Új privát üzeneted érkezett!

Laura!

A mi ismerõs Lauránkat Laorci-nak becézik.

Bori
Bori
 


Szia Bori!

Kõszi!Ez nem sok:-((


Szia Laura
Laura
 


Egy baráti párunknak a kislánya Laura és Õk Lorcsinak becézik.
Kata
 

 
 

Laura!
Unokatestvéremet Lócinak becézi mindenki. Én sem tudom miért.
Maci
 


Laura,

a mi ismerõsünket Lauri-nak becézik.
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,igy már nekem is tetszik a név,hogy lehet becézgetni.A párom ragaszkodik hozzá.

Sziasztok Laura
Laura
 


Sziasztok!

Én is a becézéssel kapcsolatban kérdeznék.
Nekem nagyon tetszik a Martin név, csak nem tudom hogyan tudnánk becézni?


Elõre is köszi a válaszokat!

Kriszta
Névtelen
 


Szia Kriszta!
Nekunk van egy kisfiunk, akit Martinnak hivnak. Altalaban Marcinak vagy Martinkanak becezzuk. A Marci nagyon is ra illik, mert olyan nagy csibesz lett belole.(Megjegyzem csak 4 eves)

Eva
Névtelen
 


Szia Éva!

Köszi, hogy válaszoltál, nem is tudtam, hogy Marcinak is lehet becézni. Ez tényleg nagyon aranyos név igy.
Sok örömet Neked a kisfiadhoz.

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

szereztem egy itteni utonevkonyvet es kiirtam az osszes hasonlo hangzasu, irasmodu nevet, ezekbol valogatva 4 maradt eselyesnek. David, Daniel, Felix vagy Mario. Nagyon tetszenek a D betusek de talan mara tulsagosan is divatosak. Bar meg gondolkodom ezen.
Van valami otletetek, hogy lehetne becezni a Felixet es a Mariot? Egyaltalan mi a velemenyetek errol a ket nevrol? Ismertek valkit akit igy hivnak?
Edina
edina
 


Sziasztok!

Edina!

A Márió ott nem lenne furcsa, mert szerintem itthon elég különlegesnek hangzana!

Dec8!

Jó nehéz kérdésed van a névvel kapcsolatbanKép, mert ami héber, de nem tipikusan, az nagyon gyakori ált. (lásd: pl. Dávid, Dániel, Márk, Máté, Tamás, Ádám, Péter). A ritkábban adottak esetleg (és ami még elfogadott): pl. András, Andor, Ábel, Áron, Dominik, Kristóf, Simon.
Mi ugy jártunk, hogy egy nem túl gyakori nevet akartunk (dupla vezetékneve lesz, ahhoz egy, de különlegesebb nevet szeretnénk), de hébert (és aminek a jelentése is jó).
Az általunk végül kiválasztott név bizony elég jellemzöen héber: Nátán. Már családi konfliktust is okozott! De azért ha fiú lesz, akkor ez lesz a neve!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
´Szerinted tenyleg olyan furan hangzik a Mario? Bar ennek akkor az az elonye, hogy nem hivjak meg a szomszedot is igy Kép
Hat a Natan az biztos, hogy tenyleg kulonleges, szep de en meg sosem hallottam rola. Hogy fogjatok becezni? Nati? es a kislany?
Edina
edina
 


Sziasztok!

Mi amikor babánkat vártuk direkt olyan neveket kerestünk, amirõl azonnal nem jut eszébe senkinek a becézés.
Így lett kisfiunk Kristóf René. Ha lányka lett volna most a Blanka Zoé névre hallgatna.
(Azt azért hozzá kell tennem, hogy bár tudtuk, hogy fiúnk lesz, csak a kórházba menet döntöttünk a nevérõl. Kép)

Sziasztok
Katus
Katus27
 


Megírom ide is a progblémánkat (Beszti köszi a választ). Szóval mi egy olyan héber nevet szeretnénk (fiú) ami nem olyan nyilvánvalóan zsidó. Azt hiszem a helyzet hasonló, mint nálatok Beszti, hogy a család nem fogadja el a nyilvánvalóan zsidó neveket. Mi sem szeretnénk, ha késõbb ebbõl gondja lenne. És ráadásul olyan nevet szeretnénk, ami nem olyan nagyon gyakori, de nem is olyan ritka. Kép
Szóval nehéz eset vagyunk

Köszi
dec8
dec8
 
 


Dec8, nezz korul peldaul itt:

http://www.extra.hu/pompom/neveink.htm

Javaslom, hogy keress ra a heber szocskara.

Udv, Faline
estee
 
 


Sziasztok,
szerintem semmi baj nincs a Márióval, a legjobb barátnõm fia Rómeó, mert a papája és a nagypapája is az. És sose laktak külföldön.
Egyébként én is szeretem, ha nem lehet becézni egy nevet, mert az úgy szép, ahogy van - azért adom. Aztán a tökmagot úgyis valahogy becézzük a Manótól a Bosziig.

Bimbi
bimbi
 
 


[url=http://www.nyilvantarto.hu/" TARGET="_top]http://www.nyilvantarto.hu/[/url]

Informaciok

Nepesseg-nyilvantartasi fuzetek

11. A személyiadat- és lakcímnyilvántartás összesített adatai 2001. január 1-jén

Fuggelek

Ferfi utonevek elofordulasuk sorrendjebe
Noi utonevek elofordulasuk sorrendjebe
Leggyakoribb fiu utonevek 2000-ben szul.
Leggyakoribb leany utonevek 2000-ben szul.
Leggyakoribb csaladnevek.

Jo nezelodest.
Névtelen
 


Edina!

Ne sértõdj meg, de nekem a Mario-ról a Nintendo jut az eszembeKép A Milan nem tetszik??? Unokaöcsém 2. neveKép

pusz
sasha

Ja amiért ide irtamKép Fiorella!!! Megõrülök olyan hosszú, de a párom nem tántorit és ez lesz az elsõ neve. Hogyan lehet becézni?? A Fiore-n kivül A Fióka, meg furcsán hangzikKép A másokik neve( én adom) Nikoletta lesz persze ha lány leszKép A fiú név egyértelmü: Gábor meg valamiKép

na cupp
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha! Becézd egyszerûen Nikikémnek! Kép Kép Kép
"kedvenc" levelezõtársad:

Ildikó (aki az apja kedvéért kapta ezt a nevet, és akit világéletében egyészen másképp szólított a családja, még véletlenül sem ezen a néven)
ld
 


Sziasztok!

Sasha szerintem nevezd még egyszerûbben Virágnak + becenevei, vagy nem azt jelenti a Fiorella?! Ha nem akkor bocs!Kép

Szia:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sasha!
A becézés magától jön, ha a babátok megszületik. A kisebbik fiam Zsombor, õt hívjuk így is, de becézzük sokféleképpen. Zsomi,Zsimi Zsombi, Zsimbi-Zsombi, Zsömle, Zsömi stb. A Francia ismerõseink egyszerüen Jean- Paul nak hívják.Kép
A Sománál nekünk is voltak aggályaink. Õt is ezerféle képpen becézük.
zsomimama (zsomimama)
 


Az én kedvenc lányneveim: Sára, Eszter, Julianna.
Fiúnevek: Dániel, Benedek, András
LILI
 


Segítsetek!Mi Zénót várunk.....Nagyon ciki???
Névtelen
 


Végül is Nándor László lett a fiunk (a második neve-kicsit konzervatívan- az apja után, de mivel nem valószínû, hogy lesz több gyermekünk és ez a negyedik, úgy gondoltam, ennyit minimum megérdemel a férjem) A Nándor lehet, hogy egy kicsit komoly, de a becézése -Nándi- nagyon aranyos és az egész család könnyen megbarátkozott vele!
Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Sziasztok!
Nekem a hagyományos nevek a kedvenceim, pl. Zsófi, Juli, Dani és Tomi - ezek a gyerekeim nevei Kép
Szofinak gratulálok!
üdv: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sasha!

A baratnom lanya Fiona es Fifinek becezzuk. Szerintem ez passzol a Fiorellahoz is.
Szidi
Szidonia
 


kedves névtelen!

igen,negyon ciki a zénó.
Névtelen
 


Névtelen!
Ne hallgass az elõttem szolora;nagyon aranyos a Zéno név, fõleg akkor, ha egy kis ördögfioka lesz a kisfiad!
Ancsi
Ancsi71
 


A rulez az angol 'rule', illetve 'rules' szó kicsit módosult alakja. Itt az 'uralkodik' jelentés az, ami miatt használják. Magyarul ezt úgy mondanánk, hogy 'király!', azaz nagyon jó, tetszõ, királyi. Magyarban is van módosult alak, ez az alak a 'sirály', bár kevésbé elterjedt.

Egy ifjonti apuka
Névtelen
 


Bogancsi!

Jó neked!
Hát én is 4 gyereket szeretnék, 1-et mindenképp, de mikor lesz nekünk 1 is?
Mindenesetre talán egyszer...

Nikie
nikie
 
 


Az egyik húgom Laura. Így szoktuk becézni: Lacsu(ka), Lúka.
Nekem is nagyon tetszik. Ha sikerül a férjemet rábeszélnem, akkor lesz majd egy Zorka Laura nevû lányunk is! Kép
Menta
menta
 
 


Névtelen,

abba gondolj bele, hogy Te örülnél-e most ha Zénónak hívnának.
Ha nem akkor a gyermekeddel se szúrj ki, de ha neked a kedvenc neved, akkor meg ne törõdj másokkal.

Ja, a vezetéknévhe is passzoljon, mert hiába szép név a Virág, ha valakinek pl. Cserepes a vezetékneve.


Móró
Móró
 


Sziasztok!

Laura lehet Lala, Lorka, Lau, Laurka.
Nem értem, a Zénó miért lenne "ciki"? Ha Nektek tetszik? Tényleg ha nem Cserepes Virág-nak hivnak valakit, nagy gond nem lehet szerintem. Úgyis mindenkinek más az izlése. Nálunk Blanka van, férjem bogarászta ki anno az utónévkönyvbõl.
Bertold-ra lenne valakinek becézési ötlete? BERCI kizárva!
Katalin
nimaat
 
 


szia Katalin Sz.!

Mi most várjuk az elsõ babánkat és én is gondolkodom a Bertold neven. A férjemnek is tetszik, de a család többi tagjából elég nagy ellenállást váltott ki, rögtön le"berci"zték. Úgyhogy ezen elgondolkodtam, hogy hiába fogom én Berti-nek, Beri-nek szólítani, az óvodában, iskolában tutira Berci lesz. Sajnos mindenkinek ez jut róla eszébe. Azért még lehet hogy ezt fogom választani!!! Egyébként lány névnek nálunk is esélyes a Blanka.:-))

Manó
Névtelen
 


Kedves Manó

Nekem egy régi nagyon kedves ismerõsömet hivják Bertold-nak, de õt csak igy: Bertold. Nekem is igazából kizárólag igy tetszik. Sajna más Bertold-ot nem ismerek személyesen.
Persze a gyerkõc meg tudja védeni magát, ha nem tetszik neki mondjuk a Berci, (de lehet, hogy neki pont ez lesz majd szimpatikus??) - s van egy ismerõsöm aki Judit, s ki nem állhatja ha Jutká-zzák. Szól is mindenkinek, s igy mindenki tudja, h. õ JUDIT. Szerintem ez müködik is igy. Aki engem Kató-nak mer szólitani, én is "kioktatom".
Úgy gondolom, azért tud ez müködni.
Érdekelne, majd ha megszületik a babátok, végül milyen nevet kapott? Milyen neveken gondolkoztok még?
Szia
Kati
nimaat
 
 


Sziasztok,
Én úgy vagyok vele, hogy magyar vagyok, magyar nevet adok a gyermekemnek is. Miért tiszteljek meg bármilyen más nemzetet azzal, hogy az õ neveikbõl válasszak keresztnevet a babámnak, amikor egy törzsgyökeres külföldi, tutira nem fog õsi magyar nevet adni az õ gyermekének. Szerintem "butaságom története" ha valaki szappanoperahõs nevet vagy nagyon jellegzetesen külföldi nevet választ a gyermekének. Az a gyerek késõbb fel fog nõni és iszonyú ciki lesz amikor bemutatkozik, hogy pl.Faragó Fiorella Dominika vagy Somogyi Ivo Huan. Szégyelném magam, ha így hívnának és szégyellem magam azok miatt akik ilyen droid neveket adnak magyar létükre Magyarországon a gyereküknek.

Más a helyzet "vegyesházasság" vagy külföldi lakhely esetén. Akkor egy szép nemzetközi nevet érdemes választani, hogy mindenki könnyen megjegyezhesse, és ne legyen belõle harag a családtagok részérõl.

Sziasztok
Éva
Névtelen
 


Sziasztok

Egyet értek Évával a magyar nevekkel kapcsolatban. Én is büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, és ezért magyar neveket adok a gyerekeimnek. Ez a minimum amit a nemzetem megérdemel.
Az én lányom Boglárka Lilla, ha fiú lett volna Zsolt Lászlónak hívnák.
A következõ nevek tetszenek még: Csanád, Barnabás, Zsombor, Bendegúz és Dóra, Tünde, Hajnal, Emese!
A következõ lányom Hajnal Csillag lesz Kép Kép Képimnek.

A Laura is tetszik, egyik legkedvesebb becézése Lara.
Sziasztok!
Enikõ
Névtelen
 


Sziasztok

Nekem semmi bajom a "külföldi" nevekkel. Minden nemzetbeli importál neveket külföldrõl! S minden nemzeten belül van, aki az egyszerübb, van, aki a csicsásabb neveket kedveli.
Kérdés, mennyire passzol a vezetéknévhez. S új neveket miért ne lehetne bevetni? ... Van aki a régi magyar rajzfilmektõl nem tud elszakadni, s képtelen egy Teletubby-t végignézni... Végül is "fejlõdni a korral" nem bûn.
üdv
Ágota
Ágota
 


Enikõ!
Amit írsz azzal nagy vonalakban egyetértek, de nem árt, ha tudod: a László név szláv eredetû, a Dóra görög-latin, a Barnabás héber. Nagyon sok nevünk + szavunk van, ami most "tipikusan magyarnak" tûnik, de eredetileg más nyelvekbõl vettük át.
Sziasztok
Móni
Móni
 


Kedves Katalin Sz.!
A hugom kisfia Bertold.Édes kis rosszcsont!Leginkább Bebének, Berinek becézzük, de néha Bibi.
Ancsi
Ancsi71
 


Kedves Ancsi!
Köszi szépen hogy eszedbe jutottam!
Ezek szerint õ nem lett Berci Kép
Szia, Kati
nimaat
 
 


Kedves Katalin!

Én már évekkel ezelõtt elterveztem, hogy ha fiam lesz akkor Patrik lesz a neve. De akkor ez mégnem volt elterjedt név. Erre mire babát várok mi történt? Egy csomó kisfiú kapja a Patrik nevet. Így jött szóba a Bertold. Esetleg tetszik még a Benedek, Dominik, Olivér, Donát, de azt hiszem a végén mégiscsak a Patrik-Bertoldból lesz a választás.

Manó
Névtelen
 


Manó!

És Ti már megálmodtátok a Bertold név becézését? (Engem még mindig ez izgat amint látod...) Én egyébként a Bencével jártam igy, dehát végülis nem fiunk lett...
SZia (mikor lesz meg a baba?)
Kati
nimaat
 
 


Sziasztok Lányok,
Most várom az elsö babámat és úgy néz ki fiúcska leszKép, de persze ez majd csak novemberben lesz tutiKép

A nevekkel viszont nagy gondban vagyunk. A párom amerikai, szóval valami olyan nevet kell találnunk ami magyarul is de angolul is jó.

Sokat gondolkodtam az Adriánon, de sajnos nem találok rá megfelelö beceneveket. Az Adri nöinév becézés amerikában. Esetleg Ti tudtok segíteni?

Köszi a segítséget,
Üdv,
Moni
mj
 


Katalin Sz.!

A becézését még nem álmodtam meg, de azt viszont igen, hogy megszületik, ott az anyakönyvezõ és mi tanácstalanul nézünk hogy akkor most Patrik vagy Bertold.:-))) És a végén beirattuk hogy Patrik Bertold. Persze csak álmomban. Erre képzeld el hogy az Uh-on azt mondják kislány.:-)))) Lány névben még rosszabbul állunk mint a fiúban, mostanában a Kíra néven gondolkodom. Egyébként csak októberre várjuk, úgyhogy még remélem addig eldöntjük.:-))

Manó
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak egy vélemény a névválasztáshoz:

Tiszta magyar keresztnév kevés van, sajnos kevesen is kapják.
Hosszú ideje meghonosodott névbõl viszont rengetegbõl (több ezer) lehet választani, amiket már joggal nevezhetünk magyar névnek eredetétõl függetlenül.

Nem hinnem, ha vki úgy gondolja, hogy nem ad(na) IDEGEN nevet gyermekének, az ne haladna a korral. Ez nem egy névadáson múlik.
Egy nemzethez és annak a kulturájához igen is hozzá tartozik (tartozna) a hagyományõrzés és annak ápolása és ez viszont igen is megmutatkozik a nevekben.

Ráadásul, ha idegen nevet engedélyeznek, azt a magyar kiejtés szabályainak megfelelõen
kell használni. Finoman fogalmazva elég ostobán mutat pl. a Jennifer Dzsenifer-ként.

A sorozatokból adott nevekre kitérve pedig azt sem kéne elfelejteni, hogy a világon
a legdrágább kincsünknek kell a nevével élni és bemutatkozáskor mondani.

Szerencsére a jogszabályok lehetõséget adnak arra, hogy a szülõk a gyermek 1 éves koráig,
a kölök pedig 14 éves koráig a bevét megváltoztassa (feltéve, ha rádöbben és tud errõl a lehetõségrõl).

Sziasztok Judit
ui.: a fiam neve István lesz
Judit
 


Sziaszotk!!!

Most lehet hogy egy kicsit durva leszek, de ma Magyarországon ki magyar???? Ki az akiben nincs török, orosz, német vér amit az elnyomás és a megszállás alatt "szerzett"??? Bennem van német és orosz vér... és? Az is lehe hogy zsidó vagy más nemzet vére is kering ereimben és amig a magát magyarnak valló, õsi magyar neveket választó szülõ nem kutatja ki a családfáját több száz évre visszamenõen és bizonyitja hogy márpedig sem a török megszállás, sem a német-magyar monarchia ideje alatt az õsei nem keveredtek addig az én gyermekem bizony Fiorella lesz!!! MERT! Kinek mi köze van hozzá? Én személy szerint gyûlölöm a latin, brazil és hasonló szappanoperákat!!! Egyet sem láttam és nem is áll szándékomban. Az hogy megtudtam hogy a Fiorella név amit az interneten lévõ névgyüjteménybõl válaszottunk, egy ilyen hülye sorozat cimadó neve másoknak "köszönhetõ".

Kedves ÉVA!

Bizonyára nem tudod hogy HÉBER neved van!? Akkor meg mit vagy úgy oda egy olasz névtõl?

Enikõ!

Gratulálok! Neked magyar neved van, de a László szláv eredetü... A Zsolt magyar...

Mielõtt bántjátok másokat talán nézzetek utána a saját vagy kedvenc neveitek eredetének... Az csak egy dolog hogy Mo. mi a legsürübb vagy "sláger" magyarnak hitt név...KépKépKép

sasha
KépKépKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

En Ausztriaban elek es mindenkeppen törekszem olyen nevet adni a gyerekemnek,ami mindket nyelvben letezik.Tehat az irasmodjat tekintve egyik nemzetnek sem okoz problemat es igy akimondaskor is igen hasonlo hangzasu.

Mivel a papa osztrak,nem mondhatom,hogy tiszta magyar nevet szeretnek.Nekem alapjaban veve nagyon tetszenek a heber nevek,igy Aaron Jonathan lett az idösebb fiam.Aki most fog születni,nem lesz ennyire heber nevü:Iris (igy irva) vagy Rebekka es masodik nevnek Borbala az biztos.
Ha fiu lesz akkor valszeg Andor lesz,esetleg Ruben oder Florin.A kispapanak nem tetszik a Timon nev,pedig szerintem jo lenne.A fiucska masodik neveert ö a felelös,ezt meg nem tudom.

En pl nem adnek a vilagert sem olasz hangzasu vagy angol v ilyesmi nevet,bar tudom Jonathant sokfele modon lehet olvasni....

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Kyss

Mi is ugyanilyen elvek alapjan valasztottunk nevet. A pocim mint kiderult egy kisfiut rejteget es a Felix nevet fogja kapni, de ha kislany lett volna akkor Rebeca.
A valasztasnal az is fontos volt, hogy ne tucat neve legyen, ezert nem lett David vagy Daniel pedig ezek is nagyon tetszenek es a kriteriumoknak megfelelnek.
Edina
edina
 


Zénót váró Névtelen!
Miért döntöttetek a Zénó mellett? Családi hagyomány? Ez a név tetszik a párodnak? Fogadás? jandora
jandora
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: