Új privát üzeneted érkezett!

Szeretném megkérdezni, hogy a cickafarkfû teát lehet-e folyamatosan inni? A PMS teát csak két hétig lehet fogyasztani, de nem tudom melyik össszetevõ miatt?
Abban is van cickafarkfû, orbáncfû, gyermekláncfû gyökér, majoránna, citromfû, szegfûsszeg.
Hallottam a cickafarkfû cseppekrõl is és az a kérdésem mennyit szabad abból szedni?
Üdv:M
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Köszönöm válaszodat:
A menses elõtti barnás váladék utalhat progeszteron elégtelenségre, ezért érdemes lenne kivizsgáltatni. De okozhatja enyhe krónikus gyulladás is.
Milyen vizsgálatok szükségesek? Ez a barnaság mennyire befolyásolja a teherbeesést? (Elsõ gyerekemmel szinte rögtön sikerült a teherbeesés, a második terhességem is elsõre összejött, pedig nagyon-nagyon régen -már a szülések elõtt is- így "jelentkezik be" a mensi.) Ciklusaim 28-34 napos szórást mutatnak, erõsen függve az idegállapotomtól. (Vizsgák, gyerekek, nátha, stb.)
Írtad még a hõmérõzésrõl, hogy:
A pontos kivitelezés technikája megtalálható: "...már megint megjött..." 2001.julius 21. szombat 22ó 05.
Na, én ezt a hozzászólást nem találom. Kép
Egyátalán hogyan lehet kvitelezni a hüvelyben mérést, amikor a gyerek odajön reggel hozzánk az ágyba? Kép

Elõre is köszönöm válaszaidat:
Hami
Hami
 


Hami Kép
szívesen leírom neked a pontos hõmérõzés technikáját.
Minden nap ugyanabban az idõben (tehát hétvégén is, ünnepek alatt is), hüvelyben megméred, elektromos vagy higanyos hõmérõvel. Fontos, hogy a mérés elõtt ne csinálj semmit (felkelés, beszélgetés... stb.). Az órára egy idõ után beáll a szervezeted, és nem lesz olyan szörnyû hétvégén a felébredés, mert vissza fogsz tudni aludni. Elektromos hõmérõvel csak pár pillanatig tart. Ha korábban ébredsz, mint a gyerkõcök, akkor nem jelenthet gondot a mérés.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen az értékelést és a dícséretet KépD.
A kúp, amit használok, az Optimális Cs. Sz.-ból származik, akkor kaptam, mikor épp kilábaltam egy ronda folyásos-égetõ érzéses izébõl-ez volt az elsõ találkozásunk, amikor hüvelytisztasági vizsgálatot is végeztek. Az eredménye már csak egy kicsit magas fehérvérsejtszám volt, erre írták fel (Ami jó, az marad, ami nem, az elmúlik tõle jelszóval) Gyógyszertárban készítették el, kézzel írott recept alapján, 40 db volt egy dobozban. Úgy veszem észre azonban, mintha a pecsételést erõsítené a használata. Nem csíp, de lehet, hogy érzékeny rá valamim?
A magas 36,8-36,9-es alaphõt egy másik hõmérõ is így mutatta, de azért kipróbálom még egy harmadikkal is.

Üdvözlettel:
Ditke
Névtelen
 


Kedves Hami!
Rosszul írtam: az "Erazmusz" topic fenti napján van leírva.
Tapasztalatom és Czeizel szerint az elektromos (digitális) hõmérõ nem jó, csak a higanyos. Ebbõl is a japán! (Ez kb. 500 Ft-tal többe kerül, mint a többi higanyos.)A japánok csinálnak direct ovulációs hõmérõt is, ez is higanyos, de a skálája meg van nyujtva 2x-esre, ezért még 5 század fokot is mér! Viszont csak 35-38 fok közötti értékeket méri, ennyi a skálája. Ez patikában nem kapható.
Szedtél fogamzásgátlót a gyermekeid után? Az megváltoztathatja a hormon rendszeredet és a termékenységedet! Kivizsgálás: a várható menses elõtt kb. 7 nappal hormon vizsgálatok (progeszteron, prolactin, FSH, LH, testosteron). Ha nem szedtél fogamzásgátlót, akkor inkább a krónikus gyulladásra gondolok.

Névtelen M!
Nem értek a gyógynövényekhez, ezért errõl nem tudok véleményt mondani.

Cinci!
Akkor valószínûleg egy kicsit alacsonyabb a progeszteron a kelleténél, de valószínûleg nem sokkal. Meg kellene nézetni a menses elõtt 7 nappal.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Még egyszer köszönöm a korábbi segítségedet és most szeretnék még egyet kérdezni.
2 éve voltam UH-n és akkor nem volt peteérésem 9 és 12 mm-es volt. Ha jól emlékszem. Azóta szedtem fogamzásgátlót, de most abbahagytam és más védekezési módot választottunk.
Ebben a hónapban a 14. napon éreztem egy enyhe görcsöt és szeretkezés után egy cseppet véreztem. Ez jelent valamit?
Mérhetem végbélben is a hõmet?

Köszönöm
Loncsi
Névtelen
 


Kedves Doktornõ!

Köszönöm a választ. Nem, nem szedtem a gyerekek után/közben fogamzásgátlót, viszont volt egy miss. abortuszom, mûtéti befejezéssel. Panaszom nem volt utána, és újra a régi "pontossággal" (28-34 nap) megjött/megjön mindig. Viszont a barnaság is maradt...
Szeretnénk még egy gyerkõcöt, azért érdeklõdöm. Kép Ha alacsony a progeszteron szint, mennyi idõ, amíg gyógyszeresen rendezõdik?

Köszönettel:
Hami
Hami
 


Kedves Erazmus doktornõ!

A gynevac injekcióval kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Már egy ideje szeretnénk kisbabát, és talán az akadályozza, hogy másfél éve minden alkalommal barna folyással kezdõdik a menstruációm. Két orvos már nézte a progeszteront (most vizsgálja épp a harmadik Kép ) és azt mondták nem alacsony. Azt hallottam a barnázás krónikus gyulladástól is lehet, amire a gynevac jó, ezért felírattam még az elõzõ orvosommal. Tegnap, hétfõn kaptam a 2. szurit. Az elsõt elég jól viseltem (1-2 napig kicsit fájt a helye) de a tegnapitól nagyon szenvedtem este (szúró égetõ érzés volt, függetlenül attól, hogy hozzáértem-e vagy sem). Ma reggel már csak akkor fáj, ha hozzáér valami, de így is elég rossz. A szúrás körül pedig nagyon érzékeny és piros a bõröm (kb 7 cm átmérõben). Az 1 szurit a fenekembe kaptam, a 2.-at viszont kicsit feljebb közelebb a csípõhöz. Lehet ez a fájdalom ettõl, vagy esetleg allergiás lehetek a szurira? Nem tudom jövõ hétfõn, beadathatom-e a 3. szurit? Van következménye, ha nem adatom be mind az 5-öt?

Lenne még egy kérdésem: most a ciklus vége felé járok. Ha esetleg sikerülne bebabásodnom nem árt a gynevac a babának?

Elõre is köszönöm válaszát Kép

bera
bera3
 
 


Kedves Erazmusz!
Talán még emlékszel rám: egy éve kiderült, hogy magas a prolaktin szintem, kaptam rá Bromocriptint. Az MR vizsgálatom negatív lett. Többször segítettél nekem innen az interneten keresztül, aminek nagyon hálás vagyok a mai napig.
Február eleje óta szedem a gyógyszert, eleinte egy szem, aztán 3/4, fél, a végén negyed szemre lecsökkentettük, ugyanis idõközben már nem akartunk babát. Most hogy abbahagytam a gyógyszert, voltam hormonvizsgálaton (annak eredményét a napokban tudom meg, meg fogom írni!) és MR vizsgálaton is, ahol 5-6 mm-es microadenoma hypophyseos-t állapítottak meg.. azaz "jóindulatú sejtszaporulat az agyalapi mirigyben". Sokat olvastam annak idején errõl, de most mégis nagyon megijedtem, hogy most mi a teendõ.. Mi vár rám, mit kell csinálnom? Újból szednem kell a bromocriptint? Vissza fog csökkeni, ergo el fog múlni ez a "sejtszaporulat"?
Köszönöm elõre is szavaidat!
Üdvözöl egy régi-régi, bár már csak passzív babanetes, aki a "megint megjött" "padjait" koptatta és készítette egy idõben a kis táblázatukat...
Puszil:
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Kedves Vanda!
Ha korábban nem volt adenoma az MR vizsgálaton,most meg van, akkor ez az adenoma növekbvõ tendenciát mutat, ami nem jó. A hypophysis olyan helyen van, ahol a jóindulatú daganat is (ilyen az adenoma) problémát, pl. látászavart, és minden esetre a menses elmaradását okozhatja. Jó, ha ezt a növekvést meg lehet állítani gyógyszeres kezeléssel és nem kell mûtétet csinálni. (Azt nem hiszem, hogy visszafejlõdik, legfeljebb nem növekszik tovább.) Nem tudom, hol kezelnek, de véleményem szerint ez a probléma a bp.i Orvosi Egyetem Belgyógyászati Klinikájának endokrinológiai rendelésére tartozik. Ott döntsék el, hogy mit kell vele csinálni, és valószínûleg ugyanolyan egész életen át tartó ellenõrzést, gondozást igényel, mint pl. a cukor betegség.

Kedves Bera!
Valószínûleg nem jó helyre, és fõleg nem elég hosszú tûvel adták az injekciót. Másfél collos tûvel kell adni, mélyen izomba. Ha a zsíros kötõszövetbe adják, begyullad a helye. Tegyél rá jeget. A kezdõdõ terhességnek nem árt, inkább használ. Ha nem adatod be a többit, ez a 2 olyan, mintha semmit se adattál volna be.

Kedves Hami!
Lehet, hogy 1 hónap alatt, lehet, hogy több. A gyógyszer szedése után ellenõrizni kell a progeszteron szintet a vérzés elõtt 7 nappal,és ha elérte a 21 ng/ml-t (=64nmol/l), akkor azzal a beállítással kell szedni addig, amíg össze nem jön a terhesség. Ha nem érte el, emelni kell az adagot, és ismét ellenõrizni kell és ezt folytatni egészen addig, amíg el nem éri a szükséges szintet.

Kedves Loncsi!
Lehet (de nem biztos) hogy ekkor volt a tüszõrepedés. Én a végbélben hõmérõzést szoktam javasolni,csak ha valaki ettõl nagyon idegenkedik (nem egészen értem, hogy miért), annak ajánlom a hüvelyben mérést.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ Kép

A következõ alkalommal rákérdezek a tûre.

bera
bera3
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ!
Én pont a hüvelyben hõmérõzéstõl idegenkedem a fertõzések miatt.

Üdv

loncsi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
köszönöm a választ.
Banyus
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

34. hetes terhes vagyok. A háziorvosom utalt be rutinvizsgálatokra, és kiderült, hogy magas a Se koleszterinszintem (7,07, a "jó" pedig 1,74). Három éve, az elsõ terhességem elõtt ugyanezek az értékek 5,05 és 2,41 voltak. A cukor és a triglicerid rendben, összesen 6 kilót híztam eddig (167/57 az induló). Soha nem iszom, nem dohányzom, nem szeretem a zsíros, sós ételeket (a paradicsomot sem sózom), a vérnyomásom rendben van, kétéves fiam mellett mozogni is van alkalmam. Lehet, hogy ez csak egyszeri érték? A vérvétel elõtti nap rakott krumpli volt a menü; esetleg befolyásolhatta az eredményt? A háziorvos szerint terhesség és szoptatás alatt nem tehetnek semmit, meg másképp is reagál a koleszterin (?), és különben is csak véletlenül nézték meg, nem szokták 40 éves kor alatt (anno az Optimális Családtervezésen nézték meg rutinból).
Most itt állok egy rossz laboreredménnyel, aminek nincs jelentõsége?? Nincs rossz hatással a babára?
Marica
marica
 


Kedves Erazmusz!

2001 novemberében hagytam abba a tabletta szedését. Azóta a ciklusom "visszatért a régi kerékvágásba", de a menzeszem idején erõsebb a fájdalom, mint a tabletta szedése elõtt. Annak idején egyetlen szem görcsoldó enyhítette a fájdalmat, most 2-3 napig is görcsölök, több gyógyszerre van szükségem. És jellemzõ az is, hogy a menzesz megindulásakor barnás vér távozik belõlem elõször, majd csak fél-egy nappal indul meg a rendes vérzés. A kérdésem az lenne, hogy ez normális? Vagy mutassam meg magam egy orvosnak?

Elõre is köszönöm

Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm gyors válaszodat.
Megmondom õszintén, hogy jelentõsen megijedtem. Három hete hagytam abba a gyógyszert, és nem tudom, hogy a Bromocriptin "hiánya" nem-e felgyorsítja a sejtszaporulat növekedését. Elkezdeni újból (így három hét kihagyással)orvos tanácsa nélkül nem szeretném, - talán többet ártana, mint használna?
Leghamarabb két hét múlva tudok itthon elmenni endokrinológushoz, akit most ajánlott az üzemorvosom. Az õ véleménye és tanácsa mellett szándékomban áll felkeresni az általad ajánlott rendelést is. Kezelni sehol nem kezelnek "fixen", az évek során két nõgyógyászt váltottam, illetve az üzemorvosom segítkezett a hormonvizsgálatokban.
Bánt, hogy hamarosan babát is szeretnék, és nem tudom, hogy egyálatlán így hogy lehetséges..
Üdvözöllek,
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Kedves Erazmusz!
Az én problémám nem súlyos, de nagyon kellemetlen. A szülések óta folyamatos foyásom van, de nem erõsen, hanem épp annyira, hogy kis vékony betétet kell mindig hordanom. Többször csináltatott velem az elsõ dokim gíógíszeres kúrákat, de semmi. Új doktornõm lett, és azt mondta, hogy ez csak túl bõ váladékozás, és irrigáljak Lactacyddal hetente. Ez sem segített. Már nem merek szólni, mert még én érzem magam hibásnak. Arra gondoltam, hogy ez nem azért lehet-e, mert mindkét fiam 4350 grammal született, és másfél évre egymástól. Most olyan, mint amikor a szülés elõtt nyomni kezdem volna, és nagyon tág a hüvelyem, vagyis olyan egy kicsit, mintha minden lentebb lenne. Olvastam, hogy tornázni kellene vele, de még csakl meg sem tudom feszíteni. Lehet erre segítség a hüvelysúly? Ezért lehet folyamatos váladékozás is? Mi a véleményed?
Timi
vargat
 
 


Kedves Doktornõ!

Köszönöm a válaszodat. Kép

Hami
Hami
 


Kedves Erazmusz!
Az egyik lány írta, hogy szükséges lenne egy diagramm a hõmérsékleti görbéhez, amit ki is lehet tölteni.
Ebben a topicban egy letölthetõ, kitölthetõ táblázat szerepel.
(2003 Január 14 kedd - 18h 09-i hozzászólás)
Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktornö!

Az inszeminációnak, vagy a spontán megtermékenyitesnek van nagyobb esélye?

Elõre is köszönöm.

Moni
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Ígértem a hormoneredményemet is:

Ciklus 24. napján (ezeket nézték meg):

TSH 1,278 miu/l (ref.tart 0,49-4,67)
FT4 13,62 pmol/l (ref.tart 9,14-23,8)
LH 4,9 miu/l
Prolaktin: 1235,1 miu/l (ref.tart 33,4-581)
Progeszteron: 49,7 nmol/l

Ma vagyok a 32. napon és még nem jött meg.
Nagyon magas a prolaktinom.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Kedves Vanda!
Igen, magas a prolactin. Minden képpen az endokrinológiai klinika felkeresését javaslom! Ha az eddigi Bromocryptin szedés ennyire nem használt, akkor nem szabad kisérletezni különbözõ nem adequát orvosokkal! Én gyakran kezelem a hormonzavart, a magas prolactin szintet is, de amikor ilyen reakciót találok, tovább küldöm az endokrinológiai klinikára. Szerintem a hormon eredményeiddel beutaló nélkülis fogadnak!

Moni!
Nem értem a kérdésedet. Normális esetben a természetes útja a legjobb a megtermékenyülésnek. Inszeminációra bizonyos rendellenességek eseteiben van szükség, amikor természetes úton nem megy. Elmondok egy történetet. Volt nálam egy házaspár egyszer, akik elmondták,hogy õk a szexet és a gyerekcsinálást szétválasztották. Óvszerrel szexelnek, és minden hónapban elmennek egy orvoshoz inszeminációra és ezt csinálják 8 éve (!!!) Viszont errõl az orvosról egyszer kiderítettem, hogy az inszeminációt a peteérés után 4 (!) nappal csinálja, amikor semmi esély sincs már a megtermékenyülésre!!! Azt hiszem, nem véletlen, hogy ennek a házaspárnak 8 év alatt se lett gyereke!

Timi!
A nagy gyerekek szülése okozza a tágy hüvelyt, ezen segít az intim torna (legközelebb megadok egy telefonszámot, akitõl meg lehet tanulni), vagy mûszeres tornáztatás (annak a telefonszámát is megadom majd). Nem ettõl van a bõ váladékozás. Ennek megszûntetésére javaslom, hogy kérd meg a házi orvosodat: írja fel és adja be a Gynevac vakcinát. (10 naponta 1 ampulla a csípõ izomba, 5x). Az esetek 80-90%-át megszûnteti, a többit is csökkenti.

Szilvi!
Ez egy krónikus gyulladás jele lehet, Neked is a Gynevac vakcina beadását javaslom.

Marica!
Ez a koleszterin szint nem fogja károsítani a babát. Nem is olyan nagyon rossz, és egy mérés egyébként se mérvadó. Szülés után elég lesz kopntrollt csinálni és foglalkozni vele.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a gyors választ. A Gynevacot csak szakorvos írhatja fel és adhatja be, vagy a háziorvosom is megkérhetem rá? A nõgyógyászom külföldön van, és csak néhány hónap múlva lesz itthon újra, mást meg nem akarok keresni addig, ha nem muszáj.

Szilvi
Szilvi
 


Kedves Szilvi
Nem csak szakorvos írhatja fel, hanem minden orvos, akinek van orvosi diplomája. Csak nagyon szerencsétlenkednek mindannyian vele, a gyógyszertárakat is beleértve. Úgy lehet legkönnyebben megvalósírtani a dolgot, ha megkeresed a Net-en a honlapját, kinyomtatod a tartalomjegyzék szerinti összes pontot (még az angolt is, amit úgy kapsz meg, hogy ráklikkelsz az angol zászlóra), elviszed a házi orvosodnak, hogy ezt a gyógyszert szeretnéd megkapni, legyen szives felírni és beadni. Ezzel a szöveggel 100 közül 99 felírja és beadja (a századik még így se hajlandó). Az új web-lap cím:
www.gynevac.hu.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Doktornõ!

Megkaptam válaszát emailben (endometriózisról), válaszoltam az abban feltett kérdésére, hogy milyen mûtétet végeztek, de úgy látszik megint nem jó helyre ment a levelem, mert ez még 13-án volt és azóta válasz sem itt, sem pedig mailban nem érkezett Öntõl. Ha esetleg nem kapta meg, akkor leírom ide mégegyszer.

H.Kriszti
valaki
 
 


Nagyon köszönöm!

Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!
A barátnõmmel történt a héten a következõ.
Rendesen megjött neki (legalábbis úgy tûnt), de mivel 3 hétig vérzett, hétfõn elment nõgyógyászhoz, ahol UH-gal megállapították, hogy 5 hetes terhes. A vérzésre kapott gyógyszert (hogy mit, nem tudom), és befektették a kórházba, hormon, és egyéb vizsgálat nem tötént. Csütörtökön újra UH, ami már csak üres petezsákot mutatottKép. A méhét még aznap kikaparták.
A kérdésem az, hogy lehet, hogy hétfõn még megvan a baba, csütörtökön pedig nincs? Ilyen hamar felszívódik?
Sajnos, nem tudom, hogy hüvelyi UH készült-e vagy hasi. A barátnõm elég molett, így talán hüvelyi, a korai terhesség miatt.
Tényleg, mitõl függ, hogy milyen UH-t csinálnak? Nekem mindkét terhességem esetén csak hasi volt, elõször 5 hetes, másodszor 7 hetes volt a baba az elsõ UH-n.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Panda!
Korai terhességben a hüvelyi UH adja a megbízhatóbb eredményt. 5 hetesen még szinte semmit nem lehet látni hasi UH-val. Hüvelyivel is csak egy pici petezsákot lehet látni. A vérzés ilyenkor gyakran azt jelenti, hogy eleve nem volt életképes a megtermékenyült petesejt, és bizony lehet, hogy 4 nap alatt ez a petezsák is úgy összeesik, hogy már bizonyított az, hogy nem élõ terhesség. Ilyenkor már a hormon vizsgálatnak nincs semmi értelme. Az ultrahangos vizsgálat a korrekt vizsgálati módszer. Esetleg, ha bizonytalan az eredmény, vérbõl a béta HCG.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Múlthéten csütörtökön voltam UH-on és már látszott a petezsák és benne egy 4mm-es embrió.
Ma reggel egy mákszemnyi barnás pöttyöt vettem észre. Sajnos a dokim ezen a héten nincs itthon . Mit tegyek? Milyen probléma lehet ez?

Válaszodat köszönöm: Julika
julika
 
 


Kedves Erazmusz!

Múlt héten csütörtökön voltam UH-on és kiderült, hogy állapotos vagyok. Már lehetett látni petezsákot és benne egy 4 mm-es embriót.
Ma reggel viszont egy barnás pöttyöt vettem észre a fehérnemûn. A dokim írt fel Ustrogenta kapszultát. Viszont most a héten nincs itthon! Mit tegyek? Mi lehet ennek az oka?

Válaszát elõre is köszönöm: Julika
julika
 
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen felíratom a vakcinát, szerencsére jó a házidokim!
Timi
vargat
 
 


Kedves Julika!
Remélhetõleg egy petty nem jelent semmi bajt. Egyébként, ha elõtte volt sex, akkor lehet, hogy az okozta a kis vérzést. Lehet gyulladás miatt is, lehet alacsony progeszteronszint miatt is (utóbbit az Utrogestan kapszula kompenzálhatja).
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz,

elégtelen tüszõérés miatt (konkrétan nem volt, helyette viszon volt 40 napos ciklusom) clostylbegitet szedtem ebben a hónapban, a 14. napi ultrahangon jobb oldalon egy 19, bal oldalon egy 13 mm-es tüszõm volt, a nyálkaháryám viszont 5mm-esre "sikeredett". Ennek most pont egy hete. A kérdésem az lenne, hogy van-e esély, hogy a nyálkahártya megfelelõ méretûre vastagszik egy igen várt beágyazódáshoz, avagy nem. Ha nem, akkor mi a megoldás, hogy a következõ hónapban, amikor is negativ eredmény esetén meg kell ismételnem a gyógyszer szedését ne vékonyodjon el a nyálkahártyám?

Köszönöm,


Kinga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz, bár én nem Julika vagyok, csak olvasgatok itt, de kíváncsi lettem a Neki írt válasszal kapcsolatban,hogy milyen típusú gyulladás okozhat a terhesség folyamán vérzést? Kezelhetõ ugy, hogy a babának ne legyen baja, vagy ha már a gyulladás így jelentkezik az már nagy gond?
Válasz elõre is köszönöm.
Nevem
Nevem
 


Kedves Erazmusz!

A háziorvosom egy tündér. Ismerte a vakcinát és szó nélkül felírta. A gyógyszertár is ismerte, úgyhogy holnap kezdhetem a kúrát. Közben kiderült, hogy az egyik idõsebb kolléganõm még 1978-ban megkapta Dr. Újhelyi Károlytól (három oltást kapott). Ennek eredménye lett, hogy a lánykora óta állandóan kiújuló petefészek-gyulladása megszûnt és azóta sem jelentkezett, és néhány év gyermektelen házasság után, a gyógyszer beadását követõ három hónapon belül terhes lett, és ezt követõen még két gyermeket hozott a világra minden gond nélkül. Láthatóan nála is bejött.
Mégegyszer köszi

Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!


A terhességem elõtt évekig Tri-regolt szedtem, semmi mellékhatása nem volt, a befejezése után 3 hónappal terhes lettem. Miután 1 hónapja befejeztem a szoptatást, újra a Tri-regolhoz tértem vissza, az orvosom is azt mondta, ha ez bevált, maradjunk ennél, ne kísérletezzünk. (Korábban próbálkoztunka Cilest-tel és a Marvelon-nal, de nem jöttek be.)

Hogy õszinte legyek én továbbra is meg vagyok vele elégedve, szimpatikus az ára is, mert messze alatta marad a többinek. Csak azt nem értem, hogy több ismerõsöm, miért van ezen fennakadva, hogy miért nem szedek valami modernebbet? Valamit, amiben kevesebb hormon van, stb. Egyszerûen nem tudom meggyõzni õket, hogy nekem ez jó, és attól, hogy magyar, és olcsóbb, mint a többi, még nem rossz. Vagy nekik van igazuk?

Köszönöm a választ, Lina
Lina
 


Erazmusz!
Köszönöm a választ. Lehet, hogy valamit én értettem félre, de akkor sem lett volna értelme a hormonvizsgálatnak, mikor bekerült a kórházba? Bár én úgy olvastam, hogy az életképtelen embriók hormonpótlás mellett is elvetélõdnek, csak kicsit tovább tart a terhesség.

Érdekes, amit a hüvelyi UH-ról írtál, mert én minkdétszer nagyon fiatal terhes voltam, mégsem csináltak hüvelyi UH-t, csak hasit. Igaz, elõször (miután az orvos vizsgálat közben közölte, hogy rólam csak a Jóisten mondja meg, hogy terhes vagyok), az sztk-ban voltam, ahol heti 2x2 órában UH-znak kb. 20-25 embert alkalmanként.

Mégegyszer köszönöm,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Erazmusz!
5 hónapja szeretnénk babát, de nem akar összejönni. A hõmet is mérem, 37 fokra fel is megy néha, de nem marad ott, inkább 36,8 körül van mindig a peteérés után. Baj? Vagy csak az ive számit? Olvastam arról is, hogy a fok, de az ivröl is, most melyik?

Válasz elõre is köszönöm.

Gina
gina
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a megnyugtató választ, és természetesen nem fogok elfeledkezni arról, hogy ki kell vizsgáltatni a dolgot, amint lehetséges.

Marica
marica
 


Kedves Gina!
Attól függ, hogy milyen hõmérõvel és melyik testüregedben méred.

Kedves Panda!
Az életképtelen embriók valóban elvetélõdnek hormonpótlás mellett is. Vannak olyan intézetek, ahol nem csinálnak, vagy nem csináltak hüvelyi UH-t - egyszerûen azért, mert nincs a hüvelyi vizsgálathoz vizsgáló fejük. Ez sokkal többe kerül. mint a hasi.

Kedves Lina!
Tökéletesen igazad van! Ma egyszerûen csak divat azt hajtogatni, hogy pl. a Marvelonban, Cilestben, stb. kevesebb hormon van, de ezt egyik ismerõsöd se nézte meg valójában! A valóság az, hogy nincs kevesebb, de a gyógyszergyárak rábeszélik az orvosokat, hogy ezt mondják a paciensnek, és ennek érdekében különbözõ kongresszusokra viszik õket külföldre. Aminek az árát a paciensek fizetik meg a kétszeres gyógyszerárral. Nagyon okosan teszed, hogy nem térsz át másik tablettára. Én éppen ma írtam fel 2 olyan lánynak elsõként Tri-regolt, akik még sose szedtek semmilyen fogamzásgátlót, mert én ezt tartoma legjobbnak amellett, hogy a legolcsóbb is! Különösen azt a variációját tartom nagyon jónak, amibe a 21 nap hormon szedés után 7 napig vas tartalmú tablettát csomagolnak. Ez megakadályozza, hogy vashiányos vérszegénység keletkezzen, ami sajnos elég gyakori, mert a menstruációs vérrel sok vas eltávozik a szervezetbõl. Ilyen tabletta nincs másik. Egyébként 100 nõ közül 98-nál nincs semmi mellékhatása a Tri-regolnak. A saját lányomnak is ezt írom fel. Szóval véleményem szerint nyugodtan maradj meg a Tri-regol mellett!

Kedves Szilvi!
Örülök, hogy probléma nélkül megkaptad a Gynevac-ot. Annak még jobban, hogy 1978-ból van tapasztalata a kolléganõdnek, és hogy ezt le is írtad itt, a babanet-en. Sajnos, nem egyszer kaptam olyan vádat, hogy anyagi érdekem fûzõdik hozzá, hogy ajánlom, noha valójában semmi hasznom nincs belõle, de szeretném, ha minden nõ meggyógyulna, és minden babaváró megkapná azért, hogy könnyebben legyen terhes és kevesebb szövõdménnyel teljen el a 9 hónap.

Kedves Nevem!
Akkor jelentkezik vérzés a gyulladástól, ha a méhszáj gyulladt és sérülékeny, és szex közben sérül. Vagy akkor, ha a gyulladást kiváltó kórokozók elérik a méhnyálkahártyát, ami vérzéssel reagál a gyulladásra. Ha a méhlepényt is eléri, már komolyan fenyeget a vetélés.
Az 1970-es években sok terhességet sikerült megmentenem a kezdõdõ vérezgetés állapotában azzal, hogy beoltottam a mamát Gynevac-kal.

Kedves Kinga!
Nem igaz, hogy a Clostylbegyt vékonyítja a nyálkahártyát! A Clostylbegyt emeli az ösztrogén és a progeszteron hormonok szintjét és ezek mennyiségétõl függ a nyálkahártya vastagsága is: több hormontól vastagabb lesz a nyálkahártya! Inkább az a meglátásom, hogy a fenti tüszõ méretek még kicsik, és azért nem elég a nyálkahártya vastagsága. Az is elõfordulhat, hogy 2x1 Clostylbegyt nem elég, emelni kell a napi asdagot. Ezt úgy lehet megtudni, ha a tüszõrepedés után 1 héttel megmért progeszteron szintet megmérik. Ha 21 ng/ml (=64nmol/l) alatt van, akkor kevés. Ha fölötte, akkor elég. A 40 napos "ciklus" nagyon arra utal, hogy valóban nem megfelelõk a hormon szintek.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a választ, és ezután még nyugodtabban kapkodom be esténként a Tri-regolt!Kép És aki meg okoskodik, azt elküldöm melegebb éghajlatra.

Még egyszer köszönöm, Lina
Lina
 


Kedves Erazmusz!
Elektronikussal mérem hüvelyben, de tegnap mondta a dokim, hogy inkább a másikban(végbél) mérjem a következö ciklusban, nem tudom miért. Talán a fertözesek miatt? A hüvelyben jobb nekem.
Ha elektronikus és hüvelyben, akkor milyennek kell lenni a högörbének?

Köszönöm a választ, Gina
gina
 
 


Kedves Erazmusz!
A Down-kór szûrésével/nem szûrésével kapcsolatos aggályaimat leírtam a "DOWN-kór - miért nem szûrik" c. topicban. Nem szeretném itt is újra leírni, így hálás lennék, ha ott elolvasnád és szakmai szemmel hozzászólnál. Sajnos minden kórházban mást mondanak, van ahol pedig mélyen hallgatnak...

Elõre is köszönöm

Babumami
Vendég
 


Kedves Erazmusz!

Tesocskat szeretnenk a parommal, 1 honapja hagytam abba a fogigatlot (amit csak egy honapig szedtem, igazabol csak azert mert elegem volt, hogy annyira megvan) es sajnos nem emlekszem, hogy 2 vagy 3 honapot kell varni a babacskaval? (Toled tudom, hogy sulyos kovetkezmenyei lehetnek, ha a baba elobb fogan meg.) Szerinted jol teszem-e, ha a verzes napjain vastablettat szedek?
Es van meg egy harmadik kerdesem: hallottam, hogy a mehszajsebet mar nem gyogyitjak fagyasztassal, hanem gyogyszeresen vagy mutettel. Tenyleg igy van? Nekem az orvosom anno, azzal magyarazta a fagyasztast, hogy ez a modszer jar a legkevesebb heg kepzodessel, es igy a mehszaj szulesnel sokkal konnyebben tagul, mint mutet utan. Most akkor hogy van ez?

Koszonettel elore is

Maci
macimaci
 
 


Kedves Erazmusz!

13 hónapos kisfiam reggel és este még szopizik, ezért a Continuin tablettákat szedem. Úgy tudom, ennek a megbízhatósága kisebb, mint a többi (szoptatás idején nem szedhetõ) fogamzásgátlónak. Most, hogy már ilyen ritkán szopik a kisfiam, tartok tõle, hogy "becsúszhat" a kistestvér. Nem volna nagy baj, szeretettel fogadnánk, de igazából késõbbre tervezzük. Az lenne az egyik kérdésem, hogy a Continuin szedése károsíthatja-e az esetleg mellette mégis megfoganó magzatot.
Másik kérdésem az, hogy a szoptatás befejezése és a következõ baba vállalása közötti idõszakban (ez várhatóan kb. fél év lesz) milyen fogamzásgátlási módszert ajánl. Ennyi idõre (úgy gondolom) nem érdemes tabletta szedését elkezdenem, a gumióvszer pedig elég kényelmetlen megoldás, ezért örülnék bármilyen más lehetõségnek.


Köszönettel:

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Kedves Doktornõ!

Megkaptem az emailt, köszönöm a válaszát! Igen a 2000-ben végzett mûtétet írtam le Önnek. Köszönöm a tanácsát is!
Még egy kérdésem lenne? Laporoszkópia után mennyi idõ elteltével újulhat ki az endometriózis? Nekem az elõzõnél azt mondták, hogy 1 évig tudják garantálni tünet mentességet. A terhesség javíthat-e az endometriózison?

H. Kriszti
valaki
 
 


Kedves Kriszti!
Igen, kb. 1 év után észlelhetõ újra az endometriozis, ha teljesen eltávolították. Ha gyógyszert kap a mûtét után, akkor tovább marad tünetmentes a beteg. A meglévõ endometriozis nagy valószínûséggel megakadályozza a terhességet. Ha mégis létrejön, az alatt az idõ alatt, amíg terhes, nem romlik az endomertriozis, mivel nincs menstruáció. De nem is javul.

BMárti!
Vannak Pharmatex kémiai fogamzásgátló szerek, ezek közük a krémet vagy kúpot javaslom. Ezek se károsítanának és a Contimuin se károsítja az esetleg létrejövõ magzatot.

Maci!
3 hónapot célszerû kihagyni a tablettaszedés után.
Jól teszed, ha vastablettát szedsz a vérzés napjain.
A fagyasztásrõl, égetésrõl, méhszájplasztikáról (illetve konizációról) írtam a "ma megint megjött" topicba, mert ott láttam a kérdést.

Gina!
Szerintem is jobb a végbélben a fertõzés miatt. És nem elektromossal, hanem higanyos japán hõmérõvel, az a legpontosabb, és azt tudom csak kiértékelni.

Lina!
Nagyon helyes!

Ági!
Majd megnézem a Down-t és írok választ.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szepen koszonom a valaszaid!

Maci
macimaci
 
 


Kedves Erazmusz!

Harom hete szultem, es meg mindig verzem. Persze nem tul eros, de foleg szoptataskor erzem.
Meddig tarthat ez meg?
A szulesem gyors volt es viszonylag konnyu. Az aranyerem megis kijott. Kezelgetem hemoriddal, van esetleg vmi mas jo gyogymod?
Ez magatol vissza fog huzodni?

Elore is koszonom a valaszt,
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: