Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem hozzatok. Most lesz 5 eves a kisfiam, es ot csak masfel hetig tudtam szoptatni, mertelzarodtak teljesen a tejcsatornaim, es a sokszori fejes sem segitett. Orakat fejtem es semmi nem jott, csak par csepp... Most varom a 2. babamat, es nagyon szeretnem ot sokaig szoptatni. Most vagyok a 23. heten. Mit csinaljak, hogy ne tortenjen meg ujbol ez? Pedig a Martinnal is annyira elhataroztam, hogy sokaig szoptatom. Mit tudok a terhesseg alatt tenni az ugy erdekeben?
Moni
Moni
 


Kedves Moni!

Hogy zarodtak el tejcsatornaid? a aijarata es teljesen feszes volt a melled vagy belul a melled volt csomos es be is gyulladt? Martin evese utan probaltal fejni es akkor nem jott csak par csepp vagy mielott Martin evet volna belole akkor?

En irtam itt le egy fajta tejcsatorna elzarodast marcius 14.e korul. Arra megoldas ha felszakitja ember kijaratnal a bort ami elzarja a mellet. Kozbe kerdeztem az itteni szoptatasi tanacsado holgyet es fogalma sincs senkinek mitol alakulhat ez ki, mivel elozheto meg. Nekem Biankamnal is volt ilyen egyszer ketszer, meg most Liacskanal is elofordult , egyenlore meg csak egyszer.
Ha viszont neked nem ilyen feluleti elzarodasod van akkor, meleg es lagy maszirozgatas es nagyon sok szoptatas szerintem a megoldas. Nekem ha peldaul becsomosodik mellem akkor szinte csak abbol szoptatok, es mig kicsi szopik elektromos melszivo segitsegevel uritek ki tejet masik mellembol. Lehet nem mindnekinek jonn be. Nekem hasznalni szokott.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni arra, hogy hogyan ébresszem fel a picimet, amikor elalszik a cicin éjszaka. Annyira édesen szunyál viszont tudom, hogy az a mennyiség, amit szopizott kb. 1,5-2 órára elég. Jobb esetben. Próbáltam már a nyakán, a talpán, a hátán masszírozni, de egyik sem vált be. Aztán hamar éhes lesz én meg egyre fáradtabb. Ha fent van, akkor két ciciből eszik, ha nem akkor egyből és az a jelek szerint nem elég. Igaz az, hogyha a babák nappal nem laknak jól éjjel pótolják be? Gondolok arra, hogy nappal elalszik a cicin, keveset eszik, éjjel viszont éberebb és akkor pótolja be?

Remélem vki tud segíteni egy-két praktikus tanáccsal.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 

 
 

Kedves Geri!
Nálunk is hasonlóan muködik, édesen el-el alszik a cicin. Én úgy próbálom felébreszteni, hogy büfiztetem, így a mozgástól általában feléled, és tovább kéri a cicit. És mivel jártam én is úgy, hogy éjszaka 2-2,5 óránként felébredt, nem hagytam nappal sokat aludni, ha nem ébredt fel max. 3 óránként, akkor felébreszgettem. Úgy vagyok vele, hogy inkább nappal egyen gyakrabban, ne éjjel, mert az nagyon fárasztó.
Ti mikor fürdettek?
Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Évi!

Este 1/2 8-kor fürdetünk mióta hazajöttünk és ez azt hiszem így is marad. Jól bevált.
Nappal felkel ő magától is cicizni, a gond csak az, hogy gyakran. Ill. nekem tűnik gyakorinak. Most beszéltem a nagynénémmel aki gyerekorvos, és azt mondta, hogy a nátha miatt nagyobb lehet a folyadékigénye, úgyhogy adjak neki pár korty kamillateát, mert az szárít is és gyulladáscsökkentő. Az orrába is azt javasolta mert az szárít. Hát remélem bejön. Az én kislányom hiába böfiztetem, képes álmában is. Viszont, ha lerakom vízszintesbe, felébred. Egyenlőre ezt fogom alkalmazni. Talán beválik.

Szia: Geri
geri (geri)
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Geri! Először Neked írok, most, hogy végre ismét ideestem a gép elé. Nálunk Panka, hogy sárga volt, ez még itthon is éreztette pár hétig a hatását, hogy ti. aluszékonyabb, bármilyen szadista módnaak is tünik csiklandoztuk a talpát, erősen masszíroztuk a tarkóját , a kulcscsontját az állát és ha ez sem segítetta fülét morzsolgattuk, vagy az arcát csipkedtük.Ettől nem ébredt fel, de autómatikusan szopott. Vagy evés közben megmértük és ettől viszont felébredt de ez veszélyesebb mert utána órákig nem tudott visszaaludni. Hát ennyi. Étrenddel kapcsolatban csak annyi, hogy mindent egyél meg amit kívánsz, a szervezeted ugyis tudja mire van szükséged és a tejtermeléssel amúgy is rengeteg energiát égetsz / zsír+ szénhidrát/ ne félj, hogy esetleg meghízol, de napi3-4 l folyadékot igyál. Én pl. egyáltalán nem kívánom a zsíros ill. a házias ételeket, inkább levesek, kompót, gyümi, puding és rengeteg édesség, főleg sütik. Kamillával vigyázz, az én anyósom is gyerekorvos és szerinte hashajtó hatása is van, inkább sima forralt vizet adj csak a babának ha szomjas, de még jobb ha akkor is szoptatod mert az is folyadék, de ahogy gondolod.

Kedves Évi! Örülök a változásnak ez nálunk is minden nap így megy. Fürdetésről annyit, hogy már suok mindent kipróbáltunk, kezdve ott, hogy 7 óra, 8 , 1/2 9 9 és 1/2 10. Ez mindíg az adott naptól és a szopizásoktól fügött. Most viszont kitaláltuk, hogy az esti fürcsi az nekik még nagy tortúra és utána nehezen nyugszik meg PAnka még akkor is ha utána szopi van, hogy csak minden 2. nap fürdetjük. kb. 1/2 9-kor. Persze az utolsó szopi előtt popó tisztítás olajjal, 1/2 10-kor vacsi és képzeld el már 2 napja ezután csak hajnali 4-kkor kelt fel enni és utána reggel 8-kor. Hurrá!!!!! Csak így maradjon és én olyan kipihent leszek, hogy megyek maratont futni / ez csak vicc /Apropó! Az éjjeli szopikor nem pelenkázok, mert azzal kiverném az álmot a szeméből, 10 perc alatt szopi félálomba és alvás is tovább. Ez is tapasztalat.

Panka kedden lesz 7 hetes már. Nappal 2 óránként is eszik akár és mostmár átlag 120 g-ot eszik egyszerre, éjjel meg nem mérem, mert azzal is csak felébreszteném. Csomó ügyben én azt mondom, hogy nekem is volt, masszíroztam, szoptattam abból a mellből gyakrabban, nem fejtem és szerencsére elmúlt, viszont ha gyakran fejek, mert elmegyek itthonról és kell itthagynom tejet, akkor ismét érzem. Nem biztos, hogy ez így összefügg, de nálam igen. Na elég a regényből.
Mindenkinek jó babázást!

Üdv: PankaMama
PankaMAma
 


Kedves PankaMama!

Hát végre jelentkeztel, Évi is hiányolt téged, de a másik topicban.

En nem akarok teát adni a picinek, isten ments, csak cicit, csak gyulladáscsökkentés ügyben ajánlotta a nagynéném. És csak pár kortyot. De mondta a forralt vizet is, de a tejet tartja a legjobbnak. Nem is adtam neki teát, csak tegnap éjjel, de az egyetlen cunisüvegnek amit vettünk akkora luka, hogy szegenykem ket korty utan kohogott. Legközelebb pohar lesz vagy kiskanal.

Jo Neked, hogy igy alszik a picid. A fürcsit mi is elobbre hoztuk, mert szerintem is nagyon felélénkülnek a kicsik utána. Tegnap 1/2 12-ig probáltuk altatni a picit. Most 7-kor fürdetünk, de lehet, hogy meg korábbi lesz. A cici nálunk meg nem nagyon állt be, bár általában sikerül betartani a 3 órát, de nem mindig és olyankor csúszik minden. Igaz még csak 2 hetesek és 4 naposak vagyunk.

Ha elmész otthonról miből adják a picinek oda a tejet? Cumisüvegből? Milyet érdemes venni. Én kis lukasat szeretnék, ha kell, legyen egy. Remélem nem lesz rá szükség, ill csak anyatejet adnék belőle.

Remélem gyakrabban fogsz erre járni.

Szia:

Geri

Évi, te ma nem voltál, mizújs?
geri (geri)
 


Lányok!

Én az első pár hétben még reggel vagy délelőtt fürdettem, akkor nem volt baj, ha a lányzó felélénkült...

Úgy hat hetes kora körül kezdtük el este fürdetni, de ha nagyon fáradt volt, inkább kihagytam, csak letisztogattam. Még ma is vannak ilyen alkalmak, ilyenkor már inkább nem tortúráztatom meg a fürdéssel...Azért a rendszer megvan, de rugalmasnak kell lenni néha.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Visszatérek a szoptatás témához. Szóval Geri, az utóbbi napokban nálunk is úgy muködött a dolog, hogy Picuri 2 óránként, sot valamikor 1,5 óra múlva már cicit kért. Annyiban volt szerencsésebb az eset, hogy ez nappal történt, éjszaka átlag 3 óránként ébredt fel. Gondolkoztam, hogy azért van-e mert elalszik nagy elégedetten a cici, szinte háromszor kell neki kínálni, mire talán jól lakik. Vagy a tejjel lehet valami? Vagy az o igényei nottek meg? Volt aki azt mondta, ne adjak neki, sírjon inkább. Na én nem bírtam ki, annyira tátogott, annyira kereste cicit, hogy én megetettem. Viszont volt úgy, hogy ezek után egy jó adag kibukott belole. Akkor meg azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy csak azért kellett neki a cici, hogy megnyugodjon? Nagy dilemma. Próbáltam a teát, de két korty után grimaszokat vágvan kiköpte a cumit. Errol ennyit.
Viszont kezdem hinni, hogy ezekre a frontokra tényleg érzékenyek a kicsik. Volt két nap, amikor sokkal nyugösebb volt, aztán ahogy elmúlt a front sokkal nyugisabb. Tanulnunk kell még nekünk sokat!!!

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Nekünk a gyógyszrtárban is kapható NUK teáztató cumi vált be, mert szelepes és az hasonlít legjobban a mellhez mert erőt kell babucinak kifejtenie ahhoz, hogy valamit igyon belőle.
Majd még jövök, most etetés lesz.

Üdv: PankaMama
PankaMama
 


Sziasztok!

Minden baba őrült a frontok idején és a szeles idő is megbolondítja őket.

Évi!

Jól tetted, hogy cicire tetted, ha nem lett volna éhes, csak cuclizta volna. A teát meg hanyagold szerintem, elég az anyatej.
Egyébként minden babánál vannak fejlődési ugrások, amikor sokkal éhesebbek és egy pár anpig gyakrabban kéredzkednek mellre, amíg beáll újra a kereslet-kínálat.
Bori sem fogadta el a cumisüveget soha, ne erőltesd, könnyű elrontani vele a gyereket...

Puszi nektek:

Dia
DIa
 


Sziasztok!

Én is azt szeretném mondani nektek, hogy tegyétek bátran mellre õket, akkor is, ha feltehetõen csak szomjasak, hisz tudjátok, a tej eleje hígabb, szomjoltó. Cumisüveget meg szerintem tegyétek jól el, felesleges. Nekem 3 gyerekem nõtt fel úgy, hogy soha nem volt cumisüvegem. Ha muszáj adni valamit, akkor kis kávéskanállal is lehet, és mire meg jön a gyümölcsözés (6 hó) addigra lehet pici pohárból (nekünk egy fél decis mûanyag pohár vált be). Ugyanez vonatkozik a lefejt anyatejre is. (ismertem olyan anyukát, aki a lefejt tejet odaadta cumisüvegbõl, a kislány meg rájött, hogy abból kényelmesen kifolyik a tej. Anyuka minden szopi után fejt, és azt még odaadta. És apránként kialakult, hogy egyre kevesebbet szopott a kislány, és egyre többet a cumisüvegbõl ivott. 4 hónaposan nem volt többé hajlandó szopni. Még egy hónapig gyõzte az anyuka, hogy pusztán fejéssel legyen teje, és kész. Pedig rendgeteg teje volt elõtte...)

Fürdésrõl: mi -igaz nyári gyerekek voltak - késõn fürdettünk, elõtte hagytuk ébren lenni õket (vessetek rám követ, de bõgni is hagytuk ilyenkor néha 10-15 percet, mikor már belefáradtunk az egyebekbe, ebbe meg legalább õk fáradtak bele). kb. fél 10 tájban volt fürdés. Viszont a háromból kettõ három hetesen lényegében -úgy érezhettük - átaludta az éjjelt, amely éjjel 11-tõl reggel 5-ig tarott, azaz nem volt 6 óránál több, mégis úgy lehetett érezni, hogy átaludta az éjszakát (ugyanez a 6 óra alvás 8 körüli kezdéssel hajnali 3 körüli felébredést jelentett volna, amit ugye úgy éreztünk volna, hogy hajnalban felkelt a baba.). Most nem azért hogy rábeszéjelek benneteket, csak hogy meséljek errõl is, hátha másnak is beválik.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Lányok!

Köszike a tanácsokat, olyan jó mások tapasztalatát hallani.
Ildikó! Eszméletlen, hogy mindenhez milyen jó ötleteid, hozzászólásaid vannak. És olyan kedvesen tudod eloadni,hogy az ember egyáltalán nem veszi okításnak. Köszönet érte.
A fürdetés dolgon még manipulálunk, de abban igazad lehet, hogy ha 11-kor fekszik, akkor késobb ébred hajnalban, ami ugye nem mindegy. Bár Csongi még igényli a 3 óránkénti szopit, mivel kicsi szerintem még egy pár hétig így is lesz, aztán majd meglátjuk. De az ötlet nem rossz.
Tegnap éjszaka szegénykém minden szopi után nyöszörgött, de ari volt, mert sírni nem sírt. Csak én sajnáltam, mert szerintem kevesebbet aludt mint én.
Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

Csak hogy bíztassalak. Lányom, Ilcsi (ikerpár tagja) 2.25-el született (95-ben). Ezzel együtt kb. három hetesen fenti módon aludt! Amit nagyon megjegyeztem, hogy még 3 kg sem volt! Persze ettõl még nagyon jó, ha szopik éjjel, csak azért írom, hogy bíztassalak, nem szükségszerû, hogy emiatt lényegesen késõbb alakuljon ki neki a hosszabb szünet.
u.i.:nagyon köszönöm kedves szavaidat, nagyon jó kedvem lett tõle, hasznosnak érzem magam. Köszönöm.

Ildi
Pethes Ildikó
 


kedves Ildi és Dia!

Csatlakozom az Évihez, köszi a jó tanácsokat. Anyáink mégis régebben voltak kismamák bár ők is tudnak nagyon jó tanácsokat adni. Jó, hogy vagytok!

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok Lányok!

Tapasztaltabb anyukák segítsetek! Olvasom itt a topicban, hogy milyen sokat esznek a babák és, hogy híznak. Szerintetek normális az, hogy a lányom már 7 hetes és egy-egy szopizáskor csak 100-120g-ot eszik és, hogy még csak 900 g-ot hízott a születési súlyához képest, viszont a rugikon veszem észre, hogy hosszában kezd belenőni a 62-es méretűekbe, bár hosszt még nem mértünk. Lehet, hogy nem hízik, hanem nő? Nyugtassatok meg mert ez most aggaszt engem. Köszönettel.

Üdv: PankaMama
Pankamama
 


Szia Pankamama!

Nyugodj meg, pontosan az történik, amire gondolsz... Állítólag felváltva nyúlnak és híznak, így ha nyúlik éppen, akkor kevesebbet hízik, később majd behozza.

Figyeld a gyerkőcöt, ha jókedvű, mosolyog, nem üvölt sokszor, akkor semmi gáz, esetleg még azt tudom tanácsolni, hogy hagydd addig a cicin, amíg magától el nem ereszti, /ha jóllakik, ez is bekövetkezik/, bár arra készülj fel, hogy ez lehet elég hosszú idő is. Ja, és esetleg tedd többször mellre...

Még egyszer szeretnélek megnyugtatni, amíg a babád fejlődik /pszichikusan és más tekintetben is/, mosolygós és jókedvű, nem lehet nagy baja!!!

Puszi:

Dia
Dia
 


Pankamama!

Én is szeretnélek megnyugtatni. Az én ma huszonsok kilós nagyfiam hathetes korában kb 40 dkg-val volt több, mint születésekor. Ez 93-ban volt, a doktornõ szekált is állandóan, de én éreztem, hogy oké a dolog. Utána indult meg a heti 20 dkg-os hízása. Szerintem az elsõ egy hónapra sok gyereknél abszolút nem igaz ez a heti ennyi meg ennyi gyarapodás, kb. az elsõ hónap után indul be. Nem tudom, hányszor eszi azt a 100-120 g-ot, de mondjuk ha hatszor és beszorzom annyival, akkor egy teljesen reális napi összkaja jön ki! A gyerekek között õrült nagy a különbség. Az hogy szépen nõ hosszában az is azt jelenti, hogy szépen fejlõdik! Úgyhogy nyugi és szoptass türelemmel, ahányszor és ameddig csak a baba akarja!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Pankamama!

Csatlakozom az elottem szólokhoz. Szerintem sincs ijjedelemre okod. Jelzem, mivel Csongi kis súllyal született, be kell hoznia a lemaradást, így biztos azért ez a nagy gyarapodás! Gondold csak el, 3 hetesen még nem volt 3 kiló!!!
Ilyen ez a természet, minden pici más, mindegyik máshogy alkalmazkodik a kinti élethez. A tied biztos egy nyugodtan evo, megfontolt baba, ha neki elég a 100 g, akkor biztos ennyi az "adagja".
Szerintem, ha éhes maradna, azt jelezné.
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Dia, Ildi Évi, nagyon köszönöm a biztatást, jobban is érzem magam. Ami miatt ez felmerült az az, hogy gyakran van olyan, hogy evés után még nyammog, leveszem ciciről és utána hosszú percekig éktelenül üvölt, mintha éhes lenne. Visszarakom cicire és nem csinál semmit. Ekkor gondoltam, hogy nem elég neki a tejcsi és emiatt nem hízik. De már gondolom ez butaság, de hát tudjátok első baba és gyakran nem tudom miért van úgy elkeseredve, este 6-és 9 között gyakran csak sír, bármit is teszek vele. De nem aggódom, mondták mások lehet csak a hasa fáj, lassan csak eligazodom rajta. Jó éjszakát mindenkinek.

Üdv: Pankamama
Pankamama
 


Pankamama!

Vigyázz, ne dőlj be!!!

1. Ne hagydd, hogy a cicidet totálisan cuminak használja, ennyi erővel azt is benyomhatnád a szájába... Lehet, hogy így kellemesebb számára az alvás, de bizony egy pár óra alatt rendesen megfájdulhat tőle a cicid, meg más okokból se túl egészséges...
2. Ha jól olvasom, most hét hetes a babád, ebben a korban vannak a délutáni-esti-késő esti sírások, aminek már köze sincs a hasfájáshoz, vagy csak ritkán, sokkal onkább arról lehet szó, hogy állítólag ilyenkor tanulják meg az éjszaka-nappal váltakozását, és állítólag ilyenkor minden baba sír több-kevesebb ideig. Próbáld meg megnyugtatni, rakjatok be hozzá egy macit vagy valamit.
Én is hajlamos voltam mindent a hasfájásra és egyebekre fogni, aztán néha már átkozom magamat miatta... Most már 9 és fél hónapos, és még mindig gond, hogy nem tud magától elaludni... Nem azt mondom, hogy hagyd sírni, de ha lehet, inkább csak beszélj hozzá és símogasd meg, minthogy minden alkalommal, ha rázendít, felvegyed. Persze végszükség esetén tedd meg!!! Ne hagydd, hogy álomba sírja magát...

Na, most jól összekavarhattalak, bár remélem, elég tiszta volt...

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Pankamama!

Én is állandóan dilemmáztam, hogy Hanna lányom a hasfájás, vagy az éhség miatt sírt-e esténként, máig sem tudom mi volt. Mert hiába mértem, grammra néha kevésnek, néha viszont kifejezetten soknak tűnt amennyit evett mégis ugyanúgy viselkedett. Egyszer aztán kipróbáltam a tápszert hátha mégis kevés a tej (bár Ildi mindig bíztatott), meg is evett 60 g-t kiskanállal, majd ugyanúgy üvöltözött tovább, úgyhogy többször nem adtam. Remélem Te rájössz, hogy mi a helyzet, nekem nem sikerült (a sejtésem az, hogy volt ilyen is olyan is), de aztán idővel megoldódott, igaz másfél hónapig mellettem aludt el szopizva, mert nem bírtam kivárni, míg megelégszik vele.A védőnőnk azt mondta, hogy sok picibaba nem tudja megkülönböztetni, hogy mi a gond a pociban, ezért mindent megeszik amit kap, hiába nem éhes, hanem a hasa fáj, legfeljebb kibukja, ha már túl sok neki.

Nálunk a heti 15 dkg hízás volt "előírva" a doki által, ez általában éppen megvolt. Én is mindig aggódtam a súlya miatt látva a havi 1 kg-t hízó gyerekeket, de csak akkor kezdtem pótolni (már főzelékkel, gyümölccsel 4 hónapos kor után), amikor Hanna egyértelműen reklamált, és a hasfájós időszak már rég elmúlt. (Igaz ekkor is sokszor túlette magát a pótlékkal és akkor újra fájt a hasa, pedig azt hittem mennyivel könnyebb lesz, ha már nem lesz korlátja a kínálatnak, de kénytelen voltam én korlátozni őt.) Mióta kiváltottunk egy szopit korlátlan mennyiségű főzelékkel(6 és fél hónapos kora óta) azóta nagyon kikerekedett, a másik lánykám viszont pont a főzelékezés óta hízik sokkal kevesebbet.

Na nem sok hasznosat írtam, a lényeg hogy van más is aki nem bír eligazodni evés ügyben a babáján, illetve olyan baba aki nem hízik túl sokat, de azért minden ok.

Minden jót

Sára

Ui: Én nem próbáltam ki (nem volt hozzá energiám, hogy a délelőtti alvásba beleszóljak), hogy napokon keresztül, akár délelőttönként is, amikor nem igényelné 2 óránként mellre tenni a több tej érdekében, hanem továbbra is igény szerint szoptattam, és elkezdtem a főzelékes, gyümölcsös pótlást, de csak egész kis mértékben. Legközelebb lehet, előbb megpróbálom azt, mielőtt pótolni kezdek.
Sára
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Dia és Sára! Igazán nem is hiszitek, hogy mennyit segítettetek, hiszen az, hogy másokkal is történnek ilyen dolgok az azt jelenti, hogy nem én csinálok valamit nagyon rosszul, hanem élettani dolgokról van ezek szerint szó. Próbálkozunk ezzel-azzal, valami csak beválik. Hogy a gyereknevelés mennyi leleménnyességet igényel....

Ja, mellesleg a 2 nappal ezelőtti panaszkodás óta Panka 170grammokat eszik, és már el is hagyta az 1 kiló +-t. Kellett azt a fránya mérleget beszerezni. ha nem volna nem tudnám magam a méricskélésekkel stresszelni.

Jó babázást mindenkinek.

Üdv: PankaMama
PankaMama
 


Helló Lányok!

Micsoda probléma ez a szopi dolog. Nem gondoltam volna én sem, hogy mennyi dilemmát okozhat. Azt gondoltam, ha éhes jön a cici, aztán kész. A fejés, a mellbimbó fájdalma, az óránkénti etetés stb.. mind-mind nem jutottak eszembe, pontosabban nem foglalkoztam vele. Én alapban nem kölcsönöztem mérleget, pontosan azért, hogy ne méregessem folyton. Minek? Ugyis látszik, ha jól lakik. A feje mindenesetre kerekedik rendesen. Engem nem dorgáltak a súlygyarapodás miatt, pedig a kicsink 450 grammot hizott egy hét alatt. Ha egyszer éhes... A másik topicban írtam arról, hogy éjjelente átlagban 6 perc a szopi és azzal bírja 2 2,5 órát. Nem tudom, hogy ez az idő növekedni fog-e vagy inkább még csökkenni. Érdemesebb-e tovább fennmaradnom és megvárnom, hogy újra megkívánja, vagy rakjam le? Időben nincs jelentősége szerintem, mert, ha várok fél órát, akkor ugyanott vagyok. És hiába van fent nem fogadja el hosszabban a cicit. Jól lakik nekem úgy tűnik az alatt a rövid idő alatt.
A sírás nálunk lassan megkülönböztethető. Általában bejön amit gondolunk, hogy miért sír. De azért van még mit tanulni.

Puszi mindenkinek:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!

Én nem tudom, de nálunk minden nap, minden éjszaka, és szinte minden szopi más és más. Egyszer gyorsan eszik, máskor 3-szor is kéri közben elalszik, aztán van olyan, hogy nagyon sokat eszik, a felét kibukja...Szóval nem lehet általánosítani.

Én a sírást nem nagyon tudom megkülönböztetni. Általában azért sír, mert a kis pocija morog. Ha éhes,de még nem telt le a három óra, akkor sír, de ha odamegyek elkezd tátogni. Akkor tudom, hogy szopi következik. Ha visítva sír, akkor nagyon fáj a hasa. De hogy oszinte legyek, egész jó kisbaba, lehet, hogy azért nem tudom megkülönböztetni, mert olyan keveset sír, hogy nehéz kitapasztalni.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok !

Én olyan kismamát keresek, aki terhesség alatt is szoptatja még az első porontyot. A fiam most 13 hónapos, még javában (éjszaka is legalább 6-7-szer) szopizik, és év vége felé tervezzük a tesót összehozni. Addig is szeretnék néhány tapasztalt anyukával "beszélni".
A kérdéseim:
- Valóban elapadhat-e a tej az újbóli terhességtől ?
- Ha nem, megváltozik-e az íze ?
- Honnan lesz előtej a tesónak ?
- Lehet-e (ha igen, hogyan) szoptatni két gyereket ?

Előre is köszi

Éva
H.Éva
 


Szia Éva,
Én is szoptatam még a fiam, amikor teherbe estem. A helyzet annyiban volt más, hogy õ 18 hónapos volt, amikor terhes lettem, és még három hónapig szoptattam, tehát már megvolt nélküle, amikor elválasztottam. Igazság szerint én csak azért válaszottam erl, mert õ éjjel is szopott, úgy 3-4 szer felkelt éjjel, és egészen addig, 21 hónapos koráig nem aludta át az éjszakákat, míg el nem válaszottam. Szóval ki voltam purcanva rendesen.
A te kisfiadnak inkább szüksége van még rá - nemcsak az öösszebújás miatt, de az sem elhanyagolandó. Szerintem próbáld meg legalább az éjszakai szopásról leszoktatni, a magad érdekében. A szervezetednek nagyon sok energiára lesz szüksége, éjszaka pihenned kell.

Pont most kérdezte valaki valamelyik topicban - nem tudom már melyikben, annyi van Kép, hogy terhes és szerintünk szoptathate tovább. Ha semmi gond nem volt az elõzõ terhességgel és a leendõvel sem lesz - és miért lenne - szerintem szoptass tovább. A természet bölcs, mindent úgy rendez el, hogy a kisebbnek jusson a több. Már a pocakodban rá fog jutni a több energia, amikor pedig megszületik, az õ igényeihez alkalmazkosdik a tejtermelés, mármint a minõsége, a mennyisége pedig a két csemete igányei szerint alakul.

Kérdéseidre: nekem legalábbis nem apadt el a tejem, és sokakról hallottam, hogy szoptattak tovább, tehát ez nem valószínû.

Ez jó kérdés, hiszen azt monsdják, ha a mama menstruál, már attól is megváltozhat a tej íze... De én ezt nem tudom, a fiam sose mondta, hogy fuj Kép, nem is fintorgott, szóval nem tudom...

Az elõtejrõl: ahogy írtam is - és azt hiszem Szõdy Judit írta a szoptatós válaszokat írja õ a Rendelõben, tudod - hogy a tej minõsége mindig a kisebb csemete igényeihez alkalmazkodik. Tehát biztos lesz elõtej, ill. az anyatej összetétele változik át elõtejjé...

Sokan szoptatnak egyszerre kettõt, ezt hívják tandem szoptatásnak. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Emese születése után Ábel is szopni akart õjra, sde olyan erõsen szívta, hogy azt hittem, leszakad a mellbimbóm. Úgyhpogy nem hagytam neki Kép, de egy mukk nékül elfogadta. A maradékot (míg be nem áéllt a kereslet-kínálat, csak addig fejtem ) odaadtam neki. érdekes, kb. két napig itta nagy lelkesedéssel, utána nem kellett neki (talán túl édes volt).

Szerintem érdemes lenne megkérdezned errõl Szõdy Juditot - a babanetes gyermekorvost nem ajánlom, õ kapásból azt fogja válaszolni, hogy válaszd el a fiad. Két vagy három esetben is ezt válaszolta már a feltett kérdésre a Rendelõben...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Éva!

Bár nem rám illik, amit írtál, de van ismerősöm, aki most várja a második babáját a 10 hónapos kisfia mellett. Ő hét hónapig szoptatott, pedig már akkor is a 3. hónapban volt.
Elvileg elapadhat a tejed, de nem törvényszerű. Neki sajna elapadt. Megváltozik az íze, ezért lehet, hogy a kisfiad nem fogja szívesen elfogadni, sőt még az is lehet, hogy leválasztja magát. Lehet szoptatni két gyereket, erről olvastam a Kismama egyik számában is az Én történetem rovatban. És biztos, hogy a szülés után lesz előtejed, ez hormonok kérdése. SZóval ne aggódj, minden rendben lesz...
De egy kérdésem lenne: biztos, hogy a 13 hónapos kisfiad éjszaka 6-7-szer megéhezik? Nappal hány óránként eszik?

Puszi neked és sok sikert!!!

Dia
Dia
 


Szia Éva, az Egy kicsi és egy pici topikban folyik errõl szó. Olvasd el, Bóbita a hatodik hónapig szoptatott, tehrességi cukor miatt hagyta abba.
kérdezd ki õt (is),
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


üdv

szopitanács kellene
szóval Dödös lassan 4 hónapos, 2 hete egy kicsivel megnőtt a napi kiszopizott tejmennyiségünk- pár nap alatt át is álltunk rá. Viszont most pár napja kiszopizik mindent, (és nem csak az utolsó szopikor) és úgy tűnik mintha éhes lenne még, bár ha megkapja a cumiját akkor azzal elvan. Olyan 8-900 ml-t eszik egy nap. a kakival bajunk van (nincs) ezért szoktam neki kamillateát, és valamelyik este is elfogyott a tejecske és sirdogált, gondoltam adok egy kis teát neki és 40 ml.t be is nyomott rögtön. azzal szekálnak hogy kevés a tejem, adjak neki most már mást is. Tényleg kevés?? Mennyit kellene szopiznia ebben a korban?? Én amikor éhesnek látom cicre teszem, van hogy 1 óra múlva is- tehát elvileg ha kevés lenne neki akkor át kellene állnunk nagyobb mennyiségre, de nem szopik (mennyiségileg) többet, úgy űnik elég neki ez a napi mennyiség- akkor viszont miért sír néha a szopi után?? nem hasfájós, amiatt nem. szóval összefoglalva:
HONNAN TUDOM HOGY KEVÉS A TEJEM????
egyébként hízni is hízik- bár nem egetrengetően, de ez már több hete így van.

Zorkanya
Zorkanya
 


kicsit összeszedetlennek tűnik de remélem értitek a dolog lényegét- ja és még annyi adalék hogy 2 mellből dzopizunk mindig- ez mindig is így volt
zorkanya
zorkanya
 


Szia Zorkanya,
Ha jól rémlik a babáknál ilyentájt van egy is éugrás, amikor megnõ az igényük. Annál többet nem tehetsz, hogy gyakran mellre teszed. egyet ne tegyél: tápszert ne adj neki, mert aztán nléhetsz, mint Janó a moziban. Sok történetet olvastam már itt is meg a Ksimamában is, hogy úgy éerezte, kevés a teje, elkezdett hozzátápálálni, a baba meg szépen leszokott a cicirõl.
Ha a lurkó szépen hízik (mennyi a heti/havi hízás?), jó kedélyû, akkor gond nincs. Ha úgy látod, hogy éhes, akkor tedd mellre, ha éhes, úgyis szopizni fog.
Nem lehet, hogy nem büfizi ki a lenyelt levegõt, azért síerdogál?Emesét félóra elteltével újra meg kell böfiztetni pl, mert a második adag levegõ csak akkor jön ki.
Az isa lehet, hogy egyszerûen szeret cumizni/cicizni, nem a tejet hiányolja szopi után, egyszerûen csak cicizne még, lehet, hogy ezért eégíti ki a cumi is (szerintem ha éhes lenne, akkor nem fogasdná el a cumit - de lehet, hogy nincs igazam).
ennyi jutott eszembe.
Nem kaptad tõled emilt, pedig ígértél! Kép Írjááááááál!
üdv
Zsóka

ui: én is küldenék képet...
zsóka (zsók
 


Szia Zorkanya!

Egyetértek az előttem szólóval, több ugrás is van a fejlődésükben, amikor a cicinek alkalmazkodnia kell, tedd azt, amit Zsóka ír.

A kaki hiánya tök normális dolog, ha csak tejet kap, némelyik baba csak 5-6 naponta kakil, nem kell neki kamillát adni, mert állítólag csak azért van ez, mert az anyatej annyira tökéletesen hasznosul a szervezetben, hogy alig marad utána salakanyag. Az első hetekben még hashajtó hatása van ugyan, de csak azért, mert a baba bele még nem működik elég jól... Szóval, ne idegeskedj a kaki miatt, csak akkor, ha sír, és próbálkozik, de nem jön sokáig... Ha megnyomod a hasát és az kemény, és felsír rá, stb...
Ugyanez áll a kajálásra is, ha hízik és amúgy jókedvű, semmi gond.

Amúgy nekem pont Bori négy hónapos korában állt vissza a mensesem, és iszonyúan üvöltözött, stb. Már jó egy héttel előtte. Ráadásul a mellem is bekötegesedett, szóval minden arra mutatott, hogy apad a tejem. Aztán megjött, és azóta is minden rendben van. Szinte csak anyatejen él, napi egyszer eszik valamennyi szilárdat. Semmi nem mutatta a menses kezdetét, csak ez, hát pont erre én se gondoltam... Szóval, lehet, hogy nálad is csak erről lesz szó. A legfontosabb, hogy nyugodj meg, és ne pánikolj be...

Puszi nektek:

Dia
Dia
 


Hahó

Dödös átlag 150-et hízik már csak, van hogy 80-at van hogy 190-et hetente- ennél többet nem. Nem stagnál, nem fogy vágül is ebből gondolom hogy nem lehet kevés a tej nem??
Lehet hogy csak a szopizás, mert ha tényleg keveset szopizott ki (pl. átállásos időszakban) akkor bizony üvöltött nem kellett neki a cumija sem.
A kakiról már írtam régebben is, még mindig dilemma, mer a doki írt fel egy hashajtó szirupot neki hogy addig adjam amíg el nem fogy az üveg (!!) ettől nem lesz függő, de valahogy úgy ódzkodom ettől, mert bár nincs kaki akár 5 napig is mégsem tűnik nyűgösnek, mert csak vigyorog állandóan, de ha síni kezd én rögtön bepánikolok hogy na e a kaki és gyorsan a kamillatea (eddig én most már ő is), meg még a szirupot is beadom- nem tudom ezektől e de aztn csaak lesz kaki de még mennyi!! De nem merek sokat várni mert attól félek hogy bélelzáródása, vagy bélcsavarodása vagy valami ilyesmije lesz (hülye vagyok mi??) most pl kedden volt kaki, majd ma- közte kapott csütörtöktől kamillateát meg szirupot is. A kamillateától félek, nem igazán szeretném ha emiatt csökkene a tejecske...
Zsóka a fényképek már itt vannak csak mindig valami közbejön (ma pl az anyósom volt itt- be is hergeltem magam de csak olyan szolidan, még mindig nem tudom megszokni az ő tökéletességét és az én tökéletlenségemet-de majd idővel talán ez is sikerül-) de a fényképekkel kapcsolatban: mert milyennek is képzeltél el??
Puszi mindenkinek..
Zorkanya
 


Zorkanya, majd megmondomhogy milyennek képzeltelek el, ha meglátom a képeket Kép.
A dokinõmet én is ktéségbeesve hívtam a múltkor, hogy a gyereknek hat napja nem volt széklete, meddig várjak még? Azt mondtam, hogy fele kamillatea fele narancslé plusz rengeteg cukor, ez majd meghajtja. Nem volt rá szükség, mert alighogy letettem a telefont a gyerek nagy pukkanásokkal telekakkantotta a pelust... De ez is egy megoldás, nemcsak a sima kamillatea.
Ha meg akarod próbálni a teát/teát+narancslevet, szerintem mindenképpen szopi után adj neki, akkor biztos hogy a tejtermelést nem befolyásolja.
A dokinõvel kapcsolatban - szvsz ha bármiben nem vagy megelégevde, és megteheted (van választási lehetõség) akkor hagyd ott. Mi már a második gyerekorvost fogyasztjuk, míg el nem költözünk innen (ki tudja mikor, lerhet hogy száz év múlva), addig õ marad, mert szuper! Nem muszáj a gyerekorvost megtartani. És nem muszáj (persze ésszerû határok között) magfogadni a tanácsait sem.
Na most hogy a dokinõ ellen hangoltalak, abba is hagyom.
Ja: Zokrnál voltak ilyen szopizási/hízási gondok? Mert lehet, hogy egyszerûen alkati kérdés (úgy értem a tiéd, vagyis a tejcsidé, lehet, hogy kevésbé zsíros vagy mittudomén - ez NEM AZT JELENTI, HOGY ROSSZ!!!!!!!!!!) vagy a gyereké, lassabban hízik, jobban feldolgozza a szervezete a táplálékot, mittudomén. Remélem érted mire gondolok...
üdv
Zsóka

ui: Azért ha van tíz perced, küldjél nekem képet!! Komolyan, minden este úgy nézem már meg az emiljeimet, mint a szerelmes szûzlány, hogy ugyan küldtél-e már képet Kép. Kíváncsi vagyok na. meg írhatnál pár sort is, hogy mizújs otthon. (Anyósod makulátlanságán és tökéletességén kívül Kép).
zsóka (zsók
 


Kedves H.Éva,

A Gyermekek, Egy kicsi meg egy pici topicban is erről levelezgetünk. Érdemes megnézned. Addig is írok neked biztató szavakat.
Nyugodtan szoptathatsz a várandósság ideje alatt, persze egy-két dologra oda kell figyelned. Táplálkozz renszeresen, ( egyél jó sok gyümit, zöldséget, meg húst), a méhösszehúzodásokra is oda kell figyelned, mert a mell ingerlésétöl ez fokozódhat. A tej mennyisége kb. a 4. hónaptól csökken, de ezt kiegészitő táplálékkal pótolhatod (nem tápszerre gondolok), az ize is változik, mert fokozatosan előtejjé alakul. Vannak babák, akik emiatt elválasztják magukat. Ha pedig a babád tovább szopizik, mindkettő szopizhat tovább, mert a tejermelödésed az igényekhez alakul. ( Ez egy kissé hivatalos szöveg, átküldök neked egy cikket ezzel kapcsolatban e-mailben, sőt most forditok egy másikat is, ha kész lesz és érdekel azt is átküldöm. )
Nekem saját tapasztalataim is vannak. Az Áron baba megfoganásának a legbiztosabb jele az volt, hogy Máté (akkor 17 hónapos volt és naponta 4-5x szopizott, éjszaka kb.2x) elkezdte köpni a tejet, valamennyit lenyelt, de jó részét kiköpködte. A tejem a 4. hónap tájékán csökkent, ekkor inkább cumizgatott, ez pedig nem esett jól. Egyszerüen túlingerelte a mellem. Mivel kitudodott, hogy terhességi cukis lettem (nincs összefüggés a szopi és a cuki között, bár azt állitották az orvosok, hogy a szervezetemet túlságosan igénybevette ) elválasztottam a Mátét. Elválasztási tünetként megjelent nála egyébként egy-két új szokás.
Megigértem neki, ha megszületik a tesója megint szopizhat. Igy most kettöt szoptatok, van tejem böven mindkettönek. Technikailag úgy oldottam meg, hogy Áront fogom a karomban, Máté pedig hozza a kissámliját, amire rááll és úgy felér a szopizáshoz.

Bóbita
bóbita (bób
 


KEDVES ZSÓKA!
Új vagyok itt,de nagyon tetszik,kár,hogy amikor én voltam kismama,nem találtam ilyet.
A lényeg: Vigyázz a narancslével szopós babánál. Az enyém ugy hányt tőle,mint a lakodalmas kutya.Túrólett belőle a hasában,mármint a tejtől.Aztán mikor nagyobb lett,kiütötte a narancs,most 7 éves,idén nem volt problémája vele.
Pár cseppel kezd,jóval szopi után.
kranitzg.maria@matavnet.hu
Névtelen
 


Szia Névtelen,
Én végül is nem adtam a gyereknek, ahogy írtam is. hallottam egyébként, hogy van akinek a babája hasmenéses lett tõle, ezek szerint allergizál?
Az én kisláényom 20-án lkesz hét hónapos, eddig csak szopott (kb. 10 naopja kezdtem el neki adni gyümölcsöt), még semmilyen gyümölcslevet nem kapott. Teát sem, vizet sem, semmit. Iletve ma adtam enki elõször a babánhoz pár kiskanáélnyi forralt vizet.

Lányok! Az én gondom az, hogy a kicsi úgy látszik édesszájú, mert semmit nem eszik meg, ami nem édes. A borsópürét kiköpködte (a szemüvegemen alig láttam ki Kép), a sárgarépát szintén, a krumplit is. A banánt nagyon szereti, az almaát is, õszibarackot. Mit adjak neki?? Próbáltam a krumplit barackkal (fuj, én sem enném meg, neki se kellett), krumplit banánnal (egy kicsit evett belõle). Végül is a banán finom, kalóriadús, vitamindús, akáérmi, de nem ehet csak banánt. Végre el kellene kedzenem a fõzelékeket is, a dokinéni szerint húst is (azt még kb. egy hónapig nem akarok adni neki). Mit tanácsoltok?

Ja, és kedves Névtelen - illetve ha jól értelmezem, Mária! Üdvözöllek itt a babaneten Kép. Lehet, hogy leszel még kismama és akor is nagyon jó lesz. Meg addig is Kép.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Zorkanya,

A babákat megzavarhatja a cumisüvegböl való pótlás és a cumizás is. Nem biztos, hogy nálatok ez a baj, de elöfordulhat. A kamillateát cumisüvegböl adod neki? Ha igen, próbáld inkább pohárból vagy kiskanállal. A gond az, hogy a cumisüvegböl máshogy szopizik egy baba, mint a mellböl. Ha ugyanolyan hatékonyan, erösen szivná a cumisüveget, mint a mellet túl sok folyadék jutna a szájába, ezért a nyelvével elzárja a folyadék kifolyását, nehogy fulldokoni kezdjen. (Onnan venni észre, hogy szopikor mozog a baba egész állkapcsa, viszont cumisüvegböl való iváskor nem ).Ezért ha a baba ugyanúgy próbálna meg szopni mellből, mint cumisüvegböl kevesebb tejhez jutna, ezért lassulhat a súlygyarapodása. Normális súlynövekedés a heti 120 g. körül van, de legalább havi 450g. Persze ezt babája válogatja, hisz minden baba más. Ráadásul tényleg súlyugrás van ebben a korban. Kiegészitést tényleg ne adj, mert a cumisüvegböl való etetés után föleg nem fogadná el a mellet, ráadásul a tejed mennyisége is csökkenne.
Onnan veszed észre, hogy nem elég a tejed, hogy a babád súlygyarapodása nem megfelelő vagy ha nincs elég pisis pelusa ( napi 6-7 textil vagy kb 2 nadrágpelus.
(Egyetértek Diával, a ritka széklet teljesen normális, mert az anyatej kb. 90%-a teljesen emészthetö, igy a salakanyag csak ritkán gyülik össze, ezért kakil a baba ritkán. Nálunk volt, hogy Áron 9 napig nem kakilt, nem adtam neki kamillateát és semmit és teljesen normálisan erölködés nélkül kijött az a salakanyag. A kaka ilyenkor krémes állagú és egy kicsit sárgább az átlagnál. )
Remélem tudtam segiteni,
Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Zsóka,

Olyan jó téged olvasgatni, mert közvetlenül irsz. Kár, hogy én nem vagyok ennyire barátságos, de majd edzödöm.
Szerintem ( most vettem észre a kérdésed ) ha a babád még csak hét hónapos lesz, adjál neki még csak gyümit. A sógórnöm Kaliforniában szülte az elsö gyerekét és elég sokáig kint éltek, ott azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy két hónap után vezesse csak be a gyümölcs után a zöldséget. Tehát ha 6 hónapig csak szopik a a baba, akkor kb. 8 hónapos koráig csak gyümit adjon és csak azután vezesse be a zöldségféléket és húsféléket. Ezt én itthon még sehol sem hallottam, de nálunk bevált. Mint LLL-es azt tudom mondani, hogy kutatások szerint azok a babák akik elutasitják a rendes ételek bevezetését, nagy valószinüséggel allergiás reakciókat produkálnának. Ezért előfordulhat, hogy egy baba 8-9 hónaposan is csak anyatejet kap. Szerintem ne eröltesd, add neki csak azt amit elfogad.
CITRUSFÉLÉK KORAI ADÁSA ALLERGIÁT OKOZHAT, ezért ne az elsö ételek között adjatok a babáknak.

Bóbita
bóbita (bób
 


Szia Bóbita

látom te profi vagy szopitámában- köszönöm a segítséget.
Tea: először kiskanállal adtam- elég ügyetlen voltam, másodszor üvegből. Többször nem adtam- ezért gondolom az egyszeri üvegből ivás még nem zavarta meg a szopizási technikáját. Akkor ezek szerint a hízásunk még normális, nem kevés. (4 hónaposan 6200- 3500-al született.) Végül is nem vékony.
A kakival dilemmáim vannak, mindenki mást mond, itt a neten hogy hagyjam, majd lesz kaki- az orvosok meg hogy ne hagyjam, nem szabad. Mindenki mást mond hogy hány naponta kellene lennie. Mindenesetre most kivárom hogy mi lesz mindenféle beívatkozás nélkül- szombaton volt 3x kaki de előtte kapott szirupot meg kamillateát is.
Puszi
Zorkanya
 


Szia Zorkanya,

Egyszeri, sőt többszöri cumisüvegezés nem zavarja meg a babákat. Ez föleg újszülöttekre érvényes, akik még tanulják a szopizást, de kialakulhat idösebb korban is. ( Bevallom az én gyerekem jópárszor ivott már cumisüvegböl, mert tanfolyamra jártam. De legalább tudtam mire figyeljek, ha valami probléma adódna szopi ügyben. ) Szerintem teljesen jó a súlya, emiatt ne aggódj.
Kaki ügy ijesztö tud lenni. Az elsö gyerekem naponta többször kakilt egész kis korától fogva. Amikor a második elöször produkálta ezt a nem kakilós dolgot, kissé kétségbe estem. Pedig tudtam, hogy teljesen normális dolog anyatejes csecsemöknél. A dolog ugy történt, hogy vártam 2 napot, aztán mégegyet és mégegyet, hátha jön. Nem jött. Gondoltam felhivom a doktornöt, de akkor már azért nem hivtam, mert tudtam, hogy le fog szidni, hogy nem telefonáltam elöbb. Aztán a 6. nap felhivtam, elmeséltem neki, hogy Áron mennyi ideje nem kakilt. Javasolta a kamillateát jó sok cukorral, glicerines kupot, meg Laevolacot, ami persze nem volt itthon. Telefonáltam a férjemnek, ha jön hozza ezeket. De szükség nem volt rá, mert mire hazaért Áronka minden eröfeszités nélkül kinyomta a kakit, észre sem vettem, csak éreztem a savanyú szagát.
Én tudtam, hogy a jelenség normális, mégis hazahozattam a gyógyszereket és azt hiszem beadtam volna neki, ha nem kakilt volna aznap estig. Szóval megértem, hogy dilemmázol. De hagyd csak most, meglátod milyen kis ügyes lesz.

Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Éva,

Eszembe jutott még valami! Szoptatni csodálatos dolog, ezt biztosan Te is tudod, hisz még szoptatsz. Képzeld el, hogy ugyanezt a csodát duplán élvezheted!!! Amikor két szempár figyel téged, csüng a tekintetével rajtad és két baba elégedett kortyolását hallgatod szépen csendben, mert éppen ömlik a szájukba a tej! Hát ez fantasztikus. Ráadásul azok az aranyköpések, amik ilyenkor elhangzanak, hát semmiért nem adnám.
Bóbita
bóbita (bób
 


Szia Bóbita!
Köszönöm, nagyon jólesett! Kép Nem tudom, mennyire vagyok közvetlen... Nem hiszem, hogy te ne lennél az...
A tanácsot nagyon köszönöm!! Igazság szerint nem akartam erõltetni ad olgot, maradok akkor agyümölcsöknél, de így hogy ezt írtad, nem lesz lelkifursdalásom sem, hogy a gyerekem miattam lesz kórósovány gyerkõc Kép. Végül is a gyümölcsök tele vannak vitaminnal, a banánban rengeteg a kalória, fehérjét kap tõlem, mi kellhet még?
Jut eszembe - mit tudsz ajánlani vas pótlásra? Esetleg megpróbálhatnám a spenótot... Bár a legújabb nézet szerint alig van benne vas (régen meg azt mondták, hogy rengeteg vas van benne).
Vagy hagyjam a lurkóra, elvégre az õ szervezete majdtudni fogja, mire van szüksége?
üdv mindenkinek
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka!

Amennyire én tudom, az anyatejben ugyan elég kevés a vas, pl. a tehéntejhez képest, viszont mindennél jobban szívódik fel... Szóval esetleg próbáld meg azt, hogy szedj te valami vitaminkészítményt, pl. Elevitet, stb., így valószínüleg meg lesz a szükséges vastartalom... Plussz, ha már majd husit is eszik a babád, akkor már ezzel sem kell bajlódnod, abban rengeteg a vas...

Nekem is vashiányom van, így én is szinte folyamatosan aggódtam emiatt, de a babám mégsem az, mivel először neki adja meg a szervezetem, ami kell, max. nekem nem marad elég, de én már megszoktam...Kép

Azon meg ne is csodálkozz, hogy a babád édesszájú, csak kóstold meg a tejedet, majd meg tudod, miért...Kép
Először az ahhoz hasonló izű kajákat fogadják el csak igazán szívesen... Azért csoki nem kell neki...Kép

Puszi nektek:

Dia
Dia
 


Kedves Zsóka,

A Liga szerint vas pótlása felesleges a szópós csecsemö számára, mert az anyatejben ugyan kevesebb a vas, mint pl. a tehéntejben ( és gondolom másban is, de a tehéntejröl olvastam ), de mégis jobban fel tud szivódni, mert az anyatej tartalmazza a megkötéséhez szükséges enzimet.
Ezért nem kell pótolnod a vasat, ha még szoptatod a babád.
( Egy másik topicban, 8 hónapos baba hány vagy valami ilyesmi, irtak egy páran a spenótról. Én a kézikönyvemben nem találtam ezzel kapcsolatban hirtelen semmit ezzel kapcsolatban. )
Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok lányok,
ezek szerint nemcsak én vagyok még fent ilyenkor... Kép
Köszönöm a tanácsokat. Közben olvastam Bóbita az egyik hozzászólásodat azt hiszem a 8 hónapos gyerek topikjában, ahol leírtad ezt a vas-dolgot, közben meg is nyugodtam.
Dia, értem én a gyerkõc édességhez való vonzódását Kép. Megkóstoltam én is a tejet (a férjem nevetett rajtam, azt mondja, recirkulálom Kép). Fura, amikor a fiamat szoptattam (majd' két évig) egyszer sem kóstoltam meg...
A vas-pótlás (az én részemre) nem butaság, egyébként is akartam venni vitamint (Multivitamin terehseknek-et).
Jó éjszakát, szép álmokat!
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Vas: nekem a doki terhesen is, meg szoptatás alatt is vérképtõl független alapból adta a vasat (akkor éppen Tardyferon volt a divat). 93-ban még a gyerekdoki nehezen akarta elfogadni az új módit (nem váltottam le, szépen fejlõdött, 95-ben már oké volt...), és még vérvételre is elküldte a 3 hónapos gyereket, mert olyan sápadt, már rég kéne egyen gyümit, biztos vashiányos. Csak az ujjából vesznek. Egy fenét. VÉnából vettek. Nem volt vashiányos...

Kaki: ikreim közül a fiam becsülettel kakilgatott, egy -két naponta, lányom ugyanakkor csak 5-6 (7-8) naponta. MÁr komolyan, könyveltem a dolgot, mert a fene se tudta megjegyezni, mégis melyik hol tart. Nem adtam sose semmit, ha már idegesített, és úgy éreztem, esetleg õ is azért nyûgibb, akkor kicsit ingereltem a lázmérõvel. Na jól meg is kaptuk tõle egyszer, lába felemelve, piszkálom a lázmérõvel, õ meg reagált rá... másfél méteres körzetben minden csupa kaki lett. Szerintem, ha a baba jól van, és a több nap után érkezett kaki normális állagú (azaz anyatejes esetben ilyenkor általában nyakigakakiba névre hallgat a baba), addig nem érdemes beavatkozni. Bármilyen beavatkozás ha megmarad, akkor hosszútávon csak gondot okozhat. Valahol ez ugyan olyan, mintahogy kajában is jobb rájuk hagyni, hogy mit esznek, és akkor hosszútávon tuti igényelnek mindent, amire szükség van (amíg nincsenek elrontva...).

Súly: 4 hónapos kor körül mindhárom gyerekem lassított. Elsõnél (közben egyetem...) nem próbáltam kellõen fokozni a tejet, doktornõ is állandóan szekált, elkezdtem a fõzeléket. A srác súlya megugrott, hatalmasakat hízott, 6 hónaposan már bõven 4 dl fõzeléket bevágott. Ma is hakapeszi, az õ esetében tényleg kevés volt már a tej.
Az ikrek is lelassítottak. Fiam totál, pedig tej volt, napi 3-4 dl még pluszban is (ment a fagyasztóba). Ezzel együtt kipróbáltam vele is a fõzeléket, hátha bejön. Nem jött be, ugyanúgy kevesebbet hízott.
Lányom hasonló, bár vele késõbb áltam át, de a lassulás nála is megvolt.
Gondoljunk bele, ha duplázni kell 6 hónapos korra, akkor ideje is, hogy lassítsanak. Zorkanyánál ugye 7 kg kell 6 hóra, most 6200 azaz az utolsó két hónapban (9 héten) kell 800 gramm, azaz a heti 100 gramm hízás bõven elég. Azaz ettõl nem lesz kevés a tej. Amúgy a súlygyarapodás nagyon alkati kérdés.

Fel a tejjel, anyukák!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én is a terhesség mellett folytatott szpoizást pártolom. Nagylányom 17 hónapos volt amikor újból terhes lettem, olvastam valahol, hogy megfigyelték a testvérek egymáshoz fűződő viszonyát és azt tapasztalták, hogy a kis korkülönbséggel született és terhesség melett szoptatott babák viszonya sokkal jobb volt, mint azoké a tesóké, ahol a nagyot hirtelen elválasztották a terhesség miatt. Persze ez nem törvényszerű, de miért kellene abbahagyni, ha nem muszáj?! Öt hónapig szopizott még, utána szinte egyik napról a másikra 22 hónaposan abbahagyta, valószínüleg megváltozott a tej íze. A pici megszületése után nem kellett neki. A pici azóta 20 hónapos, természetesen szopizik, néha a nagy is besegít, tervezzük a harmadikat, de ennek ellenére addig szeretném szoptatni a picit amíg még kívánja. Ja és nálunk bevállt, amit olvastam igazán jó tesók!
Jó szopizást!
Csilla
Staudt Gáborn&eacu
 


Bóbita
kaki mindenféle beavatkozás nélkül csütörtökön (nyakig) HURRÁ-HURRÁ
Puszi Zorkanya
Zsóka ha minden igaz a hétvégén fényképes levelet kapsz!!!!
Zorkanya
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: