Új privát üzeneted érkezett!

Éva,
egészen meghatódtam a kisfiadtól!Kép Remélem segítenek a homeobogyók!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szisztok! Valaki írja meg nekem , hogy milyen érzés mikor megkeményedik a pocak?
Pocaklakó váró
 


Szia Pocaklakó Váró!
Olyan érzés, mintha a kezedet ökölbe szorítanád, csak ez nem akarattal történik. Szóval a feszülést érzed, de nem tudod befolyásolni. Az is konkrétan érezhető amikor ellazul.
Ha már fáj is, az komolyabb gáz...
De normálisan is vannak keményedések, az a lényeg hogy ne nyissa a méhszájat, és ne legyen túl gyakran!
Azért kérdezed mert tapasztalsz ilyeneket?
Anyaorsi
Névtelen
 

 
 

Pocaklakó váró,
Anyaorsi jól írta, feszül a méh és nem tudsz ellene tenni. Én úgy jellemezném, hogy olyan, mintha egy kemény, fura szikla jelenne meg a hasadban, ott, ahol eddig viszonylag puha volt. Nekem először olyan volt, mintha egy szótár lett volna a méhem helyén, és először úgy 20mp-ig tartott (a 12. héten). Szerintem ha nem vagy biztos benne, hogy az-e amit érzel, akkor valószínűleg nem az. Remélem, hogy ez a helyzet. Mondjuk, ha már a terhességed második felében jársz, akkor napi 2-3, ha már a vége felé, akkor 5-10 is előfordulhat naponta, ez normális, a méh készül a szülésre. Terhelés hatására is előfordulhat, ilyenkor figyelmeztet a szervezet, hogy ezt már nem szabadna, pihenni kell. Amit Anyaorsi írt, az fontos, ezért ha még koraterhes vagy, és keményedsz, vagy fáj is a keményedés, vagy sokáig tart, akkor mindenképpen nézesd meg a dokiddal a méhszájad állapotát. Nem tudom, hogy visszaolvastál-e, ezért leírom, hogy a magnézium segíthet a keményedések visszaszorításában. Fontos, hogy egy órán belül ne legyen többször.

Minden jót, vigyázz magadra!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszönöm a válaszokat nagyon aranyosak vagytok!
Érzek furcsaságokat, szerintem nem keményedés vagyis nem vagyok biztos benne. Lehet hogy csak szokatlan hogy növekszik a pocakom. A magnéziumot a doki írja fel? Egyébként 20 hetes vagyok!
Pocaklakó váró
 


Pocaklakó váró!

Én, pl. soha nem éreztem keményedéseket vagy nem tudtam/tudom, hogy mi az, vagy, ahogy a szülésznőm fogalmazott túl magas a fájdalomküszöböm. Kép (Hát ez majd kiderül!) Szóval én, ha éreztem/érzek valamit a pocakommal kapcsolatban, az vagy magzatmozgás, vagy nagydolgot (Bocs, próbálok kulturáltan fogalmazni.) megelőző hascsikarás. Persze, mint a klinikán megtudtam a pici maszatoló vérzés, és a furcsa megmagyarázhatatlan hasmenés is jelentheti a méhszáj nyílását, valamint, ha túl sokat erölködünk a WC-n. Ha nyílik a méhszájad az viszont a rendszeres nőgyőgyászati vizsgálaton úgy is kiderül. Szóval ne izgulj!

Nóri (37+1)
norcee
 
 


Pocaklakó váró!

Én magam vettem a magnéziumot a gyógyszertárban, MagneB6-ot, és háromszor kettőt szedtem. De van, akinek ez nem jön be, és egyéb formában szedi, pl. pezsgőtabletta, vagy Magnerot, vagy Magnesium Citricii (ezt most lehet, hogy rosszul írtam). Szerintem mondd el a dokidnak, hogy furákat érzel, ő majd megvizsgál, és megmondja, hogy mi a helyzet. Reméljük, a méhszájaddal semmi gond nincsen.

Gratula a 20 héthez, csak így tovább, és vigyázz magadra!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ja, egy apróság; tudom, hogy az egézség érdekében a pénz nem számít, de amíg a MagneB6-ból 50 db 1000Ft körül van, addig a Magneium Citricii (vagy valami hasonló) csak 350Ft, igaz, hogy utóbbi receptköteles, de pl. a klinikáról távozás után ezt kaptam receptre és ledöbbentem, hogy mennyire olcsó. Szvsz nem biztos, hogy a legdrágább és legjobban reklámozott bogyó a legjobb, de ezt meg KELL beszélni a dokival.

Nóri
norcee
 
 


Sziasztok!

Én 30 hetes 2 napos kismama vagyok, harmadik terhesség.
Első terhességemnél a méhszáj zárva volt teljesen így is mentem szülni, 6,5 óra kemény fájások után született meg Bettina.

Másodiknál a 31. héten 2 órán keresztül keményedett a hasam de már fájt is, akkor már nem lehetett terhelni magam, semmi sex stb, a 36. heti vizsgálaton a méhszáj 2101 volt (pontosan nem tudom hogy mit jelentenek a számok, pedig már ezerszer megkérdeztem a dokimat), azt mondta a doki hogy szerinte könnyű szülésem lesz, és igaza lett, 3,5 óra alatt megszületett Norbi, a fájások elviselhetőek voltak.
Most a harmadiknál a 29. heti vizsgálatnál a méhszáj zárt volt, de tegnap este nagyon elkezdett keményedni a hasam és már fájt is, nagyon megijedtem hogy baj lesz, végül fél egykor elmult, de már menni akartam a korházba.
Legközelebb a 34. héten kell mennem orvoshoz, ha addig nem lesz semmi. Remélem nem fog ilyen mégegyszer lenni, jó lenne ha még 7 hetet kibirnék. Utána már jöhet.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!
A biztonság kedvéeért nem tudsz előbb eljutni a dokidhoz, mint a 34. hét?

Megy neked is a drukk 1000-rel!

Hát, igen érdekes dolog ez a méhszájnyílás, először frászt kap az ember, hogy jaj, de kinyílt, és még ne szüljek. Túljutva a kritikus időn meg kezd bizakodni, hogy már jópár centivel előrébb van, amiért mások fél napokat vajúdnak!

Nóri
norcee
 
 


Gabi,
vigyázz magadra és pihengessél, tudom, hogy két gyerek mellett ez nem könnyű, de próbáld meg! Drukkolok!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy sokan itt vannak, akikkel együtt izgultunk! Kép Kép Kép

Nóri!
A hüvelytorna sajnos tényleg nem segít, én évekig csináltam, mégis nyíltam mindkétszer. Az első szülés után viszont megkérdezte a szülésznő, hogy tornáztam-e, mert látszik. Csak azt nem tudom már, miért kérdezte.
A Seduxent én simán abbahagytam, nem volt benne semmi fokozatosság. De Neked már abba kellene hagyni, nem? Legalábbis nekem azt mondták, csak a 36. hétig kell szedni.
Az elsőnél én sem éreztem a keményedéseket, de valószínű azért, mert nem tudtam, mire kell figyelni. Fájni nem fájt. A másodiknál már tudtam, és figyeltem, de akkor sem fájt, csak éreztem.

Zsizsa!
Nem semmi az anyukád! Kép Kép Kép

Éva!
Drukk-drukk!

Gabi!
Neked is drukk! Szerintem is el kellene menni dokihoz hamarabb, már csak azért is, hogy megnyugtasson.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Nekem a 28. héten görcsölgetett a derekam, és 2 napra benn voltam a kórházban. Ott nekem is a Mg. citrátot adták( kis tasakos fehér por), Mg. és C vitamin van benne. Azóta is ezt szedem, azt hiszem felírva 130 Ft. Múlt héten elfogyott, de mivel mostanában nem készülök dokihoz, gondoltam veszek Magne B6-ot. Ott a patikus azt mondta, hogy jobb ez a por(nemcsak az ára miatt), így aztán kiváltottam újra.
De csak a betöltött 36. hétig kell szedni, mert utána állítólag megnehezíti a szülést.

Gabi!

Már csak ezért is érdemes lenne a dokit megkeresni, hátha ilyen kis egyszerű segítség is elég lenne, hogy ne jöjjön elő még legalább 6 hétig ez a görcsölés.

Kitty
34+3
kitty123
 
 


Tudom, hogy ez nem ide tartozik de szerintetek ihatok kalciumos pezsgőtablettát?
Pocaklakó váró
 


Sziasztok!

Van itthon magne b6-om azt fogom most szedni, és hétfőn felhívom a dokimat és beszélek vele.

Pocaklakó váró: igen lehet kálcium pezsgő tablettát inni, én is szoktam.

Gabi
30+2

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Én már kétszer is vettem recept nélkül Magnesii Citricii-t, (a dokim állandóan kevesebbet ír fel, nem bír számolni) tényleg ennél a legjobb az ár/Mg mennyiség arány.

Éva
evaanya
 
 


Sziasztok!

Voltam ma a dokinál, és szerencsére zárt a méhszáj, de azért a biztonság kedvéért írt fel gyógyszert, amit csak akkor kell bevennem ha megint lenne görcs. És a magnéziumot kell szednem a 36. hétig 2x2 -őt.
Szóval megnyugodtam.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi,
ez jó hír!Kép Azért vigyázz magadra, pihenj sokat, esélyt se adj a görcsöknek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Nagyon rég jártam erre, és ahogy most olvasgatlak benneteket, teljesem átérzem az aggodalmatokat, hiszen én is átéltem ugyanezeket két pici babával a hasamban.
Először is a jó hír: szeptember 12-én, 35+4 hétre megszületett Eszter és Blanka, egészségesen, mindketten 2,10 kg voltak.
Sajnos a 30. héten a méhszájam 1111 lett és nem kockáztattam tovább, az orvosom javaslatára befeküdtem a kórházba, ahol tüdőérlelőt, magnéziuminfúziót és seduxent kaptam egy ideig, majd később csak feküdtem és várakoztam. Közben szép lassan nyíltam tovább, főleg amikor jöttek a frontok.
Nagyon nehéz volt, mert borzasztóan hiányzott a kislányom, ráadásul be sem jöhetett a kórterembe, én pedig nem mehettem ki az elején.
Szerintem a legfontosabb, hogy TÉNYLEG sokat feküdjetek, és persze nem szabad idegeskedni.Én itthon nem nagyon tudtam megállni, hogy fel ne keljek néha ezért-azért, a kórházban rögtön rámszóltak.
Szerencsére mindezt már múltidőben mondhatom, a babák jól vannak, most 5 és fél kiló körül vannak.
Zsizsa, Anita, Minke gratulálok nektek, többieknek kitartást és jó pihenést.

Eni
Eni
 


Szia Eni!

Gratulálok! De jó Neked hogy megnyugodhatsz! Öt hét kórház nagyon durva, főleg a kislányod nélkül...

Szerdán voltam dokinál, nem romlott a mészájam, 2110. Megdícsért, mondta, kicsit megnyugodhatok. Mivel a 29. héten vagyok csak, továbbra is leginkább fekszem.
Anyura számíthatok, most is itt volt egy hétig, és elvitte egy hétre a fiam. Ez a legrosszabb az egészben. De ki kell bírni, majd talán később kicsit lazítok.
A frontokat én is nagyon megérzem, akkor kicsit több magnéziumot szedek. Szerencsére a kórház még szóba sem jött, és magnéziumon kívül nem kell szednem semmit.

Éva
evaanya
 
 


Szia Eni!

Gratula a babákhoz!
Sokat voltál eszembe vajon mi lehet veletek, örülök hogy minden ok és ilyen ügyes voltál!!!KépKép
Az öt hét tényleg szörnyű lehetett én csak 2 hetet voltam bent és minden 2. nap fél órára beszökött a kisfiam, de így is iszonyú volt!
De megérte Neked is nekem is!Kép
Kicsit erőt merítek az esetedből, mert gondolkodunk a 3. babán de nagyon félek, a minimum amire számítok 3 hónap itthon fekvés, ennek örülnék.......

Mesélhetnél a gyerekről!

Szia Becsi
becsi
Iklad
 
 


Eni: gratulálok Eszterhez és Blankához. Olyan jó, hogy írtál ide, és hallottunk felőletek. Könnyű szülésed volt amúgy? Milyenek a napjaitok? de érdekes, hogy egyforma súllyal születtek. szépen fejlődnek nagyon. Hú, nem tudom elképzelni, milyen lehet egyszerre két babával. De te biztosan nagyon jó anyuka vagy és bírod .Azért gondolom van segítséged.Szopiznak még?

Éva. örülök, hogy nem rosszabodott a méhszáj . Most biztosan rosszabb a fiad nélkül, azért biztosan nem árt, ha picit ő is hozzászokik hogy nincs mindig veled, így a kórházi időt is talán jobban átvészeli majd. Kitartást, pihenj nagyon sokat . Frontmentes napokat. Én is rengeteget keményedtem mikor a frontok jöttek. Vigyázzatok magatokra.

Gabi: örülök, hogy nálatok sem változott az állapot.Azért pihenj sokat.Látod azért a doki megnyugtatott , így te is nyugodtabb lehetsz.

Nóri: talán már babáztok??? Merre vagy?

Becsi: nálatok mindkét babával rövidült a méhszáj? majd mis is, persze később gondolkodunk egy másik babán, de szerintem mi ilyen alkatok vagyunk és nagy a valószínűsége, hogy ismét előáll ez a helyzet. Bár nem tudni.
Írj majd a gyerköcökről egy pár sort.


Frontmentes napot és sok pihenést és kitartást kívánok a kismamiknak.

Anita
anita77
 
 


Nézzetek át a szegedi topikba, ha érdekel benneteket, hogy mi van velünk!

Tömören: 37+2 naposan rutin ctg-n rossz magzati szívhangok. Burokrepesztés, oxitocin. Pillanatok alatt 1444 lettem, de nem volt idő várni, mert nagyon rossz volt a baba szívhangja. Sürgősségi császár (így sajnos nem tudtam meg, hogy tágultam volna-e gyorsan és könnyen). Baba több, mint egy hetet töltött a koraszülött intenzíven, mert annyira vérszegény volt, hogy 75 ml vért kellett kapnia. Én kicsit vagy nem is kicsit kikészültem. Most már itthon van Magdaléna, de még korántsem nyugodtam meg. Kétszer nagyon szorosan a nyakán volt a köldökzsínór, szülétési súlya 2960g és 49 cm.

Lányok vigyázzatok magatokra, és ennél sokkal jobb szülést kivánok, majd ha eljön az ideje!

Nóri
norcee
 
 


Nóri,
nagyon sajnálom, hogy ez történt Magdalénával, még az a szerencse, hogy nem később vették észre. Szorítok, hogy minden teljesen rendben legyen nála! Remélem azóta kicsit megnyugodtál már, és mindketten jól vagytok. Majd átfutok a szegedi topicba megnézni, hogy mi van veletek.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Látom, hogy mostanába (szerencsére) nem sok kismama küzd hasonló problémákkal ezért ki is halt a topic! Én ennek ellenére örülnék, ha lenne valaki akinél aktuális lenne hasonló promléma, jó lenne valakivel megvitatni a gondokat! Nekem szerencsére nincs kinyilva a méhszájam csak a 20. héten megrövidült a méhnyakam és mindenféle gyógyszer ellenére sokat keményedek! Rengeteget pihenek és szerencsére az utolsó orvosi vizsgálaton megállapította a doki, hogy nem romlott a helyzet. Jelenleg 3x2 Magne B6-ot, 3x1 Diaphillint szedek és mellé szoktam még inni magnéziumos pezsgőtabblettát is! A keményedéseim nem görcsösek csak kellemetlenek és napjában többször érzem.Ha valakinek van vagy volt hasonló problémája akkor szívesen venném a tanácsait!

Előre is köszi!
Györesz 23+1

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Nem tudom, végigolvastad-e a topicot, de pl. nekem ugyanez volt a bajom, zár méhszáj, rövidült méhnyak, rengeteg keményedés. Kórházban is feküdtem egy hónapot, amíg beállították a Gynipral adagomat (ez méhösszehúzódás-gátló), mihelyt nem kellett már olyan sokat szednem, hazaengedtek, de itthon is kellett szednem folyamatosan. A Diaphillint nem ismerem. Én is szedtem MagneB6-ot is, ugyanannyit, amennyit te. Én még azt csináltam a sok fekvés mellett, hogy felpolcoltam az ágyat a lábamnál, hogy magasabban legyen egy kicsit, hogy így még kevesebb teher legyen a méhszájon (ha jól tudom, ezt kb. a 32. hétig lehet, mert utána a szívednek? már megterhelő, hogy ránehezedik a baba). Nekem az elején szintén csak kellemetlenek voltak a keményedések, de úgy a 30-32. héttől már elég sziszegősek (így hívta a dokim azokat, amiket már csak úgy bír ki a kismama, ha mellette sziszegve lélegzikKép). Szerintem a lényeg a sok fekvés. Én valószínűleg kicsit túlzásba is vittem, de csak így voltam nyugodt, ezért nem érdekelt, hogy ki mit mond, végül is az én babámról volt szó. A dokim mondta, hogy azért egy keveset sétálhatok, de én a 32. hétig nem nagyon tettem, és utána is csak nagyon keveset. A védőnőm viszont ugyanolyan óvatos volt mint én, és szigorú fekvést javasolt, a sétát nem is mertem neki mondaniKép. Szóval én is csak annyit tudok mondani, hogy pihenés, pihenés, pihenés, és esetleg az ágy lábának felpolcolása. Főleg addig vigyázz nagyon, amíg ilyen fiatal a terhesség! Ja, és meg lehet beszélni a babával, hogy kapaszkodjon erősen, a méhnyakaddal, hogy most már ne rövidüljön tovább, és vigyázzon a babára még jó sokáig.Kép

Minden jót, és kitartást a fekvéshez, egy idő után nagyon fárasztó tud lenni, de megéri!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszi Zsizsa!
Én is nagyon sokat fekszek és sokszor én is úgy érzem, hogy egy kicsit túlzás, de pont úgy gondolom ahogy Te is, hogy a babára egyedül én tudok vigyázni és meg is teszek ennek érdekébe mindent! Az ágy végét sajnos nem tudom megemelni, nem megoldható. Azért én szoktam sétálni kb. napi 1 órát, mert érzem, hogy azt is muszáj különben nem bírom ki és a védőnőm, dokim is engedélyezte. Azt is mondták, hogy elmehetek bárhová, csak minél rövidebb legyen a kocsiút és ahova megyünk ott is sokat pihenjek!
Hanyadik héttől keményedtél? Mikor kellett befeküdnöd a kórházba? Gondolom azóta megszültél! Hanyadik hétre jött a baba?

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Az első keményedésem 12 hetesen volt, de akkor még soknaponta egy-egy volt csak. Aztán a 15. héttől naponta 3-4 (ekkor a méhnyak már csak 2cm-es volt), majd egyre több, és a 20. héten volt két olyan nap, amikor úgy 20 körül volt, és volt, hogy egy órán belül 4. Ekkor elmentem a dokihoz, aki megállapította, hogy a méhnyak 1cm-es, és beküldött a kórházba, hogy nehogy baj legyen. Itt kaptam a Gynipralt, és azzal visszaszorítottuk napi 10 körülre, annál lejjebb nem ment, sőt a 32-33. héttől napi 15-20 megint volt, de szerencsére a méhyak állapota nem változott. A kórházból a 25. héten engedtek ki. Igen, azóta megszültem, a lányom már 10 hónapos. Én itthon 3x1 Gynipralt szedtem, és akkor hagytam abba, amikor betöltöttem a 37. hetet (eredetileg a 36. után akartuk abbahagyni, de a dokim szabin volt, így megvártam). Fokozatosan kellett abbahagyni (kettő-egy-majd semmi), és amikor bevettem reggel az utolsót, délután négykor háromperces fájásaim lettek, és másnap reggelre meg is született Gabi.Kép Szóval valószínűleg a gyógyszer nélkül már jóval korábban szültem volna, így viszont teljesen érett babám született. A nevetséges az, hogy a szülés 15 órát elhúzódott, mert nem tágultam.Kép Egy kis séta tényleg jó, én a sok fekvéstől teljesen legyengültem, nem volt könnyű a szülés utáni első pár hónap. De azóta minden a régi. Engem is a séták erősítettek meg egy kicsit a végefelé, testileg és lelkileg is.Kép

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Azt hiszem nálam nem ennyire vészes a dolog! Én úgy a 17. hét körül kezdtem keményedni. Akkor 3x2 Magne B6 mellett napi 5x-6x. A 20. héten a doki mondta, hogy megrövidült a méhnyakam. Szednem kellett a magnézium mellé 3x1 Nospát, de mivel nem éreztem 2 hét után sem hogy jobb lenne abbahagytam a nospát, mert azt olvastam, hogy az nem igazán jó. 23 hetesen a doki azt mondta a vizsgálat után, hogy a méhem megtartotta a rugalmasságát és a méhnyak enyhén megrövidült (rá is kérdeztem, hogy enyhén? és azt mondta igen) és most szednem kell 3x1 Diaphillint. Így kb. napi 10x keményedik a hasam, de csak pár másodpercig tart. Modta, hogy a terhesség előrehaladtával egyre jobban keményedni fogok és emiatt lehet, hogy sor kerül kórházra, addig is pihenjek sokat, ne végezzek fizikai munkát, nagytakarítást stb.
Különben mindig beszélek a babucihoz, hogy kapaszkodjon és szugerálom a méhemet, mintha egy zsák lenne aminek a nyaka nagyon szorosan át van kötve! Elég bután hangzik, de ez a kép szokott elém jönni!
Szerinted nem lehet, hogy azért keményedek sokat, mert nagyon aktív a picurka a pocimba? Rengeteget ficánkol, rugdos, úszkál!

Köszi mindent!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!Két végig feküdt terhességgel a hátam mögöt azt mondhatom neked ...én is azt hittem hogy bele őrülök a bizonytalanságba hogy a baba nehogy megszülessen idő előtt meg az hogy egyáltalán mikor lesz ennek az egésznek vége ...lássam hoggy a babám egészséges és láss csodát a mostmár 7éves nagyfiam a 38.héten 3750gr-al 54cm-el született a középssö kis 3,5 évesem pedig a 37.héten 3800gr-al 55cm-el született sokat szenvedtem a terhességek alatt de megérte mert gyönyörűek és egészségesek és az ember mindent megtesz a picikért az ő egészségük a legfontosabb fel a fejjelKépKépKépüdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Györesz,
én is mindig átkötöttem a méhnyakamat a képzeletemben, mert azt akartam, hogy ne nyíljon ki a méhszáj.Kép Az én picim is nagyon aktív volt (most is azKép), de sokaknak is az, mégsem rövidül a méhnyak. Szerintem ez inkább a te méhed érzékenysége miatt van így, bár valójában nem tudom.Kép Én amúgy imádtam, hogy ennyit mozog, mindig játszottam vele, amikor kidugta a lábát vagy a kezét, akkor megütögettem, és hallóztam. Amikor meg nem mozgott, mert valószínűleg aludt, mindig meg akartam győződni róla, hogy minden rendben van vele, ezért picit megbökdöstem, hogy adjon életjelet.Kép Gondolom, te is élvezed, hogy ilyen aktív.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszi Vera a biztatást! Megteszek mindent a picibabámért amit csak tudok!

Nagyon szeretem, hogy ennyit mocorog, mert ez mindig megnyugtat. Amikor meg kb. 1/2-1 órán át nem érzem akkor mindig rárakom a kezem a hasamra és kérem, hogy rúgjon anyuciba és mintha megértené mindig rug egyet. Annyira imádom!

Ha már itt írok megkérdezem tőletek is, hogy kb. a 20. héttől folyik előtejem, de az utobbi 1-2 napba egész sok folyt, főleg este. Ez normális? Ráadásul most megint nagyon feszül a cicim!
Ja és van még egy kínom, a gyomorégés, ez nagyon rossz érzés! Sose gondoltam, hogy ennyi bajom lesz a terhesség alatt, már néha azt hiszem, hogy csak én vagyok ilyen kényes! Pedig alapjába nem vagyon egy nyafka lány!

Györesz
23+3

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz! Egyáltalán nem vagy nyafka mert nincs két egyforma terhesség és ezek a tünetek sajna sok kismaminál előfordulnak többek között az első terhességemnél nekem is annyira égett a gyomrom hogy a 6 hónaptól csak úgy tudtam éjszaka létezni hogy egy párnával felpolcoltam magam félig ülő helyzetbe hogy ne marja a nyelőcsövemeet a savKép ez a szülés után természetesen megszünt...az előtej szivárgás is természetes dolog ...de nem mindenkinél jelentkezik...kitartás és minden rendben lesz üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Györesz,
nekem is csinált ilyet is Gabi, szerintem is annyira jó érzés, hogy a gondolatainkra is válaszolnak!Kép

Én az előtejről úgy tudom, hogy minden normális, az is, ha folyik, az is, ha nincsen, nekem pl. egyáltalán nem volt, viszont ha jól emlékszem, a cicim nekem is periodikusan feszült. Szerintem sem vagy nyafka, nekem is minden bajom volt a terhesség alatt, bár főleg a fekvést utáltam, minden tagom teljesen elgémberedett egy idő után. Nekem szerencsére nem volt gyomorégésem, elég alacsonyan volt végig a pocakom, emiatt viszont minden éjjel becsúszott minimum két-három pisitúra.

Jó pihengetést!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Györesz!

Én is biztatgatni tudom a sorstársakat, két babát nevelgettem fekve....
Még amit tudok javasolni, az a nagyon bőséges folyadékfogyasztás, és nem szabad hagyni hogy székrekedésed legyen.
A magnézium maximális adagját nem szabad túllépni, ezért nem biztos hogy a mg. ivóka jó ötlet.
Inkább kalcium pezsgőtabit igyál, meg B vitaminokat, az is segít (bár a Magne B6-ban van, de B1-re is szükség lenne).
Hjará és türelem! :-)
csicser
 
 


Neked is köszi Csicser!
Én azt hallottam, hogy a Magnéziumot nem lehet túladagolni terhesség alatt, sőt ha befeküdnék kórházba akkor is magnéziumos infúziót kapnék! Különben nincs székrekedésem, sőt, szerintem a magnéziumtól egy kicsit mindig megy a hasam. Nem vészes de napi kétszer biztos megyek és nem kell megküzdenem vele.
Tegnap éjjel annyira égett a gyomrom, hogy hányás lett belőle. De majd csak átvészelem még ezt a 15-16 hetet!
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Igen, de ha kórházba kerülnél, akkor nem kapnál tabis magnéziumot, hanem csak infúzióban. (van magnézium túladagolás, bár ahhoz elég sokat kellene enni belőle)
A kórházi infúzió nem csak magnézium lehet, hanem pl. salbutamol és társai, vagy akár alkohol. Hiszen ha egyszer kórházra kerül a sor annak a jele hogy otthon nem volt elég hatékony a kezelés, nem elég a magnézium, így általában erősebb szerekhez nyúlnak.

Ha a magnézium hatása otthon nem elég, mást is kell mellé adni (az orvosod megmondja) pl. Salbutalmolt, vagy Gynipralt.

Hajrá, drukk és minden jó kívánság megy Kép
csicser
 
 


Csicser!
A magnézium mellé Diaphillint meg Nospát kell szednem! Különben a 3x2 Magne B6 mellé nem mindig iszok magnéziumos pezsgőtablettát. Van olyan aki 3x4 Magne B6-ot szed! Nekem a doki mondta, hogy a kórházba magnéziumos infúziókúrát kapnék! Hát majd meglátjuk, de úgy érzem, hogy sajnos nem fogom tudni elkerülni, mert minden gyógyszer ellenére elég sokat keményedek!
Köszi azért a jókivánságokat!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
nekem a kórházban magnéziumcitrátot adtak, (egyéb kegyszerek mellett), mert a dokim szerint a Magne-B6 nem az igazi ilyen helyzetben.
Pocsék dolog ilyen kánikulában feküdniKép, én is ilyentájt voltam kivonva a forgalomból, remek volt, különösen azok a napok, amit a kórházban töltöttem zörgős nylonon ohne zuhanyzás, mert végig ment az infúzió, remek volt, brrrrr....Kép. De megérte, kihúztukKép. Szóval hajráhajrá, kitartás!KépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Köszi Zulu!
Én egyenlőre azért nem ítéletem magam teljes szobafogságra. Sokat fekszek, de azért sétálgatok is, úgy érzem, hogy annyi mozgás kell és szerencsére egyenlőre ezt engedélyezte a doki és a védőnő is! Remélem ez így is marad!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsizsa!
Remélem észreveszed, hogy írtam neked és hamar tudsz válaszolni!
Egyre erősebb, sűrűbb keményedéseim lettek mostanába, de szerencsére a méhszájam jól bírja a gyűrődést és nem változott az állapota! Szóval én is ugyanazt a gyógyszert kaptam mint Te. Gynapralt kell szednem 2x1-et, viszont a doki írt mellé Betalokot a mellékhatások miatt! Érdekelne, hogy Te szedtél-e mellé valamit? Voltak e mellékhatásai? Gondolom a magnéziumot továbbra is szedted?
Holnap akarom elkezdeni és nagyon érdekelne, hogy Te hogy szedted! Remélem tudsz visszaírni!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Sajnálom, hogy te is itt tartasz, de kitartás, ez azért van, hogy biztos bírjad a végéig. Én is szedtem a Gynipral mellé mást, ugyanis az roppant módon szívdobogást és kézremegést okoz, és ezt csökkentendő kaptam a másik gyógyszert. Én Verapamilt szedtem, gondolom amit neked írtak, az is hasonló hatású. Érdemes a másik gyógyszert kb. negyed-fél órával korábban bevenni (nekem legalábbis ezt mondták), mert akkor kevésbé jön ki a remegés. Ne ijedj meg, ha mégis érzed, egy kis idő (pár hét) után valamennyire hozzászokik a szervezet, és akkor nem lesz már olyan vészes. A magnéziumot is végig szedtem. Én egyébként a Gynipralból 6x1-gyel kezdtem, és azt csökkentettük le végül 3x1-re, annál kevesebb nem volt elég, de így egész jól bírtam. És amikor 3x1-et szedtem, akkor próbáltam a magnéziumot úgy bevenni, hogy a köztes időben, azaz hogy mindig legyen bennem valami aktív.

Nyugalom, minden rendben lesz!

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Györesz!

Még annyi eszembe jutott, hogy mintha Snoopy is Gynipralt szedett volna mindkét terhessége alatt, és ő ráadásul orvos, szóval, ha gondolod, kérdezd meg őt is. Megkerestem neked az e-mail címét: bgabriella@mail.gatesgroup.hu.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Nagyon szépen köszönöm! Sajnos későn olvastam el, hogy írtál és reggel egyszerre vettem be a két gyógyszert, de akkor majd nem ijedek meg! Mivel nem kórházi kezelés alatt kapom ezt a gyógyszert, ezért írt fel a doki előszőr csak 2x1-et, remélem ez is elég lesz! Köszi az e-mail címet, megpróbálok írni neki!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Reggel bevettem a Magne B6-ot, majd rá egy órára a Gynaprilt és mellé csak egy fél Betalocot. Most eltelt azóta több mindt két óra és szerencsére semmi rosszat nem érzek, csak egy nagyon picit remeg a kezem!
Írtam a Snoopinak, remélem ő is tud segíteni!

Györesz (ma pont 25 hetes)

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
nekem az első darab Gynipral olyan szívdobogást okozott, hogy nem tudtam tőle aludni, és mivel nem mondták, hogy ez a mellékhatás, meg is ijedtem (én a kórházban kaptam, amikor este bementem). Kb. 140-es lett tőle a pulzusom egy-két órára a Verapamil ellenére, és remegtem is, mint a nyárfalevél. Örülök, hogy neked nem ennyire rossz! Drukkolok, hogy minden oké legyen!

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Györgyesz!

Mint láthattad fentebb is, egy cipőben jártunk Zsizsával.
Nálam ami a gyógyszer mellett úgyérzem hogy sokat segített az a sok pihenés, azaz szigorú fekvésre voltam ítélve. Valójában a kórházat szerettem volna elkerülni így kitartóan otthon a nagy melegben feküdtem és feküdtem. nehéz volt, mert alapból egy örökmozgó vagyok, aki napközben soha nem pihent meg sőt feküdni sem feküdtem soha és nem is éreztem szükségét annk, hogy terhesen feküdjek. A keményedések pedig megkövetelték tőlem , hogy pihenjek. Igaz fekvés közben is voltak keményedéseim , nem is egy, de jóval kevesebb, mint előtte.Azt tudom írni, hogy megérte, hogy követtem a dokim utasításait.Szerencsére azóta egy gyönyörű kisfiam van, aki pont tegnap volt egy éves.
Nagyon szorítok, hogy nálad is minden rendben legyen.

Anita
anita77
 
 


bocsi Györgyesz:Györesz lett volna
anita77
 
 


Zsizsa, Anita!
Köszönöm mindkettőtöknek! Én is rengeteget fekszem, persze azért néha egy kicsit sétálok, de azt sem minden nap, csak amikor már nagyon szükségét érzem! Csütörtökön voltunk 4D-s UH-on és kiderült, hogy egy kisfiú van a pocimba! Most aztán már még jobban vigyázok rá!

Zsizsa!
Mennyi idő alatt érezted, hogy használ a gyógyszer? Amikor haza engedtek a kórházból akkor is voltak még keményedéseid? Ha igen mennyi? Neked mondták, hogy napi hány keményedés az elfogadott?
Köszi!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Tegnap írtam egy hosszút, de pont amikor már küldtem, betojt a netünk. Ma szerencsére jó.

Szóval, én az első nap injekciót is kaptam, mert a gyógyszer egyelőre nem segített, de másnap már hatott, mondjuk én ugye hatot szedtem egy nap, négy óránként, és szükség is volt rá. A kórházban sikerült négyre, itthon meg háromra lecsökkenteni. Azért kellett lecsökkenteni, hogy hazajöhessek. Mellette is keményedtem, a kórházban úgy 10-15x egy nap (volt, hogy többször, ha front volt), de szerencsére ezekből csak 2-3 volt igazán erős. Amikor háromra csökkentettem az adagot már itthon, akkor úgy 15-25 keményedés volt egy nap. Az én dokim szerint 10-15 gyengébb keményedés normális már huszonöt hetesen, de vannak olyan orvosok, akik szerint ez túl sok. Végül is a lényeg az, hogy az adott számú keményedés mellett a méhszáj állapota ne változzon. Nekem úgy a harmincadik héttől egyre több keményedésem volt erős, szerencsére nem lettek gyakoribbak (úgy 20-25-30 körül egy nap, frontoktól függően). Viszont gyakran már fél-egy percig is tartottak. És ez egyre "rosszabb" lett, de mivel a méhszáj nem változott, nem volt gond. A 35. héten lett fél centis a méhnyak, de akkor ez már nem volt nagy gond. Ahogy már írtam, amikor végül a 38. héten bevettem reggel az utolsót, délután már rögtön háromperces fájásaim kezdődtek, és másnap reggelre meg is szültem, a vicces ugye az volt, hogy nem tágultam rendesen. Szóval nekem nagyon kellett a gyógyszer. Amire figyelni kell, hogy az a jó, ha egy órán belül nincs több erős keményedés (gyengéből is max. 2, legfeljebb 3, de akkor már figyelni kell), mert ha több, akkor az lehet már a szülés kezdete is.

Ha valamit nem írtam érthetően, vagy felmerül más kérdésed is, kérdezz még nyugodtan!

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: