Új privát üzeneted érkezett!

Zorkanya,
gratula a kakihoz Kép (de komolyan, ugye micsoda megkönnyebbülés - úgy lrtem az anyukának /is/)

a képeknek örülök elõre is, várom a levelet
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka
dersu@matavnet.hu címre meglepi tőlünk:
zorkanyáék
Zorkanya
 


Sziasztok! Egy pár gondolat tolem is. A fiam születése elott már elhatároztam, hogy szoptatom ameddig csak tudom. Aztán amikor megszületett, lekerült kis súlya miatt a koraszülött osztályra. Ott ugye nem hagyták, hogy sokat essen vissza a súlya, így amíg nem indult be igazán a tejem pótolták neki cumisüvegbol. Eloször kétségbe voltam esve, mivel a szopi nem nagyon akart menni, ráfogtam, hogy azért van, mert cumiztatják. Aztán 5. napra láss csodát, kicsi fiam megtanult szopizni! Azóta is a cici rabja, és nagyon ügyesen csinálja.
Bár bevallom nem akartam teáztatni, néha kap egy-két korty teát, inkább a hasifájása miatt (mert azt hallottam az édeskömény jó rá)
És amikor hazajöttem írtam le az "Ami a szülés elott van" topicba egy verset amit ott olvastam. Ajánlom mindenkinek (márc. 20 körül)gyönyöru!!!
Évi
Évi (Évi)
 

 
 

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Miért lehet, hogy 7 hetes lányom két napja nappal 2 óránként kér enni, s majdnem egy órán keresztül falatozik, pedig már egészen jól beállt a 3,5; 4 óránkénti evésre s fél óránál tovább még újszülött korában sem evett. Éjjel szerencsére még kitart bár az eddigi csodálatos hét és fél óra alvás lecsökkent öt és félre, de ez a kisebbik gondom. Lehet, hogy megváltozott a tejem, vagy egyszerűen így a normális. Hozzáteszem, hogy bár súlyra nem sokat gyarapodott még, vidám jókedvű baba, s
enni mindig is csak tejet kapott.

Ha valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete van, hogy miért van ez, s mit lehet tenni örömmel olvasnám.

A chat szerintem is nagyon jó ötlet!!

Mse
Mse
 


Mse!

Tök normális, egy pár napon belül megnyugszik, vsz. most van nálatok egy ugrás, ilyenkor mindig megnő az étvágya, többször kéredzkedik a cicire és mivel nem tud annyi tejet kiszopizni belőle ugyanannyi idő alatt, mint amire most már szüksége van, tovább ott is marad. Pár nap és a melled hozzáalkalmazkodik, csak etesd bátran, ahányszor kéri.
Nem mindig olyan sok a súlygyarapodás, sőt, ha éppen hosszra nő, akkor kevesebbet vagy egyáltalán nem híznak általában, emiatt ne aggódj...

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Zorkanya,

Örülök a kakitoknak. Ugye milyen jó érzés, hogy milyen ügyes kicsi babád van? Gyakorlatilag Zsóka mindent leirt, amit én is mondhatnék.

Kedves Mse,
Csak megerösiteni tudom Dia véleményét.

Sziasztok
Bóbita
bóbita (bób
 


Mse!

Nálunk is van ilyen, hol bírja, hol nem a 3 órát. De könyörgöm, mi sem ugyanabban, az időpontban eszünk minden nap... Szerintem ne aggódj, adjál enni ha jól esik neki.

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Szisztok lányok!

Dia, Bóbita, Geri!

Teljesen igazatok volt! Úgy néz ki felfejlődött a tejtermelésem, mert megint kezd belállni a 3-4 óránkénti rendszer. Elméletben én is tudtam persze, hogy vannak ugrások mikortól több tejre van szüksége kicsimnek, s, hogy ezt gyakoribb szopival lehet elérni, de a harmadik napon már kezdtek hatni, a biztos nincs elég tejed stílusú kedves szavak. Képzeljétek még arra is képes voltam, hogy lefejtem a tejet s cumisüvegből akartam odaadni, hogy lássam van tej, s mennyit eszik. Szerencsére nem fogadta el az üveget, s kezdődhetett a következő lelkifurdalás, most lefejtem, biztos azért nem tudott eleget enni.

De szerencsére most már úgy néz ki minden rendben. Csak a mellem érzi még az elmúlt napok fokozott igénybevételét, de ez a legkevesebb, egy ilyen csöppségért. Kép
Mindenesetre sokat segített, hogy megoszthattam veletek gondomat, s bíztató szavakat kaptam válaszul.

Mse
Mse
 


Szia Mse!

Látod? Csak írnod kell, és rögtön megoldjuk minden gondodat...Kép))

Csak így tovább, fel a fejjel és ne hallgass károgó emberekre!!!

Dia
Dia
 


Sziasztok!

SZeretném, ha valaki tudna segíteni a következő kérdésben: három hetes kislányom jól szopik, van is tejem, de az adagját nagyon lassan, kb. 3/4 - 1 óra alatt eszi csak meg, szóval "nyámnyog." SZerintetek lehet valahogy ezen segíteni, hogy gyorsabb egyen? Éjszaka elég rossz egy óra hosszat fentlenni, de nappal is elmegy nagyon az idő. EGyébként kb. 3-4 óránként eszik.

Köszi:

Kriszta
Kriszta
 


Szia Kriszta,

az én babám ugyanilyen volt, sőt, még néha el is aludt a cicin öt perc múlva, úgy kellett ébresztgetni.(Fejéssel együtt éjszaka kb. 1 - 1,5 órát voltam fönt.) Én sem tudtam segíteni a dolgon, de türelmes voltam és most már 4 hónaposan kb. 10-15 perc alatt teleszívja magát. Azért előfordul, hogy utána mindkettőnk örömére dudlizik még pár percet... Kép
Szóval szerintem ne aggódj, lehet, hogy magától megoldódik a problémád.
Sok örömöt a babáddal!
Kati
Kati
 


Szia Kriszta!

Csakúgy, mint Kata babája, az én Bori lányom is lassú evő volt... De ez már csak múlt időben igaz!
Kell egy kis idő, amíg beletanulnak a helyes technikába, van, aki rögtön tök profi, van, akinek ehhez hosszabb idő kell.
Csak türelem, tudom, hogy fárasztó, én emiatt kezdtem el vele aludni, így nem kellett egész éjjel a hintaszékben ülnöm. És ráadásul fantasztikus, hogy ott szuszog egy kis csomag melletted. Ha nem félsz, hogy ráfekszel, nyugodtan próbáld ki. Biztos kipihentebb leszel. Biztatásként, mi, a párommal egyetemben, sosem feküdtünk rá, pedig több, mint 9 hónapig velünk aludt hajnaltól.

Puszi és kitartás:

Dia
Dia
 


Kedves Kati és Dia,

köszi a jótanácsokat, remélem, igazatok lesz! Addig meg "kitartok"....!

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!
1-én lesz 4 hónapos a babám és még mindig fáj gyakran a szoptatás. Szerintetek ez normális vagy én csinálok rosszul valamit?
Rea
 


Szia Rea,

Elöfordulhat, hogy még mindig fáj a szoptatás. Ez nagyon kellemetlen, de le a kalappal elötted, hogy a fájdalmak mellett is folytatod a szopit és nem adod fel. Ne is add fel, és remélem kellemesebb lesz szoptatnod a babádat.
Mindig a kevésbé fájó mellel kezdd a szoptatást, majd kb. 10 perc után válts mellet(ha volt tejkilövellö reflex). Ha mindkettö fáj próbálj egy kicsit "lazítani" a melleden masszirozással, esetleg egy kicsit fejjél ki belöle. Elképzelhetö, hogy teljesen tele van a melled tejjel és a babád nem tudja jól bevenni a szájába a mellbimbód, ezért ez okoz fájdalmat neked. Elötte fejjél ki egy kicsit. Váltogasd a szoptatási poziciókat ( fekve, ülve a hónod alatt stb. ) nézd meg teljesen bekapta-e a melled a babád (bimbóudvart is).
Nem szedsz C-vitamint? Nincs a mellbimbódon fehér hólyag?
Segithet, ha a fájó részre hideg borogatást vagy jégkockát teszel a szoptatás ideje alatt.
Ennél komolyabb problémák is lehetnek, de remélem nincs nagyobb baj és ezektöl a tanácsoktól megoldódik a gondod. Remélem tudtam segíteni

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Szia Bóbita!
Köszönöm a tanácsaidat, próbálkozom, hogy ne fájjon. Azt hiszem az a baj, hogy nem veszi be rendesen a szájába a mellbimbót a picurka, mert leginkább az fáj, így pl. borogatást nem tudok rá tenni. Lehet a szoptatási pozicióval van baj. Próbálok változtatni rajta. Nem szedek C-vitamint, kellene?

Rea
Rea
 


Szia Rea,

C-vitamint azért kérdeztem, mert kicsípheti a mellbimbódat, mivel átmegy a tejbe. (De nálad akkor ez nem fordulhat elő.)
Ha a mellbimbód fáj ennyire régóta, lehet, hogy be van repedezve: hagyd szabadon szoptatások között (melltartó és melltartóbetét nélkül ).
Elöfordulhat azonban, hogy valamiféle fertözés alakult ki a mellbimbódon ( ez gyakran megtalálható a baba szájában is, mindennemü feltünés nélkül, keress fel egy orvost vagy menjetek be a Szent István Kórház szoptatási ambulanciára, ott biztosan segítenek majd. Amennyiben ez a helyzet, kaptok antibiotikumot és rendbe jön a mellbimbód.
(Az a normális ha a szoptatás nem fáj.)
Nagyon sok sikert, kitartást és tejet kívánok nektek, írj hogy alakulnak a dolgok,

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok,
Bár már elmúlt, csak azért írom le, hátha vki járt már hasonló cipõben (mástól még nem hallottam róla). Mindkét gyerekem születése után, ahogy elkezdtük a szopizásat, kb. 2-3 hétre rá a mellbimbóimon kiszáradt a bõr. Nem repedezett ki, és végül is nem is fájt, csak épp kiszáradt, és meg tudtam volna, veszni, úgy viszketett. A fiamnál elmentem a bõrgyógyászatra, adtam vmi krémet, amit le sem kellett mosni (báér én lemostam) szopizás elõtt. NAgyszerûen rendbehozott. Most a lányomnál szintén elmentem a bõregyógyáaszhoz, aki megnézte, azt mondta, ez már javulóban van, és inkább ne kenjük semmivel. Végül is tényleg elmúlt magától. Volt már vkinek hasonló anasza?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Zsóka, igen, nekem... Mondjuk, hozzátenném, hogy az én pici lányom az elején még nem tudott tökéletesen szopizni, meg kellett szépen tanulnia a helyes technikát, így volt, hogy 1, 1,5 órát is szopizott, teljesen feláztatva a mellbimbómat.
Az elején én is bekenegettem Garmastan-nal, de egy idö után már nem csináltam semmit vele, és így is megszünt.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia,
Nekem amikor a fiamat szoptattam, iszonyúan berepedezett (kb. 8 hónapos volt akkor a fiam), és egyszerûen semmi nem mulasztotta el. Se gyógyszertár kence, se Garmastan (ez még vmennire segített, de teljesen nem), és kb. 1 évbe (!) telt, mire elmúlt (vagyis kb. amikor elválaszottam a fiam 22 hónaposan...). Nem féjt, semmi, csak ki volt repedezve... Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka,

Nekem is volt, szintén mindkét gyerköccel.
Most Áronnal gombás fertözéssel küszködöm immár 2 hónapja Kép, bár már javulóban vanKép. Kiszáradt, majd berepedezett a mellbimbóm és a bacik könnyen bejutottak a sebbe.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok!

Az elmúlt napokban szinte nem is tudtam írni, úgy elkapott bennünket ez a fránya Rotavírus. Hanna kezdte szombat éjjel, aztán jöttem én, majd Áron, ő még ma is lázas volt. Kép
Amiért ide írok: Nektek is kevesebbet pisilnek a babáitok most a melegben? Hanna vas. óta nagyon keveset pisil, kb. 3(!) textilpelust használunk egy nap. Vas, kizárólag szoptattam, mert ez volt az egyetlen, ami nem jött ki belőle. Akkor még betudtam a hányás-hasmenés okozta folyadékvesztésnek. Másnap aztán már én hánytam, akkor meg is kevesbedett a tejem, de nem akart még mást elfogadni. Ma már evett főzeléket, de még mindig keveset pisil. Próbáltam itatni gyümilével (csőrös pohárból), de az a baj, hogy nem fogad el semmi folyadékot, ami nem tejci, és nem cicibe van csomagolva Kép. Tegnap meg ma szinte óránként-másfél óránként szoptattam. Szerintetek mit tegyek? Várjak még, hátha javul a helyzet? Vagy próbálkozzam továbbra is a kiegészítő folyadékkal? Hogyan lehetne rávenni, hogy mást is megigyon? (Mert pl. ha el kell mennem, akkor is jó volna.)
Előre is köszi a tippeket!
Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!

Persze, hogy normális! A különbözetet kiizzadja, elpárologtatja az ember szervezete, ezért jut kevesebb a hólyagunknak nyáron.
Ha amúgy nem tűnik szomjasnak a gyerkőc (pl. nyelve és szája belül nedves), akkor nem muszáj hozzáitatni. De azért a betegség miatt nagyon figyeld!

Egyébként nálunk először a Pacific dobozos 100%-os babaivólevek jöttek be, máig ezek a kedvencek, már megismeri Bori a dobozt is. Tényleg finomak! És olyan édesen szívja a szívószálat... Esetleg próbáld meg te is, hogy tetszik-e neki a szívószálazás. Elsőre biztos nem sikerül, én megnyomtam egy kicsit a dobozt, hogy a szájába menjen a gyümilé, kb. harmadik próbálkozásra már tök profi volt. Egyébként Bori se nagyon szereti a poharat és társait, de a szívószál nagyon bejött. Lehet, hogy hasonlóképpen kell szívni, mint a cicit? Nem tudom...

Sok sikert és puszi:

Dia
dia (dia)
 


Kedves Pele,

Szerintem is normális, hogy kevesebb a vizelet nyáron. Viszont val. tényleg betudható a hasmenésnek is.

Nálunk volt egy hasonló betegség, mikor a nagyobbik fiam kb. 8 hónapos volt. Ő sem fogadott el mást legalább 1 hétig csak anyatejet, majd miután meggyógyult minden további nélkük folytatta a zöldség és gyümölcsevést ahol abbahagyta.
Azért csak kinálgasd, hátha megjön a a szomja és egyszercsak elfogadja.
Te pedig egyél, amennyi jólesik és bennedmarad, hoy ne gyengülj le túlságosan és igyál böven.

Nagyon gyors kilábalást ebböl a fránya betegségből,

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Szia Pele! Benke is még szinte semmit nem iszik, ha velem van, csak cici kell neki. Anyukám ha vigyáz rá, tőle elfogad vizet, ha szomjas, kiskanálból. Eddig minden fiamat vízre szoktattam, nem gyümölcslevekre, és bevált.
Üdv, Liesel
liesel (liesel)
 


Sziasztok!
Köszönöm a tippeket és a jókívánságokat! Megpróbálom a szívószálat meg a kiskanalat, hátha valamelyik beválik. A fiamat egyébként én is vízre szoktattam,de ő nem volt ilyen cicifüggő, mindent megivott. Hannusnál azért próbálkoztam gyümilével, hátha az jobban ízlik neki.
De nagyon megnyugtattatok, most már nem fogok aggódni akkor sem, ha nem fogadja el. Amúgy nem tűnik kiszáradtnak a babám, és ma már én is többet tudtam enni és inni.
Köszi mégegyszer: Pele
Pele
 


Sziasztok Lányok!

Láttátok milyen jó kis összefoglalaót tettek fel a szoptatásról?

[url=http://babanet.hu/publ/szoptatas.htm" TARGET="_top]http://babanet.hu/publ/szoptatas.htm[/url]

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Pele

Lanyok mar mindent leirtak, en csak annyit tennek hozza. En legnagyobb lanyom se szerettet semmit inni, mig meg nem kostolta hutoben tartott vizemet. Az izlett neki is. Lehet hidegebb folyadekra vagyik mint amit adsz neki. Nalunk csak a hutobol fogy barmi es ettol meg sose voltak betegek.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Bigacsiga!

Tényleg jó, végre!!!
Klassz vagy, hogy rátaláltál.

Üdv.
Iboly
Iboly
 


Napocska, a helyzet ismerős, a fiam is csak a hűtőből iszik, és ordít, ha valaki jószándékból meg akarja melegíteni neki az italát. De azt gondoltam, Hanna még pici ehhez, megfájdulna a torka. Te ilyen picinek is hideget adtál?
Pele
Pele
 


Sziasztok, adjatok tanácsot: a mamának szabad enni epret, ha szoptat? (Hoztunk ha za a kertbõl vagy négy kiló epret, és imádom Kép, de mi van ha nem ehetekKép? De azt nem szeretném, ha Emese az én mohóságom miatt allergiás lenne...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!
Először is én rengeteg epret ettem mind2 gyerekkel, imádom!Kép
Úgy tudom, a pici magok allergizálnak, az meg tuti nem megy át a tejbe...Kép
Egyébként lehet kapni epres bébiételt is, merthogy abban sincs benne a mag, igaz, hogy Hannus még attól is kiütéses lett. De attól, amit én ettem, egyiknek sem lett semmi baja.
Jó eprészést: Pele
Pele
 


Zsoka !
En tavaly nem mertem enni Sophie miatt (igaz o meg csak 2-3 honapos volt akkor).Pedig nagyon szeretem !
Nem tudom,en azt mondanam ne egyel.
De lehet,hogy en is csak eltuloztam Kép
Sot iden is ,holott mar 1 eves mult csak modjaval adagoltam !(az elso probalkozasnal 2 szemet !)
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Pele

En Liannanak mar kb 3 honaposan mikor cici nem volt jo csak sirt hutobol vizet tettem cumisuvegebe. O edesen iszogatta. Elmult 7 honapba semmi baja nem volt. Igaz itt /Kanadaba/ noverei is leszoktak allando betegeskedesrol. Elmult 2 evben 1 szem antibiotikumot se szedtunk, otthon minden honapra jutott egy egy kura belole.

Zsoka

Nekem nem jutott eszembe felni epertol. Mikor vettem nagyoknak en is jol belakmaroztam belole. Nekunk mazlink volt nem lett alergias kiutesunk es semmilyen reakcionk. En itt toletek olvasgattam csak hogy nem mertek epret enni en szinte mindent merek enni amit megkivanok.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Zsóka!

Csinálj belõle eperlekvárt (imádom) és tedd el jövõre! Akkor végül is ki se maradsz belõle, meg most nem is aggasztod magad!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Zsóka!

Én is imádom az epret! Ettem is egy-két adagot! Szegény kisfiamnak (3 hónapos)olyan hasfájása lett, hogy megfogadtam, egy szemet sem eszek többet ebben az évben.
Végül is nem tudom biztosan,hogy az epertol volt, de más ilyesmit nem ettem, ezért gondolom.
Viszont hallottam olyat, és itt is írták már, hogy semmi baj nem lett tole.
Évi
Évi (Évi)
 


Zsóka!

Mi most voltunk odahaza a szüleimnél vidéken és alaposan belakmároztunk eperbõl. (is Kép ) Hoztunk is haza, de Vilinek semmilyen baja nem lett tõle. (Mármint attól, hogy én ettem.) Igaz, Õ már csak háromszor szopizik. Azért írtam, mert Emese hasonló korú, de a döntés a Tiéd!

Juca
Juca (juca)
 


Köszi csajok,
a dolog megoldódott, mert mire olvastalak Titeket, ettem belõle... Egyelõre semmi gond, ha holnapig sem lesz, akkor minden oké.
Mégegyszer köszi.
Juca, de jó hogy Ti már 3x szopinál tartotok! Emesének ui. már nem elég csak az anyatej (nagyon hamar megéhezik szopi után), enni viszont nem nagyon akar, max. naponta 2x. De inkább 1x. Félek, hogy le fog fogyni. Megyek is elolvasom, mi is volt a nyolc hónapos baba fogy topikban...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka,
bár már döntöttél, azért én is megerősítelek. Én sem voltam biztos a dologban ezért megkérdeztem az orvosunkat, aki azt mondta, hogy nyugodtan lehet enni, nem megy át a tejbe. Nem is lett Hannának semmi baja. Persze neki még sokáig nem lehet adni epret, de a ciciből nem jön eperturmix Kép.
Jó eperszezont mindenkinek!
Tejbemami
Tejbemami
 


Szia Bóbita!
Azt hittem megszűnik a problémám, de csak 1-2 nap volt jobb, aztán minden a régi. Vidéki vagyok, így a szoptatási ambulanciára nem tudok elmenni. Megpróbálom a Garmastan-nal kenni, hátha használ. Most mennem kellé
Rea
Rea
 


Sziasztok!

Lehet,hogy már későn írok, de én úgy tudom, hogy az epernek a magja allergizál, az meg nem tud átmenni a tejbe!? Lehet, hogy rosszul tudom, de én ettem epret (nem keveset) mikor Gergő 4 hónapos volt. Nem lett semmi baja. Vagy ez csak szerencse kérdése? Ha allergiás lenne az eperre (most már ő is eszi, 15 hónapos múlt)akkor attól is lett volna kiütése? Kezdek elbizonytalanodni!
Rita
ritasol
 


Szia Rea,

Ha ennyire hosszú ideje bajlódsz ezzel a dologgal lehet, hogy tényleg fertözésed van. Erre a legjobb lenne elmenned a börgyógyászatra vagy gyerekorvoshoz, hogy kideritsék milyen gyógyszert kellene kapnod. Addig is próbáld meg a következöt, bár tudom nagyon nehezen kivitelezhetö: a szopik elött és után fertötlenitsd a melled Neomagnolos vizzel és ha tudod a baba száját is próbáld kitörölni egy, az újjadra tekert gézlappal. Nem biztos, hogy ezt meg tudod csinálni ( lehet, hogy nem fogja hagyni a babád ), amennyire sikerül. Valószinü az ö szájacskájában is benne van ez a baktérium mindenféle feltünés nélkül és semmilyen problémát nem okozva neki. Esetleg nem pelenkakiütéses a babád popsija?

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Zsóka!
Ne viccelj már, még te is nyugtatgattál engem, hogy nem baj, hogy Hanna nem nagyon eszik mást a cicin kívül! Ő is csak 2x eszik főzeléket nagyon változó mennyiségben (2 kanál és 2 dl között), egyébként meg 100x szopizik egy nap + még éjszaka is. De nem úgy néz ki, mint aki lefogy (kb. 11 kg)
Az anyatej hasznosul a legjobban, ezt konkrétan látom is a székletén, mert hiába eszik több főzeléket, akkor az emésztetlenül jön ki belőle.

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele,
viccel a fene... Komolyan, néha már azt hiszem hogy szegény csajszi fogy. Lehet, hogy csak az énaggódó anyai szemem látja így, de majd leméretem a dokinál.
A baj nem is a szopással van, (a fiam 22 hónapig szopott), hanem azzal, hogy látni, hogy nem elég neki az anyatej, mert állandóan szopna, óránként akár. Szóval a poci éhes marad...
EMese néha bevág akár 1 dl-t is (ez a maximum), de néha csak két kávéskanállal, azátn jöhet a szopi. Ha banánt keverek a kajába (akár a spenótba is), akkor megeszik mindent, (akkor sem többet 1 decinél). Szóval 8 és fél hónapos, lassan 9, én meg itt rettegek, hogy elfogy a gyerekekm Kép.
Lányok, LLL-esek, mondja meg nekem valaki, mikorra "kell" a babának legalább egyszer naponta normális adag fõzeléket megenni?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Nincs olyan, hogy "kell"! Pontosabban, majd eszik, ha "kell" neki. Kép
Komolyan ne aggódj! A legjobb, ha tényleg megmérik a kicsi súlyát, akkor fogod látni, hogy fogy, stagnál vagy hízik. Ebben a korban már rengeteget mozognak a babák, teljesen normális, ha lelassul vagy egy rövid idore akár meg is áll a súlygyarapodás. Fogyni azért persze nem kell. Akár egyéves koráig is élhet kizárólag anyatejen, ha ez elegendo neki. Szerintem bízd rá nyugodtan mennyi fozeléket eszik, ugyanúgy, ahogy igénye szerint szoptatsz.
Ha úgy érzed, hogy nem elég már a szopi, mert ahogy írtad, folyton csak szopizna, esetleg gyakrabban kínáld meg valami kedvére való gyümivel, fozelékkel és akkor a gyakrabban keveset elv érvényesülhet. Egyébként többféle oka is lehet annak, hogyha egy baba ilyen gyakran akar szopizni, nem feltétlenül az éhség.

Fel a fejjel és ne aggódj!

Üdv.
Iboly
Iboly
 


Szia Zsóka!

Nem akartam lekicsinyelni a gondodat! Ha aggódsz, szerintem is méresd meg, bár lehet, hogy az csak újabb aggodalmak forrása lesz, ha nem annyit gyarapodott, amennyire gondoltál. Amúgy milyen a közérzete? Vidám, mozog sokat? Ha nem bágyadt, szerintem nem lehet nagy gáz. Amúgy Hanna is, ha velem van, milliószor kér szopit, szerintem érzi a tejillatot és jólesik neki egy kis nasi. Biztos meg fog jönni a kedve a főzelékre, kínálgasd sokfélével. De ha csak gyümit eszik, szerintem az se baj.

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Én azt kérdezném tõletek, hogy akinek nagyobb is van, és a nagyobb, meg a család ott eszik, annál a kicsi meg tudja állni, hogy ne kérjen? Nálunk mindig úgy indult a gyümölcs, fõzelék, hogy kinézték a szánkból amit ettünk, és ha megkóstolták, nem akarták abbahagyni. Nõvérem lányánál (aki az enyémekkel szemben valóban igény szerint szoptatott) is megfigyelhetõ volt ez a jelenség. Nálatok ilyen nincs? MIt csináltok vele, akinél van?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi!
A fiam hat hónapos, de uvölt egy csipet kenyérért.
Már megkaptam a sógornomtol, hogy lisztérzékeny lesz a gyerekem, de nem tudom megállni, hogy csak egy picit ne adjak neki.
Ma ici-pici Milkát is kapott. Gyerekek azt a cuppogást....
Tündéri édes volt.

Nagy bajt teszek?

Andi2
andrea (andrea)
 


Zsóka!

Arra nem gondoltál, hogy nyúlik is az a gyerek nem csak hízik. Kép
Lehet, hogy ezért látod soványabbnak.
Gondolom növi ki a ruháit is. Nem?
Bár a 74 méretet hordják a legtovább az enyimek képesek voltak fél évig.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Lányok,
a kisfiam most 10 hónapos, kb. egy hete már csak ímmel-ámmal szopizik (napi háromszor, reggel ébredés után, délután lefekvés elõtt/ebéd után és este lefekvés elõtt), minek következtében az anyatej is megcsappant. Kérdésem: mivel pótoljam a z anyatejet? Merthogy a színtejet (tehéntej) nem javasolják egyéves kor elõtt, de véleményem szerint valamilyen formában meg kellene kapnia a srácnak a kalciumot, vitaminokat stb. Örülnék minden javaslatnak, akár magánlevelezésben is a lujza@hotmail.com címre. Köszönöm.
eliza
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: