Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!
Kérlek segíts hormoneredményem értelmezésében. A vérvétel a ciklus 14. napján történt, most vagyok a 38. napon, peteérésem, menstruációm még nem volt (ciklusaim általában 6-8 hetesek.
LH 7,4 FSH 7,2 PROL 591 E2 52 Tesztosz 520 SHBG 57 FR.teszt 11,05 DHEA-SO4 2,703
Csak a prolaktin szint magasabb a normál értéknél.
Ebben az esetben célravezetõ lehet a Clostylbegit?

Válaszodat elõre is köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok!

Panni
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy feltehetõleg valamilyen húgyúti fertõzést kaphattam, mivel sokat járok WC-re és csip a vizelet. Viszont a terhességi tesztem pozitiv lett!! Azt szeretném megtudni, hogy ilyen korai terhességénél mivel tudnám kezelni /gyógyszerrel, kenõccsel stb../ ezt a problémát anélkül, hogy a magzatnak ártanék. Okozhat a húgyúti fertõzés esetleg vetélést?

Nagyon várom a válaszodat, amit elõre is köszönök, és minden jót kívánok Neked az új esztendõben.

Erzsók28
Erzsók28.
 


Kedves Erazmusz,

A segítséged szeretném kérni. Kb 6 hetes terhes lehetek, de az ünnepek miatt még nem sikerült eljutnom orvoshoz, mert mire kiderült már itt voltak az ünnepek.
Aggódom...
Terveztük a terhességet, de néhány napja eléggé náthás vagyok, egy kicsit a mandulám is fáj. Láz, stb nincs.
Néha mintha egy kis alhasamat is érezném, egy kicsit felfáztam volna. Pedig nagyon megpróbálok vigyázni.
Hogyan befolyásolhatják a fentiek a terhességet?
Nagyon aggódom, de gyogyszert nem szedtem semmit.
Mit tanácsolsz?
Tunde
Névtelen
 

 
 

Erazmusz,szívesen olvasnám a válaszod kérdésemre:
Mennyi idö elteltével kezd el müködni a petefészek szülés után, azaz, mikor várható fogamzás?
szoptatni kb. 3 óránként szoptatok.
Köszönöm.
kacsa
kacsa
 


Kedves Erazmusz!

A barátnõm kislánya 8,5 éves. A melbimbója érzékeny lett, kis csomót észleltek benne, orvosi vélemény, hogy beindult a hormonális fejlõdése. Ez azt jelentheti, hogy korábban érik, kb. 10 évesen már esetleg menstruál? Mi van ma a lányokkal?Vagy csak én voltam régen 13? Az én lányom 9, de nem tapasztaltam nála a fentieket.
Köszönettel
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Erazmusz!

25 hetes kismama vagyok, 16 hetesen méhszájsebet diagnosztizáltak, s hüvelyi fertözést állapítottak meg, amire kúpot kaptam . Sajnos a kúp nem mulasztotta el a problémámat, az erõs folyás (fehér, darabos)ismét jelentkezett. Ezt követte a Canesten hüvelytabletta, majd ismét az elsö alkalomkor használt kúp. (3 darabos), majd Klion hüvelytabletta. Gyakorlatilag már több, mint két hónapja tart ez az állapot, s most ismét elöjött a baj. A kezelés után 2-3 napig tünetmentes vagyok, majd kezdödik minden elölröl. Teljesen el vagyok keseredve emiatt, féltem a babát, nem tudom, mit érdemes tenni ilyenkor. Szinte hetente mehetnék orvoshoz a problémával. A házaséletet most pont emiatt teljesen mellözzük.
Adjon tanácsot doktornö, mit tegyek, ami a babának a legjobb. Teljesen megkeseríti ezt a nagyon várt terhességet az állandó lelkiismeretfurdalás és a tehetetlenség.
Lehetséges-e a hüvelyi úton való szülés, ha fertözés áll fenn?

Válaszát elöre is köszönöm.

Flóri
Flóri
 


Kedves Erazmusz!

Teljesen el vagyok keseredve, ugyanis ma TVS során két cisztát találtak a jobb petefészkemben és egy myomagöböt a méhemben. Kezelõorvosom azt mondta egyelõre várjunk, 1 hét múlva kell visszamennem kontrollra. Okozhatja ez, hogy 10 hónapja - amióta abbahagytam a fogamzásgátló szedését - nem áll vissza rendesen a ciklusom? Ez lehet az oka annak is, hogy nem esek teherbe? Milyen kezelési lehetõségek vannak?
14. napi hormoneredményemet dec. 21-én elküldtem neked.
Kérlek, hogy amennyiben idõd engedi, válaszolj nekem, mert nagyon kétségbe vagyok esve.

Üdvözlettel: Panni
Névtelen
 


Kedves Erzsók 28!
A korai terhesség egyik jele a gyakori vizelési inger, ez nem húgyúti fertözés. A csípös vizelet lehet gombától, ez nem okoz ártalmat a magzatnak. Ha valóban húgyúti fertözés, az viszont igen, vetélést is okozhat. Gomba esetén jó a Canesten kenöcs, hüvelytabletta. Bakteriális hugyúti fertözésre a Nitrofurantoin.

Kedves Tünde!
Nem jó dolog a korai terhességben a vírus infekció!
Sok C vitamint szedj (4x500 mg). A citrom, narancs nem elég! Kamillás gözölést és lehetöleg ágynyugalmat javaslok. Sapka nélkül ne járj!

Kedves kacsa!
Van, aki már 2 hónappal a szülés után terhes lesz, más csak a szoptatás befejezése után több hónappal ovulál. Nincs rá törvényszerüség. Szoptatás közben is kell védekezni a biztonság kedvéért, de ha akartok is gyereket, szoptatás közben ne legyél terhes!

Kedves Zsomimama!
A csomó jelentkezése a mellben azt jelenti, hogy kezd nöni a melle a kislánynak. Ezután kb. 2 év mulva jelentkezik asz elsö menses. Ennek idöpontja nem egyforma, van akinek 16 éves korában jelentkezik, másnak 10 évesen.

Kedves Flóri!
Ilyen esetben valóban mellözni kell a házaséletet.
A méhszájsebet nem lehet elmúlasztani kúpokkal, de az nem is baj. Nem tudom, milyen tünetei vannak a hüvelygyulladásnak?Van-e kutya a közelben? (Az gyakran okoz nem szünö hüvelygyulladást.) Van egy jó kúp, amit hosszasan lehet használni terhesség alatt, gyógyszertárban kell elkészíttetni, leírom a receptet, fel kell iratni orvossal: Rp.
Acidi borici
Natrii borici
aa.gta 0,35
Pulv. Nystatini
Neomycini sulfurici
Aa cgta viginti (0,20)
Butyri cacao
q.s. út f.l.a. supp.
D.tales doses No XX (viginti)
S: Este egy hüvelykúp
#
Hüvelyi szülés ettöl lehetséges, de jobb lenne meghszüntetni a gíyulladást.

Kedves Panni!
A cysta okozhatja a rendszertelen vérzést, azt is, hogy nem sikerül terhesnek lenni. De fogamzásgátló szedése után más oka is lehet ennek (egyéb hormon zavar). Az emelkedett prolaktin szintet okozhatja az elözetesen szedett fogamzásgátló tabletta. Ezt Bromocryptinnel, vagy Serocryptinnel kell csökkenteni. Ez meddöséget okoz, és rendszertelen vérzést is. A myoma göb nem okozhat általában ilyet, de pl. elhúzódó, bö vérzést igen, és ha elzárja a petevezetéket (olyan helyen van), akkor okozhat meddöséget is. A Clostylbegyt adásának szükségességét a 14. Napon végzett hormon vizsgálatból nem lehet megállapítani. A menses elött 7 nappal mért progszteronból lehet megállapítani. Azt pedig, hogy pontosan mikor kellene megnézni: a szabályosan mért alaphömérsékletböl.

Mindenkit üdvözlök, jó Szilveszterezést, boldog új évet kívánok
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmus!
Mit jelent az,hogy az orvosom borsónyi mirigytömörülést állapított meg a tejcsatornában?További kezelést nem javasolt,azt mondta,nyugodjak meg,de én nem tudok.Nem lehet ebbõl rákos daganat?28 hónapja szültem,4 hónapig szoptattam.27 éves vagyok.Érdemes elmennem ultrahangos vizsgálatra?Válaszodat elõre is köszönöm:maszi
maszi
 


kedves Erazmusz!

Nagyon boldog szep uj esztendot kivanok neked es az egesz csaladodnak!

Ismet kerdeznek toled.Oktober vegen kaptam meg aFabian Dr-tol a Puregon szurikat,UH-n akkor 1 db erett tuszo latszott de nekem azota sem jott meg!!!!!!!!kb 4 hettel a szurik utan volt egy het amikor enyhe barnas trutyim volt azota semmi!
Vissza fogok menni hozza de azert kerlek ird meg te mit gondolsz mi a bant lehet velem.Tudod PCO-s vagyok.

Koszonom szepen

udv,Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat. Lenne viszont még egy kérdésem. Az utóbbi két évben elég gyakran volt bakteriális illetve gombás eredetû hüvelygyulladásom. Azt szeretném megtudni, hogyha ne adj isten elõjönne a hüvelygyulladás, ilyen korai terhességénél lehet-e azt kezelni. Valahol úgy olvastam, hogy a terhesség 12. hetéig nem kezelik a ilyen problémát. Igaz ez? A korábbi hüvelyfertõzések nem akadályozzák a hüvelyi úton történõ szülést?

Válaszodat elõre is köszönöm!

Erzsók28.
Erzsók28.
 


Kedves,Erazmusz!
A szomszedasszonyom neveben kerdezek(o nem tud magyarul)
Mar 6 eve hazasok,de meg nem sikerult a gyerek.Nemreg kiderult,hogy policisztas a petefeszke,a mehe hipoplazias,meg candidas vaginitisze is van.Ugyanakkor a ferjnel a spermiumok hipokineziasak.Egyelore Szovatara jarnak kezelesre(allitolag fizioterapiara?).Milyen komojabb kezeles ajanlott ilyen esetben,mi az elso lepes a probalkozasban?
Az o neveben is koszonom!
A valaszt kerem szepen ide:ibaratosi@personal.ro
Ramona
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném megkérdezni, hogy ismered-e a Garcial tablettát. Ennél 5,6, vagy 7 napos szünetet kell hagyni a két levél beszedése között?

Köszönettel
Niki
Niki
 


Kedves Erazmusz,
elõször is nagyon boldog és békés új évet kívánok!

Szeretném megkérni, hogy a december 17-én feltett kérdéseimre válaszoljon. Niki75 néven jelentkeztem be.

Nagyon köszönöm!

Niki
Niki75
 


Kedves Erazmusz !
Kb. 8 hetes terhes vagyok (2.terhessegem). Eddig minden rendben volt mar voltam nogyogyasznal minden ok. Ma du. amikor pisiltem es megtorolkoztem halvany rozsaszin valadekom volt majd a kovetkezoknel barnassa fordult a betetem eddig tiszta de wc.-zes utan van ez a barnas valadekom, semmi nem faj. Mit csinaljak rogton menjek orvoshoz v. varjak holnapig. Egyebkent most menstrualnek ha nem lennek terhes. Az elso terhessegemnel semmi ilyen nem volt. Nem eroltettem meg magam sot sokat pihentem.
Koszonom valaszod Judit.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Igazán nagyon hasznos hogy tanácsokat tudunk itt kérni Tõled, hisz én is az orvosomhoz csak hétfõn tudok elmenni, addig pedig jó lenne tudni valamit a következõrõl.Kb. 2,5 hónapja elkezdtem fogyókúrázni, nem drasztikusan de lényegesebben kevesebb evéssel mint addig. Ezt még mindig csinálom, szerencsére sikeresen. 21 éves leszek, még nem szültem. A menstruációm a Mercilon mellett (amit 2 éve szedek) beállt 24 naposra. Most is megjött legutoljára rendesen, de aztán rá 2 hétre azthittem újra megjött és elkezdett egy barnás-véres folyásom lenni (elnézést de finomabban nem tudom megfogalmazni) ami a következõ menstruációig (ez tegnap kezdõdött ) nem is múlt el. Általában reggelente a hasam is fájt, sõt néha napközben is. Az ünnepek miatt nem tudtam elmenni orvoshoz ezért kérem most tanácsodat, hogy mi lehetett ez? Volt már gombás fertõzésem (állandó partnerem van), sajnos könnyen összeszedek bármit, de ilyen még nem, ennél sokkal enyhébbek és a hasam sem fájt soha. Elõre is köszönöm válaszod, ha megkérhetlek a köv. címre írj: hajnal@hotmail.com


Köszönettel:
H.
És persze Békés, boldog Új évet kívánok Önnek!
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Elnézését kérem hogy letegeztem Kép Minden szándékom a magázás volt csak idõközben megfeledkeztem róla... Kép Elnézést.

H.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Mi lehet az oka a kontaktverzesnek ami a havi verzes utani elso kontaktus utan jelentkezik?Maskor nem fordul elo.
KOszonom!
cimem:ibaratosi@personal.ro (a valaszt kerem szepen ide)
Hilda
 


Kedves Erazmusz!

Voltam HSG vizsgálaton, aminek az eredménye:
"Norm. nagyságú uterus. A tuba j.oldalon szabadon átjárható, a kontrasztanyag a kismedencébe kijut. A b.tuba kanyargós lefutásu, gracilis, a kontrasztanyag nem jut a kismedencébe."

Gondolom, a bal oldali elzáródás okát utólag nem lehet kideríteni.
A kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni azért, hogy a jobb oldali hosszútávon is átjárható legyen?

Elõre is köszönöm:
Monique
Monique
 


Kedves Doktornõ!

Teljesen új vagyok a babaneten, az elsõ bejelentkezésem a december 13-án a Doktornõnek feltett kérdésem volt. Kérem, amennyiben ideje engedi írja meg véleményét. (A keresgélés elkerülésére bemásolom levelemet.) Nagyon köszönöm és várom a válaszát! M. Ági (mági)

Kb. 6 éve elkaptunk a férjemmel (akkor még barátom) egy makacs gombás fertõzést, amit több hónap után tudtunk csak kikezelni. (A végén méhszájsebem is lett, amit a rendelõben lézerrel mûtöttek.) Azt a 6 évvel ezelõtti csúnya fertõzést az után kaptuk el, hogy mindketten egy igen erõs antibiotikum kezelést kaptunk. (Tél volt, be voltunk fizetve síelni, menni szerettünk volna, de lebetegedtünk. Ha jól emlékszem az én antibiotikum gyógyszerem szememkénti ára 200 ft volt - 6 évvel ezelõtt!!)
Kb. 5 1/2 éve (tehát ama bizonyos fertõzés óta ?? - nem tudom van-e összefüggés) a bõrömön - váll, mellkas,has, hát, rosszabb esetben popsi is - kis piros, kb. 1 mm-es "pattanások" (de nem pattanás!) jönnek ki, hol kevesebb, hol több. Ezek "beérnek" mint egy pattanás, ha elvakarom véletlenül, akkor terjednek. Más embert nem fertõz. Egyébként semmilyen problémát nem okoz, nem viszket, nyom nélkül gyógyul.
Bõrgyógyásznál megállapította, hogy allergiás vagyok a fahéjra és az illatanyagokra, de szerinte és szerintem is valami belsõ dolog okozza ezt az 5 év óta folyamatosan tartó bõrproblémát. (Fogászati gyulladásom nincs, tudtommal a mandulám sincs gyulladásban, nyáron voltam az éves nõgyógyálszati szûrésen, akkor elõszörre P2 volt-kis bacis fertõzés, kis gyulladás- kezelés után minden rendben volt. Négy hónap óta figyelem, talán tendencia ?!?, hogy a menstrulációkor kezdenek kijönni, majd folyamatosan múlik el. Talán köze van hozzá?
Mivel babát szeretnénk a férjemmel (a negyedik fogamzásgátló nélküli hónapban vagyunk - még nem próbálkozunk, várom a rubeola vérvétel eredményét) ezért szeretném mindenképpen kivizsgáltatni, nehogy gond legyen.
Azt szeretném megkérdezni, hogy okozhatja-e a problámát egy lappangó nõgyógyászati gyulladás (ami nem derül ki az éves szûrésekkor) vagy egy lappangó baktérium stb.? Olvastam a Gynevac vakcináról, használna-e esetleg? Javasolna-e a doktornõ egy belgyógyász által vezetett tisztító kúrát? Mi a véleménye?
Megtisztelõ válaszát várom.
Tisztelettel:
Ágnes
mági
 


Kedves Doktornõ!
Kicsit "viccesre" sikerült a levél. A technika ördöge a bemásolt levél Õ betûit úgy látszik nem szereti. Bocsánat. Remélem azért olvasható a levél.
Ági (mági)
mági
 


Kedves Erazmusz!
A fogamzásgátlással kapcsolatban kereslek meg. Most várom a negyedik babámat, gyönyörû kis családunk van. Sajnos úgy tûnik, hogy már így is a természet határain táncolunk (a férjem (kizárólag csak éveit tekintve) idõs.) Sohasem alkalmaztunk a fogamzásgátlásra külsõ beavatkozást. Tehát ilyen szempontból tiszta vagyok. A negyedik gyerek után viszont úgy érzem szükség lesz rá. A napi gyógyszerbevételtõl irtózom, viszont az sem szeretném, ha végleges döntést kéne hoznom. Hallottam olyan módszerrõl, ami a méhen belül (beültetve) fokozatosan, helyileg adagolja a megfelelõ hormon mennyiséget, és 5 évre védelmet nyújt. Mivel hamarosan szülök, a kérdésem az, hogy érdemes-e a szüléssel egyidõben beültetni a méhembe ezt a "szerkezetet" (a tapasztalatok szerint nagyon hamar teherbe esem a szülést követõen). Vagy van ideálisabb megoldásod a számomra? (Ha nem túl nagy kérés, errõl a méhen belüli fogamzásgátlással kapcsolatban is szeretnék többet tudni.)
Szofi
 


Szofi,
Bocs, hogy belekotnyeleskedem, de szerintem te a spirálról beszélsz. Ez egy újfajta spirál, speciális bevonattal és nagyon sokan meg vannak vele elégedve. Ha a Babanet Rendelöjébe bemész, ott nagyon sok kérdést tesznek fel spirállal kapcsolatban, biztos, hogy rengeteg dolgot megtudsz, ha végigolvasod öket.

Különben úgy tudom szülés után rögtön nem tesznek fel spirált, de ez nem 100%.
Remélem segítettem,
Üdv,
Moni
mj
 


Moni! nemhiszem, hogy spirál. A Scharing (nem bizos, hogy jól írom) cég szabadalmáról van szó, ami méhen belüli hormonadagoláson alapul...
Szofi
 


Szofi
Kikerestem neked. Igazam volt. Spirál. Itt vannak a kérdések és a válaszok.

Kérdés:
Második gyermekünk születése után szeretnénk az eddig használt óvszer helyett más fogamzásgátlási módszert választani hosszú távra. A nõgyógyász egy Depo-Provera nevü injekciót javasolt, amit háromhavonta kell(ene) beadni. Azonban tartok töle, hogy ez egy esetleges véletlen terhesség esetén a magzatot károsithatja, (mivel ugye a szurit visszavonni nem lehet). Mivel számomra az abortusz nem alternatíva, elsödleges szempont a gyermekek egészsége. A méhen belüli hormonális fogamzásgátlókról azt mondják, hogy kisebb terhet rónak a szervezetre, és eltávolitásuk után nem fejtenek ki semmilyen hatást. De vajon ilyen eszköz használata mellett, ha mégis bekövetkezik a terhesség, akkor az eszköz veszélytelenül eltávolítható. Esetleg ebbõl a szempontból a tabletta a legbiztosabb, bár a hatékonysága kisebb (pl. hányás, hasmenés, más gyógyszerekkel való együttalkalmazása esetén) ill. több a mellékhatása. Mit javasol, milyenek a tapasztalatai az egyes módszerekkel kapcsolatban a fent említett szempontokat figyelembe véve?

Válasz:
A Depo-Provera hosszú távon elsorvasztja a méhnyálkahártyát; hasonló elven müködnek a méhen belüli hormonális eszközök is. Ez utóbbit (ez a Mirena) tekintem biztosabbnak, mivel a hatása a levétellel egyértelmûen visszavonható, a normál ciklus pár hónap alatt visszatér. Mirena mellett talán az egész világon nem találtak még terhességet, kivéve, ha az eszköz kilöködött. Ára mintegy 34 ezer forint és hét évre nyújt a mütéti meddövé tétellel azonos biztonságot. Az árat más módszerrel egybevetve elmondható, hogy kb. 2-3 évnyi tabletta ára - persze egyszerre kell kifizetnie patikában. A Mirena szlogenje: tetesd fel és felejtsd el. Az injekciót én szívesebben alkalmazom 40 körüli vagy afölötti asszonyoknál.

És itt a 2. kérdés és válasz amiböl egyértelmüen kiderül, hogy spirálról van szó:

Kérdés:
A MIRENA méhen belüli fogamzásgátló eszközt illetõen szeretnék néhány kérdést feltenni. Második szülésem után spirált tetettem fel. Az orvosom nem kérdezte meg, hogy esetleg nem vagyok e fémérzékeny és másnap rosszul lettem{ 130-as pulzus } Azt mondta az orvosom, hogy ettõl lehetetlen. Egy kardiológushoz is elmentem, de semmit nem talált. Majd vagy hat hete begyulladt a spirál, irtózatos fájdalmam volt, majd mikor levetettem, utána tudtam meg, hogy ez attól is lehetséges, hogy fémérzékeny vagyok. Azóta sem volt menzeszem, terhességet sem mutatott a teszt. A kérdésem az lenne, hogy a Mirena is azon alapszik, hogy enyhe gyulladásban tartja a méhnyálkahártyát vagy valamivel humánusabb elve van? Tudnám-e használni, mivel fémérzékeny vagyok?

Válasz:
Elõször a hagyományos spirálról. A hatásában az a bizonyos enyhe gyulladás legfeljebb szövettani értelemben igaz (idegen test reakció), de a hagyományos gyulladásos fogalmak szerint nem. A fémérzékenységet nem maga a réz hatóanyaga okozza, hanem a korábbi technológiák mellett benne maradó más szennyezõ anyagok (más, allergizáló fémek, pl. króm). Ma már létezik vegytiszta rezet tartalmazó hagyományos spirál és többtucatnyi csak az általam az úgymond fémérzékeny asszonyoknak felhelyezett és panaszmentes
esetek száma...
Az Ön által leirt reakció mögött szinte biztosan gyulladás állt: lehet, hogy korábbról lappangó formában hordozta, vagy csak a méhnyakban ült meg a kórokozó, de nem önmagában a spirál okozta. Ott helyben volt valami, amivel elõállt a szerencsétlen kombináció.
A Mirena nem tartalmaz fémet. Maga a spirál tulajdonképpen csak a vivõanyaga egy miniatûr hormonkapszulának, amely éveken át folyamatos, alacsony szintü - és ami lényeges - gyakorlatilag csak helyben hatást gyakorló hormonhatást okoz. A fogamzásgátlók két komponense közül a veszélyesebbnek tartott ösztrogént nem tartalmazza. A hatás kettõs: egyfelöl a spirál a mechanikai jelenlétével gyakorlatilag a felhelyzéstöl véd, a hormonális
hatás hónapok alatt alakul ki, nem egyszer közti vérzések szegélyezik ezt az idõt, de emiatt 6-8 hónapig nem szabad levenni az eszközt!!!
A Mirena mellett a gyulladásos jelenségek inkább csökkennek, de tény, hogy csak negatív kenet birtokában szabad feltenni (ez a többi spirálra is igaz!).

Szóval, a fentiekbõl gondolom és szerintem következik, hogy a Scharing is ugyan ezt tudja. Ha logikusan gondolkodsz akkor nem is lehet más méhbe felhejezhetö eszköz, mint a spirál. Gyógyszer nem maradna ott, mert kiürülne a menzeszkor, vagyis valami olyannak kell lennie ami fix, nem "olvad" el!

Üdv,
Moni
mj
 


Köszi Moni, hogy ennyit foglalkoztál vele!
Egyébként szerinted mi a legoptimálisabb fogamzásgátlás az én helyzetemben?
Szofi
 


Szofi Kép,
Sajnos nem tudok rá válaszolni, de feltétlenül az amit te úgy érzel, hogy az elveiddel és a céljaiddal megegyezik.

Én sem szeretném elköttetni magam (épp azon igyekszem a ...ma megint megjött topikban, hogy elsö babám legyen) még akkor sem, ha 4 gyermekem van. Gyógyszert én sem szeretem, a pesszárium, vagy zselé a hüvelyöblítés vagy a megszakított közösülés egyátalán nem biztonságos, föleg neked, akire ha ránéznek babás lesz KépKép. Ebböl a tehetségedböl adhatnál egy kicsit KépKép

A spirál nekem kissé idegen (de talán azért mert még sohasem próbáltam), de azt hiszem ez a hormonális fog. gátlás lehet a legjobb megoldás.

Gratulálok a 4 gyerköchöz. Ez szép.

Puszi,
Moni
mj
 


Megtaláltam a Schering cég honlapját. Hát egy dögvész. Semmi infót nem bírok belõle kihámozni. Végig csak tablettákról beszél, a reklámban meg egészen mást mond. No mindegy van még idõm, de azért bosszantó ez a szupi marketing. Köszi a a gratulát Moni, neked meg egy gyönyörû picit kívánok! (lehet hogy többet)
Szofi
 


Kedves Erazmusz!

Nem olyan reg fejeztuk be a Gynevac kurat, viszont valoszinu, hogy a harmadik injekcio utan terhes lettem.(meg nem vettem terhessegi tesztet)
A kerdesem az lenne lehet-e valami negativ hatasa a babara?
A leirason ugyanis azt olvastam, hogy terhesseg alatt nem javasolt.
Valaszat elore is koszonom.
Tisztelettel:
Roxana
Roxana
 


Roxana,
Olvass vissza, én is pont ezt kérdeztem 1x E-tól. Semmi baja nem lesz a babának, söt javasolta a kúra befejezését, vagyis mind az 5 szurit.
Móni
mj
 


Kedves Erazmusz!

A tanácsát szeretném kérni. A problémám a következõ: a terhességem elején járok, (kb. 2. hónap) és nagyon felfáztam. Az orvosom Sumetrolim tablettát írt fel.
A kérdésem az lenne, hogy mi ártalmas jobban a babának?
1. a bevett gyógyszer,
2. a felfázás?
Nagyon féltem a babát, mert volt már vetélésem.
Remélem minél hamarabbi válaszát, amit elõre is köszönök.

Tisztelettel:
Zsuzsa
Zsuzsa
 


Kedves Erazmusz!

Hormonvizsgálat alapján megállapították, hogy a prolaktin szintem majdnem négyszerese a normál értéknek.Felírtak egy Bromocryptin nevû gyógyszert, amit elvileg 2x1-es napi adagolásban kellene szednem, bár az orvosom azt javasolta, hogy elõször csak fél szemeket szedjek (2x1/2) és utána emeljem az adagot egy egészre. Mivel olvastam, hogy Te már régebben írtál ennek a gyógyszernek a mellékhatásairól, azt szeretném megtudni, hogy szerinted sok-e így kezdésnek a 2xfél szem, ha igen akkor Te hogyan javasolnád a szedését?
(Beszti kikereste egy régebbi válaszodat ezzel kapcsolatban, csak ott azt nem tudtuk eldönteni, hogy Te a napi 1/4 szemmel vagy a napi 2x1/4 szemmel való kezdésnek vagy-e a híve.)
Köszönöm elõre is a választ!
Sien
Sien
 


Kedves ErazmuszKép
Nekem néhány hónapja egy rákszûrés és alaposabb vizsgálat alkalmával endometriosist diagnosztizált az orvosom. Az innyekció kúrát e hónapban fejeztük be.(popsiba ill.hasfalba kaptam). Kérdésem, hogy kérjek-e hormon ill.laparoszkópiás vizsgálatot az orvosomtól vagy ez autómatikusan történik?

Segítségedet elõre is köszönömKép

Doris
doris
 
 


Móni!
Köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Nagyon aggódtam a babáért, ugyanis ez az elsõ terhességem.
Üdv,Roxana
Roxana
 


Kedves Doktornõ!
Még egy kérdésem lenne. A Gynevac vakcina két ellenjavallata a formalin és a thiomersal túlérzékenység. Honnan lehet tudni, hogy valaki túlérzékeny erre a két anyagra?
Köszönöm válaszát.
Mági
mági
 


Kedves Erazmusz!
Elõször is, függetlenül attól, hogy már rég benne vagyunk az új évben, szeretnék mégis nagyon boldog és sikeres új esztendõt kívánni!Kép

Remélem nagyon sokan számolhatunk be majd terhességekrõl és babák születésérõl ebben az évben is!

Egy kicsit arról, amirõl kérdezni szeretnélek:

megérkeztek a hormonvizsgálatom eredményei, amik a következõk:

1. vérvétel (3. napon)

TSH: 1,08 UU/ml (ref.t: 0,49 - 4,67)
FSH: 5,5 U/l
LH: 5,9 U/l
progesteron: 1,1 nmol/l
prolactin: 20,3 ng/ml (ref. t: 1,4 - 24,2)
ösztradiol: 178 pmol/l
tesztoszteron: 2,31 nmol/l

2. vérvétel (14. napon)

FSH: 4,5 U/l
LH: 18,2 U/l
progeszteron: 1,4 nmol/l
prolactin: 32,9 ng/mol (ref.t: 24,2-ig!!) **
ösztradiol: 927 pmol/l
tesztoszteron: 2,03 nmol/l

3. vérvétel (22. napon)

FSH: 4,7 U/l
LH: 11,3 U/l
progesteron: 24,2 nmol/l
prolactin: 28, 2 ng/ml **
ösztradiol: 694 pmol/l
tesztoszteron: 2,05 nmol/l

Szeretnélek kérni az eredmények kiértékelésére (fõleg a progesteron és a prolactin érdekelne!), és az esélyeimre egy babát illetõenKép

Az orvosom az mondta, hogy minden eredmény jó, kivéve a prolactint, ami magas.
Javasolt egy vizsgálatot, amit a MÁV-kórházban fognak elvégezni: MRI-vizsgálat hipofízis adenóma kizárása céljából.
Errõl a vizsgálatról semmit nem tudok, szeretném, ha - lehetõségeidhez mérten - írnál róla néhány szót.

Segítségedet nagyon köszönöm!!!KépKép

Üdvözlettel:
Ancsi
(egy nagyon régi topicos..)
Ancsi
 


Ancsi,
Bemásolom Neked az MRI-s MÁV-os tapaszatalataimat a "..ma megint megjött " topicból:
Breki
Breki
 


Beutalót a nõgyógyász adott és idõpontot is õ egyeztetett az IMC (International Medical Center)-vel. Ez a MÁV Kórház területén található, de nem tartozik szervezetileg hozzá.
A lényeg: ez egy olyan vizsgálat, amely a mágneses rezonancia elvén mükõdik, így semminemû fém tárgy nem lehet a betegen a vizsgálat idején ( akinek fém darab van a testében annak meg sem csinálják). A vizsgálat elõtt 4 órával nem szabad sem enni sem inni (én ezt nem tudtam) mivel kap a beteg egy kontraszt anyagot és egy igen korrekt ( jogi szempontból is kielégítõ vizsgálatról szóló tájékoztató után aláíratják a belegyezést a vizsgálat elvégzésérõl.
Breki
 


Ez után ráfektetik a beteget egy ágyra és betolják - kb. csak a térde van kint - egy tube-ba (zárt csõ szerû valamibe) és ezután gyakorlatilag különbözõ szögekbõl hol erõsebb hol gyengébb lövés szerû hangot és puffanásokat hall az ember. (Szerintem ehhez a hangokhoz képest az Afgán lövészárkokban lévõ zaj az kis nyúl.)Kép A külvilágtól -ha rosszul van az ember - segítséget csak akkor lehet kérni, ha a kezedbe nyomott kis gombot megnyomod és õk akkor leállítják a gépet és bejönnek a betegért. A férjem elmondása szerint én kb 20 percig voltam bent.
Breki
 


Én megtagadtam a kontraszt anyag beadását - a vizsgálat elõtt radiológus professzorral konzultáltam és õ mondta, hogy enélkül is látniuk kell az elváltozást ha van - mivel egyrészt én elõtte ettem, másrészt a olyan hatásait taglalta a kontraszt anyagnak a részletes leírás, hogy ha ettem volna sem adattam volna be. Egyébként pedig jogomban állt megtagadni. A fõorvos asszony próbált rábeszélni, hogy egyezem bele, de én nem tágítottam, és végülis az eredmény engem igazolt, mert negatív lett a vizsgálat pusztán nekik volt macerásabb a gépet más szögbõl történõ beállításra beprogramozni.
Breki
 


Hát ez történt. Én úgyan nem küszködöm klausztrofóbiával, de a vizsgálat elõõti éjjel egy órát ha aludtam, annyira be voltam rezelve, de feleslegesen. Csak hát az ember minden ismeretlenül egy kicsit fél.
Ha valakinek van még valami kérdése nagyon szívesen válaszolok!
Breki
Bocs azoktól akiket mindez nem érdekelt a hosszúságért!
Breki
 


Kedves Erazmusz!
Tanácsodat szeretném kérni a szülés utáni fogamzásgátlással kapcsolatban. Mit javasolsz? Elsõ babám 6 hetes, szoptatom. Kb. 2 év múlva szeretnénk, ha megszületne a kistestvére. Az orvosom a Continuin tablettát írta fel. Nincs vmi korszerûbb? (Hozzá kell tennem, mondta, ha már nem szoptatok, majd beszélünk még a fogamzásgátlásról.) Csak ez a lehetõség van?
Válaszodat elõre is köszönöm:
Ágci
Ágci
 


Breki!
Hálás köszönet a válaszodért!!KépKép
Hát nem tudom...milyen hatással lehet rám ez a kontrasztanyag?
Feleslegesen én sem szívesen adatnám be, fõleg, ha mérgezik fele a szervezetemet.
Kár, hogy a dokim nem világosított fel errõl a vizsgálatról.
Én meg kérdezni is elfelejtettem, mert úgy megdöbbentem, hogy az agyamat is kell vizsgálni...

Még utánakuksizok a dolognak,
mindenesetre Neked nagyon köszönöm!!KépKép

Ancsi
Ancsi
 


Szerintetek Erazmusz olvas még bennünket? Tudtok valamit róla?
Névtelen
 


Nem hinnémKép Én már olyan régóta várom a válaszát de semmi.... Talán nem gyõzte...

Doris
doris
 
 


Lányok,
talán valami közbejöhetett neki, amiért nem tud jelentkezni, de biztosan nem azért, mert nem gyõzte...
Nem hinném Róla - bár személyesen nem ismerem -, hogy ilyet tenne velünk...egyszerûen cserben hagyna bennünket...KIZÁRT DOLOG!

Várjunk türelemmel...
már én is kíváncsi vagyok a válaszára. Nagyon.Kép

Üdvözlet,
Ancsi
Ancsi
 


Szia Ancsi itt isKép
Várok türelemmel, remélem nem történt semmi baja!KépKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Szia! Andrea vagyok.Azt szeretném megkérdezni hogy ha fogamzásgátlót szedek (MERCILONT) akkor lehet-e teljes nyugodtsággal gumi nélkül nemi életet élni?
Szeretném ha minél hamarabb válaszolnál.Elõre is köszi.
Andrea
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A 28. héten járok és mostanában igen gyakran keményedik a pocakom. ( Naponta 5-6x, és éjjel is amikor pisilni megyek 3-4x biztosan. ) Az orvosom már a 22. héten mondta, hogy meg van rövidülve a méhnyakam és vigyázzak. Most a 27 heti vizsgálaton azt mondta nem rosszabodott a helyzet, de legyek óvatos. Tudom, hogy ezek az összehúzódások természetes folyamat, hisz a méh készül a szülésre, de minden könyvben azt olvasom, vigyázni kell vele, mert idõ elõtti szülés lehet belõle. Nos, én már betegállományba vagyok, szóval csomót pihenek, nem erõltetem magam, mit tehetek még? Most szedem a Magne B6-ot, de nem vettem észre eddig javulást. Igen sokszor fájdogál a pocim, nyillal, feszül, de azt olvastam , hogy ebben az idõben ez normális. Mégis aggódom. Mit tanácsolsz, mit tehetek még? Nagyon várom válaszodat, elõre is köszönöm:
Heni
heni
 
 


Kedves Erazmusz!

Csatlakoznék az elõttem szólóhoz:Én már a 32. hetet kezdem, és szintén kb. a 23. héttõl nekem is nagyon gyakori méhösszehúzódásaim vannak.Én is táppénzen vagyok nagyon sokat fekszem de nem Magne B6-ot hanem magnézium pezsgõtablettát iszom(napi kettõt).A múlt heti vizsgálaton azt mondta az orvosom hogy a külsõ méhszáj felpuhult és meg van rövidülve a méhnyak.
Az elõzményekrõl annyit hogy volt két elhalt terhességem amiket mûvi úton fejeztek be(missed ab?)
Lehet ez az oka hogy ennyire ingerlékeny a méhem?

Válaszodat nagyon várom

Forgi
Forgi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: