanem olyanokról, akiknek gőzük nincs.
Vagy ami rosszabb, anyám és anyósom, szintén a második terhességüknél ugyanez volt, de feküdtek, kihordták, tehát ez bakfitty, ők is túlélték. Vagyis, menjek csak karácsonykor, meg szülinapra, meg majd újévre is autóval persze. Csak azt felejtették el, hogy azért tudták kihordani, mert pihentek. NNNNNa ettől vagyok igazán kiakadva, hogy az ő nagyanyai érzelmeik fontosabbak. Hát mostantól senki nem érdekel.
Még szerencse, hogy a férjem egy ANGYAL és a tenyerén hord Kép

Egyébként tényleg félek.
Tüdőérlelővel azt hiszem, most a 26. héten semmire nem mennénk. Még sokminden más is hiányozna...

Nem tudok mást tenni, mint bízni a dokimban meg a babában, és magamban. És a Jóistenben.

Éva
evaanya
 
 


Évi: én Cuprum Metalicumot CH 7-9 ig (én a 9 et kaptam) szedtem napi 2szer 5 golyócska. Nem tudom tudod e, hogyan kell szedni ezeket a bogyókat, ha nem akkor leírom.Tényleg ami nagyon sokat segít az a sok sok fekvés, vízszintesben pihenés. Ülés még rosszbb mint ha állnál, így ha csak teheted pihenj. Próbálj lazítani , sokat beszélgetni a babócáddal, hogy bírja ki , maradjon még bent. Nálam szerintem ez is bevállt. Tudom, hogy nagyon nehéz lehet, főleg egy gyermekkel még nehezebb, hogy csak feküdni, de azért próbálj minnél többet vízszintbe lenni. Nekem is szerencsém volt, hogy az orvoom nem fektetett kórházba, de azt mondta, ha nem fekszem itthon, akkor tényleg írány a kórház. Így inkább betartottam. Mikor romlott a méhszáj állapotom, akkor pedig tényleg csak tisztálkodni kelltem fel. Szerencsére a családom, párom kitartóan mellettem voltak és szigorú fekvésre ítéltek. Nem tudom megérteni, ne haragudj érte, hogy hogy lehetnek ilyenek a nagyszülők. Szerencsére nálunk még ők is a fekvést erőltették.Idegeskedni semmiképpen ne idegeskedj. Tényleg feküdj szerintem is és nagyobb munkákat pedig felejtsd most el egyenlőre.
Remélem tudtam segíteni egy kicsit. De csak a saját tapasztalatomat írtam le. Azt is meg kell jegyeznem, hogy én a végére teljesen legyengültem, belebetegedtem a fekvésbe, mert ugyebár semmim nem fájt, kivéve a sok keményedést, de az fekfő pozícióban is bekövetkezett. Volt, hogy még lázam is volt pszichés alapon. Nem volt könnyű, de megérte.
Mindkettőtöknek kitartást kívánok: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Pocakosoknak kitartást!!! Megy a drukk!!!

Gondoltam benézek, mert régen jártam erre. Kép
Nekem aztán sikerült a 38. hétig húzni /már a 17. héten kinyílott a külső méhszájam, ha emlékeztek/, na, szóval pontosan az éppen betölött 38. héten érkezett a kisfiam, 374O g-al és 56 cm.Kép Most vagyunk 4 és fél hónaposak. Kép

Ja, és sehogysem akartam tágulni /magzatvíz kezdett el szivárogni, de fájás semmi, tágulás tovább semmi/, így aztán cseppinfúzióval indtották meg a szülést...

Még egyszer kívánok kitartást!!!
Minke

u.i.: Zsizsa, Anita, Ildinanyu, jó olvasni rólatok, mikor még itt aggódtunk meg írtuk a méhszájeredményeinket.... Kép
minke
 
 


Anita!

Szedtem már homeopátiás bogyókat, majd a gyógyszertárban megkérdezem, melyik CH kell.
Szerencsére, amióta szedem a magnéziumot, alig keményedek, de tudom, hogy alattomos ez a dolog, és nem bízom el magam.
Egyébként az anyu sokat van itt, vagy a fiam van ott náluk, és így tudok is pihenni. Nem is tudnék meglenni nélküle, csak ebből a karácsony-dologból nem engedett és ez kicsit rosszul esett, nem értettem, hogy ha ennyi áldozatot hoz, hogy én feküdni tudjak, akkor miért várja el tőlem, hogy két és fél órát autózzak oda, vissz ugyanannyit, közben pedig vegyek részt családi ebédeken? Mindegy, remélem nem pont ezen múlik. Most az ünnepek alatt a férjem pesztrálja a fiunkat, nagyon édesek és simán elterelgeti a gyereket, szerencsére kezdettől fogva hihetetlen jó apuka.
Elolvastam az egész topikot, hogy erőt gyűjtsek a Ti történeteitekből.
Köszi,
Éva
evaanya
 
 


Minke: gratulálok a kisfiatokhoz, örülök, hogy írtálKép. Tényleg jó visszaolvasni, hogy mennyire összetartottunk és erőt adtunk egymásnak.Írj majd magatokról egy pár sort!

Éva: persze allatomos dolog ez a méhszáj nyílás, mert észre sem lehet venni.Nekem is az volt a gondom, hogy nem fájt semmi és mégis fekvésre voltam ítélve. Na jó, én kemyényedni sokat keményedtem, az azért intő jel volt.Bízom benne, hogy anyukád továbbra is sokat segít, el is fog kelleni a segítség. Vigyázz nagyon magatokra és a pindurkádra. Szorítunk nagyon, hogy ne legyen semmi gond, és ne nyíljon a méhszáj idő előtt.Persze utánna nagyon gyorsan nyíljonKép!!

Anita
anita77
 
 


Évi!
Én is nagyon szurkolok neked, és jelentkezz időnként, ha bírsz!

Én, személy szerint egy csöppet se keményedek (vagy legalább is nem érzem), és így jutottam el a 34. héten a cx1222-höz. Viszont a fekvéssel nincs különösebb gondom, mert szerencsére tél van, rossz idő, és én terhesség előtt is telente egy lusta disznó voltam. Kép Vagy, hogy szebben fogalmazzak egy mackó. Kép

Valahol a 25. hét környékén lett a méhszájam 2100, és akkor mint az őrült utánaolvastam a koraszülésnek, és ma már a régi gyakorlat helyett nem a 28. héttől tekintik szülésnek vetélés helyett az eseményt, hanem a 24. hét a vízválasztó, persze, ha a megfelelő kórházban történik a szülés, és sikerül időben tüdőérlelőt adni.

Évi, ha nem titok ti merre laktok? Én Szegeden, és itt állítólag nagyon jó a koraszülött ellátás.

Nóri (36+4), aki ha addig minden jól megy szilvesztertől már abbahagyhatja a "lustálkodást"
norcee
 
 


Nóri,
ez volt az első terhességem, és remélem, hogy a többi nem ilyen lesz, mert akkor sajnos csak két gyerekünk lesz, mert két gyerek mellett már nem tudnám megoldani az állandó (napi 20-22 órás) fekvést (én kicsit túlbiztosítottam magam, de máshogy nem bírtam volna). Egyébként négyet szeretnénk.Kép
Anyukámnak teljesen más terhességei voltak, ő simán rohangált, sőt elütötte egy autó, leesett a lépcsőn, és beleesett egy két méteres gödörbe, de így is minden rendben volt, bár az utóbbinál azért kapott szülésgátló injekciót.Kép

Éva,
én is ilyeneket képzeltem el magamban, és a családomnak is mondtam, hogy este az legyen az utolsó mondatuk, hogy zárt a méhszájam (mármint az enyémKép), szóval mindenki segített.Kép Ez a másfél nap alatt egy centi tágulás tényleg már szinte komikus.Kép A szülők véleményével meg ne foglalkozz, most a baba a legfontosabb, nem ők! Ki fogják bírni, és később biztosan megbékülnek a baba látványától, még ha most haragudnának is.

Minke,
tényleg olyan jó visszaolvasni, hiszen végül mindenkinek sikerült érett babát szülnie.Kép

Nóri és Éva,
vigyázzatok magatokra, főleg te, Éva, hiszen Nóri már itt áll a szülés küszöbén, viszont a te babódnak még sokáig bent kéne maradnia. Nekem voltak kis vízválasztó dátumaim, az egyik a 28. hét, amikortól már nem éretlen-szülöttnek, hanem koraszülöttnek számít, aztán a 30. hét, mert az szép kerek, utána a 32., mert onnan már nem olyan nagyon koraszülött, és végül a 36-37., mert akkor már minden rendben van vele. Én mindig arra koncentráltam, hogy a következő vízválasztó meglegyen, így nem tűnt olyan hosszúnak a várakozás.

Mindenkinek csak így tovább! Pihenésre fel!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Azt fentebb olvastam, hogy anyukád hipp-hopp megszült, de azért azt sose gondoltam volna, hogy ilyen eseménydús terhességei voltak. Kép

Orvosaitok mit mondanak/mondtak mi lehet az oka (ha a hüvelyi fertőzés kizárt, illetve a régen "rosszul" elvégzett abortusz) az ilyen korai nyílásnak, rövidülésnek? Mert, én a magam esetében örökletes dolognak tartom, mert anyu is pont így kinyílt velem (de szerencsére azért szépen végigvitt, és 4 kg-vel meg is láttam a napvilágot). Szóval szerintem nekünk anyával egyszerűen gyengék ott a kötőszöveteink, ebből viszont arra következtetek, hogy ha minden jól megy és lesz még pár gyerekünk (mármint nekem meg a férjemnek Kép ), akkor nekem mindig előfog jönni a korai méhszájnyílás.

Aki szedett seduxent milyen ütemben csökkentette az adagot, mert azt tudom, hogy nem szabad egyik napról a másikra abbahagyni?

Nóri
norcee
 
 


Nóri,
igen, anyu már csak ilyen.Kép A dokim nem talált semmit, szerinte is kötőszöveti gyengeség volt az oka. Ettől függetlenül én remélem, hogy a következő alkalommal máshogy alakul a dolog.Kép

Én egy hónapig szedtem a Seduxent, háromszor felet három hétig, aztán kétszer felet, mert az is elég volt, aztán egyik napról a másikra semennyit.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Én még arra gondoltam, hogy majd utánajárok, hogy itt a környezetemben van-e valamilyen spéci hüvelytorna, amivel ott lent, bent erősíteni lehet a kötőszöveteket, izmokat.

Nóri
norcee
 
 


nóri

ez ügyben már én is érdeklődtem, itt a babán azt mondta a nőgyógyász hogy a méhszájat nem lehet intim tornával erősíteni.....sajnos

becsi
becsi
Iklad
 
 


Becsi!
Kép
norcee
 
 


Nóri!

Bp. XVII. kerületben lakunk, de a Margitban, Óbudán szülünk, szerintem ott van koraszülött osztály.
Az orvosom szerint lehetnek hormonok, stressz, fizikai megerőltetés. Én nagyon fittmama voltam az elsővel, dolgoztam , tornáztam, vezettem. Most is ez ment, bár éreztem ,hogy nem vagyok olyan formában, mint az elsővel, hát meglett az eredménye. De most jól viselkedem.
Szerintem örökletes is, mert az elsőnél ugyanúgy nem tágultam, mint anyu, a másodiknál kinyíltam, mint anyu. Pedig csak akkor mondta el, amikor nálam kiderült, szóval nem beszélte be nekem.
Mindegy már, pihenek amennyit tudok, és próbálom a rábeszéléses módszert.
Holnap 27. hetet betöltöm.

Köszi a drukkot mindenkinek.

Éva
evaanya
 
 


Éva neked megy a drukk ezerrel!

Én tegnap voltam dokinál, de így a 36+5 napon, azt mondta, hogy nem is néz méhszájat, inkább nem babrálja. Mondjuk, én úgy érzem, hogy nyíltam tovább egy kicsit, de a tegnapi Uh-n már olyan nagynak látta a babát, hogy felvetődött benne a kérdés, hogy nincs-e elszámolva. Szóval én mától abbahagyom az intenzív fekvést, most már csak annyit fogok heverészni, amennyit a lustaságom megkiván, tartok tőle, hogy ez se lesz kevés, Kép, de végre nekiállok szekrényt pakolni meg ilyenek.

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Nóri (36+6)
norcee
 
 


Nóri,
örülök, hogy már itt tartasz!Kép

Éva,
kitartás az új évre is, nagyon szorítok neked! Pihenj sokat!

Boldog új évet mindnyájatoknak!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Évi:szorítok, hogy ne nyiljon egyenlőre még ki az a méhszáj!!Pihengess sokat és legyél nagyon nyugodt.

Nóri: nekem is pont így volt, 36 hétben már nem nézett a doki.Egyszer voltam NST aztán jött is Robó. Örülök, hogy elérted már lassan a 37. hetet. Ez megnyugtató.

Zsizsa: itt is kívánok neked boldog új évet, ari vagy te is, hogy írtál a kismamiknak.


Nagyon egészséges babákat kívánok nektek. Sok boldogságot és örömet az új évre: Anita és családja
anita77
 
 


Sziasztok!

Ígérem, jó leszek. Ma már a homeopátiás bogyókat is szedem.
A kétéves fiam nagyon édes volt ma. Nem volt hajlandó apával vásárolni menni, inkább maradt velem. Becipelte az ágyunkba a kedvenc könyveit, és ott olvasott, aztán az autóival játszott az ágy mellett, aztán meg a Kismamák nagykönyvét kellett vele (századszorra) végignézni és elmesélni a picibabáról minden tudnivalót. És még figyelmeztetett is többször: Anya! Tente picibabával!
Hihetetlen, de tudja, hogy vigyáznom kell.

Mindenkinek boldog új évet, és leginkább jó egészséget kívánok!

Éva
evaanya
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: