Új privát üzeneted érkezett!

"Nem bántásból, de biztosan másként gondolkodik errõl egy olyan nõ, akinek könnyen összejön a terhesség és máshogyan az, aki évekig hiába próbálkozik és orvosi segítségre szorul a teherbeeséshez.
"
Nem hiszem, hogy ez döntené el bárkiben is, hogy ellenzi e az abortust. Nekem eszembe sem jutott, hogy kóros 6 év tabletta szedés után, hogy csak 6 hónap múlva estem teherbe. Úgy él a fejemben, hogy könnyen sikerült, és az egész nagyon szép könnyû terhesség és szülés volt. De nem vetetném el csak nagyon indokolt esetben.

zsunya
 
 


Az egyik gimis barátnõm 8 évvel ezelõtt ikergyerekeket vetett el, a mai napig siránkozikKép
nikie
 
 


Az, hogy ikergyerekeket vetetett el, az mennyiben más, mint, ha csak egy lett volna?
És honnan tudta, hogy ikrek ?
Kess
Névtelen
 

 
 

Szerintem, ha egy nõ úgy lesz terhes, hogy az akármilyen szempontból nem megfelelõ neki, akkor 2 gyerek esetén még nehezebb azt mondani, hogy "egye fene, megtartom, belevágok".
Ha egyet elvetetett volna, akkor kettõ még inkább teher lett volna neki.
rjuli
 
 


Kess!
Két élet lett volna. Nem is védekeztekKép Amikor mondta akkoriban, már akkor csóváltam a fejem. UH-n lehet látni hogy 2 petezsák van.

Juli!
Miért nem lehet "megfelelõ", miért nem akarják sokan megtartani a gyereket? Egy kicsit azért úgy írod ezt, mintha nem is egy életrõl lenne szó. Felsorolhatnál azért néhány szempontot. De mindegy is, mert ha nem akar gyereket a pár bármilyen szempontból is védekezzenek, ha akarnak, nem. Elõre gondoljanak, vagyis "Nem akarunk még utódot ilyen és ilyen ok miatt, ezért védekezünk".
Ha a lány normális párkapcsolatban él, akkor miért van probléma, ha esetleg "becsúszik" egy baba? Ha pedig még nincsenek meg a feltételek, stb okok vannak, akkor tessék védekezni, ilyen egyszerû...
nikie
 
 


Nekem elég népszerûtlen véleményem van az élet szentségét illetõen, nem szeretnék vitába bonyolódni, meggyõzni sem akarok senkit, de az én véleményemet sem tudja senki megváltoztatni. Szerintem nem ilyen egyszerû a dolog, ahogy Te írtad. Van vis major, amikor "becsúszik" egy terhesség, de rosszkor. Én azon a véleményen vagyok, hogy a gyereknek is az a jó, ha akarják, vágynak rá, a szülõnek is az a jó, ha boldoggá teszi õt az új családtag. Ha áldozat az egész, nyûgnek érzik, nem tudják lelkileg megadni azt, amire egy gyereknek szüksége van(az anyagiakról nem is beszélve), akkor nem szabad belevágni.
Én a megszületett életet minden felett tisztelem (leszámítva az eutanáziát és a halálbüntetést bizonyos esetekben), de számomra egy pár napos-hetes embrió, magzat nem elõbbrevaló, mint a nõ ill. a családja, aki dönt a sorsa fölött. Nem érzek lényegi különbséget a gyógyszerrel vagy óvszerrel életképtelenné tett sejtek és a megtermékenyült petesejt "elhajtása" között.
Tudom, hogy nagyon eretnek a hozzáállásom. Nem változtatott semmit sem a terhesség, sem az UH-ok, sem a szülés. Nekem az élet a születés után kezdõdik. Arról lehet vitatkozni, hogy egy koraszülött baba, akit mesterségesen kell életben tartani, minek számít ilyen szempontból, de az elsõ trimeszter számomra nem egyenlõ a gyerekkel.
rjuli
 
 


Juli!
A "becsúszás"-ról írtál. Minimális százaléka az abortuszoknak a véletlen, vagyis az, ha védekezik a pár, és mégis bekövetkezik a terhesség. Csak errõl írjunk, mert akik felelõtlenek... A nagy aránya pont azért van az abortuszoknak, mert egyáltalán nincs, vagy rosszul van idõzítve a védekezés valamelyik formája(azaz nem tudják mikor mit kell/nem kell tenni).
A fenti weblapon - ahol írnak a családtervezésrõl(Czeizel)-a következõ szerepel:
pl.
1.hõmérsékleti módszer: 96,6-99,7%
2.fogigátló:97%
biztonságosak.
Persze akkor, ha ismeri is a pár pontosan ezeket a védekezési módokat. Az óvszernél pedig 5-7% a hibaarány. Kombinált módszerekkel 98-99% a biztonság! Ez azért elég magas. A "hiba", a "becsúszás" valószínûsége 1-2%! Ezek közül meg is tartanak néhányat, és van még a fenti 2 eshetõség, amikor gyakori az abortusz(fejlõdési rend, bûncs.)Azaz mindent összevetve nagyon kevésnek szabadna lennie, nem úgy, mint ahogy van. És persze az abortusz miatti esetleges szövõdményekrõl, a késõbbi terhességnél a lelkiismeretfurdalásról, egyéb lelki tényezõkrõl nem is beszéltünk.
A fogamzásgátlás során nem gyógyszeres elhajtás van, mivel ekkor még peteérés sincs, nincs hormontermelés. Nem is értem, hogy lehetséges ilyenkor a terhesség? Te tudod? Vagy aki tudja megírhatná. (Olyankor a hõmérõzés is felesleges, pont ezek miatt.)
Az is nagyon érdekes, ahogy írtad, hogy a nõ, ill.családja dönt a magzat felett. Dönthetünk-e egy élni akaró magzat sorsa felett? Hát nem tudom... "Az élet a születés után kezdõdik"? Hiszen a magzat már az anyaméhben is táplálkozik, azaz él! És nem is beszélve arról, hogy már az elsõ trimeszter elején van szívhang!!!

Amúgy igen, az a jó, ha akkor érkezik a baba, amikor valóban akarja a pár. Vagyis ha nem akar a pár, tessék védekezni, megismerni a szervezetet, érdeklõdni a dolgok iránt-máris nem lenne olyan sok abortusz.
nikie
 
 


Nikie, én mindig úgy éreztem, hogy amig bennem lakik, belõlem táplálkozik addig igenis dönthetek felõle, hiszen rám van bizva. Pláne amig egy porcikám sem kivánja és nincsenek megfelelõ viszonyaim a felneveléséhez. De ez továbbra is az az 1-2% esetében aki védekezés mellett lett terhes. Aki nem védekezett, hát nem is tudom. Büntibõl mégsam lehet megszülni egy gyereket... :-/

zsunya
 
 


Az 1-2% hibahatár azt jelenti, hogy ha heti 3 alkalom szeretkezéssel számulounk, akkor egy egészséges nõnek a legkiválóbb fogamzásgátlás mellett is kb. 8-9 havonta becsúszhat egy nemkívánt terhesség. Hm.
Névtelen
 


Sajnos, nekem nem lenne elég érv egy magzat megtartásához az, hogy táplálkozik és dobog a szíve. Ezek csak a legelemibb vegetatív funkciók, és az én rangsoromban adott esetben ezeknél elõbbre való lenne az én életem párkapcsolattal, munkával, programokkal, tervekkel.
Áldozathozatalból felnevelni egy gyereket(pláne, ha esetleg az anya egyedül van), felrúgni mindent, amit az ember elképzelt a jövõjét, családalapítást illetõen, szerintem nem jó. Ennyi egészséges önzés kell, hogy legyen bennünk, hiszen egyetlen életünk van, nem mindegy, mit kezdünk vele.
(Nyilván nem arról beszélek, amikor az abortuszt a "fogamzásgátlás" egy módjaként használják, bár abban az esetben sem az a megoldás, hogy kötelezõ legyen megtartani)
rjuli
 
 


Névtelen, szerintem a tabletta esetében az 1-2% kicsit erõs. A Continiumot leszámitva nem tudok olyan esetrõl, amikor pontos szedés melett esett valaki teherbe. Igaz, ahogy velem is történt, egy nap elmulasztott bevétel már elég. Akkor is ha elõtte 2 évig folyamatosan szedtem. De az ilyen babák többnyire maguktól el is mennek. Az ilyen vetélések pedig leginkább azért vannak, mert nem marad életben magától sem az a baba. Szóval szerintem aki nem tologatja a tablettával a mensesét (hogy a nyaraláskor pont ne legyen meg stb) és odafigyel az nem valószinõ hogy, ahogy irtad 8-9 havonta teherbe essen.

Más a gumi, más a spirál és más a pesszárium. Szvsz ezek kevésbé megbizhatóak. Leginkevésbé a gumi, ami szerintem megbizható. De nem vagyok szakember.

Rjuli, én is valahogy igy érzek.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Ezek a százalékok úgy vannak megadva, hogy ha 100 nõ (pár) használja az adott módszert, akkor évente hány terhességük van összesen. Azaz pl a 97% azt jelenti, hogy 100 adott módon védekezõ párnál egy év alatt 3 terhesség következik be. (Magyarán ha te 100 évig így védekezel, akkor 3 nemkívánt terhességre számíthatsz. Durván 33 évente... az azért nem rossz.)

Nem tudok egyetérteni azzal, hogy a magzat csak születése (hány hónapos kortól???) után élet. Nem vagyok egy Raffai hívõ, de akik ilyesmiben hisznek, váltig állítják, sokszor az elsõ hetektõl kapcsolatuk volt a babájukkal. Nem táplálkozási meg ilyenek! Csak azért, mert még a kezdete valaminek, ezért jogom lenne elpusztítani õt? Az õ potenciális életébõl 20-25 évig "függ" tõlem, de van neki másik 50, amihez lehet, hogy szinte semmi közöm sem lesz. De én dönthetem el, hogy legyen-e neki?
A másik ebben: meddig magzat, embrió stb, honnan tekinthetem emberkének? Félelmetes, hogy orvosi indok alapján a 20-as hetek elején még van abortusz (23-24-rõl még hallani, sõt valahol olyat olvastam, hogy orvosi indok alapján bármeddig! megszakítható a terhesség), ugyanakkor hasonló korú koraszülött babák már nem teljesen esélytelenek az életre. Szerintem félelmetes dolog. Lehet, sose éri el az orvostudomány, de nagyon arra halad, hogy egyre kisebb babákat tudnak életben tartani, sõt, javul az esélyük arra is, hogy a végén normális emberek (értsd egészséges, maradandó sérülések nélkül) legyenek belõlük. Mik vagyunk mi, Istenek? hogy dönthetünk?

De ahogy írtátok, a nagy baj nem a védekezés melletti egy-két százalék, meg az orvosi indokra bekövetkezõ abortusz. A nagy baj, amikor ezt tekintik védekezésnek. Bár gyanítom, (vagy csak remélem?) hogy azok köre, meg a netezõk köre nem vág egybe.

Nikie: tabletta melletti teherbeesésnél arról van szó, hogy nem hat eléggé. Pl. nem szívódik fel (hasmenésnél pl), vagy egyszerûen az illetõnek az adott hormondózis (ugye minire törekvés van) kevés. És ekkor nem tudja blokkolni a peteérést.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szerintem igenis én dönthetem el, hogy legyen- e neki élete, csakúgy, mint akkor, amikor spermák millióit hagyom elpusztulni egy óvszerben. A koraszülést a 25. héttõl számítják, és ezt is csak kb. 3 éve, (azelõtt kb. a 28. hét volt a határ). Addig pl. ha magától megy el, akkor vetélésnek és nem koraszülésnek minõsül. Egy ilyen korú magzat egészséges életre való esélye közelít a 0 felé.
Ildi! Ha istennek kell lenni ahhoz, hogy dönthessünk az életérõl, akkor minek számít a 25 hetes baba erõ feletti életbentartása gépekkel, gyógyszerekkel? Legyünk következetesek, ha dönthetek életrõl, dönthessek halálról is, szerintem.
rjuli
 
 


rjuli

Az utolsó mondatra reagálnék. Dönthetsz a TE életedrõl és bizonyos esetekben a TE halálodról. Számomra az élet a megtermékenyüléskor kezdõdik és nincs jogom halálos ítéletet mondani senki felett. Az igaz, hogy rajtad múlik, hogy él-e, hal-e a magzatod, mert a te testedben fejlõdik, de attól õ még egy külön kis személy.

Azt nem értem, hogy az abortuszt miért tartják elfogadható módszernek az örökbefogadással szemben. Megértem az érveket miért nem tud valaki felnevelni egy gyereket, de miért szégyelnivaló az örökbeadás ? Inkább haljon meg mint éljen valaki mással ?

Egcsi
egcsi
 


Zsunya!
Az óvszernél az 5-7%-os hibalehetõség az nem az én véleményem, hanem az orvosomé.

Ildi! Köszi! Akkor lehet úgy kellene, hogy az elsõ fogigátlós hónapban még plussz védekezés, és közben orvosi ellenõrzés, hogy volt-e peteérés? És a következõ hónapokban már nincs is szükség a plussz védekezésre.

Vagyis ha nem akar gyereket a pár, be kell biztosítani magukat! És tuti védekezés mellett már tényleg minimális esetben lesz mégis terhesség. Vagyis nincs mirõl beszélni! Aki pedig az abortuszt tekinti védekezésnek, hát... nem jutok szóhozKép

A szívhanggal kapcsolatban pontosítok: a fogamzástól számítva már a 24.naptól van!

Julit, és a hasonló gondolkodásúakat is meg tudom érteni..
nikie
 
 


Egcsi van naked gyereked?
Ha van kérdezd meg magadtol ,hogy odaadnád e bárkinek is a gyereked ? És ezt jol gondold Át.Nekem van gyerekem ,de még akkor se adnám senkinek ,hogyha a hid alat kellene élnem.Jah és ezt az anyai ragaszkodást csak az érzi aki már tartotta akezében a saját gyerekét és megérett az anyaságra. Addig meg döntsön az akinek az életéröl szo van ,ezt neki kell lerendeznie magában, hogy mit szeretne és hogyan.Nem vagyok aboprtusz párti ,de ellene se.
kabala
 


Gyerekek, hagyjatok mar abba az abortusz hozsannazasat!
Az abortusz gyilkossag es punktum! Kép Kép Kép Kép
Névtelen
 


Az abortusz véleményem szerint szükséges rossz. Nem lehet senkire sem rákényszeríteni egy gyereket. Milyen élete lenne annak a gyereknek, aki nem kívánt terhességbõl a világra jön, aztán az anyja gyûlölné, ütné-verné? Ebbe is érdemes belegondolni. Magyarországon sajnos elfogadott a gyermekbántalmazás, senki semmit nem tesz ellene. Jó lenne így felnõni annak a kicsinek? Ott vannak a csecsemõgyilkosságok, az jobb megoldás, lenne ha abortusz helyett megszüli, aztán megöli szegény kicsit? Évente hány ilyen esetrõl lehet hallani. Arra sem lehet senkit kötelezni, hogy kihordjon egy gyermeket és örökbe adja. Milyen alapon?
Az tény, hogy az abortusz nem fogamzásgátló eszköz!
Sajnos a szexuális felvilágosítás iszonyúan elmaradt. Ez a magas abortusz számnak az oka. A hiedelmekkel ellentétben a középiskolás lányok-fiúk nagy részének fogalma sincs, vagy teljesen téves elképzelései vannak a fogamzásgátlásról.
Nem tartom az abortusz gyilkosságnak abban az esetben sem, ha súlyosan fogyatékos gyermek születne, vagy bûncselekmény áldozata (erõszak) lett az édesanya.
Névtelen 23.28.!
Itt senki sem hozsannázta az abortuszt, hogy jaj az milyen jó. Vélemények íródtak, és miért hagyjuk abba errõl a beszélgetést?

T. Tímea
Névtelen
 


Igen a szexuális felvilágosításról már írtunk, hogy szinte nem is létezik, így ne is csodálkozzunk a tinik nemtörõdömségén, nemtudásán. Ez a fõoka a sok abortusznak.

Ez az egész abortusz ügy is a politikusoktól függ sajnos, mivel megfelelõ törvényi szabályozással lehetne a biológia oktatást kibõvíteni már az ált.iskola végefelé, a középiskolákban pedig fokozottan + orvosok meghívásával.
nikie
 
 


Valahol olvastam, hogy nem véletlen, hogy nem döntenek errõl a politikusok. Szinte mind férfi. Igy nincs a dolognak prioritása. Na majd ha lányuk megy a sokadikra. Kép Kép Kép

zsunya
 
 


Micsoda eszmecsere!KépKép

Volt itt szó szegény egysejtû spermiumokról akiket óvszer használatakor kidobunk. Egyetértek. Aztán van itt szó a már osztódott embrióról...
A mostani nézet szerint, ha nem Isten teremtette a világot akkor az kialakult. És mibõl? Elsõzör a tengerekben az egysejtûek jelentek meg...

Ez még nem vélemény, véleményt nem mondok errõl a témáról, de érdekes.

puszi all
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha! Milyen a mostani nézet?

Lányok! Ugyanazt írták itt, mint amit írtunk, épp ma olvastam:

"Nemzetközi felmérések és a piaci hálózat szakembereinek tapasztalatai alapján a fiatalok számára legbiztonságosabb módszer a tartósan szedett kis dózisú korszerû fogamzásgátló tabletta és az óvszer együttes alkalmazása".

Persze ez egy kis reklám is a gyógyszergyáraknak, és nem is tértek ki arra, hogy a nagyon fiatal lányoknak rendszertelen ciklus esetén nem szabad szedni a fogigátlót. Állítólag nem ajánlott nekik. Hát igen, akkor õk hogy védekezzenek? És persze van egy pár olyan módszer is, amely egyáltalán nem biztonságos(naptár,megszakított, stb)
nikie
 
 


Kabala

Még nincs gyerekem, de remélem hamarosan lesz. Nem mondtam, hogy az örökbeadás a legjobb módszer, de szerintem még mindig humánusabb mint az abortusz.
Sajnos a legtöbb abortusz abból származik, hogy nem védekeznek és a baba issza meg az egésznek a levét. Én nem bántom azokat akik abortuszra mennek, de amit tesznek azt igenis elítélendõnek tartom. Mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét, de gondoljátok bele magatokat a magzat helyébe is. Elvégre a döntés az õ életérõl (is) szól.

Egcsi
egcsi
 


Ha én egy magzat helyébe gondolom magam, semmi nem jut eszembe, de, ha egy elhanyagolt, bûnbaknak kikiáltott, bántalmazott gyerekre, egy ilyen háttérbõl induló lelki sérült fiatalra, felnõttre gondolok, akkor annál több.
Egyszerûen nem értem, hogy egy néhány hetes, éppen osztódásnak indult sejthalmazt hogyan lehet egyenrangúnak tekinteni egy anya, egy család életével.
Én sem vagyok abortusz-párti, de szerintem vannak olyan élethelyzetek, amikor ez még mindig a kisebbik rossz megoldás.
Névtelen
 


Nikie!

Materializmus.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Sejtettem, hogy ezt fogod írni.
De akik abban hisznek le vannak maradva, mert:

"Niels Bohr, Werner Heisenberg, Max Planck és más kitûnõ fizikusok kutatásai megmutatták, hogy az emberi jelenlétnek és észlelésnek is van energiaértéke (Planck-állandó), amely alakítja a fizikai világot. Ennek az állandó értéknek a mennyisége rendkívül finom egyensúlyt tart fenn a fizikai világban. Ha ez egy kicsivel kisebb vagy nagyobb lenne, az drámai változásokat idézne elõ az anyagban, és az egész anyagi világot teljesen megváltoztatná. Ezeknek és a késõbbi tudományos felfedezéseknek a fényében már tudományosan is egyre világosabb, hogy <U>a világegyetem nem öröktõl fogva és örökké létezõ, hanem idõbeli, teremtett valóság</U>, és az univerzumot felépítõ anyag a legalapvetõbb szinten nem a realista-materialista feltevések szerint, hanem egyfajta idealista rendszer formájában mûködik."

Nini, a fizika és a vallás találkozikKép
A materializmus pedig, éppúgy mint a kommunizmus stb. elbukottKép
nikie
 
 


NikieKép

Ez az idézet nagyon tetszik. Az aláhúzott rész pedig a Biblia elsõ sorát juttatja eszembe:
"Kezdetben Isten teremtette az eget és a földet..."
Talán mégsem olyan zagyvaság ami a folytatásban következik.

Egcsi
egcsi
 


Névtelen

A "néhány hetes, osztódásnak indult sejthalmaznak" már szivverése van mire az abortuszra sor kerül. Jobb esetben. Sokszor pedig már kialakult babaformája van. Igaz nem képes önnálóan gondoskodni magáról, de ha egy újszülöttet kiraksz a prérire az sem. Azt, hogy választaná-e a nehéz életet vagy nem azt pedig nem tudhatjuk, mert nem tud rá felelni.

Egcsi
egcsi
 


Helló!

Ezt olvastátok? Az rendben van, hogy az abortusz alap esetben vétek, de hogy egy miniszternek, ennyi embernek nincs egy csepp esze sem?!?!
9 éves kislányról szól akinek abrotusza volt.
[url=http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/0302252.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/0302252.htm[/url]

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Igen, olvastam. Kulturális kulönbség...Kép
A baj az, hogy ez azért hír, mert a megerõszakolt 9 éves volt. De gondolj bele, hány idõsebb nõ kénytelen megszülni ezek szerint az erõszakból származó gyermekét. A baj az, hogy a törvényalkotók és a katolikus papok is mind férfiak...
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Hát igen szörnyûKép Kép Gondolom az elkövetõ kapott néhány évet(és holnap szabadulKép), mint nálunkKép
Ezek a férfiak!Kép

Nikie
nikie
 
 


Egcsi!

Nekem is az az idézet jutott eszembe!Kép AZért is írtam a "találkozást".

Nikie
nikie
 
 


Várjatok csak, az eü miniszter Csehák Judit nálunk.
http://www.euuzlet.hu/csehak.html
NahátKépKépKépKép Egy nõ! Miért nincs normális felvilágosítási rendszer a fiatalok körében? És a családtervezés terén is rengeteg mindent kellene javítani.
nikie
 
 


Nikie!

Gondolom azért nem cselekszik az a Judit, mert a pasik...
Szóval úgy gondolták kéne egy nõ, hogy a nõk ne érezzék úgy, hogy "elnyomják" õket. Viszont olyan ember válaszottak aki befojásolható és nincs egy épkézláb gondolat, esetleg saját döntései...
De ez most a hirtelen felmerült ötletem volt, ettõl még nem biztos, hogy így van. Lehet, hogy tök okos ez a nõ... csak naívKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Én sem ítélem el azt, akinek végszükség esetén az abortusz az egyetlen megoldás. Azt viszont már elítélem, mikor valakinek kéthavonta van abortusza. Régi osztálytársamnak 18 éves koráig volt 3. Ez a szörnyû, nem pedig az, ha valaki szociális okok vagy betegség, vagy bûncselekmény miatt nem tartja meg.
Én kisfiamat anno egyedül vállaltam, Apuka a hír hallatán lelépett, azóta se láttam, ennek már 5 éve. De egy pillanatig sem jutott eszembe, hogy elvetessem õt. Már akkor imádtam, mikor 7 hetesen ott volt a hasamban.
Azóta rendezõdött a családi életem, most várjuk a tesót. Kép

sziaszok:

Saci
charlottee
 
 


Köszi Sasha!
Elég baj, hogy befolyásolható ilyen fontos térenKép
Nem is orvos Csehák, szerintem orvosnak is kellene lennie egy eü miniszternek a jogászi képzettség mellett!

Saci!
"kisfiamat anno egyedül vállaltam, Apuka a hír hallatán lelépett" írtad. Azt hagy kérdezzem már meg tõled, hogy ha még nem is beszéltetek egy esetleges gyerekrõl, akkor miért nem védekeztetek? Nem bántásból, csak érdekel.
Ha szociális okok miatt nem akar egy pár gyereket, akkor (is) védekezni kell, szóval... És a hiba védekezés mellett tudod mennyi, 1%. Nagyon kevés abortusznak kellene lennie.

Nikie
nikie
 
 


Szerintem is sokat lehetne javítani az "abortusz helyzeten" felvilágosítással. Ha már az iskolák nem tesznek eleget ennek akkor otthon kellene beszélni róla. Az biztos, hogy én majd mindent megteszek, hogy a gyerekem tudja a dolgokat pro-és kontra, sõt még filmet is mutatok neki az abortuszról, ha eljön az ideje.
Nekem is van ismerõsöm, aki két abortuszon is átesett felelõtlenség miatt. A szörnyû az, hogy a második babát megtartotta volna, de az anyja megmondta neki,hogy abban az esetben õrá ne számítson. Szóval az is számít, a szülõk hogy állnak az abortuszhoz. Elsõsorban a családban kellene ezt a kérdést kitárgyalni és komolyan venni. Az iskolák a szülõkre mutogatnak, a szülõk az iskolára, közben pedig senki nem beszél a gyerekekkel.

Egcsi
egcsi
 


Úgy-úgy Egcsi, nagyon jó fogod csinálniKép Filmet is mutatni nekik, igen. Mindjárt itt lesz a baba nálatok isKép
Legalább mi már egy csomó dolgot tudunk a próbálkozások óta, nem? És egyetértünkKép

Nikie
nikie
 
 


NikieKép

Azt hiszem mi a "másik" topikból igazán átérezzük milyen értékes egy baba. Az életet nem lehet könnyelmûen venni, fõleg nem a másét.

Egcsi
egcsi
 


[url=http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=663" TARGET="_top]http://www.med-courier.com/rovat.phtml?tcid=663[/url]

Olvassátok el.
Szörnyû, hogy évi 11 ezer mûvi abortusz történik!!!Kép Pedig rengeteg védekezési mód van, sõt még olyan is, hogy 3 havonta injekció, így még a gyógyszer bevételére sem kell figyelni, micsoda luxusKép És ezek ellenére...
A következményekrõl nem is beszélve: gyulladások stb...
nikie
 
 


Igen, elég sok!
Névtelen
 


Nikie

Ha józan ésszel belegondolunk a 28. héten történt abortuszt már jóindulattal sem lehet "kis" beavatkozásnak nevezni. Egy 28 hetes magzatnak már méhen kívül is van esélye az életbenmaradásra! szörnyû, hogy ilyen dolgok történnek!!!
A szövõdmények a másik oldal, de aki abortuszra szánja el magát, számoljon velük.

Egcsi
egcsi
 


Nikie!

Én akartam gyereket, és ezt "apuka" tudtára is hoztam, mondtam neki, hogy gyógyszert sem szedek, õ ezt is tudta, de mikor végül csak terhes lettem, azt mondta, hogy milyen meggondolatlan és felelõtlen vagyok ... és lelépett. Ezesetben nem hiszem, hogy én lettem volna a meggondolatlan és felelõtlen. Valahol éreztem, hogy ennek a gyereknek apa nélkül kell felnõnie, de inkább egyedül nevelem szeretetben mint görcsös, kényszerû együttélésben, békétlenségben.
:}

Saci
charlottee
 
 


Saci!

Szégyellje magát az az "apuka"! Igen, nem Te voltál felelõtlen, hanem õ nem szülõnek való, lehet hogy még nem ért be eléggé. Van úgy, hogy 40 évesen jön meg az esze a férfinek, de olyan is, hogy már huszonévesen.
Neveld szépen szeretetben gyermeked!Kép

Nikie
nikie
 
 


Saci Kép

Minden tiszteletem, hogy egyedül is vállaltad a babát. Az ilyen férfiakra pedig kár is szót fecsérelni, ha ilyen helyzetben cserbenhagy lelépett volna más probléma elõl is.

Egcsi
egcsi
 


Kedves Rjuli!

Neked az egeszseges onzes, hogy egy embert (meg ha kicsike is) elve feldaraboltass a kuretkanallal, esetleg kiszivattass es osszedaraltass, vagy talan sooldattal marasd halalra???
Mert ha nem tudnad a baba mar erez kb. a 9-10. hettol.
Sot a 10-en mar mozog is.
Névtelen
 


névtelen!

te nem vagy magadnál!
Névtelen
 


névtelen!

nincs kedvem sem vitatkozni, sem meggyõzni senkit. ez a véleményem és kész. de legalább névvel.
rjuli
 
 


Nevtelen!
Te meg sose leptel ra egyetlen pokra sem, nem utottel agyon egy szunyogot sem eszerint?!
Névtelen
 


Hogy lehet a pokot es szunyogot egy kalap ala venni egy ELO KISBABAVAL??? Kép
Az abortusz gyilkossag!!!
doki
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: